ZAMKNIJ ZAMKNIJ

lampa diagnostyczna l88 jezdnaLampy zabiegowe wykorzystywane są jako główne lub dodatkowe źródło światła podczas wykonywania zabiegów, w trakcie diagnostyki lekarskiej oraz podczas przeprowadzania operacji chirurgicznych. Zapewniają one precyzyjne oświetlenie badanego obszaru, a także poprawiają widoczność detali. Lampy zabiegowe wyposażone są w opcję regulacji kierunku źródła światła. Rozwiązanie to zapewnia odpowiednie doświetlenie i dobrą widoczność wybranego miejsca na ciele pacjenta.

 

Lampy medyczne – lampy zabiegowe rodzaje

Każdy gabinet specjalistyczny wyposażony jest w lampy zabiegowe. Używane są one zarówno przez chirurgów, laryngologów, jak i stomatologów. Dodatkowo lampa medyczna LED sprawdza się także w gabinetach ginekologicznych oraz podczas wykonywania drobnych zabiegów. Zapewnia ona precyzyjne widzenie oraz jasne oświetlenie.

Lampy medyczne dzielą się na lampy zabiegowe, lampy diagnostyczne oraz lampy operacyjne. Dodatkowo lampy medyczne zabiegowe można podzielić w zależności od rodzaju ich mocowania oraz zastosowanego oświetlenia. Zatem dokonując zakupu lampy zabiegowej, każdy specjalista powinien zapoznać się z zakresem dostępnych opcji oraz dopasować odpowiedni model lampy do swoich indywidualnych potrzeb.

 

Lampy medyczne zabiegowe – podział w zależności od typu mocowania:

 • Lampy zabiegowe sufitowe – montowane są one do sufitu w pobliżu oświetlanego pola. Nie są one mobilne. Wykorzystywane są w gabinetach, w których jest ograniczona ilość miejsca lub gdy istnieje potrzeba swobodnego dostępu do badanego obszaru ciała. Lampy sufitowe najczęściej wykorzystywane są na salach operacyjnych.
 • Lampy zabiegowe naścienne – montowane są na ścianę. Podobnie jak lampy sufitowe nie posiadają możliwości ich przemieszczania. Wykorzystywane są w gabinetach medycznych w celu oświetlenia pola zabiegowego.
 • Lampy zabiegowe przejezdne – czyli tak zw. lampy zabiegowe mobilne. Wyposażone są one w statyw z kółkami, które umożliwiają łatwy transport urządzenia w obrębie gabinetu lub szpitala.

 

Lampy medyczne LED i halogenowe – podział w zależności od zastosowanego oświetlenia:

 • Lampy ze światłem halogenowym – zapewniają dobre oświetlenie pola zabiegowego, jednak ich żywotność jest zdecydowanie krótsza, niż lamp z diodami LED. Dodatkowo emitują one ciepło, które może prowadzić do nadmiernego nagrzewania oświetlanego obszaru ciała.
 • Lampy zabiegowe LED – są to nowoczesne lampy zabiegowe z diodami LED. Umożliwiają one uzyskanie jasnego strumienia światła o dobrych parametrach. Zapewniają czyste i równomierne oświetlenie. Często posiadają także opcję regulacji natężenia oraz skupienia wiązki światła. Dodatkowo lampy diagnostyczne LED charakteryzują się długą żywotnością (do 50 000 godzin) oraz niskim poborem prądu. W porównaniu do lamp halogenowych są dużo lżejsze, nie nagrzewają się, emitują mniej ciepła oraz rzadziej się przepalają.

Lampy zabiegowe bezcieniowe do gabinetów i sal operacyjnych

Lampy zabiegowe LED zapewniają jasne, pozbawione cienia, oświetlenie badanego miejsca na ciele pacjenta. Są to tak zwane lampy medyczne bezcieniowe. Bezcieniowość określa ilość światła, jaka pozostanie w polu operacyjnym, w czasie gdy osoba operująca zasłoni część matrycy lampy. Lampy te pozwalają na eliminację niepożądanego cienia w oświetlanym polu widzenia oraz pozostawiają niezmienioną kolorystykę obrazu. Dodatkowo lampy bezcieniowe umożliwiają zachowanie dużej ilości światła, a co za tym idzie, zapewniają precyzyjne wykonanie zabiegu.

