.

Analiza składu ciała pozwala na lepszą, czyli całościową, wszechstronną, ocenę sylwetki pacjenta i jego zdrowia. Dowiadujemy się, jaką zawartość ciała stanowią tłuszcz, woda, mięśnie i kości. Analizator masy ciała mBCA daje informację o wieku metabolicznym, BMI, BMR, ICW i ECW.

Analizatory krwi i glukometry wykorzystywane do codziennej kontroli parametrów krwi i glukozy są nieocenioną pomocą przy schorzeniach wymagających stałej i regularnej kontroli. Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi i jak rozpoznać pierwsze objawy cukrzycy?

Aparat słuchowy wspomaga jakość słyszenia i rozumienia mowy u osób starszych i niedosłyszących wzmacniając poziom głośności dźwięków. Sprawdź jak wygląda badanie lekarskie u audiologa i na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt niosący największe korzyści dla zdrowego słuchu.

Sen jest niezbędny dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. To prawidłowa higiena snu daje Ci energię utrzymując potrzebną do życia równowagę organizmu. Ma zbawienny wpływ na układ krążenia, odporność i procest trawienne, zapewniając ciału fizyczny proces regeneracji.

Znajdziesz tu porady dotyczące ciąży, badań i stylu życia w tym ważnym czasie. Artykuły eksperckie na temat ciąży pomogą Ci odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań i rozwiać wątpliwości związane często z porodem, poszczególnymi trymestrami oraz zdrowiem przyszłej mamy, jak i dziecka. 

Wysokie ciśnienie jest niebezpieczne dla zdrowia i może skutkować poważnymi powikłaniami układu krążenia. W tej kategorii znajdziesz porady i artykuły dot. ciśnienia tętniczego krwi. Zdradzimy metody badania, doradzimy jaki ciśnieniomierz wybrać na choroby układu krążenia. 

Defibrylacja wykonywana jest podczas reanimacji przy nagłym zatrzymaniu krążenia, które - w konsekwencji - doprowadzić może do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. Przy wczesnym zastosowaniu defibrylacji szansa na przeżycie wynosi 75%. Kiedy sięgać po defibrylator?

Pozornie niegroźne znamiona znajdujące się na twarzy mogą stanowić problem natury estetycznej, jednakże niektóre z nich mogą okazać się niebezpieczne. Sprawdź, w jakich przypadkach wystarczy rutynowa kontrola znamion, a kiedy konieczna będzie konsultacja lekarska.

Dezynfekcja rąk i powierzchni jest podstawą ochrony przed zarazkami, a dziś w miejscach publicznych jest czynnością obowiązkową. Okazuje się być sprawdzona i skuteczna w niszczeniu drobnoustrojów. Dowiedz się więcej na temat odpowiedniej dezynfekcji.

Metody fizjoterapeutyczne pomagają w przywróceniu sprawności fizycznej, a efektem tego jest poprawa funkcjonowania w życiu codziennym. Dowiedz się jak walczyć z utrzymującymi się dolegliwościami i kiedy warto zasięgnąć porady lekarza fizjoterapeuty.

Inhalacje pomagają nawilżać śluzówkę i udrażniać drogi oddechowe przy leczeniu infekcji i przewlekłych chorób układu oddechowego. Sprawdź, jak działa poszczególny typ inhalatora, kiedy warto stosować domowe inhalacje i jak wybrać właściwy inhalator dla Twojego dziecka.

Serce to najważniejszy organ ludzkiego organizmu - ono pompuje krew i odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wszystkich innych narządów. U nas uzyskasz informacje kiedy skorzystać z pomocy kardiologa i jak na co dzień dbać o prawidłową pracę serca i układu krążenia.

Poprzez natychmiastowe podanie tlenu ratuje życie lub jest istotnym składnikiem terapii u chorych z płytkim oddechem, wpływając na komfort oddychania i dbających o bezpieczeństwo. Dowiedz się więcej na temat tlenoterapii i nowoczesnych koncentratorów tlenu.

Lampy medyczne  dostarczają odpowiednie oświetlenie podczas czynności medycznych. W jaki sposób wspierają działania lekarzy? Kiedy lampy okularowe są lepsze od latarek diagnostycznych? Poznaj kluczowe zasady ich zastosowania.

W obecnych czasach ilość gadżetów dla przyszłych mam i maluszków jest naprawdę ogromna. Dowiedz się, których urządzeń nie może zabraknąć na liście zakupów przyszłej mamy? Jak wybrać najlepszą nianię elektryczną? Jak prawidłowo korzystać z laktatora?

Stresująca praca, natłok obowiązków oraz szybkie tempo życia sprawiają, że organizm pracuje z podwójną siłą. Automasaż w domu staje się świetnym pomysłem na relaks i poprawę samopoczucia. Jak stosować masażer by szybko i skutecznie ulżyć ciału?

Dobry stół do masażu to taki, który z Tobą „współpracuje”. Praca na nim powinna sprawiać Ci przyjemność i dawać pełen komfort. Musi być wygodny nie tylko dla pacjenta, ale również dla Ciebie. Sprawdź, jakie meble medyczne najlepiej sprawdzą się w Twoim salonie.

Prezentujemy eksperckie informacje i artykuły dotyczące tego, jak powietrze wpływa na stan zdrowia człowieka. Radzimy, co robić, by powietrze w domu lub pracy było po prostu zdrowsze. Dowiesz się, czy jakość powietrza wpływa na infekcje, sen, samopoczucie i kondycję roślin. 

Na dnie oka okulista może dostrzec też zmiany będące objawami innych chorób, nie tylko tych związanych ze wzrokiem. Badanie dna oka wykonywane jest specjalnym wziernikiem - oftalmoskopen. Tu przeczytasz czym jest badanie dna oka i jakie są wskazania by je wykonać.

Piękna i promienna cera jest efektem systematycznej i prawidłowo wykonywanej pielęgnacji. Pomoc w trosce o kondycję skóry niosą nowoczesne metody ułatwiające codzienną jej pielęgnację. Dowiedz się jak sprawić, aby dbanie o cerę stało się codziennym rytuałem piękności.

W kategorii "Pulsoksymetry" poczytasz na temat urządzeń służących do pomiaru saturacji. Dostarczymy Ci wiedzy o rodzajach pulsoksymetrów, sposobie obsługi i funkcjach. Znajdziesz informacje potrzebne do świadomego wyboru odpowiedniego pulsoksymetru - do pracy lub do domu. 

Badanie spirometryczne umożliwia wykrycie groźnych zmian patologicznych przy występowaniu poważnych chorób układu oddechowego, a następnie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Przeczytaj jakie parametry możesz odczytać z wyniku spirometru.

Piszemy tu o historii stetoskopu, jego budowie, rodzajach. Dzięki specjalistom łatwiej wybierzesz stetoskop zgodny z Twoimi potrzebami. Stetoskop przydaje się pielęgniarkom i lekarzom. To miejsce edukujące w obsłudze stetoskopu, jak odczytywać i interpretować szumy, które wyłapuje. 

Termometr lekarski pierwszy wskazuje, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Pikflometr monitoruje wskaźnik PEF w przebiegu na przykład astmy. Poznaj sposób działania i przeznaczenie różnych sprzętów, które służą do kontrolowania lub regulowania funkcji organizmu.

Niemowlęce wagi medyczne są jednym z najważniejszych narzędzi kontrolujących prawidłowy rozwój niemowlęcia. Wzrost jest jednym z parametrów świadczących o stanie zdrowia dziecka. Jakie są rozwiązania, gdy wzrost dziecka nie kształtuje się prawidłowo? 

Niezbędne informacje dotyczące domowych urządzeń, ich funkcjonalności i możliwości. W tej kategorii znajdziesz także artykuły o tym, jak wybrać wagę łazienkową do swoich potrzeb lub do czego poza ważeniem walizki przyda Ci się waga bagażowa. 

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel....
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel ...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
302,40 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004