Producent:
Wybierz producenta

Asystory stomatologiczne

asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a1

Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1

JUVENTAS asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a1
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do...
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do przechowywania oraz przewożenia na małych odległościach narzędzi oraz aparatury dentystycznej.
1311,00 zł
asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a2

Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A2

JUVENTAS asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a2
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A2 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do przechowywania...
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A2 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do przechowywania oraz przewożenia na małych odległościach narzędzi oraz aparatury dentystycznej.
1400,00 zł
asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,

Asystor stomatologiczny 3 szufladowy Corradomed

CORRADOMED asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,
Asystor stomatologiczny 3 szufladowy Corradomed to mebel medyczny, który dzięki swojej uniwersalnej...
Asystor stomatologiczny 3 szufladowy Corradomed to mebel medyczny, który dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji sprawdzi się znakomicie w każdej placówce medycznej.
845,63 zł
asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,

Asystor stomatologiczny 4 szufladowy Corradomed

CORRADOMED asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,
Asystor stomatologiczny 4 szufladowy Corradomed to mebel medyczny, który dzięki swojej uniwersalnej...
Asystor stomatologiczny 4 szufladowy Corradomed to mebel medyczny, który dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji sprawdzi się znakomicie w każdej placówce medycznej.
907,13 zł
asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,

Asystor stomatologiczny 5 szufladowy Corradomed

CORRADOMED asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,
Asystor stomatologiczny 5 szufladowy Corradomed szufladowy to mebel medyczny, który dzięki swojej...
Asystor stomatologiczny 5 szufladowy Corradomed szufladowy to mebel medyczny, który dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji sprawdzi się znakomicie w każdej placówce medycznej.
922,50 zł
asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,trzyszufladowy,u.b.m,ubm

Asystor stomatologiczny AS-3

U.B.M asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,trzyszufladowy,u.b.m,ubm
Asystor stomatologiczny AS - 3 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i...
Asystor stomatologiczny AS - 3 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i sprawne jej przemieszczanie. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
959,00 zł
asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,pięcioszufladowy,u.b.m,ubm

Asystor stomatologiczny AS-5

U.B.M asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,pięcioszufladowy,u.b.m,ubm
Asystor stomatologiczny AS - 5 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i...
Asystor stomatologiczny AS - 5 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i sprawne jej przemieszczanie. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
999,00 zł
asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,czteroszufladowy,u.b.m,ubm

Asystor stomatologiczny AS-4

U.B.M asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,czteroszufladowy,u.b.m,ubm
Asystor stomatologiczny AS - 4 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i...
Asystor stomatologiczny AS - 4 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i sprawne jej przemieszczanie. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
1010,00 zł

asystor stomatologiczny juventas jas a2Asystory stomatologiczne wykorzystywane są zarówno w państwowych, jak i prywatnych gabinetach dentystycznych. Ułatwiają one codzienną pracę lekarzom oraz asystentkom stomatologicznym. Obok fotela zabiegowego stanowią one najważniejszy element wyposażenia gabinetu, bez którego nie może się obejść żaden lekarz dentysta. Asystory stomatologiczne dzięki nienagannej estetyce wykonania oraz ciekawej kolorystyce idealnie komponują się z nowoczesnym wystrojem gabinetów dentystycznych.

 

Co to jest asystor stomatologiczny?

Asystor stomatologiczny jest to wielofunkcyjna szafka przeznaczona do przechowywania niezbędnych akcesoriów oraz narzędzi dentystycznych. Najczęściej jest ona wyposażona w kółka jezdne ułatwiające jej przemieszczanie w obrębie gabinetu. Charakteryzuje się ona zróżnicowaną ilością szuflad usytuowanych na różnych wysokościach. Asystory medyczne dostępne są w różnych wymiarach oraz opcjach wyposażenia. Rozwiązanie to sprawia, że każdy lekarz dentysta może wybrać wersję asystora idealnie dopasowaną do jego potrzeb.

 

Asystory stomatologiczne – rodzaje szafek medycznych wielofunkcyjnych

Nowoczesne asystory stomatologiczne zwykle dostępne są w dwóch rozmiarach – małym i dużym. Mały asystor medyczny posiada zwykle trzy lub cztery szuflady i używany jest bezpośrednio podczas wykonywania zabiegów przy pacjencie. W celu szybkiego transportu wyposażony jest on w obrotowe koła oraz boczny uchwyt zapewniający łatwe przesunięcie szafki. Podręczny asystor dentystyczny przeznaczony jest do przechowywania najpotrzebniejszych przedmiotów, preparatów oraz narzędzi. Dzięki niemu lekarz dentysta nie musi przemieszczać się po całym gabinecie i odrywać podczas wykonywania zabiegów.

Drugi typ szafki medycznej reprezentuje duży asystor stomatologiczny. 5 szuflad stanowi podstawę jego wyposażenia. Również ten model może zostać zaopatrzony w obrotowe kółka. Jednak ze względu na swoje duże gabaryty jest on zdecydowanie mniej mobilny niż jego mniejszy odpowiednik. Duży asystor stomatologiczny używany jest do przechowywania regularnie stosowanych narzędzi, opatrunków oraz innych przedmiotów, po które lekarz może sięgnąć przed rozpoczęciem lub po zakończeniu zabiegu.

Asystory stomatologiczne można podzielić także ze względu na rodzaj zastosowanych rozwiązań jezdnych. Mniejsze szafki posiadają chromowaną podstawę z kółkami zamontowaną na cieniutkiej nóżce. Rozwiązanie to pozwala na umiejscowienie asystora na tyle blisko by znajdował się on w zasięgu ręki lekarza. Dzięki specjalnemu ułożeniu podstawy, szafka medyczna nie będzie kolidować z ustawieniem fotela zabiegowego oraz taboretu obrotowego przeznaczonego dla lekarza. Natomiast większy asystor medyczny posiada zazwyczaj cztery klasyczne kółka jezdne zamontowane u spodu szafki. Mogą być one wyposażone w hamulec nożny ułatwiający stabilne usytuowanie asystora w wybranym miejscu w gabinecie.

 

Asystory medyczne – najważniejsze funkcje

Asystory medyczne powinny ułatwiać pracę lekarzom oraz asystentkom stomatologicznym. W tym celu zostały one wyposażone w praktyczne funkcje oraz ciekawe rozwiązania.

Poniżej znajduje się lista najważniejszych udoskonaleń, które powinien posiadać profesjonalny asystor stomatologiczny:

 • Kółka jezdne z możliwością blokady, umożliwiające swobodny transport oraz stabilne zatrzymanie szafki.
 • 4 lub 5 szuflad o różnej wielkości.
 • Szklany, hartowany blat pozwalający na łatwą dezynfekcję.
 • Różnorodna wielkość szuflad dostosowana w zależności od rodzaju przechowywanego asortymentu.
 • Ciekawe oraz estetyczne kolory frontów.
 • Chromowaną, łatwą w czyszczeniu podstawę wyposażoną w funkcję gazowej regulacji wysokości szafki.
 • Bezpieczne, ergonomiczne uchwyty.
 • Cichobieżne, niebrudzące kółka.
 • Łatwe w utrzymaniu czystości i sterylne materiały, z jakich został wykonany.
 • Uchwyt boczny ułatwiający transport asystora.
 • Specjalne obramowanie, w postaci wystających profili zabezpieczające narzędzia przed upadkiem podczas przesuwania szafki.

 

Asystor dentystyczny – jaki wybrać?

Odpowiedni asystor dentystyczny powinien zostać idealnie dopasowany do kolorystyki gabinetu. Jeżeli wystrój pomieszczeń medycznych utrzymany jest w klasycznym stylu najlepszym rozwiązaniem będzie asystor stomatologiczny biały. Kolor ten jest uniwersalny, pasuje do estetyki większości mebli medycznych dostępnych na rynku, a przede wszystkim nadaje pomieszczeniu wrażenie idealnej czystości oraz sterylności. Natomiast do nowoczesnego wnętrza bardziej odpowiedni będzie asystor medyczny z kolorowymi frontami, zwłaszcza jeżeli gabinet odwiedzają także małe dzieci. Ciekawa kolorystyka wprowadzi ciepły klimat do pomieszczenia oraz pozytywnie wpłynie na samopoczucie najmłodszych pacjentów.

Asystory medyczne stomatologiczne powinny cechować się także wysoką wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych takich jak uderzenia oraz odpornością na powstawanie odprysków. Ważną kwestią jest także sposób działania poszczególnych mechanizmów. Warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki zamykają i otwierają się szuflady, lekkość oraz mobilność kółek i płynność regulacji wysokości. Dodatkowo przed dokonaniem zakupu należy zaplanować, jakie przedmioty będzie musiał zmieścić asystor medyczny. Wymiary szuflad dobrze jest dostosować do asortymentu, jaki będzie się w nich znajdował.

Medyczne meble, stomatologiczne asystory oraz inne elementy wyposażenia gabinetów dentystycznych muszą zostać wykonane z materiałów, które powinny spełniać rygorystyczne normy jakości oraz higieny. Dlatego warto sprawdzić, czy dany mebel posiada wszystkie niezbędne atesty oraz certyfikaty dopuszczające je do użytku w placówkach służby zdrowia.

W kategorii asystory stomatologiczne sklep KREDOS posiada tylko nowoczesne oraz sprawdzone meble medyczne. Spełniają one wszystkie wymogi z zakresu higieny i dezynfekcji stawiane gabinetom medycznym. Asystory medyczne cechują się dużą różnorodnością oraz funkcjonalnością co sprawia, że mogą być one stosowane nie tylko w gabinetach dentystycznych, ale także przez lekarzy innych specjalizacji.

Promocja

Zestaw uzupełniający z silikonowymi nasadkami do NA 20

BEURER zestaw uzupełniający do aspiratora,aspirator,aspirator beurer,zestaw do aspiratora,aspirator na 20,
Zestaw uzupełniający z silikonowymi nasadkami do NA 20...
34,22 zł 38,02 zł

Latarka diagnostyczna mini c

HEINE latarka,diagnostyczna,mini,c,latarka diagnostyczna,heine,
Latarka diagnostyczna mini c to latarka lekarska o wyjątkowo lekkiej i poręcznej...
224,45 zł
Promocja

Masażer spa MG 17

BEURER masażer,aparat do masażu,mg 17,mg17,masaż,
Masażer SPA MG 17 to urządzenie, które daje wiele możliwości. Cechą, która...
76,02 zł 84,46 zł

Waga łazienkowa szklana Beurer GS 400 czarna

BEURER waga szklana,waga beurer,beurer,waga łazienkowa,waga łazienkowa szklana,gs 400,
Waga łazienkowa szklana Beurer GS 400 czarna to połączenie stylu i funkcjonalności....
114,07 zł

Wałek rehabilitacyjny 60 x 50 cm Juventas

JUVENTAS wałek rehabilitacyjny,wl23,juventas
Wałek rehabilitacyjny 60 x 50 cm...
494,00 zł

Maseczka filtrująca FFP3 AM3 50 szt

Europrofil maseczka ochronna,maseczka fpp3,fpp3,maseczka,półmaska,maseczka medyczna,
Półmaska filtrująca FFP3 AM3 NR (50 szt) to produkt o niemal stuprocentowej...
383,00 zł

Aparat do masażu ostukującego MG 510 to go

BEURER masażer,urządzenie masujące,aparat do masażu,aparat,do,masażu,ostukującego,mg510,to go,
Aparat do masażu ostukującego MG 510 to go to praktyczne i niezawodne...
481,74 zł

Żel do higieny rąk Pro-chem SAFETY 500 ml

żel do rąk,żel do higieny rąk,żel antybakteryjny,żel do rąk antybakteryjny,żel z alkoholem,
Żel do higieny rąk Pro-chem SAFETY 500 ml to praktyczny produkt, zamknięty...
38,95 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004