Producent:
JUVENTAS

Lustra korekcyjne

lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,stalowe,z siatką posturograficzną,juventas

Lustro korekcyjne Juventas LK 2

JUVENTAS lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,stalowe,z siatką posturograficzną,juventas
Lustro korekcyjne Juventas LK 2 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 2 jest...
Lustro korekcyjne Juventas LK 2 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 2 jest wykonana ze stali. Sama tafla lustra składa się z polerowanego szkła, które ma na celu odbijanie całej sylwetki pacjenta.
1000,00 zł
lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,drewniane,z siatką posturograficzną,juventas

Lustro korekcyjne Juventas LK 1

JUVENTAS lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,drewniane,z siatką posturograficzną,juventas
Lustro korekcyjne Juventas LK 1 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 1...
Lustro korekcyjne Juventas LK 1 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 1 jest wykonana z drewna. Sama tafla lustra składa się z polerowanego szkła, które ma na celu odbijanie całej sylwetki pacjenta.
1050,00 zł
lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,stalowe,trójskrzydłowe,z siatką posturograficzną,juventas

Lustro korekcyjne Juventas LK 3

JUVENTAS lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,stalowe,trójskrzydłowe,z siatką posturograficzną,juventas
Lustro korekcyjne Juventas LK 3 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 2 jest...
Lustro korekcyjne Juventas LK 3 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 2 jest wykonana ze stali. Sama tafla lustra składa się z polerowanego szkła, które ma na celu odbijanie całej sylwetki pacjenta.
1769,00 zł

lustro korekcyjne kl 1 200x200Lustra korekcyjne znajdują zastosowanie w salach rehabilitacyjnych oraz gimnastycznych. Dostępne są one zarówno w wersji pojedynczej, jak i ze skrzydłami bocznymi pozwalającymi na obserwację dużej powierzchni ciała. W praktyce wykorzystywane są także lustra korekcyjne uchylne zapewniające dopasowanie kąta ich nachylenia oraz perspektywy w celu odbicia całego ciała pacjenta. Lustra rehabilitacyjne umożliwiają korektę wad postawy, pracę z pacjentem po wypadkach i złamaniach, a także prowadzenie terapii z dziećmi.

 

Lustra korekcyjne do sali gimnastycznej i rehabilitacyjnej

Lustra korekcyjne Juventas stanowią specjalny rodzaj profesjonalnych luster, które wykorzystywane są do pracy z pacjentami podczas terapii wad postawy oraz kończyn. Często są one stosowane jako sprzęt do ćwiczeń korekcyjnych na salach gimnastycznych w szkołach, ośrodkach dedykowanych korektywie dzieci, a także w prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych i studiach trenerów personalnych. Lustra stojące na kółkach pozwalają kontrolować sylwetkę podczas wykonywanych ćwiczeń, utrzymywać prawidłową postawę ciała oraz na bieżąco korygować popełniane błędy.

Lustra do sali ćwiczeń, zdecydowanie różnią się od luster, do których jesteśmy przyzwyczajeni w codziennym życiu. Posiadają one bowiem specjalną kratkę, czyli siatkę posturograficzną, która umożliwia fizjoterapeucie szybką oraz prawidłową ocenę postawy ciała pacjenta. Lustro korekcyjne z siatką posturograficzną przeznaczone jest do analizy wizualnej zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Pozwala ono także na dokonywanie autokorekty pacjenta podczas samodzielnie wykonywanych zadań na sali rehabilitacyjnej lub gimnastycznej.

 

Lustro rehabilitacyjne — rodzaje

Odpowiednio wyposażona sala rehabilitacyjna musi posiadać adekwatnie dopasowane lustro korekcyjne, dlatego producenci oferują szeroką gamę tych produktów, odpowiednio przystosowanych do wymogów rehabilitantów oraz trenerów personalnych. Lustra rehabilitacyjne można zatem podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Po pierwsze ze względu na ilość skrzydeł, a po drugie ze względu na materiał, z jakiego zostały one wykonane.

 

Rodzaje luster do ćwiczeń:

  • Lustro korekcyjne pojedyncze jest dostępne w wersji statycznej lub uchylnej. Lustro korekcyjne uchylne ma możliwość dopasowania kąta i perspektywy odbicia w lustrze.
  • Lustro korekcyjne ze skrzydłami bocznymi jest to najbardziej funkcjonalne i profesjonalne lustro do ćwiczeń. Dysponuje ono obszerną powierzchnią siatki do ćwiczeń, która pozwala na jednoczesną obserwację dużego obszaru sylwetki, a nawet całego ciała osoby ćwiczącej.
  • Lustro korekcyjne metalowe wykonane jest z profili stalowych lakierowanych proszkowo. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie różnych środków chemicznych. Metalowe lustro zapewnia szybką dezynfekcję powierzchni oraz łatwe utrzymanie czystości.
  • Lustro korekcyjne drewniane posiada ramę wykonaną z solidnego bukowego drewna. Stanowi ona ważny aspekt wizualny, pozwalający na dopasowanie wyglądu lustra do istniejącej aranżacji gabinetu lub sali gimnastycznej.

 

Lustro do korekcji wad postawy — zalety

  1. Siatka posturograficzna. Lustro do sali rehabilitacyjnej z siatką posturograficzną umożliwia korektę pacjenta zarówno w pozycji stojącej, leżącej, jak i siedzącej. Siatka ta pozwala ocenić terapeucie prawidłowość wykonywanych przez pacjenta zadań oraz skorygować ustawienie sylwetki.
  2. Kółka transportowe. Lustro do sali gimnastycznej wyposażone jest w kółka transportowe, które pozwalają na szybkie oraz proste przestawienie sprzętu w odpowiednie miejsce w gabinecie. Lustro stojące na kółkach posiada także dodatkowe blokady w postaci hamulca, zabezpieczające je przed przypadkowym przesuwaniem się w różnych kierunkach.
  3. Solidna konstrukcja. Lustro rehabilitacyjne do ćwiczeń może być zbudowane z metalowej lub drewnianej ramy. Oba te materiały zapewniają bezpieczeństwo pacjenta podczas terapii i zapobiegają przewróceniu się lustra zarówno podczas jego transportu, jak i w trakcie oceny sylwetki pacjenta.
  4. Różne modele. Lustra do sal gimnastycznych dostępne są w wersji pojedynczej lub ze skrzydłami. Opcja ta pozwala na dopasowanie odpowiedniego rozmiaru do wielkości gabinetu oraz potrzeb terapeuty.
  5. Polerowane szkło. Zarówno lustro korekcyjne z siatką 1-skrzydłowe, jak i lustro trzyskrzydłowe posiada szklaną taflę wykonaną z polerowanego szkła. Umożliwia ona odbicie ciała osoby stojącej, siedzącej lub leżącej.

 

Lustro posturograficzne – gdzie można zastosować lustro korekcyjne?

Lustra posturograficzne znajdują zastosowanie przede wszystkim w trakcie korekty wad postawy. Oczywiste jest więc, iż stanowią one podstawę wyposażenia sali do rehabilitacji dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Dodatkowo lustro na kółkach wykorzystywane jest podczas prowadzenia kinezyterapii z dorosłymi pacjentami zmagającymi się z bólami reumatycznymi, bólem kręgosłupa czy też z innymi schorzeniami kończyn dolnych oraz górnych. Praca z lustrem zalecana jest także pacjentom po wypadkach, operacjach oraz kobietom w ciąży. Dlatego też produkt ten idealnie sprawdza się jako lustro do sali rehabilitacyjnej.

Ze względu na swoje nieocenione właściwości lustra korekcyjne wykorzystywane są także w innych dziedzinach życia sportowego. Produkty te wykorzystywane się jako lustra na siłownie, lustra do sali fitness lub lustra do sali baletowej. Swoje szerokie zastosowanie zawdzięczają łatwej ocenie sylwetki oraz możliwości dokonywania autokorekty podczas wykonywania ćwiczeń czy też układów tanecznych.

W kategorii lustra korekcyjne w sklepie medycznym KREDOS znajdują się produkty marki Juventas. Mają one na celu pokazać obraz całego ciała osoby ćwiczącej oraz umożliwić korektę sylwetki. Produkty te są wykonane z solidnych materiałów zapewniających wygodne oraz długotrwałe eksploatowanie luster. Stabilna konstrukcja, polerowane szkło oraz profesjonalna siatka posturograficzna sprawiają, że lustra tego producenta stanowią sprzęt najwyższej jakości, znajdujący zastosowanie w państwowych oraz prywatnych placówkach zdrowia.

Depilator woskowy Beurer HL 40

BEURER depilator,golarka,depilator woskowy,beurer,hl 40,hl40,depilatory,golarki,
Depilator woskowy Beurer HL 40 gwarantuje niesamowite efekty rodem z salonu kosmetycznego....
224,79 zł

Velodes® Soap 500 ml

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,emulsja do mycia ciała,velodes soap,5 l,velodes soap 500 ml,
Velodes® Soap 500 ml...
19,73 zł

Waga medyczna płaska Seca 875

SECA waga medyczna,seca 875,waga,łazienkowa,medyczna,waga lekarska,waga płaska, waga legalizowana
Waga medyczna płaska seca 875 to wysoce skuteczne i niezawodne rozwiązanie wysokiej...
980,64 zł

Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1

JUVENTAS asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a1
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do...
1311,00 zł

Oczyszczacz powietrza z wielopoziomową filtracją Aseptica Clinic

ASEPTICA sterylizator powietrza,sterylizatory powietrza,aseptica,sterylizator aseptica,aseptica clinic
Oczyszczacz powietrza z wielopoziomową filtracją Aseptica Clinic jest funkcjonalnym i praktycznym urządzeniem...
562,91 zł

Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Medisept 50 szt.

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni,50 szt,medisept,
Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Medisept 50 szt....
19,09 zł

Stetoskop Little Doctor LD Prof-I żółty

Little Doctor stetoskop,stetoskopy,stetoskop little doctor,little doctor,stetoskop,słuchawki lekarza,
Stetoskop Little Doctor LD Prof-I żółty...
35,00 zł

Rękojeść bateryjna standard f.o XHL

HEINE rękojeść,bateryjna,standard,f.o,xhl,
Rękojeść bateryjna standard F.O XHL stworzona do precyzyjnej diagnostyki została zaopatrzona w...
620,94 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004