.

Problemy ze snem są niezwykle często pojawiającą się przypadłością, jaka dotyka ludzi bez względu na płeć, wiek czy stan zdrowia. Z chrapaniem, problemami z zaśnięciem czy bezdechem sennym walczy bardzo wielu ludzi. Sen jest niezwykle ważny dla organizmu, bowiem pozwala się on zregenerować, nabrać sił i co istotne - zapewnia poszczególnym organom i układom odpowiednie funkcjonowanie. 

Wszawica jest jedną z najczęściej występujących chorób pasożytniczych. Znacznie częściej występuje u dzieci niż osób dorosłych, gdyż dzieci częściej niż dorośli przebywają ze sobą w dużych grupach. Wystarczy jedno dziecko z wszami przyprowadzone do przedszkola albo przychodzące do szkoły, by zarazić szybko całą grupę.

Często do inwazji wszy dochodzi również na koloniach, na których przebywają duże grupy dzieci, a warunki w hotelach, gdzie nocują, nierzadko pozostawiają sporo do życzenia. Jednak wbrew pozorom, mimo, że wszawica jest kojarzona raczej z zaniedbaniem i brakiem higieny, nie jest to jej przyczyną. Skąd się biorą wszy i jak sobie z nimi poradzić?

Zawsze regularna miesiączka nagle zniknęła i nie ma jej przez jeden miesiąc, drugi i kolejny. Każda kobieta, która tego doświadcza, podejrzewa w pierwszej kolejności ciążę. Nawet jeśli pójdzie do lekarza, ten w pierwszej kolejności będzie chciał ją wykluczyć. Ale czy brak miesiączki zawsze oznacza ciążę? Jakie są inne objawy świadczące o tym, że przyczyną braku miesiączki może być właśnie ciąża? Kiedy należy zrobić test ciążowy?

Przyczyny braku miesiączki

Choć brak miesiączki od razu kojarzy się z ciążą, może mieć inne przyczyny.

Ścięgno achillesa, inaczej zwane także ścięgnem piętowym, to największe ze ścięgien znajdujących się w naszym organizmie. Jego nazwa wzięła się od bohatera z greckiej mitologii – Achillesa. Jego matka zanurzyła go w rzece, w której zanurzenie powodowało nieśmiertelność. Zanurzając go, jako niemowlaka, trzymała go za piętę, która przez to zanurzona nie została. Pechowo, gdy był już dorosły i walczył na wojnie, został ugodzony strzałą właśnie w tę piętę i zmarł.

Opowieść ta oddaje również charakter tego ścięgna, bo choć jest największe w całym ciele, jest też najbardziej wrażliwe na urazy i łatwo może ulec  nadwyrężeniu czy nawet uszkodzeniu.

Każda mama chce, aby dziecko było zdrowe. Tymczasem niestety niemowlęta, które nie mają jeszcze rozwiniętej odporności przez to, że dotąd żyły w sterylnych warunkach panujących w brzuszku mamy, bardzo łatwo łapią infekcje, a nawet niepozorne przeziębienie przechodzą ciężko. Mamy więc robią wszystko, aby dziecko się nie zaraziło – odpowiednio je ubierają, unikają spacerów w zimną i brzydką pogodę oraz unikają kontaktów zarówno dziecka, jak i własnych z innymi ludźmi (zwłaszcza obcymi).

 Zawsze też przed dotknięciem dziecka myją ręce i dbają, by robił to każdy, kto chce mieć z nim kontakt. Niestety dzieci łatwo zarażają się od dorosłych

Towarzyszy każdej kobiecie co miesiąc, od lat nastoletnich aż do menopauzy. Dla jednych to nic takiego, a dla innych te kilka dni lub nawet cały tydzień, to czas wyjęty z życiorysu. Mowa oczywiście o miesiączce, która rozpoczyna każdy kolejny cykl menstruacyjny. Dlaczego dla niektórych kobiet to tak trudne dni?

Ponieważ miesiączka boli. U większości kobiet jest to lekki lub średnio nasilony ból podbrzusza, ale niemało jest przypadków kobiet, które z bólu nie mogą normalnie funkcjonować, a nawet mdleją. Jak sobie radzić z bólem miesiączkowym? Co można zastosować zamiast tabletek przeciwbólowych?

Nauka pierwszej pomocy jest bardzo ważna nie tylko dla służb – ratowników medycznych, lekarzy czy też strażaków, którzy nierzadko są wcześniej na miejscu jakiegoś zdarzenia niż pogotowie. Jednak kurs pierwszej pomocy powinien przejść każdy człowiek, gdyż w każdej chwili może coś się stać, a ratowanie życia to tak naprawdę wyścig z czasem. Liczy się każda minuta.

Pierwsza pomoc powinna być udzielona jak najszybciej, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia życia poszkodowanego

jaki_kupić_wózek_inwalidzki

Wózki inwalidzkie są sprzętami, które dla wielu osób stanowią jedyną szansę na poruszanie się. U jednych jest to nierozłączny kompan na całe życie, u innych dodatek na czas rekonwalescencji. Wózki wykorzystywane są zarówno na potrzeby prywatne, jak również i jako wyposażenie szpitali. I choć wydawać by się mogło, iż stanowią one jedynie rozwiązanie na dwóch kółkach z siedziskiem, to w gruncie rzeczy wybór odpowiedniego wózka i dopasowanie go do potrzeb konkretnych osób, nie jest wcale zadaniem tak łatwym, jakby mogło się wydawać.

jak_działa_USG

Co to jest aparat usg?

Aparat USG są najbardziej znanym i jednocześnie najczęściej wykorzystywanym urządzeniem medycznym, dzięki któremu możemy zajrzeć pod skórę pacjenta. Aparat USG daje nam możliwość przeniknięcia do wnętrza ciała pacjenta i obejrzenia jego organów wewnętrznych nrp. serca, tarczycy, wątroby, jamy brzusznej a także płodu ludzkiego w trwającej ciąży. Ultrasonograf dzięki szybkiemu dostępowi do widma ludzkiego ciała idealnie sprawdzaja się przede wszystkim w szybkim stawianiu diagnoz, ale także w kontrolowaniu postępów leczenia czy też ocenie stanu wszelich organów wewnętrznych oraz płodu. I choć każdy z nas wie, jak takie badanie USG  wygląda, większość nie ma zupełnie pojęcia - jak działa ultrasonograf. USG to urządzenie medyczne z ekranem, a do niego podłączona głowica z kamerą, która przylegając do ciała, jest w stanie ukazać obraz, jakiego nie jesteśmy w stanie dojrzeć gołym okiem. Jak więc to możliwe?

jak_działa_medyczna_baza_danych_P1

Co to jest Platforma P1

Platforma P1 to innowacyjny projekt w sektorze medycznym, który ma znacząco usprawnić skuteczność leczenia pacjentów, poprzez szybki dostęp do przeprowadzonych badań, analizy wyników czy sposobów wdrożonego leczenia. To system, dzięki któremu można poprawić bezpieczeństwo pacjentów, zminimalizować ryzyko popełnionych błędów diagnostycznych czy nieodpowiedniego wdrożenia leczenia. Rozwiązania takie znane są  już w wielu krajach Europy, dlatego też przyszedł właśnie moment, by wprowadzić je także i w naszym kraju. Czym więc dokładnie platforma medyczna P1 jest? Jakie ma ona nieść za sobą korzyści? Czy zwiększy to komfort pracy lekarzy i skuteczność leczenia pacjentów?

co_kupić_na_dzień_matki

Wybieranie upominków na szczególne okazje to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli wybieramy upominek dla bliskiej nam osoby i chcemy, aby wywołał on na jej twarzy uśmiech. Jedną z takich szczególnych osób w życiu każdego człowieka jest mama, dlatego szczególnie zależy nam, aby upominek na Dzień Matki był wyjątkowy. Wiemy ile poszukiwanie prezentu idealnego potrafi przysporzyć kłopotu, dlatego stworzyliśmy zestawienie, które zawiera nasze najlepsze propozycje. 

suche_powietrze_w_domu

Problem z suchym powietrzem zdarza się niezwykle często, szczególnie zimą, gdy nasze mieszkania są ogrzewane, a niestety rzadko przy tym nawilżone. Suchość wpływa negatywnie na wiele aspektów, w tym między innymi na nieprawidłową pracę układu oddechowego, na złe samopoczucie, senność, ale także i na wygląd, w tym na skórę i na włosy. Odpowiedni nawilżacz powietrza stanowi doskonały wybór, aby z tym suchym powietrzem móc się uporać. Ponadto kilka sprawdzonych trików, jakie może wykorzystać każdy z nas, a jakość powietrza w naszej przestrzeni życiowej diametralnie się zmieni. Chcecie poznać więc najlepsze patenty na zwiększenie wilgotności powietrza w swoich czterech kątach? Zapraszamy do lektury. 

bezdech_senny

Twoja żona ma już dość Twojego chrapania? Na wyjeździe firmowym słychać Ciebie nawet przez ściany? Chrapanie wybudza Cię ze snu? Z pewnością jesteś w grupie tych mężczyzn, którzy borykają się z problemem uporczywego chrapania, nie tyle męczącego dla Ciebie, co dla Twoich bliskich. O ile jednak samo chrapanie to jeden problem, który nie jest nadwyraz niebezpieczny, o tyle towarzyszący mu bezdech senny już tym problemem jest. W żadnym wypadku nie powinno się go bagatelizować, bowiem może on nieść za sobą poważne w skutkach konsekwencje. Jeśli nic z tym nie zrobisz dziś - jutro może być za późno. Działaj! 

zakrzepica_żył

Co to jest zakrzepica?

Zakrzepica to choroba naczyń żylnych, bo tak z pewnością najprościej można określić zakrzepicę żył głębokich, jest niezwykle niebezpiecznym stanem chorobowym, który może doprowadzić do śmierci osoby chorej. W tym artykule postaramy się dokładnie zająć tematem zakrzepicy żył, poszukując przyczyny jej wystąpienia, objawów, które może ona wywołać, jak również i sposobów leczenia tej przypadłości. 

Jak_zadbać_o_pięty

Szorstkie i pękające pięty to problem wielu z nas, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak zadbać o pięty, aby były gładkie? W jaki sposób usunąć zrogowaciały naskórek, by problem nie powracał? Aby latem nie nosić obciachowych skarpet do sandałów, zadbajcie o swoje pięty już teraz!

Problem z suchymi i pękającymi piętami jest dosłownie stary jak świat. Kiedyś ludzie częściej chodzili boso po różnych nawierzchniach. Piasek, trawa, kamienie to przecież naturalny peeling i masaż dla stóp. Aby latem pochwalić się zadbanymi stopami i gładkimi piętami trzeba teraz włożyć więcej wysiłku niż kiedyś. Ale efekty mogą być tego warte.

wybór_ciśnieniomierza

Blisko połowa Polaków choruje na nadciśnienie tętnicze. Problem ten z roku na rok coraz bardziej się pogłębia, a chorującymi są nie tylko osoby starsze, ale również i młodzi ludzie. Przy postawionej w tym kierunku diagnozie, mierzenie ciśnienia trzy razy dziennie, powinno stanowić element obowiązkowy. Jest to możliwe dzięki profesjonalnemu urządzeniu, jakim jest ciśnieniomierz. Rynek oferuje nam coraz to lepsze produkty z tej serii, dlatego też przy wyborze tego odpowiedniego, trudno jest często podjąć właściwą decyzję. Mamy nadzieję, iż ten artykuł pozwoli Państwu postawić na taki sprzęt do mierzenia ciśnienia, który okaże się być tym najlepszym i niezawodnym na lata. 

Nowe zmiany na skórze często budzą niepokój u większości pacjentów. Jest to zrozumiałe –raki skóry są zwykle agresywnymi  nowotworami, często dającymi odległe przerzuty. Na szczęście najczęściej występujące zmiany są łagodne, zwykle mają postać zmian barwnikowych. Jak jednak rozpoznać, czy zmiana ma charakter złośliwy czy łagodny? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

rak-skory-co-to-jak-leczyc

Czerniak złośliwy jest bez wątpienia problemem zdrowia publicznego na całym świecie. Co roku w Polsce na czerniaka zapada około 3600 osób, najczęściej są to osoby w wieku około 50 lat. Trzeba jednak pamiętać, że nowotwór ten może rozwinąć się w każdej grupie wiekowej, od małych dzieci, przez nastolatków, dorosłych i na osobach starszych skończywszy.

Co mówią twoje zmiany skórne?

Czy na twojej skórze utworzyła się jakaś zmiana i nie jesteś pewny, co to może być ani czym mogłaby być spowodowana? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jaka może być ich przyczyna!

 

Drobne, liczne pęcherzyki wypełnione płynem

Obecność wielu niewielkich, okrągłych pęcherzyków wypełnionych płynem zwykle świadczy o obecności wyprysku, najczęściej powstającego w wyniku reakcji alergicznej. Zmiany takie powstają pod wpływem kontaktu skóry z alergenem – w konsekwencji uwalniane są cytokiny przez obecne w skórze limfocyty. Uwolnienie tych mediatorów powoduje miejscowy obrzęk i reakcję zapalną, co widzimy pod postacią czerwonych grudek i pęcherzyków wypełnionych płynem surowiczym.

Dlaczego z cholesterolem nie ma żartów?

Na temat cholesterolu LDL we krwi można byłoby mówić wiele. Lekarze biją na alarm, jeśli chodzi o coraz wyższy wskaźnik tego parametru wśród badanych pacjentów. Podwyższony wynik zwiększa ryzyko chorób serca, dlatego też tak istotna jest kontrola cholesterolu i w razie zawyżonych wyników - odpowiednie w związku z tym działanie. Postarajmy się nieco bliżej przyjrzeć cholesterolowi, skupiając się na jego obecności w organizmie i na skutkach, jakie w nadmiarze może on wywołać. 

Badanie USG - niezawodne w diagnostyce wielu chorób

Odpowiednia diagnostyka chorób to podstawa, by móc podjąć w związku z konkretną przypadłością jak najlepsze leczenie. Niezawodne w tym celu są sprzęty, które do wykonywanie takich badań są wykorzystywane. Wśród dostępnych na rynku aparatów, z pewnością warto skupić uwagę na aparatach USG, które są jednymi z najbardziej popularnych na rynku. Jak działają? Kiedy okażą się być niezawodne? Jak wygląda samo badanie?

Wraz z nadejściem wiosny i coraz cieplejszych dni wyciągamy z szaf sandałki, klapki czy inne buty o niepełnym kroju, które mogą odkrywać mankamenty naszych przesuszonych zimowym powietrzem stóp. Popękane, szorstkie pięty nie będą prezentować się estetycznie w takim wydaniu, dlatego przed wskoczeniem w letnie obuwie warto najpierw zadbać o swoje stopy. 

Jak serce wytwarza i reguluje w układzie krwionośnym prawidłowe tętno?

Serce jest najważniejszym narządem w organizmie człowieka. Dzięki temu, że bije i tym samym dostarcza krew do wszystkich komórek ciała, pozwala człowiekowi żyć. Praca serca uzależniona jest od prawidłowej pracy układu krążenia, a z nim związane jest jedno z najważniejszych parametrów życiowych, czyli tętno. W gruncie rzeczy, choć zbyt mała ilość uderzeń serca na minutę nie jest dobra, to w przypadku osób aktywnych, jak najbardziej świadczy o doskonałym zdrowiu i jeszcze lepszym samopoczuciu. Im niższe tętno spoczynkowe, tym lepsza jakość życia i jeszcze lepsze zdrowie. Średnio serce bije z prędkością około 60 - 70 uderzeń na minutę. Prawidłowe tętno dobowe waha się między 90 tyś uderzeń a 110 tyś na dobę.

Często z powodu zdenerwowania czy nadmiernego stresu, odczuwamy nieprzyjemne bóle w okolicy klatki piersiowej. Pojawia się przyspieszony oddech, kołatanie serca, wewnętrzne rozbicie. Czym taki stan jest spowodowany? Czy nerwica serca faktycznie związana jest z nerwami? Jak najprościej taki problem można opisać? 

Migreny stanowią niezwykle często pojawiający się problem, który dotyka szczególnie kobiety. Silny ból głowy, któremu zazwyczaj towarzyszą zaburzenia wzroku, stanowią dolegliwość, jaka uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Czy tak zwane aury migrenowe mogą mieć jednak i wpływ na serce? Czy ból głowy, może mieć także konsekwencje i dla naszego układu sercowego?

Wśród licznych problemów z sercem, z całą pewnością jednym z nich jest tamponada serca, będąca patologicznym stanem, który dotyczy okolic mięśnia sercowego. Do jej powstania dochodzi w wyniku wypełnienia się jamy osierdziowej płynem. Co istotne, ten ma charakter przesięku lub wysięku. Sytuacja ta powoduje, że znacząco ograniczony zostaje proces, w którym przedsionki i komory serca mogłyby wypełnić się krwią. Jak rozpoznać objawy tamponady serca? Jak leczyć ten stan? Jakie mogą być powikłania tego schorzenia?

Sztuczny rozrusznik serca to stymulator będący małym urządzeniem elektronicznym, który wszczepia się w okolicę serca osoby chorej. Jego zadaniem jest pobudzanie rytmu serca, które nie jest możliwe w sposób naturalny. Może on zastępować aktywność elektryczną serca lub ją wspomagać. Rozruszki podejmują próbę stymulacji wiązką elektryczną mięśnia sercowego jeśli przerwa pomiędzy kolejnymi uderzeniami jest zbyt długa.

Dokładny termometr lekarski jest potrzebny zazwyczaj wtedy, gdy mamy do czynienia z gorączką lub stanem podgorączkowym. Pozwala on na precyzyjne dokonanie pomiaru temperatury ciała oraz sprawdzenie, czy coś niepokojącego dzieje się w naszym organizmie. Profesjonalne urządzenia lekarskie tego typu stosowane są przez lekarzy i personel medyczny w szpitalach i przychodniach, jednak dostępność produktów sprawia, że każdy pacjent może mieć nowoczesny termometr we własnym domu. Już teraz sprawdź, jaki termometr lekarski wybrać dla siebie spośród wielu opcji dostępnych na rynku.

W dzisiejszym świecie choroby układu sercowo - naczyniowego stanowią ogromny problem i są one główną przyczyną zgonów. Tak ważne i istotne jest regularne badanie się i nie lekceważenie objawów, które mogłyby świadczyć o rozwoju choroby. Skąd więc wiedzieć, jakie badania wykonać? Jak ocenić ryzyko zawału serca? W jaki sposób szybko wykryć rozwijającą się chorobę, która nie daje od początku konkretnych objawów?

AED czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, jest to urządzenie, którego celem jest analiza rytmu serca i możliwość wykonania w razie konieczności defibrylacji. W tym celu wykorzystuje się impulsy elektryczne, dzięki umieszczonym na ciele elektrodom. Takie urządzenie daje możliwość przywrócenia rytmu serca w momencie, gdy dojdzie do jego zatrzymania. W Polsce defibrylatory dostępne są dzięki programowi PAD. Znajdują się one w centrach miast, są w galeriach handlowych, w biurach. Ich obecność może uratować czyjeś życie, stąd też tak ogromne odgrywają one znaczenie. Dziś skupimy się w sposób szczególny na zaletach obecności defibrylatorów AED w naszej przestrzeni, starając się wskazać jak najwięcej płynących z tego tytułu korzyści. 

EEG - elektroencefalografia jest to jedno z podstawowych badań, oceniające czynność mózgu. Jak takie badanie wygląda? Dla kogo jest ono skierowane? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania, czym EEG dokładnie jest, jakie są wskazania do jego wykonania, jak wygląda samo badanie i w jaki sposób należy interpretować wyniki. Kompendium wiedzy na temat elektroencefalografii w jednym miejscu.

Zawał serca widoczny jest na zapisie EKG. Warto jednak przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej, odnosząc się między innymi do IC - EKG, jakim jest elektrokardiograficzny zapis wewnątrzwieńcowy w porównaniu do zapisu nasierdziowego. Jeden i drugi wykazuje spore zbieżności, dlatego też warto temu tematowi przyjrzeć się nieco bliżej. Gdzie zauważalne są największe różnice? Jak wygląda zapis EKG wewnątrzwieńcowy, a jak wygląda zapis EKG przezklatkowy? 

Wśród licznych, występujących chorób największego mięśnia w organizmie człowieka są wady zastawek serca. Te możemy podzielić na wrodzone, które tworzą się jeszcze w czasie życia wewnątrzmacicznego i nabyte, które dotyczą procesów chorobotwórczych i ich konsekwencji dla serca.

Bieganie stało się niezwykle modne i popularne. Ludzie zaczęli stawiać na aktywność fizyczną, zarówno w aspekcie wyglądu, jak również i zdrowia. Niestety, ale bardzo często podejście do biegania jest mało profesjonalne, co skutkuje pojawianiem się kontuzji, jak również i dużych problemów ze strony układu sercowego. Czy warto więc wykonać przed tego typu aktywnością odpowiednie badania? Czy ergospirometria bądź próba wysiłkowa to dobry sposób na to, by bieganie przez amatorów okazało się być dużo bardziej bezpieczne i co ważne - odpowiednio dobrane treningowo do możliwości biegacza? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Próba wysiłkowa, określana inaczej jako EKG wysiłkowe, jest to nieinwazyjne, bezbolesne i całkowicie miarodajne badanie, w którym to ocenia się wydolność fizyczną organizmu. Dlaczego jest ona tak istotna i w jakiej sytuacji należy ją przeprowadzić? Jak wygląda samo badanie? Na te i na inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym właśnie artykule. Jedno jest pewne - próba wysiłkowa jest często jedynym sposobem na postawienie diagnozy. 

Choroba wieńcowa to inaczej choroba niedokrwienna serca, często też określana mianem dusznicy bolesnej - jest to zespół objawów, który to jest konsekwencją niedokrwienia mięśnia sercowego. Stan jest niezwykle niebezpieczny dla zdrowia, ale i dla życia. Warto więc poznać, czym ona jest, jak się rozwija, jakie wykazuje objawy i jak można ją leczyć. Kilka istotnych, cennych informacji zawartych w jednym artykule.

Rehabilitacja kardiologiczna stanowi niezwykle ważny punkt leczenia dla osób po przebytym zawale, jak również i po operacji serca. Jest to zespół kompleksowych działań, na które składają się między innymi: edukacja, opieka medyczna i psychologiczna, jak również i określony wysiłek fizyczny. Całość rehabilitacji musi być zawsze dopasowana indywidualnie pod każdego pacjenta. Oczywiście równocześnie z nią w parze powinien iść zdrowy styl życia, a więc zbilansowana dieta, regularne ćwiczenia, troska o zdrowie i rezygnacja z wszelkich używek i alkoholu.

Pikflometry są to urządzenia określające wskaźnik szybkości wydychanego powietrza po głębokim wdechu, określany w skrócie jako PEF. Ten niezwykle mały, ale jakże praktyczny w swoim zastosowaniu sprzęt stosowany jest w astmie oskrzelowej, określanej inaczej jako astma bronchitowa. W zależności od wyniku pomiaru, określa się stopień ciężkości tej choroby i konkretne z nią postępowanie. Z jednej strony pozwala sprawować kontrolę nad chorobą, z drugiej jest sposobem uniknięcia napadów ataku astmy. Co warto na temat tych sprzętów wiedzieć?

Rehabilitacja kardiologiczna stanowi ważne działanie w leczeniu chorych, którzy doświadczyli zawału serca. Adresowana jest również do pacjentów po operacjach kardiochirurgicznych oraz osób z wadami serca. W rehabilitacji układu krążenia istotną znaczenie ma aktywność fizyczna i leczenie farmakologiczne, ale także właściwa dieta i zmiana dotychczasowego stylu życia. Sprawdź, co daje rehabilitacja kardiologiczna i jak przebiega na różnych etapach.

Osoby z chorobami serca, w sposób szczególny powinny dbać o odpowiednią aktywność fizyczną, ale w granicach zdrowego rozsądku. O ile w przypadku pojawiających się schorzeń, forsowanie się na siłowni czy bieg na 100 kilometrów nie wchodzą w grę, o tyle określone formy aktywności pod pełną kontrolą, są jak najbardziej wskazane.

Dla osób walczących z problemami sercowymi, z pewnością idealne okażą się być tak zwane - bezpieczne sporty, a więc na przykład spacer, joga, pływanie czy bardzo popularny w ostatnim czasie nordic walking. Dlaczego więc aktywność jest tak ważna dla serca? Na co ona wpływa? I co istotne, dlaczego warto na nią postawić, nie tylko w aspekcie perfekcyjnego wyglądu?

Strona 1 z 4

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5049,79 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
3699,17 zł

Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel...
223,56 zł

Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel....
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel. ...
137,16 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07...
72,57 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB...
47,52 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
384,48 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (rzepy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712...
63,96 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (napy)...
63,96 zł

Aparat ekg Aspel Green EKG v.06.101W weterynaryjny

ASPEL aparat ekg weterynaryjny,aparat weterynaryjny,aparat ekg,ekg,elektrokardiografy
Aparat ekg Aspel Green EKG v.06.101W weterynaryjny...
3835,57 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11...
399,60 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422...
351,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask...
324,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004