Producent:
MICROLIFE

Ciśnieniomierze półautomatyczne

ciśnieniomierz,półautomatyczny,bp,a80,a 80

Ciśnieniomierz półautomatyczny BP A80

MICROLIFE ciśnieniomierz,półautomatyczny,bp,a80,a 80
Ciśnieniomierz półautomatyczny BP A80 to półautomatyczny ciśnieniomierz naramienny, wykonujący pomiar metodą oscylometryczną....
Ciśnieniomierz półautomatyczny BP A80 to półautomatyczny ciśnieniomierz naramienny, wykonujący pomiar metodą oscylometryczną. Posiada system detekcji arytmii serca. Urządzenie posiada duży i czytelny wyświetlacz LCD, oraz pamięć ostatniego pomiaru. Gwarancja producenta wynosi 5 lat.
119,00 zł

ciśnieniomierz półautomatyczny bp a 80Ciśnieniomierze półautomatyczne to znakomite połączenie dwóch urządzeń do pomiaru ciśnienia tętniczego. Urządzenie to podobnie do ciśnieniomierza automatycznego jest urządzeniem elektronicznym, natomiast jedyna różnica wynika ze sposobu pompowania mankietu. Tutaj ciśnieniomierz półautomatyczny bardziej upodabnia się do ciśnieniomierza zegarowego, który  wymaga użycia specjalnej gruszki w celu napompowania mankietu. 

Ciśnieniomierz półautomatyczny jest znacznie prostszy w użyciu niż klasyczny ciśnieniomierz zegarowy, gdyż nie wymaga użycia stetoskopu, ani posiadania większej wiedzy na temat prawidłowej interpretacji usłyszanych tonów Korotkowa. Ciśnieniomierz półautomatyczny wymaga od użytkownika jedynie manualnego napompowania mankietu, pozostałe dane wyświetlając na wyświetlaczu. Tak naprawdę, nie musimy nawet wiedzieć na ile należy napompować mankiet, gdyż urządzenie samo wskaże nam właściwą wartość. 

Porównując jednak aparat półautomatyczny do w pełni automatycznego ciśnieniomierza mogą pojawiać się pewne wątpliwości. Ciśnieniomierz automatyczny od razu wydaje się być lepszą opcją ze względu na wygodę użytkowania, jednak trzeba przyznać, że urządzenia półautomatyczne uznawane są za wysoce precyzyjnie, a czasem nawet przewyższające ciśnieniomierze automatyczne. 

Wykonanie pomiaru ciśnieniomierzem półautomatycznym wygląda bardzo podobnie jak w przypadku ciśnieniomierza automatycznego. Przede wszystkim przed przystąpieniem do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi należy się odpowiednio przygotować. Przed pomiarem nie należy się przemęczać, a dla największej wiarygodności pomiaru, na około 5 minut przed pomiarem warto usiąść i odpocząć, aby wyciszyć organizm. Nawet niewielki wysiłek fizyczny może chwilowo, acz znacznie podwyższyć ciśnienie tętnicze krwi tym samym podając niepokojący wynik, który będzie zwyczajnie nieprawidłowy. Z tych samych powodów nie należy w trakcie pomiaru spożywać posiłków, pić, mówić ani poruszać się. Pomiar jest krótki tak więc nawet dla wyjątkowo niecierpliwych osób wytrzymanie pomiaru w bezruchu nie powinno stanowić trudności. 

Dodatkowo bardzo ważne jest prawidłowe założenie mankietu ciśnieniomierza. Mankiet powinien być umiejscowiony na lewym ramieniu, nieco powyżej zgięcia łokciowego, a przewód powietrzny powinien gładko spoczywać wzdłuż przedramienia użytkownika. Mankiety najczęściej posiadają na swojej powierzchni specjalne oznaczenia, czasem w formie obrazków, czasem strzałek bądź napisów - jednak w takiej czy innej formie czytelnie informują one o prawidłowym sposobie założenia i umiejscowienia mankietu na ramieniu. 

Pomiar najlepiej wykonywać w pozycji siedzącej mając na uwadze, aby mankiet znajdował się najlepiej na wysokości serca. Następnie za pomocą połączonej z mankietem gruszki, uciskając ją pompujemy powietrze do mankietu. Urządzenie powinno wskazać nam kiedy poziom powietrza w mankiecie będzie wystarczający. Następnie używając znajdującego się obok gruszki zaworu należy powoli upuszczać powietrze kierując się wyświetlanymi na ciśnieniomierzu instrukcjami. W zależności od modelu lub producenta urządzenia, komunikaty te mogą się różnić lub sposób wykonywania pomiaru może wyglądać nieco inaczej. 

Ważną kwestią jest też odpowiednio dobrany mankiet. Wybierając ciśnieniomierz dla siebie lub bliskiej nam osoby najlepiej najpierw zmierzyć obwód ramienia przyszłego użytkownika. Pozwoli to wybrać spośród urządzeń te z właściwym rozmiarem mankietu. Zazwyczaj producenci dodają do urządzeń mankiety o uniwersalnym rozmiarze, jeśli więc przyszły użytkownik posiada mocno nie standardowy obwód ramienia lub szukamy urządzenia dla dziecka, warto jest wtedy rozważyć zakup dodatkowego mankietu we właściwym rozmiarze. Może to dodatkowo umożliwić szerszemu gronu osób użytkowanie ciśnieniomierza, czyli sprawdzi się na przykład w wieloosobowych rodzinach. 

Ciśnieniomierze półautomatyczne to znakomity wybór dla osób, którym zależy na precyzji pomiaru jednak z jakiś powodów nie chcą bądź nie umieją obsługiwać ciśnieniomierzy zegarowych. Ciśnieniomierze półautomatyczne względem tych zegarowych posiadają ogromną zaletę w postaci automatycznej interpretacji wyników. Używanie ciśnieniomierza zegarowego może wydawać się skomplikowane ze względu na konieczność użycia stetoskopu do usłyszenia i interpretacji tonów Korotkowa. Jednak w przypadku ciśnieniomierzy półautomatycznych sprawa ta wygląda znacznie prościej, gdyż urządzenie dokonuje takowej interpretacji automatycznie.

Większość ciśnieniomierzy automatycznych wyposażone jest w drobny acz istotny szczegół, który może stanowić znakomite ułatwienie. Obok wyświetlacza na obudowie znajduje się skala interpretacji gotowego wyniku pomiaru. Pozwala ona sklasyfikować czy otrzymany wynik jest znakomity, poprawny, niepokojący lub nieprawidłowy. Urządzenie po wyświetleniu wyniku pomiaru wyświetla też po stronie skali wskaźnik, który w zależności od modelu będzie wyglądał inaczej, może to być strzałka, linia lub kropka. Wskaźnik ten wskazywać ma na skali odpowiedni poziom, który odzwierciedla stopień prawidłowości otrzymanego wyniku pomiaru. Skala ta opracowana jest na podstawie wytycznych podanych przez WHO. 

Ciśnieniomierze półautomatyczne podobnie jak te w pełni automatyczne posiadają cały szereg elektronicznych dobrodziejstw. Poczynając od opcji wykrywania nieregularnego bicia serca, która może stanowić znakomitą pomoc w ewentualnym wczesnym wykryciu arytmii serca. Kończąc na pamięci urządzenia, która umożliwia zapisywanie i udostępnianie bazy pomiarów. Ostatnia opcja zależna będzie od modelu urządzenia. Najczęściej funkcję importu zapisanych wyników pomiarów posiadają urządzenia wyposażone w moduł Bluetooth. Jest to opcja najczęściej bardzo przydatna osobom, które regularnie uczęszczają do lekarza i muszą przedstawić wyniki takowych pomiarów. 

 

Depilator woskowy Beurer HL 40

BEURER depilator,golarka,depilator woskowy,beurer,hl 40,hl40,depilatory,golarki,
Depilator woskowy Beurer HL 40 gwarantuje niesamowite efekty rodem z salonu kosmetycznego....
224,79 zł

Velodes® Soap 500 ml

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,emulsja do mycia ciała,velodes soap,5 l,velodes soap 500 ml,
Velodes® Soap 500 ml...
19,73 zł

Waga medyczna płaska Seca 875

SECA waga medyczna,seca 875,waga,łazienkowa,medyczna,waga lekarska,waga płaska, waga legalizowana
Waga medyczna płaska seca 875 to wysoce skuteczne i niezawodne rozwiązanie wysokiej...
980,64 zł

Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1

JUVENTAS asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a1
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do...
1311,00 zł

Oczyszczacz powietrza z wielopoziomową filtracją Aseptica Clinic

ASEPTICA sterylizator powietrza,sterylizatory powietrza,aseptica,sterylizator aseptica,aseptica clinic
Oczyszczacz powietrza z wielopoziomową filtracją Aseptica Clinic jest funkcjonalnym i praktycznym urządzeniem...
562,91 zł

Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Medisept 50 szt.

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni,50 szt,medisept,
Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Medisept 50 szt....
19,09 zł

Stetoskop Little Doctor LD Prof-I żółty

Little Doctor stetoskop,stetoskopy,stetoskop little doctor,little doctor,stetoskop,słuchawki lekarza,
Stetoskop Little Doctor LD Prof-I żółty...
35,00 zł

Rękojeść bateryjna standard f.o XHL

HEINE rękojeść,bateryjna,standard,f.o,xhl,
Rękojeść bateryjna standard F.O XHL stworzona do precyzyjnej diagnostyki została zaopatrzona w...
620,94 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004