Analiza składu ciała pozwala na lepszą, czyli całościową, wszechstronną, ocenę sylwetki pacjenta i jego zdrowia. Dowiadujemy się, jaką zawartość ciała stanowią tłuszcz, woda, mięśnie i kości. Analizator masy ciała mBCA daje informację o wieku metabolicznym, BMI, BMR, ICW i ECW.

Analizatory krwi i glukometry wykorzystywane do codziennej kontroli parametrów krwi i glukozy są nieocenioną pomocą przy schorzeniach wymagających stałej i regularnej kontroli. Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi i jak rozpoznać pierwsze objawy cukrzycy?

Aparat słuchowy wspomaga jakość słyszenia i rozumienia mowy u osób starszych i niedosłyszących wzmacniając poziom głośności dźwięków. Sprawdź jak wygląda badanie lekarskie u audiologa i na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt niosący największe korzyści dla zdrowego słuchu.

Sen jest niezbędny dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. To prawidłowa higiena snu daje Ci energię utrzymując potrzebną do życia równowagę organizmu. Ma zbawienny wpływ na układ krążenia, odporność i procest trawienne, zapewniając ciału fizyczny proces regeneracji.

Znajdziesz tu porady dotyczące ciąży, badań i stylu życia w tym ważnym czasie. Artykuły eksperckie na temat ciąży pomogą Ci odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań i rozwiać wątpliwości związane często z porodem, poszczególnymi trymestrami oraz zdrowiem przyszłej mamy, jak i dziecka. 

Wysokie ciśnienie jest niebezpieczne dla zdrowia i może skutkować poważnymi powikłaniami układu krążenia. W tej kategorii znajdziesz porady i artykuły dot. ciśnienia tętniczego krwi. Zdradzimy metody badania, doradzimy jaki ciśnieniomierz wybrać na choroby układu krążenia. 

Defibrylacja wykonywana jest podczas reanimacji przy nagłym zatrzymaniu krążenia, które - w konsekwencji - doprowadzić może do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. Przy wczesnym zastosowaniu defibrylacji szansa na przeżycie wynosi 75%. Kiedy sięgać po defibrylator?

Pozornie niegroźne znamiona znajdujące się na twarzy mogą stanowić problem natury estetycznej, jednakże niektóre z nich mogą okazać się niebezpieczne. Sprawdź, w jakich przypadkach wystarczy rutynowa kontrola znamion, a kiedy konieczna będzie konsultacja lekarska.

Dezynfekcja rąk i powierzchni jest podstawą ochrony przed zarazkami, a dziś w miejscach publicznych jest czynnością obowiązkową. Okazuje się być sprawdzona i skuteczna w niszczeniu drobnoustrojów. Dowiedz się więcej na temat odpowiedniej dezynfekcji.

Metody fizjoterapeutyczne pomagają w przywróceniu sprawności fizycznej, a efektem tego jest poprawa funkcjonowania w życiu codziennym. Dowiedz się jak walczyć z utrzymującymi się dolegliwościami i kiedy warto zasięgnąć porady lekarza fizjoterapeuty.

Inhalacje pomagają nawilżać śluzówkę i udrażniać drogi oddechowe przy leczeniu infekcji i przewlekłych chorób układu oddechowego. Sprawdź, jak działa poszczególny typ inhalatora, kiedy warto stosować domowe inhalacje i jak wybrać właściwy inhalator dla Twojego dziecka.

Serce to najważniejszy organ ludzkiego organizmu - ono pompuje krew i odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wszystkich innych narządów. U nas uzyskasz informacje kiedy skorzystać z pomocy kardiologa i jak na co dzień dbać o prawidłową pracę serca i układu krążenia.

Poprzez natychmiastowe podanie tlenu ratuje życie lub jest istotnym składnikiem terapii u chorych z płytkim oddechem, wpływając na komfort oddychania i dbających o bezpieczeństwo. Dowiedz się więcej na temat tlenoterapii i nowoczesnych koncentratorów tlenu.

Lampy medyczne  dostarczają odpowiednie oświetlenie podczas czynności medycznych. W jaki sposób wspierają działania lekarzy? Kiedy lampy okularowe są lepsze od latarek diagnostycznych? Poznaj kluczowe zasady ich zastosowania.

W obecnych czasach ilość gadżetów dla przyszłych mam i maluszków jest naprawdę ogromna. Dowiedz się, których urządzeń nie może zabraknąć na liście zakupów przyszłej mamy? Jak wybrać najlepszą nianię elektryczną? Jak prawidłowo korzystać z laktatora?

Stresująca praca, natłok obowiązków oraz szybkie tempo życia sprawiają, że organizm pracuje z podwójną siłą. Automasaż w domu staje się świetnym pomysłem na relaks i poprawę samopoczucia. Jak stosować masażer by szybko i skutecznie ulżyć ciału?

Dobry stół do masażu to taki, który z Tobą „współpracuje”. Praca na nim powinna sprawiać Ci przyjemność i dawać pełen komfort. Musi być wygodny nie tylko dla pacjenta, ale również dla Ciebie. Sprawdź, jakie meble medyczne najlepiej sprawdzą się w Twoim salonie.

Prezentujemy eksperckie informacje i artykuły dotyczące tego, jak powietrze wpływa na stan zdrowia człowieka. Radzimy, co robić, by powietrze w domu lub pracy było po prostu zdrowsze. Dowiesz się, czy jakość powietrza wpływa na infekcje, sen, samopoczucie i kondycję roślin. 

Na dnie oka okulista może dostrzec też zmiany będące objawami innych chorób, nie tylko tych związanych ze wzrokiem. Badanie dna oka wykonywane jest specjalnym wziernikiem - oftalmoskopen. Tu przeczytasz czym jest badanie dna oka i jakie są wskazania by je wykonać.

Piękna i promienna cera jest efektem systematycznej i prawidłowo wykonywanej pielęgnacji. Pomoc w trosce o kondycję skóry niosą nowoczesne metody ułatwiające codzienną jej pielęgnację. Dowiedz się jak sprawić, aby dbanie o cerę stało się codziennym rytuałem piękności.

W kategorii "Pulsoksymetry" poczytasz na temat urządzeń służących do pomiaru saturacji. Dostarczymy Ci wiedzy o rodzajach pulsoksymetrów, sposobie obsługi i funkcjach. Znajdziesz informacje potrzebne do świadomego wyboru odpowiedniego pulsoksymetru - do pracy lub do domu. 

Badanie spirometryczne umożliwia wykrycie groźnych zmian patologicznych przy występowaniu poważnych chorób układu oddechowego, a następnie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Przeczytaj jakie parametry możesz odczytać z wyniku spirometru.

Piszemy tu o historii stetoskopu, jego budowie, rodzajach. Dzięki specjalistom łatwiej wybierzesz stetoskop zgodny z Twoimi potrzebami. Stetoskop przydaje się pielęgniarkom i lekarzom. To miejsce edukujące w obsłudze stetoskopu, jak odczytywać i interpretować szumy, które wyłapuje. 

Termometr lekarski pierwszy wskazuje, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Pikflometr monitoruje wskaźnik PEF w przebiegu na przykład astmy. Poznaj sposób działania i przeznaczenie różnych sprzętów, które służą do kontrolowania lub regulowania funkcji organizmu.

Niemowlęce wagi medyczne są jednym z najważniejszych narzędzi kontrolujących prawidłowy rozwój niemowlęcia. Wzrost jest jednym z parametrów świadczących o stanie zdrowia dziecka. Jakie są rozwiązania, gdy wzrost dziecka nie kształtuje się prawidłowo? 

Niezbędne informacje dotyczące domowych urządzeń, ich funkcjonalności i możliwości. W tej kategorii znajdziesz także artykuły o tym, jak wybrać wagę łazienkową do swoich potrzeb lub do czego poza ważeniem walizki przyda Ci się waga bagażowa. 

Depilator woskowy Beurer HL 40

BEURER depilator,golarka,depilator woskowy,beurer,hl 40,hl40,depilatory,golarki,
Depilator woskowy Beurer HL 40 gwarantuje niesamowite efekty rodem z salonu kosmetycznego....
224,79 zł

Velodes® Soap 500 ml

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,emulsja do mycia ciała,velodes soap,5 l,velodes soap 500 ml,
Velodes® Soap 500 ml...
19,73 zł

Waga medyczna płaska Seca 875

SECA waga medyczna,seca 875,waga,łazienkowa,medyczna,waga lekarska,waga płaska, waga legalizowana
Waga medyczna płaska seca 875 to wysoce skuteczne i niezawodne rozwiązanie wysokiej...
980,64 zł

Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1

JUVENTAS asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a1
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do...
1311,00 zł

Oczyszczacz powietrza z wielopoziomową filtracją Aseptica Clinic

ASEPTICA sterylizator powietrza,sterylizatory powietrza,aseptica,sterylizator aseptica,aseptica clinic
Oczyszczacz powietrza z wielopoziomową filtracją Aseptica Clinic jest funkcjonalnym i praktycznym urządzeniem...
562,91 zł

Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Medisept 50 szt.

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni,50 szt,medisept,
Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Medisept 50 szt....
19,09 zł

Stetoskop Little Doctor LD Prof-I żółty

Little Doctor stetoskop,stetoskopy,stetoskop little doctor,little doctor,stetoskop,słuchawki lekarza,
Stetoskop Little Doctor LD Prof-I żółty...
35,00 zł

Rękojeść bateryjna standard f.o XHL

HEINE rękojeść,bateryjna,standard,f.o,xhl,
Rękojeść bateryjna standard F.O XHL stworzona do precyzyjnej diagnostyki została zaopatrzona w...
620,94 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004