.
Producent:
Wybierz producenta

Kardiomonitory

monitor,pacjenta,compact 7,

Monitor Pacjenta Compact 7

medical ECONET monitor,pacjenta,compact 7,
Monitor Pacjenta Compact 7 jest profesjonalnym urządzeniem medycznym stosowanym głównie w szpitalach....
Monitor Pacjenta Compact 7 jest profesjonalnym urządzeniem medycznym stosowanym głównie w szpitalach. Służy do stałej obserwacji parametrów życiowych pacjenta.
10795,14 zł
kardiomonitor,seca,kardiomonitor seca,monitor pracy serca,seca 535,seca mvsa 535

Monitor funkcji życiowych Seca mVSA 535

SECA kardiomonitor,seca,kardiomonitor seca,monitor pracy serca,seca 535,seca mvsa 535
Monitor funkcji życiowych Seca mVSA 535 to urządzenie wykonane z wysokiej jakości...
Monitor funkcji życiowych Seca mVSA 535 to urządzenie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Stosunkowo nieduża dla tego typu urządzeń waga oraz niewielkie wymiary sprawiają, że sprawdzi się on znakomicie do użytku mobilnego np. w ambulansach.
12900,00 zł
kardiomonitor,emtel,fx,3000,fx 3000,

Kardiomonitor kompaktowy FX 3000

EMTEL kardiomonitor,emtel,fx,3000,fx 3000,
Kardiomonitor kompaktowy FX 3000 to funkcjonalny sprzęt przeznaczony do użytku w placówkach...
Kardiomonitor kompaktowy FX 3000 to funkcjonalny sprzęt przeznaczony do użytku w placówkach medycznych. Można go stosować nawet do monitorowania noworodków. Posiada również możliwość sygnalizacji kiedy wartości funkcji życiowych pacjenta osiągną poziom niepożądany. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
0,00 zł
kardiomonitor,modułowy,emtel,fx,3000md,fx 3000 md,

Kardiomonitor modułowy FX 3000 MD

EMTEL kardiomonitor,modułowy,emtel,fx,3000md,fx 3000 md,
Kardiomonitor modułowy FX 3000 MD to funkcjonalny sprzęt przeznaczony do użytku...
Kardiomonitor modułowy FX 3000 MD to funkcjonalny sprzęt przeznaczony do użytku w placówkach medycznych. Można go stosować nawet do monitorowania noworodków. Posiada również możliwość sygnalizacji kiedy wartości funkcji życiowych pacjenta osiągną poziom niepożądany. Model MD jest modułowy to znaczy, że w razie potrzeby poszczególne moduły można zamieniać miejscami. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
0,00 zł
centrala,monitorująca,emtel,fx,3000,c,3000 c,

System centralnego nadzoru FX 3000 C

EMTEL centrala,monitorująca,emtel,fx,3000,c,3000 c,
System centralnego nadzoru FX 3000 C to urządzenie pełniące funkcję centrali...
System centralnego nadzoru FX 3000 C to urządzenie pełniące funkcję centrali monitorującej pracę innych kardiomonitorów za pomocą połączenia przez sieć Ethernet. Dzięki temu istnieje możliwość połączenia centrali do głównej sieci komputerowej szpitala. Komunikacja między monitorami jest szybka i sprawna, pozwala na komfortową pracę. Kompatybilne modele kardiomonitorów to FX 3000, FX 3000MD i FX 2000P. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
0,00 zł
kardiomonitor,emtel,fx2000p,

Kardiomonitor przenośny FX 2000P

EMTEL kardiomonitor,emtel,fx2000p,
Kardiomonitor przenośny FX 2000P stosowany jest do monitorowania parametrów życiowych pacjenta. Może...
Kardiomonitor przenośny FX 2000P stosowany jest do monitorowania parametrów życiowych pacjenta. Może być również stosowany do monitorowania noworodków. Głównie używany na salach operacyjnych bądź na oddziałach, w których ważna jest intensywna opieka nad pacjentem i stały nadzór jego funkcji życiowych. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
0,00 zł
kardiomonitor,compact 5,

Kardiomonitor Compact 5

medical ECONET kardiomonitor,compact 5,
Kardiomonitor Compact 5 jest profesjonalnym urządzeniem medycznym stosowanym głównie w szpitalach....
Kardiomonitor Compact 5 jest profesjonalnym urządzeniem medycznym stosowanym głównie w szpitalach.
35000,00 zł
monitor,pacjenta,cms5000,cms 5000,

Monitor Pacjenta CMS5000

medical ECONET monitor,pacjenta,cms5000,cms 5000,
Monitor Pacjenta CMS5000 jest profesjonalnym urządzeniem medycznym stosowanym głównie w szpitalach. Służy...
Monitor Pacjenta CMS5000 jest profesjonalnym urządzeniem medycznym stosowanym głównie w szpitalach. Służy do stałej obserwacji parametrów życiowych pacjenta.
35000,00 zł

kardiomonitor emtel tx 2000 p

Kardiomonitor to specjalistyczne urządzenie medyczne monitorujące parametry życiowe pacjenta - między innymi puls, ciśnienie krwi, temperaturę ciała i saturację SpO2 w celu alarmowania o zaistniałych nieprawidłowościach mierzonych parametrów - niezależnie od wieku pacjenta. Kardiomonitory przeznaczone są do użytku na oddziałach szpitalnych, w przychodniach, gabinetach zabiegowych, prywatnych klinikach i domach opieki, a także w warunkach domowych.

 

Kardiomonitor jest niezbędnym elementem wyposażenia przede wszystkim na salach operacyjnych, salach nadzoru i salach intensywnej terapii. Poprzez połączenie w jedną całość różnorodnych elementów i funkcji ułatwiających podejmowanie trafnych decyzji przy łóżku pacjenta. Monitory pacjenta dostarczają personelowi medycznemu potrzebnych informacji w przejrzystej formie. Kardiomonitor spełnia potrzeby związane z monitorowaniem pacjentów w ciężkim stanie i w najbardziej wymagających sytuacjach, takich jak przejście przez operacje kardiochirurgiczne. Kardiomonitor to inaczej monitor funkcji życiowych wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak alarmy dźwiękowe i wizualne, dostarczając informacji o zaistnieniu nieprawidłowości poprzez przesyłanie danych do stacji centralnego monitorowania drogą sieciową. Kardiomonitory szpitalne dają możliwość skrócenia czasu od pogorszenia się stanu zdrowia do zastosowania odpowiedniej terapii. Ratowanie życia to najważniejszy czynnik tego specjalistycznego sprzętu medycznego. Dzięki współpracy z głównymi ośrodkami medycznymi i badawczymi, od wielu lat przyczynia się do rozwoju tej dziedziny medycyny. Wszystkie produkty spełniają międzynarodowe standardy oraz posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.

 

Kardiomonitor przez podłączenie do komputera pozwala zintegrować monitor z istniejącą infrastrukturą informatyczną, co sprawia, że kardiomonitor jest wyjątkowo funkcjonalnym narzędziem pracy. Kardiomonitor wspomaga lekarza specjalistę w podejmowaniu decyzji przy łóżku pacjenta. Przez swoją funkcjonalność pozwala lekarzom uzyskać wyraźny obraz stanu pacjenta i odpowiednie informacje kliniczne na pojedynczym widoku przy łóżku pacjenta, dzięki czemu mogą oni optymalnie wykorzystać czas, kwalifikacje współpracującego personelu i zasoby placówki medycznej. Integracja urządzeń i systemów medycznych umożliwia placówkom opieki zdrowotnej wybór optymalnych rozwiązań, zapewniając praktycznie niezakłócony przepływ najważniejszych danych.

 

Kardiomonitor należy do podstawowego wyposażenia oddziałów szpitalnych. Kardiomonitory transportowe są wykorzystywane na co dzień w ratownictwie medycznym, w domach opieki, a nawet w warunkach domowych do monitorowania funkcji życiowych pacjenta leżącego. Każdy z czołowych producentów kardiomonitorów ma w swojej ofercie kardiomonitory stacjonarne oraz kardiomonitory przenośne. Coraz częściej po proste monitory funkcji życiowych, na przykład z pulsoksymetrem, sięgają także sportowcy podczas treningów. Coraz większą popularnością cieszą się także kardiomonitory weterynaryjne.

 

 

Monitor kardiologiczny – jak odczytać badanie?

 

Kardiomonitor umożliwia uzyskanie informacji mierzonych parametrów, takich jak: EKG, HR, czujnik SpO2, NIBP, PR, IBP, CO2 (w strumieniu głównym i bocznym), C.O., gazów anestetycznych, częstości oddechów i uderzeń serca na minutę, czy też pomiaru ciśnienia i temperatury.

 

Parametry z pomiaru EKG wskazują na stan pracy serca pacjenta poprzez badanie jego elektrycznej czynności. Z elektrokardiogramu, czyli zapisu z wynikiem badania EKG możliwe jest określenie napłynięcia krwi do przedsionków, wypompowania krwi z serca, czy też skurczu przedsionków i komór. Monitoring pracy serca (EKG) umożliwia efektywną diagnostykę pracy serca, wspomagając w rozpoznaniu ewentualnych chorób, takich jak arytmia i choroby związane z nieprawidłowością odcinka ST. Elektrody EKG rejestrują elektryczną czynność mięśnia sercowego i pokazują ją na monitorze w postaci krzywej EKG.

 

Kardiomonitor kontroluje częstość oddechów, czyli ilość ich wystąpienia w przeliczeniu na jedną minutę, określając wynik w dwóch formach - numerycznej oraz na krzywej. W warunkach prawidłowych częstość oddechów u osoby dorosłej wynosi 12–16/min., natomiast u noworodka około 40/min. Ponadto, kardiomonitor posiada funkcję detekcji bezdechu, czyli wykrycia i następnie alarmowania o wystąpieniu bezdechu u monitorowanego pacjenta (tzw. APNEA). Z kolei pomiar tętna (HR) pozwala na pomiar ilości uderzeń serca w ciągu jednej minuty.

 

Nieinwazyjny pomiar ciśnienia krwi (NIBP) wykonywany przez kardiomonitor pozwala na zmierzenie ciśnienia krwi w trybie ręcznym, automatycznym i ciągłym w zakresie skurczowym (Systole – SYS), rozkurczowym (Diastole – DIA) i średnim (MAP – Mean Arterial Pressure). Oprócz tego kardiomonitor wykonuje też inwazyjny, czyli wewnątrznaczyniowy pomiar ciśnienia krwi (IBP). Kardiomonitor poprzez kanał powierzchniowy i głęboki dokonuje pomiaru temperatury ciała pacjenta w obrębie powierzchownym, przełyku, odbytu oraz sondy.

 

Kolejnym parametrem funkcji życiowych pacjenta mierzonych za pomocą kardiomonitora jest pomiar wysycenia krwi tlenem (SPO2), czyli saturacja. Dzięki temu możliwe jest ustalenie poziomu wysycenia krwi tętniczej tlenem. Kardiomonitory są wyposażone w czujnik SPO2. Nieprawidłowe wartości badania alarmują o problemach z układem oddechowym u pacjenta. Do pomiaru wysycenia krwi tlenem niezbędny jest kardiomonitor z pulsoksymetrem, który wyposażony jest w specjalny czujnik SpO2 dopasowany budową do stanu i wieku chorego (na przykład pulsoksymetry napalcowe, pulsoksymetry pediatryczne z opaską na nadgarstek lub stopę niemowlęcia). Pomiar wysycenia krwi dwutlenkiem węgla (CO2) – kardiomonitory z kapnografem pozwalają na ocenę wysycenia krwi CO2, co w porównaniu z poziomem saturacji daje ważne informacje diagnostyczne na temat stanu pacjenta.

 

Wymienione parametry należą do podstawowego wyposażenia sprzętu, jakim są kardiomonitory podstawowych funkcji życiowych. W zależności od modelu kardiomonitor może mieć wiele różnych dodatkowych opcji, w zależności od przeznaczenia i specyfiki działania, takie jak na przykład moduł rzutu minutowego serca (CO), moduły gazów anestetycznych, moduł głębokości znieczulenia, i wiele innych. Zebrane dane są pokazywane w formie wykresów lub tabelarycznie.

 

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5049,79 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
3699,17 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel....
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel. ...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07...
79,90 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat EKG Aspel TOPAZ ECG v.101

ASPEL aparat ekg,aspel,ecg,topaz,elektrokardiograf,aparaty ekg,
Aparat EKG Aspel TOPAZ ECG v.101...
3056,40 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB...
47,52 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
384,48 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (rzepy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712...
63,96 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (napy)...
63,96 zł

Aparat ekg Aspel Green EKG v.06.101W weterynaryjny

ASPEL aparat ekg weterynaryjny,aparat weterynaryjny,aparat ekg,ekg,elektrokardiografy
Aparat ekg Aspel Green EKG v.06.101W weterynaryjny...
3835,57 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11...
399,60 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422...
351,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004