Lampy czołowe lekarskie

lampa czołowa,lampa,czołowa,diodowa,ml4,led,na,czepcu,

Lampa czołowa diodowa ml4 led na czepcu profesjonalnym komplet z transformatorem gniazdkowym i regulacją jasności

HEINE lampa czołowa,lampa,czołowa,diodowa,ml4,led,na,czepcu,
Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z transformatorem gniazdkowym...
Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z transformatorem gniazdkowym i regulacją jasności. Sprzęt ten stworzony został do profesjonalnego użytku, gwarantuje on oświetlenie do 50 000 luxów oraz temperaturą koloru 4.500 Kelvinów. Zapewnia dokładne i równomierne światło. Transformator gniazdkowy zapewnia nieograniczony czas użytkowania.
5104,46 zł
lampa czołowa,lampa,czołowa,diodowa,ml4,led,na,czepcu,mpack,transformator,

Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym, komplet z akumulatorem kieszonkowym mpack, transformatorem i regulacją jasności

HEINE lampa czołowa,lampa,czołowa,diodowa,ml4,led,na,czepcu,mpack,transformator,
Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z akumulatorem kieszonkowym...
Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z akumulatorem kieszonkowym mPack, transformatorem i regulacją jasności. Sprzęt ten stworzony został do profesjonalnego użytku, gwarantuje on oświetlenie do 50 000 luxów oraz temperaturą koloru 4.500 Kelvinów. Zapewnia dokładne i równomierne światło. Akumulator kieszonkowy mPack zapewnia 8,5 godziny użytkowania.
6661,60 zł
lampa czołowa,lampa,czołowa,diodowa,ml4,led,na,czepcu,mpack,unplugged,transformator,

Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z akumulatorem na czepcu mpack unplugged transformatorem i regulacją jasności

HEINE lampa czołowa,lampa,czołowa,diodowa,ml4,led,na,czepcu,mpack,unplugged,transformator,
Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z akumulatorem na...
Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z akumulatorem na czepcu mPack unplugged, transformatorem i regulacją jasności. Sprzęt ten stworzony został do profesjonalnego użytku, gwarantuje on oświetlenie do 50 000 luxów oraz temperaturą koloru 4.500 Kelvinów. Zapewnia dokładne i równomierne światło. Akumulator na czepcu mPack unplugged zapewnia 3,5 godziny użytkowania.
6978,47 zł
lampa czołowa,lampa,czołowa,diodowa,ml4,led,na,czepcu,z,akumulatorem,

Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z transformatorem en 50 unplugged i dwoma bateriami mpack unplugged regulacją jasności

HEINE lampa czołowa,lampa,czołowa,diodowa,ml4,led,na,czepcu,z,akumulatorem,
Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z transformatorem EN...
Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z transformatorem EN 50 unplugged i dwoma bateriami mPack unplugged i regulacją jasności. Sprzęt ten stworzony został do profesjonalnego użytku, gwarantuje on oświetlenie do 50 000 luxów oraz temperaturą koloru 4.500 Kelvinów. Zapewnia dokładne i równomierne światło.
9618,43 zł
lampa czołowa,lampa,czołowa,microlight,2,na,ramce,okularowej,

Led microlight 2 na ramce okularowej s-frame z mpack mini w pochewce i transformatorem E4-USB sznureczek przytrzymujący w walizeczce

HEINE lampa czołowa,lampa,czołowa,microlight,2,na,ramce,okularowej,
Led microlight 2 na ramce okularowej s-frame z mPack mini w pochewce...
Led microlight 2 na ramce okularowej s-frame z mPack mini w pochewce i transformatorem E4-usb sznureczek przytrzymujący w walizeczce gwarantuje oświetlenie do 50 000 luxów oraz temperaturą koloru 4000 Kelvinów. Zapewnia dokładne i równomierne światło.
6945,91 zł
lampa czołowa,lampa,czołowa,microlight,2,na,lekkiej,opasce,

Led microlight 2 na lekkiej opasce czołowej z Mpack mini w pochewce i transformatorem E4-USB w walizeczce

HEINE lampa czołowa,lampa,czołowa,microlight,2,na,lekkiej,opasce,
Led microlight 2 na lekkiej opasce czołowej z mPack mini w pochewce...
Led microlight 2 na lekkiej opasce czołowej z mPack mini w pochewce i transformatorem E4 usb w walizeczce gwarantuje oświetlenie do 50 000 luxów oraz temperaturą koloru 4000 Kelvinów. Zapewnia dokładne i równomierne światło. Zastosowanie diody LED HQ zapewnia nawet 50 000 godzin pracy bez konieczności jej wymiany.
6146,44 zł
lampa czołowa,lapma światłowodowa,lampa,czołowa,światłowodowa,md,1000,

Lampa czołowa światłowodowa MD1000® na czepcu profesjonalnym

HEINE lampa czołowa,lapma światłowodowa,lampa,czołowa,światłowodowa,md,1000,
Lampa czołowa światłowodowa MD1000 na czepcu profesjonalnym zasilana jest za pomocą projektora...
Lampa czołowa światłowodowa MD1000 na czepcu profesjonalnym zasilana jest za pomocą projektora zimnego światła. Wyjątkowa optyka zapewnia skupione, jasne oświetlenie. Moc światła zależna jest od użytego projektora.
4157,73 zł

lampa czolowa lekarska led microlight 2 na lekkiej opasce5Lampa czołowa (latarka czołowa) to specjalistyczny sprzęt medyczny, który służy lekarzowi do dostarczania odpowiedniego światła w trakcie diagnostyki czy zabiegu potrzebnego do uzyskania precyzyjnego i bardzo dokładnego obrazu warunków anatomicznych pacjenta, umożliwiając zarówno uzyskanie jasnego oświetlenia , jak i bezcieniowego pola widzenia, stosowana głównie przez lekarzy laryngologów, pediatrów o raz lekarzy weterynarii.

 

Lampa czołowa, czyli tzw. latarka czołowa lub czołówka, stosowana jest w placówkach medycznych, szczególnie w gabinetach laryngologicznych, stomatologicznych i weterynaryjnych oraz na salach operacyjnych, a także wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dobre i precyzyjne oświetlenie. Fenomen latarki czołowej polega na uwolnieniu rąk z obowiązku trzymania źródła światła. Poprzez pracę z latarką czołową zamontowaną na głowie umożliwiającą pozostawienie wolnych i gotowych do działania rąk podczas zabiegów i badań lekarskich, sprawia że wykonywane są w one pełnej kontroli nad tym, co dzieje się wokół, również w ciemności. Wolne ręce i latarka czołówka przydają się w szczególności tam, gdzie zachodzi konieczność przyjrzenia się badanemu lub operowanemu miejscu w wyjątkowo przejrzystych warunkach.

 

Lampa czołowa jest mocowana na elastycznym i regulowanym pasku zakładanym na głowę. Czołówka poprzez specjalne mocowanie z opaską na głowie lekarza specjalisty, w znacznym stopniu wpływa na poprawienie komfortu jego pracy. Lampa czołowa posiada możliwość regulacji kąta oświetlania w płaszczyźnie pionowej oraz natężenia światła, które podąża za spojrzeniem lekarza specjalisty. Dlatego też czołówka daje lekarzowi doskonały obraz w trakcie badania, oświetlając pole zgodnie z kierunkiem padania wzroku lub dając optymalne oświetlenie przedmiotów oglądanych z bliskiej odległości. 

 

Lampy czołowe lekarskie w zależności od modelu mogą być zasilane: bateryjnie, akumulatorowo lub przez zasilanie sieciowe. Latarki czołowe działające na baterie lub akumulatory umożliwiają noszenie ich w kieszeni i nie obciążanie głowy podczas długich zabiegów lub operacji. Zasilanie bateryjne i akumulatorowe czołówki pozwala na swobodę przemieszczania się oraz uniezależnienie od odległości od gniazda sieciowego. Zasilanie sieciowe zapewnia stałe źródło energii ale jest zależne od długości kabla i umiejscowienie gniazdka sieciowego.

 

Czołówki często są uzupełniane o dodatkowe akcesoria, takie jak lupy okularowe, które są przydatne do oglądu powiększonego obrazu - zwłaszcza w gabinetach laryngologicznych, czy stomatologicznych, gdzie wykonanie specjalistycznych procedur szczególnie często wymaga uzyskania precyzyjnego obrazu oglądanego miejsca.

 

Latarka czołowa laryngologiczna - diody LED czy zasilanie światłowodowe?

 

W gabinetach laryngologicznych zastosowanie lampy czołowej jest szczególnie ważne, a wyposażenie w nią gabinetu jest niezbędne. Wybierając lampę czołową laryngologiczną do wyposażenia gabinetu, w szczególności należy zwrócić uwagę na to, aby latarka czołowa posiadała lekką i ergonomiczną konstrukcję, zapewniającą komfort w użytkowaniu, z uwagi na jej usytuowanie bezpośrednio na głowie lekarza laryngologa. Szczególnie ważne przy wyborze czołówki jest również to, jakiego rodzaju światło wykorzystuje. Diagnostyka laryngologiczna wymaga silnego oświetlenia ze strumieniem jak najbliższym osiom wzrokowym obu oczu, dzięki któremu lekarz laryngolog bez trudu dostrzeże wszelkie zmiany chorobowe w określonych jamach ciała. Czołówki mogą być zasilane zarówno bezpośrednio z sieci, jak i za pomocą przenośnych urządzeń wyposażonych w pakiet akumulatorowy. 

