.
Producent:
BEURER

Czujniki snu, monitorowanie snu

czujnik snu,sl10,czujnik,snu,beurer,usypiacz świetlny

Usypiacz świetlny Beurer SL 10 DreamLight

BEURER czujnik snu,sl10,czujnik,snu,beurer,usypiacz świetlny
Usypiacz świetlny Beurer SL 10 DreamLight, to urządzenie, którego zadaniem jest pomoc...
Usypiacz świetlny Beurer SL 10 DreamLight, to urządzenie, którego zadaniem jest pomoc w wyciszeniu się po całym dniu i ułatwieniu procesu zasypiania.
121,18 zł
usypiacz dźwiękowy,czujnik snu,monitor snu,beurer,usypiacz kredos

Usypiacz dźwiękowy Beurer SL 15 DreamSound

BEURER usypiacz dźwiękowy,czujnik snu,monitor snu,beurer,usypiacz kredos
Usypiacz dźwiękowy Beurer SL 15 DreamSound...
Usypiacz dźwiękowy Beurer SL 15 DreamSound
126,03 zł
czujnik snu,se80,czujnik,snu,beurer

Czujnik snu SE 80

BEURER czujnik snu,se80,czujnik,snu,beurer
Czujnik snu SE80 to precyzyjne, niezauważalne i nieodczuwalne urządzenie, służące do profesjonalnego...
Czujnik snu SE80 to precyzyjne, niezauważalne i nieodczuwalne urządzenie, służące do profesjonalnego pomiaru, analizy i dokumentacji snu. Dzięki umiejscowieniu pod materacem jest całkowicie niezauważalny i nieodczuwalny. Rejestruje częstotliwość bicia serca, oddechu i ruchu, umożliwiając obrazową ocenę jakości snu. Urządzenie obsługiwane jest przez bezpłatną aplikację Beurer SleepExpert poprzez połączenie energooszczędną technologią Bluetooth® Smart ze smartfonem użytkownika, dzięki której automatycznie prowadzony jest dziennik snów oraz generowane są spersonalizowane wskazówki dla poprawy jakości snu. Urządzenie posiada funkcję budzenia we właściwej fazie snu oraz wskazuje fazy księżyca. Gwarancja producenta wynosi 36 miesięcy.
659,23 zł
maska przeciwko chrapaniu,sl 60,sl60,beurer,maska beurer,beurer przeciwko chrapaniu,

Maska przeciwko chrapaniu SL 60

BEURER maska przeciwko chrapaniu,sl 60,sl60,beurer,maska beurer,beurer przeciwko chrapaniu,
Maska przeciwko chrapaniu SL 60 to rozwiązanie, które pozwoli zapewnić spokojny sen...
Maska przeciwko chrapaniu SL 60 to rozwiązanie, które pozwoli zapewnić spokojny sen osobom bezpośrednio zmagających się z problemem chrapania oraz ich bliskim.
533,21 zł
czujnik snu,opaska przeciw chrapaniu,beurer,chrapanie,

Opaska przeciw chrapaniu Beurer SL 40

BEURER czujnik snu,opaska przeciw chrapaniu,beurer,chrapanie,
Opaska przeciw chrapaniu Beurer SL 40...
Opaska przeciw chrapaniu Beurer SL 40
285,99 zł

czujnik snu se80

Sen ma niezwykle ważny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Jest to moment, w którym w organizmie zachodzą procesy regeneracyjne. Jeśli śpimy zbyt mało lub w jakiś sposób nasz sen jest zakłócany jakość procesów regeneracyjnych organizmu również się obniża. Warto też zaznaczyć, że oprócz „ładowania baterii” sen to dla organizmu również okazja do przeprowadzania wielu innych procesów. Przede wszystkim są to procesy związane z pamięcią. Zebrane w ciągu dnia informacje i wspomnienia są „katalogowane” w trakcie snu. Natomiast niedobór snu, zakłóca procesy poznawcze, utrudnia koncentracje i zaburza przyswajanie informacji w ciągu dnia. 

