Jak zacząć ćwiczyć w domu:

Aktywność fizyczna ma niezliczone zalety - pomaga kontrolować wagę, wzmacnia mięśnie i kości, poprawia sen i odstresowuje. Jej dobroczynne właściwości dotyczą zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego. 

Brak możliwości wizyty w siłowni czy klubie fitness nie oznacza, że trzeba rezygnować z treningu. Ćwiczenia można wykonać w domu lub na zewnątrz. Poniżej omawiamy, jak zacząć ćwiczyć w domowych warunkach.

 

Pamiętaj o rozgrzewce i rozciąganiu

Odpowiednia rozgrzewka przed rozpoczęciem aktywności fizycznej jest bardzo ważną częścią treningu. Szykujesz w ten sposób organizm do intensywnego wysiłku - Twoje żyły rozszerzają się, aby sprawniej rozprowadzać tlen po ciele, mięśnie rozgrzewają się, stają się elastyczniejsze i wydajniejsze.

Jak przygotować łazienkę dla osoby starszej lub niepełnosprawnej?

Kupując mieszkanie lub dom, z myślą, że ma w nim zamieszkać osoba starsza lub niepełnosprawna od razu brane są pod uwagę kluczowe aspekty związane z architekturą i funkcjonalnością przestrzeni, w której osoba ta ma żyć i swobodnie się poruszać. Nieco inaczej jest w przypadku, gdy nieruchomość zamieszkana jest już przez wiele lat i z przyczyn losowych trzeba dostosować ją do potrzeb osoby wymagającej szczególnej opieki. Jakie zmiany wprowadzić w łazience, aby sprostała oczekiwaniom osoby starszej lub niepełnosprawnej?

 

Projekt łazienki dla osób niepełnosprawnych

Łazienka jest szczególnym pomieszczeniem, którego projekt należy bardzo dokładnie przemyśleć.

Jak zaaranżować strefę chillzone dla pracowników nawet w niewielkim biurze?

Nie ważne, czy to przestrzenie korporacyjne, czy niewielkie biuro firmowe. Intensywny dzień pracy wszędzie wygląda tak samo. Goniące terminy realizacji zadań, gorąca atmosfera i zbyt mała ilość snu to czynniki, które zdecydowanie podnoszą poziom stresu. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej popularne staje się aranżowanie stref chillzone dla pracowników. Czy da się urządzić taką strefę nawet w małym biurze?

 

Strefa relaksu w biurze - fanaberia czy konieczność?

Czyste powietrze w domu i w biurze

Nie zawsze mamy wpływ na to, w jakim rejonie żyjemy i jaka jest w nim jakość powietrza. Specjalne aplikacje do pomiaru ilości zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu ostrzegają nas, gdy wyjście na zewnątrz jest niewskazane, a czasem wręcz niebezpieczne. Nie mogąc zmienić miejsca zamieszkania, warto zadbać, chociaż o swoje mikrośrodowisko, czyli te przestrzenie, w których spędzamy najwięcej czasu. Jak zapewnić czyste powietrze w domu i w biurze?

 

Czyste powietrze - dlaczego to takie ważne?

Przebywając w miejscach, w których jakość powietrza jest niska, narażamy swoje zdrowie. Do chorób będących efektem wdychania zanieczyszczonego powietrza zaliczamy między innymi:

Wysokie ciśnienie – co robić i jak je rozpoznać?

Szacuje się, według badań przeprowadzonych przez NFZ, w Polsce z nadciśnieniem tętniczym boryka się, aż 38,1% mężczyzn oraz 30,6% kobiet w wieku dorosłym oraz 75% po 65 roku życia. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost odsetek pacjentów, u których występuje wysokie ciśnienie. Wpływ na zauważalną tendencję wzrostową jest wiele. Warto wiedzieć, co podnosi ciśnienie i jak rozpoznać nadciśnienie tętnicze. Niebagatelną rolę  w sposobach na obniżenie ciśnienia ma profilaktyka i ograniczenie czynników wywołujących wysokie tętno.

 

Jak rozpoznać wysokie ciśnienie?

Wysokie ciśnienie charakteryzuje się podwyższeniem ciśnienia tętniczego krwi powyżej granic ustalonej normy, która nie powinna przekraczać 120/80mmHG.

Nadciśnienie tętnicze a przebieg ciąży

Zdrowie matki podczas dobrze prowadzonej ciąży ma niebagatelny wpływ na rozwój dziecka, które przygotowuje się do przyjścia na świat. Podczas miesięcy, kiedy dziecko znajduje się w brzuchu matki kształtują się  jego narządy, a dodatkowo maluch zaczyna również przeżywać pierwsze emocje. Dlatego utrzymanie odpowiedniego ciśnienia we krwi matki nie jest bez znaczenia, zwłaszcza, że zbyt wysokie może powodować skutki uboczne na zdrowiu dziecka, które chłonie wszystkie informacje ze świata zewnętrznego.

 

Nadciśnienie tętnicze przyczyny i rozpoznanie

Zaskakującym faktem jest to, że nadciśnienie tętnicze nie jest rzadkością u kobiet w ciąży.