 

Latarka czołowa wykorzystująca diody LED daje światło nie zniekształcające naturalnej kolorystyki oglądanego miejsca. Czołówka z oświetleniem LED pozwala na uzyskanie jednorodnego światła z doskonałym odwzorowaniem kolorów - w porównaniu do standardowego źródła światła, które nie oświetla pola z różną mocą w centrum i po brzegach. Zastosowanie w lampie czołowej diod LED pozwoliło na wydłużenie czasu pracy na jednym komplecie baterii lub akumulatorku, ze względu na ich niski pobór mocy. Diody LED dostarczają latarce czołowej światło, które jest wyjątkowo jasne i równomiernie rozłożone na całym polu oświetlenia. Latarki czołowe wyposażone w diody są lekkie i generują jasne światło, pobierając przy tym niewielką ilość energii elektrycznej. Latarka czołowa wykorzystująca diody LED wyróżnia się temperaturą barwową oraz najwyższym wskaźnikiem odwzorowania koloru (CRI). Dzięki oświetleniu LED latarka czołowa pozwala na zobaczenie naturalnych, nieprzekłamanych kolorów oświetlanego miejsca.

 

Z kolei latarka czołowa światłowodowa zasilana jest za pomocą projektora zimnego światła z regulacją położenia w płaszczyźnie pionowej i regulacją kąta zbieżności wiązki światła. Wyjątkowa optyka zapewnia skupione, jasne oświetlenie. Czołówka światłowodowa posiada możliwość podłączenia kamery CCD. Moc światła latarki czołowej zależna jest od użytego projektora. Latarki czołowe posiadają możliwość przypięcia go do fartucha. Latarki czołowe światłowodowe są doskonałe dla lekarzy, którzy cenią sobie mobilność i praktyczność podczas wykonywania procedur medycznych.

 

Wzrostomiarka Seca 232 do wagi niemowlęcej Seca 336 i 334

SECA wzrostomiarka,seca 233,do,wagi,niemowlęcej,seca 376
Wzrostomiarka SECA 232 do wagi niemowlęcej SECA 336 i 334 jest idealnym...
345,60 zł

Leżanka drewniana Juventas GAIA II

JUVENTAS leżanka,kozetka,do gabinetu,drewniana,juventas,gaia II
Leżanka drewniana Juventas GAIA II dzięki dzielonemu blatowi idealnie sprawdzi się w...
1485,00 zł

Stół rehabilitacyjny KSR 2

JUVENTAS stół rehabilitacyjny,ksr 2,
Stół rehabilitacyjny KSR 2...
2256,99 zł

Etui do lupy c

HEINE etui,do,lupy,c
Etui do lupy C. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy....
98,17 zł

Oczyszczacz powietrza Beurer LR 500

BEURER oczyszczacz,powietrza,lr 500,lr500,oczyszczacz powietrza,
Oczyszczacz powietrza Beurer LR 500 pozwoli odetchnąć pełną piersią bez obaw o...
2213,19 zł

Termometr Little Doctor LD-302

Little Doctor termometr,little doctor,termometr wodoodporny,termometr elektroniczny,termometr little doctor,
Termometr Little Doctor LD-302...
18,36 zł

Stolik mobilny do wag niemowlęcych z szufladą

SECA stolik mobilny,stolik,do wag,seca 403
Stolik mobilny do wag niemowlęcych z szufladą seca 403 to niezastąpiony element...
2853,60 zł

Wkład rozgrzewający do łózka TS 19

BEURER wkład rozgrzewający,do łóżka,ts 19,ts19,
Wkład rozgrzewający do łóżka TS 19 sprawdzi się idealnie dla osób posiadających...
166,94 zł

Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic 5E lateksowe, czerwone

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czerwony,dla sportowców,elastyczny,5E,zestaw
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, czerwonych to opatrunki o właściwościach...
21,80 zł

Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic 5E lateksowe, czarne

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czarny,dla sportowców,elastyczny,5E,zestaw
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, czarnych to opatrunki o właściwościach...
17,80 zł

Termometr bezdotykowy Nissei MT 500

NISSEI termometr bezdotykowy,termometr bezrtęciowy,termometr nissei,termometr bez dotyku,termometr elektroniczny
Termometr bezdotykowy Nissei MT 500 to nowoczesne japońskie urządzenie, które zapewnia wysoką...
234,36 zł

Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic 5E lateksowe, zielone

5E bandaże kohezyjne,lateksowe,ciemnozielone,dla sportowców,5E
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, ciemnozielonych to opatrunki o właściwościach...
17,80 zł

Ciśnieniomierz Little Doctor LD-521A

Little Doctor ciśnieniomierz,ciśnieniomierz little doctor,ciśnieniomierz naramienny,ciśnieniomierz elektroniczny,ciśnieniomierze
Ciśnieniomierz Little Doctor LD-521A to automatyczny ciśnieniomierz elektroniczny, który charakteryzuje się wykonywaniem...
96,12 zł

Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic 5E lateksowy, czerwony 7,5cm x 4,5m

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czerwony,dla sportowców,elastyczny
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, czerwony to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
5,50 zł

Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic 5E lateksowy, czarny 5cm x 4,5m

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czarny,dla sportowców,elastyczny,5E
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, czarny to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
4,50 zł

Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic 5E lateksowy, ciemnozielony 5cm x 4,5m

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,ciemnozielony,dla sportowców,elastyczny
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, ciemnozielony to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
4,50 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź;    IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149;    EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK; SORT CODE - 11402004