.
Producent:
Wybierz producenta

Lampy zabiegowe

lampa na statywie jezdnym,lapma zabiegowa led,lampa led,lampa z 7 diodami led

Lampa zabiegowa Hyridia 7 LED z ramieniem typu flex

ANMER lampa na statywie jezdnym,lapma zabiegowa led,lampa led,lampa z 7 diodami led
Lampa zabiegowa Hyridia 7 LED z ramieniem typu flex, sprawdzi się idealnie...
Lampa zabiegowa Hyridia 7 LED z ramieniem typu flex, sprawdzi się idealnie na salach zabiegowych i operacyjnych, oświetlając pole pracy specjalisty.
1780,00 zł
lampa na statywie jezdnym,lapma zabiegowa led,lampa led,lampa luxiflex

Lampa zabiegowa Luxiflex LED Plus z ramieniem typu flex

ANMER lampa na statywie jezdnym,lapma zabiegowa led,lampa led,lampa luxiflex
Lampa zabiegowa Luxiflex LED Plus z ramieniem typu flex, pełni bardzo ważną...
Lampa zabiegowa Luxiflex LED Plus z ramieniem typu flex, pełni bardzo ważną rolę w medycynie i nie tylko. Znajduje zastosowanie w szpitalnych salach zabiegowych i operacyjnych oraz w salonach medycyny estetycznej.
2320,00 zł
lampa na statywie jezdnym,lapma zabiegowa led,lampa led,lampa bezcieniowa,lampa primaled

Lampa zabiegowa Primaled na wózku, ramię typu flex

ANMER lampa na statywie jezdnym,lapma zabiegowa led,lampa led,lampa bezcieniowa,lampa primaled
Lampa zabiegowa Primaled na wózku, ramię typu flex, to znakomita lampa charakteryzująca...
Lampa zabiegowa Primaled na wózku, ramię typu flex, to znakomita lampa charakteryzująca się głębokim oświetleniem, regulowanym na 6 poziomach. Dedykowana jest do użytku na oddziałach intensywnej terapii i na salach zabiegowych.
4400,00 zł
lampa badawcza,lampa,badawcza,el,10,led,na,statywie,jezdnym

Lampa badawcza diodowa EL 10 LED na statywie jezdnym

HEINE lampa badawcza,lampa,badawcza,el,10,led,na,statywie,jezdnym
Lampa badawcza diodowa EL10 LED na statywie jednym dzięki zastosowaniu diod LED...
Lampa badawcza diodowa EL10 LED na statywie jednym dzięki zastosowaniu diod LED HQ oferuje możliwie najbardziej dokładne odzwierciedlenie kolorów (85/100 w skali CRI) oraz perfekcyjne skupienie i natężenie oświetlenia. Wartość natężenia można zmieniać w zakresie od 6 500 do 45 000 luksów. Zmienne jest również pole oświetlenia w zakresie 8,5 do 14cm średnicy. Diody LED HQ zapewniają stałą wydajność przez pełen cykl ich użytkowania (ok. 50 000 godzin).
7096,09 zł
lampa medyczna, kolumnowa, lampa lekarska,led

Lampa medyczna zabiegowa FLH-2 LED ze statywem na pięciu kółkach

Ordisi Spain lampa medyczna, kolumnowa, lampa lekarska,led
Lampa Medyczna Zabiegowa FLH-2 LED ze statywem na pięciu kółkach posiada szeroki...
Lampa Medyczna Zabiegowa FLH-2 LED ze statywem na pięciu kółkach posiada szeroki wachlarz zastosowań. Stosowana głównie w placówkach medycznych jak w również w gabinetach weterynaryjnych i gabinetach kosmetycznych. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
2192,00 zł

lampa diagnostyczna l88 jezdnaLampy zabiegowe wykorzystywane są jako główne lub dodatkowe źródło światła podczas wykonywania zabiegów, w trakcie diagnostyki lekarskiej oraz podczas przeprowadzania operacji chirurgicznych. Zapewniają one precyzyjne oświetlenie badanego obszaru, a także poprawiają widoczność detali. Lampy zabiegowe wyposażone są w opcję regulacji kierunku źródła światła. Rozwiązanie to zapewnia odpowiednie doświetlenie i dobrą widoczność wybranego miejsca na ciele pacjenta.

 

Lampy medyczne – lampy zabiegowe rodzaje

Każdy gabinet specjalistyczny wyposażony jest w lampy zabiegowe. Używane są one zarówno przez chirurgów, laryngologów, jak i stomatologów. Dodatkowo lampa medyczna LED sprawdza się także w gabinetach ginekologicznych oraz podczas wykonywania drobnych zabiegów. Zapewnia ona precyzyjne widzenie oraz jasne oświetlenie.

Lampy medyczne dzielą się na lampy zabiegowe, lampy diagnostyczne oraz lampy operacyjne. Dodatkowo lampy medyczne zabiegowe można podzielić w zależności od rodzaju ich mocowania oraz zastosowanego oświetlenia. Zatem dokonując zakupu lampy zabiegowej, każdy specjalista powinien zapoznać się z zakresem dostępnych opcji oraz dopasować odpowiedni model lampy do swoich indywidualnych potrzeb.

 

Lampy medyczne zabiegowe – podział w zależności od typu mocowania:

 • Lampy zabiegowe sufitowe – montowane są one do sufitu w pobliżu oświetlanego pola. Nie są one mobilne. Wykorzystywane są w gabinetach, w których jest ograniczona ilość miejsca lub gdy istnieje potrzeba swobodnego dostępu do badanego obszaru ciała. Lampy sufitowe najczęściej wykorzystywane są na salach operacyjnych.
 • Lampy zabiegowe naścienne – montowane są na ścianę. Podobnie jak lampy sufitowe nie posiadają możliwości ich przemieszczania. Wykorzystywane są w gabinetach medycznych w celu oświetlenia pola zabiegowego.
 • Lampy zabiegowe przejezdne – czyli tak zw. lampy zabiegowe mobilne. Wyposażone są one w statyw z kółkami, które umożliwiają łatwy transport urządzenia w obrębie gabinetu lub szpitala.

 

Lampy medyczne LED i halogenowe – podział w zależności od zastosowanego oświetlenia:

 • Lampy ze światłem halogenowym – zapewniają dobre oświetlenie pola zabiegowego, jednak ich żywotność jest zdecydowanie krótsza, niż lamp z diodami LED. Dodatkowo emitują one ciepło, które może prowadzić do nadmiernego nagrzewania oświetlanego obszaru ciała.
 • Lampy zabiegowe LED – są to nowoczesne lampy zabiegowe z diodami LED. Umożliwiają one uzyskanie jasnego strumienia światła o dobrych parametrach. Zapewniają czyste i równomierne oświetlenie. Często posiadają także opcję regulacji natężenia oraz skupienia wiązki światła. Dodatkowo lampy diagnostyczne LED charakteryzują się długą żywotnością (do 50 000 godzin) oraz niskim poborem prądu. W porównaniu do lamp halogenowych są dużo lżejsze, nie nagrzewają się, emitują mniej ciepła oraz rzadziej się przepalają.

Lampy zabiegowe bezcieniowe do gabinetów i sal operacyjnych

Lampy zabiegowe LED zapewniają jasne, pozbawione cienia, oświetlenie badanego miejsca na ciele pacjenta. Są to tak zwane lampy medyczne bezcieniowe. Bezcieniowość określa ilość światła, jaka pozostanie w polu operacyjnym, w czasie gdy osoba operująca zasłoni część matrycy lampy. Lampy te pozwalają na eliminację niepożądanego cienia w oświetlanym polu widzenia oraz pozostawiają niezmienioną kolorystykę obrazu. Dodatkowo lampy bezcieniowe umożliwiają zachowanie dużej ilości światła, a co za tym idzie, zapewniają precyzyjne wykonanie zabiegu.

Lampy medyczne posiadają szereg udogodnień, które ułatwiają pracę specjalisty. Należy do nich giętkie ramie, czyli tzw. gęsia szyja, umożliwiająca dokładne skierowanie światła na badane miejsce na ciele. Co więcej, mogą być wyposażone w specjalne stojaki z kółkami ułatwiającymi przemieszczanie lampy w obrębie gabinetu. Lampy zabiegowe wykonane są ze specjalnych materiałów ułatwiających zachowanie czystości urządzenia oraz pozwalających na częstą dezynfekcję. Nienaganna czystość jest szczególnie ważna podczas wykonywania zabiegów medycznych, ponieważ zapobiega powstawaniu zakażeń.

 

Lampy zabiegowe – najważniejsze funkcje

Lampy zabiegowe stosowane podczas wykonywania zabiegów oraz w diagnostyce powinny cechować się najwyższymi parametrami. Lampy HEINE dostępne w naszym sklepie wyposażone są we wszystkie praktyczne i funkcjonalne opcje oraz parametry. Nowoczesne lampy medyczne powinny bowiem posiadać diody LED emitujące białe światło, które pozwalają dostrzec nawet najmniejsze szczegóły w oświetlanym obszarze. Przy tym lampy medyczne powinny zapewniać jednorodne światło w polu badania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu precyzyjnych systemów optycznych znajdujących się w lampie. Lampy operacyjne i zabiegowe zapewniają także zachowanie autentyczności barw, stałą jasność oraz wydajność diod przez cały okres eksploatacji lampy.

 

Nowoczesne lampy zabiegowe i operacyjne – na co zwrócić uwagę

Dokonując zakupu lampy medycznej należy, zwrócić uwagę na takie elementy jak:

 1. Źródło światła (diodowe lub halogenowe).
 2. Kolor diod w lampach ( białe lub kolorowe).
 3. Natężenie światła oraz możliwość jego regulacji.
 4. Temperatura barwowa światła – pozwala ocenić, w jaki sposób lampa oddaje barwy w porównaniu do tego, jak te same kolory wyglądają w naturalnym oświetleniu.
 5. Współczynnik odwzorowania barw, określający jak zostaną odwzorowane barwy po skierowaniu na nie światła.
 6. Współczynnik R9 - (stopień oddawania barw) pozwalający prawidłowo ocenić stan tkanek i narządów.
 7. Sposób mocowania lampy (do sufitu, ściany lub lampy zabiegowe na statywie).
 8. Emisję ciepła i promieniowania UV.
 9. Wgłębność światła lampy zapewniająca dobre oświetlenie, nawet w najgłębiej położonych miejscach w jamie operacyjnej.
 10. Wielkość oświetlanego obszaru.
 11. Eliminację zjawiska olśnienia, które może oślepiać personel w trakcie wykonywania zabiegów.
 12. Bezcieniowość lampy.

W kategorii lampy medyczne w sklepie KREDOS dostępne są profesjonalne urządzenia zapewniające najwyższą jakość oświetlenia operowanego pola. Są to lampy medyczne z oświetleniem LED stosowane w gabinetach specjalistycznych oraz na salach operacyjnych. W sklepie dostępne są zarówno lampy zabiegowe stojące, jak i lampy zabiegowe ścienne. Posiadają one nowoczesne rozwiązania oraz przystosowane są do wieloletniej eksploatacji, oraz wielokrotnej dezynfekcji.

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel....
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel ...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
302,40 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004