.
Producent:
Wybierz producenta

Spirometry

Spirometr_Mes_Lungtest_Basic

Spirometr Lungtest Basic

MES Spirometr_Mes_Lungtest_Basic
Spirometr Lungtest Basic, to niewielkich rozmiarów stacjonarny spirometr, dedykowany do współpracy z...
Spirometr Lungtest Basic, to niewielkich rozmiarów stacjonarny spirometr, dedykowany do współpracy z każdym komputerem posiadającym system operacyjny Microsoft Windows.
0,00 zł
Spirometr_Mes_Lungtest_Handy_Solo

Spirometr Lungtest Handy

MES Spirometr_Mes_Lungtest_Handy_Solo
Spirometr Lungtest Handy, to znakomite urządzenie, które stosuje się do mierzenia i...
Spirometr Lungtest Handy, to znakomite urządzenie, które stosuje się do mierzenia i rejestrowania parametrów oddechowych pacjenta. Badanie koncentruje się na płucach i ich pojemności.
0,00 zł
Spirometr_Mes_Lungtest_Handy

Spirometr Lungtest Handy z laptopem

MES Spirometr_Mes_Lungtest_Handy
Spirometr Lungtest Handy z laptopem, jest niewielkich rozmiarów spirometrem diagnostycznym, z pomocą...
Spirometr Lungtest Handy z laptopem, jest niewielkich rozmiarów spirometrem diagnostycznym, z pomocą którego, badany jest układ oddechowy.
0,00 zł
spirometr

Spirometr Lungtest Mobile

MES spirometr
Spirometr Lungtest Mobile, to przenośne urządzenie, z pomocą którego przeprowadza się badanie...
Spirometr Lungtest Mobile, to przenośne urządzenie, z pomocą którego przeprowadza się badanie pojemności, objętości oraz wydajności płuc, a także przepływu powietrza w płucach i oskrzelach.
0,00 zł
spirometria,aspiro,d200, spirometr aspel

Spirometr Aspel Aspiro D200

ASPEL spirometria,aspiro,d200, spirometr aspel
Spirometr AsSPIRO D200 to kompaktowe urządzenie umożliwiające wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego....
Spirometr AsSPIRO D200 to kompaktowe urządzenie umożliwiające wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego. Estetyczny wygląd, duży wyświetlacz graficzny z panelem dotykowym, łatwość obsługi, niewielkie wymiary oraz prosta kalibracja sprawiają, że nadaje się do każdej placówki służby zdrowia jak również jako urządzenie wykorzystywane podczas wizyt domowych.
6750,00 zł
aspel,spirometria,aspiro,d200,spiromter,pompa,kalibracyjna

Spirometr Aspel Aspiro D200 z głowicą kalibracyjną

ASPEL aspel,spirometria,aspiro,d200,spiromter,pompa,kalibracyjna
Spirometr AsSPIRO D200 to kompaktowe urządzenie umożliwiające wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego....
Spirometr AsSPIRO D200 to kompaktowe urządzenie umożliwiające wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego. Estetyczny wygląd, duży wyświetlacz graficzny z panelem dotykowym, łatwość obsługi, niewielkie wymiary oraz prosta kalibracja sprawiają, że nadaje się do każdej placówki służby zdrowia jak również jako urządzenie wykorzystywane podczas wizyt domowych.
8117,00 zł
ustnik,głowica,aspel,głowica pneumotachometryczna,głowica do ekg,ustnik do ekg,gpk17,gpk 17,5 sztuk,5 szt.

Ustnik pneumotachometryczny GPK17 do Aspiro D200 5 sztuk

ASPEL ustnik,głowica,aspel,głowica pneumotachometryczna,głowica do ekg,ustnik do ekg,gpk17,gpk 17,5 sztuk,5 szt.
Ustnik pneumotachometryczny GPK17 5 sztuk to akcesorium kompatybilne ze spirometrem AsSPIRO D200....
Ustnik pneumotachometryczny GPK17 5 sztuk to akcesorium kompatybilne ze spirometrem AsSPIRO D200. Zastosowanie jednorazowej głowicy pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny podczas badania.
37,26 zł
ustnik,głowica,aspel,głowica pneumotachometryczna,głowica do ekg,ustnik do ekg,gpk17,gpk 17,70 sztuk,70 szt.,

Ustnik pneumotachometryczny GPK17 do Aspiro d200 70 sztuk

ASPEL ustnik,głowica,aspel,głowica pneumotachometryczna,głowica do ekg,ustnik do ekg,gpk17,gpk 17,70 sztuk,70 szt.,
Ustnik pneumotachometryczny GPK17 70 sztuk to akcesorium kompatybilne ze spirometrem AsSPIRO D200....
Ustnik pneumotachometryczny GPK17 70 sztuk to akcesorium kompatybilne ze spirometrem AsSPIRO D200. Zastosowanie jednorazowej głowicy pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny podczas badania.
521,64 zł
spirometr,ustnik,spirometria co to jest,spirometr domowy,spirometr cena,

Ustnik do przystawki spirometrycznej Aspel US 31 model D

ASPEL spirometr,ustnik,spirometria co to jest,spirometr domowy,spirometr cena,
Ustnik do przystawki spirometrycznej Aspel US 31 model D, jest niezbędnym elementem...
Ustnik do przystawki spirometrycznej Aspel US 31 model D, jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej placówki, w której przeprowadzane są badania spirometryczne.
5,40 zł
klips do nosa,spirometr,spirometry,klips na nos,spirometria co to jest

Klipsy na nos do spirometrii

klips do nosa,spirometr,spirometry,klips na nos,spirometria co to jest
Klipsy na nos do spirometrii...
Klipsy na nos do spirometrii
125,00 zł
przystawka,spiro-31,przystawka do ekg,przystawka do aparatów ekg,przystawka do elektrokardiografu,

Przystawka spiro-31

ASPEL przystawka,spiro-31,przystawka do ekg,przystawka do aparatów ekg,przystawka do elektrokardiografu,
Przystawka spiro - 31 to akcesorium do aparatów EKG z serii AsCARD,...
Przystawka spiro - 31 to akcesorium do aparatów EKG z serii AsCARD, którego obecność pozwala na wykonanie przesiewowego badania spirometrycznego.
1137,92 zł
przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk), dedykowany do użycia wraz z...
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk), dedykowany do użycia wraz z modułem pomiarowym CPET ergospirometru.
58,00 zł

spirometr aspel aspiro d200

Spirometr to urządzenie pomiarowe służące do rejestrowania objętości i prędkości powietrza wdychanego i wydychanego w badaniu pojemności płuc, czyli spirometrii. Spirometr wykrywa zmiany patologiczne przy występowaniu poważnych chorób układu oddechowego, dzięki czemu w następnej kolejności możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

Spirometr służy do wykonania badania spirometrycznego (spirometrii), którego głównym zadaniem jest uzyskanie wyniku pomiaru objętości i pojemności płuc podczas maksymalnego wdechu i wydechu, który przedstawi obraz stanu sprawności płuc osoby poddanej badaniu. Spirometr dostarcza informacji na temat wartości pojemności życiowej płuc.

W trakcie wykonywania spirometrii określana jest tak zwana pojemność życiowa płuc. Objętość oddechowa to objętość powietrza nabierana do płuc podczas spokojnego oddechu. Pojemność życiowa płuc określana jest przez sumę wartości uzyskanych z poziomu maksymalnej objętości powietrza wydmuchiwanego z płuc po wykonaniu maksymalnego wdechu oraz dodatkowego pogłębienia wdechu i wydechu, czyli tak zwanej zapasowej objętości wdechowej i zapasowej objętości wydechowej. Na wynik pojemności życiowej płuc wpływają takie czynniki jak płeć, wiek i wzrost osoby badanej, jej budowa ciała, czy siła mięśni oddechowych. Wartości te zwykle mieszczą się w przedziale 2-6 litrów u zdrowych mężczyzn, 1,2-4,6 litrów u zdrowych kobiet.

 

Kto powinien wykonać badanie spirometrem?

 

Spirometria jest jednym z podstawowych badań układu oddechowego i swoim zakresem obejmuje szereg wskazań, zwłaszcza przy występowaniu dolegliwości ze strony układu oddechowego (świszczący oddech, przewlekły kaszel, ból w klatce piersiowej, i inne), a także kiedy istnieje podejrzenie uszkodzenia funkcji układu oddechowego. Badanie spirometrem jest konieczne do rozpoznania u pacjenta i monitorowania przebiegu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Spirometria dostarcza pomocnych informacji również przy podejrzeniu występowania u pacjenta astmy, a także do oceny czynności płuc przy chorobach śródmiąższowych, zwłóknieniach płuc, czy sarkoidozie, przy nawracających infekcjach.

 

Spirometria jest badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Spirometria to badanie wykonywane niezależnie od wieku pacjenta, przeznaczone dla każdej osoby będącej w stanie współpracować z osobą wykonującą pomiary i rozumieć oraz wykonywać jej polecenia podczas badania - jeżeli u osoby tej nie są obserwowane wymioty, nudności, niekontrolowany kaszel, zawroty głowy, krwioplucie o nieznanej etiologii, czy zaburzenia rytmu serca, i inne przeciwwskazania mogące zmniejszyć wiarygodność wyników. Badanie spirometrem może powodować wystąpienie gwałtownych wahań ciśnienia wewnątrz klatki piersiowej i brzucha. Dlatego też, tego typu zaburzenia wymagają uprzedniej konsultacji lekarskiej i opinii specjalisty. Do takich przeciwwskazań zaliczane są również różne stany pooperacyjne, tętniaki, przebyte zawały i udary. U pacjentów z dysfunkcjami układu oddechowego utrudnieniem w badaniu może być wykonanie natężonego wdechu.

 

Dodatkowo, spirometria stanowi jedno z badań orzecznictwa lekarskiego medycyny pracy, którego istotą jest uzyskanie opinii bądź orzeczenia lekarskiego na temat oceny stanu zdrowia i upośledzenia funkcjonalnego organizmu osoby ubiegającej się o konkretne stanowisko pracy na wniosek danej instytucji. Czasem dostarczenie orzeczenia o stanie zdrowia klienta jest wymagane również przez towarzystwa ubezpieczeniowe w celu ustalenia oceny ryzyka ubezpieczeniowego.

 

Jak działa spirometr i jak wygląda badanie spirometryczne?

 

Badanie spirometrem jest zupełnie bezbolesne. Czas badania jest zależny od współpracy pacjenta z technikiem wykonującym badanie i odpowiedniego wykonywania wydawanych przez niego poleceń. Wymaga się uzyskania kilku poprawnych pomiarów. Wyniki badania możliwe są do uzyskania już po 20 minutach od jego wykonania. Spirometr składa się z modułu pomiarowego, połączonych z nim przewodów oraz ustnika z wymiennymi końcówkami i jest zintegrowany jest z komputerem z odpowiednią aplikacją pokazującą na monitorze wyniki pomiarów na wykresach. Spirometr może dostarczyć wyników w dwóch typach pomiarów: statycznym – badanie pojemności płuc i jej części składowych oraz dynamicznym – badanie szybkości przepływu powietrza przez drogi oddechowe podczas natężonego wydechu.

 

Przy badaniu statycznym pacjent zakłada ustnik umieszczając go między zębami i obejmując go szczelnie wargami. Za pomocą specjalnego klipsa zamykany jest przepływ powietrza pacjenta przez jego nos, tak aby całe powietrze z układu oddechowego pacjenta kierowane było do układu pomiarowego. Głowa pacjenta podczas wykonywania manewrów oddechowych powinna być trzymana stabilnie, bez odchylania ani przeginania. Pacjent oddycha spokojnie przez ustnik i stosuje się do poleceń technika przeprowadzającego badanie - wykonując kilka spokojnych wdechów i wydechów, a następnie maksymalnie głęboki wydech i dość szybki możliwie maksymalnie głęboki wdech, zatrzymując krótko oddech, wracając na końcu z powrotem do naturalnego oddychania. Badanie dynamiczne skupia się na rejestracji wydechu. Pacjent, po prawidłowym objęciu ustnika, ma oddychać spokojnym, naturalnym oddechem, wykonując następnie możliwie najgłębszy wdech i gwałtowny, jak najdłuższy wydech przy maksymalnym wysiłku przez co najmniej 6 sekund, wracając na końcu do naturalnego oddychania.

 

Zaleca się, aby na kilka godzin przed badaniem nie palić papierosów, nie pić alkoholu i nie jeść obfitych posiłków oraz nie podejmować intensywnego wysiłku fizycznego bezpośrednio przed badaniem. Spirometr bada pacjenta w pozycji siedzącej. Ubranie osoby badanej powinno być swobodne, tak aby nie krępowało ruchów w zakresie klatki piersiowej i brzucha. U chorych przyjmujących leki rozkurczające oskrzela, konieczne może być odstawienie ich przed wykonaniem badania, o czym osoba badana powinna zostać poinformowana przy udzielaniu wywiadu.

 

Jak interpretować wyniki spirometru?

 

Wynik badania nazywa się spirogramem i jest prezentowany w formie tabel oraz odpowiednich krzywych, jak również w postaci liczbowej. Interpretację badania ułatwia krzywa przepływ–objętość o charakterystycznym kształcie, gdzie na osi pionowej zaznaczony jest przepływ, a na poziomej objętość wdychanego i wydychanego powietrza.

 

Spirometr z danych biometrycznych oblicza wartości należne mierzonych parametrów dla konkretnego pacjenta biorąc pod uwagę wiek, wzrost, waga i płeć osoby badanej. Spirometr podaje wynik jako wartości bezwzględne w odniesieniu do wartości prawidłowych dla właściwości biometrycznych osoby badanej. Spirometr rejestruje pomiar w czasie spokojnego oddychania do pomiaru pojemności życiowej płuc i jej składowych, w czasie natężonego wdechu-wydechu rejestrowanego w postaci krzywej, maksymalnego przepływu-objętości oraz związanych z nią wartości, oraz przy maksymalnej wentylacji dowolnej.

 

Do najważniejszych parametrów spirometrycznych zalicza się:

  • VC (vital capacity) - pojemność życiowa płuc wprowadzana do układu oddechowego podczas maksymalnego wdechu przy maksymalnym wydechu. 
  • FVC (forced vital capacity) - natężona pojemność życiowa płuc, czyli ilość powietrza wydychanego z układu oddechowego podczas gwałtownego najgłębszego wydechu po uprzednim maksymalnym, głębokim wdechu. Zależy od wielkości płuc i wysiłku podczas badania.
  • FEV1 (forced expiratory volume in one second) - natężona objętość wydechowa pierwszosekundowa płuc, czyli objętość powietrza, którą osoba badana jest w stanie wydmuchać z płuc podczas pierwszej sekundy natężonego wydechu. Wartość tego parametru jest zależna od pojemności życiowej płuc oraz drożności dróg oddechowych. U pacjentów z astmą słabo kontrolowaną lub jej napadem powoduje zmniejszenie FEV1 w wyniku zwężenia oskrzeli.
  • FEV1/FVC (test Tiffeneau) - to wskaźnik informujący o tym, czy zaburzenia obserwowane w badaniu spirometrycznym są wynikiem zwężenia oskrzeli (zmniejszony), czy też są wynikiem zmniejszenia objętości płuc – wówczas jest prawidłowy lub zwiększony.
  • Wskaźniki MEF lub FEF 25, 50 i 75 - czyli FEV1 i FVC (wskaźniki objętościowe podawane w litrach) oraz MEF(FEF) (wskaźnik przepływowy wyrażany w litrach na sekundę) - parametry te umożliwiają ocenę przepływu powierza w drobnych oskrzelach.
  • PEF (peak expiratory flow), czyli szczytowy przepływ wydechowy uzyskany przez chorego podczas badania, poprzez wydmuchiwanie przez niego powietrza z płuc. Wynik parametru PEF możliwy jest do uzyskania za pomocą pikflometru służącego do samodzielnego kontrolowania astmy.

 

Spirometry dostępne w sklepie medycznym Kredos to oferta profesjonalnych spirometrów medycznych.

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, jest niezbędnym elementem, wchodzącym...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do użytku...
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do współpracy z...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07, to bardzo wygodny i poręczny...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk), dedykowany do użycia wraz z...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET, dedykowany jest do elektrokardiografów firmy Aspel, z...
499,00 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy), to bardzo wygodny futerał,...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11, jest niezbędnym elementem wyposażenia aparatu EKG. Używany w...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422, to produkt, dedykowany do modeli AsPekt 703 i Aspel...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask, to niezbędny produkt, do przeprowadzenia badania...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004