Dermatoskopy

zestaw adapterów.zestaw,adapterów,do,nt300,nt4,nt 300,nt 4

Zestaw adapterów do NT300/NT4

HEINE zestaw adapterów.zestaw,adapterów,do,nt300,nt4,nt 300,nt 4
Zestaw adapterów do nt300 / nt4....
Zestaw adapterów do nt300 / nt4.
46,17 zł
dermatoskop,mini,3000,hxl

Dermatoskop Mini 3000 XHL

HEINE dermatoskop,mini,3000,hxl
Dermatoskop mini 3000 XHL to urządzenie oferujące technologię ksenonowo-halogenową. Oferuje 10 krotne...
Dermatoskop mini 3000 XHL to urządzenie oferujące technologię ksenonowo-halogenową. Oferuje 10 krotne powiększenie z regulacją ostrości, dzięki optyce wysokiej jakości oraz rzeczywiste odzwierciedlenie kolorów.
1311,23 zł
dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta one,

Dermatoskop Heine Delta One czarno-srebrny

HEINE dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta one,
Dermatoskop Heine Delta One czarno-srebrny...
Dermatoskop Heine Delta One czarno-srebrny
4100,00 zł
dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta one,biały dermatoskop

Dermatoskop Heine Delta One biało-srebrny

HEINE dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta one,biały dermatoskop
Dermatoskop Heine Delta One biało-srebrny...
Dermatoskop Heine Delta One biało-srebrny
4300,00 zł
dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta 30,

Dermatoskop Heine Delta 30

HEINE dermatoskop,dermatoskop heine,heine dermatoskop,detmatoskop delta 30,
Dermatoskop Heine Delta 30...
Dermatoskop Heine Delta 30
5800,00 zł
dermatoskop,diodowy,delta,20t,20 t,

Dermatoskop diodowy Delta 20 T z rękojeścią bateryjną beta

HEINE dermatoskop,diodowy,delta,20t,20 t,
Dermatoskop diodowy DELTA 20 T z rękojeścią bateryjną BETA służy do wykrywania...
Dermatoskop diodowy DELTA 20 T z rękojeścią bateryjną BETA służy do wykrywania strukturalnych zmian pigmentowych skóry. Jest bardzo precyzyjny co wynika z użycia soczewki achromatycznej. Ostrość można regulować w zakresie -6/ +6 dioptrii. Wyróżnia się innowacyjną technologią, dzięki zastosowaniu oświetlenia LED HQ.
4676,78 zł
dermatoskop,diodowy,delta,20t

Dermatoskop diodowy Delta 20T akumulatorowy z ładowarką biurkową NT4

HEINE dermatoskop,diodowy,delta,20t
Dermatoskop diodowy DELTA 20 T z rękojeścią akumulatorową BETA 4 NT lion...
Dermatoskop diodowy DELTA 20 T z rękojeścią akumulatorową BETA 4 NT lion z ładowarką biurkową NT 4 służy do wykrywania strukturalnych zmian pigmentowych skóry. Jest bardzo precyzyjny co wynika z użycia soczewki achromatycznej. Ostrość można regulować w zakresie -6/ +6 dioptrii. Wyróżnia się innowacyjną technologią, dzięki zastosowaniu oświetlenia LED HQ.
6320,43 zł
ładowarka,biurkowa,nt4,nt 4,

Ładowarka biurkowa NT4

HEINE ładowarka,biurkowa,nt4,nt 4,
Ładowarka biurkowa NT 4 to innowacyjna technologia łącząca w sobie prostotę, wygodę...
Ładowarka biurkowa NT 4 to innowacyjna technologia łącząca w sobie prostotę, wygodę i nowoczesny wygląd. Można ładować w niej dwie rękojeści jednocześnie. Posiada system zapobiegający przeładowaniu. O poziomie naładowania baterii informuje świecący wskaźnik.
1138,21 zł
dermatoskop heine,dermatoskop nc2,nc2,nc 2,rękojeść akumulatorowa,wailzeczka,dermatoskop,heine,

Dermatoskop Heine NC2 z płytką kontaktową ze skalą, ładowarką E4-USB, walizeczka

HEINE dermatoskop heine,dermatoskop nc2,nc2,nc 2,rękojeść akumulatorowa,wailzeczka,dermatoskop,heine,
Dermatoskop Heine NC2 z płytką kontaktową ze skalą, ładowarką E4-USB, walizeczka to...
Dermatoskop Heine NC2 z płytką kontaktową ze skalą, ładowarką E4-USB, walizeczka to kompleksowy zestaw pozwalający na przeprowadzenie dermatoskopowego badania skóry. Zestaw zawiera płytkę kontaktową, dzięki której nawet bez zastosowania płynu kontaktowego możliwe jest otrzymanie wyraźnego, pozbawionego odbicia i refleksu obrazu w dziesięciokrotnym powiększeniu.
3409,29 zł
dermatoskop heine,heine,nc2,dermatoskop nc2,płytka kontaktowa,walizeczka,obudowa do telefonu,

Dermatoskop Heine NC2 z płytką kontaktową ze skalą, ładowarka E4-USB, walizeczka, obudowa do telefonu

HEINE dermatoskop heine,heine,nc2,dermatoskop nc2,płytka kontaktowa,walizeczka,obudowa do telefonu,
Dermatoskop Heine NC2 z płytką kontaktową ze skalą, ładowarka E4-USB, walizeczka, obudowa...
Dermatoskop Heine NC2 z płytką kontaktową ze skalą, ładowarka E4-USB, walizeczka, obudowa do telefonu to kompleksowy zestaw pozwalający na przeprowadzenie dermatoskopowego badania skóry. Zestaw zawiera płytkę kontaktową, dzięki której nawet bez zastosowania płynu kontaktowego możliwe jest otrzymanie wyraźnego, pozbawionego odbicia i refleksu obrazu w dziesięciokrotnym powiększeniu.
3611,95 zł
dermatoskop,heine,nc1,mini3000,led,

Dermatoskop mini 3000 LED

HEINE dermatoskop,heine,nc1,mini3000,led,
Dermatoskop mini 3000 LED to nowoczesny dermatoskop kieszonkowy o wysokiej jakości optyki,...
Dermatoskop mini 3000 LED to nowoczesny dermatoskop kieszonkowy o wysokiej jakości optyki, dostępny dotychczas z oświetleniem halogenowym XHL. Teraz, dostępny również w technologii LED HQ o najwyższym na rynku współczynniku CRI 95 (czerwony pozostaje czerwony, niebieski jest niebieski). Dermatoskop mini 3000 LED składa się z: kpl. z główką optyczną, płytką kontaktową gładką, rękojeścią bateryjną 2,5V, w miękkim etui.
1672,81 zł
dermatoskop heine,dermatoskop nc2,nc2,nc 2,rękojeść akumulatorowa,wailzeczka,dermatoskop,heine,bez płytki

Dermatoskop Heine NC2 z ładowarką E4-USB, walizeczka

HEINE dermatoskop heine,dermatoskop nc2,nc2,nc 2,rękojeść akumulatorowa,wailzeczka,dermatoskop,heine,bez płytki
Dermatoskop Heine NC2 z ładowarką E4-USB, walizeczka to starannie skompletowany zestaw pozwalający...
Dermatoskop Heine NC2 z ładowarką E4-USB, walizeczka to starannie skompletowany zestaw pozwalający na przeprowadzenie dermatoskopowego badania skóry. Zestaw bez płytki kontaktowej przeznaczony jest do ogólnego bezkontaktowego badania skóry w maksymalnie sześciokrotnym powiększeniu.
3154,14 zł

dermatoskop mini 3000

Dermatoskop lekarski

 

