.
Producent:
Wybierz producenta

Asystory stomatologiczne

asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a1

Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1

JUVENTAS asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a1
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do...
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A1 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do przechowywania oraz przewożenia na małych odległościach narzędzi oraz aparatury dentystycznej.
1714,70 zł
asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a2

Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A2

JUVENTAS asystor,stomatologiczny,dentystyczy,juventas,jas-a2
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A2 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do przechowywania...
Asystor stomatologiczny Juventas JAS-A2 to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Służy do przechowywania oraz przewożenia na małych odległościach narzędzi oraz aparatury dentystycznej.
1833,00 zł
asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,

Asystor stomatologiczny 3 szufladowy Corradomed

CORRADOMED asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,
Asystor stomatologiczny 3 szufladowy Corradomed to mebel medyczny, który dzięki swojej uniwersalnej...
Asystor stomatologiczny 3 szufladowy Corradomed to mebel medyczny, który dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji sprawdzi się znakomicie w każdej placówce medycznej.
1039,35 zł
asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,

Asystor stomatologiczny 4 szufladowy Corradomed

CORRADOMED asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,
Asystor stomatologiczny 4 szufladowy Corradomed to mebel medyczny, który dzięki swojej uniwersalnej...
Asystor stomatologiczny 4 szufladowy Corradomed to mebel medyczny, który dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji sprawdzi się znakomicie w każdej placówce medycznej.
1119,30 zł
asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,

Asystor stomatologiczny 5 szufladowy Corradomed

CORRADOMED asystor stomatologiczny,asystor,asystor corradomed,corradomed,szafka medyczna,
Asystor stomatologiczny 5 szufladowy Corradomed szufladowy to mebel medyczny, który dzięki swojej...
Asystor stomatologiczny 5 szufladowy Corradomed szufladowy to mebel medyczny, który dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji sprawdzi się znakomicie w każdej placówce medycznej.
1055,34 zł
asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,trzyszufladowy

Asystor stomatologiczny AS-3

U.B.M asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,trzyszufladowy
Asystor stomatologiczny AS - 3 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i...
Asystor stomatologiczny AS - 3 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i sprawne jej przemieszczanie.
1785,89 zł
asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,pięcioszufladowy

Asystor stomatologiczny AS-5

U.B.M asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,pięcioszufladowy
Asystor stomatologiczny AS - 5 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i...
Asystor stomatologiczny AS - 5 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i sprawne jej przemieszczanie.
1901,02 zł
asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,czteroszufladowy

Asystor stomatologiczny AS-4

U.B.M asystor stomatologiczny,asystor,stomatologiczny,czteroszufladowy
Asystor stomatologiczny AS - 4 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i...
Asystor stomatologiczny AS - 4 to szafka na kółkach umożliwiających łatwe i sprawne jej przemieszczanie.
1917,86 zł

asystor stomatologiczny juventas jas a2Asystory stomatologiczne wykorzystywane są zarówno w państwowych, jak i prywatnych gabinetach dentystycznych. Ułatwiają one codzienną pracę lekarzom oraz asystentkom stomatologicznym. Obok fotela zabiegowego stanowią one najważniejszy element wyposażenia gabinetu, bez którego nie może się obejść żaden lekarz dentysta. Asystory stomatologiczne dzięki nienagannej estetyce wykonania oraz ciekawej kolorystyce idealnie komponują się z nowoczesnym wystrojem gabinetów dentystycznych.

 

Co to jest asystor stomatologiczny?

Asystor stomatologiczny jest to wielofunkcyjna szafka przeznaczona do przechowywania niezbędnych akcesoriów oraz narzędzi dentystycznych. Najczęściej jest ona wyposażona w kółka jezdne ułatwiające jej przemieszczanie w obrębie gabinetu. Charakteryzuje się ona zróżnicowaną ilością szuflad usytuowanych na różnych wysokościach. Asystory medyczne dostępne są w różnych wymiarach oraz opcjach wyposażenia. Rozwiązanie to sprawia, że każdy lekarz dentysta może wybrać wersję asystora idealnie dopasowaną do jego potrzeb.

 

Asystory stomatologiczne – rodzaje szafek medycznych wielofunkcyjnych

Nowoczesne asystory stomatologiczne zwykle dostępne są w dwóch rozmiarach – małym i dużym. Mały asystor medyczny posiada zwykle trzy lub cztery szuflady i używany jest bezpośrednio podczas wykonywania zabiegów przy pacjencie. W celu szybkiego transportu wyposażony jest on w obrotowe koła oraz boczny uchwyt zapewniający łatwe przesunięcie szafki. Podręczny asystor dentystyczny przeznaczony jest do przechowywania najpotrzebniejszych przedmiotów, preparatów oraz narzędzi. Dzięki niemu lekarz dentysta nie musi przemieszczać się po całym gabinecie i odrywać podczas wykonywania zabiegów.

Drugi typ szafki medycznej reprezentuje duży asystor stomatologiczny. 5 szuflad stanowi podstawę jego wyposażenia. Również ten model może zostać zaopatrzony w obrotowe kółka. Jednak ze względu na swoje duże gabaryty jest on zdecydowanie mniej mobilny niż jego mniejszy odpowiednik. Duży asystor stomatologiczny używany jest do przechowywania regularnie stosowanych narzędzi, opatrunków oraz innych przedmiotów, po które lekarz może sięgnąć przed rozpoczęciem lub po zakończeniu zabiegu.

Asystory stomatologiczne można podzielić także ze względu na rodzaj zastosowanych rozwiązań jezdnych. Mniejsze szafki posiadają chromowaną podstawę z kółkami zamontowaną na cieniutkiej nóżce. Rozwiązanie to pozwala na umiejscowienie asystora na tyle blisko by znajdował się on w zasięgu ręki lekarza. Dzięki specjalnemu ułożeniu podstawy, szafka medyczna nie będzie kolidować z ustawieniem fotela zabiegowego oraz taboretu obrotowego przeznaczonego dla lekarza. Natomiast większy asystor medyczny posiada zazwyczaj cztery klasyczne kółka jezdne zamontowane u spodu szafki. Mogą być one wyposażone w hamulec nożny ułatwiający stabilne usytuowanie asystora w wybranym miejscu w gabinecie.

 

Asystory medyczne – najważniejsze funkcje

Asystory medyczne powinny ułatwiać pracę lekarzom oraz asystentkom stomatologicznym. W tym celu zostały one wyposażone w praktyczne funkcje oraz ciekawe rozwiązania.

Poniżej znajduje się lista najważniejszych udoskonaleń, które powinien posiadać profesjonalny asystor stomatologiczny:

 • Kółka jezdne z możliwością blokady, umożliwiające swobodny transport oraz stabilne zatrzymanie szafki.
 • 4 lub 5 szuflad o różnej wielkości.
 • Szklany, hartowany blat pozwalający na łatwą dezynfekcję.
 • Różnorodna wielkość szuflad dostosowana w zależności od rodzaju przechowywanego asortymentu.
 • Ciekawe oraz estetyczne kolory frontów.
 • Chromowaną, łatwą w czyszczeniu podstawę wyposażoną w funkcję gazowej regulacji wysokości szafki.
 • Bezpieczne, ergonomiczne uchwyty.
 • Cichobieżne, niebrudzące kółka.
 • Łatwe w utrzymaniu czystości i sterylne materiały, z jakich został wykonany.
 • Uchwyt boczny ułatwiający transport asystora.
 • Specjalne obramowanie, w postaci wystających profili zabezpieczające narzędzia przed upadkiem podczas przesuwania szafki.

 

Asystor dentystyczny – jaki wybrać?

Odpowiedni asystor dentystyczny powinien zostać idealnie dopasowany do kolorystyki gabinetu. Jeżeli wystrój pomieszczeń medycznych utrzymany jest w klasycznym stylu najlepszym rozwiązaniem będzie asystor stomatologiczny biały. Kolor ten jest uniwersalny, pasuje do estetyki większości mebli medycznych dostępnych na rynku, a przede wszystkim nadaje pomieszczeniu wrażenie idealnej czystości oraz sterylności. Natomiast do nowoczesnego wnętrza bardziej odpowiedni będzie asystor medyczny z kolorowymi frontami, zwłaszcza jeżeli gabinet odwiedzają także małe dzieci. Ciekawa kolorystyka wprowadzi ciepły klimat do pomieszczenia oraz pozytywnie wpłynie na samopoczucie najmłodszych pacjentów.

Asystory medyczne stomatologiczne powinny cechować się także wysoką wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych takich jak uderzenia oraz odpornością na powstawanie odprysków. Ważną kwestią jest także sposób działania poszczególnych mechanizmów. Warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki zamykają i otwierają się szuflady, lekkość oraz mobilność kółek i płynność regulacji wysokości. Dodatkowo przed dokonaniem zakupu należy zaplanować, jakie przedmioty będzie musiał zmieścić asystor medyczny. Wymiary szuflad dobrze jest dostosować do asortymentu, jaki będzie się w nich znajdował.

Medyczne meble, stomatologiczne asystory oraz inne elementy wyposażenia gabinetów dentystycznych muszą zostać wykonane z materiałów, które powinny spełniać rygorystyczne normy jakości oraz higieny. Dlatego warto sprawdzić, czy dany mebel posiada wszystkie niezbędne atesty oraz certyfikaty dopuszczające je do użytku w placówkach służby zdrowia.

W kategorii asystory stomatologiczne sklep KREDOS posiada tylko nowoczesne oraz sprawdzone meble medyczne. Spełniają one wszystkie wymogi z zakresu higieny i dezynfekcji stawiane gabinetom medycznym. Asystory medyczne cechują się dużą różnorodnością oraz funkcjonalnością co sprawia, że mogą być one stosowane nie tylko w gabinetach dentystycznych, ale także przez lekarzy innych specjalizacji.

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel....
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel ...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
302,40 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004