Oprócz wszelkich procesów pamięciowych i regeneracyjnych podczas snu zachodzą też procesy mające na celu wyrównanie lub uzupełnienie poziomu hormonów. Najpopularniejszym hormonem, którego wydzielanie jest ściśle skorelowane z cyklem dobowym jest kortyzol. Kortyzol w największej dawce wydzielany jest właśnie podczas snu, jego ilość w organizmie powinna być zatem najwyższa w nocy oraz bezpośrednio po czyli o poranku - z czasem jednak malejąc. Organizm pozbawiony odpowiedniej ilości snu w ciągu nocy to organizm, który prędko zostanie wytrącony z naturalnego rytmu dobowego. Jeśli rytm dobowy zostanie zaburzony, zaburzone też zostaje wydzielanie kortyzolu. Co z kolei może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Kortyzol inaczej nazywany jest hormonem stresu i ma bardzo poważny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zarówno niedobór jak i jego nadmiar mogą powodować znaczące zaburzenia w wielu różnych obszarach organizmu. Tak różnych, że wśród nich znajdują się m.in.: nadciśnienie czy zaburzenia miesiączkowania

Kortyzol nie jest jednak jedynym hormonem uwarunkowanym snem. Najbardziej znanym i najczęściej kojarzonym ze snem hormonem jest oczywiście hormon wzrostu. Somatotropina znana pod nazwą hormon wzrostu wydzielana jest w nocy kiedy organizm jest w stanie głębokiego snu. Odpowiednia ilość somatotropiny jest niezwykle ważna, nie tylko ze względu na procesy wzrostu kości czy masy mięśniowej organizmu, ale też ze względu na procesy regeneracyjne. Oprócz tego somatotropina ma też wpływ na koncentracje i dobre samopoczucie w ciągu dnia.  Zarówno niedobór jak i nadmiar hormonu wzrostu może powodować poważne problemy ze zdrowiem. Nadmiar somatotropiny może prowadzić do gigantyzmu czy akromegalii. Dla optymalnego poziomu hormonu wzrostu ważny jest głęboki i nieprzerwany sen w porach zgodnych z naturalnym cyklem dobowym. 

Kolejnym hormonem, którego wydzielanie oraz poziom w organizmie jest zależny od snu jest testosteron. Wiele badań wykazało, że im dłuższy i lepszy sen tym większa ilość androgenu wytwarzana jest przez organizm. Mała ilość snu może powodować spadek hormonu nawet o 30%. 

Odpowiednia ilość snu ma też duży wpływ na przyswajanie insuliny. Przyjmuje się, że dla optymalnej przyswajalności insuliny należy przesypiać około 8h dziennie. Tutaj najważniejszy jest balans, gdyż zarówno niedomiar jak i nadmiar snu mają tutaj niezwykle duży wpływ i mogą powodować wiele niepożądanych problemów. Zaburzona przyswajalność insuliny może stanowić ogromny kłopot i może prowadzić do cukrzycy czy otyłości. 

Naturalnym jest, że pomimo starań nie zawsze jesteśmy w stanie pilnować optymalnej dla naszego organizmu ilości snu. Mają na to wpływ różne zdarzenia losowe. Jednak należy pamiętać, aby każdy taki niedobór jak najszybciej uzupełniać. Jeśli więc z jakiegoś powodu danego dnia spaliśmy godziną czy dwie krócej niż zazwyczaj warto wieczorem położyć się spać o tą godzinę czy dwie wcześniej. Jeśli nie będziemy pamiętać o odpowiednim bilansie organizm będzie domagał się tego snu prędzej czy później. Jeśli więc nadwyrężymy swój organizm zbyt mocno, staniemy się nadzwyczaj podatni na to, aby przegapić dzwoniący budzik. Perspektywa zaspania do pracy, szkoły czy uczelni lub spóźnienia się na ważne wydarzenie powinna skutecznie nakłonić do przestrzegania odpowiedniej ilości snu. 

Organizm może też domagać się snu w inny sposób. Brak odpowiedniej ilości snu może powodować duży deficyt energetyczny - to powinno być szczególnie ważne dla osób przebywających na redukcji. Organizm wymęczony brakiem snu, domagać się będzie uzupełnienia brakującej energii w postaci dostarczanych z posiłkiem kalorii. Będzie to powodować nieustanne uczucie głodu, co z kolei przyczynić się może do niekontrolowanego podjadania. Wynikiem takich praktyk może być nieustanne przybieranie na wadze.

Znając już możliwe ryzyko wynikające z niedoboru snu, warto też zaznaczyć, że sama jakość snu ma równie wielkie znaczenie. Jeśli nasz sen będzie często przerywany lub płytki będzie to w dużej mierze wpływać negatywnie na procesy poznawcze organizmu. Niestety problem ten bardzo często najpoważniejsze konsekwencje niesie dla kierowców i operatorów maszyn. Niemal połowa wypadków zarówno na drogach jak i w miejscach pracy powodowana jest właśnie opóźnioną reakcją wywołaną obniżeniem jakości snu. 

Jak widać więc odpowiednia ilość snu jest więcej niż kluczowym elementem dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Czasem jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić, a wieloletnie nawyki ciężko jest zmienić. Czasem też wydaje nam się, że przesypiamy właściwą ilość godzin w ciągu nocy, a nadal czujemy się niewyspani. Bardzo często okazuje się wtedy, że np. nasz sen jest zbyt płytki. Jak więc to odkryć i temu zapobiec? Jak się wysypiać? Jak polepszyć jakość snu?

Odpowiedzi na to może być wiele. Przede wszystkim elektronika. Telefony, tablety i inne urządzenia odkładamy na minimum godzinę przed snem. Światło wydzielane przez urządzenia elektroniczne jest nienaturalne dla naszego organizmu i ma negatywny wpływ na zasypianie i jakość snu. 

Ziołowa herbata czy suplementy diety pomagające wyciszyć organizm przed snem mogą ułatwić zasypianie i podnieść jakość snu. Jednocześnie warto też pamiętać o odpowiedniej diecie i o tym aby ostatni posiłek spożywać około dwóch godzin przed snem - wzmożona praca żołądka będzie miała negatywny wpływ na jakość wypoczynku. 

Jeśli jednak nie mamy czasu lub przestrzeganie powyższych zasad okazuje się nieskuteczne najprostszą metodą będzie monitor snu. Jak działa monitor snu? Urządzenie to oprócz monitorowania jakości snu, czasu jego trwania oraz wielu innych parametrów często posiada też funkcje ułatwiające zasypianie. Urządzenia te wykorzystują światło lub ultradźwięki. Każda z tych metod jest równie skuteczna, a wybór odpowiedniej metody zależna jest od indywidualnych preferencji użytkownika. 

Wśród urządzeń ulepszających jakość snu warto też wspomnieć o urządzeniach zapobiegających chrapaniu. Mają one znakomity wpływ zarówno na jakość snu osób zmagających się z problemem chrapania. Polepsza to również jakość oddychania oraz zapobiega występowaniu bezdechu. Opaski zapobiegające chrapaniu oraz inne urządzenia tego typu nie tylko polepszają jakość życia osób, które zmagają się z tym problemem, ale też ich partnerów oraz rodziny. Urządzenia wspomagające sen to znakomity wybór dla tych, których naturalne metody zawodzą. 

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
6030,00 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
5096,00 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, jest niezbędnym elementem, wchodzącym...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do użytku...
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do współpracy z...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07, to bardzo wygodny i poręczny...
104,55 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk), dedykowany do użycia wraz z...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET, dedykowany jest do elektrokardiografów firmy Aspel, z...
499,00 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy), to bardzo wygodny futerał,...
93,30 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11, jest niezbędnym elementem wyposażenia aparatu EKG. Używany w...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422, to produkt, dedykowany do modeli AsPekt 703 i Aspel...
350,00 zł

Kabel do holtera Aspekt KRH 703 v.200

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel do holtera Aspekt KRH 703 v.200, jest 7-elektrodowym kablem, który w...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004