.

Na choroby układu oddechowego zapada coraz więcej dzieci. Najczęstszą chorobą przewlekłą wieku rozwojowego jest astma, z kolei najczęstszą przyczynę wizyt u pediatry stanowią ostre choroby zakaźne układu oddechowego. Chorobom układu oddechowego u dzieci sprzyjają niedojrzały układ odpornościowy i zanieczyszczenia powietrza. Warto poznać ich objawy, które są inne niż u dorosłych, i sposoby radzenia sobie z nimi.

Ssaki medyczne są to urządzenia elektryczne lub ręczne, których zadaniem jest odsysanie płynów ustrojowych. Wykorzystuje się je zarówno w szpitalach, jak również i w innych placówkach medycznych, ale służą one także do użytku domowego. Dzięki nim można usunąć nadmiar krwi, śliny, flegmy czy też innej wydzieliny. Są niezastąpione wśród pacjentów po operacjach, jak również  w przypadku wielu chorób, gdzie koniecznością jest stałe usuwanie nadmiaru płynów. O ssakach i ich zastosowaniu oraz wykorzystaniu poniżej.

Tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do życia. Jeśli nie jest dostarczany do organizmu w odpowiedniej ilości, ten nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Skutkiem niewystarczającej ilości tlenu jest niedotlenienie organizmu. W przypadkach, gdy osoba chora potrzebuje dodatkowej dawki tlenu, jakiej nie jest w stanie otrzymać przy prawidłowym oddechu, kluczowe znaczenie odgrywają koncentratory tlenu

Astma to coraz częstsza choroba układu oddechowego i najbardziej rozpowszechniona choroba przewlekła u dzieci, z którą zmaga się już 14% dzieci z całego świata. Podstawą terapii astmy jest stosowanie inhalatorów. Aby skutecznie kontrolować tę chorobę, musimy wybrać inhalator odpowiedni dla astmatyka, następnie nauczyć się poprawnej techniki inhalacji i wytrwać w terapii zleconej przez lekarza. Podpowiemy krok po kroku, jak to zrobić.

W dzisiejszych czasach, otyłość stała się chorobą, którą Światowa Organizacja Zdrowia uplasowała na 6. miejscu pod względem ryzyka śmiertelności. Z każdym rokiem, liczba osób otyłych na świecie wzrasta a problem ten stał się globalną epidemią. Wg Światowej Organizacji Zdrowia, na nadmiar wagi cierpi obecnie ok. 1 miliard ludzi, w tym 300 mln osób choruje na otyłość. 

Problemy ze snem są niezwykle często pojawiającą się przypadłością, jaka dotyka ludzi bez względu na płeć, wiek czy stan zdrowia. Z chrapaniem, problemami z zaśnięciem czy bezdechem sennym walczy bardzo wielu ludzi. Sen jest niezwykle ważny dla organizmu, bowiem pozwala się on zregenerować, nabrać sił i co istotne - zapewnia poszczególnym organom i układom odpowiednie funkcjonowanie. 

Zawsze regularna miesiączka nagle zniknęła i nie ma jej przez jeden miesiąc, drugi i kolejny. Każda kobieta, która tego doświadcza, podejrzewa w pierwszej kolejności ciążę. Nawet jeśli pójdzie do lekarza, ten w pierwszej kolejności będzie chciał ją wykluczyć. Ale czy brak miesiączki zawsze oznacza ciążę? Jakie są inne objawy świadczące o tym, że przyczyną braku miesiączki może być właśnie ciąża? Kiedy należy zrobić test ciążowy?

Ścięgno achillesa, inaczej zwane także ścięgnem piętowym, to największe ze ścięgien znajdujących się w naszym organizmie. Jego nazwa wzięła się od bohatera z greckiej mitologii – Achillesa. Jego matka zanurzyła go w rzece, w której zanurzenie powodowało nieśmiertelność. Zanurzając go, jako niemowlaka, trzymała go za piętę, która przez to zanurzona nie została. Pechowo, gdy był już dorosły i walczył na wojnie, został ugodzony strzałą właśnie w tę piętę i zmarł.

Nauka pierwszej pomocy jest bardzo ważna nie tylko dla służb – ratowników medycznych, lekarzy czy też strażaków, którzy nierzadko są wcześniej na miejscu jakiegoś zdarzenia niż pogotowie. Jednak kurs pierwszej pomocy powinien przejść każdy człowiek, gdyż w każdej chwili może coś się stać, a ratowanie życia to tak naprawdę wyścig z czasem. Liczy się każda minuta.

jaki_kupić_wózek_inwalidzki

Wózki inwalidzkie są sprzętami, które dla wielu osób stanowią jedyną szansę na poruszanie się. U jednych jest to nierozłączny kompan na całe życie, u innych dodatek na czas rekonwalescencji. Wózki wykorzystywane są zarówno na potrzeby prywatne, jak również i jako wyposażenie szpitali. I choć wydawać by się mogło, iż stanowią one jedynie rozwiązanie na dwóch kółkach z siedziskiem, to w gruncie rzeczy wybór odpowiedniego wózka i dopasowanie go do potrzeb konkretnych osób, nie jest wcale zadaniem tak łatwym, jakby mogło się wydawać.

jak_działa_USG

Co to jest aparat usg?

Aparat USG są najbardziej znanym i jednocześnie najczęściej wykorzystywanym urządzeniem medycznym, dzięki któremu możemy zajrzeć pod skórę pacjenta. Aparat USG daje nam możliwość przeniknięcia do wnętrza ciała pacjenta i obejrzenia jego organów wewnętrznych nrp. serca, tarczycy, wątroby, jamy brzusznej a także płodu ludzkiego w trwającej ciąży. Ultrasonograf dzięki szybkiemu dostępowi do widma ludzkiego ciała idealnie sprawdzaja się przede wszystkim w szybkim stawianiu diagnoz, ale także w kontrolowaniu postępów leczenia czy też ocenie stanu wszelich organów wewnętrznych oraz płodu. I choć każdy z nas wie, jak takie badanie USG  wygląda, większość nie ma zupełnie pojęcia - jak działa ultrasonograf. USG to urządzenie medyczne z ekranem, a do niego podłączona głowica z kamerą, która przylegając do ciała, jest w stanie ukazać obraz, jakiego nie jesteśmy w stanie dojrzeć gołym okiem. Jak więc to możliwe?

suche_powietrze_w_domu

Problem z suchym powietrzem zdarza się niezwykle często, szczególnie zimą, gdy nasze mieszkania są ogrzewane, a niestety rzadko przy tym nawilżone. Suchość wpływa negatywnie na wiele aspektów, w tym między innymi na nieprawidłową pracę układu oddechowego, na złe samopoczucie, senność, ale także i na wygląd, w tym na skórę i na włosy. 

zakrzepica_żył

Zakrzepica to choroba naczyń żylnych, bo tak z pewnością najprościej można określić zakrzepicę żył głębokich, jest niezwykle niebezpiecznym stanem chorobowym, który może doprowadzić do śmierci osoby chorej. W tym artykule postaramy się dokładnie zająć tematem zakrzepicy żył, poszukując przyczyny jej wystąpienia, objawów, które może ona wywołać, jak również i sposobów leczenia tej przypadłości. 

wybór_ciśnieniomierza

Blisko połowa Polaków choruje na nadciśnienie tętnicze. Problem ten z roku na rok coraz bardziej się pogłębia, a chorującymi są nie tylko osoby starsze, ale również i młodzi ludzie. Przy postawionej w tym kierunku diagnozie, mierzenie ciśnienia trzy razy dziennie, powinno stanowić element obowiązkowy. Jest to możliwe dzięki profesjonalnemu urządzeniu, jakim jest ciśnieniomierz. 

Nowe zmiany na skórze często budzą niepokój u większości pacjentów. Jest to zrozumiałe –raki skóry są zwykle agresywnymi  nowotworami, często dającymi odległe przerzuty. Na szczęście najczęściej występujące zmiany są łagodne, zwykle mają postać zmian barwnikowych. Jak jednak rozpoznać, czy zmiana ma charakter złośliwy czy łagodny? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

rak-skory-co-to-jak-leczyc

Czerniak złośliwy jest bez wątpienia problemem zdrowia publicznego na całym świecie. Co roku w Polsce na czerniaka zapada około 3600 osób, najczęściej są to osoby w wieku około 50 lat. Trzeba jednak pamiętać, że nowotwór ten może rozwinąć się w każdej grupie wiekowej, od małych dzieci, przez nastolatków, dorosłych i na osobach starszych skończywszy.

Na temat cholesterolu LDL we krwi można byłoby mówić wiele. Lekarze biją na alarm, jeśli chodzi o coraz wyższy wskaźnik tego parametru wśród badanych pacjentów. Podwyższony wynik zwiększa ryzyko chorób serca, dlatego też tak istotna jest kontrola cholesterolu i w razie zawyżonych wyników - odpowiednie w związku z tym działanie. Postarajmy się nieco bliżej przyjrzeć cholesterolowi, skupiając się na jego obecności w organizmie i na skutkach, jakie w nadmiarze może on wywołać. 

Odpowiednia diagnostyka chorób to podstawa, by móc podjąć w związku z konkretną przypadłością jak najlepsze leczenie. Niezawodne w tym celu są sprzęty, które do wykonywanie takich badań są wykorzystywane. Wśród dostępnych na rynku aparatów, z pewnością warto skupić uwagę na aparatach USG, które są jednymi z najbardziej popularnych na rynku. Jak działają? Kiedy okażą się być niezawodne? Jak wygląda samo badanie?

Wraz z nadejściem wiosny i coraz cieplejszych dni wyciągamy z szaf sandałki, klapki czy inne buty o niepełnym kroju, które mogą odkrywać mankamenty naszych przesuszonych zimowym powietrzem stóp. Popękane, szorstkie pięty nie będą prezentować się estetycznie w takim wydaniu, dlatego przed wskoczeniem w letnie obuwie warto najpierw zadbać o swoje stopy. 

Jak serce wytwarza i reguluje w układzie krwionośnym prawidłowe tętno?

Serce jest najważniejszym narządem w organizmie człowieka. Dzięki temu, że bije i tym samym dostarcza krew do wszystkich komórek ciała, pozwala człowiekowi żyć. Praca serca uzależniona jest od prawidłowej pracy układu krążenia, a z nim związane jest jedno z najważniejszych parametrów życiowych, czyli tętno. W gruncie rzeczy, choć zbyt mała ilość uderzeń serca na minutę nie jest dobra, to w przypadku osób aktywnych, jak najbardziej świadczy o doskonałym zdrowiu i jeszcze lepszym samopoczuciu. Im niższe tętno spoczynkowe, tym lepsza jakość życia i jeszcze lepsze zdrowie. Średnio serce bije z prędkością około 60 - 70 uderzeń na minutę. Prawidłowe tętno dobowe waha się między 90 tyś uderzeń a 110 tyś na dobę.

Często z powodu zdenerwowania czy nadmiernego stresu, odczuwamy nieprzyjemne bóle w okolicy klatki piersiowej. Pojawia się przyspieszony oddech, kołatanie serca, wewnętrzne rozbicie. Czym taki stan jest spowodowany? Czy nerwica serca faktycznie związana jest z nerwami? Jak najprościej taki problem można opisać? 

Migreny stanowią niezwykle często pojawiający się problem, który dotyka szczególnie kobiety. Silny ból głowy, któremu zazwyczaj towarzyszą zaburzenia wzroku, stanowią dolegliwość, jaka uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Czy tak zwane aury migrenowe mogą mieć jednak i wpływ na serce? Czy ból głowy, może mieć także konsekwencje i dla naszego układu sercowego?

Wśród licznych problemów z sercem, z całą pewnością jednym z nich jest tamponada serca, będąca patologicznym stanem, który dotyczy okolic mięśnia sercowego. Do jej powstania dochodzi w wyniku wypełnienia się jamy osierdziowej płynem. Co istotne, ten ma charakter przesięku lub wysięku. Sytuacja ta powoduje, że znacząco ograniczony zostaje proces, w którym przedsionki i komory serca mogłyby wypełnić się krwią. Jak rozpoznać objawy tamponady serca? Jak leczyć ten stan? Jakie mogą być powikłania tego schorzenia?

Sztuczny rozrusznik serca to stymulator będący małym urządzeniem elektronicznym, który wszczepia się w okolicę serca osoby chorej. Jego zadaniem jest pobudzanie rytmu serca, które nie jest możliwe w sposób naturalny. Może on zastępować aktywność elektryczną serca lub ją wspomagać. Rozruszki podejmują próbę stymulacji wiązką elektryczną mięśnia sercowego jeśli przerwa pomiędzy kolejnymi uderzeniami jest zbyt długa.

Dokładny termometr lekarski jest potrzebny zazwyczaj wtedy, gdy mamy do czynienia z gorączką lub stanem podgorączkowym. Pozwala on na precyzyjne dokonanie pomiaru temperatury ciała oraz sprawdzenie, czy coś niepokojącego dzieje się w naszym organizmie. Profesjonalne urządzenia lekarskie tego typu stosowane są przez lekarzy i personel medyczny w szpitalach i przychodniach, jednak dostępność produktów sprawia, że każdy pacjent może mieć nowoczesny termometr we własnym domu. Już teraz sprawdź, jaki termometr lekarski wybrać dla siebie spośród wielu opcji dostępnych na rynku.

W dzisiejszym świecie choroby układu sercowo - naczyniowego stanowią ogromny problem i są one główną przyczyną zgonów. Tak ważne i istotne jest regularne badanie się i nie lekceważenie objawów, które mogłyby świadczyć o rozwoju choroby. Skąd więc wiedzieć, jakie badania wykonać? Jak ocenić ryzyko zawału serca? W jaki sposób szybko wykryć rozwijającą się chorobę, która nie daje od początku konkretnych objawów?

AED czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, jest to urządzenie, którego celem jest analiza rytmu serca i możliwość wykonania w razie konieczności defibrylacji. W tym celu wykorzystuje się impulsy elektryczne, dzięki umieszczonym na ciele elektrodom. Takie urządzenie daje możliwość przywrócenia rytmu serca w momencie, gdy dojdzie do jego zatrzymania. 

EEG - elektroencefalografia jest to jedno z podstawowych badań, oceniające czynność mózgu. Jak takie badanie wygląda? Dla kogo jest ono skierowane? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania, czym EEG dokładnie jest, jakie są wskazania do jego wykonania, jak wygląda samo badanie i w jaki sposób należy interpretować wyniki. Kompendium wiedzy na temat elektroencefalografii w jednym miejscu.

Strona 1 z 4

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5049,79 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
3699,17 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel....
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel. ...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07...
79,90 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat EKG Aspel TOPAZ ECG v.101

ASPEL aparat ekg,aspel,ecg,topaz,elektrokardiograf,aparaty ekg,
Aparat EKG Aspel TOPAZ ECG v.101...
3056,40 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB...
47,52 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
384,48 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (rzepy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712...
63,96 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (napy)...
63,96 zł

Aparat ekg Aspel Green EKG v.06.101W weterynaryjny

ASPEL aparat ekg weterynaryjny,aparat weterynaryjny,aparat ekg,ekg,elektrokardiografy
Aparat ekg Aspel Green EKG v.06.101W weterynaryjny...
3835,57 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11...
399,60 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422...
351,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004