Producent:
JUVENTAS

Drabinki rehabilitacyjne

drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db1

Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB1

JUVENTAS drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db1
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB1 to mebel medyczny, niezbędny element wyposażenia centrów rehabilitacji,...
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB1 to mebel medyczny, niezbędny element wyposażenia centrów rehabilitacji, fizjoterapii i sal gimnastycznych. Konstrukcja drabinki rehabilitacyjnej wykonana została z drewna bukowego. Drabinka gimnastyczna posiada owalne szczeble zapobiegające obracaniu szczebli i dające pewny chwyt. Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB1 zaprojektowana i testowana zgodnie z normą PN-EN 12346. 
580,00 zł
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB2

Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB2

JUVENTAS Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB2
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB2 to mebel medyczny przeznaczony do wykonywania ćwiczeń w...
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB2 to mebel medyczny przeznaczony do wykonywania ćwiczeń w salach gimnastycznych, rehabilitacji i fizjoterapii. Konstrukcja drabinki gimnastycznej wykonana z drewna bukowego. Szczeble mają owalny kształt i zapobiegają obracaniu. Sprzęt rehabilitacyjny spełnia normy bezpieczeństwa, testowany zgodnie z normą PN-EN 12346. 
615,00 zł
drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db3

Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB3

JUVENTAS drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db3
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB3 to mebel medyczny stosowany jako sprzęt rehabilitacyjny, fizjoterapeutyczny oraz...
Drabinka rehabilitacyjna Juventas DB3 to mebel medyczny stosowany jako sprzęt rehabilitacyjny, fizjoterapeutyczny oraz do sal gimnastycznych. Stabilna konstrukcja drabinki gimnastycznej jest wykonana z drewna bukowego. Owalne szczeble drabinki rehabilitacyjnej są unieruchomione podczas użytkowania. Drabinka gimnastyczna jest zgodna z normą PN-EN 12346 i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa.
595,00 zł
drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db4a

Drabinka rehabilitacyjna II z drążkiem Juventas DB4A

JUVENTAS drabinka,rehabilitacyjna,do ćwiczeń,juventas,db4a
Drabinka rehabilitacyjna II z drążkiem Juventas DB4A to mebel medyczny służący jako niezbędne...
Drabinka rehabilitacyjna II z drążkiem Juventas DB4A to mebel medyczny służący jako niezbędne wyposażenie centrów rehabilitacyjnych i sal gimnastycznych. Wykonana z drewna bukowego drabinka rehabilitacyjna Juventas DB4A posiada wysunięty górny drążek. Szczeble drabinki rehabilitacyjnej nie obracają się. Drabinka rehabilitacyjna spełnia wymogi bezpieczeństwa.
915,00 zł

stacja kettler z poręczami do drabinki gimnastycznejDrabinki rehabilitacyjne stanowią ważne wyposażenie gabinetów fizjoterapeutycznych, centrów rehabilitacji oraz sal gimnastycznych. Pozwalają one na wykonywanie ćwiczeń usprawniających zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Ćwiczenia na drabinkach przywracają pacjentom sprawność i funkcjonalność po wielu zabiegach operacyjnych, urazach ortopedycznych, a także pomagają dzieciom zmagającym się z wadami postawy. Umożliwiają one także utrzymanie aktywności oraz prowadzenie terapii zarówno na sali do rehabilitacji, jak i w zaciszu własnego domu.

 

Drabinki rehabilitacyjne do sali gimnastycznej i korekcyjnej

Drabinka rehabilitacyjna kojarzy się ze szkołą i salą gimnastyczną. Jednak znajduje ona szerokie zastosowanie także poza jej obszarem. Drabinka gimnastyczna używana jest bowiem często w  centrach rehabilitacji, sanatoriach oraz salach fitness. Wielu pacjentów decyduje się także na drabinki rehabilitacyjne do domu. Umożliwiają one usprawnianie osób dorosłych oraz dzieci. Wykonując systematyczne ćwiczenia na drabince, można ograniczyć bóle stawów i kręgosłupa, zwiększyć siłę osłabionych mięśni oraz poprawić zakres ruchu w stawach.

Drewniane drabinki do ćwiczeń są najbardziej popularnym akcesorium sportowym i rehabilitacyjnym. Nie wymagają one wysokich kosztów utrzymania, są łatwe w montażu oraz mogą być regularnie dezynfekowane. Drabinki gimnastyczne z drążkiem lub bez, dostępne są w różnych wymiarach. Pozwala to dopasować je do potrzeb pacjentów, wielkości gabinetu oraz sali gimnastycznej. Dodatkowo producenci dostarczający drabinki rehabilitacyjne oferują także do nich liczne akcesoria. Mogą to być: kółka gimnastyczne, sznurki do wspinania czy drążki do podciągania. Wyposażenie to umożliwia wykonywanie ćwiczeń praktycznie wszystkich partii ciała.

Drabinka rehabilitacyjna do ćwiczeń pozwala na rozciąganie oraz wzmacnianie niemal całego ciała. Dotyczy to głównie mięśni brzucha, tułowia oraz ramion. Dodatkowo drabinki do rehabilitacji ułatwiają przeprowadzenie pełnej terapii, w którą można zaangażować także mięśnie dolnej i górnej części nóg oraz pośladków. Regularne wykonywanie ćwiczeń na drabinkach powoduje wzmocnienie mięśni głębokich oraz powierzchownych, pozwala na stworzenie solidnego gorsetu mięśni tułowia, przeprowadzeni stretchingu oraz uzyskanie  poprawy wyglądu sylwetki.

 

Drabinki do rehabilitacji — jak wybrać drabinkę gimnastyczną?

