Producent:
HEINE

Dermatoskopy

zestaw adapterów.zestaw,adapterów,do,nt300,nt4,nt 300,nt 4

Zestaw adapterów do NT300/NT4

HEINE zestaw adapterów.zestaw,adapterów,do,nt300,nt4,nt 300,nt 4
Zestaw adapterów do nt300 / nt4....
Zestaw adapterów do nt300 / nt4.
48,06 zł
dermatoskop,mini,3000,hxl

Dermatoskop Mini 3000 XHL

HEINE dermatoskop,mini,3000,hxl
Dermatoskop mini 3000 XHL to urządzenie oferujące technologię ksenonowo-halogenową. Oferuje 10 krotne...
Dermatoskop mini 3000 XHL to urządzenie oferujące technologię ksenonowo-halogenową. Oferuje 10 krotne powiększenie z regulacją ostrości, dzięki optyce wysokiej jakości oraz rzeczywiste odzwierciedlenie kolorów.
1322,61 zł
dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta one,

Dermatoskop Heine Delta One czarno-srebrny

HEINE dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta one,
Dermatoskop Heine Delta One czarno-srebrny...
Dermatoskop Heine Delta One czarno-srebrny
4100,00 zł
dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta one,biały dermatoskop

Dermatoskop Heine Delta One biało-srebrny

HEINE dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta one,biały dermatoskop
Dermatoskop Heine Delta One biało-srebrny...
Dermatoskop Heine Delta One biało-srebrny
4300,00 zł
dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta 30,

Dermatoskop Heine Delta 30

HEINE dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta 30,
Dermatoskop Heine Delta 30...
Dermatoskop Heine Delta 30
5750,00 zł
dermatoskop,diodowy,delta,20t

Dermatoskop diodowy Delta 20T akumulatorowy z ładowarką biurkową NT4

HEINE dermatoskop,diodowy,delta,20t
Dermatoskop diodowy DELTA 20 T z rękojeścią akumulatorową BETA 4 NT lion...
Dermatoskop diodowy DELTA 20 T z rękojeścią akumulatorową BETA 4 NT lion z ładowarką biurkową NT 4 służy do wykrywania strukturalnych zmian pigmentowych skóry. Jest bardzo precyzyjny co wynika z użycia soczewki achromatycznej. Ostrość można regulować w zakresie -6/ +6 dioptrii. Wyróżnia się innowacyjną technologią, dzięki zastosowaniu oświetlenia LED HQ.
6615,46 zł
ładowarka,biurkowa,nt4,nt 4,

Ładowarka biurkowa NT4

HEINE ładowarka,biurkowa,nt4,nt 4,
Ładowarka biurkowa NT 4 to innowacyjna technologia łącząca w sobie prostotę, wygodę...
Ładowarka biurkowa NT 4 to innowacyjna technologia łącząca w sobie prostotę, wygodę i nowoczesny wygląd. Można ładować w niej dwie rękojeści jednocześnie. Posiada system zapobiegający przeładowaniu. O poziomie naładowania baterii informuje świecący wskaźnik.
1159,21 zł
dermatoskop,heine,nc1,mini3000,led,

Dermatoskop mini 3000 LED

HEINE dermatoskop,heine,nc1,mini3000,led,
Dermatoskop mini 3000 LED to nowoczesny dermatoskop kieszonkowy o wysokiej jakości optyki,...
Dermatoskop mini 3000 LED to nowoczesny dermatoskop kieszonkowy o wysokiej jakości optyki, dostępny dotychczas z oświetleniem halogenowym XHL. Teraz, dostępny również w technologii LED HQ o najwyższym na rynku współczynniku CRI 95 (czerwony pozostaje czerwony, niebieski jest niebieski). Dermatoskop mini 3000 LED składa się z: kpl. z główką optyczną, płytką kontaktową gładką, rękojeścią bateryjną 2,5V, w miękkim etui.
1687,39 zł

dermatoskop mini 3000

Dermatoskop lekarski

 

Dermatoskop lekarski to urządzenie medyczne służące do wykonywania badania dermatoskopowego (dermatoskopii). Dermatoskop lekarski z wbudowanym oświetleniem umożliwia oglądanie zmian skórnych zazwyczaj w powiększeniu 10-krotnym. Bardziej specjalistyczne dermatoskopy osiągają powiększenie nawet 16-krotne, a źródłem światła jest dioda led. Dzięki badaniu dermatoskopem możliwe jest uwidocznienie głębszych struktur oglądanej zmiany. Dermatoskop umożliwia szybkie, bezkontaktowe i dokładne badanie pacjentów.

 

Dermatoskopia (dermoskopia) jest całkowicie nieinwazyjnym badaniem, najważniejszym pod kątem diagnostyki i wczesnego wykrywania nowotworów skóry. Nowoczesne diagnozowanie chorób skóry bez bezpośredniego kontaktu z pacjentem łączy w sobie precyzję i skuteczność badania. Dermatoskopia pozwala na szczegółowe oglądanie znamion i ich ocenę pod kątem rozróżnienia ich odmian łagodnych od złośliwych. Za pomocą dermatoskopu lekarskiego możliwe jest rozpoznanie zmiany barwnikowej od niebarwnikowej i odróżnienie groźnego czerniaka od łagodnej zmiany barwnikowej. Badanie dermoskopowe może być wykorzystywane również w diagnostyce różnicowej zmian naczyniowych, czyli takich, których obraz kliniczny nasuwa podejrzenie czerniaka - naczyniaków włośniczkowych czy ziarniniaków naczyniowych.

 

Dermatoskopia z użyciem specjalistycznego oprzyrządowania umożliwia oglądanie zmian pod odpowiednim, zazwyczaj 10-krotnym, powiększeniem. Ma to bezpośredni wpływ na precyzyjną ocenę charakteru brzegów, asymetrii, jednolitości koloru i ukształtowania powierzchni.

 

Badanie dermatoskopem - z polaryzacją czy bez polaryzacji?

 

W zależności od położenia w skórze, niektóre struktury można lepiej identyfikować za pomocą polaryzacji, a inne łatwiej rozpoznać bez polaryzacji.

 

Dermatoskopia kontaktowa niespolaryzowana wymaga „sprzężenia” za pomocą płynu. Dermatoskop immersyjny przykładany jest do powierzchni badanej skóry po uprzednim pokryciu okularu olejkiem immersyjnym - zmniejszającym rozpraszanie i odbijanie światła.

 

Podczas badania światłem spolaryzowanym nie trzeba nakładać płynu immersyjnego na skórę, ponieważ w tej sytuacji używany jest filtr polaryzacyjny. W dermatoskopii światło natrafia na różne struktury, dając uzupełniające się nawzajem informacje. W trybie spolaryzowanym światło odbite (spolaryzowane) na powierzchni skóry jest blokowane przez filtr polaryzacyjny. Badanie w trybie oświetlenia spolaryzowanego wzbogaca konwencjonalną niespolaryzowaną dermatoskopię kontaktową, dostarczając ważnych informacji.

 

Powierzchowne białawe struktury ortokeratozy lub niebiesko-białe struktury w strefie regresji czerniaka złośliwego są często lepiej dostrzegalne w trybie niespolaryzowanym. Również torbiele rzekome rogów lub jamy rzekomo-pęcherzykowe w rogowaceniu łojotokowym mogą być bardziej widoczne bez polaryzacji. Z kolei struktury krystaliczne i struktury w kształcie rozety w zmianach skórnych, tworzące tzw. „błyszczące białe struktury”, można lepiej obserwować w trybie spolaryzowanym. Struktury te powiązane z większą ilością kolagenu są lokalizowane głębiej. Pomocnym w różnicowaniu okazuje się być tak zwany „efekt migotania”.

 

W trybie spolaryzowanym często obserwuje się nieco ciemniejsze odcienie czerni i brązu i czasami większą zmienność wzoru pigmentu – np. zmiany barwnikowe z melaniną, znamiona łączące lub niebieskie. W polaryzacji również wzory naczyniowe i zaczerwienienia naczyniowe są wyraźniej rozpoznawane z uwagi na to, że naczynia leżą w skórze właściwej i można je badać bez żadnego wpływu na ciśnienie. Stanowi to pomoc w diagnozowaniu czerniaków amelanotycznych lub o niskiej strukturze.

 

Do zróżnicowanej oceny i diagnozy dermatoskopem bardzo pomocna jest funkcja szybkiego przełączania między oświetleniem spolaryzowanym i niespolaryzowanym. Nowoczesne dermatoskopy są wyposażone we wbudowany przełącznik, którym można wygodnie zmieniać jeden tryb na drugi.

 

Wyniki badania dermatoskopowego - wskaźnik dermatoskopowy (TDS)

 

Badanie daje możliwość obliczenia wskaźnika dermatoskopowego, którego wysoki poziom kwalifikuje często do wycięcia wysoce podejrzanych zmian.

Większa asymetria zmiany przedstawia bardziej nieregularne granice, większą różnorodność kolorów i liczbę elementów strukturalnych widocznych w dermatoskopii. Wówczas wyższy jest też wynik TDS, czyli tzw. wskaźnik dermatoskopowy.

Wynik badania dermatoskopowego przedstawiane są według skali TDS.

Do oceny poddawane są elementy takie jak: asymetria zmiany, granice zmiany, kolor zmiany, oraz struktury dodatkowe jak kropki, smugi, czy też pola o zatartej strukturze.

Całkowity wskaźnik dermatoskopowy powyżej granicznej wartości oznacza zmiany bardzo podejrzane z zaleceniem ich usunięcia oraz badań histopatologicznych, poniżej dolnej wartości granicznej oznaczane są zmiany łagodne, znamiona melanocytowe. Natomiast wartość pomiędzy górną i dolną normą oznacza zmiany podejrzane, nie wymagające interwencji chirurgicznej, a podlegające kontrolom lekarskim.

 

Znamiona – kiedy na badanie?

 

Kontrolne badanie znamion powinno wykonywać się raz w roku. W przypadku monitorowania poszczególnych, podejrzanych zmian skórnych zaleca się wizytę kontrolną raz na 3 miesiące. W przypadku osób z dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku obciążenia nowotworami skóry (w szczególności czerniaka), a także z licznymi znamionami kontrolę prowadzi się co 3–6 miesięcy. Znamię może być zaczątkiem najgroźniejszego nowotworu skóry, jakim jest czerniak złośliwy. Szybkie wykrycie nowotworu pozwala na skuteczne leczenie i uratowanie życia. Podstawową metodą badania zmian skórnych jest dermatoskopia.

  

W ofercie sklepu medycznego KREDOS znajdą Państwo szeroką ofertę dermatoskopów o aluminiowej konstrukcji i najwyższej jakości wykonania, zapewniające długą żywotność. 

Promocja

Zestaw uzupełniający z silikonowymi nasadkami do NA 20

BEURER zestaw uzupełniający do aspiratora,aspirator,aspirator beurer,zestaw do aspiratora,aspirator na 20,
Zestaw uzupełniający z silikonowymi nasadkami do NA 20...
34,22 zł 38,02 zł

Latarka diagnostyczna mini c

HEINE latarka,diagnostyczna,mini,c,latarka diagnostyczna,heine,
Latarka diagnostyczna mini c to latarka lekarska o wyjątkowo lekkiej i poręcznej...
224,45 zł
Promocja

Masażer spa MG 17

BEURER masażer,aparat do masażu,mg 17,mg17,masaż,
Masażer SPA MG 17 to urządzenie, które daje wiele możliwości. Cechą, która...
76,02 zł 84,46 zł

Waga łazienkowa szklana Beurer GS 400 czarna

BEURER waga szklana,waga beurer,beurer,waga łazienkowa,waga łazienkowa szklana,gs 400,
Waga łazienkowa szklana Beurer GS 400 czarna to połączenie stylu i funkcjonalności....
114,07 zł

Wałek rehabilitacyjny 60 x 50 cm Juventas

JUVENTAS wałek rehabilitacyjny,wl23,juventas
Wałek rehabilitacyjny 60 x 50 cm...
494,00 zł

Maseczka filtrująca FFP3 AM3 50 szt

Europrofil maseczka ochronna,maseczka fpp3,fpp3,maseczka,półmaska,maseczka medyczna,
Półmaska filtrująca FFP3 AM3 NR (50 szt) to produkt o niemal stuprocentowej...
383,00 zł

Aparat do masażu ostukującego MG 510 to go

BEURER masażer,urządzenie masujące,aparat do masażu,aparat,do,masażu,ostukującego,mg510,to go,
Aparat do masażu ostukującego MG 510 to go to praktyczne i niezawodne...
481,74 zł

Żel do higieny rąk Pro-chem SAFETY 500 ml

żel do rąk,żel do higieny rąk,żel antybakteryjny,żel do rąk antybakteryjny,żel z alkoholem,
Żel do higieny rąk Pro-chem SAFETY 500 ml to praktyczny produkt, zamknięty...
38,95 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004