.
Producent:
JUVENTAS

Lustra korekcyjne

lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,stalowe,z siatką posturograficzną,juventas

Lustro korekcyjne Juventas LK 2

JUVENTAS lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,stalowe,z siatką posturograficzną,juventas
Lustro korekcyjne Juventas LK 2 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 2 jest...
Lustro korekcyjne Juventas LK 2 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 2 jest wykonana ze stali. Sama tafla lustra składa się z polerowanego szkła, które ma na celu odbijanie całej sylwetki pacjenta.
1307,00 zł
lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,drewniane,z siatką posturograficzną,juventas

Lustro korekcyjne Juventas LK 1

JUVENTAS lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,drewniane,z siatką posturograficzną,juventas
Lustro korekcyjne Juventas LK 1 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 1...
Lustro korekcyjne Juventas LK 1 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 1 jest wykonana z drewna. Sama tafla lustra składa się z polerowanego szkła, które ma na celu odbijanie całej sylwetki pacjenta.
1373,00 zł
lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,stalowe,trójskrzydłowe,z siatką posturograficzną,juventas

Lustro korekcyjne Juventas LK 3

JUVENTAS lustro korekcyjne,rehabilitacyjne,stalowe,trójskrzydłowe,z siatką posturograficzną,juventas
Lustro korekcyjne Juventas LK 3 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 2 jest...
Lustro korekcyjne Juventas LK 3 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 2 jest wykonana ze stali. Sama tafla lustra składa się z polerowanego szkła, które ma na celu odbijanie całej sylwetki pacjenta.
2313,00 zł

lustro korekcyjne kl 1 200x200Lustra korekcyjne znajdują zastosowanie w salach rehabilitacyjnych oraz gimnastycznych. Dostępne są one zarówno w wersji pojedynczej, jak i ze skrzydłami bocznymi pozwalającymi na obserwację dużej powierzchni ciała. W praktyce wykorzystywane są także lustra korekcyjne uchylne zapewniające dopasowanie kąta ich nachylenia oraz perspektywy w celu odbicia całego ciała pacjenta. Lustra rehabilitacyjne umożliwiają korektę wad postawy, pracę z pacjentem po wypadkach i złamaniach, a także prowadzenie terapii z dziećmi.

 

Lustra korekcyjne do sali gimnastycznej i rehabilitacyjnej

Lustra korekcyjne Juventas stanowią specjalny rodzaj profesjonalnych luster, które wykorzystywane są do pracy z pacjentami podczas terapii wad postawy oraz kończyn. Często są one stosowane jako sprzęt do ćwiczeń korekcyjnych na salach gimnastycznych w szkołach, ośrodkach dedykowanych korektywie dzieci, a także w prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych i studiach trenerów personalnych. Lustra stojące na kółkach pozwalają kontrolować sylwetkę podczas wykonywanych ćwiczeń, utrzymywać prawidłową postawę ciała oraz na bieżąco korygować popełniane błędy.

Lustra do sali ćwiczeń, zdecydowanie różnią się od luster, do których jesteśmy przyzwyczajeni w codziennym życiu. Posiadają one bowiem specjalną kratkę, czyli siatkę posturograficzną, która umożliwia fizjoterapeucie szybką oraz prawidłową ocenę postawy ciała pacjenta. Lustro korekcyjne z siatką posturograficzną przeznaczone jest do analizy wizualnej zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Pozwala ono także na dokonywanie autokorekty pacjenta podczas samodzielnie wykonywanych zadań na sali rehabilitacyjnej lub gimnastycznej.

 

Lustro rehabilitacyjne — rodzaje

Odpowiednio wyposażona sala rehabilitacyjna musi posiadać adekwatnie dopasowane lustro korekcyjne, dlatego producenci oferują szeroką gamę tych produktów, odpowiednio przystosowanych do wymogów rehabilitantów oraz trenerów personalnych. Lustra rehabilitacyjne można zatem podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Po pierwsze ze względu na ilość skrzydeł, a po drugie ze względu na materiał, z jakiego zostały one wykonane.

 

Rodzaje luster do ćwiczeń:

  • Lustro korekcyjne pojedyncze jest dostępne w wersji statycznej lub uchylnej. Lustro korekcyjne uchylne ma możliwość dopasowania kąta i perspektywy odbicia w lustrze.
  • Lustro korekcyjne ze skrzydłami bocznymi jest to najbardziej funkcjonalne i profesjonalne lustro do ćwiczeń. Dysponuje ono obszerną powierzchnią siatki do ćwiczeń, która pozwala na jednoczesną obserwację dużego obszaru sylwetki, a nawet całego ciała osoby ćwiczącej.
  • Lustro korekcyjne metalowe wykonane jest z profili stalowych lakierowanych proszkowo. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie różnych środków chemicznych. Metalowe lustro zapewnia szybką dezynfekcję powierzchni oraz łatwe utrzymanie czystości.
  • Lustro korekcyjne drewniane posiada ramę wykonaną z solidnego bukowego drewna. Stanowi ona ważny aspekt wizualny, pozwalający na dopasowanie wyglądu lustra do istniejącej aranżacji gabinetu lub sali gimnastycznej.

 

Lustro do korekcji wad postawy — zalety

  1. Siatka posturograficzna. Lustro do sali rehabilitacyjnej z siatką posturograficzną umożliwia korektę pacjenta zarówno w pozycji stojącej, leżącej, jak i siedzącej. Siatka ta pozwala ocenić terapeucie prawidłowość wykonywanych przez pacjenta zadań oraz skorygować ustawienie sylwetki.
  2. Kółka transportowe. Lustro do sali gimnastycznej wyposażone jest w kółka transportowe, które pozwalają na szybkie oraz proste przestawienie sprzętu w odpowiednie miejsce w gabinecie. Lustro stojące na kółkach posiada także dodatkowe blokady w postaci hamulca, zabezpieczające je przed przypadkowym przesuwaniem się w różnych kierunkach.
  3. Solidna konstrukcja. Lustro rehabilitacyjne do ćwiczeń może być zbudowane z metalowej lub drewnianej ramy. Oba te materiały zapewniają bezpieczeństwo pacjenta podczas terapii i zapobiegają przewróceniu się lustra zarówno podczas jego transportu, jak i w trakcie oceny sylwetki pacjenta.
  4. Różne modele. Lustra do sal gimnastycznych dostępne są w wersji pojedynczej lub ze skrzydłami. Opcja ta pozwala na dopasowanie odpowiedniego rozmiaru do wielkości gabinetu oraz potrzeb terapeuty.
  5. Polerowane szkło. Zarówno lustro korekcyjne z siatką 1-skrzydłowe, jak i lustro trzyskrzydłowe posiada szklaną taflę wykonaną z polerowanego szkła. Umożliwia ona odbicie ciała osoby stojącej, siedzącej lub leżącej.

 

Lustro posturograficzne – gdzie można zastosować lustro korekcyjne?

Lustra posturograficzne znajdują zastosowanie przede wszystkim w trakcie korekty wad postawy. Oczywiste jest więc, iż stanowią one podstawę wyposażenia sali do rehabilitacji dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Dodatkowo lustro na kółkach wykorzystywane jest podczas prowadzenia kinezyterapii z dorosłymi pacjentami zmagającymi się z bólami reumatycznymi, bólem kręgosłupa czy też z innymi schorzeniami kończyn dolnych oraz górnych. Praca z lustrem zalecana jest także pacjentom po wypadkach, operacjach oraz kobietom w ciąży. Dlatego też produkt ten idealnie sprawdza się jako lustro do sali rehabilitacyjnej.

Ze względu na swoje nieocenione właściwości lustra korekcyjne wykorzystywane są także w innych dziedzinach życia sportowego. Produkty te wykorzystywane się jako lustra na siłownie, lustra do sali fitness lub lustra do sali baletowej. Swoje szerokie zastosowanie zawdzięczają łatwej ocenie sylwetki oraz możliwości dokonywania autokorekty podczas wykonywania ćwiczeń czy też układów tanecznych.

W kategorii lustra korekcyjne w sklepie medycznym KREDOS znajdują się produkty marki Juventas. Mają one na celu pokazać obraz całego ciała osoby ćwiczącej oraz umożliwić korektę sylwetki. Produkty te są wykonane z solidnych materiałów zapewniających wygodne oraz długotrwałe eksploatowanie luster. Stabilna konstrukcja, polerowane szkło oraz profesjonalna siatka posturograficzna sprawiają, że lustra tego producenta stanowią sprzęt najwyższej jakości, znajdujący zastosowanie w państwowych oraz prywatnych placówkach zdrowia.

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
6030,00 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
5096,00 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, jest niezbędnym elementem, wchodzącym...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do użytku...
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do współpracy z...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07, to bardzo wygodny i poręczny...
104,55 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk), dedykowany do użycia wraz z...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET, dedykowany jest do elektrokardiografów firmy Aspel, z...
499,00 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy), to bardzo wygodny futerał,...
93,30 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11, jest niezbędnym elementem wyposażenia aparatu EKG. Używany w...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422, to produkt, dedykowany do modeli AsPekt 703 i Aspel...
350,00 zł

Kabel do holtera Aspekt KRH 703 v.200

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel do holtera Aspekt KRH 703 v.200, jest 7-elektrodowym kablem, który w...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004