Ashwagandha – roślina zbawienna dla Twojego ciśnienia 

Niepozorna ashwagandha staje się coraz bardziej popularnym suplementem diety. Przyjmowana entuzjastycznie ze względu na swoje działania uspokajające jest środkiem wykorzystywanym w profilaktyce leczenia bezsenności, nerwowości czy nadciśnienia tętniczego. Wspomaga naturalne leczenie nadciśnienia w organizmie oraz usprawnia układ nerwowy. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają rozwiązań, jak w domowy sposób obniżyć ciśnienie krwi.

 

Ashwagandha – pochodzenie i zawartość

Roślina ta jest wykorzystywana do naturalnego leczenia w Indiach od niemal 2500 lat, szczególnie pomocna w obniżaniu ciśnienia we krwi. Ashwagandha to roślina z gatunku psiankowatych. Naturalnie występuje w Afryce oraz Azji południowej.

Co obniża ciśnienie? Sprawdź 9 naturalnych sposobów

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą cywilizacyjną. To właśnie wysokie ciśnienie jest najczęstszym  powodem przedwczesnych zgonów na całym świecie. Dbając o swoje zdrowie, warto stosować naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia, które pozwalają m.in. na ograniczenie przyjmowania środków farmakologicznych. Już teraz dowiedz się, co obniża ciśnienie krwi i wprowadź zdrowe nawyki do swojego życia!

Książkowe ciśnienie tętnicze określa się na poziomie 120/80 mm Hg. Występowanie nadciśnienia to z kolei stan, w którym wartość ta sięga już 140/90 mm Hg i więcej.

Bieg po zdrowie. Jaki puls przy bieganiu jest bezpieczny?

Aktywność fizyczna pod wieloma względami jest nieocenionym sposobem utrzymania organizmu w stanie zdrowia. Regularne bieganie pozytywnie wpływa na pracę serca, układ oddechowy oraz zwiększa odporność i redukuje stres. Jednak należy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad takich jak kontrola prawidłowego pulsu po bieganiu czy też utrzymanie optymalnego pulsu przy bieganiu.

Jaki prawidłowy puls przy bieganiu?

Prawidłowy puls przy bieganiu podzielony jest na 5 stref i zależy od intensywności podejmowanego wysiłku:

Otoskop - podstawowe narzędzie w badaniu słuchu

Otoskop – w pierwszej chwili ta nazwa niewiele mówi, ale każdy z nas jest wielokrotnie badany tym niewielkim narzędziem. Posiadają go nie tylko laryngolodzy, ale także lekarze rodzinni i pediatrzy. Z zapaleniem ucha nie pędzimy od razu do laryngologa. Otoskop pozwala lekarzowi rodzinnemu na zdiagnozowanie problemu. Nie każdy też wie, że otoskop można także mieć i używać w domu.

 

Czym jest otoskop i do czego służy?

Otoskop to niewielkie narzędzie, składające się z uchwytu oraz końcówki zwanej wziernikiem, posiadającej także oświetlenie. Istnieją zarówno jednorazowe, jak i wielorazowe wzierniki, a ich rozmiar wynosi od 2,2 do 10 mm. Nazwa narzędzia sugeruje, że służy ono do badania uszu.

Gorączka u dziecka - przyczyny, normy, jak zbić?

Gorączka u dziecka to temat, który wielu rodzicom spędza sen z powiek. Obawa przed chorobą, przed przyczyna jej powstania, przed możliwymi powikłaniami. Jako rodzice troszczymy się o swoje dzieci jak najlepiej i nic dziwnego, że wysoka temperatura jest dla nas powodem do niepokoju. Dziś na temat temperatury u niemowlaka i wysokiej gorączki u dziecka napiszemy nieco więcej, starając się skupić, jakie mogą być jej przyczyny, kiedy nie ma podstaw do niepokoju, kiedy można zastosować domowe sposoby na gorączkę i w jakich sytuacjach należy jechać do szpitala, gdy gorączka jest za wysoka. Zapraszamy do lektury.

 

Wysoka gorączka u dziecka - czym ona właściwie jest?

Gorączka jest to zwiększona temperatura ciała dziecka, która w zależności od miejsca pomiaru, może mieć określoną wartość.

Kompendium wiedzy na temat gorączki

 

Temat gorączki jest niezwykle długi, jak rzeka. Można byłoby na jej temat napisać naprawdę wiele. My wiemy, że jest to podwyższona temperatura ciała, do co najmniej 38 stopni Celsjusza. Jest ona reakcją obronną organizmu, wywołaną konkretnym stanem chorobowym. I choć jej obecność strasznie nas niepokoi, to w gruncie rzeczy jest ona niezwykle skuteczna, jeśli chodzi o mechanizm obronny organizmu. Przy podwyższonej temperaturze ciała, wytwarza bowiem organizm przeciwciała i walczy z bakteriami, wirusami czy pasożytami, ale także i z odczynami zapalnymi, z mechanizmem autoagresji, z reakcją alergiczną, jak również i z rozrostem nowotworowym. Co na temat gorączki i jej roli na organizm człowieka warto wiedzieć?

 

Jak powstaje gorączka?

Jak i po co mierzyć temperaturę ciała?

