Producent:
ASPEL

Spirometry

przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB...
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB
47,52 zł
spirometria,aspiro,d200, spirometr aspel

Spirometr Aspel Aspiro D200

ASPEL spirometria,aspiro,d200, spirometr aspel
Spirometr AsSPIRO D200 to kompaktowe urządzenie umożliwiające wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego....
Spirometr AsSPIRO D200 to kompaktowe urządzenie umożliwiające wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego. Estetyczny wygląd, duży wyświetlacz graficzny z panelem dotykowym, łatwość obsługi, niewielkie wymiary oraz prosta kalibracja sprawiają, że nadaje się do każdej placówki służby zdrowia jak również jako urządzenie wykorzystywane podczas wizyt domowych. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
5315,53 zł
aspel,spirometria,aspiro, d200,spiromter,pompa,kalibracyjna,

Spirometr Aspel Aspiro D200 z głowicą kalibracyjną

ASPEL aspel,spirometria,aspiro, d200,spiromter,pompa,kalibracyjna,
Spirometr AsSPIRO D200 to kompaktowe urządzenie umożliwiające wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego....
Spirometr AsSPIRO D200 to kompaktowe urządzenie umożliwiające wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego. Estetyczny wygląd, duży wyświetlacz graficzny z panelem dotykowym, łatwość obsługi, niewielkie wymiary oraz prosta kalibracja sprawiają, że nadaje się do każdej placówki służby zdrowia jak również jako urządzenie wykorzystywane podczas wizyt domowych. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
6384,82 zł
ustnik,głowica,aspel,głowica pneumotachometryczna,głowica do ekg,ustnik do ekg,gpk17,gpk 17,5 sztuk,5 szt.

Ustnik pneumotachometryczny GPK17 do Aspiro D200 5 sztuk

ASPEL ustnik,głowica,aspel,głowica pneumotachometryczna,głowica do ekg,ustnik do ekg,gpk17,gpk 17,5 sztuk,5 szt.
Ustnik pneumotachometryczny GPK17 5 sztuk to akcesorium kompatybilne ze spirometrem AsSPIRO D200....
Ustnik pneumotachometryczny GPK17 5 sztuk to akcesorium kompatybilne ze spirometrem AsSPIRO D200. Zastosowanie jednorazowej głowicy pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny podczas badania.
27,00 zł
ustnik,głowica,aspel,głowica pneumotachometryczna,głowica do ekg,ustnik do ekg,gpk17,gpk 17,70 sztuk,70 szt.,

Ustnik pneumotachometryczny GPK17 do Aspiro d200 70 sztuk

ASPEL ustnik,głowica,aspel,głowica pneumotachometryczna,głowica do ekg,ustnik do ekg,gpk17,gpk 17,70 sztuk,70 szt.,
Ustnik pneumotachometryczny GPK17 70 sztuk to akcesorium kompatybilne ze spirometrem AsSPIRO D200....
Ustnik pneumotachometryczny GPK17 70 sztuk to akcesorium kompatybilne ze spirometrem AsSPIRO D200. Zastosowanie jednorazowej głowicy pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny podczas badania.
378,00 zł
spirometr,ustnik,spirometria co to jest,spirometr domowy,spirometr cena,

Ustnik do przystawki spirometrycznej Aspel US 31 model D

ASPEL spirometr,ustnik,spirometria co to jest,spirometr domowy,spirometr cena,
Ustnik do przystawki spirometrycznej Aspel US 31 model D...
Ustnik do przystawki spirometrycznej Aspel US 31 model D
5,40 zł
klips do nosa,spirometr,spirometry,klips na nos,spirometria co to jest

Klipsy na nos do spirometrii

klips do nosa,spirometr,spirometry,klips na nos,spirometria co to jest
Klipsy na nos do spirometrii...
Klipsy na nos do spirometrii
48,00 zł
przystawka,spiro-31,przystawka do ekg,przystawka do aparatów ekg,przystawka do elektrokardiografu,

Przystawka spiro-31

ASPEL przystawka,spiro-31,przystawka do ekg,przystawka do aparatów ekg,przystawka do elektrokardiografu,
Przystawka spiro - 31 to akcesorium do aparatów EKG z serii AsCARD,...
Przystawka spiro - 31 to akcesorium do aparatów EKG z serii AsCARD, którego obecność pozwala na wykonanie przesiewowego badania spirometrycznego.
1137,92 zł

spirometr aspel aspiro d200

Spirometr to urządzenie pomiarowe służące do rejestrowania objętości i prędkości powietrza wdychanego i wydychanego w badaniu pojemności płuc, czyli spirometrii. Spirometr wykrywa zmiany patologiczne przy występowaniu poważnych chorób układu oddechowego, dzięki czemu w następnej kolejności możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

Spirometr służy do wykonania badania spirometrycznego (spirometrii), którego głównym zadaniem jest uzyskanie wyniku pomiaru objętości i pojemności płuc podczas maksymalnego wdechu i wydechu, który przedstawi obraz stanu sprawności płuc osoby poddanej badaniu. Spirometr dostarcza informacji na temat wartości pojemności życiowej płuc.

W trakcie wykonywania spirometrii określana jest tak zwana pojemność życiowa płuc. Objętość oddechowa to objętość powietrza nabierana do płuc podczas spokojnego oddechu. Pojemność życiowa płuc określana jest przez sumę wartości uzyskanych z poziomu maksymalnej objętości powietrza wydmuchiwanego z płuc po wykonaniu maksymalnego wdechu oraz dodatkowego pogłębienia wdechu i wydechu, czyli tak zwanej zapasowej objętości wdechowej i zapasowej objętości wydechowej. Na wynik pojemności życiowej płuc wpływają takie czynniki jak płeć, wiek i wzrost osoby badanej, jej budowa ciała, czy siła mięśni oddechowych. Wartości te zwykle mieszczą się w przedziale 2-6 litrów u zdrowych mężczyzn, 1,2-4,6 litrów u zdrowych kobiet.

 

Kto powinien wykonać badanie spirometrem?

 

Spirometria jest jednym z podstawowych badań układu oddechowego i swoim zakresem obejmuje szereg wskazań, zwłaszcza przy występowaniu dolegliwości ze strony układu oddechowego (świszczący oddech, przewlekły kaszel, ból w klatce piersiowej, i inne), a także kiedy istnieje podejrzenie uszkodzenia funkcji układu oddechowego. Badanie spirometrem jest konieczne do rozpoznania u pacjenta i monitorowania przebiegu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Spirometria dostarcza pomocnych informacji również przy podejrzeniu występowania u pacjenta astmy, a także do oceny czynności płuc przy chorobach śródmiąższowych, zwłóknieniach płuc, czy sarkoidozie, przy nawracających infekcjach.

 

Spirometria jest badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Spirometria to badanie wykonywane niezależnie od wieku pacjenta, przeznaczone dla każdej osoby będącej w stanie współpracować z osobą wykonującą pomiary i rozumieć oraz wykonywać jej polecenia podczas badania - jeżeli u osoby tej nie są obserwowane wymioty, nudności, niekontrolowany kaszel, zawroty głowy, krwioplucie o nieznanej etiologii, czy zaburzenia rytmu serca, i inne przeciwwskazania mogące zmniejszyć wiarygodność wyników. Badanie spirometrem może powodować wystąpienie gwałtownych wahań ciśnienia wewnątrz klatki piersiowej i brzucha. Dlatego też, tego typu zaburzenia wymagają uprzedniej konsultacji lekarskiej i opinii specjalisty. Do takich przeciwwskazań zaliczane są również różne stany pooperacyjne, tętniaki, przebyte zawały i udary. U pacjentów z dysfunkcjami układu oddechowego utrudnieniem w badaniu może być wykonanie natężonego wdechu.

 

Dodatkowo, spirometria stanowi jedno z badań orzecznictwa lekarskiego medycyny pracy, którego istotą jest uzyskanie opinii bądź orzeczenia lekarskiego na temat oceny stanu zdrowia i upośledzenia funkcjonalnego organizmu osoby ubiegającej się o konkretne stanowisko pracy na wniosek danej instytucji. Czasem dostarczenie orzeczenia o stanie zdrowia klienta jest wymagane również przez towarzystwa ubezpieczeniowe w celu ustalenia oceny ryzyka ubezpieczeniowego.

 

Jak działa spirometr i jak wygląda badanie spirometryczne?

 

Badanie spirometrem jest zupełnie bezbolesne. Czas badania jest zależny od współpracy pacjenta z technikiem wykonującym badanie i odpowiedniego wykonywania wydawanych przez niego poleceń. Wymaga się uzyskania kilku poprawnych pomiarów. Wyniki badania możliwe są do uzyskania już po 20 minutach od jego wykonania. Spirometr składa się z modułu pomiarowego, połączonych z nim przewodów oraz ustnika z wymiennymi końcówkami i jest zintegrowany jest z komputerem z odpowiednią aplikacją pokazującą na monitorze wyniki pomiarów na wykresach. Spirometr może dostarczyć wyników w dwóch typach pomiarów: statycznym – badanie pojemności płuc i jej części składowych oraz dynamicznym – badanie szybkości przepływu powietrza przez drogi oddechowe podczas natężonego wydechu.

 

Przy badaniu statycznym pacjent zakłada ustnik umieszczając go między zębami i obejmując go szczelnie wargami. Za pomocą specjalnego klipsa zamykany jest przepływ powietrza pacjenta przez jego nos, tak aby całe powietrze z układu oddechowego pacjenta kierowane było do układu pomiarowego. Głowa pacjenta podczas wykonywania manewrów oddechowych powinna być trzymana stabilnie, bez odchylania ani przeginania. Pacjent oddycha spokojnie przez ustnik i stosuje się do poleceń technika przeprowadzającego badanie - wykonując kilka spokojnych wdechów i wydechów, a następnie maksymalnie głęboki wydech i dość szybki możliwie maksymalnie głęboki wdech, zatrzymując krótko oddech, wracając na końcu z powrotem do naturalnego oddychania. Badanie dynamiczne skupia się na rejestracji wydechu. Pacjent, po prawidłowym objęciu ustnika, ma oddychać spokojnym, naturalnym oddechem, wykonując następnie możliwie najgłębszy wdech i gwałtowny, jak najdłuższy wydech przy maksymalnym wysiłku przez co najmniej 6 sekund, wracając na końcu do naturalnego oddychania.

 

Zaleca się, aby na kilka godzin przed badaniem nie palić papierosów, nie pić alkoholu i nie jeść obfitych posiłków oraz nie podejmować intensywnego wysiłku fizycznego bezpośrednio przed badaniem. Spirometr bada pacjenta w pozycji siedzącej. Ubranie osoby badanej powinno być swobodne, tak aby nie krępowało ruchów w zakresie klatki piersiowej i brzucha. U chorych przyjmujących leki rozkurczające oskrzela, konieczne może być odstawienie ich przed wykonaniem badania, o czym osoba badana powinna zostać poinformowana przy udzielaniu wywiadu.

 

Jak interpretować wyniki spirometru?

 

Wynik badania nazywa się spirogramem i jest prezentowany w formie tabel oraz odpowiednich krzywych, jak również w postaci liczbowej. Interpretację badania ułatwia krzywa przepływ–objętość o charakterystycznym kształcie, gdzie na osi pionowej zaznaczony jest przepływ, a na poziomej objętość wdychanego i wydychanego powietrza.

 

Spirometr z danych biometrycznych oblicza wartości należne mierzonych parametrów dla konkretnego pacjenta biorąc pod uwagę wiek, wzrost, waga i płeć osoby badanej. Spirometr podaje wynik jako wartości bezwzględne w odniesieniu do wartości prawidłowych dla właściwości biometrycznych osoby badanej. Spirometr rejestruje pomiar w czasie spokojnego oddychania do pomiaru pojemności życiowej płuc i jej składowych, w czasie natężonego wdechu-wydechu rejestrowanego w postaci krzywej, maksymalnego przepływu-objętości oraz związanych z nią wartości, oraz przy maksymalnej wentylacji dowolnej.

 

Do najważniejszych parametrów spirometrycznych zalicza się:

  • VC (vital capacity) - pojemność życiowa płuc wprowadzana do układu oddechowego podczas maksymalnego wdechu przy maksymalnym wydechu. 
  • FVC (forced vital capacity) - natężona pojemność życiowa płuc, czyli ilość powietrza wydychanego z układu oddechowego podczas gwałtownego najgłębszego wydechu po uprzednim maksymalnym, głębokim wdechu. Zależy od wielkości płuc i wysiłku podczas badania.
  • FEV1 (forced expiratory volume in one second) - natężona objętość wydechowa pierwszosekundowa płuc, czyli objętość powietrza, którą osoba badana jest w stanie wydmuchać z płuc podczas pierwszej sekundy natężonego wydechu. Wartość tego parametru jest zależna od pojemności życiowej płuc oraz drożności dróg oddechowych. U pacjentów z astmą słabo kontrolowaną lub jej napadem powoduje zmniejszenie FEV1 w wyniku zwężenia oskrzeli.
  • FEV1/FVC (test Tiffeneau) - to wskaźnik informujący o tym, czy zaburzenia obserwowane w badaniu spirometrycznym są wynikiem zwężenia oskrzeli (zmniejszony), czy też są wynikiem zmniejszenia objętości płuc – wówczas jest prawidłowy lub zwiększony.
  • Wskaźniki MEF lub FEF 25, 50 i 75 - czyli FEV1 i FVC (wskaźniki objętościowe podawane w litrach) oraz MEF(FEF) (wskaźnik przepływowy wyrażany w litrach na sekundę) - parametry te umożliwiają ocenę przepływu powierza w drobnych oskrzelach.
  • PEF (peak expiratory flow), czyli szczytowy przepływ wydechowy uzyskany przez chorego podczas badania, poprzez wydmuchiwanie przez niego powietrza z płuc. Wynik parametru PEF możliwy jest do uzyskania za pomocą pikflometru służącego do samodzielnego kontrolowania astmy.

 

Spirometry dostępne w sklepie medycznym Kredos to oferta profesjonalnych spirometrów medycznych.

Promocja

Zestaw uzupełniający z silikonowymi nasadkami do NA 20

BEURER zestaw uzupełniający do aspiratora,aspirator,aspirator beurer,zestaw do aspiratora,aspirator na 20,
Zestaw uzupełniający z silikonowymi nasadkami do NA 20...
34,22 zł 38,02 zł

Latarka diagnostyczna mini c

HEINE latarka,diagnostyczna,mini,c,latarka diagnostyczna,heine,
Latarka diagnostyczna mini c to latarka lekarska o wyjątkowo lekkiej i poręcznej...
224,45 zł
Promocja

Masażer spa MG 17

BEURER masażer,aparat do masażu,mg 17,mg17,masaż,
Masażer SPA MG 17 to urządzenie, które daje wiele możliwości. Cechą, która...
76,02 zł 84,46 zł

Waga łazienkowa szklana Beurer GS 400 czarna

BEURER waga szklana,waga beurer,beurer,waga łazienkowa,waga łazienkowa szklana,gs 400,
Waga łazienkowa szklana Beurer GS 400 czarna to połączenie stylu i funkcjonalności....
114,07 zł

Wałek rehabilitacyjny 60 x 50 cm Juventas

JUVENTAS wałek rehabilitacyjny,wl23,juventas
Wałek rehabilitacyjny 60 x 50 cm...
494,00 zł

Maseczka filtrująca FFP3 AM3 50 szt

Europrofil maseczka ochronna,maseczka fpp3,fpp3,maseczka,półmaska,maseczka medyczna,
Półmaska filtrująca FFP3 AM3 NR (50 szt) to produkt o niemal stuprocentowej...
383,00 zł

Aparat do masażu ostukującego MG 510 to go

BEURER masażer,urządzenie masujące,aparat do masażu,aparat,do,masażu,ostukującego,mg510,to go,
Aparat do masażu ostukującego MG 510 to go to praktyczne i niezawodne...
481,74 zł

Żel do higieny rąk Pro-chem SAFETY 500 ml

żel do rąk,żel do higieny rąk,żel antybakteryjny,żel do rąk antybakteryjny,żel z alkoholem,
Żel do higieny rąk Pro-chem SAFETY 500 ml to praktyczny produkt, zamknięty...
38,95 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004