Dermatoskop lekarski to urządzenie medyczne służące do wykonywania badania dermatoskopowego (dermatoskopii). Dermatoskop lekarski z wbudowanym oświetleniem umożliwia oglądanie zmian skórnych zazwyczaj w powiększeniu 10-krotnym. Bardziej specjalistyczne dermatoskopy osiągają powiększenie nawet 16-krotne, a źródłem światła jest dioda led. Dzięki badaniu dermatoskopem możliwe jest uwidocznienie głębszych struktur oglądanej zmiany. Dermatoskop umożliwia szybkie, bezkontaktowe i dokładne badanie pacjentów.

 

Dermatoskopia (dermoskopia) jest całkowicie nieinwazyjnym badaniem, najważniejszym pod kątem diagnostyki i wczesnego wykrywania nowotworów skóry. Nowoczesne diagnozowanie chorób skóry bez bezpośredniego kontaktu z pacjentem łączy w sobie precyzję i skuteczność badania. Dermatoskopia pozwala na szczegółowe oglądanie znamion i ich ocenę pod kątem rozróżnienia ich odmian łagodnych od złośliwych. Za pomocą dermatoskopu lekarskiego możliwe jest rozpoznanie zmiany barwnikowej od niebarwnikowej i odróżnienie groźnego czerniaka od łagodnej zmiany barwnikowej. Badanie dermoskopowe może być wykorzystywane również w diagnostyce różnicowej zmian naczyniowych, czyli takich, których obraz kliniczny nasuwa podejrzenie czerniaka - naczyniaków włośniczkowych czy ziarniniaków naczyniowych.

 

Dermatoskopia z użyciem specjalistycznego oprzyrządowania umożliwia oglądanie zmian pod odpowiednim, zazwyczaj 10-krotnym, powiększeniem. Ma to bezpośredni wpływ na precyzyjną ocenę charakteru brzegów, asymetrii, jednolitości koloru i ukształtowania powierzchni.

 

Badanie dermatoskopem - z polaryzacją czy bez polaryzacji?

 

W zależności od położenia w skórze, niektóre struktury można lepiej identyfikować za pomocą polaryzacji, a inne łatwiej rozpoznać bez polaryzacji.

 

Dermatoskopia kontaktowa niespolaryzowana wymaga „sprzężenia” za pomocą płynu. Dermatoskop immersyjny przykładany jest do powierzchni badanej skóry po uprzednim pokryciu okularu olejkiem immersyjnym - zmniejszającym rozpraszanie i odbijanie światła.

 

Podczas badania światłem spolaryzowanym nie trzeba nakładać płynu immersyjnego na skórę, ponieważ w tej sytuacji używany jest filtr polaryzacyjny. W dermatoskopii światło natrafia na różne struktury, dając uzupełniające się nawzajem informacje. W trybie spolaryzowanym światło odbite (spolaryzowane) na powierzchni skóry jest blokowane przez filtr polaryzacyjny. Badanie w trybie oświetlenia spolaryzowanego wzbogaca konwencjonalną niespolaryzowaną dermatoskopię kontaktową, dostarczając ważnych informacji.

 

Powierzchowne białawe struktury ortokeratozy lub niebiesko-białe struktury w strefie regresji czerniaka złośliwego są często lepiej dostrzegalne w trybie niespolaryzowanym. Również torbiele rzekome rogów lub jamy rzekomo-pęcherzykowe w rogowaceniu łojotokowym mogą być bardziej widoczne bez polaryzacji. Z kolei struktury krystaliczne i struktury w kształcie rozety w zmianach skórnych, tworzące tzw. „błyszczące białe struktury”, można lepiej obserwować w trybie spolaryzowanym. Struktury te powiązane z większą ilością kolagenu są lokalizowane głębiej. Pomocnym w różnicowaniu okazuje się być tak zwany „efekt migotania”.