Pomiar temperatury ciała jest jednym z najważniejszych i podstawowych parametrów życiowych. Zarówno obniżona, jak również i podwyższona wartość jest powodem do niepokoju, bowiem świadczy o tym, że w organizmie coś się rozwija. Do mierzenia temperatury ciała niezbędne są termometry. Ich ilość jest niebywale szeroka, co sprawia, że każdy może wybrać dla siebie takie urządzenie, które okaże się być po prostu najlepsze. Wiadomo, że zupełnie innym będą termometry lekarskie, które mają często dużo więcej funkcji i możliwości, inne są termometry domowe, które służą do użytku na własne potrzeby. Inny też będzie termometr do mierzenia gorączki dla dzieci małych, inny dla kilkulatków, jeszcze inny dla osób dorosłych. Co więcej, miejsca mierzenia temperatury także mogą być różne w zależności od wieku czy wygody użytkowania konkretnego urządzenia. Tematem temperatury, sposobu jej mierzenia czy tego, po co właściwie należy mieć nad nią kontrolę, zajmiemy się w tym właśnie artykule.

Laktator – czy i kiedy warto w niego zainwestować?

Karmienie niemowlaka i związane z nim aspekty stanowią kluczowy element opieki nad dzieckiem. Decyzja o karmieniu piersią należy do indywidualnych kwestii każdej mamy, jednak te z nich, które mogą i chcą się na nie zdecydować  z pewnością w pewnym momencie docenią walory jakie daje laktator. Co warto wiedzieć o tym niepozornym urządzeniu? Jak wybrać najlepszy model dopasowany do potrzeb młodej mamy?

 

Czym jest laktator?

Laktator to najprościej rzecz ujmując urządzenie służące do odciągania kobiecego pokarmu, aby ten można było podać dziecku później np. za pomocą butelki.

Czujniki aktywności – hit czy kit?

Treningi mające na celu budowanie masy mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej i rozwijanie sprawności fizycznej wsparte o bieżące kontrolowanie tętna i innych parametrów ciała to świetna pomoc w uzyskaniu lepszych efektów. W całym szeregu asortymentu sprzętów do fitness znaleźć można spory wybór możliwości, w tym akcesoriów, które skutecznie motywują do działania, czego przykładem są czujniki aktywności. Wykorzystanie tego rodzaju rozwiązań pozwala zadbać o prawidłowy tryb życia, ułatwia osiąganie zamierzonych rezultatów dietetycznych i treningowych, a wszystko dzięki dostarczanym przez nie aktualnym informacjom pozwalających na weryfikowanie stanu naszego organizmu. Czujniki aktywności to genialny sposób na wsparcie pracy nad sylwetką i utrzymanie zdrowia.

Elektrostymulatory, a spalanie tłuszczu

Elektrostymulatory to coraz popularniejsze rozwiązanie w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Bardzo często oferowane są one przez gabinety urody, możliwe jest także zastosowanie ich w domowym zaciszu dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Czy elektrostymulacja należy do opcji wartych rozważenia w walce z nadprogramowymi kilogramami? Co warto o niej wiedzieć?

 

Spalanie tkanki tłuszczowej – na czym to polega?

Aby poznać wpływ elektrosrymulacji na tkankę tłuszczową, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to czym ona tak właściwie jest. Tkanka tłuszczowa to nieodłączny element naszego organizmu, ma wiele ważnych funkcji, w tym chroni nas przed zimnem, magazynuje energię, ale i wpływa na wytwarzanie hormonów.

Jak prowadzić zdrowszy tryb życia

Początek roku to czas postanowień noworocznych, a jednym z najpopularniejszych z nich jest zrzucenie wagi. Możemy myśleć, że schudnięcie to krok w stronę zdrowszego życia. Niekoniecznie tak musi być. Zdrowy styl życia to nie tylko zrzucenie tych kilku kilogramów ze Świąt, ale wiele drobnych zmian w trybie dnia. Naprawdę zależy Ci na lepszym, zdrowszym życiu? W takim razie, dajemy Ci kilka wskazówek, jak zmienić styl życia na lepszy dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

 

Zwiększ aktywność fizyczną

Ruszaj się więcej. Nie chodzi tylko o ćwiczenia, które pomogą Ci schudnąć, ale o polepszenie Twojej kondycji. Zamiast samochodu - wsiądź na rower lub pojedź komunikacją miejską. Jeśli możesz, wybierz się w dane miejsce nawet na piechotę.

Co robić w razie gorączki i kataru u dziecka?

Jak zmierzyć temperaturę maluchowi, który wciąż wierci się i ucieka? I jak to zrobić dokładnie? Jeżeli choć raz stanęłaś przed takim wyzwaniem, wiesz, że nie jest to łatwe. Sen z powiek nie raz też pewnie spędziło Ci udrażnianie zatkanego noska. Poniżej przeczytasz, jak skutecznie i bezpiecznie pomóc dziecku w razie choroby i na co zwrócić szczególną uwagę. Szybki pomiar temperatury ma największe znaczenie wtedy, gdy musimy go często powtarzać lub czujemy, że dziecko jest rozpalone. Wysoka gorączka, czyli temperatura powyżej 39,5 °C, wymaga natychmiastowego obniżenia.

Programowanie treningu w rehabilitacji kardiologicznej

 

Programowanie treningu  jest to proces, w którym ustala się  określony schemat  aktywności fizycznej, stworzony do konkretnego pacjenta. Jest on przemyślany, odpowiednio zaprojektowany i zindywidualizowany tak, by uzyskać pożądany efekt. Jakie są sposoby programowania takich treningów? Ile powinny trwać, jakie są ich rodzaje i sposób obciążenia? Każde z tych pytań będziemy chcieli w tym artykule dogłębnie przeanalizować, aby uzyskać kompendium wiedzy na temat programowania treningów w rehabilitacji kardiologicznej.

 

Trening to forma adaptacji, której celem jest uzyskanie powtarzalności bodźców wysiłkowych. Charakteryzuje się on dwoma zasadniczymi elementami. Jakimi? Jest to między innymi:

Jak wybrać depilator?

Idealnie gładkie nogi i ciało to pragnienie wielu kobiet, a w dzisiejszych czasach depilacja jest zabiegiem absolutnie koniecznym. Popularne maszynki do golenia powoli odchodzą w zapomnienie, choć wciąż sięga po nie liczna grupa pań. Jest to jednak rozwiązanie niewygodne i niepraktyczne. Cały proces usuwania włosków należy bowiem powtarzać co kilka dni, a w niektórych przypadkach nawet codziennie. Tutaj z pomocą przychodzi dobry, profesjonalny depilator, dzięki któremu można pożegnać niechciane owłosienie na kilka tygodni.

Jak poradzić sobie z bólem zatok?

Infekcje górnych dróg oddechowych objawiają się najczęściej bólem głowy, katarem oraz ogólnym osłabieniem organizmu. Dochodzi do nich zarówno w jesienno-zimowej porze roku, kiedy panuje mróz oraz silne wiatry, jak i latem, gdy w pomieszczeniach oraz samochodach włączona jest klimatyzacja.

Zapalenie zatok przynosowych jest schorzeniem najczęściej niegroźnym, przemijającym samoistnie i rzadko wymaga interwencji lekarskiej. Wysoką skutecznością cieszą się domowe sposoby na ból zatok, choć zdarza się, że konieczne jest także przyjmowanie środków farmakologicznych.

Wypisanie noworocznych postanowień przychodzi nam z łatwością. Ale co zrobić, żeby stały się naszą codziennością, a nie tylko kilkutygodniowym wyzwaniem? Oto kilka podpowiedzi, które pomogą dotrzymać postanowień?

Wszyscy marzą o zdrowiu, pięknej sylwetce i długowieczności. Chcemy być perfekcyjni w każdym aspekcie i dążymy do tego, aby osiągać zamierzone cele w każdej sferze życia. Gdy przychodzi nowy rok, kalendarze wielu ludzi pękają w szwach od postanowień. Wśród nich królują między innymi obietnice związane właśnie ze zdrowiem i dietą. Wypisanie nawyków, które chcemy wprowadzić do swojego życia, przychodzi nam z łatwością. Trudniej jednak o ich utrzymanie.

Węglowodany w diecie cukrzyka

Jednym z fundamentów leczenia cukrzycy jest odpowiednie odżywianie. Pozwala ona zachować prawidłowy poziom cukru we krwi i uniknąć dużych wahań tego parametru. Węglowodany w diecie cukrzyka odgrywają szczególną rolę, bo od nich najbardziej zależy, jak wzrasta glikemia. Nagły wzrost może być niebezpieczny dla organizmu, dlatego należy zwrócić uwagę na rodzaj dostarczanych cukrów. Znaczenie ma również podaż tłuszczów, białka oraz regularna aktywność fizyczna, która zwiększa wrażliwość tkanek na działanie insuliny.

Węglowodany w diecie cukrzyka – jaki rodzaj wybrać?

Na półkach sklepowych znajdziesz ogromny wybór produktów bogatych w węglowodany.

Jakie powinno być tętno u płodu i jakie jest tętno u dzieci?

Tętno jest to jeden z najważniejszych parametrów, jaki pozwala nam ocenić stan naszego układu krążenia. Określa on ruch ścian tętnic, jaki ma miejsce w przypadku skurczu komór przy jednoczesnym wyrzucie krwi. Inaczej określane jako puls, dla każdej z osób oznacza zupełnie inna wartość. Prawidłowy puls należy więc zawsze sprawdzać wedle określonej grupy wiekowej, jak również i stanu. Dziś chcielibyśmy skupić się na normach pulsu, które związane są z trzema stanami- tętno płodu, puls serca kobiety ciężarnej i prawidłowy puls serca u dzieci, począwszy od norm tętna u noworodka, przez małe dzieci, po nastolatków. Jakie powinno być tętno u każdej z tych grup? Jaki puls będzie odpowiedni dla kobiety w ciąży, a który jest powodem do niepokoju? Jak i kiedy sprawdza się prawidłowe tetno u płodu w określonym tygodniu? Na te i na wiele innych pytań, postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Ciśnieniomierz – jaki wybrać?

Ciśnieniomierz to jedno z urządzeń pozwalających na monitorowanie stanu zdrowia - przynajmniej jeden powinien znaleźć się w każdym domu. Obowiązkowo zaś muszą posiadać go osoby znajdujące się w grupie ryzyka zachorowania na nadciśnienie lub już na nie chorujące, a także osoby starsze i z jakimikolwiek problemami kardiologicznymi. Ciśnieniomierz służy do pomiaru ciśnienia krwi. Dlaczego należy regularnie mierzyć ciśnienie, jak to robić i jaki ciśnieniomierz wybrać?

Dlaczego należy regularnie mierzyć ciśnienie?

Serce pompuje krew, która przepływa przez tętnice i żyły aż do najmniejszych naczyń, by w każdy zakamarek ciała dostarczyć tlen i składniki odżywcze z pożywienia. Ciśnienie krwi, to siła, z jaką napiera ona na ścianki tętnic, kiedy przez nie przepływa. Inne jest ciśnienie w momencie skurczu mięśnia sercowego, gdy krew jest przez nie pompowana, a inne gdy mięsień sercowy rozluźnia się i krew wraca.

10 sposobów na obniżenie ciśnienia krwi

Z nadciśnieniem, które może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, zmaga się większość Polaków, zwłaszcza w podeszłym wieku. Dotyka ono jednak coraz młodsze osoby ze względu na zły styl życia i nadmiar stresu. Nadciśnienie wymaga przyjmowania leków, jednak same leki nie pomogą pozbyć się problemu. Leczenie warto, a wręcz należy wspomóc dodatkowymi działaniami, które polegają przede wszystkim na eliminacji czynników, które przyczyniają się do wysokiego ciśnienia. Jak obniżyć ciśnienie domowymi sposobami? Oto 10 sposobów na zbicie ciśnienia krwi.

1. Pozbycie się nadmiernych kilogramów

10 przyczyn zbyt wysokiego ciśnienia

Nadciśnienie to plaga dzisiejszych czasów. Szacuje się, że dotyka nawet co 3 Polaka. Niestety poza wysokim ciśnieniem nie daje żadnych objawów, więc nie jest łatwe do zdiagnozowania. Dlatego już pojedynczy pomiar wskazujący podwyższone ciśnienie powinien wzmóc czujność i skłonić do regularnego mierzenia ciśnienia w domu  za  pomocą ciśnieniomierza. Zdiagnozowane schorzenie wymaga leczenia i zmian w stylu życia. Obniżenie ciśnienia krwi pozwala zapobiec naprawdę poważnym konsekwencjom, włącznie z zagrożeniem życia. Nie da się konkretnie określić przyczyn schorzenia, ale jest cała lista czynników ryzyka, które mogą przyczynić się do rozwoju nadciśnienia. Co podnosi ciśnienie? Oto 10 najważniejszych przyczyn nadciśnienia.

Praktyczny prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Święta, urodziny, imieniny… - w ciągu roku mamy wiele okazji do obdarowywania bliskich prezentami. To sprawia, że coraz ciężej wymyślać oryginalne pomysły na podarunki. Zwłaszcza gdy w grę wchodzą prezenty dla babci i dziadka, którzy stale powtarzają, że “wszystko już mają”, a ekstremalne pomysły jak lot balonem czy skok ze spadochronem raczej nie wchodzą w grę. Głowimy się i trudzimy, aby znaleźć odpowiedni prezent, a przecież najlepsze są prezenty praktyczne, z których dziadkowie będą korzystali na co dzień. Co więc wybrać? 

Co kupić na Dzień Babci i Dziadka?

Serce mocne jak dzwon

Serce stanowi główny narząd w naszym organizmie, a cały układ krwionośny odpowiada jednocześnie za pracę wszystkich innych narządów i układów. Tak ważna jest więc troska o to, by było ono mocne i silne jak dzwon.

Bez względu na to, ile masz lat, czy jesteś kobietą czy mężczyzną – dbaj o swoje serce, bowiem Twoje życie będzie trwać tak długo, jak długo będzie ono bić…

W trosce o serce

Bez wątpienia odpowiedni styl życia ma ogromne znaczenie dla prawidłowej pracy naszego serca. W każdym przypadku niezbędne są trzy elementy: zdrowa dieta, aktywny styl życia i odpoczynek.

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja i stylizacja włosów?

Na kondycję naszych włosów ma wpływ szereg czynników: geny, dieta, hormony, ogólny stan zdrowia, ale także używane kosmetyki czy akcesoria. O ile na uwarunkowania genetyczne czy część zaburzeń nie mamy wpływu, o tyle jak najbardziej możemy zadbać o prawidłową pielęgnację poprzez dobór właściwych kosmetyków i sprzętów do stylizacji.

Pielęgnacja a porowatość włosów

Włosy różnią się między sobą stopniem rozchylenia ich łusek. Im są one bardziej odchylone, tym wyższa jest porowatość.

Dieta na nadciśnienie

Choroby układu sercowo-naczyniowego pozostają główną przyczyną przedwczesnych zgonów na świecie. Nadciśnienie tętnicze jest jednym z modyfikowalnych czynników ryzyka, ściśle powiązanym ze stylem życia. Relacja między ciśnieniem a śmiertelnością i zapadalnością na choroby układu krążenia jest liniowa – wyższe ciśnienie oznacza częstsze występowanie schorzeń.

Najskuteczniejszą metodą uniknięcia problemów z ciśnieniem jest regularne podejmowanie aktywności fizycznej i utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Jednak gdy podczas dwóch kolejnych wizyt lekarskich średnie wartości ciśnienia z co najmniej dwóch pomiarów przekraczają 140/90 rozpoznajemy nadciśnienie.

Zespół metaboliczny — czym  jest, jak go leczyć i jakie są jego skutki?

Zespołu metabolicznego nie można nazwać chorobą. Jest jednak zbiorem czynników, których występowanie sprzyja rozwojowi schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Mimo tego, że jak zostało wspomniane, sam w sobie nie jest chorobą, nie można go bagatelizować. Choroby układu krążenia są w czołówce przyczyn przedwczesnych zgonów zarówno na świecie, jak i w Polsce.

Rozpoznawanie zespołu metabolicznego

stres-przyczyna-wysokiego-cisnienia

Nadciśnienie tętnicze to jedna z cywilizacyjnych chorób układu krążenia, na którą cierpi obecnie co trzeci Polak. Znaczna część osób nie zdaje sobie jednak sprawy ze swojej przypadłości, a ci, którzy są świadomi choroby najczęściej ignorują konieczność zmiany stylu życia oraz podjęcia się rzetelnego leczenia. Warto więc zawczasu zapoznać się z najważniejszymi informacjami odnośnie tak powszechnego i podstępnego schorzenia.

Laktator ręczny czy elektryczny - który wybrać? O dylematach młodej mamy

Kompletując wyprawkę dla noworodka, przyszła mama musi się zmierzyć z wieloma pytaniami. Ważną decyzją jest wybór odpowiedniego laktatora. Który laktator kupić- ręczny czy elektryczny? Sprawdź nasze sugestie i polecane przez nas modele.

Wiele przyszłych mam robi sobie listę rzeczy, które w czasie ciąży stara się skompletować dla swojego maluszka. Umieszcza na niej również zakup laktatora. Często pojawia się jednak pytanie czy w ogóle go kupować, skoro nie wiadomo czy uda jej się karmić piersią. A nawet jeżeli będzie karmiła naturalnie to czy go wykorzysta? I wreszcie- kiedy kupić laktator- jeszcze będąc w ciąży czy może poczekać aż dziecko przyjdzie na świat? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Defibrylator AED

Defibrylatory AED ratują życie w nagłym zatrzymaniu krążenia, które stanowi główną przyczynę zgonów w Polsce i na świecie. Są bardzo skuteczne i bezpieczne, a ich użycie jest intuicyjne – nie wymaga przeszkolenia. Urządzenia instruują użytkownika, jakie czynności kolejno powinien wykonywać, i samoczynnie oceniają akcję serca poszkodowanego. Są niewielkie i lekkie, co ułatwia ich szybkie przeniesienie do poszkodowanego. O szybki dostęp do nich stara się coraz więcej placówek, zaopatrują się w nie również osoby prywatne.

Jaki jest dostęp do defibrylatorów AED?

Szacuje się, że wśród osób między 20. a 75. rokiem życia częstość występowania SCA wynosi 1 na 1000 osób na rok. Dzięki użyciu defibrylatora szansę na przeżycie otrzyma do 75% poszkodowanych.

Co warto wiedzieć na temat spirometrii?

Problemy ze strony układu oddechowego mogą mieć różnorodną przyczynę. W przypadku, gdy u pacjenta pojawiają się zaburzenia związane z prawidłową pracą układu oddechowego, jednym z kluczowych badań jest spirometria. To właśnie na jej podstawie możemy ocenić pojemność płuc, jak również i ich objętość, jednocześnie i monitorując przepływ powietrza przez nasze drogi oddechowe. Co to jest spirometria? Jak wygląda badanie spirometrii? W jakich przypadkach spirometr stanowi najlepszy wybór do wykorzystania podczas diagnozowania problemów oddechowych u pacjentów?

Prezenty dla babci i dziadka do stu złotych

Dobry, poprawiający kondycję i chroniący zdrowie upominek dla seniora nie musi być drogi. Poznajcie nasze propozycje na tani prezent na dzień babci i dziadka. Każde z zaprezentowanych tutaj urządzeń kosztuje nie więcej niż sto złotych, ma świetną jakość i na pewno przyda się w codziennym funkcjonowaniu! W profilaktyce wielu chorób najważniejsze jest częste kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Seniorzy powinni także więcej czasu poświęcać na relaks i poprawę komfortu swojego życia. Dzięki zaprezentowanym poniżej sprzętom, babciom i dziadkom będzie żyło się zdrowiej i przyjemniej. Nasze propozycje na niedrogi prezent dla babci i dziadka są dobrej jakości i polecane przez klientów naszego sklepu.

Kinezyterapia – leczenie ruchem

Kinezyterapia to gałąź fizjoterapii, która zajmuje się leczeniem za pomocą ruchu. Coraz większą wagę w rekonwalescencji oraz prewencji urazów przykłada się do aktywności fizycznej. Nie we wszystkich przypadkach konieczne jest unieruchomienie i odpoczynek, często więcej pożytku przyniesie zaangażowanie ciała do pracy. Zadba to nie tylko o niesprawną część, ale również o ogólne samopoczucie i zapobiegnie wzrostowi masy ciała.

Jak nie dać się cholesterolowi - pomiar w domu

Wysoki cholesterol to zmora wielu osób, szczególnie tych z nadwagą i otyłością. Jest przyczyną miażdżycy, nadciśnienia i wielu innych chorób. Jego zbyt wysoki poziom wynika najczęściej z nieodpowiedniej diety. Badanie poziomu cholesterolu należy do szeregu podstawowych badań krwi, które należy regularnie wykonywać dla kontroli stanu zdrowia. Poziom cholesterolu można jednak też mierzyć w domu, za pomocą specjalnych testów.

Kontroluj co jesz – jak wygląda dieta cukrzycowa

Coraz częściej zdarza się, że cukrzycy nie warunkują geny, lecz tryb życia. W samym leczeniu tej przewlekłej choroby ważne jest nie tylko stosowanie się do zaleceń lekarza – należy zadbać również o stosowną dietę, gdyż odpowiednio dobrana, znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań cukrzycy oraz chorób współistniejących. Dieta cukrzycowa nie musi być monotonna. W rzeczywistości jej głównym założeniem jest niezbędna dla diabetyka różnorodność, urozmaicenie jadłospisu w ciekawy i zdrowy dla organizmu sposób.

Cukrzyca typu 2 – czynniki ryzyka

Cukrzyca typu 2 jest chorobą metaboliczną, nazywaną często cukrzycą wieku dorosłego. W przeciwieństwie do cukrzycy typu 1 nie zawsze jest uwarunkowana czynnikami genetycznymi, a za jej wystąpienie najczęściej odpowiada niezdrowy tryb życia. Do jej głównych objawów należą chroniczne zmęczenie i senność, wzmożone pragnienie, obniżona odporność organizmu, a także problemy skórne. Cukrzyca typu 2 pojawia się, kiedy we krwi chorego utrzymuje się zbyt wysoki poziom glukozy przy jednoczesnej oporności komórek na insulinę.

Nowoczesne glukometry z aplikacją na telefon

Cukrzyca obejmuje grupę przewlekłych chorób metabolicznych objawiających się podwyższonym stężeniem cukru, a dokładniej glukozy we krwi. Następuje w momencie zaburzenia funkcjonowania lub wydzielania insuliny, czyli hormonu produkowanego przez komórki beta trzustki. Odmiany cukrzycy różnią się ze względu na podłoże i przebieg choroby. Przewlekła hiperglikemia to przypadłość, która skutkuje uszkodzeniem, nieprawidłowością działania i niewydolnością wielu narządów. Pomimo to, cukrzycy nadal mogą prowadzić normalne życie oraz kontrolować rozwój choroby. Niezbędnikiem każdego diabetyka jest przenośny aparat do mierzenia cukru, czyli glukometr. To medyczne urządzenie pozwala uniknąć konieczności przechodzenia regularnych badań laboratoryjnych.

Prozdrowotne prezenty dla babci i dziadka

Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Wszyscy o tym wiedzą, ale szczególnie zaczynają doceniać dopiero w pewnym wieku. Zwykle wtedy również zostają babciami i dziadkami. Dlatego najlepszy pomysł na prezent na dzień babci i dziadka to prozdrowotny upominek. Przygotowaliśmy propozycję podarunków dla seniorów, które zadbają o ich dobre samopoczucie i poprawią komfort życia. Zamiast inwestować w ozdobne „kurzołapy”, lepiej obdarować babcie i dziadków urządzeniami, dzięki którym będą czuli się lepiej i będą dłużej sprawniejsi i zdrowsi. Zdrowotne prezenty, które dostaną na dzień babci i dzień dziadka na pewno przydadzą im się przez cały rok.

Prawidłowa masa ciała – dlaczego jest tak istotna?

Obecne czasy są pełne kultu tężyzny fizycznej, wiele osób w pogoni za wymarzoną sylwetką zapomina, że prawidłowa masa ciała zapewnia odpowiednie funkcjonowanie organizmu. Aspekty wizualne są istotne, ale szereg chorób, do których prowadzi nadmierne otłuszczenie, powinien być alarmujący.  Warto podkreślić, że niedożywienie również nie jest pożądanym zjawiskiem.

Dobry sen = podstawa regeneracji

Skuteczna regeneracja to marzenie każdej osoby. Nie chodzi tylko o zmęczenie fizyczne, ale nadmiar obowiązków często sprawia, że człowiek czuje się wykończony mentalnie. W poszukiwaniu sposobu na odpoczynek ludzie szukają najróżniejszych sposobów, ale najważniejszy jest dobry sen. Żadne tabletki, nie zastąpią dobrze przespanej nocy, środki pobudzające będą tylko maskować zmęczenie, aż w końcu organizm będzie przeciążony.

na-czym-polega-i-jak-wykonac-badanie-cholesterolu

Cholesterol występuje we wszystkich komórkach, a także we krwi człowieka jako substancja tłuszczowa i jest on niezbędny do utrzymania dobrego zdrowia oraz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania wszystkim organom. Jego podwyższony poziom jest jednak niebezpieczny dla człowieka i zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych chorób związanych przede wszystkim z układem sercowo-naczyniowym. Dlatego niektóre osoby powinny korzystać regularnie z urządzenia do pomiaru cholesterolu. 

4 kroki do zrzucenia zbędnych kilogramów

Nowy Rok zawsze niesie za sobą nowe cele i postanowienia. Wśród noworocznych postanowień od wielu lat królują te dotyczące wprowadzenia zdrowego stylu życia: rzucenie palenia, regularne uprawianie sportu i zrzucenie kilku kilogramów. Co zrobić, aby po raz kolejny nie skończyło się na noworocznych postanowieniach? Jak przestać stale powtarzać mantrę „od poniedziałku” i od razu zabrać się za realizację wyznaczonych celów? Dobrze zbilansowana dieta to nie tylko klucz do szczupłej sylwetki, ale także przepustka dozdrowia i dobrego samopoczucia. Zobacz więc, jakie 4 kroki warto wykonać, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Problemy z trądzikiem

Trądzik to niezwykle często pojawiające się zmiany skórne, które stanowią nieprzyjemną, ale i nieestetyczną w wyglądzie jednostkę chorobową. Ta objawia się powstawaniem zaskórników, grudek, cyst i różnego rodzaju krostek. I choć trądzik zazwyczaj kojarzy nam się z okresem dojrzewania, bowiem wywołany jest on zwiększoną aktywnością hormonalną, to jednak i wśród sporej części osób dorosłych, stanowi on często pojawiający się problem. Oczyszczanie skóry trądzikowej to element nadrzędny, by móc poprawić wygląd, a jednocześnie i jakość skóry.

Co koniecznie musi być w domu małego astmatyka

Alergolodzy od lat alarmują, że z roku na rok przybywa dzieci cierpiących  na astmę. Ta przewlekła choroba może dawać uciążliwe i groźne objawy przez całe życie, ale dzięki rozwojowi medycyny i techniki można ją często skutecznie opanować i kontrolować. Mając do dyspozycji odpowiednie leki i urządzenia każda matka ma spore szanse, by zapewnić małemu astmatykowi jakość życia porównywalną do zdrowych rówieśników. Czego nie może zabraknąć w apteczce i domu dziecka borykającego się z przewlekłym zapaleniem oskrzeli? W poniższym tekście znajdziecie odpowiedź.

Strona 1 z 2

Olejek aromaterapeutyczny harmony

BEURER olejek,aromaterapeutyczny,harmony
Olejek aromaterapeutyczny harmony to połączenie aromatów wanilli, grejpfruta i pomarańczy....
57,67 zł

Szafa medyczna 5 szuflad KOP 5

U.B.M szafa medyczna 5 szuflad,szafa,medyczna,szuflad,kop5,kop-5,kop 5,u.b.m,ubm
Szafa medyczna 5 szuflad KOP 5 jest znakomitym rozwiązaniem dla przechowywania kart...
2049,00 zł

Velodes® Soft 250 ml

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,chirurgiczna dezynfekcja,dezynfekcja rąk,velodes soft,250 ml,
Velodes® Soft 250 ml...
28,88 zł

Kabel do próby wysiłkowej KEKG 51 CRG (cykloergometr)

ASPEL kabel do aparatu ekg,kable do aparatu ekg,kable pacjenta,kabel pacjenta,kabel kekg 51,crg,
Kabel EKG do badań wysiłkowych, 10 przewodowy, przeznaczony do podłączenia pacjenta z...
432,00 zł
Promocja

Termometr typu smoczek Beurer BY 20

BEURER termometr,termometry,termometr smoczek,beurer,dla dzieci,dla dziecka,beurer,by20,by 20,
Termometr typu smoczek Beurer BY 20...
45,64 zł 50,71 zł

Pojemnik na odpady medyczne Intergos o pojemności 700 ml

Intergos pojemnik na odpady medyczne,odpady medyczne,pojemnik na odpady,czerwony pojemnik,pojemnik
Pojemnik na odpady medyczne Intergos o pojemności 700 ml...
5,49 zł

Ciśnieniomierz naramienny Omron M3 Comfort (nowy)

OMRON ciśnieniomierz,ciśnieniomierz omron,ciśnieniomierze,omron,m3,omron m3,m3 comfort
Ciśnieniomierz naramienny Omron M3 Comfort...
199,00 zł

Półwałek rehabilitaycjny 60 x 18 x 9 cm Juventas

JUVENTAS półwałek,rehabilitacyjny,pl4,
Półwałek rehabilitaycjny 60 x 18 x 9 cm...
63,00 zł

Wózek do aparatów EKG WPM4

KREDOS wózek,do aparatów ekg,medyczny,wpm4
Wózek do aparatów EKG WPM4 dedykowany jest różnym elektrokardiografom m. in. M-Trace...
580,00 zł

HeartSine Gateway System – system do zdalnego zarządzania AED

HeartSine Technologies heartsine,gateway system,zarządzanie aed,bezprzewodowe
HeartSine Gateway System służy do zarządzania i kontrolowania defibrylatorów AED HeartSine w...
1618,92 zł

Wyprawka maluszka Microlife

MICROLIFE wyprawka,maluszka,microlife,termometr bezdotykowy,laktator elektryczny,inhalator
Wyprawka maluszka Microlife to zestaw stworzony z myślą o najmłodszych i ich...
679,00 zł

Pulsoksymetr Rossmax SB200

ROSSMAX pulsoksymetr,napalcowy,rossmax,sb200
Pulsoksymetr Rossmax SB200 jest przeznaczony do pomiaru saturacji krwi tętniczej (% SpO2)...
199,00 zł

Pulsoksymetr Rossmax SB100

ROSSMAX pulsoksymetr,napalcowy,rossmax,sb100
Pulsoksymetr Rossmax SB100 jest przeznaczony do pomiaru saturacji krwi tętniczej (% SpO2)...
149,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB...
47,52 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
523,98 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (rzepy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712...
63,96 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź;    IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149;    EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK; SORT CODE - 11402004