ZAMKNIJ ZAMKNIJ

nasadka szczoteczki fc 45

Pielęgnacja twarzy w ciągu ostatnich lat stała się wręcz nowym trendem. Najpopularniejszym związanym z tym hasłem jest oczywiście koreańska pielęgnacja. Jej fenomen wziął się przede wszystkim z faktu, że Koreanki cieszą się piękną cerą, a wszelkie objawy starzenia występują u nich znacznie później. 

Na fali mody na pielęgnacje twarzy rynek poszerzył się też znacznie o urządzenia oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Jeszcze kilka lat temu ich dostępność była tak mocno ograniczona, że zmiana ta jest zdecydowanym plusem. Dzięki temu produkty te nie tylko są łatwo dostępne, ale też ich wybór jest tak duży, że na pewno każdy znajdzie coś odpowiadającego własnym oczekiwaniom. 

Świadoma pielęgnacja pozwoli ograniczyć pękanie i przesuszanie się skóry. Pozwoli też opóźnić procesy starzenia. Gładka i nawilżona cera będzie wyglądać bardziej promiennie i zdrowo. Na odpowiednią pielęgnację nie składają się wyłącznie kremy na dzień czy na noc - to przede wszystkim odpowiednie oczyszczanie i nie chodzi tutaj o pobieżny demakijaż. Wieloetapowy proces oczyszczania to nie tylko zmycie makijażu. Dokładne oczyszczanie powinno się wykonywać nawet jeśli tego makijażu się nie nosi. W ciągu całego dnia skóra, a szczególnie ta nie osłonięta ubraniami czyli głównie ta na twarzy ma stały kontakt z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Mają one zły wpływ na kondycje skóry. Pozwala też usunąć nie wchłonięte resztki preparatów użytych podczas porannej pielęgnacji. 

Analogicznie sytuacja ma się względem porannego oczyszczania. Niestety nadal wiele osób pomija etap porannego oczyszczania, które pozwala usunąć warstwę kosmetyków nałożonych podczas wieczornej pielęgnacji. Dodatkowo podczas snu również na twarz dostają się zanieczyszczenia, które też warto rano usunąć. Oczyszczanie twarzy tak samo jak mycie zębów powinno mieć miejsce zarówno rano jak i wieczorem. 

Aby zadbać o możliwie najbardziej skuteczne i dogłębne oczyszczanie warto zaopatrzyć się w odpowiednią szczoteczkę oczyszczającą. Wyróżnia się zasadniczo dwa rodzaje elektrycznych szczoteczek do oczyszczania twarzy. Szczoteczki standardowe posiadające wymienne głowice. Jest to najbardziej popularny i najłatwiej dostępny rodzaj szczoteczki do twarzy. Wymienne głowice występują w różnych formach, a każda z nich dopasowana jest do innego rodzaju cery. Taka różnorodność sprawia, że każdy może otrzymać znakomite rezultaty. Niektóre szczoteczki posiadają też głowice standardowe do oczyszczania oraz mocniejsze do peelingu. Podnosi to funkcjonalność urządzenia i pozwala dodatkowo urozmaicić pielęgnacje. 

Drugim rodzaje są szczoteczki soniczne. Wykonane z bezpiecznego silikonu, są antyalergiczne i nie powodują podrażnień. Pozwalają delikatnie oczyścić buzię jednocześnie pobudzając jej ukrwienie. Pobudzenie krążenia w skórze twarzy ma zbawienny wpływ na jej regeneracje. Szczoteczki silikonowe posiadają delikatne wypustki, które poprzez drgania soniczne delikatnie oczyszczają skórę twarzy. Mimo iż ruchy te są delikatne i nie powodują podrażnień nie oznacza to, że efekt oczyszczania jest jakkolwiek słabszy. Wręcz przeciwnie jest jeszcze lepszy niż podczas mycia twarzy rękoma. Jeśli szczoteczka posiada możliwość regulacji mocy drgania można też użyć jej do masażu twarzy. Masaż ten oprócz poprawy ukrwienia pomoże przygotować skórę na dalszą pielęgnacje. Poleca się wykonać masaż na skórze pokrytej warstwą ulubionego kremu. Sprawi to nie tylko, że masaż będzie przyjemniejszy, ale też sam krem lepiej wchłonie się w skórę. 

Różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami szczoteczek, która jest bardzo istotna to kwestia higieniczna. Głowice standardowej szczoteczki należy regularnie wymieniać. Powód jest bardzo prosty. Zarówno jak w przypadku szczoteczek do zębów w przestrzeni pomiędzy włoskami mogą pozostawać zanieczyszczenia. Dlatego po kilku miesiącach użytkowania warto zakupić nowe głowice, aby nie rozprzestrzeniać zanieczyszczeń po twarzy. Nie przestrzeganie tych zaleceń może powodować powstawanie trądziku. Natomiast w przypadku szczoteczek silikonowych, nie trzeba niczego wymieniać. Szczoteczki soniczne nie posiadają wymiennych głowic. Ich konstrukcja zwyczajnie na to nie pozwala. Szczoteczki te posiadają plastikową podstawę podczas gdy ich powierzchnia pokryta jest silikonem, który dopuszczony został do kontaktu ze skórą. Silikon użyty do produkcji takich szczoteczek jest też antybakteryjny i antyalergiczny dzięki czemu nie uczula, nie powoduje podrażnień, a dodatkowo nie sprzyja rozprzestrzenianiu się bakterii. Aby utrzymać szczoteczkę soniczną w odpowiedniej czystości wystarczy jedynie myć ją regularnie po każdym użyciu upewniając się, że na jej powierzchni nie pozostały już żadne zanieczyszczenia. Jest to rozwiązanie praktyczne z punktu widzenia finansowego, gdyż jest to zakup jednorazowy. 

Aby dodatkowo spotęgować efekt oczyszczania warto zaopatrzyć się w saunę do twarzy. Urządzenie to pozwala otworzyć pory co z parze z odpowiednim zabiegiem oczyszczającym pozwoli uzyskać niezwykle zadowalające rezultaty. Dodatkowo sauna ta pozwoli dodatkowo pobudzić krążenie twarzy i zadba też o odpowiedni poziom nawilżenia. Regularne stosowanie sauny do twarzy pomoże cieszyć się gładką, jędrną i nawilżoną skórą. 

Jeśli marzymy o spektakularnych efektach do oczyszczania warto dodać dodatkowego zabiegi. Wiele z nich możemy wykonać samodzielnie bez wychodzenia z domu. Jedyne czego potrzebujemy to odpowiednie urządzenie. Jednym z takich zabiegów jest mikrodermabrazja. Jest to zasadniczo mikropeeling, który również ma działanie oczyszczające. Jednak mikrodermabrazja pozwala głównie skutecznie pozbyć się starego, złuszczonego naskórka. Regularne usuwanie starego naskórka pozwala komórkom nowego naskórka na szybszą regeneracje, dzięki czemu uzyskujemy efekt młodej, odżywionej i jędrnej skóry. Urządzenia do mikrodermabrazji zazwyczaj posiadają też wymienne nasadki o różnym poziomie intensywności. Dzięki czemu można dobrać nasadkę do naszego rodzaju cery albo do oczekiwanych efektów. Delikatniejsze nasadki poleca się dla cery wrażliwej, aby dodatkowo nie podrażniać jej powierzchni. 

Anti-aging to coraz szerzej funkcjonujące pojęcie, które najczęściej pojawia się na drogeryjnych półkach. Anti Aging to nic innego jak pielęgnacja mająca na celu opóźnienie procesów starzenia. Nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego pielęgnacja anti - aging stała się bardzo popularna już u kobiet po 20 roku życia. Urządzenia z funkcją jonoferezy pomagają skutecznie opóźnić oznaki starzenia się skóry. Samo urządzenie to połowa sukcesu - drugą połową są odpowiednio dobrane kosmetyki. Dlatego do wielu urządzeń tego typu dodawane są też kosmetyki, które są spójnym elementem ich działania. Jony uwalniane podczas jonoferezy przenikają do głębszych warstw skóry. Pozwala to wchłonąć substancje przeciwzmarszczkowe kosmetyku jeszcze głębiej gwarantując tym samym szybsze i lepsze efekty niż podczas klasycznego stosowania produktu. 

Odpowiednie urządzenie do pielęgnacji połączone z codziennym rytuałem pielęgnacyjnym to sposób na gładką i odświeżoną skórę.

Pielęgnacja twarzy

Drewniany stół do rzęs Mila

Drewniany stół do rzęs Mila, dedykowany jest stylistkom rzęs jak również masażystkom,...

2398,80 zł

Szczoteczka do twarzy Beurer FC 49

Szczoteczka do twarzy Beurer FC 49  to wykonane z wysokiej jakości silikonu urządzenie,...

164,81 zł

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny