Analiza składu ciała pozwala na lepszą, czyli całościową, wszechstronną, ocenę sylwetki pacjenta i jego zdrowia. Dowiadujemy się, jaką zawartość ciała stanowią tłuszcz, woda, mięśnie i kości. Analizator masy ciała mBCA daje informację o wieku metabolicznym, BMI, BMR, ICW i ECW.

Analizatory krwi i glukometry wykorzystywane do codziennej kontroli parametrów krwi i glukozy są nieocenioną pomocą przy schorzeniach wymagających stałej i regularnej kontroli. Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi i jak rozpoznać pierwsze objawy cukrzycy?

Aparat słuchowy wspomaga jakość słyszenia i rozumienia mowy u osób starszych i niedosłyszących wzmacniając poziom głośności dźwięków. Sprawdź jak wygląda badanie lekarskie u audiologa i na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt niosący największe korzyści dla zdrowego słuchu.

Sen jest niezbędny dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. To prawidłowa higiena snu daje Ci energię utrzymując potrzebną do życia równowagę organizmu. Ma zbawienny wpływ na układ krążenia, odporność i procest trawienne, zapewniając ciału fizyczny proces regeneracji.

Znajdziesz tu porady dotyczące ciąży, badań i stylu życia w tym ważnym czasie. Artykuły eksperckie na temat ciąży pomogą Ci odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań i rozwiać wątpliwości związane często z porodem, poszczególnymi trymestrami oraz zdrowiem przyszłej mamy, jak i dziecka. 

Wysokie ciśnienie jest niebezpieczne dla zdrowia i może skutkować poważnymi powikłaniami układu krążenia. W tej kategorii znajdziesz porady i artykuły dot. ciśnienia tętniczego krwi. Zdradzimy metody badania, doradzimy jaki ciśnieniomierz wybrać na choroby układu krążenia. 

Defibrylacja wykonywana jest podczas reanimacji przy nagłym zatrzymaniu krążenia, które - w konsekwencji - doprowadzić może do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. Przy wczesnym zastosowaniu defibrylacji szansa na przeżycie wynosi 75%. Kiedy sięgać po defibrylator?

Pozornie niegroźne znamiona znajdujące się na twarzy mogą stanowić problem natury estetycznej, jednakże niektóre z nich mogą okazać się niebezpieczne. Sprawdź, w jakich przypadkach wystarczy rutynowa kontrola znamion, a kiedy konieczna będzie konsultacja lekarska.

Dezynfekcja rąk i powierzchni jest podstawą ochrony przed zarazkami, a dziś w miejscach publicznych jest czynnością obowiązkową. Okazuje się być sprawdzona i skuteczna w niszczeniu drobnoustrojów. Dowiedz się więcej na temat odpowiedniej dezynfekcji.

Metody fizjoterapeutyczne pomagają w przywróceniu sprawności fizycznej, a efektem tego jest poprawa funkcjonowania w życiu codziennym. Dowiedz się jak walczyć z utrzymującymi się dolegliwościami i kiedy warto zasięgnąć porady lekarza fizjoterapeuty.

Inhalacje pomagają nawilżać śluzówkę i udrażniać drogi oddechowe przy leczeniu infekcji i przewlekłych chorób układu oddechowego. Sprawdź, jak działa poszczególny typ inhalatora, kiedy warto stosować domowe inhalacje i jak wybrać właściwy inhalator dla Twojego dziecka.

Serce to najważniejszy organ ludzkiego organizmu - ono pompuje krew i odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wszystkich innych narządów. U nas uzyskasz informacje kiedy skorzystać z pomocy kardiologa i jak na co dzień dbać o prawidłową pracę serca i układu krążenia.

Poprzez natychmiastowe podanie tlenu ratuje życie lub jest istotnym składnikiem terapii u chorych z płytkim oddechem, wpływając na komfort oddychania i dbających o bezpieczeństwo. Dowiedz się więcej na temat tlenoterapii i nowoczesnych koncentratorów tlenu.

Mama i dziecko.

Stresująca praca, natłok obowiązków oraz szybkie tempo życia sprawiają, że organizm pracuje z podwójną siłą. Automasaż w domu staje się świetnym pomysłem na relaks i poprawę samopoczucia. Jak stosować masażer by szybko i skutecznie ulżyć ciału?

Dobry stół do masażu to taki, który z Tobą „współpracuje”. Praca na nim powinna sprawiać Ci przyjemność i dawać pełen komfort. Musi być wygodny nie tylko dla pacjenta, ale również dla Ciebie. Sprawdź, jakie meble medyczne najlepiej sprawdzą się w Twoim salonie.

Prezentujemy eksperckie informacje i artykuły dotyczące tego, jak powietrze wpływa na stan zdrowia człowieka. Radzimy, co robić, by powietrze w domu lub pracy było po prostu zdrowsze. Dowiesz się, czy jakość powietrza wpływa na infekcje, sen, samopoczucie i kondycję roślin. 

Na dnie oka okulista może dostrzec też zmiany będące objawami innych chorób, nie tylko tych związanych ze wzrokiem. Badanie dna oka wykonywane jest specjalnym wziernikiem - oftalmoskopen. Tu przeczytasz czym jest badanie dna oka i jakie są wskazania by je wykonać.

Piękna i promienna cera jest efektem systematycznej i prawidłowo wykonywanej pielęgnacji. Pomoc w trosce o kondycję skóry niosą nowoczesne metody ułatwiające codzienną jej pielęgnację. Dowiedz się jak sprawić, aby dbanie o cerę stało się codziennym rytuałem piękności.

W kategorii "Pulsoksymetry" poczytasz na temat urządzeń służących do pomiaru saturacji. Dostarczymy Ci wiedzy o rodzajach pulsoksymetrów, sposobie obsługi i funkcjach. Znajdziesz informacje potrzebne do świadomego wyboru odpowiedniego pulsoksymetru - do pracy lub do domu. 

Badanie spirometryczne umożliwia wykrycie groźnych zmian patologicznych przy występowaniu poważnych chorób układu oddechowego, a następnie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Przeczytaj jakie parametry możesz odczytać z wyniku spirometru.

Piszemy tu o historii stetoskopu, jego budowie, rodzajach. Dzięki specjalistom łatwiej wybierzesz stetoskop zgodny z Twoimi potrzebami. Stetoskop przydaje się pielęgniarkom i lekarzom. To miejsce edukujące w obsłudze stetoskopu, jak odczytywać i interpretować szumy, które wyłapuje. 

Termometr lekarski pierwszy wskazuje, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Pikflometr monitoruje wskaźnik PEF w przebiegu na przykład astmy. Poznaj sposób działania i przeznaczenie różnych sprzętów, które służą do kontrolowania lub regulowania funkcji organizmu.

Niemowlęce wagi medyczne są jednym z najważniejszych narzędzi kontrolujących prawidłowy rozwój niemowlęcia. Wzrost jest jednym z parametrów świadczących o stanie zdrowia dziecka. Jakie są rozwiązania, gdy wzrost dziecka nie kształtuje się prawidłowo? 

Niezbędne informacje dotyczące domowych urządzeń, ich funkcjonalności i możliwości. W tej kategorii znajdziesz także artykuły o tym, jak wybrać wagę łazienkową do swoich potrzeb lub do czego poza ważeniem walizki przyda Ci się waga bagażowa. 

Ciśnieniomierz Seca B 31

SECA Ciśnieniomierz zegarowy Seca B31
Ciśnieniomierz Seca B 31...
539,00 zł

Urządzenie do przepływowej dezynfekcji powietrza UVC MED Overhead 110

UVC MED urządzenie do dezynfekcji,przepływowe,uvc,overhead110
Urządzenie do przepływowej dezynfekcji powietrza UVC MED Overhead 110 sprawdzi się szczególnie...
3890,00 zł
Promocja

Koc rozgrzewający HD 90

BEURER koc rozgrzewający,hd90,hd 90,koc,rozgrzewający,
Koc rozgrzewający HD 90 cosy to produkt stworzony z myślą o zapewnieniu...
348,76 zł 387,51 zł

Wałek rehabilitacyjny 8 x 60 cm Juventas

JUVENTAS wałek rehabilitacyjny,wl23,juventas
Wałek rehabilitacyjny 8 x 60 cm...
54,00 zł

Ciśnieniomierz Beurer BM 54 Bluetooth

BEURER ciśnieniomierz,ciśnieniomierze,rękaw do ciśnieniomierza,ciśnieniomierz beurer,ciśnieniomierz elektroniczny,ciśnieniomierz bluetooth,ciśnieniomierze elektroniczne,beurer ciśnieniomierz,bm 54,bm54,
Ciśnieniomierz Beurer BM 54 Bluetooth to funkcjonalne urządzenie o nowoczesnym designie. Urządzenie wyposażone...
376,74 zł

Ciśnieniomierz Beurer BM 35

BEURER ciśnieniomierz,beurer,bm,35,ciśnieniomierz naramienny,naramienny
Ciśnieniomierz elektroniczny Beurer BM 35, zapewnia oscylometryczny pomiar klasyfikowany zgodnie z zaleceniami...
171,48 zł

Łóżko szpitalne LP - 01.4

U.B.M łóżko,szpitalne,lp,01.4,
Łóżko szpitalne LP - 01.4 to wielofunkcyjny mebel, który znajdzie swoje zastosowanie...
3186,00 zł

Klin 120x60x40 cm KN15 Juventas

JUVENTAS klin,rehabilitacyjny,duży,do ćwiczeń,juventas
Klin 120x60x40 cm KN15 Juventas to niezbędne wyposażenie każdego gabinetu rehabilitacyjnego i...
333,00 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004