.
Producent:
JUVENTAS

Drabinki rehabilitacyjne

drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db1

Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB1

JUVENTAS drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db1
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB1 to mebel medyczny, niezbędny element wyposażenia centrów rehabilitacji,...
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB1 to mebel medyczny, niezbędny element wyposażenia centrów rehabilitacji, fizjoterapii i sal gimnastycznych. Konstrukcja drabinki rehabilitacyjnej wykonana została z drewna bukowego. Drabinka gimnastyczna posiada owalne szczeble zapobiegające obracaniu szczebli i dające pewny chwyt. Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB1 zaprojektowana i testowana zgodnie z normą PN-EN 12346. 
759,00 zł
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB2

Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB2

JUVENTAS Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB2
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB2 to mebel medyczny przeznaczony do wykonywania ćwiczeń w...
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB2 to mebel medyczny przeznaczony do wykonywania ćwiczeń w salach gimnastycznych, rehabilitacji i fizjoterapii. Konstrukcja drabinki gimnastycznej wykonana z drewna bukowego. Szczeble mają owalny kształt i zapobiegają obracaniu. Sprzęt rehabilitacyjny spełnia normy bezpieczeństwa, testowany zgodnie z normą PN-EN 12346. 
805,00 zł
drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db3

Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB3

JUVENTAS drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db3
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB3 to mebel medyczny stosowany jako sprzęt rehabilitacyjny, fizjoterapeutyczny oraz...
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB3 to mebel medyczny stosowany jako sprzęt rehabilitacyjny, fizjoterapeutyczny oraz do sal gimnastycznych. Stabilna konstrukcja drabinki gimnastycznej jest wykonana z drewna bukowego. Owalne szczeble drabinki rehabilitacyjnej są unieruchomione podczas użytkowania. Drabinka gimnastyczna jest zgodna z normą PN-EN 12346 i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa.
778,00 zł
drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db4a

Drabinka rehabilitacyjna II z drążkiem Juventas DB4A

JUVENTAS drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db4a
Drabinka rehabilitacyjna II z drążkiem Juventas DB4A to mebel medyczny służący jako niezbędne...
Drabinka rehabilitacyjna II z drążkiem Juventas DB4A to mebel medyczny służący jako niezbędne wyposażenie centrów rehabilitacyjnych i sal gimnastycznych. Wykonana z drewna bukowego drabinka rehabilitacyjna Juventas DB4A posiada wysunięty górny drążek. Szczeble drabinki rehabilitacyjnej nie obracają się. Drabinka rehabilitacyjna spełnia wymogi bezpieczeństwa.
1197,00 zł

stacja kettler z poręczami do drabinki gimnastycznejDrabinki rehabilitacyjne stanowią ważne wyposażenie gabinetów fizjoterapeutycznych, centrów rehabilitacji oraz sal gimnastycznych. Pozwalają one na wykonywanie ćwiczeń usprawniających zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Ćwiczenia na drabinkach przywracają pacjentom sprawność i funkcjonalność po wielu zabiegach operacyjnych, urazach ortopedycznych, a także pomagają dzieciom zmagającym się z wadami postawy. Umożliwiają one także utrzymanie aktywności oraz prowadzenie terapii zarówno na sali do rehabilitacji, jak i w zaciszu własnego domu.

 

Drabinki rehabilitacyjne do sali gimnastycznej i korekcyjnej

Drabinka rehabilitacyjna kojarzy się ze szkołą i salą gimnastyczną. Jednak znajduje ona szerokie zastosowanie także poza jej obszarem. Drabinka gimnastyczna używana jest bowiem często w  centrach rehabilitacji, sanatoriach oraz salach fitness. Wielu pacjentów decyduje się także na drabinki rehabilitacyjne do domu. Umożliwiają one usprawnianie osób dorosłych oraz dzieci. Wykonując systematyczne ćwiczenia na drabince, można ograniczyć bóle stawów i kręgosłupa, zwiększyć siłę osłabionych mięśni oraz poprawić zakres ruchu w stawach.

Drewniane drabinki do ćwiczeń są najbardziej popularnym akcesorium sportowym i rehabilitacyjnym. Nie wymagają one wysokich kosztów utrzymania, są łatwe w montażu oraz mogą być regularnie dezynfekowane. Drabinki gimnastyczne z drążkiem lub bez, dostępne są w różnych wymiarach. Pozwala to dopasować je do potrzeb pacjentów, wielkości gabinetu oraz sali gimnastycznej. Dodatkowo producenci dostarczający drabinki rehabilitacyjne oferują także do nich liczne akcesoria. Mogą to być: kółka gimnastyczne, sznurki do wspinania czy drążki do podciągania. Wyposażenie to umożliwia wykonywanie ćwiczeń praktycznie wszystkich partii ciała.

Drabinka rehabilitacyjna do ćwiczeń pozwala na rozciąganie oraz wzmacnianie niemal całego ciała. Dotyczy to głównie mięśni brzucha, tułowia oraz ramion. Dodatkowo drabinki do rehabilitacji ułatwiają przeprowadzenie pełnej terapii, w którą można zaangażować także mięśnie dolnej i górnej części nóg oraz pośladków. Regularne wykonywanie ćwiczeń na drabinkach powoduje wzmocnienie mięśni głębokich oraz powierzchownych, pozwala na stworzenie solidnego gorsetu mięśni tułowia, przeprowadzeni stretchingu oraz uzyskanie  poprawy wyglądu sylwetki.

 

Drabinki do rehabilitacji — jak wybrać drabinkę gimnastyczną?

Drabinka gimnastyczna idealnie sprawdza się zarówno podczas prowadzenia rehabilitacji, jak i treningu ogólnorozwojowego. Umożliwia ona wzmocnienie mięśni oraz wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu. Wykorzystywana jest także przez terapeutów do prowadzenia zajęć korekcyjnych z dziećmi.

Dokonując zakupu drabinki do ćwiczeń, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, takich jak:

  • Stabilna konstrukcja wykonana z drewna bukowego.
  • Zapewnienie pewnego chwytu i bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń.
  • Owalny kształt szczebli zapobiegający ich obracaniu się.
  • Spełnienie normy PN-EN 12346 dla sprzętu gimnastycznego.
  • Odpowiednie mocowanie do ściany.
  • Dodatkowe wyposażanie w postaci drążka do podciągania lub poręczy.

 

Drabinki gimnastyczne – niezbędny sprzęt gimnastyczny dla dorosłych i dla dzieci

Drewniane drabinki do ćwiczeń pozwalają na przeprowadzenie usprawniania całego ciała. Umożliwiają one wzmocnienie mięśni dolnej części brzucha, kończyn górnych, kończyn dolnych, pleców oraz mięśni piersiowych i partii brzucha. Drabinki rehabilitacyjne idealnie nadają się także do przeprowadzenia rozgrzewki. Wykonując ćwiczenia na drabinkach, zawsze warto zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Pierwszą z nich jest prawidłowy chwyt, który ma zapobiegać powstawaniu urazów podczas ćwiczeń.  Należy wykonać go w taki sposób, aby cztery palce znajdowały się od góry szczebelka, a kciuk domykał chwyt z dołu. Chwyt ten sprawdza się także w trakcie ćwiczeń na drabinkach z akcesoriami takimi jak kółka oraz trapez do wykonywania zwisów. Kolejną ważną kwestią jest również prawidłowe ułożenie stopy na drabince  - powinna się ona opierać o szczebelek w jej centralnym miejscu.

Zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe mogą wykorzystywać drabinki rehabilitacyjne do wykonywania codziennych ćwiczeń. Dla dzieci polecane są takie ćwiczenia jak półzwisy i zwisy tyłem. Zapobiegają one powstawaniu skoliozy oraz wzmacniają mięśnie ramion, stawów łokciowych oraz nadgarstków. Drabinki gimnastyczne  umożliwiają także wykonywanie opadów tułowia połączonych z rozciąganiem mięśni piersiowych. Są one szczególnie wskazane przy plecach wklęsło-okrągłych. Osoby dorosłe mogą natomiast wykonywać różnego typu ćwiczenia ułatwiające powrót do pełnej sprawności po wypadkach, udarach oraz urazach ortopedycznych.

W kategorii drabinki rehabilitacyjne w sklepie KREDOS dostępny jest sprzęt umożliwiający wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych zarówno w salach do rehabilitacji, jak i w domu. Treningowe drabinki gimnastyczne przeznaczone są do usprawniania pacjentów oraz poprawy ich kondycji. Mogą służyć zarówno do terapii dzieci i osób dorosłych. Pomagają one odzyskać utraconą sprawność oraz umożliwiają wykonywanie ćwiczeń korygujących wady postawy u dzieci. Drabinki rehabilitacyjne znajdują zastosowanie w salach gimnastycznych, gabinetach fizjoterapeutycznych, salach do fitnessu, a także w prywatnych domach. Są one uniwersalne w zastosowaniu i mogą być wykorzystywane do ćwiczeń przez osoby w każdym wieku.

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, jest niezbędnym elementem, wchodzącym...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do użytku...
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do współpracy z...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07, to bardzo wygodny i poręczny...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk), dedykowany do użycia wraz z...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET, dedykowany jest do elektrokardiografów firmy Aspel, z...
499,00 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy), to bardzo wygodny futerał,...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11, jest niezbędnym elementem wyposażenia aparatu EKG. Używany w...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422, to produkt, dedykowany do modeli AsPekt 703 i Aspel...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask, to niezbędny produkt, do przeprowadzenia badania...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004