Drabinka gimnastyczna idealnie sprawdza się zarówno podczas prowadzenia rehabilitacji, jak i treningu ogólnorozwojowego. Umożliwia ona wzmocnienie mięśni oraz wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu. Wykorzystywana jest także przez terapeutów do prowadzenia zajęć korekcyjnych z dziećmi.

Dokonując zakupu drabinki do ćwiczeń, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, takich jak:

  • Stabilna konstrukcja wykonana z drewna bukowego.
  • Zapewnienie pewnego chwytu i bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń.
  • Owalny kształt szczebli zapobiegający ich obracaniu się.
  • Spełnienie normy PN-EN 12346 dla sprzętu gimnastycznego.
  • Odpowiednie mocowanie do ściany.
  • Dodatkowe wyposażanie w postaci drążka do podciągania lub poręczy.

 

Drabinki gimnastyczne – niezbędny sprzęt gimnastyczny dla dorosłych i dla dzieci

Drewniane drabinki do ćwiczeń pozwalają na przeprowadzenie usprawniania całego ciała. Umożliwiają one wzmocnienie mięśni dolnej części brzucha, kończyn górnych, kończyn dolnych, pleców oraz mięśni piersiowych i partii brzucha. Drabinki rehabilitacyjne idealnie nadają się także do przeprowadzenia rozgrzewki. Wykonując ćwiczenia na drabinkach, zawsze warto zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Pierwszą z nich jest prawidłowy chwyt, który ma zapobiegać powstawaniu urazów podczas ćwiczeń.  Należy wykonać go w taki sposób, aby cztery palce znajdowały się od góry szczebelka, a kciuk domykał chwyt z dołu. Chwyt ten sprawdza się także w trakcie ćwiczeń na drabinkach z akcesoriami takimi jak kółka oraz trapez do wykonywania zwisów. Kolejną ważną kwestią jest również prawidłowe ułożenie stopy na drabince  - powinna się ona opierać o szczebelek w jej centralnym miejscu.

Zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe mogą wykorzystywać drabinki rehabilitacyjne do wykonywania codziennych ćwiczeń. Dla dzieci polecane są takie ćwiczenia jak półzwisy i zwisy tyłem. Zapobiegają one powstawaniu skoliozy oraz wzmacniają mięśnie ramion, stawów łokciowych oraz nadgarstków. Drabinki gimnastyczne  umożliwiają także wykonywanie opadów tułowia połączonych z rozciąganiem mięśni piersiowych. Są one szczególnie wskazane przy plecach wklęsło-okrągłych. Osoby dorosłe mogą natomiast wykonywać różnego typu ćwiczenia ułatwiające powrót do pełnej sprawności po wypadkach, udarach oraz urazach ortopedycznych.

W kategorii drabinki rehabilitacyjne w sklepie KREDOS dostępny jest sprzęt umożliwiający wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych zarówno w salach do rehabilitacji, jak i w domu. Treningowe drabinki gimnastyczne przeznaczone są do usprawniania pacjentów oraz poprawy ich kondycji. Mogą służyć zarówno do terapii dzieci i osób dorosłych. Pomagają one odzyskać utraconą sprawność oraz umożliwiają wykonywanie ćwiczeń korygujących wady postawy u dzieci. Drabinki rehabilitacyjne znajdują zastosowanie w salach gimnastycznych, gabinetach fizjoterapeutycznych, salach do fitnessu, a także w prywatnych domach. Są one uniwersalne w zastosowaniu i mogą być wykorzystywane do ćwiczeń przez osoby w każdym wieku.

Promocja

Zestaw uzupełniający z silikonowymi nasadkami do NA 20

BEURER zestaw uzupełniający do aspiratora,aspirator,aspirator beurer,zestaw do aspiratora,aspirator na 20,
Zestaw uzupełniający z silikonowymi nasadkami do NA 20...
34,22 zł 38,02 zł

Latarka diagnostyczna mini c

HEINE latarka,diagnostyczna,mini,c,latarka diagnostyczna,heine,
Latarka diagnostyczna mini c to latarka lekarska o wyjątkowo lekkiej i poręcznej...
224,45 zł
Promocja

Masażer spa MG 17

BEURER masażer,aparat do masażu,mg 17,mg17,masaż,
Masażer SPA MG 17 to urządzenie, które daje wiele możliwości. Cechą, która...
76,02 zł 84,46 zł

Waga łazienkowa szklana Beurer GS 400 czarna

BEURER waga szklana,waga beurer,beurer,waga łazienkowa,waga łazienkowa szklana,gs 400,
Waga łazienkowa szklana Beurer GS 400 czarna to połączenie stylu i funkcjonalności....
114,07 zł

Wałek rehabilitacyjny 60 x 50 cm Juventas

JUVENTAS wałek rehabilitacyjny,wl23,juventas
Wałek rehabilitacyjny 60 x 50 cm...
494,00 zł

Maseczka filtrująca FFP3 AM3 50 szt

Europrofil maseczka ochronna,maseczka fpp3,fpp3,maseczka,półmaska,maseczka medyczna,
Półmaska filtrująca FFP3 AM3 NR (50 szt) to produkt o niemal stuprocentowej...
383,00 zł

Aparat do masażu ostukującego MG 510 to go

BEURER masażer,urządzenie masujące,aparat do masażu,aparat,do,masażu,ostukującego,mg510,to go,
Aparat do masażu ostukującego MG 510 to go to praktyczne i niezawodne...
481,74 zł

Żel do higieny rąk Pro-chem SAFETY 500 ml

żel do rąk,żel do higieny rąk,żel antybakteryjny,żel do rąk antybakteryjny,żel z alkoholem,
Żel do higieny rąk Pro-chem SAFETY 500 ml to praktyczny produkt, zamknięty...
38,95 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004