.
Producent:
Wybierz producenta

Ciśnieniomierze półautomatyczne

ciśnieniomierz,ciśnieniomierz półautomatyczny,ciśnieniomierz little doctor,ciśnieniomierz naramienny

Ciśnieniomierz półautomatyczny Little Doctor LD 2

Little Doctor ciśnieniomierz,ciśnieniomierz półautomatyczny,ciśnieniomierz little doctor,ciśnieniomierz naramienny
Ciśnieniomierz półautomatyczny Little Doctor LD 2...
Ciśnieniomierz półautomatyczny Little Doctor LD 2
89,86 zł
ciśnieniomierz,półautomatyczny,bp,a80,a 80

Ciśnieniomierz półautomatyczny BP A80

MICROLIFE ciśnieniomierz,półautomatyczny,bp,a80,a 80
Ciśnieniomierz półautomatyczny BP A80 to półautomatyczny ciśnieniomierz naramienny, wykonujący pomiar metodą oscylometryczną....
Ciśnieniomierz półautomatyczny BP A80 to półautomatyczny ciśnieniomierz naramienny, wykonujący pomiar metodą oscylometryczną. Posiada system detekcji arytmii serca. Urządzenie posiada duży i czytelny wyświetlacz LCD, oraz pamięć ostatniego pomiaru. Gwarancja producenta wynosi 5 lat.
125,28 zł

ciśnieniomierz półautomatyczny bp a 80Ciśnieniomierze półautomatyczne to znakomite połączenie dwóch urządzeń do pomiaru ciśnienia tętniczego. Urządzenie to podobnie do ciśnieniomierza automatycznego jest urządzeniem elektronicznym, natomiast jedyna różnica wynika ze sposobu pompowania mankietu. Tutaj ciśnieniomierz półautomatyczny bardziej upodabnia się do ciśnieniomierza zegarowego, który  wymaga użycia specjalnej gruszki w celu napompowania mankietu. 

Ciśnieniomierz półautomatyczny jest znacznie prostszy w użyciu niż klasyczny ciśnieniomierz zegarowy, gdyż nie wymaga użycia stetoskopu, ani posiadania większej wiedzy na temat prawidłowej interpretacji usłyszanych tonów Korotkowa. Ciśnieniomierz półautomatyczny wymaga od użytkownika jedynie manualnego napompowania mankietu, pozostałe dane wyświetlając na wyświetlaczu. Tak naprawdę, nie musimy nawet wiedzieć na ile należy napompować mankiet, gdyż urządzenie samo wskaże nam właściwą wartość. 

Porównując jednak aparat półautomatyczny do w pełni automatycznego ciśnieniomierza mogą pojawiać się pewne wątpliwości. Ciśnieniomierz automatyczny od razu wydaje się być lepszą opcją ze względu na wygodę użytkowania, jednak trzeba przyznać, że urządzenia półautomatyczne uznawane są za wysoce precyzyjnie, a czasem nawet przewyższające ciśnieniomierze automatyczne. 

Wykonanie pomiaru ciśnieniomierzem półautomatycznym wygląda bardzo podobnie jak w przypadku ciśnieniomierza automatycznego. Przede wszystkim przed przystąpieniem do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi należy się odpowiednio przygotować. Przed pomiarem nie należy się przemęczać, a dla największej wiarygodności pomiaru, na około 5 minut przed pomiarem warto usiąść i odpocząć, aby wyciszyć organizm. Nawet niewielki wysiłek fizyczny może chwilowo, acz znacznie podwyższyć ciśnienie tętnicze krwi tym samym podając niepokojący wynik, który będzie zwyczajnie nieprawidłowy. Z tych samych powodów nie należy w trakcie pomiaru spożywać posiłków, pić, mówić ani poruszać się. Pomiar jest krótki tak więc nawet dla wyjątkowo niecierpliwych osób wytrzymanie pomiaru w bezruchu nie powinno stanowić trudności. 

Dodatkowo bardzo ważne jest prawidłowe założenie mankietu ciśnieniomierza. Mankiet powinien być umiejscowiony na lewym ramieniu, nieco powyżej zgięcia łokciowego, a przewód powietrzny powinien gładko spoczywać wzdłuż przedramienia użytkownika. Mankiety najczęściej posiadają na swojej powierzchni specjalne oznaczenia, czasem w formie obrazków, czasem strzałek bądź napisów - jednak w takiej czy innej formie czytelnie informują one o prawidłowym sposobie założenia i umiejscowienia mankietu na ramieniu. 

Pomiar najlepiej wykonywać w pozycji siedzącej mając na uwadze, aby mankiet znajdował się najlepiej na wysokości serca. Następnie za pomocą połączonej z mankietem gruszki, uciskając ją pompujemy powietrze do mankietu. Urządzenie powinno wskazać nam kiedy poziom powietrza w mankiecie będzie wystarczający. Następnie używając znajdującego się obok gruszki zaworu należy powoli upuszczać powietrze kierując się wyświetlanymi na ciśnieniomierzu instrukcjami. W zależności od modelu lub producenta urządzenia, komunikaty te mogą się różnić lub sposób wykonywania pomiaru może wyglądać nieco inaczej. 

Ważną kwestią jest też odpowiednio dobrany mankiet. Wybierając ciśnieniomierz dla siebie lub bliskiej nam osoby najlepiej najpierw zmierzyć obwód ramienia przyszłego użytkownika. Pozwoli to wybrać spośród urządzeń te z właściwym rozmiarem mankietu. Zazwyczaj producenci dodają do urządzeń mankiety o uniwersalnym rozmiarze, jeśli więc przyszły użytkownik posiada mocno nie standardowy obwód ramienia lub szukamy urządzenia dla dziecka, warto jest wtedy rozważyć zakup dodatkowego mankietu we właściwym rozmiarze. Może to dodatkowo umożliwić szerszemu gronu osób użytkowanie ciśnieniomierza, czyli sprawdzi się na przykład w wieloosobowych rodzinach. 

Ciśnieniomierze półautomatyczne to znakomity wybór dla osób, którym zależy na precyzji pomiaru jednak z jakiś powodów nie chcą bądź nie umieją obsługiwać ciśnieniomierzy zegarowych. Ciśnieniomierze półautomatyczne względem tych zegarowych posiadają ogromną zaletę w postaci automatycznej interpretacji wyników. Używanie ciśnieniomierza zegarowego może wydawać się skomplikowane ze względu na konieczność użycia stetoskopu do usłyszenia i interpretacji tonów Korotkowa. Jednak w przypadku ciśnieniomierzy półautomatycznych sprawa ta wygląda znacznie prościej, gdyż urządzenie dokonuje takowej interpretacji automatycznie.

Większość ciśnieniomierzy automatycznych wyposażone jest w drobny acz istotny szczegół, który może stanowić znakomite ułatwienie. Obok wyświetlacza na obudowie znajduje się skala interpretacji gotowego wyniku pomiaru. Pozwala ona sklasyfikować czy otrzymany wynik jest znakomity, poprawny, niepokojący lub nieprawidłowy. Urządzenie po wyświetleniu wyniku pomiaru wyświetla też po stronie skali wskaźnik, który w zależności od modelu będzie wyglądał inaczej, może to być strzałka, linia lub kropka. Wskaźnik ten wskazywać ma na skali odpowiedni poziom, który odzwierciedla stopień prawidłowości otrzymanego wyniku pomiaru. Skala ta opracowana jest na podstawie wytycznych podanych przez WHO. 

Ciśnieniomierze półautomatyczne podobnie jak te w pełni automatyczne posiadają cały szereg elektronicznych dobrodziejstw. Poczynając od opcji wykrywania nieregularnego bicia serca, która może stanowić znakomitą pomoc w ewentualnym wczesnym wykryciu arytmii serca. Kończąc na pamięci urządzenia, która umożliwia zapisywanie i udostępnianie bazy pomiarów. Ostatnia opcja zależna będzie od modelu urządzenia. Najczęściej funkcję importu zapisanych wyników pomiarów posiadają urządzenia wyposażone w moduł Bluetooth. Jest to opcja najczęściej bardzo przydatna osobom, które regularnie uczęszczają do lekarza i muszą przedstawić wyniki takowych pomiarów. 

 

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, jest niezbędnym elementem, wchodzącym...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do użytku...
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do współpracy z...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07, to bardzo wygodny i poręczny...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk), dedykowany do użycia wraz z...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET, dedykowany jest do elektrokardiografów firmy Aspel, z...
499,00 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy), to bardzo wygodny futerał,...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11, jest niezbędnym elementem wyposażenia aparatu EKG. Używany w...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422, to produkt, dedykowany do modeli AsPekt 703 i Aspel...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask, to niezbędny produkt, do przeprowadzenia badania...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004