ZAMKNIJ ZAMKNIJ

pomiar ciśnienia

Pomiar ciśnienia to mierzenie ciśnienia tętniczego krwi za pomocą ciśnieniomierza. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, które działają w pełni automatycznie, mierzenie ciśnienia jest szybkie, proste i dokładne. Rynek oferuje różnorodne ciśnieniomierze, w tym najbardziej popularne automatyczne, ale również i półautomatyczne i ręczne, które są trudniejsze w użytkowaniu, ale niezwykle dokładne w samych pomiarach. Wachlarz ofertowy sklepu medycznego Kredos poleca różnorodne ciśnieniomierze dla klientów prywatnych i dla placówek medycznych

  • 10 sposobów na obniżenie ciśnienia krwi

    Z nadciśnieniem, które może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, zmaga się większość Polaków, zwłaszcza w podeszłym wieku. Dotyka ono jednak coraz młodsze osoby ze względu na zły styl życia i nadmiar stresu. Nadciśnienie wymaga przyjmowania leków, jednak same leki nie pomogą pozbyć się problemu.

  • 5 praktycznych wskazówek jak prawidłowo wykonać pomiar ciśnienia

    Systematyczne pomiary ciśnienia w domu (lub w aptece) to konieczność dla chorych z problemami kardiologicznymi. Ale na nic sumienne mierzenie ciśnienia, jeśli sam pomiar będzie źle przeprowadzony. Jak prawidłowo zmierzyć ciśnienie w domu lub w aptece? Oto kilka wskazówek.

  • wysokie-cisnienie-nadcisnienie-wyniki

    Ciśnienie 180/120. Co robić i co to oznacza?

    Nadciśnienie występuje u co trzeciego Polaka, z czego połowa jest nieświadoma swojej choroby. Pomiary powinno się wykonywać regularnie, o czym należy szczególnie  pamiętać w starszym wieku, kiedy ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego jest podwyższone. Szczególnie niebezpieczne jest ciśnienie 180 na 120, a nawet wyższe, które jest najwyższym stopniem zaawansowania problemu.

  • Ciśnienie. Jakie dobre? Normy i prawidłowy pomiar

    Norma ciśnienia tętniczego zależy od kilku czynników, w tym przede wszystkim wieku oraz chorób i problemów zdrowotnych. Prawidłowe ciśnienie 40-latki będzie różniło się od ciśnienia dla 60-latka czy też kilkuletniego dziecka. Przy kontroli ciśnienia ważna jest nie tylko znajomość norm dla poszczególnych grup wiekowych, ale również prawidłowo wykonane badanie, które każdy może przeprowadzić samodzielnie w domu z wykorzystaniem ciśnieniomierza.

  • zastosowanie-cisnieniomierza-zegarowego

    Ciśnieniomierz zegarowy – zastosowanie i zalety

    Ciśnieniomierz zegarowy wyróżnia się ponadprzeciętną dokładnością i precyzją pomiarową, z tego powodu jest często używany w placówkach medycznych. Pojawia się również w prywatnych domach, jednak trzeba wiedzieć, że aparat do mierzenia ciśnienia zegarowego wymaga od użytkownika konkretnej wiedzy oraz umiejętności. Czym różni się ciśnieniomierz zegarowy od innych aparatów do pomiaru ciśnienia i jak go poprawnie używać? 

  • Ciśnieniomierz – jaki wybrać?

    Ciśnieniomierz to jedno z urządzeń pozwalających na monitorowanie stanu zdrowia - przynajmniej jeden powinien znaleźć się w każdym domu. Obowiązkowo zaś muszą posiadać go osoby znajdujące się w grupie ryzyka zachorowania na nadciśnienie lub już na nie chorujące, a także osoby starsze i z jakimikolwiek problemami kardiologicznymi. Ciśnieniomierz służy do pomiaru ciśnienia krwi. Dlaczego należy regularnie mierzyć ciśnienie, jak to robić i jaki ciśnieniomierz wybrać?

  • Ciśnieniomierz – niepozorny, a niezwykle pomocy. Jak wybrać odpowiedni?

    Nadciśnienie tętnicze stało się w ostatnich latach chorobą cywilizacyjną, z którą boryka się coraz więcej osób. Wydawać by się mogło, że schorzenie dotyka kobiet i mężczyzn głównie w wieku od 40 do powyżej 65 roku życia. Dlatego tak istotne jest odpowiednie działanie, pozwalające zbić ciśnienie, również wykorzystując naturalne sposoby obniżenia ciśnienia, jak choćby ruch czy zmianę nawyków żywieniowych. Cykliczne badanie ciśnienia pozwoli kontrolować na bieżąco nasze tętno. Dlatego tak istotny jest zakup odpowiedniego ciśnieniomierza.

  • Co obniża ciśnienie czyli naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia krwi

    Według Światowej Organizacji Zdrowia nadciśnienie tętnicze jest główną przyczyną zgonów na świecie. Jest to choroba układu krążenia, która polega na okresowym lub stałym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi. Najczęściej pojawia się między 35 a 60 rokiem życia. W początkowym stanie nie daje żadnych objawów, dlatego też widoczna jest ona w zaawansowanym stadium, gdy zagraża zdrowiu, a nawet życiu osoby chorej. Mając ten problem, z pewnością warto wiedzieć jak szybko obniżyć ciśnienie i jakie są sposoby na obniżenie ciśnienia. Nie zawsze bowiem potrzebna jest farmakologia, ale odpowiedni styl życia i zdroworozsądkowe podejście do tematu tej choroby w naszym życiu.

  • Co obniża ciśnienie? Sprawdź 9 naturalnych sposobów

    Nadciśnienie tętnicze jest chorobą cywilizacyjną. To właśnie wysokie ciśnienie jest najczęstszym  powodem przedwczesnych zgonów na całym świecie. Dbając o swoje zdrowie, warto stosować naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia, które pozwalają m.in. na ograniczenie przyjmowania środków farmakologicznych. Już teraz dowiedz się, co obniża ciśnienie krwi i wprowadź zdrowe nawyki do swojego życia!

  • Czym jest ciśnienie krwi? Jak obniżyć ciśnienie tętnicze?

    Serce stanowi istną pompę, tłoczącą krew pod dużym ciśnieniem do naczyń krążenia. Z nich dalej dostaje się do tkanek i narządów, gdzie dostarcza tlen i składniki odżywcze komórkom całego organizmu. Krew wypływając z serca oddziałuje na ściany tętnic, powodując miejscowe jej rozciągnięcie. Ciśnienie tętnicze krwi jest miarą tego oddziaływania. Im silniej krew wypływająca z serca wpływa na rozciągnięcie tętnic, tym ciśnienie krwi jest wyższe.

  • Jak mierzyć ciśnienie ciśnieniomierzem nadgarstkowym?

    Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest jednym z rodzajów aparatu do pomiaru ciśnienia, alternatywą dla typowych ciśnieniomierzy naramiennych. Wyróżnia się dużą mobilnością, małymi rozmiarami i łatwością obsługi, dedykowany jest dla osób z otyłością oraz seniorów z ograniczeniami ruchowymi. Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie ciśnieniomierzem i w jaki sposób interpretować wyniki, uwzględniając ogólne normy?

  • Jak możesz zadbać o ciśnienie domowymi sposobami?

    Poza środkami farmakologicznymi zalecanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego, wielu chorych zastanawia się jak obniżyć ciśnienie domowymi sposobami. Co możesz robić każdego dnia w swoim domu, żeby dbać o prawidłowe ciśnienie krwi?

  • Jak obniżyć ciśnienie?

    Nadciśnienie tętnicze jest to choroba sercowo - naczyniowa, stanowiąca dziś problem cywilizacyjny. Z racji tego, że nie wykazuje żadnych większych objawów, zdiagnozowana jest ona niestety, ale bardzo późno powodując poważne dla zdrowia konsekwencje, a nawet i śmierć. Jej skutkami są między innymi zawał serca, udar mózgu, jak również i niewydolność serca. Czym się ona objawia, co obniża ciśnienie krwi, jakie leki na obniżenie ciśnienia należy stosować? Każdą z tych kwestii omówić będziemy chcieli właśnie w tym artykule.  

  • Na której ręce mierzyć ciśnienie?

    Większość osób praworęcznych wykonuje samodzielny pomiar ciśnienia tętniczego na ręce niedominującej, czyli lewej. Lekarze z kolei w większości przypadków wykonują badanie na ręce prawej. Dlaczego lekarz mierzy ciśnienie na prawej ręce i na jakiej ręce mierzyć ciśnienie w domu, aby wynik był najbardziej wiarygodny? Okazuje się, że jest to kwestia indywidualna, jednak można ją w łatwy sposób sprawdzić, aby we właściwy sposób kontrolować swoje ciśnienie również na co dzień.

  • stres-przyczyna-wysokiego-cisnienia

    Nadciśnienie tętnicze – kiedy „zjadają Cię” nerwy

    Nadciśnienie tętnicze to jedna z cywilizacyjnych chorób układu krążenia, na którą cierpi obecnie co trzeci Polak. Znaczna część osób nie zdaje sobie jednak sprawy ze swojej przypadłości, a ci, którzy są świadomi choroby najczęściej ignorują konieczność zmiany stylu życia oraz podjęcia się rzetelnego leczenia. Warto więc zawczasu zapoznać się z najważniejszymi informacjami odnośnie tak powszechnego i podstępnego schorzenia.

  • Nadciśnienie. Jedna z najpotężniejszych chorób cywilizacyjnych.

    Nadciśnienie tętnicze jest to jedna z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Największym jej problemem są niewidoczne objawy na początku choroby, stąd też wykryta jest ona dopiero w zaawansowanym jej stanie. Nadciśnienie tętnicze jest chorobą podstępną, niekontrolowana - może doprowadzić do bardzo poważnych dla zdrowia i życia konsekwencji. Nie można jej wyleczyć, ale trzeba nauczyć się z nią żyć. W jaki sposób? Poprzez zmianę trybu życia, kontrolowanie tego ciśnienia, a w skrajnych przypadkach zastosowanie farmakologii. W tym artykule postaramy się spojrzeć na temat nadciśnienia tętniczego nieco bliżej. Poznamy objawy, które mogą nas zaniepokoić i sposoby radzenia sobie ze skokami ciśnienia. Co ważne - pokażemy także, że nieodłącznym elementem wyposażenia każdej osoby z nadciśnieniem są ciśnieniomierze. Gotowi do lektury?

  • Opaska monitorująca ciśnienie krwi

    Opaska mierząca ciśnienie krwi to po prostu popularny smartband, który ma zdecydowanie więcej funkcji i jest wykorzystywany przede wszystkim przez sportowców oraz osoby aktywne. Tymczasem może być też bardzo dobrym wsparciem dla seniorów i osób zmagających się z problemami układu sercowo-naczyniowego. Czy opaska na rękę mierząca ciśnienie może zastąpić klasyczny ciśnieniomierz? Jak z niej korzystać i komu warto ją polecić?

  • Serwis aparatów do mierzenia ciśnienia krwi

    Ciśnieniomierz to urządzenie, które podobnie jak każde inne, na skutek częstej i długiej eksploatacji może przestać prawidłowo pracować. Nie zawsze jednak konieczna jest jego wymiana, czasem wystarczy naprawa uszkodzonego lub zużytego elementu.

  • Wszystko o ciśnieniu krwi

    Ciśnienie krwi jest jednym z najważniejszych parametrów pozwalających na ocenę stanu zdrowia. O problemach z układem krążenia świadczy przede wszystkim zbyt wysokie ciśnienie. Jeśli taki stan się utrzymuje, diagnozowane jest nadciśnienie, które wymaga leczenia i zmian w stylu życia. Nadciśnienie może prowadzić nawet do zagrożenia życia. Jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w naszym kraju. Oto wszystko o ciśnieniu krwi oraz nadciśnieniu.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny