ZAMKNIJ ZAMKNIJ

defibrylator ME PAD AEDDefibrylator AED to urządzenie umożliwiające ratowanie życia osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia, do którego doszło poza terenem szpitala. Dzięki temu, iż jest on mały oraz mobilny może zostać zainstalowany w miejscach publicznych, zwiększając tym samym odsetek osób, które przeżyły incydent nagłego zatrzymania krążenia. Dodatkowo defibrylatory AED wspomagają ratowanie życia zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

 

Defibrylator AED - pierwsza pomoc z AED

Skrót AED oznacza automatyczny defibrylator zewnętrzny. Służy on do wykonywania defibrylacji podczas nagłego zatrzymania krążenia. Główne zalety AED to mobilność, łatwość dostępu oraz możliwość jego wykorzystania przez osoby bez wykształcenia medycznego. Dodatkowo defibrylatory AED posiadają wbudowane komendy głosowe oraz oznaczenia wizualne ułatwiające prawidłowe przeprowadzenie procesu resuscytacji u pacjenta.

AED dzięki elektrodom umieszczonym na ciele osoby poszkodowanej, analizuje zapis EKG i ustala czy istnieje konieczność wykonania defibrylacji. Dzięki szybkiej interwencji możliwe jest bowiem uratowanie życia osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Defibrylatory AED mogą być wykorzystywane w przypadku osób dorosłych. Mają także zastosowanie u dzieci pod warunkiem, iż zostały wyposażone w specjalny przycisk pediatryczny lub posiadają dodatkowe elektrody przeznaczone dla najmłodszych pacjentów.

 

Defibrylator AED - resuscytacja z wykorzystaniem AED krok po kroku

Prawidłowa resuscytacja powinna odbyć się według ściśle określonego schematu, zwanego algorytmem BLS. W jego skład wchodzi kilka podstawowych działań, które mają na celu jak najszybsze przywrócenie krążenia pacjenta. Urządzenie AED wspomaga oraz ułatwia prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, dzięki czemu może być ona skutecznie wykonana w miejscach publicznych, przez osoby bez wykształcenia medycznego.

Wykonanie algorytmu RKO z AED obejmuje kilka etapów działania. Po pierwsze należy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz osoby poszkodowanej. Po drugie, należy poprosić osoby znajdujące się w pobliżu o pomoc w udzielaniu pierwszej pomocy. Następnie trzeba sprawdzić, czy osoba poszkodowana reaguje na bodźce zewnętrzne. Jeżeli pacjent jest przytomny, należy wezwać pogotowie ratunkowe, natomiast jeżeli nie odzyskał przytomności, należy rozpocząć czynności reanimacyjne. Na początku działań ratowniczych trzeba udrożnić drogi oddechowe i sprawdzić, czy osoba oddycha. Jeżeli oddech zostanie zauważony, należy ułożyć pacjenta w pozycji bocznej bezpiecznej i zadzwonić pod 112. Natomiast jeżeli pacjent nie reaguje i nie oddycha, należy wezwać zespół ratownictwa medycznego i wykonać czynności ratunkowe z wykorzystaniem AED .

RKO należy rozpocząć od 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 oddechów. Natomiast u dziecka resuscytacja krążeniowo-oddechowa powinna rozpocząć się od 5 wdechów ratowniczych. Proces ten należy wykonywać, aż do czasu przyjazdu karetki i przejęcia przez zespól ratowników dalszych działań medycznych mających na celu przywrócenie funkcji życiowych pacjenta.

Przed rozpoczęciem działań AED defibrylator w pierwszej kolejności należy rozpakować i włączyć. Następnie trzeba wyjąć elektrody samoprzylepne i podłączyć je do urządzenia oraz do klatki piersiowej pacjenta zgodnie z instrukcją. Przeprowadzając reanimację należy postępować zgodnie z komendami wydawanymi przez asystenta głosowego AED oraz ściśle trzymać się jego zaleceń.

W trakcie wykonywania analizy rytmu serca nie wolno dotykać poszkodowanego, aby nie zaburzać odczytu parametrów. Dodatkowo kontakt z pacjentem w tym czasie może zaburzyć wyzwolenie impulsu elektrycznego przez urządzenie. Po udanej defibrylacji należy kontynuować ucisk klatki piersiowej oraz oddechy ratownicze. AED co dwie minuty sygnalizuję przerwę na kolejne wykonanie badania rytmu serca. RKO należy kontynuować aż do powrotu czynności życiowych lub przyjazdu zespołu ratowniczego.

 

Przenośny defibrylator AED do szkoły, biura lub galerii handlowej

Automatyczny defibrylator zewnętrzny dzięki swoim właściwościom może być używany w miejscach publicznych. Jego obsługa jest łatwa i intuicyjna, a dodatkowe udoskonalenia takie jak słowne komendy oraz asystent dyktujący tempo ucisków klatki piersiowej wspomagają udzielanie pomocy pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Nagłe zatrzymanie krążenia może nastąpić w trakcie zakupów, zajęć szkolnych czy też w pracy. Dlatego też w tych miejscach najczęściej można znaleźć defibrylator AED. Jego podstawową zaletą jest fakt, iż może być używany przez osoby bez wykształcenia medycznego, co pozwala na niemal natychmiastowe wykonanie RKO. W przypadku nagłego zatrzymania krążenia priorytetową kwestią jest bowiem jak najszybsze udzielenie pomocy osobie poszkodowanej.

Jaki defibrylator AED wybrać

Dokonując zakupu defibrylatora AED warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu. W tym celu należy zapoznać się ze specyfikacją techniczną urządzeń i zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Do najważniejszych czynników, które powinny przeważyć o zakupie urządzenia należą między innymi długość przerw w RKO, skuteczność analizy EKG czy też dostosowanie urządzenia do defibrylacji dzieci.

Przerwa w RKO powinna wynosić nie więcej niż 10 sekund. Przy czym optymalny aparat do defibrylacji posiada przerwę w granicy 5-6 sekund. Co więcej, nowoczesne aparaty minimalizują przerwę w RKO nawet do 1-2 sekundy, co umożliwia niemal nieprzerwaną akcję reanimacyjną pacjenta. Kolejnym ważnym parametrem jest wysoka skuteczność analizy EKG. Im wyższa wartość przeprowadzonej analizy dla danego zdarzenia, tym lepiej.

Defibrylator AED to nie tylko samo urządzenie. Wymaga on także odpowiednich elektrod zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych oraz wymiennych baterii. Dlatego podczas zakupu AED warto zwrócić uwagę na koszty, jakie będzie generowała wymiana zapasowych oraz jednorazowych elementów wyposażenia. Ważnym wskaźnikiem jest żywotność baterii, gdyż jej wymiana wiąże się z dosyć dużym kosztem. Na rynku dostępne są defibrylatory AED oferujące możliwość przeprowadzenia kilkuset wyładowań na jednej baterii oraz takie, które wymagają jej wymiany po zakończeniu reanimacji.

Nagłe zatrzymanie krążenia zdarza się także u najmłodszych. Dlatego też warto zwrócić uwagę, aby urządzenie było wyposażone w specjalny przycisk pediatryczny umożliwiający reanimację dzieci. AED u dzieci może być stosowane już od 1 roku życia, jednak powinno ono posiadać specjalne elektrody pediatryczne z reduktorem energii lub przycisk pediatryczny. To drugie rozwiązanie jest szybsze i prostsze w obsłudze, a tym samym zwiększa szanse pacjenta na przeżycie dzięki zastosowaniu urządzenia AED. Cena przenośnych urządzeń do defibrylacji waha się w granicach 5-8 tysięcy zł, co umożliwia ich zakup przez placówki oświatowe takie jak szkoły czy przedszkola.

Urządzanie do defibrylacji pacjentów powinno także posiadać system wewnętrznych autotestów, zapewniających kontrolę aktualnych parametrów baterii oraz elektrod. Bardzo przydatną funkcją jest także wbudowany „asystent RKO”, czyli metronom, który nadaje odpowiednie tempo uciśnięć klatki piersiowej podczas przeprowadzenia czynności ratujących życie. Warto także zwrócić uwagę na to, aby AED posiadało klasę bezpieczeństwa IP55, zapewniającą ochronę defibrylatora przed działaniem wilgoci i pyłów. Urządzenie powinno także być odporne na wstrząsy oraz upadek z wysokości 1 metra.

W kategorii defibrylatory AED w sklepie medycznym KREDOS znajdują się automatyczne oraz półautomatyczne urządzenia do udzielania pierwszej pomocy osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia. Są one przenośne, lekkie i łatwe w obsłudze. Dostosowują się do parametrów fizycznych pacjenta i minimalizują uszkodzenia mięśnia sercowego. Dodatkowo zautomatyzowany system wspiera wykonywanie procedury RKO poprzez komendy głosowe oraz wizualne, co ułatwia udzielanie pomocy przez osoby niewykonujące zawodów medycznych.

Defibrylatory AED

Defibrylator AED CU Medical Systems iPAD SP 1

Defibrylator AED CU Medical Systems iPAD SP 1, to wysokiej klasy urządzenie, które w...

6264,00 zł

Defibrylator AED CU Medical Systems iPAD SP 1 Auto

Defibrylator AED CU Medical Systems iPAD SP 1 Auto, to precyzyjny, w pełni automatyczny...

6264,00 zł

Defibrylator półautomatyczny me pad AED

Defibrylator półautomatyczny ME PAD AED to niezawodne urządzenie, często spotykane w...

6158,00 zł

Defibrylator ME PAD AED Automat

Defibrylator automatyczny ME PAD AED to niezawodne urządzenie, często spotykane w...

6158,00 zł

Defibrylator AED z monitorem CU Medical Systems iPAD SP 2

Dostępność: in stock

Defibrylator AED z monitorem CU Medical Systems iPAD SP 2, to znakomite, nowoczesne...

7992,00 zł

Defibrylator Me Pad Trainer

Defibrylator ME PAD trainer to sprzęt treningowy służący wyłącznie do celów edukacyjnych....

2806,25 zł

Defibrylator treningowy i-PAD SPT-SP

Defibrylator treningowy i-PAD SPT-SP, to bardzo popularny model urządzenia, przeznaczony...

2570,70 zł

Defibrylator Cardiolife AED-3100

Defibrylator Cardiolife AED-3100

6804,00 zł

Defibrylator półautomatyczny AED Fred-PA1 Schiller

Defibrylator półautomatyczny AED Fred-PA1 Schiller, to urządzenie, które w sytuacji...

5499,00 zł

Defibrylator Primedic HeartSave YA

Defibrylator Primedic HeartSave YA, to znakomite automatyczne urządzenie, wyposażone w...

5832,00 zł

Defibrylator Primedic HeartSave Y

Defibrylator Primedic HeartSave Y, to znakomite półautomatyczne urządzenie, wyposażone w...

5832,00 zł

Defibrylator półautomatyczny AED Samaritan PAD 350 P

Defibrylator półautomatyczny AED Samaritan PAD 350 P, to wysokiej klasy defibrylator...

6134,40 zł

Defibrylator półautomatyczny AED Samaritan PAD 500 P

Defibrylator półautomatyczny AED Samaritan PAD 500 P, to bardzo wygodne i proste w...

7506,00 zł

Defibrylator automatyczny AED Samaritan PAD 360 P

Defibrylator automatyczny AED Samaritan PAD 360 P, jest znakomitym defibrylatorem, który...

6782,40 zł

Defibrylator ZOLL AED 3 SEMI

Defibrylator ZOLL AED 3 SEMI, to urządzenie, używane do przywracania prawidłowego rytmu...

12960,00 zł

Defibrylator półautomatyczny ZOLL AED PLUS

Defibrylator półautomatyczny ZOLL AED PLUS, to produkt niezbędny do udzielania pierwszej...

7884,00 zł

Defibrylator Primedic HeartSave AED-M

Defibrylator Primedic HeartSave AED-M, jest bardzo wygodnym i pożądanym przez ratowników...

8424,00 zł

Defibrylator Primedic HeartSave AED

Defibrylator Primedic HeartSave AED, to wysokiej klasy urządzenie służące do ratowania...

7884,00 zł

Defibrylator półautomatyczny AED Amoul i3

Defibrylator półautomatyczny AED Amoul i3, sprawdzi się w placówkach medycznych,...

4536,00 zł

Defibrylator treningowy ATM-112

Defibrylator treningowy ATM-112, to znakomite urządzenie, używane w trakcie szkoleń i...

813,89 zł

Defibrylator treningowy Primedic HeartSave Y / YA

Defibrylator treningowy Primedic HeartSave Y / YA

2460,00 zł

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny