ZAMKNIJ ZAMKNIJ

lustro korekcyjne kl 1 200x200Lustra korekcyjne znajdują zastosowanie w salach rehabilitacyjnych oraz gimnastycznych. Dostępne są one zarówno w wersji pojedynczej, jak i ze skrzydłami bocznymi pozwalającymi na obserwację dużej powierzchni ciała. W praktyce wykorzystywane są także lustra korekcyjne uchylne zapewniające dopasowanie kąta ich nachylenia oraz perspektywy w celu odbicia całego ciała pacjenta. Lustra rehabilitacyjne umożliwiają korektę wad postawy, pracę z pacjentem po wypadkach i złamaniach, a także prowadzenie terapii z dziećmi.

 

Lustra korekcyjne do sali gimnastycznej i rehabilitacyjnej

Lustra korekcyjne Juventas stanowią specjalny rodzaj profesjonalnych luster, które wykorzystywane są do pracy z pacjentami podczas terapii wad postawy oraz kończyn. Często są one stosowane jako sprzęt do ćwiczeń korekcyjnych na salach gimnastycznych w szkołach, ośrodkach dedykowanych korektywie dzieci, a także w prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych i studiach trenerów personalnych. Lustra stojące na kółkach pozwalają kontrolować sylwetkę podczas wykonywanych ćwiczeń, utrzymywać prawidłową postawę ciała oraz na bieżąco korygować popełniane błędy.

Lustra do sali ćwiczeń, zdecydowanie różnią się od luster, do których jesteśmy przyzwyczajeni w codziennym życiu. Posiadają one bowiem specjalną kratkę, czyli siatkę posturograficzną, która umożliwia fizjoterapeucie szybką oraz prawidłową ocenę postawy ciała pacjenta. Lustro korekcyjne z siatką posturograficzną przeznaczone jest do analizy wizualnej zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Pozwala ono także na dokonywanie autokorekty pacjenta podczas samodzielnie wykonywanych zadań na sali rehabilitacyjnej lub gimnastycznej.

 

Lustro rehabilitacyjne — rodzaje

Odpowiednio wyposażona sala rehabilitacyjna musi posiadać adekwatnie dopasowane lustro korekcyjne, dlatego producenci oferują szeroką gamę tych produktów, odpowiednio przystosowanych do wymogów rehabilitantów oraz trenerów personalnych. Lustra rehabilitacyjne można zatem podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Po pierwsze ze względu na ilość skrzydeł, a po drugie ze względu na materiał, z jakiego zostały one wykonane.

 

Rodzaje luster do ćwiczeń:

  • Lustro korekcyjne pojedyncze jest dostępne w wersji statycznej lub uchylnej. Lustro korekcyjne uchylne ma możliwość dopasowania kąta i perspektywy odbicia w lustrze.
  • Lustro korekcyjne ze skrzydłami bocznymi jest to najbardziej funkcjonalne i profesjonalne lustro do ćwiczeń. Dysponuje ono obszerną powierzchnią siatki do ćwiczeń, która pozwala na jednoczesną obserwację dużego obszaru sylwetki, a nawet całego ciała osoby ćwiczącej.
  • Lustro korekcyjne metalowe wykonane jest z profili stalowych lakierowanych proszkowo. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie różnych środków chemicznych. Metalowe lustro zapewnia szybką dezynfekcję powierzchni oraz łatwe utrzymanie czystości.
  • Lustro korekcyjne drewniane posiada ramę wykonaną z solidnego bukowego drewna. Stanowi ona ważny aspekt wizualny, pozwalający na dopasowanie wyglądu lustra do istniejącej aranżacji gabinetu lub sali gimnastycznej.

 

Lustro do korekcji wad postawy — zalety

  1. Siatka posturograficzna. Lustro do sali rehabilitacyjnej z siatką posturograficzną umożliwia korektę pacjenta zarówno w pozycji stojącej, leżącej, jak i siedzącej. Siatka ta pozwala ocenić terapeucie prawidłowość wykonywanych przez pacjenta zadań oraz skorygować ustawienie sylwetki.
  2. Kółka transportowe. Lustro do sali gimnastycznej wyposażone jest w kółka transportowe, które pozwalają na szybkie oraz proste przestawienie sprzętu w odpowiednie miejsce w gabinecie. Lustro stojące na kółkach posiada także dodatkowe blokady w postaci hamulca, zabezpieczające je przed przypadkowym przesuwaniem się w różnych kierunkach.
  3. Solidna konstrukcja. Lustro rehabilitacyjne do ćwiczeń może być zbudowane z metalowej lub drewnianej ramy. Oba te materiały zapewniają bezpieczeństwo pacjenta podczas terapii i zapobiegają przewróceniu się lustra zarówno podczas jego transportu, jak i w trakcie oceny sylwetki pacjenta.
  4. Różne modele. Lustra do sal gimnastycznych dostępne są w wersji pojedynczej lub ze skrzydłami. Opcja ta pozwala na dopasowanie odpowiedniego rozmiaru do wielkości gabinetu oraz potrzeb terapeuty.
  5. Polerowane szkło. Zarówno lustro korekcyjne z siatką 1-skrzydłowe, jak i lustro trzyskrzydłowe posiada szklaną taflę wykonaną z polerowanego szkła. Umożliwia ona odbicie ciała osoby stojącej, siedzącej lub leżącej.

 

Lustro posturograficzne – gdzie można zastosować lustro korekcyjne?

Lustra posturograficzne znajdują zastosowanie przede wszystkim w trakcie korekty wad postawy. Oczywiste jest więc, iż stanowią one podstawę wyposażenia sali do rehabilitacji dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Dodatkowo lustro na kółkach wykorzystywane jest podczas prowadzenia kinezyterapii z dorosłymi pacjentami zmagającymi się z bólami reumatycznymi, bólem kręgosłupa czy też z innymi schorzeniami kończyn dolnych oraz górnych. Praca z lustrem zalecana jest także pacjentom po wypadkach, operacjach oraz kobietom w ciąży. Dlatego też produkt ten idealnie sprawdza się jako lustro do sali rehabilitacyjnej.

Ze względu na swoje nieocenione właściwości lustra korekcyjne wykorzystywane są także w innych dziedzinach życia sportowego. Produkty te wykorzystywane się jako lustra na siłownie, lustra do sali fitness lub lustra do sali baletowej. Swoje szerokie zastosowanie zawdzięczają łatwej ocenie sylwetki oraz możliwości dokonywania autokorekty podczas wykonywania ćwiczeń czy też układów tanecznych.

W kategorii lustra korekcyjne w sklepie medycznym KREDOS znajdują się produkty marki Juventas. Mają one na celu pokazać obraz całego ciała osoby ćwiczącej oraz umożliwić korektę sylwetki. Produkty te są wykonane z solidnych materiałów zapewniających wygodne oraz długotrwałe eksploatowanie luster. Stabilna konstrukcja, polerowane szkło oraz profesjonalna siatka posturograficzna sprawiają, że lustra tego producenta stanowią sprzęt najwyższej jakości, znajdujący zastosowanie w państwowych oraz prywatnych placówkach zdrowia.

Lustra korekcyjne

Lustro korekcyjne Juventas LK 2

Lustro korekcyjne Juventas LK 2 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 2...

1373,00 zł

Lustro korekcyjne Juventas LK 1

Lustro korekcyjne Juventas LK 1 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 1...

1442,01 zł

Lustro korekcyjne Juventas LK 3

Lustro korekcyjne Juventas LK 3 jest przyrządem rehabilitacyjnym. Konstrukcja modelu LK 2...

2428,00 zł

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny