ZAMKNIJ ZAMKNIJ

 

depilator beurer ipl velvet skin proDepilator to urządzenie, które jednych przyprawia o uśmiech innych natomiast o dreszcze. Jedni cieszą się z efektów jakie gwarantuje używanie depilatora inni natomiast na samą myśl o jego użyciu dostają ciarek. Kluczową rolę odgrywa tutaj pierwszy kontakt z takim urządzeniem. Niestety wiele osób posiada bardzo bolesne doświadczenia związane z używaniem depilatorów, a w większości wynikają one z faktu zakupu złego urządzenia lub jego złego użytkowania. 

Zabieg depilacji niestety sam w sobie nie należy do najprzyjemniejszych wielu wręcz kojarzy się z bólem, jednak zastosowanie odpowiednich środków zapobiegawczych oraz odpowiednia technika użytkowania pozwolą zminimalizować nieprzyjemne uczucie. Przy bardzo wrażliwej skórze alternatywą dla depilatora może być wosk lub profesjonalny zabieg depilacji laserowej w salonach kosmetycznych, ale coraz częściej wystarcza wybór właściwego depilatora, który zmniejszy uczucie bólu i dyskomfortu przy usuwaniu włosów. Nowoczesne depilatory posiadają rozwiązania z funkcjami zmniejszającymi ból, wykorzystując do tego między innymi nawiew powietrza, chłodzenie skóry, generowanie impulsów elektrycznych oddziałujących na komórki nerwowe. Najczęściej wystarczy przed kupnem urządzenia poważnie zastanowić się nad stanem naszej skóry - czy nie jest zbyt wrażliwa lub podatna na uszkodzenia. Warto też określić jakich efektów oczekujemy przed wyborem odpowiedniego rodzaju depilatora. 

Depilator służy do depilacji (lub też epilacji), czyli mechanicznego usuwania owłosienia z ciała, które wraz z regularnym stosowaniem doprowadza do redukcji wzrostu włosów. Depilator do twarzy usuwa włosy razem z cebulkami, co umożliwia pozostawienie efektu na dłuższy odstęp czasu w porównaniu do standardowych maszynek do golenia, które je wyłącznie ścinają. Wśród dostępnych na rynku depilatorów rozróżnia się depilator laserowy, klasyczny, mechaniczny oraz depilatory IPL. Regulacja brwi co raz częściej odbywa się za pomocą bardzo precyzyjnych depilatorów zwanych też trymetrem. Trymer goli włosy, co sprawia, że usuwanie włosków jest łatwe i przyjemne. Trymer wyposażony jest w akumulator, który należy ładować. Urządzenie nie wyrywa włosów z cebulkami, a ucina je, przez co Trymer do nosa, brwi i uszu jest bardzo bezpieczny w depilacji. Trymer jest odmianą depilatora używanym głównie przez mężczyzn, który umożliwia delikatne usunięcie włosków z nosauszu i brwi.

Depilatory dzielą się na pęsetowe i dyskowe wyposażone w mechanizm oparty na pęsetach lub dyskach osadzonych na głowicy. Pęsety i dyski otwierając się, a następnie zamykając, w trakcie obrotu głowicy chwytają włoski. Zarówno depilatory pęsetowe, jak i dyskowe, wykazują dużą efektywność i są porównywalne względem siebie, natomiast to jaki rodzaj depilatora wybrać zależy od indywidualnych cech użytkownika - depilatory pęsetowe najlepiej sprawdzają się w usuwaniu cienkich lub rzadkich włosków, z kolei dyskowe depilatory klasyczne wyposażone w dyski mogą chwycić większą ilość włosków, przyspieszając przy tym zabieg depilacji. Zabieg depilacji można wykonać na wiele sposobów, jednak najbardziej popularną, wygodną i przynoszącą długotrwałe efekty metodą jest użycie depilatora. Istotne jest dobre dopasowanie modelu depilatora odpowiedniego do rodzaju skóry i potrzeb użytkownika.

Depilatory laserowe oraz depilatory IPL w ostatnim czasie zdecydowanie podbiły rynek urządzeń do depilacji oraz serca użytkowniczek. Głównie dlatego, że ich zastosowanie jest praktycznie całkowicie bezbolesne, a efekty utrzymują się niezwykle długo. Urządzenia te są dość podobne w swoim działaniu, a przez to bardzo często też mylone. Należy jednak pamiętać, że wbrew pozorom dzieli je bardzo wiele różnic. 

Depilatory laserowe emitują pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Energia ta wchłaniana jest przez odpowiedzialną za wzrost włosa brodawkę, która poprzez wzrost temperatury zostaje całkowicie zniszczona lub uszkodzona.

Depilatory IPL są wyposażone w lampę, która naświetla niewielki obszar naszej skóry, emitując światło w postaci impulsów świetlnych do spektrum fal o różnej długości. Fale te są wchłaniane przez cebulki włosowe, co skutkuje ich uszkodzeniem i zahamowaniem wzrostu włosa, dając efekt długotrwały. Taka metoda nazywana jest epilacją.

Podstawowymi różnicami pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest rodzaj wykorzystywanego światła. Podczas gdy depilatory IPL wykorzystują po prostu światło o wysokim natężeniu, depilatory laserowe jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje wiązki laserowe.

Mówi się, że depilatory laserowe są znacznie skuteczniejsze niż depilatory IPL, ponieważ niszczy on brodawkę włosa całkowicie. Efekty takiej depilacji utrzymują się przez lata, a czasem nawet zdarza się, że włosy nie odrastają już nigdy. Natomiast w przypadku depilacji IPL zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, aby otrzymać długotrwały efekt. Co prawda depilacja IPL jest nadal bardziej wydajna niż używanie standardowych golarek. Według badań, aby uzyskać skuteczność jednej depilacji laserowej należy powtórzyć depilację IPL około 3-4 razy w zależności od grubości włosa. Każdy zabieg stopniowo osłabia włos, już po pierwszym zabiegu rosną one wolniej i stają się słabsze. Zabieg ten powtarza się stosunkowo rzadko, bo co kilka tygodni, aż włosy przestają całkowicie rosnąć. Efekt ten może utrzymywać się nawet kilka lat. W kategorii skuteczności niewielką przewagą wygrywają więc depilatory laserowe. 

Jeśli jednak spojrzymy na czas pojedynczej depilacji tutaj zdecydowanie górę biorą depilatory IPL. Dzięki większej powierzchni naświetlania, pozwalają one wykonać depilację kilkukrotnie szybciej niż depilatory laserowe, które do skutecznego działania wymagają precyzyjnego ukierunkowania na pojedyncze włosy. Dla porównania depilacja pach depilatorem IPL zajmie mniej niż 5 minut podczas gdy depilatorem laserowym zajmie to około pół godziny. Depilowanie większych obszarów takich jak nogi może potrwać nawet półtorej godziny jeśli używamy depilatora laserowego. Podczas gdy depilacja tego samego obszaru depilatorem IPL zajmie mniej niż 20 minut. 

Oprócz czasu potrzebnego na wykonanie jednego zabiegu depilacji ważna jest też sama możliwość jej wykonania. Otóż depilatory laserowe niosą ze sobą spore ograniczenia dotyczące możliwości wykonania depilacji. Ograniczenia te dotyczą karnacji i kolorów włosów. Depilatory laserowe bedą skuteczne w zasadzie jedynie u osób, posiadających jasną karnacje i ciemne włoski. Znacznie lepiej wygląda sytuacja w przypadku depilatorów IPL, tutaj skuteczność depilacji obniży się przy bardzo opalonej cerze lub przy siwych lub rudych włoskach. Nie należy się opalać zarówno przed jak i po zabiegu depilacji światłem. Przed zabiegiem może to obniżyć jego skuteczność, natomiast po zabiegu może prowadzić to do powstania trwałych przebarwień na skórze. Po zabiegu depilacji światłem warto jest więc stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, jeśli miejsca poddane depilacji są odsłonięte i narażone na ekspozycję na promienie słoneczne. 

W sklepie medycznym KREDOS znajdą Państwo zapewniające trwałą depilację, wielofunkcyjne urządzenia do depilacji cenionej marki Beurer, która cieszy się pozytywną opinią wśród klientów.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny