Budzik świetlny pozwala na wprowadzenie wielu opcji konfiguracyjnych dotyczących programów budzenia. Oprócz ustawienia godziny budzenia, elektroniczny budzik świetlny posiada funkcje dostosowania intensywności alarmu i ewentualnych powtórzeń, wibracji, efektów świetlnych czy też funkcji drzemki. Dodatkowo, istnieje możliwość ustawienia planu tygodniowego. Budziki świetlne są zaprojektowane z myślą o dopasowaniu do różnych, indywidualnych preferencji użytkowników, tak aby efektywnie spełniały swoje funkcje.
Budziki świetlne wśród ogromnej oferty budzików dostępnych na rynku najczęściej występują w wersji elektronicznej. Elektroniczne budziki świetlne powinny posiadać wygodny odczyt aktualnej godziny na dużym wyświetlaczu, a także podświetlenie umożliwiające komfortowe użytkowane także w nocy.
Wśród budzików elektronicznych wyróżnia się budziki elektroniczne na baterie – z możliwością trzymania ich w dowolnym miejscu, bez dostępu do prądu, ale z koniecznością pamiętania o wymianie baterii. Drugim typem są budziki elektroniczne na prąd, a więc model podłączany do gniazdka. Cechują się stabilnym działaniem bez konieczności wymiany baterii, ale muszą być postawione w miejscu z do gniazdka lub przedłużacza.
W przypadku standardowego budzika następuje nagłe wyrwanie ze snu. Działanie budzika świetlnego jest skuteczniejsze z uwagi na łagodne, stopniowe i kilkustronne działanie. W efekcie pobudka staje się łatwiejsza, a energia do działania pojawia się szybciej. Budzik świetlny do wybudzania wykorzystuje naturalne procesy zachodzące organizmie człowieka – czyli światło naturalne, takie jak wschód słońca, które jest podstawowym regulatorem zegara biologicznego. Poprzez stopniowe rozjaśnianie pomieszczenia do zamkniętych powiek dociera sygnał o rozpoczęciu dnia – co jest szczególnie przydatne w okresie wczesnych pobudek zimowych, gdy niebo za oknami jest jeszcze ciemne.
Lampa budząca budzika świetlnego wygląda jak lampka nocna. Budzik świetlny wykorzystując symulowanie wschodu słońca. Lampa budzika świetlnego wysyła stopniowo rosnące natężenie emitowanego światła w połączeniu z rozbrzmiewającą melodią alarmu wpływają na organizm poprzez lekki wzrost ciśnienia i przestawienia gospodarki hormonalnej na tryb dnia, pobudzenie mięśni i narządów do pracy. Symulacja wschodu słońca ma pozytywny wpływ na samopoczucie zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.
Zdrowy sen jest ważnym czynnikiem w drodze zapobiegania depresji, otyłości, ale również chorobom układu krążenia, czy cukrzycy. Ponadto, osoby które dbają o właściwą ilość i jakość snu, mają lepsze samopoczucie i wygląd skóry niż osoby nie przestrzegające zasad jego higieny. Higiena snu jest właściwa, gdy organizm otrzymuje szansę wystarczającej regeneracji. Zbyt krótki skutkuje wolniejszym i mniej efektywnym działaniem w ciągu dnia, obniżonym nastrojem i pogorszeniem ogólnego samopoczucia. Z kolei po odpowiednim czasie snu w wygodnym łóżku, wstawanie jest łatwiejsze, wzrasta energia i efektywność działania, a sprostanie wyzwaniom staje się dużo łatwiejsze.
Z tego powodu warto mieć świadomość w jaki sposób prowadzić zdrowy styl życia przynoszący tyle korzyści każdego dnia. Dbanie o jakość snu często wydaje się czymś oczywistym i dlatego jest zwyczajnie pomijana w drodze budowania zdrowych nawyków. Konsekwencją zaniedbań tej sfery życia są coraz częściej zauważane kłopoty ze snem.
Problemy z zasypianiem, słaba jakość snu lub jego niedostateczna ilość sprawiają powodują nie tylko uczucie zmęczenia, wyraźnie pogorszoną wydajność, konsekwencje zdrowotne, ale również problemy z pobudką, a co za tym idzie generują stres spowodowany niemożnością dotarcia na czas do szkoły i pracy oraz ciągłym pośpiechem. Tymczasem, aby poprawić jakość snu, unikając zmartwień i stresu a zyskując wiele korzyści wspierających zdrowie i kondycję ciała i umysłu, wystarczy tylko zmiana kilku złych nawyków.
Obok zadbania o odpowiednią ilość przesypianych godzin – w przypadku dorosłych 7-9, w przypadku nastolatków 8-10 lub osób starszych 6-8, istotne jest zapewnienie wygodnego materaca, który będzie wsparciem dla kręgosłupa i regeneracji mięśni, oraz troska o regularny tryb życia, odprężenie psychiczne, otoczenie miejsca wypoczynku i dobre nawyki, które ułatwią zasypianie, będą sprzymierzeńcem w walce z bezsennością, czy też uregulują zapotrzebowanie na sen zgodne z cyklem dobowym snu.
Jednakże, zawsze dodatkowym zabezpieczeniem i wsparciem przy trudnych porankach jest zaopatrzenie gospodarstwa domowego w odpowiedni budzik świetlny – czyli taki, który zostanie dopasowany do indywidualnego zapotrzebowania użytkownika poprzez odpowiednie ustawienia dźwięku alarmu i jego poziomu głośności, budzenie światłem imitującym wschodzące słońce, wibracje, czy też czasy alarmów, jak również jego zewnętrzny wygląd wizualny. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się budzik świetlny wyposażony w rozszerzone opcje konfiguracji, a dodatkowo spełniający designerskie wymagania Klienta. W ofercie sklepu medycznego znajdą Państwo multifunkcyjne budziki świetlne BEURER.
Budzik świetlny Beurer WL 50 to funkcjonalne urządzenie o wielkich możliwościach. Lampa...
Budzik świetlny Beurer WL 32 to idealne akcesorium dla osób lubiących praktyczne i...
Budzik świetlny Beurer WL 75 to stylowe i funkcjonalne urządzenia o dużej mocy....
Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny