Producent:
Wybierz producenta

Inhalatory ultradźwiękowe

-10%
inhalator,ih55, ih 55,
Promocja

Inhalator ultradźwiękowy IH 55

BEURER inhalator,ih55, ih 55,
Inhalator IH 55 niemieckiej firmy Beurer idealny do domowego leczenia kaszlu oraz...
Inhalator IH 55 niemieckiej firmy Beurer idealny do domowego leczenia kaszlu oraz innych dolegliwości górnych bądź dolnych dróg oddechowych. Zapewnia krótką i wydajną inhalacje. Dodatkowo jest poręczny i łatwy w obsłudze.
356,80 zł 396,45 zł
inhalator,mesh,microlife,neb,800

Inhalator mesh Microlife Neb 800

MICROLIFE inhalator,mesh,microlife,neb,800
Inhalator mesh microlife Neb 800 to urządzenie o niewielkich rozmiarach, a wielkich...
Inhalator mesh microlife Neb 800 to urządzenie o niewielkich rozmiarach, a wielkich możliwościach. Wyposażony w system automatycznego wyłączania kiedy zbiornik zostanie opróżniony. Możliwość inhalacji w pozycji leżącej. Gwarancja producenta wynosi 60 miesięcy.
222,32 zł
-10%
inhalator,beuer,inhalator ultradźwiękowy,ultradźwiękowy,ih40,ih 40,ih-40,
Promocja

Inhalator ultradźwiękowy IH 40

BEURER inhalator,beuer,inhalator ultradźwiękowy,ultradźwiękowy,ih40,ih 40,ih-40,
Inhalator ultradźwiękowy IH 40 to innowacyjne urządzenie, które charakteryzuje nowoczesny, nietuzinkowy design...
Inhalator ultradźwiękowy IH 40 to innowacyjne urządzenie, które charakteryzuje nowoczesny, nietuzinkowy design i podświetlana komora nebulizacji. Jego zdecydowanymi zaletami jest krótki czas inhalacji i duża zawartość cząstek respirabilnych.
273,42 zł 303,80 zł

inhalator ultradźwiękowy ih 40

Inhalator ultradźwiękowy

 

Inhalator ultradźwiękowy to jeden z dwóch grup urządzeń służących do nebulizacji. Drugą grupą są inhalatory kompresorowe inaczej zwane również tłokowymi lub pneumatycznymi. Nebulizacja to proces zmiany leku w płynnej formie do postaci aerozolu, który podawany jest bezpośrednio do dróg oddechowych pacjenta. Lek w postaci aerozolu cechuje się wysoką skutecznością działania. Dzieje się tak dlatego, że cząsteczki leku w postaci aerozolu mają niewielkie rozmiary dzięki czemu przyswajane są przez układ oddechowy bardzo szybko i łatwo.

 

Wielkość cząsteczki leku w aerozolu ma wpływ na jego przyswajalność w poszczególnych elementach układu oddechowego. Cząsteczki o wielkości mniejszej niż 0,5 µm nie są wchłaniane, cząsteczki o średnicy od 0,5 µm do 3  µm wchłaniane są w pęcherzykach płucnych. Natomiast cząsteczki wielkości od 2 do 5 µm są najlepiej wchłaniane w oskrzelikach i oskrzelach, a większe cząsteczki od 5 do 8 µm przyswajane są w dużych oskrzelach i tchawicy. Cząsteczki o średnicy większej niż 8 µm zostają w górnych drogach oddechowych np. w gardle lub nosie. Dlatego wybierając odpowiedni inhalator najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt z możliwością regulacji wielkości cząsteczek.

 

Inhalatory ultradźwiękowe do rozpraszania leku i tworzenia aerozolu wykorzystują ultradźwięki. Niestety metoda ta ma pewne wady. Ultradźwięki mogą uszkadzać struktury niektórych leków. Dlatego w urządzeniach ultradźwiękowych wyklucza się stosowanie sterydów i większości antybiotyków. Inhalator ultradźwiękowy sprawdzi się znakomicie do podawania leków mukolitycznych, które głównie stosowane są w celu rozrzedzania śluzu i ułatwienia odkrztuszania zalegającej w płucach wydzieliny. Inhalatora ultradźwiękowego używa się również do inhalacji solą fizjologiczną.

 

Roztwór chlorku sodu, czyli właśnie sól fizjologiczną można kupić, w każdej aptece. Najczęściej spotyka się go w formie połączonych ampułek, a cena takiego roztworu jest dosyć niska, bo kosztuje on zaledwie kilka złotych. Zawartość ampułki należy wlać do pojemnika na lek, gdzie jej cząsteczki zostaną rozbite do postaci aerozolu przez ultradźwięki. Sól fizjologiczna w postaci aerozolu pozwoli nawilżyć śluzówkę górnych dróg oddechowych. Stosowanie inhalacji z soli fizjologicznej w celu nawilżenia śluzówki jest świetnym wyjściem, gdy często przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych bądź mamy dużą styczność z kurzem czy innymi alergenami. Suche powietrze również może podrażniać śluzówkę - szczególnie nosa. Inhalacja solą fizjologiczną jest też świetnym wyborem jako profilaktyka w nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych.

 

Jaki inhalator ultradźwiękowy wybrać dla dzieci?

O ile wielkość cząsteczek może być w niektórych urządzeniach regulowana, tak nie jest możliwym regulowanie gęstości cząsteczek. Inhalator ultradźwiękowy wydziela aerozol o dużej gęstości cząsteczek. Dzięki temu wydajność inhalacji jest niezwykle wysoka jednak ma to też swoje minusy. Duża gęstość cząsteczek w aerozolu może powodować podrażnienia w układzie oddechowym niemowląt. Dlatego nie zaleca się stosowania inhalatora ultradźwiękowego u dzieci poniżej 1 roku życia.

 

Jeśli chodzi o większe dzieci oraz osoby starsze inhalator ultradźwiękowy będzie świetnym wyborem. Aerozol jest uwalniany przez maseczkę lub ustnik w sposób stały, jednocześnie nie wymagając od użytkownika koordynacji wdechu z uwalnianym lekiem - jak jest to w przypadku inhalatorów proszkowych. Dlatego będą one znakomite do przeprowadzania inhalacji osób starszych, dzieci oraz osób, które mają trudności z panowaniem nad oddechem.

 

Inhalatory ultradźwiękowe cechują się znacznie cichszym trybem pracy niż inhalatory pneumatyczne. Jest to niezwykle przydatne w inhalacji dzieci w wieku przedszkolnym, które mogą bać się głośnych urządzeń. Szum jaki wydziela inhalator ultradźwiękowy podczas pracy porównywany jest do ciszy bibliotecznej. Tak cicha praca nebulizatora ultradżwiekowego to nie podważalna zaleta. Umożliwia to wykonanie inhalacji nawet śpiącemu dziecku, bez zakłócania jego snu.

 

Inhalatory ultradźwiękowe są też wydajniejsze niż inhalatory pneumatyczne. Wydajność nebulizacji to parametr określający czas potrzebny na wykonanie inhalacji określoną dawką leku. Wydajność inhalacji wyrażana jest w ml/min. Przykładowo jeśli inhalator posiada wydajność nebulizacji ok. 0,4 ml/min to czas potrzebny do przeprowadzenie inhalacji z użyciem 4 ml leku będzie wynosił 10 minut. Co w porównaniu do inhalatorów kompresorowych jest wynikiem niezwykle zadowalającym. Krótki czas inhalacji pozwala również zapobiec irytacji u dzieci lub oszczędzić czas jeśli inhalacje przeprowadzane są regularnie.

 

Przy wyborze inhalatora należy również pamiętać o odpowiednich akcesoriach oraz jego odpowiedniej pielęgnacji. Warto wybierać urządzenia z bogatym zestawem akcesoriów, szczególnie jeżeli ma być ono używane przez całą rodzinę. Akcesoria w postaci maseczek oraz ustników należy wybierać uwzględniając wiek użytkownika. Zbyt duża maseczka sprawi, że aerozol będzie wydostawał się poza jej obszar. Obniży to skuteczność inhalacji oraz spowoduje marnowanie się leku. Pięlęgnacja inhalatora to przede wszystkim dbanie o odpowiednią higienę akcesoriów oraz pilnowanie eksploatacji części wymiennych jeśli inhalator takie posiada. W przypadku inhalatorów ultradźwiękowych elementem eksploatacyjnym może być pojemniczek na lek. Koszt takiego pojemnika to zaledwie kilka złoty, dlatego jego ewentualna wymiana nie powinna być kłopotliwa.

Depilator woskowy Beurer HL 40

BEURER depilator,golarka,depilator woskowy,beurer,hl 40,hl40,depilatory,golarki,
Depilator woskowy Beurer HL 40 gwarantuje niesamowite efekty rodem z salonu kosmetycznego....
224,79 zł

Dermatoskop Heine NC2 z ładowarką E4-USB, walizeczka

HEINE dermatoskop heine,dermatoskop nc2,nc2,nc 2,rękojeść akumulatorowa,wailzeczka,dermatoskop,heine,bez płytki
Dermatoskop Heine NC2 z ładowarką E4-USB, walizeczka to starannie skompletowany zestaw pozwalający...
3154,14 zł

Kozetka metalowa Juventas NORMA

JUVENTAS kozetka,metalowa,juventas,norma,do placówek medycznych
Kozetka metalowa Juventas NORMA przeznaczona dla służby zdrowia. Do wykonywania badań oraz...
872,00 zł

Kostka 60x20x10 Juventas

JUVENTAS kostka rehabilitacyjna,kl4,
Kostka 60x20x10...
143,00 zł

Zestaw do centralnej próżni Ogarit CP-2

Ogarit zestaw,do centralnej próżni,cp-2,ogarit
Zestaw do centralnej próżni Ogarit CP-2 przeznaczony jest do placówek medycznych wyposażonych...
0,00 zł

Mata do masażu shiatsu MG 295 - HD-3D (kremowa)

BEURER masażer,masaż,mata masująca,urządzenie masujące,shiatsu,mg 260,mg260,
Mata do masażu shiatsu MG 295 - HD-3D kremowa to eleganckie urządzenie,...
1024,57 zł

Materac rehabilitacyjny jednoczęściowy 195 x 85 x 5 cm Juventas

JUVENTAS materac,rehabilitacyjny,jedniczęściowy,do ćwiczeń,juventas
Materac rehabilitacyjny jednoczęściowy 195 x 85 x 5 cm Juventas idealnie sprawdzi...
373,00 zł

Ciśnieniomierz Beurer BM 57

BEURER ciśnieniomierz,beurer,bm,57,ciśnieniomierz naramienny,naramienny
Ciśnieniomierz elektroniczny Beurer BM 57 zapewnia szybki i w pełni automatyczny pomiar....
254,15 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004