Pikflometry

pikflometr,rossmax,pf120,pf 120,dla,dzieci

Pikflometr Rossmax PF120 dla dzieci

ROSSMAX pikflometr,rossmax,pf120,pf 120,dla,dzieci
Pikflometr Rossmax PF120 dla dzieci to urządzenie do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego...
Pikflometr Rossmax PF120 dla dzieci to urządzenie do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego ułatwia codzienne monitorowanie zmian wydolności dróg oddechowych. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy.
29,31 zł
   Super okazja
pikflometr,rossmax,pf120,pf 120,dla,dorosłych
Promocja

Pikflometr Rossmax PF120 dla dorosłych

ROSSMAX pikflometr,rossmax,pf120,pf 120,dla,dorosłych
Piklometr Rossmax PF120 dla dorosłych to urządzenie do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego...
Piklometr Rossmax PF120 dla dorosłych to urządzenie do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego ułatwia codzienne monitorowanie zmian wydolności dróg oddechowych.
24,62 zł 29,31 zł
pikflometr,pf100,pf 100,micfolife,

Pikflometr Microlife PF 100

MICROLIFE pikflometr,pf100,pf 100,micfolife,
Pikflometr Microlife PF 100...
Pikflometr Microlife PF 100
181,44 zł
ustnik do pikflometru,ustnik pikflometr,ustnik,pikflometr,pf100,pf 100,

Ustnik do pikflometru PF 100

MICROLIFE ustnik do pikflometru,ustnik pikflometr,ustnik,pikflometr,pf100,pf 100,
Ustnik do pikflometru PF 100...
Ustnik do pikflometru PF 100
1,62 zł
aparat pulmolift,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,aparaty do pulmonologi,

Aparat Pulmolift

ANMER aparat pulmolift,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,aparaty do pulmonologi,
Aparat Pulmolift to indywidualne urządzenie do ćwiczenia głębokiego wydechu. Działa jedynie w...
Aparat Pulmolift to indywidualne urządzenie do ćwiczenia głębokiego wydechu. Działa jedynie w połączeniu z aparatami Pulmovol lub Pulmogain.
19,90 zł
aparat pulmogain,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,

Aparat Pulmogain

ANMER aparat pulmogain,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,
Aparat Pulmogain to urządzenie do wykonywania indywidualnych ćwiczeń i stymulacji głębokiego wdechu....
Aparat Pulmogain to urządzenie do wykonywania indywidualnych ćwiczeń i stymulacji głębokiego wdechu. Pomaga poszerzać pęcherzyki płucne i oczyścić drogi oddechowe z flegmy.
25,00 zł
aparat pulmovol 25,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,aparaty do pulmonologi,

Aparat Pulmovol 25

ANMER aparat pulmovol 25,pulmonologia,stymulacja głębokości wdechu,aparaty do pulmonologi,
Aparat Pulmovol 25 to indywidualne urządzenie do ćwiczenia i stymulacji głębokiego wdechu...
Aparat Pulmovol 25 to indywidualne urządzenie do ćwiczenia i stymulacji głębokiego wdechu dla pacjentów z problemami oddechowymi np. z POChP. Dzięki zastosowaniu  w aparacie dwóch tłoków i podziałki w zakresie 200-2500 cc/sek. można określić objętość wdychanego powietrza.
45,00 zł

pikflometr rossmax dla dorosłych pf 120

Pikflometr co to jest?

Pikflometr jest to kompaktowe i wygodne w użyciu urządzenie służące do pomiaru szczytowego przepływu powietrza jako wartość PEF. Skutecznie wykrywa zwężenie dróg oddechowych umożliwiając wczesne wykrycie i zapobieganie wystąpieniu ataku astmy. W przypadku regularnego używania pikflometru można z łatwością rozpoznawać objawy astmy bądź męczącego kaszlu nawet na kilka godzin przed ich wystąpieniem.

 

Astma oskrzelowa, inaczej astma bronchitowa, należy do przewlekłych chorób zapalnych dróg oddechowych o zmiennym przebiegu i nie łatwych do przewidzenia objawach. Astma oskrzelowa jest uznawana za chorobą nieuleczalną, którą da się jednak kontrolować. Chorym na astmę oskrzelową zaleca się zapobieganie zaostrzeniom choroby – niwelowaniu występujących dolegliwości lub przynajmniej ich znaczne ograniczenie i złagodzenie. Wdrażane leczenie ma na celu powstrzymanie postępu choroby i zapobieganie trwałemu spadkowi wydolności układu oddechowego.

 

Charakterystyczne dla astmy oskrzelowej jest zbyt mocne i łatwe kurczenie oskrzeli, co przez ciągle toczący się w nich stan zapalny w konsekwencji prowadzi do niekorzystnej przebudowy tkanek. Dolegliwości występujące u chorych cierpiących na astmę oskrzelową występują z różnym nasileniem - u niektórych pojawiają się kilka razy w ciągu doby, u innych mogą wystąpić kilka razy w miesiącu. Chorym na astmę oskrzelową podawane są leki o działaniu doraźnym, szybko rozszerzające oskrzela i ułatwiające oddychanie, oraz leki o działaniu przeciwzapalnym, czyli oddziałujące na będący przyczyną dolegliwości przewlekły stan zapalny w drogach oddechowych. W tym wypadku wziewne glikokortykosteroidy uznawane są obecnie za najskuteczniejsze leki przeciwzapalne pierwszego rzutu w każdej postaci astmy. Niebywałą pomocą przy kontrolowaniu przebiegu astmy oskrzelowej stanowią urządzenia wspomagające, umożliwiające zbadanie przepływu powietrza w drogach oddechowych - takie jak pikflometr.

 

Pikflometr do badania szczytowego przepływu wydechowego powietrza w drogach oddechowych wykorzystuje wskaźnik PEF, czyli wskaźnik szybkości wydychania powietrza po głębokim wdechu. Pomiar pikflometryczny stosowany jest w kontroli astmy. Uzyskany wynik pomiaru PEF wskazuje na stopień ciężkości choroby.

 PEF Spirometria co to jest?

Szczytowy przepływ wydechowy (wskaźnik PEF) jest parametrem spirometrycznym oznaczającym maksymalne natężenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe podczas maksymalnie nasilonego wydechu. Samodzielnie wykonywane pomiary szczytowego przepływu wydechowego jest podstawą samokontroli w przypadku pacjentów cierpiących na astmę oskrzelową i POChP.

 

Jaka jest prawidłowa zmienność dobowa szczytowego przepływu oddechowego?

 

Za prawidłową zmienność dobową wskaźnika PEF uznaje się występowanie różnicę wartości poniżej 20%. Wskaźnik PEF wyrażany jest w l/min. i jego wartość w zależności od pory dnia jest najniższa wcześnie rano, najwyższa z kolei jest w późnych godzinach popołudniowych. Prawidłowa wartość PEF dla danego pacjenta zależy od jego płci, wieku, wzrostu i włożonego wysiłku. W przybliżeniu zakres normy odpowiada ±20% wartości należnej.

 

Ważne jest, aby to badanie zostało prawidłowo wykonane. Warto przy tym pamiętać, że pomiar szczytowego przepływu wydechowego powinien być wykonywany zawsze o tej samej porze. Pomiar jest wykonywany zgodnie z indywidualnymi wskazaniami od lekarza, opartymi na wywiadzie pacjenta oraz planowanym leczeniu. Zazwyczaj zaleca się korzystanie z pikflometru dwa razy dziennie – rano i w późnych godzinach popołudniowych.

 

Należy pamiętać, aby podczas pomiaru nie odkrztuszać wydzieliny, ponieważ powoduje to fałszywie wysokie wyniki. Nie należy także wykonywać wydechu przy wpuklonych policzkach. Z kolei zbyt niskie wartości PEF mogą być wywołane odruchowym skurczem oskrzeli w wyniku kilku pomiarów w małych odstępach czasu. Obniżona wartość PEF może być spowodowana przez nieprawidłową budowę klatki piersiowej, zwężenie tchawicy, zrosty opłucnej, niewydolność krążenia i inne. Dlatego też badanie pikflometryczne stosuje się do kontroli astmy, a nie do potwierdzenia rozpoznania astmy.

 

Wartość PEF normy. Jaka jest prawidłowa wartość PEF dla osoby dorosłej?

W badaniu płuc za pomocą pikflometru mierzy się wskaźnik PEF. Prawidłowa wartość PEF u osoby zdrowej wynosi ok. 400-600 l/min. - i jest to tak zwana wartość należna. Obniżona wartość szczytowego wypływu powietrza wskazuje na astmę. Najczęściej u osób cierpiących na astmę bronchitową wynik oscyluje w granicach 200-400 l/minutę. W ciężkich postaciach i atakach astmy wynik ten wynosi nawet 100 l/minutę lub poniżej tej wartości. Wartości czynnika PEF mogą różnić się w zależności od płci, wieku, a nawet wzrostu.

 

Jak prawidłowo korzystać z pikflometru?

Pomiar pikflometrem powinien być wykonywany w pozycji stojącej, natomiast miernik powinien być trzymany poziomo. Przed badaniem należy ustawić w pikflometrze wskaźnik na skali na wartość 0. Następnie wziąć głęboki wdech, chwilę wstrzymać oddech, po czym włożyć ustnik pikflometru do ust. Następnie należy jak najszybciej i z jak największą siłą wydmuchać powietrze z płuc, przy czym nie wolno wydmuchiwać go przez nos. Po chwili wynik jest gotowy do odczytania na skali.

Pikflometr posiada trzy strefy z informacją o stanie pacjenta. Wykonywanie wydechu przez ustnik powoduje przesunięcie się niewielkiego wskaźnika. Po jego zatrzymaniu uzyskiwany jest odczyt pomiaru. Strefa zielona to PEF w zakresie 100-80% wartości odniesienia i oznacza, że choremu nic nie dolega. Żółta strefa to stan, kiedy pojawiają się pierwsze dolegliwości, PEF wynosi 80-60% wartości odniesienia i zachodzi konieczność zwiększenia dawki leku. Czerwona strefa wskazuje na zaostrzenie astmy, a jej wartość odniesienia wynosi poniżej 60%. Czerwona strefa informuje też o konieczności konsultacji lekarskiej. Zaleca się wykonanie pomiaru trzykrotnie, a za końcowy wynik uznaje się najwyższą wartość z trzech wykonanych pomiarów. Wynik zapisywany jest przez urządzenie, gdy pojawia się największa prędkość powietrza podczas wydechu.

 

Badanie pikflometrem umożliwia ocenę stanu ciężkości astmy. Jeżeli występują wyraźne odchylenia od dotychczasowych wyników, oznacza to pogorszenie się stanu pacjenta. W przypadku odnotowania znacznego spadku PEF w przeciągu kilku dni, konieczna jest konsultacja u lekarza pulmonologa w celu wykonania dokładniejszych badań. W ten sposób możliwe jest potwierdzenie lub zaprzeczenie pogorszenia się choroby. W drugim przypadku obniżona wartość wskaźnika PEF może być wynikiem nieprawidłowego przeprowadzania pomiaru za pomocą PEF.

 

Pikflometr dla dzieciStosowanie

 

Pikflometr przeznaczony jest do użytku dla każdej grupy wiekowej. Pikflometr elektroniczny może być z powodzeniem stosowany u dzieci, nie tylko z uwagi na to, że jest dziecinnie prosty w użytkowaniu i jest z powodzeniem wykorzystywany przez najmłodszych. Dodatkowo zachęca do tego wyglądem przypominającym sygnalizator świetlny. W ofercie pikflometrów znajdują się specjalne pikflometry dla dzieci, z obniżonym zakresem pomiaru (50-400 L/min.), które dzięki ich przystępności umożliwiają codzienne monitorowanie zmian wydolności dróg oddechowych najmłodszych. Produkt jest lekki i jest niewielkich rozmiarów, idealnie sprawdza się w podróży.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pikflometrów elektronicznych dla dzieci i dorosłych w sklepie medycznym KREDOS.

Wzrostomiarka Seca 232 do wagi niemowlęcej Seca 336 i 334

SECA wzrostomiarka,seca 233,do,wagi,niemowlęcej,seca 376
Wzrostomiarka SECA 232 do wagi niemowlęcej SECA 336 i 334 jest idealnym...
345,60 zł

Leżanka drewniana Juventas GAIA II

JUVENTAS leżanka,kozetka,do gabinetu,drewniana,juventas,gaia II
Leżanka drewniana Juventas GAIA II dzięki dzielonemu blatowi idealnie sprawdzi się w...
1485,00 zł

Stół rehabilitacyjny KSR 2

JUVENTAS stół rehabilitacyjny,ksr 2,
Stół rehabilitacyjny KSR 2...
2256,99 zł

Etui do lupy c

HEINE etui,do,lupy,c
Etui do lupy C. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy....
98,17 zł

Oczyszczacz powietrza Beurer LR 500

BEURER oczyszczacz,powietrza,lr 500,lr500,oczyszczacz powietrza,
Oczyszczacz powietrza Beurer LR 500 pozwoli odetchnąć pełną piersią bez obaw o...
2213,19 zł

Termometr Little Doctor LD-302

Little Doctor termometr,little doctor,termometr wodoodporny,termometr elektroniczny,termometr little doctor,
Termometr Little Doctor LD-302...
18,36 zł

Stolik mobilny do wag niemowlęcych z szufladą

SECA stolik mobilny,stolik,do wag,seca 403
Stolik mobilny do wag niemowlęcych z szufladą seca 403 to niezastąpiony element...
2853,60 zł

Wkład rozgrzewający do łózka TS 19

BEURER wkład rozgrzewający,do łóżka,ts 19,ts19,
Wkład rozgrzewający do łóżka TS 19 sprawdzi się idealnie dla osób posiadających...
166,94 zł

Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic 5E lateksowe, czerwone

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czerwony,dla sportowców,elastyczny,5E,zestaw
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, czerwonych to opatrunki o właściwościach...
21,80 zł

Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic 5E lateksowe, czarne

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czarny,dla sportowców,elastyczny,5E,zestaw
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, czarnych to opatrunki o właściwościach...
17,80 zł

Termometr bezdotykowy Nissei MT 500

NISSEI termometr bezdotykowy,termometr bezrtęciowy,termometr nissei,termometr bez dotyku,termometr elektroniczny
Termometr bezdotykowy Nissei MT 500 to nowoczesne japońskie urządzenie, które zapewnia wysoką...
234,36 zł

Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic 5E lateksowe, zielone

5E bandaże kohezyjne,lateksowe,ciemnozielone,dla sportowców,5E
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, ciemnozielonych to opatrunki o właściwościach...
17,80 zł

Ciśnieniomierz Little Doctor LD-521A

Little Doctor ciśnieniomierz,ciśnieniomierz little doctor,ciśnieniomierz naramienny,ciśnieniomierz elektroniczny,ciśnieniomierze
Ciśnieniomierz Little Doctor LD-521A to automatyczny ciśnieniomierz elektroniczny, który charakteryzuje się wykonywaniem...
96,12 zł

Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic 5E lateksowy, czerwony 7,5cm x 4,5m

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czerwony,dla sportowców,elastyczny
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, czerwony to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
5,50 zł

Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic 5E lateksowy, czarny 5cm x 4,5m

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czarny,dla sportowców,elastyczny,5E
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, czarny to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
4,50 zł

Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic 5E lateksowy, ciemnozielony 5cm x 4,5m

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,ciemnozielony,dla sportowców,elastyczny
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, ciemnozielony to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
4,50 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź;    IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149;    EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK; SORT CODE - 11402004