.
Producent:
Wybierz producenta

Inhalatory ultradźwiękowe

inhalatory ultradźwiękowe,inhalator dźwiękowy,inhalator little doctor, ld 812u

Inhalator ultradźwiękowy Little Doctor LD-812U

Little Doctor inhalatory ultradźwiękowe,inhalator dźwiękowy,inhalator little doctor, ld 812u
Inhalator ultradźwiękowy Little Doctor LD-812U...
Inhalator ultradźwiękowy Little Doctor LD-812U
219,46 zł
inhalator,omron,u100,inhalator ultradźwiękowy,inhalator omron

Inhalator ultradźwiękowy Omron MicroAIR U100

OMRON inhalator,omron,u100,inhalator ultradźwiękowy,inhalator omron
Inhalator ultradźwiękowy Omron MicroAIR U100, to niewielkich rozmiarów, przenośny inhalator, z którego...
Inhalator ultradźwiękowy Omron MicroAIR U100, to niewielkich rozmiarów, przenośny inhalator, z którego można korzystać zarówno w domu jak i w podroży. Sprawdzi się w leczeniu objawów przeziębienia, takich jak kaszel oraz w leczeniu schorzeń dróg oddechowych.
743,85 zł
inhalator,ih55, ih 55,

Inhalator ultradźwiękowy IH 55

BEURER inhalator,ih55, ih 55,
Inhalator IH 55 niemieckiej firmy Beurer idealny do domowego leczenia kaszlu oraz...
Inhalator IH 55 niemieckiej firmy Beurer idealny do domowego leczenia kaszlu oraz innych dolegliwości górnych bądź dolnych dróg oddechowych. Zapewnia krótką i wydajną inhalacje. Dodatkowo jest poręczny i łatwy w obsłudze.
468,18 zł
inhalator,mesh,microlife,neb,800

Inhalator mesh Microlife Neb 800

MICROLIFE inhalator,mesh,microlife,neb,800
Inhalator mesh microlife Neb 800 to urządzenie o niewielkich rozmiarach, a wielkich...
Inhalator mesh microlife Neb 800 to urządzenie o niewielkich rozmiarach, a wielkich możliwościach. Wyposażony w system automatycznego wyłączania kiedy zbiornik zostanie opróżniony.
307,80 zł
inhalator,beuer,inhalator ultradźwiękowy,ultradźwiękowy,ih40,ih 40,ih-40,

Inhalator ultradźwiękowy IH 40

BEURER inhalator,beuer,inhalator ultradźwiękowy,ultradźwiękowy,ih40,ih 40,ih-40,
Inhalator ultradźwiękowy IH 40 to innowacyjne urządzenie, które charakteryzuje nowoczesny, nietuzinkowy design...
Inhalator ultradźwiękowy IH 40 to innowacyjne urządzenie, które charakteryzuje nowoczesny, nietuzinkowy design i podświetlana komora nebulizacji. Jego zdecydowanymi zaletami jest krótki czas inhalacji i duża zawartość cząstek respirabilnych.
391,56 zł

inhalator ultradźwiękowy ih 40

Inhalator ultradźwiękowy

 

Inhalator ultradźwiękowy to jeden z dwóch grup urządzeń służących do nebulizacji. Drugą grupą są inhalatory kompresorowe inaczej zwane również tłokowymi lub pneumatycznymi. Nebulizacja to proces zmiany leku w płynnej formie do postaci aerozolu, który podawany jest bezpośrednio do dróg oddechowych pacjenta. Lek w postaci aerozolu cechuje się wysoką skutecznością działania. Dzieje się tak dlatego, że cząsteczki leku w postaci aerozolu mają niewielkie rozmiary dzięki czemu przyswajane są przez układ oddechowy bardzo szybko i łatwo.

 

Wielkość cząsteczki leku w aerozolu ma wpływ na jego przyswajalność w poszczególnych elementach układu oddechowego. Cząsteczki o wielkości mniejszej niż 0,5 µm nie są wchłaniane, cząsteczki o średnicy od 0,5 µm do 3  µm wchłaniane są w pęcherzykach płucnych. Natomiast cząsteczki wielkości od 2 do 5 µm są najlepiej wchłaniane w oskrzelikach i oskrzelach, a większe cząsteczki od 5 do 8 µm przyswajane są w dużych oskrzelach i tchawicy. Cząsteczki o średnicy większej niż 8 µm zostają w górnych drogach oddechowych np. w gardle lub nosie. Dlatego wybierając odpowiedni inhalator najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt z możliwością regulacji wielkości cząsteczek.

 

Inhalatory ultradźwiękowe do rozpraszania leku i tworzenia aerozolu wykorzystują ultradźwięki. Niestety metoda ta ma pewne wady. Ultradźwięki mogą uszkadzać struktury niektórych leków. Dlatego w urządzeniach ultradźwiękowych wyklucza się stosowanie sterydów i większości antybiotyków. Inhalator ultradźwiękowy sprawdzi się znakomicie do podawania leków mukolitycznych, które głównie stosowane są w celu rozrzedzania śluzu i ułatwienia odkrztuszania zalegającej w płucach wydzieliny. Inhalatora ultradźwiękowego używa się również do inhalacji solą fizjologiczną.

 

Roztwór chlorku sodu, czyli właśnie sól fizjologiczną można kupić, w każdej aptece. Najczęściej spotyka się go w formie połączonych ampułek, a cena takiego roztworu jest dosyć niska, bo kosztuje on zaledwie kilka złotych. Zawartość ampułki należy wlać do pojemnika na lek, gdzie jej cząsteczki zostaną rozbite do postaci aerozolu przez ultradźwięki. Sól fizjologiczna w postaci aerozolu pozwoli nawilżyć śluzówkę górnych dróg oddechowych. Stosowanie inhalacji z soli fizjologicznej w celu nawilżenia śluzówki jest świetnym wyjściem, gdy często przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych bądź mamy dużą styczność z kurzem czy innymi alergenami. Suche powietrze również może podrażniać śluzówkę - szczególnie nosa. Inhalacja solą fizjologiczną jest też świetnym wyborem jako profilaktyka w nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych.

 

Jaki inhalator ultradźwiękowy wybrać dla dzieci?

O ile wielkość cząsteczek może być w niektórych urządzeniach regulowana, tak nie jest możliwym regulowanie gęstości cząsteczek. Inhalator ultradźwiękowy wydziela aerozol o dużej gęstości cząsteczek. Dzięki temu wydajność inhalacji jest niezwykle wysoka jednak ma to też swoje minusy. Duża gęstość cząsteczek w aerozolu może powodować podrażnienia w układzie oddechowym niemowląt. Dlatego nie zaleca się stosowania inhalatora ultradźwiękowego u dzieci poniżej 1 roku życia.

 

Jeśli chodzi o większe dzieci oraz osoby starsze inhalator ultradźwiękowy będzie świetnym wyborem. Aerozol jest uwalniany przez maseczkę lub ustnik w sposób stały, jednocześnie nie wymagając od użytkownika koordynacji wdechu z uwalnianym lekiem - jak jest to w przypadku inhalatorów proszkowych. Dlatego będą one znakomite do przeprowadzania inhalacji osób starszych, dzieci oraz osób, które mają trudności z panowaniem nad oddechem.

 

Inhalatory ultradźwiękowe cechują się znacznie cichszym trybem pracy niż inhalatory pneumatyczne. Jest to niezwykle przydatne w inhalacji dzieci w wieku przedszkolnym, które mogą bać się głośnych urządzeń. Szum jaki wydziela inhalator ultradźwiękowy podczas pracy porównywany jest do ciszy bibliotecznej. Tak cicha praca nebulizatora ultradżwiekowego to nie podważalna zaleta. Umożliwia to wykonanie inhalacji nawet śpiącemu dziecku, bez zakłócania jego snu.

 

Inhalatory ultradźwiękowe są też wydajniejsze niż inhalatory pneumatyczne. Wydajność nebulizacji to parametr określający czas potrzebny na wykonanie inhalacji określoną dawką leku. Wydajność inhalacji wyrażana jest w ml/min. Przykładowo jeśli inhalator posiada wydajność nebulizacji ok. 0,4 ml/min to czas potrzebny do przeprowadzenie inhalacji z użyciem 4 ml leku będzie wynosił 10 minut. Co w porównaniu do inhalatorów kompresorowych jest wynikiem niezwykle zadowalającym. Krótki czas inhalacji pozwala również zapobiec irytacji u dzieci lub oszczędzić czas jeśli inhalacje przeprowadzane są regularnie.

 

Przy wyborze inhalatora należy również pamiętać o odpowiednich akcesoriach oraz jego odpowiedniej pielęgnacji. Warto wybierać urządzenia z bogatym zestawem akcesoriów, szczególnie jeżeli ma być ono używane przez całą rodzinę. Akcesoria w postaci maseczek oraz ustników należy wybierać uwzględniając wiek użytkownika. Zbyt duża maseczka sprawi, że aerozol będzie wydostawał się poza jej obszar. Obniży to skuteczność inhalacji oraz spowoduje marnowanie się leku. Pięlęgnacja inhalatora to przede wszystkim dbanie o odpowiednią higienę akcesoriów oraz pilnowanie eksploatacji części wymiennych jeśli inhalator takie posiada. W przypadku inhalatorów ultradźwiękowych elementem eksploatacyjnym może być pojemniczek na lek. Koszt takiego pojemnika to zaledwie kilka złoty, dlatego jego ewentualna wymiana nie powinna być kłopotliwa.

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, jest niezbędnym elementem, wchodzącym...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do użytku...
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do współpracy z...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07, to bardzo wygodny i poręczny...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk), dedykowany do użycia wraz z...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET, dedykowany jest do elektrokardiografów firmy Aspel, z...
499,00 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy), to bardzo wygodny futerał,...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11, jest niezbędnym elementem wyposażenia aparatu EKG. Używany w...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422, to produkt, dedykowany do modeli AsPekt 703 i Aspel...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask, to niezbędny produkt, do przeprowadzenia badania...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004