 

W trybie spolaryzowanym często obserwuje się nieco ciemniejsze odcienie czerni i brązu i czasami większą zmienność wzoru pigmentu – np. zmiany barwnikowe z melaniną, znamiona łączące lub niebieskie. W polaryzacji również wzory naczyniowe i zaczerwienienia naczyniowe są wyraźniej rozpoznawane z uwagi na to, że naczynia leżą w skórze właściwej i można je badać bez żadnego wpływu na ciśnienie. Stanowi to pomoc w diagnozowaniu czerniaków amelanotycznych lub o niskiej strukturze.

 

Do zróżnicowanej oceny i diagnozy dermatoskopem bardzo pomocna jest funkcja szybkiego przełączania między oświetleniem spolaryzowanym i niespolaryzowanym. Nowoczesne dermatoskopy są wyposażone we wbudowany przełącznik, którym można wygodnie zmieniać jeden tryb na drugi.

 

Wyniki badania dermatoskopowego - wskaźnik dermatoskopowy (TDS)

 

Badanie daje możliwość obliczenia wskaźnika dermatoskopowego, którego wysoki poziom kwalifikuje często do wycięcia wysoce podejrzanych zmian.

Większa asymetria zmiany przedstawia bardziej nieregularne granice, większą różnorodność kolorów i liczbę elementów strukturalnych widocznych w dermatoskopii. Wówczas wyższy jest też wynik TDS, czyli tzw. wskaźnik dermatoskopowy.

Wynik badania dermatoskopowego przedstawiane są według skali TDS.

Do oceny poddawane są elementy takie jak: asymetria zmiany, granice zmiany, kolor zmiany, oraz struktury dodatkowe jak kropki, smugi, czy też pola o zatartej strukturze.

Całkowity wskaźnik dermatoskopowy powyżej granicznej wartości oznacza zmiany bardzo podejrzane z zaleceniem ich usunięcia oraz badań histopatologicznych, poniżej dolnej wartości granicznej oznaczane są zmiany łagodne, znamiona melanocytowe. Natomiast wartość pomiędzy górną i dolną normą oznacza zmiany podejrzane, nie wymagające interwencji chirurgicznej, a podlegające kontrolom lekarskim.

 

Znamiona – kiedy na badanie?

 

Kontrolne badanie znamion powinno wykonywać się raz w roku. W przypadku monitorowania poszczególnych, podejrzanych zmian skórnych zaleca się wizytę kontrolną raz na 3 miesiące. W przypadku osób z dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku obciążenia nowotworami skóry (w szczególności czerniaka), a także z licznymi znamionami kontrolę prowadzi się co 3–6 miesięcy. Znamię może być zaczątkiem najgroźniejszego nowotworu skóry, jakim jest czerniak złośliwy. Szybkie wykrycie nowotworu pozwala na skuteczne leczenie i uratowanie życia. Podstawową metodą badania zmian skórnych jest dermatoskopia.

  

W ofercie sklepu medycznego KREDOS znajdą Państwo szeroką ofertę dermatoskopów o aluminiowej konstrukcji i najwyższej jakości wykonania, zapewniające długą żywotność. 

Mankiet Omron (22 - 42 cm) Inteli wrap

OMRON mankiet,mankiet uniwersalny,mankiet do ciśnieniomierza,mankiet do ciśnieniomierzy,mankiety,
Mankiet sztywny Omron Inteli wrap 22-42 cm...
119,00 zł

Waga Beurer kuchenna KS 36

BEURER waga kuchenna,waga beurer,beurer,waga,wagi,wagi kuchenne,ks36,ks 36,
Waga Beurer kuchenna KS 36 to nowoczesne akcesorium dla wymagających. Niezwykła precyzja...
160,52 zł

Asystor stomatologiczny AS-3

U.B.M asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,trzyszufladowy,u.b.m,ubm
Asystor stomatologiczny AS - 3 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i...
959,00 zł

Platforma Vibro Power

DAREX platforma,wibracyjna,vibro,power,darex
Platforma Vibro Power to niesamowicie skuteczne urządzenie wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej oraz...
5450,00 zł

Szafa trzyszufladowa do kart pacjenta dwurzędowa KART-MAP

KART-MAP szafa,kartoteczna,medyczna,dwurzędowa,do kart pacjenta,kartmap,trzyszufladowa
Szafa do kart pacjenta dwurzędowa KART-MAP służy do przechowywania dokumentów w formacie...
828,00 zł

Szafa lekarska jednodrzwiowa SML 101

U.B.M szafka lekarska jednodrzwiowa,szafka,lekarska,jednodrzwiowa,sml 101,u.b.m,ubm
Szafa lekarska jednodrzwiowa SML 101 funkcjonalna i estetyczna stanowi znakomity element wyposażenia...
1720,00 zł

Budzik świetlny Beurer WL 75

BEURER budzik świetlny,budziki,budzik,budzik świetlny,wl75,wl 75,beurer,
Budzik świetlny Beurer WL 75 to stylowe i funkcjonalne urządzenia o dużej...
493,53 zł

Aspel Cardiotest Alfa System B612

ASPEL aspel,system wysiłkowy,system wysiłkowy alfa system b612,alfa system,cardiotest,b612,bieżnia,bieżnia b612,
ASPEL CardioTEST ALFA SYSTEM B612 to zaawansowany system umożliwiający wykonanie elektrokardiograficznych badań...
28885,49 zł

Krzesło prysznicowe z elektryczną regulacją wysokości ze stali nierdzewnej M2 Multi-tip

HMN krzesło prysznicowe,krzesło łazienkowe,krzesło hmn,hmn,krzesło medyczne
Krzesło prysznicowe z elektryczną regulacją wysokości ze stali nierdzewnej M2 Multi-tip...
13713,32 zł

Maseczki ochronne jednorazowe 3 warstwowe Izimed 50 sztuk

Izimed izimed,maseczka izimed,maska,maseczka,maseczka ochronna,
Maseczki ochronne jednorazowe 3 warstwowe Izimed to certyfikowane medycznie produkty higieniczne....
42,50 zł

Termometr bezdotykowy PEMPA T100

PEMPA termometr pempa,pempa,termometr bezdotykowy pempa,termometr bezdotykowy,termometr t100
Termometr bezdotykowy PEMPA T100 to precyzyjne urządzenie do mierzenia temperatury ciała oraz...
139,00 zł

Wózek do aparatów ekg WP7

KREDOS wózek do aparatury ekg,stolik do ekg,wózek do ekg,stolik do aparatury ekg,wózek do ekg,wózek wp7
Wózek do aparatów EKG WP7 z dużym blatem to ruchomy stolik pod...
580,00 zł

Wózek M4medical

m4medical wózek m4medical,m4medical,m4 medical,wózek do ekg,wózek ekg,stolik ekg,stolik do ekg
Wózek do aparatów EKG M4Medical to ruchomy stolik pod sprzęt medyczny. Wyposażony...
590,00 zł

Wózek do aparatów EKG WP5

KREDOS wózek do aparatury ekg,stolik do ekg,wózek do ekg,stolik do aparatury ekg,wózek do ekg,wózek wp5
Wózek do aparatów EKG WP5 to ruchomy stolik pod sprzęt medyczny. Wyposażony...
580,00 zł

Wózek WP30

KREDOS wózek do aparatury ekg,stolik do ekg,wózek do ekg,stolik do aparatury ekg,wózek do ekg,wózek wp30
Wózek do aparatów EKG WP30 z dużym blatem z rantem to ruchomy...
680,00 zł

Koncentrator tlenu KS 5 New

koncentrator tlenu,koncentrator powietrza,koncentrator ks 5 new,ks 5 new
Koncentrator tlenu KS 5 New...
2570,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź;    IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149;    EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK; SORT CODE - 11402004