Producent:
Wybierz producenta

Pikflometry

pikflometr,rossmax,pf120,pf 120,dla,dzieci

Pikflometr Rossmax PF120 dla dzieci

ROSSMAX pikflometr,rossmax,pf120,pf 120,dla,dzieci
Pikflometr Rossmax PF120 dla dzieci to urządzenie do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego...
Pikflometr Rossmax PF120 dla dzieci to urządzenie do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego ułatwia codzienne monitorowanie zmian wydolności dróg oddechowych. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy.
29,90 zł
pikflometr,rossmax,pf120,pf 120,dla,dorosłych

Pikflometr Rossmax PF120 dla dorosłych

ROSSMAX pikflometr,rossmax,pf120,pf 120,dla,dorosłych
Piklometr Rossmax PF120 dla dorosłych to urządzenie do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego...
Piklometr Rossmax PF120 dla dorosłych to urządzenie do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego ułatwia codzienne monitorowanie zmian wydolności dróg oddechowych.
29,90 zł
pikflometr,pf100,pf 100,micfolife,

Pikflometr Microlife PF 100

MICROLIFE pikflometr,pf100,pf 100,micfolife,
Pikflometr Microlife PF 100...
Pikflometr Microlife PF 100
181,44 zł
ustnik do pikflometru,ustnik pikflometr,ustnik,pikflometr,pf100,pf 100,

Ustnik do pikflometru PF 100

MICROLIFE ustnik do pikflometru,ustnik pikflometr,ustnik,pikflometr,pf100,pf 100,
Ustnik do pikflometru PF 100...
Ustnik do pikflometru PF 100
1,62 zł
aparat pulmolift,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,aparaty do pulmonologi,

Aparat Pulmolift

ANMER aparat pulmolift,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,aparaty do pulmonologi,
Aparat Pulmolift to indywidualne urządzenie do ćwiczenia głębokiego wydechu. Działa jedynie w...
Aparat Pulmolift to indywidualne urządzenie do ćwiczenia głębokiego wydechu. Działa jedynie w połączeniu z aparatami Pulmovol lub Pulmogain.
39,90 zł
aparat pulmogain,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,

Aparat Pulmogain

ANMER aparat pulmogain,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,
Aparat Pulmogain to urządzenie do wykonywania indywidualnych ćwiczeń i stymulacji głębokiego wdechu....
Aparat Pulmogain to urządzenie do wykonywania indywidualnych ćwiczeń i stymulacji głębokiego wdechu. Pomaga poszerzać pęcherzyki płucne i oczyścić drogi oddechowe z flegmy.
45,00 zł
aparat pulmovol 25,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,aparaty do pulmonologi,

Aparat Pulmovol 25

ANMER aparat pulmovol 25,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,aparaty do pulmonologi,
Aparat Pulmovol 25 to indywidualne urządzenie do ćwiczenia i stymulacji głębokiego wdechu...
Aparat Pulmovol 25 to indywidualne urządzenie do ćwiczenia i stymulacji głębokiego wdechu dla pacjentów z problemami oddechowymi np. z POChP. Dzięki zastosowaniu  w aparacie dwóch tłoków i podziałki w zakresie 200-2500 cc/sek. można określić objętość wdychanego powietrza.
65,00 zł

pikflometr rossmax dla dorosłych pf 120

Pikflometr co to jest?

Pikflometr jest to kompaktowe i wygodne w użyciu urządzenie służące do pomiaru szczytowego przepływu powietrza jako wartość PEF. Skutecznie wykrywa zwężenie dróg oddechowych umożliwiając wczesne wykrycie i zapobieganie wystąpieniu ataku astmy. W przypadku regularnego używania pikflometru można z łatwością rozpoznawać objawy astmy bądź męczącego kaszlu nawet na kilka godzin przed ich wystąpieniem.

 

Astma oskrzelowa, inaczej astma bronchitowa, należy do przewlekłych chorób zapalnych dróg oddechowych o zmiennym przebiegu i nie łatwych do przewidzenia objawach. Astma oskrzelowa jest uznawana za chorobą nieuleczalną, którą da się jednak kontrolować. Chorym na astmę oskrzelową zaleca się zapobieganie zaostrzeniom choroby – niwelowaniu występujących dolegliwości lub przynajmniej ich znaczne ograniczenie i złagodzenie. Wdrażane leczenie ma na celu powstrzymanie postępu choroby i zapobieganie trwałemu spadkowi wydolności układu oddechowego.

 

Charakterystyczne dla astmy oskrzelowej jest zbyt mocne i łatwe kurczenie oskrzeli, co przez ciągle toczący się w nich stan zapalny w konsekwencji prowadzi do niekorzystnej przebudowy tkanek. Dolegliwości występujące u chorych cierpiących na astmę oskrzelową występują z różnym nasileniem - u niektórych pojawiają się kilka razy w ciągu doby, u innych mogą wystąpić kilka razy w miesiącu. Chorym na astmę oskrzelową podawane są leki o działaniu doraźnym, szybko rozszerzające oskrzela i ułatwiające oddychanie, oraz leki o działaniu przeciwzapalnym, czyli oddziałujące na będący przyczyną dolegliwości przewlekły stan zapalny w drogach oddechowych. W tym wypadku wziewne glikokortykosteroidy uznawane są obecnie za najskuteczniejsze leki przeciwzapalne pierwszego rzutu w każdej postaci astmy. Niebywałą pomocą przy kontrolowaniu przebiegu astmy oskrzelowej stanowią urządzenia wspomagające, umożliwiające zbadanie przepływu powietrza w drogach oddechowych - takie jak pikflometr.

 

Pikflometr do badania szczytowego przepływu wydechowego powietrza w drogach oddechowych wykorzystuje wskaźnik PEF, czyli wskaźnik szybkości wydychania powietrza po głębokim wdechu. Pomiar pikflometryczny stosowany jest w kontroli astmy. Uzyskany wynik pomiaru PEF wskazuje na stopień ciężkości choroby.

 PEF Spirometria co to jest?

Szczytowy przepływ wydechowy (wskaźnik PEF) jest parametrem spirometrycznym oznaczającym maksymalne natężenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe podczas maksymalnie nasilonego wydechu. Samodzielnie wykonywane pomiary szczytowego przepływu wydechowego jest podstawą samokontroli w przypadku pacjentów cierpiących na astmę oskrzelową i POChP.

 

Jaka jest prawidłowa zmienność dobowa szczytowego przepływu oddechowego?

 

Za prawidłową zmienność dobową wskaźnika PEF uznaje się występowanie różnicę wartości poniżej 20%. Wskaźnik PEF wyrażany jest w l/min. i jego wartość w zależności od pory dnia jest najniższa wcześnie rano, najwyższa z kolei jest w późnych godzinach popołudniowych. Prawidłowa wartość PEF dla danego pacjenta zależy od jego płci, wieku, wzrostu i włożonego wysiłku. W przybliżeniu zakres normy odpowiada ±20% wartości należnej.

 

Ważne jest, aby to badanie zostało prawidłowo wykonane. Warto przy tym pamiętać, że pomiar szczytowego przepływu wydechowego powinien być wykonywany zawsze o tej samej porze. Pomiar jest wykonywany zgodnie z indywidualnymi wskazaniami od lekarza, opartymi na wywiadzie pacjenta oraz planowanym leczeniu. Zazwyczaj zaleca się korzystanie z pikflometru dwa razy dziennie – rano i w późnych godzinach popołudniowych.

 

Należy pamiętać, aby podczas pomiaru nie odkrztuszać wydzieliny, ponieważ powoduje to fałszywie wysokie wyniki. Nie należy także wykonywać wydechu przy wpuklonych policzkach. Z kolei zbyt niskie wartości PEF mogą być wywołane odruchowym skurczem oskrzeli w wyniku kilku pomiarów w małych odstępach czasu. Obniżona wartość PEF może być spowodowana przez nieprawidłową budowę klatki piersiowej, zwężenie tchawicy, zrosty opłucnej, niewydolność krążenia i inne. Dlatego też badanie pikflometryczne stosuje się do kontroli astmy, a nie do potwierdzenia rozpoznania astmy.

 

Wartość PEF normy. Jaka jest prawidłowa wartość PEF dla osoby dorosłej?

W badaniu płuc za pomocą pikflometru mierzy się wskaźnik PEF. Prawidłowa wartość PEF u osoby zdrowej wynosi ok. 400-600 l/min. - i jest to tak zwana wartość należna. Obniżona wartość szczytowego wypływu powietrza wskazuje na astmę. Najczęściej u osób cierpiących na astmę bronchitową wynik oscyluje w granicach 200-400 l/minutę. W ciężkich postaciach i atakach astmy wynik ten wynosi nawet 100 l/minutę lub poniżej tej wartości. Wartości czynnika PEF mogą różnić się w zależności od płci, wieku, a nawet wzrostu.

 

Jak prawidłowo korzystać z pikflometru?

Pomiar pikflometrem powinien być wykonywany w pozycji stojącej, natomiast miernik powinien być trzymany poziomo. Przed badaniem należy ustawić w pikflometrze wskaźnik na skali na wartość 0. Następnie wziąć głęboki wdech, chwilę wstrzymać oddech, po czym włożyć ustnik pikflometru do ust. Następnie należy jak najszybciej i z jak największą siłą wydmuchać powietrze z płuc, przy czym nie wolno wydmuchiwać go przez nos. Po chwili wynik jest gotowy do odczytania na skali.

Pikflometr posiada trzy strefy z informacją o stanie pacjenta. Wykonywanie wydechu przez ustnik powoduje przesunięcie się niewielkiego wskaźnika. Po jego zatrzymaniu uzyskiwany jest odczyt pomiaru. Strefa zielona to PEF w zakresie 100-80% wartości odniesienia i oznacza, że choremu nic nie dolega. Żółta strefa to stan, kiedy pojawiają się pierwsze dolegliwości, PEF wynosi 80-60% wartości odniesienia i zachodzi konieczność zwiększenia dawki leku. Czerwona strefa wskazuje na zaostrzenie astmy, a jej wartość odniesienia wynosi poniżej 60%. Czerwona strefa informuje też o konieczności konsultacji lekarskiej. Zaleca się wykonanie pomiaru trzykrotnie, a za końcowy wynik uznaje się najwyższą wartość z trzech wykonanych pomiarów. Wynik zapisywany jest przez urządzenie, gdy pojawia się największa prędkość powietrza podczas wydechu.

 

Badanie pikflometrem umożliwia ocenę stanu ciężkości astmy. Jeżeli występują wyraźne odchylenia od dotychczasowych wyników, oznacza to pogorszenie się stanu pacjenta. W przypadku odnotowania znacznego spadku PEF w przeciągu kilku dni, konieczna jest konsultacja u lekarza pulmonologa w celu wykonania dokładniejszych badań. W ten sposób możliwe jest potwierdzenie lub zaprzeczenie pogorszenia się choroby. W drugim przypadku obniżona wartość wskaźnika PEF może być wynikiem nieprawidłowego przeprowadzania pomiaru za pomocą PEF.

 

Pikflometr dla dzieciStosowanie

 

Pikflometr przeznaczony jest do użytku dla każdej grupy wiekowej. Pikflometr elektroniczny może być z powodzeniem stosowany u dzieci, nie tylko z uwagi na to, że jest dziecinnie prosty w użytkowaniu i jest z powodzeniem wykorzystywany przez najmłodszych. Dodatkowo zachęca do tego wyglądem przypominającym sygnalizator świetlny. W ofercie pikflometrów znajdują się specjalne pikflometry dla dzieci, z obniżonym zakresem pomiaru (50-400 L/min.), które dzięki ich przystępności umożliwiają codzienne monitorowanie zmian wydolności dróg oddechowych najmłodszych. Produkt jest lekki i jest niewielkich rozmiarów, idealnie sprawdza się w podróży.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pikflometrów elektronicznych dla dzieci i dorosłych w sklepie medycznym KREDOS.

Depilator woskowy Beurer HL 40

BEURER depilator,golarka,depilator woskowy,beurer,hl 40,hl40,depilatory,golarki,
Depilator woskowy Beurer HL 40 gwarantuje niesamowite efekty rodem z salonu kosmetycznego....
224,79 zł

Velodes® Soap 500 ml

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,emulsja do mycia ciała,velodes soap,5 l,velodes soap 500 ml,
Velodes® Soap 500 ml...
19,73 zł

Waga medyczna płaska Seca 875

SECA waga medyczna,seca 875,waga,łazienkowa,medyczna,waga lekarska,waga płaska, waga legalizowana
Waga medyczna płaska seca 875 to wysoce skuteczne i niezawodne rozwiązanie wysokiej...
980,64 zł

Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1

JUVENTAS asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a1
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do...
1311,00 zł

Oczyszczacz powietrza z wielopoziomową filtracją Aseptica Clinic

ASEPTICA sterylizator powietrza,sterylizatory powietrza,aseptica,sterylizator aseptica,aseptica clinic
Oczyszczacz powietrza z wielopoziomową filtracją Aseptica Clinic jest funkcjonalnym i praktycznym urządzeniem...
562,91 zł

Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Medisept 50 szt.

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni,50 szt,medisept,
Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Medisept 50 szt....
19,09 zł

Stetoskop Little Doctor LD Prof-I żółty

Little Doctor stetoskop,stetoskopy,stetoskop little doctor,little doctor,stetoskop,słuchawki lekarza,
Stetoskop Little Doctor LD Prof-I żółty...
35,00 zł

Rękojeść bateryjna standard f.o XHL

HEINE rękojeść,bateryjna,standard,f.o,xhl,
Rękojeść bateryjna standard F.O XHL stworzona do precyzyjnej diagnostyki została zaopatrzona w...
620,94 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004