Producent:
BEURER

Budziki świetlne

-10%
budzik świetlny,budziki,budzik,budzik świetlny,wl50,wl 50,beurer,
Promocja

Budzik świetlny Beurer WL 50

BEURER budzik świetlny,budziki,budzik,budzik świetlny,wl50,wl 50,beurer,
Budzik świetlny Beurer WL 50 to funkcjonalne urządzenie o wielkich możliwościach. Lampa...
Budzik świetlny Beurer WL 50 to funkcjonalne urządzenie o wielkich możliwościach. Lampa imitująca światło dzienne pozwala stopniowo wybudzać organizm ze snu.
298,66 zł 331,84 zł
budzik świetlny,budziki,budzik,budzik świetlny,wl75,wl 75,beurer,

Budzik świetlny Beurer WL 75

BEURER budzik świetlny,budziki,budzik,budzik świetlny,wl75,wl 75,beurer,
Budzik świetlny Beurer WL 75 to stylowe i funkcjonalne urządzenia o dużej...
Budzik świetlny Beurer WL 75 to stylowe i funkcjonalne urządzenia o dużej mocy. Nowoczesny i elegancki design sprawdzi się znakomicie w każdym pomieszczeniu.
493,53 zł

budzik swietlny beurer wl 50

Budzik świetlny

 

Budzik świetlny to zegar posiadający funkcję alarmowania dźwiękowego z wykorzystaniem światła o określonej przez użytkownika porze w celu wybudzenia ze snu, ale także przypominania o nastaniu pory na wykonanie danych czynności. Budziki świetlne od standardowych budzików odróżniają się tym, że oprócz alarmowania dźwiękiem o odpowiedniej głośności, wykorzystują dodatkowo światło. Budzik świetlny jest doskonałym pomysłem dla osób mających duże problemy ze wstaniem rano z łóżka.

 

Budzik świetlny pozwala na wprowadzenie wielu opcji konfiguracyjnych dotyczących programów budzenia. Oprócz ustawienia godziny budzenia, elektroniczny budzik świetlny posiada funkcje dostosowania intensywności alarmu i ewentualnych powtórzeń, wibracji, efektów świetlnych czy też funkcji drzemki. Dodatkowo, istnieje możliwość ustawienia planu tygodniowego. Budziki świetlne są zaprojektowane z myślą o dopasowaniu do różnych, indywidualnych preferencji użytkowników, tak aby efektywnie spełniały swoje funkcje.

 

Budziki świetlne wśród ogromnej oferty budzików dostępnych na rynku najczęściej występują w wersji elektronicznej. Elektroniczne budziki świetlne powinny posiadać wygodny odczyt aktualnej godziny na dużym wyświetlaczu, a także podświetlenie umożliwiające komfortowe użytkowane także w nocy.

 

Wśród budzików elektronicznych wyróżnia się budziki elektroniczne na baterie – z możliwością trzymania ich w dowolnym miejscu, bez dostępu do prądu, ale z koniecznością pamiętania o wymianie baterii. Drugim typem są budziki elektroniczne na prąd, a więc model podłączany do gniazdka. Cechują się stabilnym działaniem bez konieczności wymiany baterii, ale muszą być postawione w miejscu z do gniazdka lub przedłużacza.

 

 Czy budzik świetlny jest lepszy od standardowych budzików?

 

W przypadku standardowego budzika następuje nagłe wyrwanie ze snu. Działanie budzika świetlnego jest skuteczniejsze z uwagi na łagodne, stopniowe i kilkustronne działanie. W efekcie pobudka staje się łatwiejsza, a energia do działania pojawia się szybciej. Budzik świetlny do wybudzania wykorzystuje naturalne procesy zachodzące organizmie człowieka – czyli światło naturalne, takie jak wschód słońca, które jest podstawowym regulatorem zegara biologicznego. Poprzez stopniowe rozjaśnianie pomieszczenia do zamkniętych powiek dociera sygnał o rozpoczęciu dnia – co jest szczególnie przydatne w okresie wczesnych pobudek zimowych, gdy niebo za oknami jest jeszcze ciemne.

 

Lampa budząca budzika świetlnego wygląda jak lampka nocna. Budzik świetlny wykorzystując symulowanie wschodu słońca. Lampa budzika świetlnego wysyła stopniowo rosnące natężenie emitowanego światła w połączeniu z rozbrzmiewającą melodią alarmu wpływają na organizm poprzez lekki wzrost ciśnienia i przestawienia gospodarki hormonalnej na tryb dnia, pobudzenie mięśni i narządów do pracy. Symulacja wschodu słońca ma pozytywny wpływ na samopoczucie zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

 

Odpowiednia higiena snu – jak zadbać o właściwą regenerację organizmu?

 

Zdrowy sen jest ważnym czynnikiem w drodze zapobiegania depresji, otyłości, ale również chorobom układu krążenia, czy cukrzycy. Ponadto, osoby które dbają o właściwą ilość i jakość snu, mają lepsze samopoczucie i wygląd skóry niż osoby nie przestrzegające zasad jego higieny. Higiena snu jest właściwa, gdy organizm otrzymuje szansę wystarczającej regeneracji. Zbyt krótki skutkuje wolniejszym i mniej efektywnym działaniem w ciągu dnia, obniżonym nastrojem i pogorszeniem ogólnego samopoczucia. Z kolei po odpowiednim czasie snu w wygodnym łóżku, wstawanie jest łatwiejsze, wzrasta energia i efektywność działania, a sprostanie wyzwaniom staje się dużo łatwiejsze.

 

Z tego powodu warto mieć świadomość w jaki sposób prowadzić zdrowy styl życia przynoszący tyle korzyści każdego dnia. Dbanie o jakość snu często wydaje się czymś oczywistym i dlatego jest zwyczajnie pomijana w drodze budowania zdrowych nawyków. Konsekwencją zaniedbań tej sfery życia są coraz częściej zauważane kłopoty ze snem.

 

Problemy z zasypianiem, słaba jakość snu lub jego niedostateczna ilość sprawiają powodują nie tylko uczucie zmęczenia, wyraźnie pogorszoną wydajność, konsekwencje zdrowotne, ale również problemy z pobudką, a co za tym idzie generują stres spowodowany niemożnością dotarcia na czas do szkoły i pracy oraz ciągłym pośpiechem. Tymczasem, aby poprawić jakość snu, unikając zmartwień i stresu a  zyskując wiele korzyści wspierających zdrowie i kondycję ciała i umysłu, wystarczy tylko zmiana kilku złych nawyków.

 

Obok zadbania o odpowiednią ilość przesypianych godzin – w przypadku dorosłych 7-9, w przypadku nastolatków 8-10 lub osób starszych 6-8, istotne jest zapewnienie wygodnego materaca, który będzie wsparciem dla kręgosłupa i regeneracji mięśni, oraz troska o regularny tryb życia, odprężenie psychiczne, otoczenie miejsca wypoczynku i dobre nawyki, które ułatwią zasypianie, będą sprzymierzeńcem w walce z bezsennością, czy też uregulują zapotrzebowanie na sen zgodne z cyklem dobowym snu.

 

 

Jednakże, zawsze dodatkowym zabezpieczeniem i wsparciem przy trudnych porankach jest zaopatrzenie gospodarstwa domowego w odpowiedni budzik świetlny – czyli taki, który zostanie dopasowany do indywidualnego zapotrzebowania użytkownika poprzez odpowiednie ustawienia dźwięku alarmu i jego poziomu głośności, budzenie światłem imitującym wschodzące słońce, wibracje, czy też czasy alarmów, jak również jego zewnętrzny wygląd wizualny. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się budzik świetlny wyposażony w rozszerzone opcje konfiguracji, a dodatkowo spełniający designerskie wymagania Klienta. W ofercie sklepu medycznego znajdą Państwo multifunkcyjne budziki świetlne BEURER.

Linka do podwieszeń 5720 mm Juventas

JUVENTAS linka,do podwieszeń,rehabilitacyjna,z uchwytami,ugul,pur,juventas
Linka do podwieszeń 5720 mm Juventas jest wyposażona w trzy bloczki oraz...
149,00 zł

Waga diagnostyczna Beurer BG 21

BEURER waga diagnostyczna,wagi diagnostyczne,beurer,bg21,bg 21,
Waga diagnostyczna Beurer BG 21 posiada niezwykle duży wyświetlacz, pozwalający wyświetlać jednocześnie...
141,98 zł

Detektor tętna płodu Sonoline C

CONTEC ktg,domowe ktg,detektor tętna płodu,sonoline c,
Detektor tętna płodu Sonoline C jest wygodną alternatywą badania KTG, dzięki czemu...
486,00 zł

Sterylizator PROFI 101 RHODE UV-C dwufunkcyjny z 2 promiennikami wewnętrzymi i 1 zewnętrznym

rhode sterylizator,rhode,sterylizator uvc,uvc,sterylizator uv,
Sterylizator PROFI 101 RHODE UV-C dwufunkcyjny z 2 promiennikami wewnętrzymi i 1...
2214,00 zł

Termometr Omron Ecotemp Basic

OMRON termometr,omron,
Termometr OMRON ECOTEMP BASIC to elektroniczny, cyfrowy termometr mierzący temperaturę. OMRON Eco...
21,60 zł

Urządzenie do przepływowej dezynfekcji powietrza UVC MED Overhead 220

UVC MED urządzenie do dezynfekcji,przepływowe,uvc,overhead220
Urządzenie do przepływowej dezynfekcji powietrza UVC MED Overhead 220 sprawdzi się szczególnie...
5290,00 zł

Zestaw uzupełniający Beurer LR 200

BEURER zestaw filtrów,filtry do lr 200,filtry powietrza,filtr powietrza,beurer
Zestaw uzupełniający Beurer LR 200...
160,52 zł

Masażer mg 100 metal pro line

BEURER masażer,aparat do masażu,mg 100,metal pro line,metal,pro,line,
Masażer MG 100 metal pro line to przykuwający uwagę produkt, posiadający wiele...
509,11 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004