Producent:
BEURER

Czujniki snu, monitorowanie snu

-10%
czujnik snu,sl10,czujnik,snu,beurer,usypiacz świetlny
Promocja

Usypiacz świetlny Beurer SL 10 DreamLight

BEURER czujnik snu,sl10,czujnik,snu,beurer,usypiacz świetlny
Usypiacz świetlny Beurer SL 10 DreamLight...
Usypiacz świetlny Beurer SL 10 DreamLight
102,66 zł 114,07 zł
usypiacz dźwiękowy,czujnik snu,monitor snu,beurer,usypiacz kredos

Usypiacz dźwiękowy Beurer SL 15 DreamSound

BEURER usypiacz dźwiękowy,czujnik snu,monitor snu,beurer,usypiacz kredos
Usypiacz dźwiękowy Beurer SL 15 DreamSound...
Usypiacz dźwiękowy Beurer SL 15 DreamSound
114,07 zł
urządzenie,zapobiegające,chrapaniu,sl70,sl 70,sl-70,beurer,

Urządzenie zapobiegające chrapaniu SL 70

BEURER urządzenie,zapobiegające,chrapaniu,sl70,sl 70,sl-70,beurer,
Urządzenie zapobiegające chrapaniu SL 70 to bezinwazyjna i innowacyjna metoda terapii. Urządzenie...
Urządzenie zapobiegające chrapaniu SL 70 to bezinwazyjna i innowacyjna metoda terapii. Urządzenie natychmiast wykrywa chrapanie kiedy tylko się pojawi, a następnie niweluje je za pomocą wibracji oraz emisji dźwięku.
557,83 zł
czujnik snu,se80,czujnik,snu,beurer

Czujnik snu SE 80

BEURER czujnik snu,se80,czujnik,snu,beurer
Czujnik snu SE80 to precyzyjne, niezauważalne i nieodczuwalne urządzenie, służące do profesjonalnego...
Czujnik snu SE80 to precyzyjne, niezauważalne i nieodczuwalne urządzenie, służące do profesjonalnego pomiaru, analizy i dokumentacji snu. Dzięki umiejscowieniu pod materacem jest całkowicie niezauważalny i nieodczuwalny. Rejestruje częstotliwość bicia serca, oddechu i ruchu, umożliwiając obrazową ocenę jakości snu. Urządzenie obsługiwane jest przez bezpłatną aplikację Beurer SleepExpert poprzez połączenie energooszczędną technologią Bluetooth® Smart ze smartfonem użytkownika, dzięki której automatycznie prowadzony jest dziennik snów oraz generowane są spersonalizowane wskazówki dla poprawy jakości snu. Urządzenie posiada funkcję budzenia we właściwej fazie snu oraz wskazuje fazy księżyca. Gwarancja producenta wynosi 36 miesięcy.
622,82 zł
maska przeciwko chrapaniu,sl 60,sl60,beurer,maska beurer,beurer przeciwko chrapaniu,

Maska przeciwko chrapaniu SL 60

BEURER maska przeciwko chrapaniu,sl 60,sl60,beurer,maska beurer,beurer przeciwko chrapaniu,
Maska przeciwko chrapaniu SL 60 to rozwiązanie, które pozwoli zapewnić spokojny sen...
Maska przeciwko chrapaniu SL 60 to rozwiązanie, które pozwoli zapewnić spokojny sen osobom bezpośrednio zmagających się z problemem chrapania oraz ich bliskim.
492,27 zł
czujnik snu,opaska przeciw chrapaniu,beurer,chrapanie,

Opaska przeciw chrapaniu Beurer SL 40

BEURER czujnik snu,opaska przeciw chrapaniu,beurer,chrapanie,
Opaska przeciw chrapaniu Beurer SL 40...
Opaska przeciw chrapaniu Beurer SL 40
256,65 zł

czujnik snu se80

Sen ma niezwykle ważny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Jest to moment, w którym w organizmie zachodzą procesy regeneracyjne. Jeśli śpimy zbyt mało lub w jakiś sposób nasz sen jest zakłócany jakość procesów regeneracyjnych organizmu również się obniża. Warto też zaznaczyć, że oprócz „ładowania baterii” sen to dla organizmu również okazja do przeprowadzania wielu innych procesów. Przede wszystkim są to procesy związane z pamięcią. Zebrane w ciągu dnia informacje i wspomnienia są „katalogowane” w trakcie snu. Natomiast niedobór snu, zakłóca procesy poznawcze, utrudnia koncentracje i zaburza przyswajanie informacji w ciągu dnia. 

Oprócz wszelkich procesów pamięciowych i regeneracyjnych podczas snu zachodzą też procesy mające na celu wyrównanie lub uzupełnienie poziomu hormonów. Najpopularniejszym hormonem, którego wydzielanie jest ściśle skorelowane z cyklem dobowym jest kortyzol. Kortyzol w największej dawce wydzielany jest właśnie podczas snu, jego ilość w organizmie powinna być zatem najwyższa w nocy oraz bezpośrednio po czyli o poranku - z czasem jednak malejąc. Organizm pozbawiony odpowiedniej ilości snu w ciągu nocy to organizm, który prędko zostanie wytrącony z naturalnego rytmu dobowego. Jeśli rytm dobowy zostanie zaburzony, zaburzone też zostaje wydzielanie kortyzolu. Co z kolei może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Kortyzol inaczej nazywany jest hormonem stresu i ma bardzo poważny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zarówno niedobór jak i jego nadmiar mogą powodować znaczące zaburzenia w wielu różnych obszarach organizmu. Tak różnych, że wśród nich znajdują się m.in.: nadciśnienie czy zaburzenia miesiączkowania

Kortyzol nie jest jednak jedynym hormonem uwarunkowanym snem. Najbardziej znanym i najczęściej kojarzonym ze snem hormonem jest oczywiście hormon wzrostu. Somatotropina znana pod nazwą hormon wzrostu wydzielana jest w nocy kiedy organizm jest w stanie głębokiego snu. Odpowiednia ilość somatotropiny jest niezwykle ważna, nie tylko ze względu na procesy wzrostu kości czy masy mięśniowej organizmu, ale też ze względu na procesy regeneracyjne. Oprócz tego somatotropina ma też wpływ na koncentracje i dobre samopoczucie w ciągu dnia.  Zarówno niedobór jak i nadmiar hormonu wzrostu może powodować poważne problemy ze zdrowiem. Nadmiar somatotropiny może prowadzić do gigantyzmu czy akromegalii. Dla optymalnego poziomu hormonu wzrostu ważny jest głęboki i nieprzerwany sen w porach zgodnych z naturalnym cyklem dobowym. 

Kolejnym hormonem, którego wydzielanie oraz poziom w organizmie jest zależny od snu jest testosteron. Wiele badań wykazało, że im dłuższy i lepszy sen tym większa ilość androgenu wytwarzana jest przez organizm. Mała ilość snu może powodować spadek hormonu nawet o 30%. 

Odpowiednia ilość snu ma też duży wpływ na przyswajanie insuliny. Przyjmuje się, że dla optymalnej przyswajalności insuliny należy przesypiać około 8h dziennie. Tutaj najważniejszy jest balans, gdyż zarówno niedomiar jak i nadmiar snu mają tutaj niezwykle duży wpływ i mogą powodować wiele niepożądanych problemów. Zaburzona przyswajalność insuliny może stanowić ogromny kłopot i może prowadzić do cukrzycy czy otyłości. 

Naturalnym jest, że pomimo starań nie zawsze jesteśmy w stanie pilnować optymalnej dla naszego organizmu ilości snu. Mają na to wpływ różne zdarzenia losowe. Jednak należy pamiętać, aby każdy taki niedobór jak najszybciej uzupełniać. Jeśli więc z jakiegoś powodu danego dnia spaliśmy godziną czy dwie krócej niż zazwyczaj warto wieczorem położyć się spać o tą godzinę czy dwie wcześniej. Jeśli nie będziemy pamiętać o odpowiednim bilansie organizm będzie domagał się tego snu prędzej czy później. Jeśli więc nadwyrężymy swój organizm zbyt mocno, staniemy się nadzwyczaj podatni na to, aby przegapić dzwoniący budzik. Perspektywa zaspania do pracy, szkoły czy uczelni lub spóźnienia się na ważne wydarzenie powinna skutecznie nakłonić do przestrzegania odpowiedniej ilości snu. 

Organizm może też domagać się snu w inny sposób. Brak odpowiedniej ilości snu może powodować duży deficyt energetyczny - to powinno być szczególnie ważne dla osób przebywających na redukcji. Organizm wymęczony brakiem snu, domagać się będzie uzupełnienia brakującej energii w postaci dostarczanych z posiłkiem kalorii. Będzie to powodować nieustanne uczucie głodu, co z kolei przyczynić się może do niekontrolowanego podjadania. Wynikiem takich praktyk może być nieustanne przybieranie na wadze.

Znając już możliwe ryzyko wynikające z niedoboru snu, warto też zaznaczyć, że sama jakość snu ma równie wielkie znaczenie. Jeśli nasz sen będzie często przerywany lub płytki będzie to w dużej mierze wpływać negatywnie na procesy poznawcze organizmu. Niestety problem ten bardzo często najpoważniejsze konsekwencje niesie dla kierowców i operatorów maszyn. Niemal połowa wypadków zarówno na drogach jak i w miejscach pracy powodowana jest właśnie opóźnioną reakcją wywołaną obniżeniem jakości snu. 

Jak widać więc odpowiednia ilość snu jest więcej niż kluczowym elementem dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Czasem jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić, a wieloletnie nawyki ciężko jest zmienić. Czasem też wydaje nam się, że przesypiamy właściwą ilość godzin w ciągu nocy, a nadal czujemy się niewyspani. Bardzo często okazuje się wtedy, że np. nasz sen jest zbyt płytki. Jak więc to odkryć i temu zapobiec? Jak się wysypiać? Jak polepszyć jakość snu?

Odpowiedzi na to może być wiele. Przede wszystkim elektronika. Telefony, tablety i inne urządzenia odkładamy na minimum godzinę przed snem. Światło wydzielane przez urządzenia elektroniczne jest nienaturalne dla naszego organizmu i ma negatywny wpływ na zasypianie i jakość snu. 

Ziołowa herbata czy suplementy diety pomagające wyciszyć organizm przed snem mogą ułatwić zasypianie i podnieść jakość snu. Jednocześnie warto też pamiętać o odpowiedniej diecie i o tym aby ostatni posiłek spożywać około dwóch godzin przed snem - wzmożona praca żołądka będzie miała negatywny wpływ na jakość wypoczynku. 

Jeśli jednak nie mamy czasu lub przestrzeganie powyższych zasad okazuje się nieskuteczne najprostszą metodą będzie monitor snu. Jak działa monitor snu? Urządzenie to oprócz monitorowania jakości snu, czasu jego trwania oraz wielu innych parametrów często posiada też funkcje ułatwiające zasypianie. Urządzenia te wykorzystują światło lub ultradźwięki. Każda z tych metod jest równie skuteczna, a wybór odpowiedniej metody zależna jest od indywidualnych preferencji użytkownika. 

Wśród urządzeń ulepszających jakość snu warto też wspomnieć o urządzeniach zapobiegających chrapaniu. Mają one znakomity wpływ zarówno na jakość snu osób zmagających się z problemem chrapania. Polepsza to również jakość oddychania oraz zapobiega występowaniu bezdechu. Opaski zapobiegające chrapaniu oraz inne urządzenia tego typu nie tylko polepszają jakość życia osób, które zmagają się z tym problemem, ale też ich partnerów oraz rodziny. Urządzenia wspomagające sen to znakomity wybór dla tych, których naturalne metody zawodzą. 

Kostka 40x40x40 Juventas

JUVENTAS kostka rehabilitacyjna,kl4,
Kostka 40x40x40...
175,00 zł

Sterylizator PROFI 150 RHODE UV-C jednofunkcyjny z 3 promiennikami wewnętrznymi

rhode sterylizator,rhode,sterylizator uvc,uvc,sterylizator uv,
Sterylizator PROFI 150 RHODE UV-C jednofunkcyjny z 3 promiennikami wewnętrznymi...
2460,00 zł

Etui do lupy c

HEINE etui,do,lupy,c
Etui do lupy C. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy....
99,00 zł

Waga łazienkowa szklana Beurer GS 410 czarna

BEURER waga szklana,waga beurer,beurer,waga łazienkowa,waga łazienkowa szklana,gs 410,
Waga łazienkowa szklana Beurer GS 410 czarna jest uosobieniem stylu i funkcjonalności....
156,84 zł
Promocja

Waga szklana Beurer GS 280 BMI Genius

BEURER waga szklana,wagi szklane,beurer,gs280,gs 280,BMI,gs 280 bmiI genius,bmi genius,
Waga szklana Beurer GS 280 BMI Genius to niezwykłe urozmaicenie klasyki. Cyfrowa...
113,78 zł 126,42 zł

Test amslera

test,amslera
Test amslera to badanie mające na celu wykrycie ewentualnych zaburzeń występujących w...
461,70 zł

Sterylizator PROFI 100 RHODE UV-C jednofunkcyjny z 2 promiennikami wewnętrznymi

rhode sterylizator,rhode,sterylizator uvc,uvc,sterylizator uv,
Sterylizator PROFI 100 RHODE UV-C jednofunkcyjny z 2 promiennikami wewnętrznymi...
1845,00 zł

Klin 70x60x30 cm KN11 Juventas

JUVENTAS klin,do rehabilitacji,do ćwiczeń,juventas,duży
Klin 70x60x30 cm KN11 Juventas to niezbędne wyposażenie każdego gabinetu rehabilitacyjnego i...
200,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004