Lampy medyczne posiadają szereg udogodnień, które ułatwiają pracę specjalisty. Należy do nich giętkie ramie, czyli tzw. gęsia szyja, umożliwiająca dokładne skierowanie światła na badane miejsce na ciele. Co więcej, mogą być wyposażone w specjalne stojaki z kółkami ułatwiającymi przemieszczanie lampy w obrębie gabinetu. Lampy zabiegowe wykonane są ze specjalnych materiałów ułatwiających zachowanie czystości urządzenia oraz pozwalających na częstą dezynfekcję. Nienaganna czystość jest szczególnie ważna podczas wykonywania zabiegów medycznych, ponieważ zapobiega powstawaniu zakażeń.

 

Lampy zabiegowe – najważniejsze funkcje

Lampy zabiegowe stosowane podczas wykonywania zabiegów oraz w diagnostyce powinny cechować się najwyższymi parametrami. Lampy HEINE dostępne w naszym sklepie wyposażone są we wszystkie praktyczne i funkcjonalne opcje oraz parametry. Nowoczesne lampy medyczne powinny bowiem posiadać diody LED emitujące białe światło, które pozwalają dostrzec nawet najmniejsze szczegóły w oświetlanym obszarze. Przy tym lampy medyczne powinny zapewniać jednorodne światło w polu badania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu precyzyjnych systemów optycznych znajdujących się w lampie. Lampy operacyjne i zabiegowe zapewniają także zachowanie autentyczności barw, stałą jasność oraz wydajność diod przez cały okres eksploatacji lampy.

 

Nowoczesne lampy zabiegowe i operacyjne – na co zwrócić uwagę

Dokonując zakupu lampy medycznej należy, zwrócić uwagę na takie elementy jak:

 1. Źródło światła (diodowe lub halogenowe).
 2. Kolor diod w lampach ( białe lub kolorowe).
 3. Natężenie światła oraz możliwość jego regulacji.
 4. Temperatura barwowa światła – pozwala ocenić, w jaki sposób lampa oddaje barwy w porównaniu do tego, jak te same kolory wyglądają w naturalnym oświetleniu.
 5. Współczynnik odwzorowania barw, określający jak zostaną odwzorowane barwy po skierowaniu na nie światła.
 6. Współczynnik R9 - (stopień oddawania barw) pozwalający prawidłowo ocenić stan tkanek i narządów.
 7. Sposób mocowania lampy (do sufitu, ściany lub lampy zabiegowe na statywie).
 8. Emisję ciepła i promieniowania UV.
 9. Wgłębność światła lampy zapewniająca dobre oświetlenie, nawet w najgłębiej położonych miejscach w jamie operacyjnej.
 10. Wielkość oświetlanego obszaru.
 11. Eliminację zjawiska olśnienia, które może oślepiać personel w trakcie wykonywania zabiegów.
 12. Bezcieniowość lampy.

W kategorii lampy medyczne w sklepie KREDOS dostępne są profesjonalne urządzenia zapewniające najwyższą jakość oświetlenia operowanego pola. Są to lampy medyczne z oświetleniem LED stosowane w gabinetach specjalistycznych oraz na salach operacyjnych. W sklepie dostępne są zarówno lampy zabiegowe stojące, jak i lampy zabiegowe ścienne. Posiadają one nowoczesne rozwiązania oraz przystosowane są do wieloletniej eksploatacji, oraz wielokrotnej dezynfekcji.

Lampy zabiegowe

Lampa zabiegowa Hyridia 7 LED z ramieniem typu flex

Lampa zabiegowa Hyridia 7 LED z ramieniem typu flex, sprawdzi się idealnie na salach...

1962,00 zł

Lampa zabiegowa Luxiflex LED Plus z ramieniem typu flex

Lampa zabiegowa Luxiflex LED Plus z ramieniem typu flex, pełni bardzo ważną rolę w...

2545,20 zł

Lampa zabiegowa Primaled na wózku, ramię typu flex

Lampa zabiegowa Primaled na wózku, ramię typu flex, to znakomita lampa charakteryzująca...

5020,56 zł

Lampa badawcza diodowa EL 10 LED na statywie jezdnym

Lampa badawcza diodowa EL10 LED na statywie jednym dzięki zastosowaniu diod LED HQ...

7096,09 zł

Lampa medyczna zabiegowa FLH-2 LED ze statywem na pięciu kółkach

Lampa Medyczna Zabiegowa FLH-2 LED ze statywem na pięciu kółkach posiada szeroki wachlarz...

2192,00 zł

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny