.
 • akcesoria do inhalatorów Microlife

  Akcesoria do inhalatorów Microlife, to bez wątpienia najwyższej jakości dodatki, które stanowią dodatki do wszelkich inhalatorów tego właśnie producenta. Dzięki nim znacząco można usprawnić działanie takich urządzeń medycznych, jednocześnie zwiększając komfort działania takich sprzętó do inhalacji. Do akcesoriów należą: maseczki do inhalacji w kilku rozmiarach, dla dzieci i dla dorosłych, ustniki, zatyczki na nos. Dzięki tym dodatkom praca inhalatora jest jeszcze bardziej usprawniona i skuteczna. 

 • akcesoria microlife

  Akcesoria Microlife są to wszelkie dodatki, które oprócz samego urządzenia do inhalacji, znajdują się w zestawie lub które można dodatkowo dokupić do danego modelu Microlife. Należą do nich przede wszystkim maseczki do inhalacji. Są one w wielu rozmiarach, co sprawia, że jeden inhalator sprawdzi się doskonale dla całej rodziny. Ponadto można także znaleźć tam ustniki, zatyczki na nos czy też niezbędne elementy do nebulizacji. W ofercie Kredos znajduje się pełna oferta takich właśnie produktów. 

 • badania na poziom wody w organizmie

  Badania na poziom wody w oragnizmie określają, ile tej wody znajduje się w człowieku i czy ta ilość mieści się w normie. Jak wiadomo, człowiek w większości składa się z wody. Niezwykle ważne i istotne jest więc to, aby mieć pod kontrolą, czy jest to ilość dostateczna. Niestety, ale u większości, organizm nie jest odpowiednio nawodniony, co wpływa znacząco i na wygląd i na samo samopoczucie. Wagi specjalistyczne do pomiaru składu ciała pozwalają dokonać wiarygodnych wyników.

 • bieżnia elektryczna

  Bieżnia elektryczna jest to jeden ze sprzętów do ćwiczeń, na którym można wykonywać treningi cardio. Dzięki niej możliwe jest odbycie treningu zgodnie z ustalonymi wytycznymi. Profesjonalne bieżnie do ćwiczeń pozwalają ustalać tempo biegu, nachylenie terenu, konkretne jednostki treningowe. Wykorzystywane są one na siłowniach, w domach, ale również i w ośrodkach, gdzie przeprowadza się próby wysiłkowe oraz gdzie prowadzona jest rehabilitacja kardiologiczna. Oferta sklepu medycznego Kredos oferuje różnorodne bieżnie elektryczne do cwiczeń.

 • BMI

  BMI  jest to wskaźnik masy ciała, który stanowi współczynnik, jaki tworzy się przez podzielenie masy ciała w kilogramach przez wzrost w metrach do kwadratu. W ten sposób, na podstawie uzyskanego wyniku, można sklasyfkować daną osobę do konkretnej grupy. Poprzez wskaźnik BMI można ocenić, czy waga ciała jest prawidłowa czy występują zaburzenia, w tym niedowaga, nadwaga lub otyłość. BMI to pierwszy pomiar, jaki wykonuje się u dietetyka, by rozpocząć odpowiednią terapię.

 • cichy inhalator tłokowy

  Cichy inhalator tłokowy jest to urządzenie, które cieszy się na rynku bardzo dużą popularnością i wybiera go coraz to większa grupa odbiorców. Jest on niezawodny w swoim działaniu, skuteczny i bardzo pomocny w leczeniu wielu dolegliwości górnych dróg oddechowych. Inhalator tłokowy pozwala w pełni cieszyć się jego wykorzystaniem, zarówno dla dorosłych, jak również i dla dzieci. Dzięki temu, że jest on cichy, gwarantuje maksymalną wygodę i komfort jego użytkowania.

 • Cichy nawilżacz powietrza

  Cichy nawilżacz powietrza to jeden z najczęściej wybieranych produktów, jeśli w grę wchodzą sprzęty do poprawy wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Wśród dostępnych produktów, dużą popularnością cieszą się nawilżacze ultradźwiękowe, które są skuteczne w swoim działaniu i jednocześnie gwarantują cichy tryb pracy, jaki jest bardzo ważny w przypadku posiadania małych dzieci. W ofercie sklepu medycznego Kredos znajdują się różnorodne nawilżacze powietrza.

 • ciśnienie

  Ciśnienie tętnicze jest to siła nacisku, jaką krew wywiera na ściany tętnic. Kiedy serce bije, z każdym kolejnym uderzeniem wyrzuca odpowiednią porcję krwi, która dalej rozchodzi się po wszystkich komórkach ciała. Ta siła określana jest właśnie mianem ciśnienia. Norma ciśnienia dla osoby dorosłej wynosi 90-130 dla ciśnienia skurczowego i 70-90 dla ciśnienia rozkurczowego. Do mierzenia ciśnienia niezbędną rolę odgrywa ciśnieniomierz.

 • co można jeść przy podwyższonym cukrze,

  Co można jeść przy podwyższonym cukrze? Tak naprawdę w diecie takiej liczy się zdrowe rozwiązanie, a więc produkty, które nie są przetworzone, które są kolorowe i pełnowartościowe i co istotne - o niskim indeksie glikemicznym. Warto stawiać na warzywa, na produkty pełnoziarniste czy na chude mięso. Dobrze jest wybrać tak skomponowane posiłki, by jeść częściej, a mniej. Istotne jest to, by kontrolować przy tym poziom cukru, mając zawsze przy sobie glukometr, a taki można kupić w sklepie Kredos.

 • co na ból na miesiączkę

  Co na ból na miesiączkę? Bez wątpienia najlepszym sposobem na pozbycie się bólu miesiączkowego jest podanie nospy, a więc leków rozkurczowych, dzięki którym te skurcze mające na celu złuszczenie całej szyjki macicy są po prostu dużo mniejsze. Jedne kobiety nie muszą zażywać leków, gdyż nie mają bólu lub ten ból jest niewielki, inne z kolei muszą przyjmować leki rozkurczowe i przeciwbólowe, gdyż nie są one w stanie normalnie bez nich funkcjonować.

 • co oznacza serduszko na ciśnieniomierzu

  Co oznacza serduszko na ciśnieniomierzu? Tak naprawdę symbole są określone dla danego modelu ciśnieniomierza. Jeżeli po dokonanym pomiarze wyświetla się serce, oznacza to występowanie jakiś nieprawidłowości. Zazwyczaj związane są one z arytmią serca i należy wówczas dokonać pomiaru jeszcze raz. Jeśli wynik ciśnienia wskazuje na jakieś nieprawidłowości, wówczas należy dokonać pomiaru jeszcze kilka razy i w razie wystąpienia niepokojących objawów - należy reagować.

 • co pić na zatrzymanie wody w organizmie

  Co pić na zatrzymanie wody w organizmie? Tak naprawdę kluczowe znaczenie odgrywa tutaj woda. Choć dla wielu wydaje się być to dziwnym, że za zatrzymywanie wody w organizmie wpływ ma zbyt mała ilość pitej wody, to w gruncie rzeczy, tak właśnie jest. Należy stawiać na 2 - 3 litry wody dziennie, latem szczególnie wiecej, gdy się pocimy. Jeśli organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości wody, zatrzymuje ją, a do tego nadmiar soli jeszcze bardziej to zwiększa. Warto wybierać wody mineralne, które tych minerałów mają bardzo dużo.

 • co pomaga na zbicie ciśnienia

  Co pomaga na zbicie ciśnienia? Jeśli ciśnienie jest zbyt wysokie wówczas należy zastanowić się, co może je spowodować. Zazwyczaj jest to związane ze stresem i sytuacją stresową, z silnymi emocjami, z podekscytowanem czy też z wypiciem mocnej kawy. Aby zbić je, należy usiąść, zastosować techniki relaksacyjne, wyciszyć organizm, wyeliminować stres. Jeśli ciśnienie jest spowodowane chorobą, wówczas niezbędne jest podanie leków, które to ciśnienie obniżą. 

 • części do inhalatora microlife

  Części do inhalatora Microlife to dodatki, dzięki którym inhalacja może być jescze bardziej skuteczna i komforotwa. Akcesoria Microlife obejmują między innymi: maseczki do inhalacji różnej wielkości, ustniki, niezbędne dodatki do nebulizacji, zatyczki do nosa. W zależności od wyboru odpowiedniego inhalatora, ten posiada konkretne elementy dodatkowe w zestawie. Sięgając po konkretny wybór, na pewno Microlife jest marką, jaka w tym segmencie produktów okaże się być niezawodna. Ofeta taka przygotowana jest przez sklep medyczny Kredos.

 • dieta na podwyższony cholesterol

  Dieta na podwyższony cholesterol powinna być lekkostrawna, zdrowa i pozbawiona przetworzonych produktów. Niezwykle ważne jest to, aby omijać w niej tłuszcze zwierzęce, które są niezwykle niebezpieczne dla funkcjonowania organizmu człowieka. W takiej diecie powinno znaleźć się wiele owoców i warzyw, roślin strączkowych, kasz i makaronów pełnoziarnistych. Taka dieta może wpłynąć nie tylko na obniżenie cholesterolu, ale również i na pełnię zdrowia oraz dobrego samopoczucia. 

 • ekg wysiłkowe

  EKG wysiłkowe jest to jedna z form badania ekg, którą przeprowadza się nie w spoczynku, ale podczas aktywności fizycznej. Takie ekg wykonywane jest na bieżni lub na rowerze stacjonarnym. Pozwala ono określić, jaka jest czynność elektryczna rytmu serca. Często nieprawidłowości serca pojawiają się nie w spoczynku, ale właśnie przy zmęczeniu, stąd też w trakcie trwania takiego badania, istnieje możliwość wykrycia wielu zaburzeń rytmu serca, jak również i chorób serca. 

 • ile powinna trwać inhalacja u niemowlaka

  Ile powinna trwać inhalacja u niemowlaka? Nie ma wyznaczonego czasu jej trwania, bowiem wszystko uzależniona jest od ilości substancji, jaka zostanie wlana, aby taka inhalacja była możliwa. Z racji tego, że przy inhalacji nie stosuje się leków, nie ma wyznaczonego czasu jej trwania. W większości małe dzieci sa niecierpliwe i ciężko jest podać cała dawkę specyfiku. Im więc to trwa dłużej, tym lepiej.

 • inhalacje na kaszel dla niemowląt

  Inhalacje na kaszel dla niemowląt, to doskonały sposób na szybkie uporanie się z męczącym kaszlem. Bardzo często pojawiający się bowiem kaszel atakuje układ oddechowy i konieczne jest podawanie antybiotyku. Wykorzystując inhalator z zastosowaniem odpowiednich olejków czy też soli fizjologicznej, można szybko pozbyć się kaszlu i kataru u niemowląt, jednocześnie zmniejszając ryzyko dalszego rozwoju choroby. Inhalatory dla dzieci posiadają szereg udogodnień, dzięki którym inahalacja przebiega tak, jak powinna. 

 • Inhalator dla dzieci

  Inhalator dla dzieci jest to urządzenie, które skierowane jest przede wszystkim dla najmłodszej grupy pacjentów. Co wyróżnia takie inhalatory? Z całą pewnością kluczowe znaczenie ma cichy tryb pracy, możliwość wymiany wielkości maseczek czy też szybkie podanie substancji, jaka niezbędna jest do inhalacji. W sklepie medycznym kredos znaleźć można różnorodne inhalatory dla dzieci, które dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie i które na pewno spełnią oczekiwania wszystkich rodziców. 

 • jak budować masę mięśniową

  Jak budować masę mięśniową? Kluczowe znaczenie ma na pewno trening siłowy. Tylko dzięki odpowiednim ciężarom czy gumom, można budować mięśnie, tym samym móc osiągnąć efekt, na jakim każdemu zależy. Warto to robić pod okiem doświadczonego trenera personalnego, z którym można to robić bezpiecznie i jednocześnie efektywnie. Oczywiście nie można zapomnieć przy tym także o zdrowej, zbilansowanej diecie, z nadwyższą kaloryczną, aby móc te mięśnie zbudować. 

 • jak mierzyć cukier glukometrem

  Jak mierzyć cukier glukometrem? Bez wątpienia poprzez glukometr badanie cukru jest niezwykle proste. Wystarczy tylko specjalną igiełką nakłuć opuszek palca, a następnie kroplę krwi umieścić na pasku do glukometru, by po kilku sekundach uzyskać wynik. Z całą pewnością taka metoda pomiaru jest niezwykle istotna, szczególnie w przypadku osób chorujących na cukrzycę. Wybierając sklep medyczny Kredos, otrzymać można różnorodne glukometry w pełni dostosowane do potrzeb cukrzyków. 

 • jak osuszyć powietrze

  Jak osuszyć powietrze? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiednich urządzeń, które określane są mianem osuszaczy. Istotne znaczenie ma także i to, by zachować w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę, bowiem w przypadku, gdy jest ona niska, wilgotność automatycznie wzrasta. Aby więc nie doszło do zbyt nadmiernej wilgoci, która dalej prowadzi do powstawania grzyba, ważne jest regularne ogrzewanie pomieszczeń w okresie zimowym i stosowane osuszacza jeśli jest to konieczne.

 • jak prawidłowo mierzyć ciśnienie

  Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie? Tak naprawdę kluczowe jest kilka zasad, aby pomiar ciśnienia był prawidłowy:

  -Należy przed badaniem wyrównać tętno i chwilę odpocząć w pozycji siedzącej

  -Przed badaniem nie można palić papierosów, pić kawy i alkoholu

  -Mankiet należy nałożyć na lewą rękę, na ramieniu, nad zgięciem łokciowym

  - Jeśli pomiar jest słaby, należy nałożyć aparat na prawy nadgarstel

  - Należy usiąść w pozycji siedzącej

  - NAleży założyć mankiet, zbliżając go w kierunku serca

 • jak sprawdzić czy ma się nadwagę

  Jak sprawdzić czy ma się nadwagę? Tak naprawdę kluczowe znaczenie ma aspekt wizualny. osoby z nadwagą mają nadmierną ilość tkanki tłuszczowej, która jest po prostu widoczna. Aby jednak sprawdzić, czy problem ten istnieje faktycznie, kluczowe znaczenie ma obliczenie BMI, a więc wskaźnika, który pozwala sprawdzić, czy waga danej osoby jest prawidłowa czy też nie. BMI określa się poprzez podzielenie masy ciała wyrażonej w kilogramach przez wysokość wyrażoną w metrach do kwadratu.

 • jak zmierzyć wilgotność w domu

  Jak zmierzyć wilgotność w domu? Aby móc zmierzyć wilgotność powietrza w domu, niezwykle ważnym elementem jest urządzenie do pomiaru wilgotności. Może to być specjalny termometr lub stacja pogodowa, dzięki której możliwe jest dokonywanie pomiarów i bieżące jego kontrolowanie. Dzięki temu, w momencie, gdy powietrze jesr suche, wówczas można zastosować naawilżacz powietrza w celu zwiększenia w pomieszczeniu wilgotności. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne produkty. 

 • jaką glukozę kupić do badania w ciąży

  Jaką glukozę kupić do badania w ciąży? Niezbędne jest przyjście na badanie z własną butelka wody i glukozą, którą należy zakupić w aptece. Jaką? 75 gramów glukozy, które należy rozpuścić w 300 ml wody. Najpierw pobierana jet krew na czczo, a następnie po godzinie i po dwóch od momentu wypicia glukozy. To badanie jest bardzo ważne, aby móc sprawdzić, czy kobieta w ciąży nie choruje na cukrzycę ciążową. Wykonuje się je między 24 a 28 tygodniem ciąży.

 • jaki olejek do nawilżacza powietrza

  Jaki olejek do nawilżacza powietrza? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jakim celu chcemy taki olejek wykorzystać. Jeśli szukamy ciekawego wyboru, który sprawdzi się na zmęczenie, idealnym będzie olejek o zapachu bazylii i rozmarynu. Jeśli poszukiwany jest olejek na słaby stan psychiczny, zmęczenie i wykończenie, warto postawić na pomarańczowy, jodłowy lub sosnowy. Mając nawilżacz powietrza, wybór dostępnych do niego olejków jest naprawdę ogromny. 

 • kiedy korzystamy z AED

  Kiedy korzystamy z AED? Z urządzenia takiego korzystamy zawsze, kiedy tylko dojdzie do zatrzymania krążenia krwi. Jeśli osoba udzielająca pierwszej pomocy widzi, że poszkodowany nie oddycha, nie ma z nim kontaktu i nie reaguje, a klatka piersiowa się nie unosi, ddefibrylator stanowi takie urządzenie, które może dać szansę na przeżycie. Organizm człowieka jest w stanie przezyć bez tlenu przez 3 - 5 minut. Jeśli w tym czasie nie nastąpi udzielenie pierwszej pomocy - chory umiera. 

 • maska przeciwko chrapaniu

  Maska przeciwko chrapaniu jest to specjalne urządzenie, które ma za zadania poprawić jakość snu i osoby chrapiącej i jej współtowarzyszy. Działa ona na zasadzie impulsów wibracyjnych, które skierowane są w okolice czoła. Ich zadaniem jest odpowiednie napięcie mięśni szyi, tym samym otwarcie dróg oddechowych. Taką maskę na chrapanie poleca jedna z najbardziej cenionych na rynku firm Beurer, która to jest producentem sprzętu medycznego z najwyższej półki. Takie maski dostępne są w ofercie sklepu medycznego Kredos.

 • Objawy suchego powietrza w domu

  Objawy suchego powietrza w domu widoczne są bardzo szybko. Objawiają się one tym, co towarzyszy nam przy przeziębieniu i grypie. Osoby, które mieszkają w domach, gdzie jest suche powietrze, borykają się z ciągłym, uporczywym kaszlem, męczącym katarem, a także złym samopoczuciem, osłabieniem organizmu, bólem i drapaniem w gardle, suchością w gardle, a nawet i gorączką. Warto więc inwestować w nawilżacz powietrza, aby móc się przed tymi objawami ustrzec. 

 • opaska monitorująca ciśnienie krwi

  Opaska monitorująca ciśnienie krwi jest to specjalny zegarek, dzięki któremu możliwe jest monitorowanie ciśnienia krwi, bez konieczności posiadania ciśnieniomierza. Takie opaski cieszą się bardzo dużą popularnością i wybiera je szeroka grupa odbiorców. W sposób szczególny cenione są one przez sportowców, bowiem dzięki niem można kontrolować podstawowy parametr życiowy, czyli ciśnienie tętnicze krwiOpaski do pomiaru ciśnienia można zakupić w sklepie Kredos.

 • problemy z paznokciami

  Problemy z paznokciami zdarzają się niezwykle często i boryka się z tym bardzo duży odsetek osób, szczególnie kobiet. Najczęściej pojawiajacym się problemem są rozdwojone paznokcie, które pękają, są słabe i mało estetyczne. Mogą występować także zmiany grzybicze pod paznokciami, ich unoszenie się ku górze, zbyt duża miękkość. Jeśli paznokcie są słabe i zniszczone, potrzebują zastosowania odpowiednich odżywek, aby dostarczyć im niezbędne witaminy, tak, aby poprawić i ich wygląd i przede wszystkim kondycję. Któż bowiem nie marzy o długich, mocnych paznokciach naturalnych, prawda?

 • rodzaje pulsoksymetrów

  Rodzaje pulsoksymetrów - dzielimy je na przenośne, czyli pulsoksymetry napalcowe oraz pulsoksmetry stacjonarne. Pierwsze wykorzystywane są przede wszystkim na własny użytek, gdzie można używać je tak naprawdę wszędzie. Drugie wykorzystywane są przede wszystkim przez szpitale i inne placówki medyczne. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne pulsoksymetry, szczególnie cenionej na rynku marki Microlife. Tak, jak ciśnieniomierz, tak każdy powinien posiadać pulsoksymetr napalcowy. 

 • stan podgorączkowy u dziecka

  Stan podgorączkowy u dziecka jest to podwyższona temperatura ciała powyżej 36,6 stopni Celsjusza. Występuje ona wtedy, gdy temperatura sięga do 38 stopni Celsjusza, a powyżej określana jest już mianem gorączki. Bez wątpienia w przypadku stanu podgorączkowego, należy dziecko obserwować, ale nie powinno podawać się leków na zbicie temperatury, bowiem wtedy to właśnie organizm walczy z infekcją i się przed chorobą broni. Leki podaje się dopiero, gdy termometr dla dzieci wskaże temperature powyżej 38 stopni Celsjusza.

 • test ciążowy

  Test ciążowy jest to specjalny rodzaj testu, który wykorzystuje się do potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Jest to najbardziej prosty sposób na wykrycie HCG, które jako pierwsze jest potwierdzeniem rozwijającej się w organizmie ciąży. Test ciążowy może mieć różną czułość, stąd też może on wykrywać ciążę na różnych jej etapach. Aby był on najbardziej wiarygodny, niezbędne jest kupienie testu z jak największą czułością. Wystarczy kilka kropel moczu, by po kilkunasty sekundach sprawdzić wynik. 

 • uderzenia serca na minutę

  Uderzenia serca na minutę określają tętno, a więc puls. To, z jaką prędkością serce bije, odgrywa niezwykle duże znaczenie i ten parametr należy w pełni kontrolować. U osoby dorosłej, ilość uderzeń serca na minutę wynosi pomiędzy 60 a 100. Jeśli jest to wynik poniżej 60, określa się go mianem bradykardii. Jeśli jest on wyższy, niż 100 uderzeń na minutę, wtedy mówimy o tachykardii. Z pewnością żadnych zaburzeń rytmu serca nie można bagatelizować, tylko od razu reagować poprzez na przykład EKG serca

 • wpływ stresu na ciśnienie tętnicze

  Wpływ stresu na ciśnienie tętnicze jest ogromny. Stres odgrywa bowiem bardzo duże znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu, w tym również i tego parametru życiowego, jakim jest ciśnienie tętnicze. Aby więc nie dopuścić do jego wahań i wyniku poza normę, należy starać się go unikać jak najbardziej, a kiedy się pojawi, od razu próbować wyciszyć się, uspokoić i zastosować techniki relakssacyjne. Pernamenty stres jest w stanie zniszczyć prawidłową pracę organizmu, prowadząc nawet do śmierci.

 • Z czego zrobić inhalacje na ból gardła

  Z czego zrobić inhalacje na ból gardła? Jeśli nie chcemy stosować tabletek na gardło, które często w ogóle nie działają, idealną do tego alternatywą jest inhalacja na gardło. Dzięki niej można nawilżyć ściany gardła, jednocześnie pozbywając się wszystkiego, co je atakuje. Doskonale sprawdza się między innymi sól fizjologiczna, ale doskonale sprawdzi się także olejek z mięty pieprzowej. Bez wątpienia inhalator to doskonały wybór dla wszystkich osób, szukających alternatywy dla tradycyjnych tabletek

 • zastosowanie AED

  Zastosowanie AED jest jedno - to sprzęt medyczny, którego zadaniem jest ratowanie ludzkiego życia. Dzięki niemu u osoby, u której doszło do zatrzymania krążenia krwi, można na nowo je przywrócić. W defibrylacji kluczowe znaczenie ma bez wątpienia czas. Człowiek jest w stanie przeżyć bez tlenu 3 - 5 minut. Po tym czasie mózg umiera. Tak ważna jest więc natychmiastowa reakcja. Dzięki defibrylatorom, które są wykorzystywane w przestrzeni publicznej, szansa na ratunek jest dużo większa.

 • abpm

  ABPM jest to skrót, który zasadniczo określa Ambulatoryjne Monitorowanie Ciśnienia Krwi, potocznie określane jest jako holter ciśnieniowy. Jest to kardiologiczne badanie diagnostyczne, którego celem jest dokładny pomiar ciśnienia tętniczego, nie tylko w kilka sekund w trakcie standardowego pomiaru, ale przez całą dobę. Aparat holter ciśnienia dokonuje mierzenia ciśnienia wielokrotnie w ciągu doby, co jest bardzo pomocne przy pomiarze ciśnienia tętniczego krwi. Holter ciśnienia nalezy nosić przy sobie przez całą dobę.

 • aed

  AED jest to automatyczny defibrylator zewnętrzny, z którego może skorzystać każdy, kto znajdzie się w sytuacji ratowania czyjegoś życia. Dzięki niemu można  przeprowadzić bezpieczną defibrylację w zatrzymaniu krążenia krwi. Tworzone defibrylatory AED znajdują się w coraz większej ilości miejsc, w przestrzeni publicznej. Dzięki temu więc można w pełni pomóc osobie, która straciła przytomność i nastąpiło zatrzymanie krążenia i brak oddechu. Dzięki nagraniom głosowym, każdy może udzielić pierwszej pomocy, postepując krok po kroku, wedle głosowej instrukcji.

 • akcesoria dla cukrzyków

  Akcesoria dla cukrzyków to niezbędne elementy, które musi mieć każda osoba zmagająca się z taką chorobą. Należy do nich na pewno glukometr, który pozwala dokonywać codziennych pomiarow cukru we krwi, jak również i paski do glukometru, które każdego dnia należy użyć, aby móc taki wynik cukru we krwi otrzymać. Cukrzyca to bardzo poważna choroba, która jest w człowiekiem całe życie, chyba że mówimy o cukrzycy ciążowej, która pojawia się w okresie ciąży. Nie można jej bagatelizować, bowiem tylko regularny pomiar cukru i zdrowa dieta, są podstawą ,,normalnego życia"

 • akcesoria do masażu

  Akcesoria do masażu są to różnorodne rozwiązania, z którymi wykonanie masażu nie stanowi tak naprawdę żadnego problemu, nawet przy samodzielnym jego wykonywaniu w domu. Wystarczy tylko spojrzeć na odpowiednie sprzęty do masażu, by móc w pełni wykorzystywać ich potencjał i możliwości. Wśród rozwiązań cieszących się dużą popularnością, wyróżnić możemy masażery z różnymi końcówkami i trybami pracy, jak również i maty masujące, z którymi nie trzeba robić nic, by otrzymać najwyższą jakość masażu

 • aktywność fizyczna

  Aktywność fizyczna jest to jeden z elementów zdrowego stylu życia, zaraz obok diety. Dzięki niej można nie tylko doskonale wyglądać, ale także mieć dobre samopoczucie, mnóstwo energii i mocne oraz silne serce. Bycie aktywnym jest niezwykle istotne dla prawidłowej pracy organizmu i każdy, w zależności od stopnia wydolności, powinien na taką aktywność stawiać. U jednych będzie to 30 minut spaceru każdego dnia, u innych bieganie, u jeszcze innych jazda na rowerze czy też pływanie. 

 • Aktywność fizyczna na niskie ciśnienie 

  Aktywność fizyczna na niskie ciśnienie to jak najbardziej dobry wybór, aby móc zwiększyć zaniżony wynik. Nie jest to jednak sposób na tę przypadłość, jeśli stanowi ona stan chorobowy. Niskie ciśnienie może być jednodniowe, związane z konkretną sytucją i wtedy na pewno aktywność fizyczna będzie bardzo dobrym wyborem, by je podnieść i dużo lepiej się poczuć. Jeśli jednak jest to choroba, należy rodzaj i intensywność treningów dopasować do formy leczenia i stanu zdrowia oraz samopoczucia. Kluczowe znaczenie ma pomiar ciśnienia każdego dnia.

 • analiza holtera ekg

  Analiza holtera ekg jest to analizowanie wyników badań holterem, gdzie sprawdzona jest praca serca przez całą dobęHolter EKG jest to wysokiej jakości urządzenie, które uznawane jest za najbardziejs skuteczne w kwestii stawiania diagnoz w obrębie pracy serca. Poprzez urządzenie takie sprawdzana jest czynność elektryczna serca przez całą dobę, a nie tylko w fazie spoczynku. W ten więc sposób, holter ekg stanowi idealne rozwiązanie do poszukiwania chorób serca i zaburzeń jego rytmu. Analizując wyniki, bierze się pod uwagę samą krzywą, jak również i zapisy w dzienniczku. 

 • Analiza składu ciała

  Analiza składu ciała jest to dokładny pomiar z wykorzystaniem wag specjalistycznych, dzięki którym można sprawdzić to, czego nie pokaże zwykła waga. Przy standardowym pomiarze możemy zobaczyć, jaka jest nasza masa ciała. Jeśli jednak chodzi o analizę składu ciała, wówczas sprawdza się, ile ważą mięśnie, jaki jest procent tkanki tłuszczowej, czy w organizmie jest wystarczająca ilość wody. Co więcej, wagi do pomiaru składu ciała wyznaczają także i wiek metaboliczny. Takie wagi dostępne sa w ofercie Kredos.

 • analizator składu masy ciała

  Analizator składu masy ciała jest to waga specjalistyczna, której to celem jest dokładne zbadanie ciała osoby badanej, ukazując nie tylko masę ciała, ale również i wszystko to, co na nią właśnie się składa. Dzięki takim wagom można sprawdzić, procent tłuszczu w organizmie, procent mięśni, ale także i ilość wody. Wagi do pomiaru składu ciała dostępne są przede wszystkim w gabinetach dietetycznych, ale często także i na siłowniach. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne analizatory składu ciała, bardziej i mniej profesjonalne. 

 • aparat cpap

 • aparat do masażu limfatycznego

  Aparat do masażu limfatycznego jest to specjalne urządzenie, którego to celem jest przeprowadzenie skutecznego drenażu limfatycznego. Dzięki takiemu urządzeniu, można znacząco usprawnić krążenie limfy, co ma szczególnie duże znaczenie dla tworzenia się obrzęków skórnych. Bardzo ważne jest to, aby postawić na osobę mającą doświadczenie, która będzie w stanie taki aparat podczas drenażu wykorzystać. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne urządzenia, które sprawdzają się i w fizjoterapii i w kosmetologii. 

 • aparat ekg

  Aparat ekg jest to specjalistyczne urządzenie medyczne, które służy badaniu serca. Dzięki niemu, jak również i umieszczonym na ciele elektrodom, możliwe jest sprawdzanie czynności elektrycznej serca, aby móc potwierdzić lub wykluczyć choroby serca oraz zaburzenia rytmu serca. Nowoczesne aparaty ekg służą elektrokardiografii wykonywanej na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem różnorodnych funkcji. Stanowią najczęściej wykorzystywany sprzęt diagnostyczny na rynku. 

 • aparat ekg instrukcja obsługi

  Aparat EKG instrukcja obsługi - jest to niezbędna informacja dotycząca zasady działania aparatu elektrokardiologicznego. Służy on do badania serca, kontrolując jego czynność elektryczną. Dzięki aparatowi możliwe jest wykrycie chorób serca, jak również i zaburzeń rytmu serca. Przed rozpoczęciem pracy z aparatem, instrukcja obsługi odgrywa niezwykle ważną rolę, z którą należy się zapoznać, aby móc w pełni wykorzystywać aparat, bez jego uszkodzenia.

 • aparat ekg string opus

  Aparat EKG String Opus jest to niezawodne urządzenie, wykorzystywane z niezwykłym zadowoleniem przez placówki medyczne. Dzięki swojej wysokiej jakości rozwiązaniom, intuicyjności, a także i dokładności pomiarów, stanowi taki rodzaj aparatu ekg, jaki z przyjemnością wykorzystują zarówno szpitale, jak również i inne placówki medyczne oraz gabinety lekarskie. Posiada on wiele funkcji i możliwości, a do tego sprawia, że badanie ekg przeprowadzone może być na najwyższym poziomie. 

 • aparat KTG

  Aparat KTG jest to specjalne urządzenie, którego zadaniem jest sprawdzenie pracy serca płodu, jak również i skurczów macicy. Badanie KTG przeprowadza się na poszczeególnych etapach ciąży, jak również i w trakcie porodu. Jest ono niezwykle ważne i cenne, aby na bieżąco kontrolować stan dziecka, a w czasie porodu, sam jeego postęp. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne aparaty KTG, które to skierowane są zarówno na użytek szpitali, karetek pogotowia, jak również i gabinetów lekarskich ginekologów. 

 • aparat oddechowy

 • aparat OPUS 1

  Aparat Opus 1, jest to najwyższej jakości aparat EKG, który służy wykonywaniu elektrokardiografii. Stanowi on sprawdzone rozwiązanie, z jakiego korzysta każdego dnia wiele placówek medycznych. Dzięki niemu można wykonywać badania ekg serca, w pełni wykorzystując jego funkcje i możliwości. Bez wątpienia wśród elektrokardiografów, to właśnie ten wybór stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich szpitali i innych placówek medycznych. Takie urządzenia dostępne są w ofercie sklepu medycznego Kredos.

 • aparat słuchowy

  Aparat słuchowy jest to specjalne urządzenie, dzięki któremu wielu ludzi może słyszeć. Skierowane jest ono do osób niesłyszących lub niedosłyszących, którzy z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie usłyszeć dźwięków. Można wyróżnić aparaty słuchowe zauszne, które zakłąda się za ucho i pełnią rolę aparatów zewnętrznych, ale można i wybrać aparaty do ucha i one są aparatami wewnętrznymi. Istotne znaczenie ma to, by dobrać odpowiedni produkt do potrzeb konkretnego pacjenta, 

 • aparat USG

  Aparat USG jest to urządzenie, które służy do przeprowadzania ultrasonografii, pozwalającej ocenić, to znaczy zbadać i zobraazować tkanki w organizmie, które nie byłyby widoczne w żadnym innym badaniu. USG wykorzystuje do badania ultradźwięki, które nie są niebezpieczne dla organizmu człowieka. Dzięki tej metodzie możliwe jest uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu. Rynek oferuje różnorodne aparaty USG, które skierowane są do każdej niemal gałęzi medycyny. Warto spojrzeć na ofertę przygotowaną przez sklep ,medyczny Kredos.

 • aparaty ekg

  Aparaty EKG są to urządzenia służące diagnostyce chorób serca. Dzięki nim można wykryć wszelkie arytmie czyli zaburzenia rytmu serca, jak również i choroby serca. Przyczepione do ciała elektrody EKG, odbierają sygnał, który jest rejestrowany, a krzywa EKG przedstawia zapis EKG na papierze milimetrowym. Dzięki aparatom możliwe jest dokładne sprawdzenie, jak pracuje serce i czy w jego obrębie widoczne są jakiekolwiek nieprawidłowości. Nowoczesne aparaty ekg posiadają wiele funkcji i udogodnień. 

 • aparaty ktg

  Aparaty KTG są to urządzenia do monitorowania akcji serca płodu, jak również i czynności skurczowej macicy. Takie badanie przeprowadza się w okresie ciąży, szczególnie w ostatnich tygodniach, jak również i podczas porodu. Dzięki takiemu badaniu można szybko wykryć wszelkie nieprawidłowości i reagować, zanim zostanie zagrożone życie dziecka. badanie kardiotokograficzne jest niezwykle istotne w czasie samej ciąży w trakcie akcji porodowej. Specjalistyczne aparaty KTG posiadają szereg funkcji i pełną dokładność pomiaru. Takie można kupić w sklepie medycznym Kredos. 

 • arytmia

  Arytmia są to zaburzenia rytmu serca, które sprawiają, że mięsień sercowy bije niemiarowo, nierówno i z nieodpowiednią prędkością. Najczęściej spotykaną arytmią jest bradykardia - gdy serce bije za wolno i tachykardia- gdy bije zbyt szybko. Wykonująć EKG sercaaparat EKG jest w stanie wykryć wszelkie te nieprawidłowości. W żadnym wypadku arytmii serca nie można bagatelizować, bowiem konsekwencją jej może być utrata zdrowia i normalnego funkcjonowania, jak również i życia. 

 • arytmia komorowa

  Arytmia komorowa jest to zaburzenie rytmu serca, które wywodzi się z komór serca. W zależności od rodzaju takiej arytmii, inna jest w nich krzywa EKG, jak również i inne są rokowania przy takiej chorobie. Z pewnością jest to stan niebezpieczny, jaki wymaga odpowiedniego leczenia. Najważniejsze jest wykonanie EKG serca, na podstawie którego lekarz dalej może wprowadzić odpowiednie leczenie. Wszelkie objawy niepokojące należy od razu rozwiewać, bowiem niesprawdzone, mogą doprowadzić do poważnych chorób serca.

 • arytmia nadkomorowa

  Arytmia nadkomorowa jest to zaburzenie rytmu serca, które objawia się szeregiem schorzeń. Głównym objawem, który może sugerować o jej wystąpieniu jest kołatanie serca. Przyczyną takiego stanu może być wypicie mocnej kawy, jednak nie jest to stan niebezpieczny, jak również i niewydolność  mięśnia sercowego, która już wymaga podjęcia odpowiedniego leczenia. Kluczowe znaczenie ma bez wątpienia badanie ekg serca, na podstawie którego można sprawdzić, jak pracuje serce i czy są w jego obrębie jakieś nieprawidłowości.

 • arytmia objawy

  Arytmia objawy:

  kołatanie serca

  bóle w klatce piersiowej

  problemy z oddychaniem

  uczucie, jakby serce miało wyskoczyć w przypadku tachykardii

  uczucie, jakby serce przestawało bić w bradykardii

  zmęczenie

  senność

  osłabienie organizmu

  omdlenia

  utrata przytoności

   

 • arytmia przyczyny

  Arytmia przyczyny:

  choroba niedokrwienna serca

  nadciśnienie tętnicze

  miażdżyca

  choroba zastawek serca

  toczeń

  przedawkowanie leków

  zbyt silne emocje

  ogromny stres

  przemęczenie organizmu

  zaburzenia ilości elektrolitów we krwi

  choroba zastawek serca

   

  Przyczyny chorób serca mogą być związane z chorobami, ale i mogą dotyczyć jednorazowych incydentów związanych ze strem czy emocjami.

 • arytmia serca

  Arytmia serca to zaburzenia rytmu serca. U zdrowej osoby dorosłej ilość uderzeń serca na minutę wynosi od 60 - 100. Jeśli serce bije zbyt wolno, poniżej 60 uderzeń na minutę, wówczas mówimy o bradykardii. W przypadku, gdy bije zbyt szybko, powyżej 100 uderzeń na minutęwtedy mówimy o tachykardii. Każde z rodzajów arytmii można zdiagnozować wykonując badanie EKG serca, które da obraz sytuacji, jak serce pracuje i jaką wykonuje pracę. Arytmii nie można bagatelizować. 

 • arytmia serca u dziecka

  Arytmia serca u dziecka zdarza się niezwykle rzadko, ale są takie przypadki, gdzie zostanie zdiagnozowana już we wczesnym etapie. Może ona objawiać się bradykardią, czyli spowolnionym biciem serca lub tachykardią, czyli przyspieszonym biciem serca. Każda wymaga szybkiej diagnozy, jak również i wprowadzenia określonej formy leczenia. Niezbędne jest więc wykonanie tutaj badania ekg serca, na podstawie którego szybko i trafnie można postawić konkretną diagnozę. 

 • arytmia serca u noworodka

  Arytmia serca u noworodka to zaburzenie rytmu serca, które często zostaje zdiagnozowane już w okresie ciąży. Objawia się ono zbyt szybkim lub zbyt wolnym biciem serca i jest stanem, który zagrażać może życiu noworodka. Istotne znaczenie ma ekg serca u dziecka, by na jego podstawie, móc sprawdzić dokładnie zasięg nieprawidłowości, a następnie rozpocząć odpowiednie leczenie pod okiem doświadczonego lekarza kardiologa, zajmującego się chorobami serca u dzieci

 • ascard

  Ascard jest to model aparatu EKG, który oferowany jest przez markę Aspel, cieszącą się doskonałą opinią wśród odbiorców, oferującą najwyższej jakości sprzęt medyczny i rozwiązania, dzięki którym badanie serca można wykonać z maksymalną dokładnością, wykrywając wszelkie choroby serca i zaburzenia rytmu serca. Ascard to jakość dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie, którą można otrzymać, wybierając sklep medyczny Kredos, jaki otwiera przed swoimi klientami szereg możliwości zakupu. 

 • ashwagandha na nadciśnienie

  Ashwagandha na nadciśnienie jest to specjalny rodzaj ziół w formie tabletek, dzięki któremu można doświadczyć wielu drogocennych właściwości. Jego największą zaletą jest to, że obniża ona ciśnienie tętnicze krwi, a ponadto także i wpływa na lepszą jakość snu. Suplementy diety w formie tabletek polecane są do codziennego stosowania, będąc często zamiennikiem innego rodzaju środków farmakologicznych. Wyciszenie, odprężenie, lepszy sen, a do tego kontrola ciśnienia. Jeden produkt, a ma on niezwykle szerokie zastosowanie.

 • aspel

  Aspel to ceniona na rynku marka, która oferuje swoim klientom najwyższej jakości sprzęt medyczny, cieszący się doskonałą opinią i szerokim gronem zadowolonych odbiorców. Jest jedną z wiodących na rynku polskim, która w swoim asortymencie produktów posiada różnorodne aparaty EKG, które służą w diagnostyce chorób serca. To właśnie dzięki nim i ich nowoczesnym funkcjom możliwe jest stwierdzenie chorób serca, jak również i zaburzeń rytmu serca. Aspel to jakość, warta wydanych na nią pieniędzy.

 • aster rehabilitacja

  Aster rehabilitacja to opatentowany, niezwykle dokładne zaprojektowany i wykonany system wraz z niezbędnymi urządzeniami, sprzętem i oprogramowaniami, które służy rehabilitacji kardiologicznej, pomagając wielu pacjentom z chorobami serca. Dzięki niemu możliwy jest powrót do zdrowia osobom po zawałach, jak również i innych chorobach serca oraz zaburzeniach rytmu serca. Dzięki niemu można wykonać EKG serca, przeprowadzić próbę wysiłkową, zmierzyć tętno i ciśnienie. Aster to niezawodność w swoim działaniu.

 • astma

  Astma jest to przewlekły stan zapalny, jak również i podrażnienie dróg oddechowych. Jest chorobą układu oddechowego, która może mieć różny przebieg i intensywność. W związku z jej występowaniem, pojawia się nadwrażliwość dróg oddechowych, prowadząc do występowania między innymi napadów kaszlu, duszności, bólu w klatce piersiowej czy też tak zwanego ciężkiego oddechu. Astma w sposób szczególny dokusza w nocy i rano.

 • badania spirometryczne

  Badanie spirometryczne jest to rodzaj badania, który służy do pomiaru objętości powietrza wydychanego z płuc, jak również i samego natężenia jego przepływu w trakcie wydechu i wdechu. Dzięki temu można ocenić wentylację płuc między innymi u osób starszych, które borykają się z dusznościami, u osób ze świszczącym oddechem, ciągłym sapaniem czy też przewlekłym kaszlem. Przeprowadzony test spirometryczny daje lekarzowi pełen podgląd do kwestii pracy całego układu oddechowego i wszelkich jego nieprawidłowości. 

 • badania w ciazy

  Badania w ciąży stanowią niezwykle ważny element prawidłowo prowadzonej ciąży. Na każdym etapie jej trwania wykonywane jest inne badanie, które pozwala ocenić stan zdrowia przyszłej mamy, jak również i samego płodu. Do niezbędnych badan w ciąży zalicza się zarówno te laboratoryjne, jak również i USG w ciąży, echkardiografię serca płodu, wymaz na paciorkowca, krzywą cukrzycową i inne, dzięki którym można kontrolować stan kobiety i płodu w ciągu 40 tygodni ciąży.

 • badanie CPET

  Badanie CPET jest to inaczej spiroergometryczna próba wysiłkowa, czyli test, w którym dokonuje się bezpośredniego pomiaru wymiany gazowej w trakcie wykonywania próby wysiłkowej. Dzięki niemu możliwa jest ocena wydolności. test wysiłkowy, określany też testem sercowo - płucnym, poprzez jedno badanie bada zarówno sprawność układu krążenia, jak również i układu oddechowego. Oferta sklepu medycznego Kredos posiada niezbędny sprzęt do przeprowadzania badania CPET.

 • Badanie cukru w ciąży

  Badanie cukru w ciąży jest to jedno z kluczowych badań, jakie należy przeprowadzić zarówno na początku ciąży, jak również i później, między 24 a 28 tygodniem ciąży. Takie badanie jest bardzo ważne, bowiem pozwala sprawdzić, czy kobieta nie zmaga się z cukrzycą ciążową, która stanowi zagrożenie i dla niej i dla dziecka. Jeśli taka krzywa cukrowa wskaże cukrzycę, niezbędny jest glukometr, odpowiednia dieta i stała opieka specjalisty, który dalej taką ciążę musi nadzorować i ją kontrolować.

 • Badanie cukru w domu

  Badanie cukru w domu możliwe jest dzięki urządzeniom, które określane są jako glukometry. To właśnie z ich pomocą istnieje możliwość szybkiego zmierzenia poziomu cukru we krwi, które nie boli, nie wymaga pobierania krwi i czekania na wynik. Glukometr posiada paski, na które należy wylać kroplę krwi, poprzez ukłucie opuszka palca specjalną igłą. Sklep medyczny Kredos posiada w swojej ofercie różnorodne glukometry, które jako urządzenia do pomiaru cukru we krwi sprawdzają się doskonale.

 • badanie cukrzycy w ciąży

  Badanie cukrzycy w ciąży jest to tak zwana krzywa cukrowa, a więc niezbędne badanie, które należy przeprowadzić między 24 a 28 tygodniem ciąży. Odgrywa ono bardzo ważną rolę, bowiem dzięki niemu można sprawdzić, czy kobieta nie zmaga się z cukrzycą ciążową. Jeśli zostanie potwierdzona ta przypadłość, przyszła mama musi posiadać glukometr, jak również i być pod stałą opieką specjalisty, bowiem nieleczona cukrzyca w ciąży, zagraża zarówno życiu kobiety, jak również i jej dziecka. 

 • badanie dna oka

  Badanie dna oka jest to jedno z najczęściej wykonywanych badań przez okulistę. Z jego pomocą można sprawdzić zarówno nieprawidłowości w obrębie narządu wzroku, jak również i zaburzenia w kwestii ogólnoustrojowego funkcjonowania organizmu. Do przeprowadzenia badania dna oka, niezbędną rolę odgrywa  oftalmoskop, czyli specjalny wziernik dna oka, który pozwala okuliście dokładnie obejrzeć tę część oka i na podstawie badania wykryć wszelkie nieprawidłowości, by dalej móc rozpocząć konkretne leczenie względem postawionej diagnozy. 

 • badanie echokardiograficzne

  Badanie echokardiograficzne jest to inaczej każdemu dobrze znane USG serca. Aby wykonać to badanie, niezbędną rolę odgrywają ultradźwięki, za pomocą których można sprawdzić strukturę serca i większych naczyń krwionośnych. Takie echo serca wykonać można zarówno u dziecka, jak również i u osoby dorosłej, a co więcej, także u płodu. Aparaty USG to niezawodne urządzenia, dzięki którym takie badanie jest szybkie, bezbolesne i co najważniejsze - bezpieczne. Kredos poleca różnorodne aparaty USG w swojej ofercie.

 • badanie EEG

  Badanie EEG, jest to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, dzięki której można zbadać między innymi bioelektryczną czynność mózgu. To badanie polega między innymi na tym, że na głowie pacjenta zakładane są elektrody EEG. Jest ich przeważnie dziewiętnaście. To właśnie dzięki nim rejestrowana jest aktywność mózgu oraz zmiany potencjału elektrycznego. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnym urządzeniom, które nazywane są encefalografami. Te dostępne sa w ofercie sklepu medycznego Kredos

 • badanie ekg

  Badanie EKG jest to jedno z najczęściej wykorzystywanych badań, jakie przeprowadza się zarówno podczas diagnostyki chorób serca, jak również i w trakcie leczenia wszelkich zaburzeń rytmu serca. Aby przeprowadzić takie badanie, niezbędny jest aparat ekg, który wyposażony jest w elektrody ekg, jakie zakłada się na ciele pacjenta i te rejestrują czynność elektryczną i zapisują ją w formie krzywej ekg, jaką potem lekarz kardiolog interpretuje i stawia konkretną diagnozę. 

 • badanie ekg metodą holtera

  Badanie EKG metodą Holtera jest to bardzo pożądane w świecie kardiologii rozwiązanie, dzięki któremu można postawić trafną diagnozę dużo szybciej, niż poprzez zwykłe EKG spoczynkowegoHolter jest to urządzenie, które osoba badana musi przez cały czas na sobie nosić, 24 godziny na dobę. W tym czasie dokonywany jest stały pomiar czynności elektrycznej serca, na podstawie którego tworzy się krzywa EKG i to właśnie ona pozwala lekarzowi dokonać interpretacji. Istotne znaczenie ma także prowadzony dzienniczek. Kredos poleca najwyższej jakości aparaty Holter EKG

 • badanie ekg u dziecka

  Badanie ekg u dziecka jest to niezwykle cenione w świecie diagnostyki chorób serca badanie, które bada czynność elektryczną serca, dzięki umieszczonym na ciele elektrodom ekg. W trakcie takiego badania, dziecko musi leżeć nieruchomo, co może stanowić często nie lada problem, szczególnie w przypadku małych dzieci. Aparaty ekg posiadają małe elektrody, które łatwiej jest umieścić na ciele pacjenta i które są w stanie dać w pełni miarodajny wynik badania. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne aparaty do ekg 

 • badanie elektrokardiograficzne

  Badanie elektrokardiograficzne jest to jedna z form badania ekg, która polega na dokonaniu analizy pracy serca pod względem czynności elektrycznych serca. Dzięki EKG można wykryć wszelkie nieprawidłowości, które dotyczą chorób serca oraz zaburzeń rytmu serca. W żadnym wypadku nie można bagatelizować objawów, bowiem te mogą mieć ogromny wpływ na dalsze konsekwencje zdrowotne. Aparat ekg daje zapis ekg, na podstawie którego można zinterpretować wynik. 

 • badanie glukozy

  Badanie glukozy wykonywane jest przede wszystkim u kobiet w ciąży, jak również i u osób z podejrzeniem cukrzycy. Takie badanie z krwi pozwala ocenić, czy dana osoba zmaga się z cukrzycą czy też nie. Jak wygląda takie badanie? Najpierw pobierana jest krew na czczo, następnie wypija się glukozę, by wykonać ponownie badanie krwi po godzinie, a następnie po dwóch godzinach,. Taka krzywa cukrowa jest w stanie dokładnie wskazać, czy pacjent ma problem cukrem czy też nie. Jeśli ten się pojawia, istotne znaczenie ma glukometr.

 • badanie glukozy i insuliny we krwi

  Badanie glukozy i insuliny we krwi bada się przede wszystkim u kobiet w ciąży, jak również i u osób z podejrzeniem cukrzycy. Jak takie badanie wygląda? Najpierw pobierana jest krew na czczo. Następnie wypija się glukozę i pobiera się kolejną próbkę krwi po godzinie, a następnie po dwóch godzinach. W ten sposób można stwierdzić na podstawie uzyskanych wyników, czy wynik mieści się w normie czy też nie i czy mamy do czynienia z cukrzycą, czy nie. Glukometr stanowi tutaj także istotne znaczenie do kontrolowania poziomu cukru.

 • Badanie glukozy w ciąży

  Badanie glukozy w ciąży wedle Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego jest niezwykle istotne. Jest to test obciążenia glukozą, który nazywany jest jako krzywa cukrzycowa. Należy go przeprowadzić na początku ciąży, a następnie między 24 a 28 tygodniem ciąży. Dzięki temu badaniu można wykryć cukrzycę, z którą boryka się zwiele kobiet w okresie ciąży. Bardzo ważne jest jej leczenie, bowiem cukrzyca ciążowa może zagrażać zdrowiu i życiu, zarówno przyszłej mamy, jak również i samego dziecka. 

 • badanie glukozy w ciąży

  Badanie glukozy w ciąży jest bardzo ważnym testem, jaki należy przeprowadzić u kobiety w ciąży na początku jej trwania, jak również i między 24 a 28 tygodniem w ciąży. Badanie to polega na pobraniu krwi na czczo, następnie po wypiciu glukozy - godzinę i dwie godziny po. Na tej podstawie można stwierdzić, czy przyszła mama zmaga się z cukrzycą ciążową czy też nie. Taki test obciążenia glukozą jest niezwykle ważny i ma ogromne znaczenie, zarówno dla zdrowia przyszłej mamy, jak również i samego płodu.

 • Badanie glukozy we krwi

  Badanie glukozy we krwi - jest to test obciążenia glukozą, który przeprowadza się u kobiet w ciąży. Cukier bada się i na początku ciąży, a następnie między 24 a 28 tygodniem ciąży, jako krzywą cukrową. Na podstawie tego testu można sprawdzić, czy u kobiety w ciąży nie występuje cukrzyca ciążowa, która jest niebezpieczna zarówno dla samej przyszłej mamy, jak również i dla jej dziecka. W przypadku pozytywnego wyniku, najważniejszy jest glukometr, dieta i stała opieka lekarza specjalisty. 

 • badanie holtera

  Badanie Holtera jest to jeden z rodzajów badania ekg serca, w czasie którego nie dokonuje się pomiaru jedynie w krótkim czasie, gdy pacjent leży na leżance, ale przez całą dobę. Na ciele człowieka podłączone są elektrody EKG i to właśnie ich zadaniem jest mierzenie czynności elektrycznej serca. Jest to bardzo skuteczne w swoim działaniu badanie serca, na podstawie którego można wykryć wszelkie nieprawidłowości w jego obrębie. Nie ma żadnych przeciwwskazań do jego założenia, bowiem jest to badanie w pełni bezpieczne. 

 • badanie holterem

  Badanie Holterem jest to użycie specjalnego urządzenia, które dokonuej rejestracji parametrów przez całą dobę. Wyróżnia się holter ciśnienia i holter ekg. Pierwszy dokonuje pomiarów ciśnienia przez 24 godziny na dobę, w każdej sytuacji, drugi z kolei sprawdza czynność elektryczną serca przez całą dobę, nie tylko w fazie spoczynku, ale również i w codziennych sytuacjach, czy to podczas aktywności, w pracy, w sytuacjach stresowych. Poprzez badanie metodą holteera można wykryć wiele nieprawidłowości w obrębie najważniejszych parametrów życiowych.

 • badanie krwi

  Badanie krwi jest to jedna z form badania laboratoryjnego, która polega na pobraniu próbówki krwi w celu wykonania badania. W zależności od tego, jakie pomiaru chce się dokonać, pod takim kątem krew ta jest badana. Najczęściej wykonuje się morfologię krwi, bowiem jest to podstawowe badanie laboratoryjne, które wskazuje na wszelkie najważniejsze czynniki, w tym na ilość krwi w organizmie, ilość leukocytów, erytrocytów czy płytek krwi. Istotne jest także badanie CRP, które pozwala sprawdzić, czy w organizmie człowieka toczy się stan zapalny.

 • Badanie krwi glukometrem

  Badanie krwi glukometrem pozwala dokonać szybkiej, bezpiecznej i nieinwazyjnej oceny poziomu cukru we krwi. Dzięki glukometrom można sprawdzić, czy poziom cukru we krwi jest odpowiedni czy też nie. osoby chorujące na cukrzycę, muszą dokonywać regularnych pomiarów cukru, aby móc ten stan kontrolować i w razie niewłaściwych wyników od razu działać. Sklep medyczny Kredos posiada w swojej ofercie różnorodne glukometry, dzięki którym pomiar cukru jest szybki, prosty i nieinwazyjny

 • badanie ktg

  Badanie KTG jest to jedno z najważniejszych badań, obok USG w ciąży, które wykonywane jest w trakcie trwania ciąży, jak również i w okresie porodu. Takie badanie pozwala monitorować akcję serca płodu i czynność skurczów macicy, tak istotną podczas trwania samego porodu. KTG jest to inaczej badanie kardiotokograficzne, w którym główną rolę odgrywa aparat KTG. Taki można zakupić w sklepie medycznym Kredos, który poleca różnorodne aparaty kardiotokograficzne dla swoich klientow, zarówno na potrzeby szpitali, jak rownież i gabinetów ginekologicznych.

 • badanie metodą holtera

  Badanie metodą Holtera jest to jedna z metod badania ekg serca, która polega na sprawdzeniu czynności elektrycznej serca przez całą dobę. Tutaj nie ma badania ekg spoczynkowego, ale zakładany jest holter ekg, który przez całą dobę kontroluje pracę serca. Holter daje większe możliwości sprawdzenia stanu serca i wykrycia wszelkich nieprawidłowości, bowiem bardzo często takie zmiany widoczne są właśnie dopiero w trakcie aktywności czy wykonywania konkretnych czynności. 

 • badanie moczu

  Badanie moczu jest to jedno z podstawowych badań, jakie wykonywane jest w przypadku podejrzenia zapalenia pęcherza lub problemów z układem moczowym. Poprzez dostarczenie do laboratorium próbki moczu, można dokładnie sprawdzić, czy ma on odpowiednie parametry czy też nie. Wszelkie odstępstwa od normy powinny być sprawdzone przez lekarza, który poprzez interpretację wyników może zastosować odpowiednie leczenie. Poprzez badanie moczu można wykryć wiele nieprawidłowości w związku z pracą układu moczowego, w tym również nerek.

 • badanie pojemności płuc

  Badanie pojemności płuc określane jest mianem spirometrii. Jest to jedna z form badania, która polega na wykonaniu maksymalnego wdechu, by na nim właśnie wykonać jak najdłuższy wydech i to właśnie on pozwala ocenić, jaką osoba badana ma pojemność płuc. Na takie badanie decydują się często sportowcy, którzy poprzez uzyskany wynik dopasowują sobie treningi, ale także i to doskonała forma badania ukladu oddechowego w przypadku występowania objawów, które mogą być związane z chorobami tego tego układu. Takie badanie nazywane jest spirometrią

 • badanie serca

  Badanie serca jest to niezbędna seria badań, jakie należy wykonać, aby sprawdzić, jak pracuje serce, czy nie występują w nim jakiekolwiek nieprawidłowości, czy nie ma zaburzeń rytmu serca oraz chorób serca. Wśród dostępnych badań, które należy wykonać profilaktycznie, diagnostycznie lub w celu kontroli leczenia choroby, należą EKG serca, echo serca, USG serca, a także odpowiednie badania laboratoryjne. Na pewno żadnych z objawów nie można bagatelizować, ale należy od razu reagować. 

 • badanie serca dziecka

  Badanie serca dziecka jest to zlecone przez lekarza pediatrę badanie, które pozwala sprawdzić pracę serca pod kątem czynności elektrycznej. Jeśli pojawiają się u dziecka niepokojące objawy, takie ekg serca daje możliwość skontrolowania jego stanu zdrowia i postawienia lub wykluczenia diagnozy. Aparaty ekg wyposażone są w elektrody ekg dla dzieci i pozwalają one w szybki i bezpieczny sposób dokonać właściwych pomiarów. Aparaty elektrokardiograficzne można zakupić w ofercie sklepu kredos.

 • badanie serca płodu

  Badanie serca płodu jest to jedno z głównych badań, jakie wykonywane jest w czasie trwania ciąży. Na jego podstawie można sprawdzić, czy serce bije, czy rytm serca jest prawidłowy i czy jego budowa jest taka, jaka być powinna. W trakcie badania serca można zarówno zobaczyć serce, jak również i je usłyszeć. Pierwsze bicie serca kobieta może usłyszeć okolo 6 - 7 tygodnia ciąży w trakcie wizyty u ginekologa. Niezbędny do wykonania badania jest aparat USG.

 • Badanie składu ciała

  Badanie składu ciała jest to profesjonalny pomiar z wykorzystaniem specjalistycznej wagi, dzięki której można dokładnie sprawdzić to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Taka waga do pomiaru składu ciała określa, ile ważą kości, jak ciężkie są mięśnie, ile w organizmie jest wody. Co więcej, na podstawie wszystkich zebranych parametrów określa ona także wiek metaboliczny. Trenując, jedząc zdrowo i dbając o siebie, można regularnie badać skład ciała, porównując otrzymane wyniki

 • badanie spirometryczne

  Badanie spirometryczne jest to jeden z rodzajów badania, którego celem jest sprawdzenie objętości płuc, jak również i wyliczenie natężenia jego przepływu, zarówno podczas wdechu, jak również i wydechu. Jest to istotne badanie, zarówno dla sportowców, by móc ocenić ich wydolność, jak rownież, jeśli nie przede wszystkim dla osób zmagających się z problemami ze strony układu oddechowego lub z bólami w klatce piersiowej. Spirometria jest możliwa do przeprowadzenia dzięki spirometrom medycznym. 

 • badanie ucha

  Badanie ucha jest często niezbędne do wykonania. Przeprowadza je lekarz rodzinny lub laryngolog. Kiedy takie badanie jest niezbędne? Jeśli w uchu znajdzie się coś, czego być nie powinno, jeśli boli, powoduje dyskomfort lub kiedy chory odczuwa pogorszenie słyszenia. Badanie ucha może przyjąć różną formę od standardowego badania manualnego, po przeprowadzenie badania słuchu. Na pewno żadnych niepokojących objawów w żadnym wypadku nie można bagatelizować.

 • badanie USG

  Badanie USG jest to badanie ultradźwiękowe, które jest nieinwazyjne, bezbolesne i niezwykle dokładne w swoim wykonaniu. Dzięki niemu można zbadać wszystkie niemal tkanki organizmu, stawiając szybką i trafną diagnozę. W sposób szczególny cenione jest w ciąży, do oceny płodu, ale można także wykorzystać aparat USG do oceny stanu jamy brzusznej, serca czy wszelkich naczyń krwionośnych. Sklep medyczny Kredos poleca w swojej ofercie różnorodne aparaty USG do badań w celach diagnostycznych i profilaktycznych, z możliwością bezpośredniego udostępniania danych na urządzenia. 

 • Badanie wieku metabolicznego

  Badanie wieku metabolicznego to ocena stanu zdrowia osoby badanej, poprzez określenie, w jakim wieku jest ona pod względem kondycji, wydolności i tempa metabolizmu. Na tej podstawie można ocenić, czy styl życia, jaki taka osoba prowadzi jest odpowiedni i czy to, w jakiej kondycji jest taka osoba, wpływa na jakość, a tym samym na długość życia. Wiek metaboliczny można ocenić poprzez wagi specjalistyczne do pomiaru składu ciała, jak również i poprzez kalkulatory wieku metabolicznego.

 • badanie wysiłkowe

  Badanie wysiłkowe jest to jedna z form badania EKG, którą wykonuje się w momencie, gdy pacjent chodzi po bieżni lub jeździ na rowerze. Różni się więc ona od EKG spoczynkowego, gdzie osoba badana leży na leżance. Tutaj istotne jest sprawdzenie czynności elektrycznej serca w trakcie ruchu, co znacząco wpływa na stawianą diagnozę, bowiem w ten właśnie sposób dużo łatwiej jest wykryć wszelkie możliwe, pojawiające się choroby w obrębie serca i układu krążenia. Kredos oferuje sprzęt do wykonywania próby wysiłkowej. 

 • Badanie zawartości tkanki tłuszczowej

  Badanie zawartości tkanki tłuszczowej określa, ile tej tkanki znajduje się w organizmie człowieka. Dzięki temu można zobaczyć, czy mieści się ona w normie czy też nie. Jak tego dokonać? Jak sprawdzić, ile mamy tkanki tłuszczowej? Możliwe jest to dzięki wagom specjalistycznym, które dokonują pomiarów składu ciała. Dzięki nim można wyliczyć i masę ciała i ilość tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej, ale także wodę czy wiek metaboliczny. Wagi do pomiaru składu ciała znajdują sie w ofercie sklepu Kredos.

 • beurer

  Beurer jest to niemiecka firma z korzeniami, która zajmuje się tworzeniem najwyższej jakości sprzętów medycznych, jakie dziś zna cały świat. To producent, który stawia na jakość swoich materiałów, ich niezawodność, jak również i funkcyjność. To wszystko sprawia, że urządzenia medyczne Beurer to coś więcej, niż tylko zwykły sprzęt, ale innowacyjne produkty, z których korzystają zarówno placówki medyczne, jak również i prywatni klienci. Sklep medyczny Kredos poleca w swojej ofercie różnorodne propozycje, jeśli w grę wchodzi sprzęt mędyczny.

 • bezdech senny

  Bezdech senny jest to nieprawidłowość wynikająca z dysfunkcji układu oddechowego. Wiąże się ona z nieprawidłowym oddechem, który występuje w trakcie snu. Zazwyczaj z taką przypadłością borykają się osoby, które także chrapią. W trakcie bezdechu sennego, następuje brak oddechu, który może doprowadzić do poważnych w skutkach konsekwencji, w tym między innymi do niedotlenienia organizmu. Dzięki specjalnym urządzeniom, można sprawdzić, czy bezdech występuje i jeśli jest to poważny problem, niezbędne jest dostarczanie dodatkowo tlenu poprzez specjalne urządzenie.

 • bezsenność

  Bezsenność jest to stan, w którym dana osoba zmaga się z problemem zaśnięcia. O ile trwa to krótko i jest związane na przykład z silnymi stanami emocjonalnymi, o tyle nie stanowi ona żadnego problemu. W przypadku jednak, gdy jest to stan, który trwa długi już czas, wymaga zastosowania odpowiedniego leczenia farmakologicznego. W wyniku bowiem niedostatcznej ilości snu, organizm jest osłabiony, zmęczony. Nie ma na nic sił, szybciej łapie infekcje, nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. W żadnym wypadku nie można takiego stanu bagatelizować.

 • bieganie

  Bieganie jest to aktywność fizyczna, która uzależnia, która jest idealna na zrzucenie zbędnych kilogramów, na poprawę wydolności. Dzięki bieganiu można lepiej się czuć i jeszcze lepiej wyglądać. To wszystko sprawia, że przy regularnym uprawianiu tego sportu, można cieszyć się życiem fit - piękny wygląd, forma, samopoczucie, zadowolenie i pełnia zdrowia, bowiem nic nie działa między innymi na pracę serca tak dobrze, jak aktywność fizyczna. Najważniejsze jest to, aby dopasować tempo i czas do swoich możliwości,

 • Bilans wodny

  Bilans wodny jest to określenie ilości wody, jaka znajduje się w organizmie człowieka. Każdy człowiek potrzebuje do życia wody, która jest mu niezbędna do życia. Tak ważne i istotne jest to, aby utrymywać ten poziom na odpowiednim poziomie. Jeśli będzie jej w organizmie zbyt mało, wówczas następuje odwodnienie, które jest niezwykle niebepiecznym stanem, jakiego należy unikać.Ilość wody w organizmie można sprawdzić dzięki specjalistycznej wadze do pomiaru składu ciała

 • bioimpedancja elektryczna

  bioimpedancja elektryczna jest to w skrócie BIA, czyli Bioelectrical Impedance Analysis, czyli metoda analizy składu ciała, w której to używa się prądu. Dzięki temu badaniu sprawdza się poszczególne tkanki organizmu, które zawierają mniej lub więcej wody. Przewodzą one różny stopień elektryczności. 

 • bloki serca

  Bloki serca są to zaburzenia przewodzenia w obrębie układu bodźcotwórczo - przewodzącego serca. Związane są one przede wszystkim z utrudnionym lub zablokowanym przewodnictwem impulsów elektrycznych w sercu. Są one widoczne podczas badania ekg serca. Wyróżnia się różnorodne bloki, w tym między innymi:

  -blok odnogi pęczka Hisa

  -blok przedsionkowo - komorowy

  -blok prawej i lewej odnogi pęczka Hisa

  -bloki przedsionkowo - komorowe

 • ból głowy

  Ból glowy jest to przypadłość niezwykle uciążliwa, z którą boryka się średnio 30% społeczeństwa. Bóle głowy mogą być związane ze stresem, zmęczeniem i niewyspaniem, ale mogą także dotyczyć poważnych chorób. U części osób występują bóle migrenowe, w któych trudno jest znaleźć przyczynę ich występowania. Na pewno rozwiązaniem nie są tabletki przeciwbólowe, ale jeśli ból trwa dłuższy czas, należy skonsultować się z lekarzem i podjąć odpowiednie kroki.

 • ból klatki piersiowej

  Ból klatki piersiowej jest objawem, który wymaga natychmiastowej diagnostyki w formie wykonania ekg serca, tak, aby zbadać jego czynność elektryczną. Istotne tutaj znaczenie ma to, aby działać szybko, bowiem im szybciej zostanie potwierdzona choroba serca lub zaburzenia rytmu serca, tym większe jest prawdopodobieństwo jej wyleczenia. Bez wątpienia bóle w klatce piersiowej są takim objawem, który może wskazywać na nieprawidłowości w jego obrębie, stąd też diagnostyka to podstawa. 

 • ból mięśni

  Ból mięśni zdarza się niezwykle często. Jest to problem, który często dotyka sportowców i jest on związany z ,,zakwasami" . Przetrenowanie sprawia, że mięśnie są osłabione, bolą, powodują dyskomfort, a często nawet utrudniają poruszanie się. Bóle mięśni mogą także być związane z chorobami. Podstawą jest wizyta u fizjoterapeuty, odpowiednia dawka wypoczynku i relaksu, a do tego zdroworozsądkowe podejście do tematu dalszych ćwiczeń. 

 • ból serca

  Ból serca jest to przypadłość, z jaką zmaga się wielu ludzi. Serce może boleć pod wpływem wysiłku, ze zdenerwowania, ale także i w wyniku chorób serca lub zaburzeń jego pracy. Na pewno jest to objaw, któgo absolutnie nie można bagatelizować, bowiem może on świadczyć o zaburzeniach rytmu serca, jak również i jego chorobach. Ważne jest więc ekg serca, a więc elektrokardiografia na podstawie której można potwierdzić lub wykluczyć wszelkie nieprawidłowości. 

 • ból w klatce piersiowej

  Ból w klatce piersiowej jest z pewnością tym objawem, który wzbudza nasz niepokój i z pewnością wymaga sprawdzenia. Najczęściej bowiem bóle klatki piersiowej związane są z zaburzeniami rytmu serca lub chorobami serca, dlatego też diagnoza odgrywa tutaj element nadrzędny. Należy wykonać najważniejsze badanie serca czyli EKG. Dzięki niemu badając czynność elektryczną serca, można wskazać na występowanie konkretnych przypadłości lub ich wykluczenie. Aparat EKG ma duże znaczenie w diagnistyce chorób serca.

 • bóle głowy

  Ból głowy jest to jeden z tych rodzajów bólu, który może mieć różne podłoże, nasilenie i skutki. Absolutnie nie można takiego bólu lekceważyć, jeśli pojawia się on często i uniemożliwia funkcjonowanie. Może być związany z drobnymi rzeczami, jak na przykład niewyspanie czy zmiana ciśnienia, ale może też dotyczyć poważnych chorób, jak tętniak czy zmiana nowotworowa w mózgu. Zawsze diagnostyka bólów głowy stanowi rzecz najważniejszą i na niej należy się skupić, aby móc na podstawie diagnozy, zastosować odpowiednie leczenie. 

 • bolesna miesiączka

  Bolesna miesiączka występuje u znacznej części kobiet. Związana jest ona ze złuszczającym się endometrium. Najlepszym sposobem na pozbycie się bólu jest zastosowanie leków rozkurczowych, które przynoszą znaczną ulgę w cierpieniu. Dzięki nim problem bólów miesiączkowych nie musi być tak ogromny. Każda kobieta przechodzi miesiączkę zupełnie inaczej. U jednek jest ona bezobjawowa pod względem bólu, u innej ma postać łagodną, u jeszcze innej uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

 • bradyarytmia

  Bradyarytmia jest to inaczej bradykardia, a więc ilość uderzeń serca na minutę, która jest mniejsza, niż norma i wynosi mniej, niż 60 uderzeń na minutę. Taki stan często jest naturalny u osób trenujących sporty, a często także i dziedziczny, nie dający żadnych objawów. Jeśli jednak pojawi się nagle, wymaga działania. Podstawą jest seria badań, w tym między innymi ekg serca wykorzystujący do badania aparat ekg, a do tego wprowadzenie odpowiedniego leczenia. To stanowi rzecz najważniejszą. 

 • bradykardia

  Bradykardia jest to arytmia, a więc zaburzenie rytmu serca, w którym to serce bije wolniej, niż 60 uderzeń na minutę. U jednych osób taka bradykardia jest zjawiskiem normalnym i tak żyje się z nią na co dzień, nie wymaga ona leczenia. U części jednak osób jest to stan chorobowy, w którym niezbędne jest podanie leków, jakie będą miały na celu to tętno podnieść. Niezbędne jest tutaj ekg serca, na podstawie którego można sprawdzić, z jaką częstotliwością serce bije, na jakiej płaszczyźnie widoczny jest problem i jak to leczyć.

 • budowa inhalatora

  Budowa inhalatora, czyli poszczególne części tworzą inhalator, dzięki któremu możliwa jest pełna inhalacja. Oczywiście każdy model, w zależności od tego, od jakiego producenta składa się z innych elementów. Kluczowe znaczenie ma jednak samo urządzenie, które umożliwia inhalację i wężyk, który łączy inahaltor z końcówką. Tutaj akcesoriów może być więcej, w tym między innymi maski do inhalatora, które dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od tego, kto będzie poddawał się inhalacji. SKlep medyczny Kredos poleca różnorodne inhalatory

 • budowa nebulizatora

  Budowa nebulizatora, czyli wszystkie te elementy, które tworzą urządzenie. Składa się na niego sam inhalator, a do tego nebulizator, maska i wężyk, które razem łączą się z urządzeniem. Nebulizatory to inhalatory, które dodatkowo umożliwiają przeprowadzenie leczenia metodą nebulizacji. Sklep medyczny Kredos poleca w swojej ofercie różnorodne nebulizatory, do użytku i dla dorosłych i dla dzieci.

 • budzik świetlny

  Budzik świetlny jest to specjalny budzik, który służy do budzenia. Jego dużą zaletą jest to, że działa on względem światła słonecznego, co znacząco wpływa na samo budzenie. Jest on niezawodny, sprawdzony i z pewnością warty swojej ceny. Sklep medyczny Kredos poleca w swojej ofercie różnorodne budziki świetlne, które dostosowane są do potrzeb wszystkich, najbardziej nawet wymagających odbiorców. 

 • butla z tlenem medycznym

  Butla z tlenem medycznym jest to urządzenie, które pozwala podać pacjentom czystą postać tlenu wtedy, gdy widoczne jest u niego niedotlenienie. Dzięki takiej tlenoterapii można przywrócić prawidłowe ciśnienie tlenu w tkankach. Aby mitochondria komórkowe były dotlenione, potrzebują 1,3 kPa minimum ciśnienia parcjalnego tlenu. Jeśli zaczyna być ono niższe, wówczas niezbędne jest zastosowanie butli tlenowej, która taki tlen dostarczy i uchroni przed niedotlenieniem.

 • bypassy

  Bypassy to pomosty naczyniowe, z zngaielskiego oznaczające Coronary Artery Bypass Graft, czyli w skrócie CABG. Jest to inaczej pomostowanie aortalno - wieńcowe, będące jedną z form operacji, by móc wyleczyć chore serce. Podczas takiej operacji wszczepia się bypassy czyli protezy naczyniowe, które mogą występować jako rurka z tworzywa sztucznego lub prawdziwe naczynie krwionośne pacjenta z innej części, aby móc tym samym doprowadzić do przepływu krwi do miejsca, do którego wcześniej ta krew nie mogła dotrzeć w wyniku zatkania. 

 • cardioteka

  Cardioteka jest to oprogramowanie, które służy do wykonywania ekg serca przy użyciu aparatów ekg. Dzięki niemu właśnie możliwe jest przeprowadzenie badania, zarejestrowanie go, jak również zapisanie czy też sama interpretacja. Z takim oprogramowaniem, badanie ekg serca daje pełen obraz sytuacji w kwestii pracy serca, ale także i potem archiwizowania danych. Współczesne aparaty ekg posiadają właśnie oprogramowanie Cardioteka, które jest w pełni niezawodne w swoim działaniu. 

 • cardiotest

  Cardiotest jest to przeprowadzony na danym pacjencie test kardiologiczny, który wykorzystywany jest przede wszystkim w profilaktyce. Jak każdy z nas z pewnością doskonale wie, profilaktyka chorób serca to podstawa, aby cieszyć się pełnią życia i przeciwdziałać chorobom serca, które mogą znacząco wpłynąć na dalsze życie. Taki cardiotest to możliwość sprawdzenia mięśnia sercowego pod każdym kątem, tak, aby móc w ten sposób wykluczyć czy potwierdzić obecność chorób serca i zaburzeń rytmu serca - działając natychmiast. 

 • cellublue

  Cellublue jest to innowacyjny sprzęt, który kochają kobiety za jego działanie i zastosowanie. Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie do zwalczania cellulitu. Dzięki niemu można efektywnie masować wybrane części ciała, z których przy regularnym masowaniu tym urządzeniem, cellulit zniknie, ukazując piękną, zadbaną skórę, bez skórki pomarańczowej i wiotkości. Cellublue stanowi rozwiązanie doskonałe. Dostępne jest ono w wersji ręcznej, gdzie poruszając odpowiednimi ruchami, masuje się ciało lub w wersji elektronicznej, gdzie niemal wszystko robi urządzenie.

 • cellulit

  Celulit są to zaburzenia w budowie skóry, szczególnie, jeślik w grę wchodzi tkanka podskórna. Jej efekt widoczny jest przede wszystkim w jej wyglądzie. Często określany jako skórka pomarańczowa, jest czymś, czego nie lubi żadna kobieta. Na skórze pojawiają się bardzo charakterystyczne grudki, które to prowadzą do zmian w wyglądzie skóry. Zgrubienia i dziurki pojawiają się najczęściej na pośladkach, jak również i na udach. Są zmorą kobiet w każdym niemal wieku. Zmagają się z nim i kobiety szczupłe i bardziej pulchne. 

 • cholesterol

  Cholesterol jest to organiczny związek chemiczny, zaliczany do alkoholi. Jego pochodne znajdują się w błonie każdej komórki. Występuje cholesterol dobry i cholesterol zły.  Ta substancja naturalnie występuje w ciele człowieka i odgrywa dla niego bardzo ważną rolę. Jeśli jednak wartości cholesterolu są za wysokie, wówczas pojawia się problem, bowiem może dojść do rozwoju miażdżycy, która z kolei może doprowadzić do dalszych chorób, a nawet i przyczynić się do śmierci. Warto raz do roku wykonać badanie cholesterolu z krwi. 

 • choroba niedokrwienna serca

  Choroba niedokrwienna serca inaczej określana jako choroba wieńcowa, jest to stan chorobowy, w którym w naczyniach krwionośnych rozwija się miażdżyca. Jest ona spowodowana tworzeniem się blaszek miażdżycowych, które powstają w wyniku wysokiego poziomu cholesterolu. W ten sposób przejście w naczyniach krwionośnych staje się coraz mniejsze, co ogranicza swobodny przepływ krwi. W ten sposób rozwija się choroba niedokrwienna serca, która może dalej spowodować zawał serca

 • choroba wieńcowa

  Choroba wieńcowa jest to inaczej choroba niedokrwienna serca lub dusznicy bolesnej, stanowiąca zespół objawów, które związane są z niedokrwieniem mięśnia sercowego. W związku ze zmniejszeniem średnicy tętnic wieńcowych, związana jest z chorobą dobrze każdemu znaną - miażdżycą, gdzie nieodpowiednia ilość krwi przechodzi przez naczynia i trafia do serca, tym samym prowadząc do niedotlenienia, bowiem mniej krwi, to jednoznacznie mniej tlenu. Ta choroba ma przewlekły przebieg. Widoczna może być ona na badaniu ekg serca. Nieleczona prowadzi do niewydolności serca

 • choroba zastawek serca

  Choroba zastawek serca jest to bardzo poważny stan chorobowy. Wyróżnia się w nim kilka ich rodzajów. I tak:

  - zwężenie zastawki

  -niedomykalność zastawki

   

  Przyczyny chorób zastawek mogą być różne, wrodzone i nabyte. Mogą one dotyczyć nieprawidłowej ich wielkości, deformacji płatkow, jak również i nieprawidłowości przyczepów płatków zastawek. 

 • choroby krążenia

  Choroby krążenia są to wszelkiego rodzaju stany, w których następują nieprawidłowości w obrębie układu krążęnia. Najczęściej występującymi chorobami w tym zakresie są między innymi:

  -nadciśnienie tętnicze

  -miażdżyca

  -zawał serca

  -udar mózgu

  -niewydolność serca

   

  Żadnych objawów, które mogą świaczyć o chorobach serca, nie powinno się bagatelizować, bowiem te mogą doprowadzić do poważnych w skutkach konsekwencji.

  -choroba wieńcowa

 • choroby serca

  Choroby serca są to wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w obrębie mięśnia sercowego. Można podzielić je na wrodzone, które występują od urodzenia i dotyczą zarówno nieprawidłowości w obrębie budowy serca, jak również i nabyte, które związane są z powikłaniami po chorobach. Żadnych objawów, które mogą świadczyć o chorobach serca nie można bagatelizować. EKG serca powala dokonać diagnozy, aby móc w tym kierunku rozpocząć ewentualne, odpowiednio dopasowane leczenie.

 • choroby układu krążenia

  Choroby układu krążenia są to różnorodne stany chorobowe, które mogą być mniej lub bardziej poważne dla zdrowia i życia osób chorych. Mogą być one wrodzone, które związane są z różnymi wadami, jak również i nabyte, powstałe w wyniku różnorodnych zdarzeń czy powikłań. Bez wątpienia nie można bagatelizować żadnych objawów, bowiem te mogą świadczyć o bardzo poważnych stanach, a im szybciej zostaną one wykryte, tym większe prawdopodobieństwo ich wyleczenia. EKG serca odgrywa wartość nadrzędną. 

 • choroby układu oddechowego

  Choroby układu oddechowego mogą mieć różną formę i natężenie. Związane z nim jest zarówno samo przeziębienie i grypa, jak również i inne przypadłości, jak zapalenie płuc, gruźlica, astma oskrzelowa, katar sienny czy przewlekła obturacyjna choroba płuc. Jedne choroby są mniej poważne, inne bardzo poważne, zagrażające życiu. Najgorszym stanem jest rak płuc, który jest praktycznie niemożliwy do wyleczenia, jeśli na płucach pojawią się nacieki. Żadnych objawów nie można bagatelizować. Badanie spirometryczne, rtg klatki piersiowej i inne z badań to bez wątpienia podstawa.

 • ciąża

  Ciąża to stan, w którym w organizmie kobiety rozwija się nowe życie. Początek ciąży liczony jest od dnia pierwszej miesiączki, w którym to cyklu doszło do zapłodnienia i od tego momentu liczone jest 40 tygodni jej trwania. W czasie ciąży w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, a całość kończy poród, w trakcie którego w sposób naturalny lub poprzez cesarskie cięcie, pojawia się nowe życie, czyli dziecko. U jednych ciążą przebiega bezobjawowo, u innych przyszła mama zmaga się z różnego rodzaju bólami, chorobami i powikłaniami.

 • ciąża pozamaciczna

  Ciąża poza maciczna jest to inaczej ciąża ektopowa, którą rozpoznaje się na badaniu USG. W takim przypadku zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się poza błoną śluzową macicy. Najczęściej implantacja ma miejsce w jajowodzie, rzadziej w szyjce macicy, w jajniku czy też w otrzewnej. Jest to stan, w którym trzeba taką ciążę jak najszybciej usunąć, gdyż może ona zagrażać życiu kobiety. Nie ma konkretnej przyczyny występowania takiej ciąży. Duże prawdopodobieństwo może być związane ze zrostami w jajowodach spowodowanych endometriozą.

 • Cichy inhalator

  Cichy inhalator to bez wątpienia taki sprzęt, o który zabiega wielu ludzi, szczególnie rodziców małych dzieci. Dziś inhalatory wykorzystywane są niezwykle często przy infekcjach górnych dróg odechowych i stanowią alternatywę dla wielu antybiotyków. Bardzo ważne jest jednak to, aby wybierać inhalatory, które będą miały cichy tryb pracy, bowiem dzięki temu możliwy jest komfort ich użytkowania. 

 • Cichy inhalator dla dzieci

  Cichy inhalator dla dzieci to najlepszy sprzęt medyczny, jaki tylko można wybrać, aby ten spełnił swoje zadania i okazał się być skuteczny w swoim wykorzystaniu. Bez wątpienia wśród dostępnych rozwiązań, dużą popularnością cieszą się inhalatory Microlife, dzięki którym inhalacja jest w stanie spełnić swoje zadania najlepiej, jak tylko to możliwe. Wybór takiego produktu nie jest łatwy, ale sklep medyczny Kredos posiada w swojej ofercie różnorodne inhalatory dla dzieci dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

 • Cichy nawilżacz

  Cichy nawilżacz to taki, który jest w stanie zagwarantować cichy tryb pracy, co jest szczególnie polecane w przypadku małych dzieci. Taki nawilżacz zapewnia więc pełen komfort i wygodę jego użytku. Największą popularnością w asortymencie tych produktów cieszą się nawilżacze ultradźwiękowe, które są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie, jednocześnie gwarantując jak najlepsze nawilżenie danej przestrzeni. Warto spojrzeć na sklep medyczny Kredos i przygotowaną przez niego ofertę produktów.

 • cichy nebulizator

  Cichy nebulizator jest to urządzenie będące rodzajem inhalatora, który dodatkowo służy do podawania leków. Musi więc on posiadać kompresor, jak również i pojemniczek na lek. Taki nebulizator dostępny jest w atrakcyjnej cenie i jest on w stanie zapewnić odbiorcom maksymalne zadowolenie i komfort pracy. Szukajac alternatywy dla niebezpiecznych antybiotyków, bardzo często nebulizacja okazuje się być trafnym rozwiązaniem, jakie gwarantuje 100% skuteczność.

 • ciśnienie a samopoczucie

  Ciśnienie a samopoczucie - czy jest to od siebie zależne? Czy faktycznie wysokie ciśnienie lub niskie ciśnienie może mieć wpływ na to, jak się czujemy, jak funkcjonujemy, jak działamy? Oczywiście, że tak! Jeśli ciśnienie tętnicze krwi jest niskie, wówczas czujemy osłabienie, sennośc i zmęczenie. Mamy wrażenie, że serce pracuje bardzo wolno.Kiedy ciśnienie tętnicze krwi jest wysokie, wówczas boli nas głowa, czujemy rozdrażnienie, poddenerwowanie, a do tego nadmierne kołatanie serca. Ciśnieniomierz to podstawa, by na bieżąco je kontrolować i działać w razie nieprawidłowości

 • ciśnienie krwi

  Ciśnienie krwi jest jednym z najważniejszych parametrów życiowych, jakie każdy powinien mieć na uwadze, dokonując codziennego pomiaru z wykorzystaniem ciśnieniomierzaJakie jest prawidłowe ciśnienie? Wynosić powinno ono 90 - 135 mmHg dla ciśnienia skurczowego i 50 - 90 mmHg dla ciśnienia rozkurczowego. Warto jednak pamiętać, iż inne jest ciśnienie u dzieci, inne też u osób dorosłych czy ludzi starszych. Zawsze należy wynik interpretować adekwatnie do osoby badanej. 

 • Ciśnienie krwi 180 na 120

  Ciśnienie krwi 180 na 120 określane jest mianem nadciśnienia tętniczego, ponieważ jego wartość jest wyższa, niż wskazują na to normy ciśnienia. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, stąd też podstawą jest regularny pomiar ciśnienia, jak również i szukanie przyczyny takiego stanu rzeczy. Istotne znaczenie ma do tego podjęcie odpowiedniego leczenia, które pozwoli to ciśnienie obniżyć. Niezbędnym urządzeniem medycznym jest ciśnieniomierz, jaki powinien posiadać w domu każdy. 

 • ciśnieniomierz

  Ciśnieniomierz jest to urządzenie do pomiaru ciśnienia tętniczego i tętna, który dostępny jest w trzech wersjach: ciśnieniomierz ręczny, półautomatyczny, jak również i ciśnieniomierz automatyczny. Urządzenia takie wykorzystywane są przez placówki medyczne, jak również karetki pogotowia i na użytek własny. Z ich pomocą w kilka chwil można sprawdzić ciśnienie tętnicze krwi. Na takie sprzęty muszą postawić osoby, które chorują na nadciśnienie tętnicze i borykają się z tą chorobą na co dzień. Oferta sklepu medycznego Kredos poleca różnorodne ciśnieniomierze.

 • ciśnieniomierz automatyczny

  Ciśnieniomierz automatyczny jest to niezbędne urządzenie do pomiaru ciśnienia tętniczego, które wykorzystywane jest w placówkach medycznych, jak również i na użytek własny. Dzięki niemu mierzenie ciśnienia zajmuje kilka chwil, jest nieinwazyjne, bezbolesne i bardzo dokładne. Ciśnienie tętnicze jest jednym z najważniejszych parametrów życiowych i jego pomiar odgrywa bardzo duże znaczenie. Nadciśnienie tętnicze jest chorobą cywilizacyną, z którą co roku zmaga się coraz większa grupa ludzi. Warto regularnie dokonywać pomiarów ciśnienia.

 • ciśnieniomierz nadgarstkowy

  Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest to urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi, które sprawdza się szczególnie wśród osób, u których nie ma możliwości wykorzystania ciśnieniomierza naramiennego. Ten cieszy się bardzo dużą popularnością i pozwala w szybki sposób dokonać pomiaru ciśnienia. W sklepie medycznym kredos można znaleźć różnorodne ciśnieniomierze, zarówno na użytek domowy, jak również i na potrzeby szpitali i innych placówek medycznych. 

 • Ciśnieniomierz naramienny zegarowy

  Ciśnieniomierz naramienny zegarkowy jest to jedno z urządzeń do pomiaru ciśnienia, które wykorzystywane jest przez placówki medyczne. Taki aparat jest bardzo dokładny w swoich pomiarach, jednak zbyt trudny w użytkowaniu, by dokonać pomiaru samodzielnie. Aby przeprowadzić badanie ciśnienia, niezbędna jest obecność stetoskopu. W ofercie sklepu medycznego kredos znajdują się różnorodne ciśnieniomierze i ręczne i półautomatyczne i automatyczne. 

 • ciśnieniomierz pokazuje arytmię serca

  Ciśnieniomierz pokazuje arytmie serca wtedy, gdy wynik pomiaru jest inny, niż wskazują na to normy ciśnienia. W przypadku, gdy ciśnienie jest za wysokie, wówczas pojawia się nadciśnienie, a kiedy ciśnienie jest za niskie, wtedy mówimy o niedociśnieniu. W żadnym wypadku arytmii nie można bagatelizować, bowiem może mieć ona znaczenie dla całej pracy układu krążenia. Ciśnienie krwi jest niezwykle ważnym parametrem życiowym, który określa jaką siłą krew naciska na ściany tętnic. 

 • ciśnieniomierz seca

  Ciśnieniomierz Seca jest to najwyższej jakości urządzenie, w jakie bez wątpienia warto zainwestować, bowiem gwarantuje ono zarówno najwyższą jakość, niezawodność, jak również i dokładność pomiaru. Jest to sprzęt, dzięki któremu pomiar ciśnienia nie będzie stanowił absolutnie żadnego problemu. Wystarczy tylko założyć mankiet, uruchomić sprzęt i po kilkunastu sekundach odczytać wynik. Ciśnieniomierze Seca stanowią bardzo dobry wybór, jaki na pewno okaże się być doskonałym i na potrzeby szpitali, gabinetów lekarskich i na własny użytek.

 • Ciśnieniomierz zegarowy

  Ciśnieniomierz zegarowy jest to urządzenie, które służy do pomiaru ciśnienia krwi i dzięki niemu można dokładnie określić, czy ciśnienie osoby badanej mieści się w normie czy też nie. Taki ciśnieniomierz działa w sposób ręczny, dlatego też nie jest on polecany do samodzielnego wykorzystywania. W takich zegarowych, niezbędne jest użycie również stetoskopu. Takie ciśnieniomierze wykorzystywane są przede wszystkim przez personel placówek medycznych. W sklepie Kredos znajdują się różnorodne ciśnieniomierze. 

 • ciśnieniomierze

  Ciśnieniomierze są to urządzenia medyczne, których głównym celem jest pomiar ciśnienia tętniczego krwi, To niezawodne, małych rozmiarów urządzenia, które wykorzystują szpitale i inne placówki medyczne, ale i z których korzysta się na własny użytek. Wyróżnia się między innymi ciśnieniomierze ręczne, półautomatyczne i ciśnieniomierze automatyczne. Wybierając zakupy w sklepie medycznym Kredos, otrzymać można różnorodne ciśnieniomierze dostosowane do potrzeb wszystkich odbiorców.

 • co daje oczyszczacz powietrza

  Co daje oczyszczacz powietrza? Oczyszczacz powietrza ma za zadanie poprawić jakości powietrza, jak również poziom wilgotności w pomieszczeniach, w których jest ono zbyt suche. Taka sytuacja ma miejsce przede wszystkim w okresie zimowym, gdzie pomieszczenia są stale ogrzewane. Aby nie było więc zbyt sucho, nawilżacze powietrza stanowią tutaj doskonały wybór, jaki jest dobry przede wszystkim dla zapewnienia odpowiedniej pracy układu oddechowego, a sam oczyszczacz pozbywa go wszelkich patogenów, wirusów i grzybów. Przy częstych infekcjach ten wybór stanowi najlepszy zakup.

 • co oznacza arytmia na ciśnieniomierzu

  Co oznacza arytmia na ciśnieniomierzu? Arytmia wskazana w trakcie pomiaru ciśnienia krwi oznacza, iż ciśnienie tętnicze jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, a więc nie mieści się ono w normach ciśnienia, Jeśli wynik jest za wysoki, oznacza to nadciśnienie, jeśli jest zbyt niski, oznacza niedociśnienie. Mając problemy z ciśnieniem, jak również i kontrolując pracę serca pod względem ciśnienia, każdy z nas powinien posiadać w domu ciśnieniomierz automatyczny. Takie można znaleźć w ofercie sklepu Kredos

 • Co pomaga na zatrzymanie wody w organizmie

  Co pomaga na zatrzymanie wody w organizmie? Tak naprawdę kluczowe znaczenie ma zdrowa dieta, odpowiednia ilość wody dostarczana każdego dnia, ale również i przyjmowanie odpowiednich witamin i minerałów. Szczególne znaczenie odgrywa potas i magnez, ale także wapń i witamina B6. Często niezbędne okazują się być leki, które działają na organizm oczyszczająco. Im lepiej się żyje, stawia się na zdrową dietę, picie minimum 2 litrów wody dziennie - wówczas można zachować odpowiednią ilość wody w organizmie. 

 • Co reguluje poziom cukru we krwi

  Co reguluje poziom cukru we krwi? Istnieją takie produkty, dzięki którym można kontrolować poziom cukru we krwi, nie dopuszczając do zbyt dużych wahań. Na pewno doskonałymi produktami są te pełnoziarniste, a więc płatki owsiane czy na przykład otręby. Mają one duże ilości błonnika w swojej dieciee. Niezwykle istotne jest także i to, by sięgać po takie przyprawy, jak czosnej i cynamon, które w regulacji cukru są doskonałe. I oczywiście duże znaczenie ma także glukometr, który na bieżąco kontroluje poziom, w zależności od tego, co jemy

 • co to jest arytmia nadkomorowa

  Co to jest arytmia nadkomorowa? Są to wszelkie schorzenia, które objawiają się zaburzeniami rytmu serca. Są one stanem, który wymaga diagnozy, jak również i podjęcia odpowiedniej formy leczenia. Z całą pewnością EKG serca odgrywa tutaj najważniejszą rolę, bowiem to właśnie badanie serca jest w stanie wykryć nieprawidłowość w określonym obrębie i zastosować względem niej określone leczenie. W żadnym wypadku takiego stanu nie można bagatelizować.

 • co to jest hipoglikemia

  Hipoglikemia jest to inaczej niedocukrzenie, a więc zbyt niskie stężenie glukozy we krwi. Wynosi ono poniżej 70 mg/dl. Przy takiej wartości, osoba z cukrzycą może czuć się bardzo źle, dlatego też konieczne jest szybkie zjedzenie produktu, który ten cukier podniesie. Często zdarza się tak, że nawet osoby nie mające cukrzycy, mogą z takim stanem się spotkać. Pojawia się osłabienie organizmu, brak siły na cokolwiek, senność, drżenie mięśni czy nudności. Glukometr pozwala to stężenie w pełni kontrolować.

 • Co to jest tętno?

  Tętno jest to inaczej puls, a więc falisty ruch naczyń tętnicych, który uzależniony jest między innymi od skurczów serca, jak rownież i od elastyczności ścian tętnic. Poprzez tętno można ocenić, z jaką prędkością ono bije, określając ilość uderzeń serca na minutę. Ten parametr jest jednym z najważniejszych, dzięki któremu można ocenić stan układu krążenia. Mając pulsometr można na bieżąco kontrolować taki puls i reagować, jeśli pojawią się jakiekolwiek w tym zakresie nieprawidłowości. Jeśli wynik jest poza normą, należy to poddać opini lekarza specjalisty. 

 • co to jest wskaźnik BMI

  Co to jest wskaźnik BMI? Jest to Body Mass Index, czyli wskaźnik Queteleta. Dzięki niemu można oszacować, czy waga osoby badanej jest prawidłowa czy też nieprawidłowa. Sugerując się skalą, jaką BMI posiada, można określić czy osoba zmaga się z niedowagą czy ma wagę prawidłową czy może boryka się z nadwagą lub otyłością. Niezwykle istotne jest to, aby kontrolować BMi, bowiem jest to jeden z kluczowych parametrów, który daje jasny obraz sytuacji odnośnie wagi ciała. 

 • Co zrobić, jak się ma niskie ciśnienie

  Co zrobić, jak ma się niskie ciśnienie? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jakiego powodu co ciśnienie jest obniżone. Jeśli jest to jednodniowa sytuacja, z całą pewnością idealnym sposobem na jego podwyższenie jest kawa. Jeśli jednak jest to stan chorobowy, wówczas niezbędna jest wizyta u lekarza, kontrolny pomiar ciśnienia każdego dnia z wykorzystaniem ciśnieniomierza, a do tego i stosowanie odpowiednich leków, które to ciśnienie podnoszą. W sklepie Kredos otrzymać można różnorodne ciśnieniomierze medyczne

 • COVID-19

  COVID - 19 jest to choroba koronawirusa, którą od ponad roku żyje cały świat. To choroba zakaźna, która rozpowszechnia się w bardzo szybkim tempie. Jej objawy są podobne, jak przy grypie, dodatkowo u większości występuje brak zapachu i smaku. Sam przebieg uzależniony jest od stanu zdrowia pacjenta. Jedni przechodzą go łagodnie, z kolei inn bardzo ciężko, a nawet śmiertelnie. Od niedawna stosowana jest szczepionka na COVID, która ma na celu zmniejszyć jego rozpowszechnianie się i umożliwić w miarę normalne funkcjonowanie.

 • covid19

  COVID - 19 jest to wirus, którym żyje cały świat od ponad roku. Objął on swoim zasięgiem każdy kontynent i zebrał swoje żniwo w bardzo pokaźny sposób. Trudno jest go opanować, choć szczepionka na covid - 19 ma za zadanie cały ten atak zatrzymać. Niestety, ale koronawirus jest bardzo poważny w swoim działaniu na organizm, stąd też tak dużą wykazuje on śmiertelność. Na pewno kluczowe znaczenie ma odpowiednia ochrona i stosowanie się do zasad, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się go.

 • CPAP

 • CPET

  CPET czyl badanie CPET jest to inaczej test ergospirometryczny, który polega na pomiarze wymiany gazowej w trakcie wykonywania próby wysiłkowej. Osoba poddająca się badaniu CPET, biegnie na bieżni, oddychając jednocześnie przez odpowiednią aparaturę, która taka wydolność mierzy. Dzięki temu testowi sprawdza się zarówno prawidłowość w obrębie układu oddechowego, jak również i krążenia, ale także i układu nerwowego i samego metabolizmy. 

 • cukrzyca

  Cukrzyca jest to przewlekła choroba, w której trzustka nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości insuliny lub też, gdy insulina jest wytwarzana, ale nie wykorzystywana tak, jak powinna. Cukrzyca jest chorobą, która może być bardzo niebezpieczna. Kluczowe znaczenie ma przy niej odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, jak również i przyjmowanie określonych leków na cukrzycę. Każdy cukrzyk powinien mieć w swoim wyposażeniu aparat do mierzenia cukrzycy, by mieć pod kontrolą jej wysokość.

 • cukrzyca ciążowa

  Cukrzyca ciążowa jest to stan chorobowy, w którym poziom cukru we krwi wynosi więcej, niż wskazują normy. Ten stan pojawia się dopiero w czasie ciąży i najczęściej znika po jej zakończeniu. Cukier we krwi mierzy się u przyszłej mamy na początku ciąży, a także między 24 a 28 tygodniem ciąży w fomie krzywej cukrowej. Najpierw bada się więc cukier na czczo, następnie należy spożyć glukozę i ponownie wykonać pobranie krwi po godzinie i po dwóch. Na podstawie tego badania można cukrzycę ciążową potwierdzić bądź wykluczyć. Jeśli zostanie potwierdzona, niezbędną rolę odgrywa glukometr

 • cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi

  Cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi bardzo często idą ze sobą w parze. Z jednej strony mamy cukrzucę, która związana jest z nieprawidłowym działaniem insuliny, z drugiej nadciśnienie, a więc siłę nacisku krwi na tętnice większą, niż norma ciśnienia, Obydwa stany razem są bardzo niebezpieczne, dlatego też chory musi stawiać na zdrowy styl życia i regularne dokonywanie pomiarów. Do mierzenia ciśnienia służy ciśnieniomierz, a do pomiaru cukru, glukometr. 

 • cukrzyca w ciąży

  Cukrzyca w ciąży jest to choroba, która spowodowana jest przede wszystkim nietolerancją węglowodanów. Związana jest ona ze zwiększeniem stężenia glukozy we krwi w czasie trwania ciąży. Najczęściej dotyka ona kobiety, które przed ciążą z takim stanem cukrzycowym nie miały do czynienia. U większości przypadków, znika ona po urodzeniu dziecka. Istotne znaczenie ma na pewno glukometr, jak również i dieta cukrzycowa dla kobiet w ciąży. Tylko bowiem w ten sposób można uchronić się przed poważnymi skutkami tego stanu chorobowego.

 • ćwiczenia rehabilitacyjne

  Ćwiczenia rehabilitacyjne jest to seria odpowiednio przygotowanych pod konkretnego pacjenta ćwiczeń, której celem jest skuteczne przeprowadzenie rehabilitacji. Jej zadaniem jest osiągnięcie zamierzonego celu i pomoc pacjentowi, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Tylko więc indywidualnie dobrane ćwiczenia rehabilitacyjne są w stanie pomóc pacjentom uporać się z chorobami, z życiem po kontuzji czy w walce z ciężką chorobą, której nie można wyleczyć, ale która może dać lepszą jakość życia poprzez ćwiczenia.

 • cykloergometr

  Cykloergometr jest to rowerek stacjonarny, który wykorzystywany jest w diagnostyce chorób serca. Został on w taki sposób zaprojektowany i wykonany, aby możliwe było przeprowadzenie badań ekg w trakcie ruchu. Osoba badana, jeździ na cykloergometrze, a na jej ciele umieszczone są elektrody EKG i ciśnieniomierz, które sprawdzają jak pracuje serce i jak działa układ krążenia. Te nowoczesne urządzenia pozwalają wykryć wszelkie zaburzenia rytmu serca, jak również i choroby serca.

 • czego nie jeść przy podwyższonym cukrze

  Czego nie jeść przy podwyższonym cukrze? Bez wątpienia będąc na diecie dla cukrzyków, nie można jeść węglowodanów prostych, które automatycznie podwyższają cukier, mogąc doprowadzić do bardzo niebezpecznych sytuacji. Zero słodyczy, nadmiernej ilości owoców, w których znajduje się cukier, produktów z mąki pszennej. Nie można jeść rzeczy, które mają wysoki indeks glikemiczny, bowiem takie szybko podnoszą cukier. I to co istotne - duże znaczenie ma także i glukometr do kontrolowania poziomu cukru.

 • czerniak

  Czerniak jest to zlośliwy nowotwór skóryktóry wywodzi się z melanocytów, a więc komorek wytwarzających barwnik zwany melaniną. Sama melanina sprawia, że skóra ciemnieje w kontakcie ze słońcem lub w solarium. Istotne jest tutaj to, aby w przypadku pojawienia się zmiany, natychmiast zareagować i odbyć wizytę u dermatologa. Ten wykorzystując dermatoskop, przeprowadza zabieg dermatoskopii, dzięki któremu możliwe jest szybkie rozpoznanie zmiany i wprowadzenie ewentualnego leczenia. 

 • części do inhalatorów

  Części do inhalatorów są to wszelkie akcesoria, które służą przeprowadzeniu skutecznej inhalacji. W skład takich inhalatorów wchodzą między innymi: maski i maseczki do inhalacji, ustniki, nebulizatory, a także filtry i końcówki do nosa. W zależności od wyboru konkretnego inhalatora, jego możliwości są większe lub mniejsze. Dużo zależy od ceny inhalatora i samego producenta. Z pewnością przy wyborze należy zwrócić uwagę na wszelkie elementy, by dokonać zakupu tego właściwego.

 • częstoskurcz serca

  Częstoskurcz serca jest to inaczej tachykardia, a więc zaburzenie rytmu serca, w którym bije ono szybciej, niż powinno, powyżej 100 uderzeń na minutę. W przypadku takiej przypadłości, niezbędna jest opieka kardiologiczna i przyjmowanie leków na obniżenie tętna, a także wprowadzenie zdrowego stylu życia. Arytmie serca powinny być leczone, bowiem mogą one doprowadzić do bardziej poważnych w skutkach konsekwencji. Aparat EKG pozwala wykonać badanie serca i postawić diagnozę. 

 • czujnik aktywności

  Czujnik aktywności jest to urządzenie, dzięki któremu można na bieżąco kontrolować swoją aktywność - ilość zrobionych dziennie kroków, ilość spalonych kalorii, tętno czy ciśnienie. Jest on polecany zarówno dla samych sportowców, ale również i dla osób, dla których aktywność stanowi podstawę do powrotu do zdrowia. Dotyczy to przede wszystkim nadwagi i otyłości, ale także i rehabilitacji kardiologicznej, która stanowi niezbędnik, aby móc powrócić do sprawności sprzed zawału.

 • czujnik snu

  Czujnik snu jest to niezwykle precyzyjne, bardzo dokładne, a przy tym praktycznie nieodczuwalne urządzenie, dzięki któremu można dokładnie dokonywać pomiarów snu, analizować go i dokumentować. Umieszcza się go pod materacem. Rejestruje on między innymi częstotliwość bicia serca, oddechu, jak również i samego ruchu, by w ten sposób móc ukazać obrazową ocenę samej jakości snu. Takie urządzenia do kontroli snu sprawdzają się przede wszystkim wśród osób, które borykają się z problemem bezsenności i słabej jakości snu.

 • czujniki aktywności

  Czujniki aktywności sa to urządzenia, których zadaniem jest dokonywanie pomiarów aktywności pacjenta w ciągu dnia i w ciągu miesiąca. Jest to niezwykle ważne i istotne w przypadku zaburzeń pracy serca, gdzie odpowiednia dawka ruchu jest jak najbardziej wskazana. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodny sprzęt medyczny, w tym właśnie czujniki aktywności, które warte są wyboru dla osób aktywnych, szczególnie tych, zmagających się z chorobami serca.

 • czy EKG wykaże przebyty zawał

  Czy ekg wykaże przebyty zawał? Bardzo wielu ludzi zadaje sobie to pytanie, jednak trudno jest jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Jeśli zawał serca jest rozległy, wówczas ekg serca jak najbardziej go wykaże i będzie można poprzez takie badanie serca go potwierdzić. W przypadku jednak, gdy zawał nie obejmuje całej ściany mięśnia sercowego, wówczas nie musi on wykazać zawału, mimo że do niego doszło. W większości jednak przypadków, zawał mięśnia sercowego jest na EKG zauważalny.

 • czy inhalacje pomagają na suchy kaszel

  Czy inhalacje pomagają na suchy kaszel? Tak, jak najbardziej tak. Na suchy kaszel, jak również i na katar, doskonale sprawdzają się inhalacje z soli fizjologicznej, dzięki którym można nawilżyć śluzówkę, przynosząc ulgę i zmniejszając pojawiające się objawy choroby. Z pewnością na suchy kaszel, inhalacja jest zdecydowanie lepszym wyborem, niż podawanie syropów na kaszel suchy. Inahalcja doskonale sprawdza się przede wszystkim u dzieci. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie inhalator dla dzieci.

 • Czy można mierzyć ciśnienie na prawej ręce

  Czy można mierzyć ciśnienie na prawej ręce? Jak najbardziej tak. Zaleca się nawet dokonywać pomiaru na niej, bowiem w ten sposób wynik ciśnienia tętniczego będzie bardziej miarodajny i dokładny. Każdy ciśnieniomierz jest inny, każdy działa inaczej, jednak to właśnie pomiar poprzez założenie go na prawą rękę, jest jak najbardziej odpowiedni, bez względu na to, czy jest on dokonywany przez lekarza czy samodzielnie w domu. 

 • Czy warto kupować oczyszczacz powietrza

  Czy warto kupować oczyszczacz powietrza? Oczywiście, że tak. Jest to bowiem urządzenie, dzięki któremu nawet w suchym i zanieczyszczonym pomieszczeniu, można poprawić jakość tego powietrza, które wdychamy. Odpowiedni poziom wynosi 45 - 60%. Jeśli jest on niższy, wówczas nawilżacz powietrza okaże się być bardzo dobrym wyborem, na jaki na pewno warto postawić, a poprzez dodatkowo oczyszczacz powietrza, dodatkowo poprawić jego jakość. Jest on polecany w sposób szczególny w przypadku posiadania dzieci, które borykają się z różnymi problemami układu oddechowego. 

 • czy warto zdecydować się na oczyszczacz powietrza w domu

  Czy warto zdecydować się na oczyszczacz powietrza w domu? Oczywiście, że tak. Nie jest to urządzenie, które kosztuje majątek, a dzięki niemu można znacząco poprawić jakość powietrza w czterech kątach. Takie rozwiązanie jest polecane szczególnie w przypadku osób, które borykają się z problemami układu oddechowego. Poprzez oczyszczacze powietrza można nie tylko poprawić ich jakość, ale także i wilgotność. SKlep medyczny Kredos poleca różnorodne oczyszczane powietrza dla wszystkich odbiorców.

 • czym robić inhalacje na zatoki

  Czym robić inhalacje na zatoki? Tak naprawdę wśród różnorodnych produktów, z całą pewnością kluczowe znaczenie odgrywają olejki eteryczne. Ich ilość dostępna na rynku sprawia, że każdy może wybrać taki, jaki najbardziej mu odpowiada. Wszystkie są skuteczne w leczeniu zatok i mogą być doskonałą elternatywą dla tradycyjnych leków. Wśród dostępnych olejków, warto wybrać: aukaliptusowy, kamforowy, sosnowy, tymiankowy, majerankowy czy z mięty pieprzowej. Inhalatory to idealny wybór

 • czyste powietrze

  Czyste powietrze jest to możliwość oddychania powietrzem, które pozbawione jest wszelkich bakterii, wirusów, kurzu i innych drobnoustrojów. Aby było to możliwe, kluczowe znaczenie odgrywa oczyszczacz powietrza, a wiec urządzenie, dzięki któremu powietrze, które dociera do wnętrza naszych domów, mieskań czy też biur, jest odpowiednio przefiltrowana. Rynek oferuje nam różnorodne sterylizatory powietrza, czyli oczyszczacze, które dostępne są w ofercie sklepu kredos. Każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni produkt. 

 • Czyszczenie nawilżacza powietrza

  Czyszczenie nawilżacza powietrza odgrywa niezwykle ważną rolę, jeśli w grę wchodzi odpowiednia praca tego urządzenia do zapewnienia pomieszczeniu odpowiedniej wilgotności. Należy raz na kilka dni umyć dokładnie nawilżacz, najlepiej wykorzystując w tym celu środek do czyszczenia nawilżaczy powietrza, dzięki któremu zapewnić można sobie pełne bezpieczeństwo i odpowiednią pracę tego właśnie urządzenia. Patrząc na ofertę sklepu medycznego kredos, wybrać można różnorodne w tej kategorii produkty. 

 • defibrylacja

  Defibrylacja jest to jeden z najważniejszych zabiegów medycznych, które stosowane są podczas reanimacji. Dzięki niemu można zastosować impuls elektryczny prądu stałego, który ma określoną energię. Wykonuje się to poprzez klatkę piersiową. Defibrylacja jest odwróceniem zjawiska migotania komór. Aby móc ją przeprowadzić, kluczowe znaczenie odgrywa defibrylator, który jest urządzeniem prostym w obsłudze, a przy tym jakże niezawodnym w ratowaniu ludzkiego życia. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne defibrylatory w swojej ofercie.

 • defibrylator

  Defibrylator jest to urządzenie medyczne, które służy przeprowadzeniu defibrylacji serca. Z takich urządzeń do niedawna korzystały jedynie placówki medyczne, dziś dostęp do tych urządzen jest możliwy niemal dla każdego, gdy nastąpi taka sytuacja. Znajdują się one w większości miast i są do ogólnego dostępu. Defibrylatory AED ratują ludzkie życie i są niezawodne w sytuacji jego zagrożenia. Nowoczesne defibrylatory serca posiadają sygnały dźwiękowe i istotne informacje, jak należy postępować z urządzeniem. 

 • Defibrylator AED

  Defibrylator AED jest to najwyższej jakości, niezawodny sprzęt,a dokładniej skomputeryzowane urządzenie, dzięki któremu można uratować ludzkie życie. Jest ono niezbędne, aby móc przeprowadzić defibrylację serca. Co istotne, ogromną popularnością cieszą się właśnie AED jako defibrylatory zewnętrzne, które może użyć każdy, kto znajdzie się w sytuacji ratującej czyjeś życie. Dzięki informacjom głosowym, które urządzenie wydaje, każdy, kto weźmie w ręce ten sprzęt, będzie potrafił się nim obsługiwać. Sklep medyczny Kredos poleca najwyższej jakości defibrylatory

 • depilacja laserowa

  Depilacja laserowa jest to jeden z zabiegów, który wybierany jest przez klientów gabinetów kosmetologicznych niezwykle często. Sam ten zabieg jest usuwaniem owłosienia z dowolnych części ciała, przy wykorzystaniu wiązki światła laserem. Ta wnika głęboko w skórę, niszcząc jednocześnie cebulkę włosa, wraz z jej korzeniami. Istotne znaczenie ma to, by wybrać profesjonalne miejsce, które korzysta z najwyższej jakości laserów do depilacji, a także odbyć serię zabiegów, bowiem jedna nie jest w stanie zagwarantować takiego efektu, na jakim mogłoby nam zależeć.

 • depilator

  Depilator jest to urządzenie, które służy do usuwania z ciała owłosienia, a więc przeprowadzania depilacji, inaczej określanej jako epilacja. Wyróżnia się różnorodne depilatory, w tym pęsetowe i dyskowe. Depilatory elektryczne sprawiają, że usuwanie owłosienia nie stanowi tak naprawdę żadnego problemu i dyskomfortu. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model, by móc w pełni wykorzystać jego potencjał. Sklep medyczny Kredos w swoim wachlarzu produktów poleca różnorodne depilatory do usuwania owłosienia. 

 • depilator IPL

  Depilator IPL jest to specjalne urządzenie, które służy do przeprowadzania depilacji laserowej. Z języka angielskiego brzmi ono Intense Pulsed Light. Tak naprawdę, choć wielu mylnie określanie depilację IPL laserową, ta nie wykorzystuje działania laserów. Depilatory IPL posiadają specjalną lampę, która naświetlając dany obszar skóry, emituje światło fal o różnej długości. Te fale pochłaniane są przez cebulki włosowe i tkanki, niszcząc je. Takie urządzenia do depilacji IPL stanowią absolutnie hit ostatniego czasu, będąc wybieranym produktem przez szerokie grono odbiorców. 

 • depilator wodoodporny

  Depilator wodoodporny jest to urządzenie do usuwania owłosienia z ciała, dzięki któremu można to zrobić szybko i niebywale skutecznie. Z takich urządzeń korzystają przede wszystkim kobiety, ale również i sprzęt taki wybiera wielu mężczyzn. Bardzo dużą popularnością cieszą się depilatory wodoodporne, dzięki którym mogą mieć one kontakt z wodą, nie uszkodzając ich. Wybór produktów w tej kategorii jest ogromny. Warto spojrzeć na sklep medyczny Kredos, by znaleźć tam, idealne depilatory właśnie dla siebie i do swoich potrzeb. 

 • depresja

  Depresja jest to choroba psychiczna, w której cierpi praktycznie całe ciało. Choć często choroby tej nie widać, to jej skutki są bardzo tragiczne, mogąc doprowadzić nawet do śmierci. Depresja jest bardzo ciężką chorobą, która wymaga długoletniego leczenia psychiatrycznego i psychologicznego. Może mieć ona zarówno łagodny przebieg, jak również i bardzo silną formę. W żadnym wypadku nie można bagatelizować stanów depresyjnych i objawów, które mogą ją wskazywać, bowiem im później rozpocznie się leczenie, tym gorzej dla organizmu. 

 • dermatolog

  Dermatolog jest to specjalista od skóry, który zajmuje się szeroko pojętą dermatologią, wykonując pracę w obrębie badań funkcji i struktury skóry. Korzystają z jego usług pacjencji, którzy borykają się z różnego rodzaju problemami skórnymi, począwszy od trądziku, przez atopowe zapalenie skóry, po naczyniaki, czerniaki i inne skórne zmiany. Wszelkie nieprawidłowości w obrębie skóry, które wywołują niepokój, powinny być sprawdzone przez lekarza dermatologa, który wykorzystując specjalne urządzenia w dermatologii, jest w stanie postawić diagnozę i zaproponować leczenie.

 • dermatoskop

  Dermatoskop jest to urządzenie medyczne, które wykorzystywane jest w diagnostyce chorób serca. Dzięki niemu dermatolog może dokładnie sprawdzić, jak wyglądają zmiany skórne i czy wymagają one dalszej diagnostyki, a następnie leczenia. W ofercie sklepu medycznego Kredos znajdują się różnorodne dermatoskopy, które są nowoczesnymi urządzeniami, jakie w dermatoskopii stanowią priorytetowe znaczenie.

 • dermatoskopia

  Dermatoskopia jest to zabieg diagnostyczny wykorzystywany przez lekarzy dermatologów, którego zadaniem jest dokładne sprawdzenie wszelkich zmian na skórze, które wydają się być niepokojące. Do przeprowadzenia takiego badania niezbędny jest dermatoskop, którego użycie daje pełen obraz sytuacji badanego obiektu. Im wcześniej wykryje się niepokojące zmiany, tym większa jest szansa na ich wyleczenie, co jest szczególnie istotne w przypadku zmian złożliwych. 

 • detektor tętna płodu

  Detektor tętna płodu jest to inaczej przenośne KTG, które wykorzystywane jest w warunkach domowych. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, z pomocą którego przyszli rodzice mogą sprawdzać bijące serce płodu. Korzystają z tego przede wszystkim kobiety, u których ciąża jest zagrożona lub które żyją w ciągłej panice o stan zdrowia dziecka. Takie detektory tętna płodu są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu i nie ma absolutnie żadnych przeciwskazań do ich stosowania. Takie dostępne są w ofercie sklepu medycznego Kredos

 • dezynfekcja

  Dezynfekcja jest to działanie, które ma na celu zniszczenie wszelkich drobnoustrojów, jak również i ich przetrwalników. Dzięki niej możliwe jest zniszczenie wszelkich form wegetatywnych mikroorganizmów. Chcąc usunąć z pomieszczeń wszelkie drobnoustroje, dezynfekcja stanowi jak najbardziej skuteczne rozwiązanie. Można tutaj zastosować lampy dezynfekujące  lub postawić na specjalne zabiegi, w tym na przykład ozonowanie. Wybór dostępnych metod, jak również i urządzeń jest naprawdę bardzo duży. 

 • dezynfekcja pomieszczeń

  Dezynfekcja pomieszczeń jest to zabieg, który polega na zastosowaniu działań, których celem jest pozbycie się wszelkich drobnoustrojów, jakie znajdują się w pomieszczeniu. Aby taką dezynfekcję można było przeprowadzić, niezbędną rolę odgrywają lampy do dezynfekcji, jak również i specjalne usługi świadczone przez specjalistyczne firmy, które wykonują różnorodne zabiegi, w tym na przykład ozonowanie pomieszczeń. każda metoda jest dobra, jeśli przeprowadzona jest ona w odpowiedni sposób. Kredos poleca najwyższej jakości sprzęt do dezynfekcji pomieszczeń

 • diagnostyka kardiologiczna

  Diagnostyka kardiologiczna jest to szereg przeprowadzonych badań, w celu wykrycia chorób serca. Dzięki nim można szybko postawić diagnozę i rozpocząć ewentualne leczenie kardiologiczne. Najbardziej popularnym badaniem jest EKG serca, dzięki któremu można zobrazować, jak działa serce i czy pod względem czynności elektrycznych nie widać zmian. Poprzez diagnostykę można wykryć zaburzenia rytmu serca, jak również i powstałe choroby sercaAparat EKG to dokładne i miarodajne urządzenie medyczne.

 • diatermia

  Diatermia jest to zabieg wykorzystywany w rehabilitacji, który sprawdza się w przypadku obolałych, zmęczonych mięśni. Stosowany może być zarówno przez sportowców, jak również i osoby, które wymagają pomocy w kwestii mięśni. Zabieg ten polega na miejscowym nagrzewaniu tkanek, wykorzystując przy tym silne pole elektromagnetyczne. Dzięki niemu możliwe jest rozluźnienie mięśni i łagodzenie odczucia bólu. Coraz częściej jest to zabieg wykorzystywany w rehabilitacji i fizjoterapii.

 • dieta

  Dieta jest to sposób odżywiania się, w którym zawarte jest to wszystko, co jemy. Mylnym jest stwierdzenie, że dieta to głodówka, ograniczenia produktów, ciągłe rezygnowanie ze wszystkiego. Zbilansowana dieta to ułożenie swojego codziennego menu zgodnie z kaloryką i odpowiednim, zdrowym jedzeniem. To unikanie cukrów prostych, przetworzonej żywności i tłuszczów zwierzęcych. Zdrowa dieta jest gwarancją doskonałego wyglądu, jak również i samopoczucia oraz pełni zdrowia każdego dnia. 

 • dieta astmatyka

  Dieta astmatyka nie zawiera żadnych konkretnych produktów, które powinny się w niej znaleźć, bowiem nie istnieje typowa dieta dla astmatyka. Niezwykle ważne jest to, aby wybierać i stawiać na produkty, które są bogate w witaminę C, jaka odgrywa niezwykle istotną rolę. Na pewno duże znaczenie ma więc obecność sporej ilości owoców w diecie, szczególnie tych, które są bogate w witaminę C. Warto więc o to dbać i dla dobrego samopoczucia i zachowania astmy w ryzach, na takie rozwiązania stawiać. 

 • dieta cukrzycowa

  Dieta cukrzycowa jest to rodzaj diety stosowany u osób borykajacych się z cukrzycą. To sposób odżywiania się, w którym należy zatroszczyć się zarówno o pięć zdrowych posiłków, jak również i o odpowiednie ich przygotowywanie. Należy wyeliminować cukru proste, pozbywajac się takich produktów z diety, które powodują szybki wyrzut cukru. Choć początkowo dieta cukrzyka może wydawać się trudna w wykonaniu i przeszczeganiu jej, to w bardzo szybkim czasie można się jej nauczyć i ją polubić. Ważne jest przy tym kontrolowanie poziomu cukru poprzez glukometr.

 • Dieta dla osób z podwyższonym cukrem

  Dieta dla osób z podwyższonym cukrem powinna być różnorodna, odpowiednio skomponowana, jak również i zdrowa. Ważne jest to, aby jeść często, ale w mniejszym ilościach, a nie rzadziej, a dużo, bowiem wtedy częściej pojawiają się szybkie skoki cukru we krwi. Istotne znaczenie ma to, aby dieta cukrzyka zawierała produkty o niskim indeksie glikemicznym, bowiem w ten sposób nie dochodzi do szybkich skoków cukru. I oczywiście kluczowe znaczenie ma glukometr, który musi posiadać każdy cukrzyk

 • dieta dla serca

  Dieta dla serca jest to zastosowanie takiego rodzaju diety, który przyczyni się do lepszej pracy serca, do większej jego sprawności, do rekonwalescencji po przebytej chorobie serca. To, co jemy ma wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale również na samopoczucie, na nastawienie, na zdrowie. Jeśli chodzi o serce, to z pewnością lubi warzywa i owoce, chudy nabiał, produkty zbożowe. Nie lubi z kolei produktów przetworzonych, nadmiernej ilości soli, tłuszczów zwierzęcych, a w przypadku dodatków, nadmiernej ilości alkoholu.

 • Dieta na cholesterol

  Dieta na cholesterol powinna być zdrowa, pełnowartościowa, lekka i przede wszystkim nieprzetworzona. Nie powinnen znaleźć się w niej tłuszcz zwierzęcy, bowiem to właśnie on w głównej mierze wpływa na poziom cholesterolu w organizmie. Ważne jest także i to, aby sięgać po prosty, które nie są przetworzone. Należy omijać dania gotowe oraz fast foody. Istotne znaczenie ma to, by na talerzu znalazło się dużo warzyw i owoców, ryb, pełnoziarnistego pieczywa, kasz czy makaronów. Taka dieta może być bardzo smaczna.

 • dieta na nadciśnienie

  Dieta na nadciśnienie to urozmaicone, pełnowartościowe posiłki, które nie wpływają na przyspieszenie ciśnienia. To przede wszystkim zdrowa dieta, w której znajdują się duże ilości warzyw, gdzie mieszczą się owoce, produkty pełnoziarniste czy chudy nabiał. To unikane wina i kawy, które podnoszą ciśnienie krwi. Co istotne, oprócz samych posiłków, taka dieta przy nadciśnieniu to także regularne jedzenie, przyjmowanie pięciu posiłków dziennie, najlepiej co trzy godziny i nie później, niż dwie godziny przed snem. Im lepiej skomponowana dieta, tym lepsze efekty

 • Dieta na obniżenie cukru i cholesterolu

  Dieta na obniżenie cukru i cholesterolu powinna być przede wszystkim lekkostrawna, zdrowa i odpowiednio zbilansowana. Ważne jest to, aby omijać cukry proste, tłuszcze zwierzęce, jak również i produkty przetworzone. Ważne jest to, aby nie powodować skoków cukru i aby nie doprowadzić do odkładania się tkanki tłuszczowej. Dieta na cukrzycę i na wysoki poziom cholesterolu powinna być przede wszystkim zdrowa. Warto skorzystać z pomocy dietetyka, która pomoże w ustaleniu tego, co warto i co należy jeść.

 • Dieta na obniżenie poziomu cukru we krwi

  Dieta na obniżenie poziomu cukru we krwi powinna zawierać składniki o niskim indeksie glikemicznym. Ważną rolę odgrywają tutaj warzywa. Powinno się je jeść najlepiej na surowo, a nie gotowane. Istotne jest to, aby eliminować jak najbardziej tłuszcze zwierzęce i zupełnie pozbyć się węglowodanów prostych. Taka dieta powinna być lekkostrawna, kolorowa i smaczna. Doskonałymi są produkty pełnoziarniste, produkty bogate w skrobię. Jeśli chodzi o owoce, tutaj należy na nie stawiać, ale w umiarkowanych ilościach. 

 • Dieta obniżająca cukier

  Dieta obniżająca cukier - to taka dieta, w której nie może zabraknąć pprzede wszystkim warzyw, najlepiej surowych, ale także chudego mięsa i produktów pełnoziarnistych. Kluczowe znaczenie odgrywa przede wszystkim takie menu, w którym będą produkty o niskim indeksie glikemicznym. Nie można jeść rzeczy, które szybko podnoszą cukier, bowiem te w cukrzycy nie są bezpiecznym rozwiązaniem. Ważną rolę odgrywa także glukometr, bowiem to właśnie on w szybki i prosty sposób, pozwala w pełni ten poziom cukru kontrolować. 

 • Dieta przy podwyższonej glukozie we krwi

  Dieta przy podwyższonej glukozie we krwi - bez wątpienia taka dieta powinna być lekka, odpowiednio zbilansowana i zdrowa. Kluczowe znaczenie mają produkty o obniżonym indeksie glikemicznym. Ważne jest to, aby stawiać na mniejsze porcje, które będą jedzone częściej, niż na większe, a rzadziej. Duże znaczenie ma to, by wybierać produkty pełnoziarniste, chude mięso i duże ilości warzyw, najlepiej surowych. Jeśli więc dobry wybór, to z odpowienio skomponowaną dietą i glukometrem do kontroli cukru. 

 • dipper

  Dipper są to osoby, które charakteryzują się prawidłowym spadkiem ciśnienia tętniczego krwi w godzinach nocnych, a zwiększonym ciśnieniem w ciągu dnia. Takie spadki wynoszą średnio 10 - 20% w stosunku do wartości dziennych. Normalnym jest, iż w nocy ciśnienie jest niższe, niż w dzień, ale niestety, nie u każdego taki stan ma miejsce. Tak ważne jest więc regularne mierzenie ciśnienia tętniczego, aby mieć pewność, czy wszelkie wartości są prawidłowe. Jeśli chodzi o pomiar nocny, ten najczęściej można zauważyć podczas pobytu w szpitalu, gdzie te wartości mierzone są przez personel

 • dippers

  Dippers jest to pojęcie związane z ciśnieniem tętniczym krwi i określa prawidłowy spadek ciśnienia w godzinach nocnych. Rzeczą wiadomą jest fakt, iż ciśnienie tętnicze krwi w dzień i w nocy jest inne. Waha się ono średnio o 10 - 20% w stosunku do wartości dziennych. Warto więc kontrolować ciśnienie, mając w domu ciśnieniomierz elektroniczny, z pomocą którego takie regularne badanie jest możliwe. Dipper określa osoby, mające taką kwestię ciśnienia w normach. 

 • Dobra waga kuchenna

  Dobra waga kuchenna to taka, z pomocą której gotowanie może być jeszcze bardziej proste, niż do tej pory. Choć część osób z wagi nie korzysta, to odgrywa ona duże znaczenie w kwestii przyrządzania posiłków czy obliczania kalorii. Wagi kuchenne służą obliczaniu ilości składników, jakie są niezbędne do przygotowania potrawy, ale również i wyliczaniu kalorii, by na tej podstawie dostarczać organizmowi tego, co niezbędne, wedle zapotrzebowania kalorycznego. Wśród wielu propozycji, dostępne są różnorodne wagi kuchenne.

 • Dobra waga łazienkowa

  Dobra waga łazienkowa to taka, która jest przede wszystkim dokładna w swoich pomiarach. Wśród dostępnego asortymentu produktów, otrzymać można różnorodne wagi do pomiaru masy ciała, w tym również i takie, które dokonują pomiaru składu ciała. W asortymencie sklepu medycznego Kredos, znajdują się różnorodne wagi, w tym medyczne, specjalistyczne i właśnie łazienkowe. Najważniejsze jest to, by pomiar był miarodajny i pozwolił wskazywać prawidłowe parametry, a dodatkowe funkcje to tylko duże udogodnienie.

 • Dobry nebulizator dla dzieci

  Dobry nebulizator dla dzieci to taki, który jest przede wszystkim skuteczny w swoim działaniu. Dzięki niemu możliwe jest podawanie dziecku leku w formie wziewnej, bez konieczności podawania go doustnie. Taka metoda jest dużo bardziej bezpieczna i skuteczna w swoim działaniu. Dobry nebulizator powinien być cichy, energooszczędny, a do tego taki, który będzie wytwarzał jak najmniejsze cząsteczki tego leku. Im sa one bowiem mniejsze, tym lepiej docierają do układu oddechowego. 

 • domowa parówka na katar i zatoki

  Domowa parówka na katar i zatoki to specjalnie przygotowana inhalacja domowa, która to jest jedną z najbardziej skutecznych form odetkania nosa i poradzenia sobie z bolącymi zatokami. Wystarczy gorąca woda i odpowiedni olejek eteryczny, by szybko i skutecznie rozprawić się z męczącym katarem, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Czasami lepiej jest spróbować domowe sposoby, niż aplikować leki, które niosą za sobą skutki uboczne. 

 • domowa siłownia

  Domowa siłownia jest to miejsce, w którym można ćwiczyć i trenować, wykorzystując sprzęt sportowy, jaki się posiada. Nie muszą to być duże maszyny, niczym na siłowni. Każdy, w zależności od rodzajów treningu, może zainwestować w inny sprzęt. Dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, idealne będą treningi cardio, a więc można kupić rower stacjonarny czy też bieżnię. Dla osób, które chcą zwiększyć masę mięśniową, doskonałe będą ciężary, gumy oporowe i inne, mniejsze lub większe urządzenia, które w domowej przestrzeni się zmieszczą.

 • Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia

  Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia - to rozwiązania, dzięki którym można pozbyć się wysokiego ciśnienia, bez konieczności podawania leków. Co więc stanowi tutaj idealne rozwiązanie? Podstawą jest na pewno zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce, ale także regularna aktywność fizyczna każdego dnia, unikanie stresu, spanie minimum 7 - 8 godzin dziennie. Stawiając na zdrowy styl życia, z całą pewnością ciśnienie tętnicze krwi można mieć w ryzach. Warto zaopatrzyć się też w ciśnieniomierz 

 • domowe sposoby na obniżenie gorączki

  Domowe sposoby na obniżenie gorączki są znane każdemu i większość z nas je praktykuje, jeśli nie chcemy podawać leków lub jeśli te nie są w stanie jej zbić. Najlepszym rozwiązaniem jest bez wątpienia okład z zimnej wody. Należy namoczyć ręczniki w chłodnej wodzie i nałożyć je na czoło, na kark, w pachwiny i na stopy, bowiem w ten sposób stosunkowo szybko można taką temepraturę obniżyć. Przy bardzo wysokiej gorączce dobrze sprawdza się kąpiel w chłodnej wodzie. Niezbędne jest także podawanie napojów, w tym przede wszystkim chłodnej wody.

 • Domowy pomiar cholesterolu

  Domowy pomiar cholesterolu jest to możliwość samodzielnego kontrolowania wysokości cholesterolu, mając przy tym pewność, czy mieści się on w normach czy też nie. Urządzenie do pomiaru cholesterolu, to glukometr, który jednocześnie mierzy także i poziom cukru we krwi. Z pewnością warto mieć na uwadze wysokość cholesterolu, bowiem zbyt wysoka jego wartość, może przyczynić się do rozwoju wielu poważnych chorób, takich, które mogą zagrażać życiu. Glukometry dostępne są w ofercie sklepu Kredos. 

 • doppler

  Doppler jest to badanie doplerowskie, będące jednym z nieinwazyjnych badań diagnostycznych, dzięki którym można ocenić między innymi stan tętnic, jak również i żył. Z racji tego, iż jest to badanie obrazowe, pozwala ono zmierzyć przepływ krwi w żyłach i tętnicach, określając ich przekrój. Dzięki takiemu badaniu można sprawdzić drożność żył, jak również i wykryć wszelkie, mogące się pojawić w obrębie żył i tętnic nieprawidłowości. Takie badanie USG doppler jest jednym z najbardziej skutecznych, jeśli chodzi o stan naczyń krwionośnych. 

 • drabinka do ćwiczeń do domu

  Drabinka do ćwiczeń w domu jest to warta uwagi propozycja, w jaką powinni zainwestować ci wszyscy, którym zależy na rozwiązaniu sprawdzającym się zarówno do ćwiczeń, jak również i do rehabilitacji. Mając niewielki kawałek przestrzeni, można w bezpieczny sposób taką drabinkę przymocować, by w ten sposób móc w pełni wykorzystywać jej potencjał. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne urządzenia medyczne, jak również i akcesoria, w tym właśnie drabinki do ćwiczeń i rehabilitacji.

 • drabinka gimnastyczna

  Drabinka gimnastyczna, choć z pozoru wydaje się być zwykłą, klasyczną drabinką, w rzeczywistości stanowi ona główny atrybut rehabilitacji z osobami niepełnosprawnymi lub z ludźmi po kontuzjach i wypadkach. Taka drabinka do gimnastyki ma zastosowanie w szkołach, w salach gimnastycznych, w gabinetach rehabilitacyjnych i w innych miejscach, w których to prowadzona jest skuteczna rehabilitacja. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne drabinki na potrzeby rehabilitacji i nie tylko

 • drabinka gimnastyczna do domu

  Drabinka gimnastyczna do domu jest to warta uwagi propozycja, jaka powinna znaleźć się w przestrzeni, w której domownicy wymagają niemal codziennej rehabilitacji. Polecana jest ona w sposób szczególny w miejscach, w których mieszkają osoby niepełnosprawne i z którymi każdego dnia ćwiczą zarówno rodzice, jak również i rehabilitanci. Wybór odpowiedniej drabinki ma kluczowe znaczenie, aby zagwarantowała ona trwałość, solidność i jakość na długie lata, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. 

 • drabinka rehabilitacyjna

  Drabinka rehabilitacyjna stanowi jeden z głównych i najważniejszych przyrządów, które powinny znaleźć się w każdym gabinecie fizjoterapii i rehabilitacji. Stanowi ona takie rozwiązanie, z pomocą którego pacjent może wykonywać różnorodne ćwiczenia, pomagające mu wrócić do sprawności lub taką sprawność poprawić. Dostępne drabinki rehabilitacyjne można zakupić w wielu wymiarach, w zależności od potrzeb i samego miejsca, w którym mają się one znaleźć. 

 • drenaż limfatyczny

  Drenaż limfatyczny jest to jedno z działań, które wykorzystywane jest zarówno w fizjoterapii, jak również i w kosmetologii. To zabieg, który wykonywany może być ręcznie lub za pomocą specjalnych urządzeń. Celem takiego drenażu jest usprawnienie krążenia limfy, co odgrywa niezwykle istotną rolę, aby zapobiegać pojawianiu się obrzęków, w tym obrzęków zapalnych, onkotycznych, chłonnych czy też zastoinowych. To także i poprawa wyglądu i jakości skóry, mającej wpływ estetyczny. 

 • Działanie koncentratora tlenu

  Działanie koncentratora tlenu opiera się na podawaniu pacjentowi zwiększonej ilości tlenu, jakiej ten nie jest w stanie samodzielnie przyjąć podczas oddychania. Jak więc to działa? Aparat pobiera powietrze z otoczenia, w którym to znajduje się tlen - 21%, azot - 78% i gazy 1%. Poprzez absorbowanie gazu, chory otrzymuje blisko 90% stężenie tlenu, określanego mianem tlenu medycznego. Co więcej, taki koncentrator nawilża również takie powietrze i oczyszcza je ze wszelkich zanieczyszczeń. 

 • echo serca

  Echo serca jest to echokardiografia, czyli badanie serca, które polega na sprawdzeniu jego prawidłowości. Obok ekg serca stanowi jedno z kluczowych badań, pozwalających ocenić lekarzowi kardiologowi, jak pracuje serce i czy w jego obrębie nie występują żadne nieprawidlowości oraz uchybienia. Echo serca można wykonać u płodu, u małego dziecka, jak również i u osoby dorosłej. Jest ono niezbędne w diagnostyce chorób serca.

 • echo serca płodu

  Echo serca płodu jest to jedno z głównych badań, jakie wykonywane jest u kobiety w ciąży i które ma na celu sprawdzenie stanu zdrowia dziecka pod kątem pracy mięśnia sercowego i układu krążenia. Dzięki takiemu badaniu można wykryć wszelkie nieprawidłowości w pracy serca, jak również i występujące zaburzenia. Echo serca to inaczej echokardiografia, jaka odgrywa bardzo ważną rolę w czasie przebiegu ciąży. Echokardiograf daje lekarzowi pełen obraz stanu zdrowia dziecka pod kątem układu krążenia.

 • echokardiograf

  Echokardiograf jest to urządzenie, dzięki któremu można przeprowadzić USG serca, a dokładniej echo serca. Takie badanie, obok EKG jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez lekarzy do diagnostyki chorób serca. Jeśli pojawiają się nieprawidłowości w jego budowie lub jeśli nie pracuje ono tak, jak powinno, na pewno echokardiografia stanowi tutaj doskonały wybór absolutnie dla wszystkich pacjentów. ECHO sserca wykonać można zarówno prywatnie w gabinecie lekarskim, jak również i na NFZ na izbie przyjęć czy też w przychodni zdrowia.

 • echokardiografia

  Echokardiografia jest to inaczej USG serca, które polega na badaniu serca za pomocą ultradźwięków. Takie badanie serca jest w pełni bezpieczne, bezbolesne i dokładne w swoich pomiarach. Pozwala ono sprawdzić struktury serca, jak również i duże naczynia krwionośne. Dzięki takiemu badaniu i wykorzystaniu aparatów USG, możliwe jest wykrycie wielu nieprawidłowości i zaburzeń. Obok ekg serca jest to jedno, z najczęściej wybieranych badań tego narządu. Aparaty USG dostępne są w ofercie Kredos.

 • ekg

  EKG jest to badanie serca, które jest jednym z najczęściej wykorzystywanych badan w diagnostyce chorób serca i zaburzeń jego rytmu. Może być przeprowadzane w przychodniach zdrowia, gabinetach lekarskich, w szpitalach, ale również i w domach pacjentów chorych na serce, wymagających stałej kontroli pracy serca. Badanie ekg bada czynność elektryczną serca, dokładnie sprawdzając, jak ono pracuje i czy nie ma w nich jakichkolwiek odchyleń. Urządzeniem do jego badania jest aparat ekg.

 • ekg holtera

  EKG Holtera jest to badanie elektrokardiograficzne, które polega na sprawdzeniu czynności elektrycznej serca przez całą dobę. Różni się ono od EKG spoczynkowego tym, że pacjent nie leży na kozetce, a czynność serca sprawdzana jest przez kilka minut, ale holter ekg podłączony jest na 24 godziny, a pacjent musi zachowywać się tak, jak do tej pory, aby móc wykryć wszelkie nieprawidłowości. Takie badanie serca jest zdecydowanie bardziej trafne, niż zwykłe EKG serca

 • EKG po przebytym zawale

  EKG po przebytym zawale będzie widoczne w badaniu serca, jeśli był on rozległy i mocny. W takich przypadkach bowiem jest on w stanie od razu postawić diagnozę. Jeśli jednak był on lekki i nie doszło do objęcia całej grubości ściany, wówczas na EKG może on być niezauważalny. Tak ważne i istotne jest to, aby w przypadku pojawienia się niepokojących objawów, zareagować natychmiast, bowiem konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą być bardzo poważne, zagrażając zdrowiu i życiu osoby chorej.

 • ekg serca

  EKG serca jest to jedno z najważniejszych badań, jakie należy wykonać w przypadku diagnostyki, jak również i samego leczenia chorób serca. Bada ono czynność elektryczną pracy serca, zwracając uwagę na wszelkie zzaburzenia rytmu serca choroby serca. Wykorzystywany podczas badania aparat EKG i podłączone do ciała osoby badanej elektrody ekg, pozwalają na bezinwazyjne dokonanie badania, które jest bezbolesne i które daje natychmiastowy wynik. 

 • ekg spoczynkowe

  EKG spoczynkowe jest to tradycyjne badanie EKG, które polega na badaniu czynności elektrycznej serca w stanie spoczynku. Pacjent kładzie się na leżance. Jest wyciszony i uspokojny, a jego tętno jest w normie. Po założeniu elektrod EKG, następuje rejestrowanie czynności serca, która wychwytywana jest przez elektrody. Na ten podstawie tworzy się zapis ekg w postaci krzywej, który pozwala lekarzowi dokonać interpretacji wyników i postawienia diagnozy. Niezbędnym tutaj urządzeniem jest aparat EKG, które umożliwia przeprowadzenie takiej formy badania.

 • ekg string

  EKG string jest to niezawodny, sprawdzony i ceniony przez klientów z branży medycznej sprzęt STRING, który na polskim rynku cieszy się bardzo dużą popularnością. Produkty tego producenta wybierają szpitale, karetki pogotowia, hospicja i domy opieki, bowiem gwarantuje on zadowolenie na długie lata. Aparaty EKG to coś więcej, niż tylko zwykły sprzęt - to jakość warta wydanych na nie pieniędzy. Możesz więc postawić na String w ofercie sklepu kredos, ciesząc sie doskonałym produktem na lata. 

 • ekg u dzieci

  EKG u dzieci jest to badanie serca, które zlecone jest przez lekarza pediatrę, jeśli ten widzi wskazania do przeprowadzenia takiego sprawdzenia czynności elektrycznych serca. Jest to z pewnością badanie trudniejsze do przeprowadzenia, niż w przypadku osób dorosłych, gdyż musi być ono wykonywane na leżąco, bez poruszania się. Nie zawsze wynik jest więc w pełni miarodajny. Nowoczesne aparaty ekg posiadają różnorodne elektrody ekg, które sprawdzają się w przypadku badania małych dzieci

 • ekg w ciąży

  EKG w ciąży przeprowadza się na kobiecie, jeśli pojawiają się jakiekolwiek objawy lub nieprawidłowości w obrębie pracy serca. Elektrokardiografia w ciąży jest bardzo bezpieczna, dlatego też nie ma powodów, aby sie jej obawiać. Na ciele pacjentki naklejane są elektrody EKG na klatkę piersiową i nakładane specjalne elektrody na nadgarstki i kostki. W ten sposób badana jest czynność elektryczna serca, dzięki której można zdiagnozować problem i na podstawie wyniku EKG wskazać na konkretna przypadłość. Aparaty EKG dostępne są w ofercie sklepu medycznego Kredos. 

 • ekg zawał

  EKG zawał- jest to wykonanie badania EKG serca w trakcie wystąpienia zawału. W większości przypadków elektrokardiografia wykazuje zmiany, jakie są widoczne na zapisie EKG serca, dlatego też to właśnie to badanie jest pierwszym, jakie się wykonuje, aby potwierdzić lub wykluczyć zawał mięśnia sercowego. Wykorzystując aparat ekg, a także podłączając elektrody ekg, można dokładnie sprawdzić czynność elektryczną rytmu serca, wskazując na pojawiajace się nieprawidłowości.

 • elektrody ekg

  Elektrody EKG są to niezbędne elementy, w które wyposażony jest każdy aparat EKG. Ich zadaniem jest odbiór sygnałów elektrycznych i wysyłanie ich do urządzenia, aby móc wykonać zapis EKG. W zależności od rodzaju aparatu, każdy wyposażony jest w odpowiednią ilość elektrod. Te stanowią niezbędny element zarówno w trakcie ekg spoczynkowego, jak również i przy próbie wysiłkowejSklep medyczny Kredos poleca różnorodne aparaty ekg niezbędne w elektrokardiografii.

 • elektroencefalografia

  Elektroencefalografia jest to doskonale każdemu znany skrót EEG. To nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która służy do badania bioelektrycznej czynności mózgowej przy wykorzystaniu elektroencefalografu. Poprzez takie badanie można wykryć wiele zmian, jakie toczą się w obrębie mózgu. Niezwykle ważne jest tutaj odpowiednie przygotowanie się do badania i postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarza, aby wynik był w pełni miarodajny.

 • elektrokardiograf

  Elektrokardiograf to inaczej bardzo dobrze każdemu znany aparat ekg, który służy do przeprowadzania badania ekg w obrębie pracy serca, a dokładniej czynności elektrycznej serca. W trakcie elektrokardiografii pacjent leży na kozetce, a na jego ciele przyczepione są elektrody ekg, które rejestrują pracę serca i pozwalają odczytać zapis ekg na papieprze milimetrowym. Elektrokardiografy są najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami do diagnostyki chorób serca, będąc niezawodnymi w ocenie jego pracy.

 • elektrokardiograf OPUS

  Elektrokardiograf Opus jest to aparat EKG, którego głównym zadaniem jest sprawdzenie pracy serca pod kątem czynności elektrycznej. Dzięki takiemu urządzeniu, można sprawdzić, z jakimi chorobami lub zaburzeniami rytmu serca pacjent ma do czynienia. Opus jest to model pochodzący z wachlarza produktów marki String, polskiego producenta, który oferuje niezawodny, dobrej jakości sprzęt, z jakiego korzystają plócówki i w kraju i za granicą. Sklep medyczny Kredos oferuje najwyższej jakości urządzenia.

 • elektrokardiograf OPUS1

  Elektrokardiograf Opus 1 jest to niezawodne urządzenie, które dokonuje ekg serca na najwyższej jakości sprzęcie, co gwarantuje mu wysoką jakość, dokładność i bezpieczeństwo, a także i zadowolenie na długie lata. Aparat EKG to sprzęt, dzięki któremu można dokonywać zapisów ekg, wysyłać je na urządzenia mobilne i stawiać na miarodajne wyniki badan ekg, dzięki którym możliwe jest wykrycie wszelkich chorób serca i zaburzeń rytmu. Takie urządzenia do ekg dostępne są w ofercie Kredos

 • elektrokardiografia

  Elektrokardiografia jest to badanie serca w formie każdemu znanego EKG, które bada czynność elektryczną serca. Na podstawie tego badania, można zdiagnozować wiele chorób serca, jak również i zaburzeń rytmu sercaEKG wykorzystuje do swojej pracy aparaty EKG, które to są niezawodnymi sprzętami do pomiarów serca. Można postawić na elektrokardiografy stacjonarne, jak również i wybrać EKG przenośne. Sklep medyczny Kredos oferuje w tej kategorii produktów różnorodne rozwiązania. 

 • elektrokardiograficzny test wysiłkowy ExT

  Elektrokardiografczny test wysiłkowy EXT jest to badanie, w którym w trakcie próby wysiłkowej, sprawdza się pracę serca i układu krążenia. W trakcie takiego badania, osoba badana chodzi po bieżni z zamontowanym aparatem EKG, który bada czynność elektryczną serca. Dzięki temu więc można sprawdzić, jak zachowuje się serce nie tylko w spoczynku, jak to ma miejsce przy zwykłym ekg serca, ale również i w trakcie ruchu, by móc wykryć wszelkie, ewentualne nieprawidłowości. 

 • elektroniczna niania

  Elektroniczna niania jest to z całą pewnością taki gadżet, o jaki zabiega dziś coraz większa grupa młodych mam. Jest to fenomenalne urządzenie elektroniczne, dzięki któremu można mieć pod kontrolą maluszka, gdy ten śpi poza zasięgiem naszego wzroku. Wiadomo, iż pierwsze tygodnie sa zawsze trudne, a obawa o dziecko sprawia, że trudno jest je zostawić na pięć minut. Taka niania elektroniczna okazuje się być fenomenalnym w tej kwestii wyborem. Można postawić na model z samym dźwiękiem lub wybrać dodatkowo także z obrazem. Kredos poleca w swojej ofercie taki asortyment produktów dla dzieci.

 • elektrostymulacja

  Elektrostymulacja jest to jedna z form rehabilitacji, której głównym celem jest pobudzenie do pracy mięśni i nerwów. Bardzo często stosowana jest ona w przypadku rehabilitacji po kontuzjach czy wypadkach, gdzie rehabilitant stara się przywrócić sprawność u pacjenta. Sklep medyczny Kredos posiada w swojej ofercie różnorodne elektrostymulatory, które mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być stosowane zarówno przez placówki medyczne, jak również i na prywatne potrzeby.

 • elektrostymulatory

  Elektrostymulatory są to specjalnie nakładane na ciało pacjenta elementy, które razem tworzą elektrostymulator, będący urządzeniem, z jakiego coraz częściej korzysta rehabilitant podczas zabiegóe reahbilitacyjnych. Zadaniem takiego urządzenia jest pobudzenie do pracy mięśni, jak również i nerwów, aby móc przywrócić ich sprawność, co nie zawsze jest możliwe tradycyjnymi sposobami. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne elektrostymulatory w swojej ofercie.

 • elektrosymulator

  Elektrostymulator jest to niezwykle niezawodne w swoim działaniu urządzenie, dzięki któremu możliwa jest doskonała stymulacja mięśni, jak również i nerwów. Dzięki takim elektrostymulatorom można przyspieszyć proces rehabilitacji po kontuzjach, jak również i wypadkach. Sklep medyczny Kredos oferuje różnorodne elektrostymulatory, które w zależności od miejsca ich założenia, mają różne kształty i dopasowują się do konkretnych miejsc na ciele pacjenta. 

 • EMS

  EMS jest to sprawdzona metoda elektrostymulacji, która jednocześnie stymuluje 9 grup mięśniowych. Uznawana jest ona za jedną z najbardziej skutecznych, jeśli w grę wchodzi stymulacja mięśni zarówno po kontuzjach, jak również i w celu polepszenia metabolizmu. Korzystają z niej osoby chcące poprawić sprawność swoich mięśni, ale i takie, którym zależy na dobrym wyglądzie. EMS to elektrostymulacja na najwyższym poziomie.

 • epilacja

  Epilacja jest to rzadziej stosowane pojęcie, które inaczej brzmi depilacja. Jest to czasowe lub trwałe usuwanie owłosienia ze skóry. Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje zabiegi epilacji, pozwalając tym samym zyskać gładką skórę na długi czas. Najważniejsze jest to, aby wybrać miejsce, które oferuje najwyższej jakości usługi, wykorzystując w tym celu epilator, a następnie przy przeprowadzić wyznaczoną przez kosmetologa ilość zabiegów. CHoć po pierwszym widać efekty, ten końcowy może dopiero w pełni nas usatysfakcjonować.

 • ergospirometr

  Ergospirometr jest to system diagnostyczny, który skierowany jest do wykonywania elektrokardiograficznych testów wysiłkowych, dzięki którym można sprawdzić między innymi:

  - czynność elektryczną pracy serca

  - ocenę wydolności

  - ocenę układu oddechowego

  - metabolizm mięśniowy

 • ergospirometria

  ergospirometria

 • extreme-dippers

  Extreme Dippers jest to spadek ciśnienia nocnego o więcej, niż 20%, co nie jest sytuacją dobrą, bowem normy spadku ciśnienia nocnego mieszczą się w przedziale od 10 - 20%. Jeśli w grę wchodzi ta właśnie przypadłość, najczęściej jej konsekwencją jest większe ryzyko zachorowania na niedokrwienny udar mózgu, jak również i niedokrwienie mięśnia sercowego. Absolutnie nie można bagatelizować żadnych stanów, które są ponad normą, bowiem te mogą doprowadzić do poważnych w skutkach konsekwencji. 

 • fala Pardeego

  Fala Pardeego jest to uniesienie odcinka ST elektrokardiogramu, w formie wypukłości, która skierowana jest ku górze. Taka fala ma miejsce w przypadku zawału serca. Można zauważyć ją w ciągu kilku godzin od momentu pojawienia się bólu wieńcowego. Najczęściej wraz z uniesieniem odcinka ST następuje lustrzane obniżenie odcinków ST dla odprowadzeń przeciwwstawnych. Wykonując ekg serca, z pewnością taki zawał można bez najmniejszego problemu zdiagnozować. 

 • fantomy

  Fantomy są to modele ciała człowieka lub odpowiednich jego części, kóre służą nauce ratowania ludzkiego życia. Sama bowiem teoria jest oczywiście ważna, ale aby można było pomóc w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia, niezbędną rolę odgrywa praktyka. Taką można zdobyć poprzez część praktyczną kursu pierwszej pomocy, możliwej do zrealizowania dzięki takim właśnie fantomom. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne fantomy do różnego rodzaju ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy

 • ffp2

  FFP2 są to półmaski filtrujące, które stanowią dostatecznie dobrą ochronę przed różnego rodzaju zagrożeniami, w którym może dojść do przenoszenia wirusów i innych patogenów. W sposób szczególny dziś, w dobie koronawirusa, są one wykorzystywane niezwykle często. Maseczki ochronne według klasyfikacji dzielą się na FFP1, FFP2 i FFP3. Ostatnie skierowane są dla personelu medycznego, a pierwsze i drugie do codziennego użytku dla każdego, będąc ochroną w codziennym przebywaniu wśród innych osób.

 • ffp3

  FFP3 jest to rodzaj masek, który przeznaczony jest przede wszystkim dla personelu medycznego. Są to niezawodne maseczki ochronne, które gwarantują praktycznie 99% ochronę. W dobie koronawirusa odgrywają bardzo ważną rolę i popyt na nie znacząco się zwiększył. Mają one zawory, są szczelne i wykonane z najwyższej jakości materiałów, stąd nawet na oddziałach zakaźnych, stanowią bardzo dobry wybór. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne maski, w tym właśnie FFP3, które warte są do zakupu dla wszystkich odbiorców.

 • fitness

  Fitness jest to forma aktywności, którą kochają przede wszystkim kobiety. Dzięki niej można nie tylko doskonale się czuć, ale również i wyglądać. Różnorodne formy fitnessu pozwalają dopasować do siebie, jak najlepsze z możliwych rozwiązanie. Na fitness można postawić samodzielnie lub wybrać zajęcia w grupach. Poziom intensywności należy zawsze dopasować indywidualnie pod siebie, tak, aby zachować przy tym pełnię zdrowia. Na zajęcia fitnessu mogą postawić osoby stawiające na zdrowe i mocne serce

 • fizjoterapia

  Fizjoterapia jest to szeroki zakres usług, który świadczony jest pacjentom zmagajacymi się z bólami i dysfunkcjami w obrębie układu ruchu. U jednych jest to stała opieka fizjoterapeutyczna, która jest wynikiem najczęściej chorób lub która spowodowana jest uszkodzeniem aparatu ruchu w wyniku wypadku. To także i pomoc jednorazowa w wyniku kontuzji, bólu na przykład kręgosłupa czy innych dolegliwości. Fizjoterapeuci wykorzystują nowoczesne technologie, udzielając pomocy w bardzo szerokim zakresie. 

 • fotel do masażu

  Fotel do masażu jest to specjalny fotel, który służy masowaniu ciała, w sposób szczególny kręgosłupa. Takie fotele dostępne są w różnych wariantach do wyboru i w zależności od tego, jaką cenę można na nie przeznaczyć, takie też mają funcję i opcje do wyboru. Masażery dają uczucie ulgi i relaksu, ale stanowią także doskonały wybór, by dać ulgę bolącemu kręgosłupowi. Warto przejrzeć ofertę, by spośród wielu propozycji, wybrać najlepszą.

 • fotel masujący

  Fotel masujący jest to specjaly fotel, który został skonstruowany w taki sposób, aby zapewnić masaż ciała, szczególnie karku i pleców. Ma on różnorodne poziomy masowania i wiele funkcji, dzięki którym siedząc w fotelu, można otrzymać najwyższą jakość relaksu i odprężenia, na jaki tylko można postawić. Do wyboru klientów są różnorodne fotele do masażu, które w zależności od ceny, oferują różnorodne możliwości funkcjonowania. Warto przejrzeć ofertę i wybrać produkt idealny.

 • gadżety treningowe

  Gadżety treningowe są to różnorodne urządzenia i sprzęty do rehabilitacji i do uprawiania sportów, z pomocą których można wykonać każdy rodzaj treningu, jak również i odpowiednią formę rehabilitacji. Sprzęty treningowe to różnorodność produktów, dzięki którym każdy trening może być inny, a jednocześnie i każdy może być bardzo skuteczny. Mówiąc o gadżetach, można mieć na myśli zarówno małe przyrządy, jak na przykład skakanka do ćwiczeń, jak również i duże urządzenia, jak rower stacjonarny czy bieżnia elektryczna. 

 • gdzie mierzyć dziecku gorączkę

  Gdzie mierzyć dziecku gorączkę? Tak naprawdę wszystko zależy od wieku dziecka, jak również i od tego, jaki posiadamy termometr. Najbardziej dokładnym pomiarem jest ten wykonywany termometrem elektronicznym, który należy wsadzić w odbyt. Można także dokonać pomiaru poprzez termometr w ustach lub też wykorzystując nowoczesne termometry bezdotykowe dla dzieci, zbliżyć je do czoła. Im lepszy sprzęt, tym łatwiejszy i bardziej dokładny pomiar. Pełną ofertę termometrów poleca klientom sklep medyczny Kredos.

 • Gdzie można naprawić ciśnieniomierz

  Gdzie można naprawić ciśnieniomierz? Jeśli aparat do mierzenia ciśnienia się zepsuje, wówczas należy znaleźć serwis aparatów do mierzenia ciśnienia, by ten mógł dokonać naprawy, a urządzenie dalej mogło wykonywać swoją pracę. istotne znaczenie ma to, by oddać aparat do serwisu swojego producenta, bowiem wtedy każdy zna się na danym aparacie i wie, co należy zrobić, by sprzęt medyczny mógł dalej spełniać swoje zadania i role.

 • gdzie powinien stać nawilżacz powietrza

  Gdzie powinien stać nawilżacz powietrza? Tak naprawdę może on znaleźć się w dowolnym pomieszczeniu i wybranym miejscu, ale najlepiej, by był on pół metra od ściany i mebli, tak, aby nie doszło do zawilgocenia tych przestrzeni. Wilgotna ściana powoduje bowiem powstawanie grzyba, a zawilgocone meble puchną, pęcznieją i niszczą się. Dobrym rozwiązaniem jest metalowy stojak, który wkomponuje się w daną przestrzeń i jednocześnie zapewni pełną ochronę otoczeniu, przy jednoczesnym nawilżeniu przestrzeni.

 • gdzie ustawić nawilżacz powietrza

  Gdzie ustawić nawilżacz powietrza? Tak naprawdę miejsce nie ma większego znaczenia. Ważne jest jedynie to, aby postawić go około pół metra od ścian oraz mebli, bowiem wydobywające się cząsteczki pary wodnej powodują zawilgocenie, które może doprowadzić do wilgoci na ścianach czy puchnięcia pod jej wpływem mebli. nawilżacz powietrza powinien znajdować się najlepiej gdzieś na półce, w odpowiedniej odległości od tego, co może zostać zniszczone i co wpłynie na zawilgocenie. 

 • glukometr

  Glukometr jest to urządzenie, które służy do pomiaru stężenia cukru we krwi. Może być używane jednorazowo w celu sprawdzenia tego parametru, ale i może być używane codziennie, co jest koniecznością w przypadku osób chorych na cukrzycę. Aby dokonywać pomiarów cukru we krwi, niezbędne jest właśnie takie urządzenie do pomiaru stężenia cukrupaski do glukometru. Za pomocą małej igiełki dokonuje się nakłucia, a następnie kroplę krwi umieszcza się na pasku do glukometru, by już po chwili zobaczyć, ile to stężenie wynosi. Sklep Kredos poleca różnorodne glukometry medyczne

 • gorączka

  Gorączka jest to zwiększona temperatura ciała, która pojawia sie w trakcie choroby i jest ona obroną organizmu przed bakteriami czy też wirusami, które zaatakowały organizm. Prawidłowa temperatura ciała wynosi 36,6 stopni Celsjusza. Do 38 określana jest jako stan podgorączkowy, z kolei powyżej 38 stopni Celsjusza jest gorączką. Dopóki jest stan podgorączkowy, nie powinno podawać się leków. Kiedy jednak gorączka utrzymuje się dłuższy czas, wówczas już wymaga zastosowania farmakologii, bowiem trwająca zbyt długo, jest niebezpieczna. Należy ją kontrolować za pomocą pulsoksymetru.

 • gorączka u dziecka

  Gorączka u dziecka jest stanem niebezpiecznym, jeśli sięga powyżej 39 stopni Celsjusza i nie spada, mimo podania leków. Przy stanie podgorączkowym i niskiej gorączce do 38 stopni Celsjusza, nie ma potrzeby podawania leków, bowiem w takim przypadku organizm się broni i walczy z rozwijającą się infekcją. Jeśli rośnie, należy działać. Doskonale sprawdzają się okłady na ciało na gorączkę, dzięki którym można ją obnizyć. I oczywiście niezbędne znaczenie ma termometr bezdotykowy lub termometr elektroniczny do mierzenia temperatury. 

 • gwiazdkowy prezent

  Gwiazdkowy prezent to możliwość zakupu czegoś zupełnie innego, a nie stale takich samych rozwiązań, które nic nie wnoszą. Najcenniejsze jest zdrowie, dlatego też w trosce o nie, warto sięgnąć po prezenty, które z nim właśnie są związane. Wśród wartych polecenia produktów, wybrać można na przykład: ciśnieniomierze, pulsoksymetry, glukometry dla cukrzyków czy też inne, niezawodne rozwiązania, które okażą się być strzałem w dziesiątkę pod gwiazdkową choinką. Bo nie ma nic bardziej ważnego - niż zdrowie naszych bliskich.

 • higiena snu

  Higiena snu jest to zadbanie o najwyższą jakość snu, na którą składa się zarówno ilość przespanych nocy, jak również i intensywność snu z uwzględeniem odpowiednich jego faz. Dbając o higienę snu, należy zwrócić uwagę na wszelkie, najmniejsze detale i szczegóły. W grę wchodzi tutaj więc zarówno czysta pościel, wywietrzone pomieszczenie, brak telewizji przed snem, szybckie zasypianie, sen minimum 7 - 8 godzin na sobę. Jeśli o każdą z tych rzeczy się zadba, z pewnością sen będzie przyjemnością i totalną regeneracją dla organizmu.

 • Higrometr do domu

  Higrometr do domu to inaczej wilgotnościomierz. Jest to urządzenie, które służy do pomiaru wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Dzięki nim możliwe jest zadbanie o jakość powietrza pod względem wilgotności. Normy wilgotności wynoszą od 45 - 60%, dlatego też, tak ważna i istotne jest kontrola tego stanu, by nie dopuścić do zbyt wysokiej wigotności, która zagrzybić może pomieszczenie i do zbyt niskiej wilgotności, która powoduje suchość. Higrometr to doskonały wybór dla każdej przestrzeni.

 • higrometr domowy

  Higrometr domowy jest to urządzenie, które służy do pomiaru wilgotności powietrza w domu. Dzięki niemu można sprawdzić, czy w naszej przestrzeni, poziom wilgotności mieści się w normach czy też nie. Jeśli sięga poniżej 40%, oznacza to suche powietrze. Jeśli zaś wynosi więcej, niż 60%, wtedy mówimy o zbyt dużej wilgotności. Poprzez higrometry można w pełni kontrolować ten poziom, ciesząc się odpowiednim powietrzem, jakie ma wpływ na układ oddechowy. Sklep medyczny Kredos poleca nawilżacze powietrza, dzięki którym można poprawić jakość powietrza w domu.

 • Higrometr pokojowy

  Higrometr pokojowy jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które służy do pomiarów wilgotności powietrza w pomieszczeniu. To urządzenie, które umieszcza się w danym pokoju i dzięki czujnikowi pomiaru, dokonuje on wyliczeń. Jeśli wilgotność powietrza jest niższa, niż 40%, wówczas należy postawić na nawilżacz powietrza z pomocą którego można tą wilgotność zwiększyć. Warto o ten aspekt zadbać, bowiem wpływa on znacząco na układ oddechowy i ogólne samopoczucie oraz dobry sen. 

 • hiperglikemia

  Hiperglikemia jest to stan, w którym poziom cukru we krwi jest wyższy, niż wskazują na to normy. Za wysokie stężenie cukru we krwi może oznaczać cukrzycę, stąd też nie można tego bagatelizować, bowiem skutki tej choroby są bardzo poważne w konsekwencjach. Hiperglikemia prowadząc do cukrzycy, niszczy organizm, dlatego im szybciej podjęte zostanie odpowiednie leczenie, tym większa szansa na ,,normalne" życie z cukrzycą. W przypadku potwierdzenia tej choroby, kluczowe znaczenie odgrywa glukometr i codzienny pomiar cukru we krwi

 • hiperkaliemia

  Hiperkaliemia to inaczej hiperpotasemia, a więc nadmierna ilość potasu w surowicy krwi, która związana jest między innymi z zaburzeniami gospodarki elektrolitowej. Jeżeli chodzi o ilość, przekracza ona 5,5 mmol/l. Co jest przyczyną hiperkaliemi?Głównymi jest porażenie mięśni, arytmi serca czy też zatrzymanie akcji serca. Wyróżnia się trzy stopnie tej choroby: lekka, umiarkowana i ciężka. Głównymi objawami są osłabienie mięśni, problemy z czuciem, skurcze, splątanie mięśni. W żadnym wypadku nie można bagatelizować niepokojących objawów. 

 • hipoglikemia

  Hipoglikemia jest to obniżona ilość cukru w osoczu, która osiąga wartość poniżej 70 miligramów na decylitr. Objawia się ona zmianami w ośrodkowym układzie nerwowym i aktywacją układu współczulnego. Chory jest chronicznie zmęczony, nie ma na nic siły, jest senny. Pojawiają się mroczki przed oczami, osłabienie organizmu, częste infekcje, często także nudności i wymioty oraaz omdlenia. Absolutnie nie można takich objawów lekceważyć, bowiem nieleczone mogą doprowadzić do poważnych w skutkach konsekwencji. Glukometr odgrywa tutaj zasadniczą rolę

 • hipoksja

  Hipoksja jest to niedotlenienie organizmu, które wynika między innymi z niedoboru tlenu w tkankach, w stounku do jego zapotrzebowania. W wyniku nieprawidłowej saturacji, krew, która dostarcza tlen i składniki odżywcze, ma ich za mało, stąd też poszczególne narządy i tkanki nie dostają tego wszystkiego w takiej ilości, by móc normalnie funkcjonować. Niedotlenienie prowadzi do trwałych, nieodwracalnych zmian. Podstawą jest tlenoterapia, jak również i znalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy.

 • hipotermia

  Hipotermia jest to wychłodzenie organizmu, które jest stanem, w którym temperatura ciała spada poniżej 36,6 stopni Celsjusza. W przypadku hipotermii bilans cieplny jest ujemny. Co to oznacza? Ilość ciepła, która wytwarzana jest w wyniku przemian metabolicznych jest mniejsza, niż ilość ciepła, jaka tracona jest przez organizm. Do hipotermii dochodzi najczęściej w wyniku wpadnięcia do wody zimą czy podczas przebywania zbyt długo w niskich temperaturach. Przy stanie tym niezbędna jest natychmiastowa pomoc lekarska.

 • holcard

  Holcare jest to jeden z aparatów EKG serca, oferowanych przez markę Aspel. Jest to niezawodne urządzenie, dzięki któremu można przeprowadzać profesjonalne badania ekg serca, które to zajmują się rejestrowaniem czynności elektrycznej serca. Wśród polecanych modeli, na pewno Aspel i oferowany Holcare, stanowi doskonałą inwestycję, która sprawdzi się zarówno w prywatnych placówkach, w gabinetach lekarskich, jak również i w szpitalach. Taki sprzęt medyczny można kupić w sklepie medycznym Kredos. 

 • holter

  Holter jest to urządzenie, które służy do przeprowadzania EKG serca całodobowo. Jest on zakładany na 24 godziny. Pacjent podłączony jest do elektrod EKG, a na szyi lub na pasku od spodni ma przyczepiony aparat EKG serca, który to bada czynność elektryczną serca przez cały czas, zarówno w spoczynku, jak również i w trakcie różnego rodzaju aktywności. Jest to niezawodne rozwiązanie, które sprawdza się w diagnostyce chorób serca i zaburzeń jego pracy.

 • holter ciśnienia

  Holter ciśnienia jest to urządzenie medyczne, które zakładane jest na ciało pacjenta, w celu rejestracji tego, jakże ważnego parametru życiowego dłużej, niż tylko przez chwilę pomiaru. W tym przypadku holter zakładany jest na 24 godziny i w wyznaczonym czasie dokonuje rejestracji ciśnienia krwi, wszystko dokładnie zapisując. Po ściągnięciu holtera ciśnienia możliwe jest dokonanie interpretacji uzyskanych wyników. Niezwykle ważne jest to, aby zapisywać w ciągu dnia wszelkie czynności, aby dopasować je do uzyskanych wyników. 

 • holter ciśnieniowy

  holter ciśnieniowy

 • holter ekg

  Holter EKG jest to urządzenie medyczne, którego celem jest sprawdzenie pracy serca pod kątem czynności elektrycznej tego mięśnia. Zakłada się go na 24 godziny na dobę, w trakcie których dokonywany jest zapis ekg, zarówno w spoczynku, w trakcie wykonywania określonych czynności czy nawet podczas samego treningu. Na ciele pacjenta umieszcza się elektrody ekg, a na szyi lub pry pasku wiesza się holter, który tego pomiaru dokonuje i go rejestruje, aby można było potem całość zinterpretować. 

 • holter rr

  Holter RR jest to holter ciśnieniowy, który pozwala dokonywać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi przez całą dobę. Zwykły pomiar ciśnienia poprzez ciśnieniomierz wskazuje na ciśnienie w spoczynku i to tylko w chwili, gdy wykonywany jest pomiar. To powoduje często, że trudno jest postawić trafną diagnozę i znaleźć chorobę. Korzystając z kolei z holtera rr, ten stanowi niezawodny sprzęt, dzięki któremu trafnośc diagnozy jest zdecydowanie większa. Sklep medyczny Kredos oferuje najwyższej jakości aparaty Holter EKG dla swoich klientów.

 • holter serca

  Holter serca jest to badanie serca w formie EKG, które polega na rejestrowaniu czynności elektrycznej rytmu serca przez całą dobę. Jeśli pojawiają się objawy, które są niepokojące, a nie są one widoczne podczas EKG spoczynkowego, wówczas pacjent ma zakładany Holter ekg, który musi nosić przez całą dobę, zapisując wszelkie czynności. Jedynym większym ograniczeniem jest tutaj niemożliwość wzięcia kąpieli, a wszelkie inne czynności należy dokonywać tak, jak do tej pory.

 • hydromasaż

  Hydromasaż jest to urządzenie, dzięki któremu można postawić na relaksujący masaż w wodzie. Występuje on zazwyczaj w formie maty, na którą się siada lub o którą się opiera, a następnie w zależności od wybranego trybu, ten masuje z określoną intensywnością daną część ciała. Rozwiązanie to pozwala zarówno uzyskać doskonały wygląd, jak również i najwyższą formę relaksu, jaką tylko można otrzymać. Masażery do wody, to rozwiązania godne polecenia absolutnie dla każego. Dostępne są w sklepie medycznym Kredos

 • hydromasażer

  Hydromasażer jest to niezwykle cenione na rynku rozwiązanie, które to cieszy się niebywale dużą popularnością. Dzięki niemu można postawić na najwyższą jakość masażu, leżąc w wannie. Czy można chcieć czegoś więcej? Masażery do wody cieszą się bardzo dużą popularnością i sięga po nie coraz większa grupa odbiorców. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne hydromasażery, które z jednej strony mogą działać relaksująco, z drugiej z kolei powodując ulgę doa obolałych mięśni. Ten wybór jest w stanie zadowolić każdego. 

 • ile kropli olejku do nawilżacza

  Ile kropli olejku do nawilżacza? Tak naprawdę wszelkie informacje zawarte są na olejku i absolutnie nie powinno się zwiększać zalecanej ilości. Olejki są na tyle intensywne, iż trudno byłoby swobodnie oddychać, gdybyśmy wlali do wody zbyt dużą ilość takiego olejku. Należy więc wybierając produkty, czytać instrukcję obsługi i w pełni się do niej stosować. Jedno jest pewne, są one bardzo wydajne, bowiem wystarczy tylko kilka kropli, by w całym pomieszczeniu poczuć niezwykłą woń, jaką nawilżacz powietrza wydaje.

 • ile mam nadwagi

  Ile mam nadwagi? Aby ją obliczyć, kluczowe znaczenie odgrywa sprawdzenie BMI, a więc sprawdzenie, ile wynosi ten wskaźnik i jaką nadwagę ocenia. Wskaźnik BMI określa się poprzez podzielenie masy ciała w kilogramach przez wysokość w metrach do kwadratu. W przypadku, gdy ten wskaźnik jest za wysoki, należy wprowadzić takie rozwiązania, dzięki którym zmieni się styl życia - nowa dieta, zbilansowane jedzenie, aktywność fizyczna. 

 • Ile powinna trwać inhalacja u dziecka

  Ile powinna trwać inhalacja u dziecka? Tak naprawdę nie ma konkretnego czasu jej trwania, ale zaleca się, aby nie trwała ona dłużej, niż 5 - 10 minut. Jest to dostateczny czas, aby inhalator spełnił swoje zadania i wykonał odpowiednią pracę, działając na układ oddechowy dziecka. Wśród dostępnych produktów, warto zwrócić uwagę na inhalatory dla dzieci, które gwarantują cichą pracę, a do tego również i mają odpowiednie maski dla maluchów, by cała inhalacja była w pełni skuteczna.

 • inhalacja

  Inhalacja jest to wziewanie, a więc to zabiegi lecznicze, w których główna rolę odgrywa tradycyjne wziewanie par roztworów olejków, ziół, jak rownież i leków. Inhalacja stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego podawania lekarstw, dużo bardziej bezpieczną. ABy móc ją przeprowadzić, niezbędną rolę odgrywa inhalator  lub nebulizator, z pomocą których możliwe jest wdychanie par wrzącego płynu. Inhalacje w sposób szczególne polecane są wśród dzieci. Warto spojrzeć na ofertę sklepu medycznego Kredos, by znaleźć idealny inhalator na swoje potrzeby. 

 • inhalacja solą fizjologiczną na zatoki

  Inhalacje solą fizjologiczną na zatoki, to najlepszy sposób na to, by poradzić sobie z bólem zatok. Wiele osób stosuje leki, które działają, ale niosą przy tym skutki uboczne dla organizmu. Wykorzystanie inhalacji z wykorzystaniem soli fizjologicznej, stanowi jak najlepszy wybór, by móc skutecznie poradzić sobie z bólem zatok i ich zapaleniem. Sól fizjologiczna jest nieszkodliwa i w pełni bezpieczna. Jej wykorzystanie, to najlepszy wybór na jaki podczas inhalacji można postawić. 

 • inhalacje na gardło

  Inhalacje na gardło to rozwiązania, dzięki którym bez konieczności podawania leków doustnie, można zastosować formę leczenia na obolałe gardło. Dzięki takim inhalacjom istnieje możliwość leczenie gardła, bez skutków ubocznych dla organizmu. Inhalatory stanowią dziś bardzo często używane rozwiązanie, z któych korzystają i dorośli i dzieci. Bez wątpienia inhalacja na gardło jest dużo lepszym wyborem, niż tradycyjna forma podawania leków. 

 • Inhalacje na zapalenie i ból gardła

  Inhalacje na zapalenie i ból gardła, są to najlepsze sposoby na to, by bez stosowania szkodliwych dla organizmu leków, poradzić sobie z przeziębieniem. Dziś na inhalatory stawia coraz większa grupa odbiorców, zarówno dla siebie, jak również i dla dzieci. Dzięki nim można przeprowadzać skuteczne formy inhalacji z wykorzystaniem naturalnych substancji lub ewentualnie leków, które w takiej formie są zdecydowanie bardziej przyjazne dla organizmu, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych. 

 • Inhalacje na zatoki

  Inhalacje na zatoki pozwalają uporać się z ich zapaleniem, jak również i z bólem, jaki temu towarzyszy. Dzięki inhalatorowi i soli fizjologicznej lub odpowiednim olejkom eterycznym, możliwe jest poradzenie sobie z chorobą, bez konieczności otrzymywania leków na zatoki. Warto więc wybrać inhalator, by ten stał się niezbędnym elementem podczas leczenia chorób górnych dróg oddechowych. Wśród substancji dostępnych jest wiele olejków eterycznych, które z taką przypadłością sobie radzą. 

 • Inhalacje nebulizatorem na gardło

  Inhalacje nebulizatorem na gardło, to doskonały sposób na różnego rodzaju przeziębienia i infekcje, gdzie pojawia się ból w gardle lub dyskomfort przy połykaniu. Wykorzystując nebulizator, można przeprowadzić nebulizację w formie podania pacjentowi płynnych leków w formie rozpylonej mgiełki, przy wykorzystaniu inhalacji przez usta lub przez rurkę intubacyjną. Fenomenem takiej metody leczenia gardła, jest bezpośrednie podanie leku do układu oddechowego, bez skutków ubocznych podawania leku. 

 • inhalator

  Inhalator jest to urządzenie medyczne, którego zadaniem jest podawanie leków w formie aerozolu, par wód mineralnych, bądź też roztworu leku w formie nebulizacji. Inhalacja to doskonały sposób na walkę z chorobami układu oddechowego. Wśród dostępnych na rynku produktów, wybrać można inhalatory dla dzieci i tradycyjne inhalatory dla całych rodzin. Są one ciche, skuteczne, energooszczędne, a do tego gwarantujące zdrowie, bez konieczności często podawania antybiotyków. W Kredosie znajduje się różnorodne inhalatory.

 • Inhalator dla niemowląt

  Inhalator dla niemowląt to sprzęt, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród rodziców, poszukujących niezawodnych sprzętów dla swoich dzieci. Bez wątpienia kluczowe znaczenie ma to, aby był to sprzęt cichy, jaki może być używany nawet, gdy dziecko śpi, bez obawy, że jego praca go zbudzi. istotne są także rodzaje maseczek, jakie znajdują się w zestawie, tak, aby można je było dopasować do wielkości twarzy dziecka. Inhalatory dziecięce dostępne są w szerokiej ofercie w sklepie medycznym Kredos. 

 • inhalator kompresorowy

  Inhalatory kompresowe, określane są jako pneumatyczne, bądź tłokowe. Są one najbardziej popularne, najczęściej kupowane i umożliwiające przy tym wykorzystanie ich, jako nebulizatorów. Można dzięki nim podawać w formie inhalacji leki, solanki, mgiełki, a także antybiotyki i inne substancje, które przeznaczone są do leczenia, przy wykorzystaniu metody nebulizacji. Dziś inhalatory są doskonałą alternatywą dla leków. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne inhalatory kompresowe w swojej ofercie. 

 • Inhalator membranowy

  Inhalator membranowy jest to nowoczesny w swoim wykonaniu sprzęt medyczny, który jest niezwykle precyzyjny, dokładny i skuteczny w swoim działaniu. Gwarantuje on najwyższą jakość działania, dzięki której inhalacja jest w pełni skuteczna i wydajna. Wśród różnorodnych propozycji, na pewno sklep medyczny kredos może polecić różnorodne inhalatory, w tym przede wszystkim cenionej na rynku marki Microlife, jaka cieszy się bardzo dobrą opinią klienów. 

 • inhalator membranowy dla dzieci

  Inhalator membranowy dla dzieci to bardzo dobrej jakości sprzęt medyczny, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród odbiorców. Jego ogromną zaletą jest to, że jest cichy w swojej pracy, bardzo skuteczny w działaniu, a do tego dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli więc zakup nebulizatora do nebulizacji, czyli podawania leku w formie płynnej w postaci mgiełki, to jak najbardziej ten wybór okaże się być idealnym zakupem. Warto spojrzeć na ofertę sklepu medycznego kredos.

 • inhalator microlife

  Inhalator Microlife jest to urządzenie medyczne, dzięki któremu można podawać leki w fomie aerozolu, jak również i wykonywać inhalacje z soli fizjologicznej i olejków eterycznych. Są to produkty, które cieszą się bardzo dużą popularnością odbiorców. Sklep medyczny kredos poleca różnorodne inhalatory i dla dzieci i dla dorosłych. Wśród polecanych producentów, na pewno godną uwagi marką będzie Microlife, która oferuje produkty z najwyższej półki, dostępne w niezwykle atrakcyjnej cenie.

 • Inhalator na kaszel

  Inhalator na kaszel jest to sposób na pozbycie się zalegającej wydzieliny z górnych dróg oddechowych. Dzięki niej można uchronić się przed podawaniem silnych leków doustnych, które niosą za sobą szereg poważnych konsekwencji. Inhalacja z soli fizjologicznej pozwala pozbyć się kaszlu, odpowiednio nawilżając śluzowkę gardła i chroniąc przed dalszym rozwojem choroby. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego inhalatora, dzięki któremu inhalacja na kaszel może przynieść zamierzone rezultaty. 

 • inhalator pneumatyczny

  Inhalator pneumatyczny jest to przenośne lub stacjonarne urządzenie, które tłoczy powietrze. W przypadku tych urządzeń mamy powietrze, które jest tłoczone, a nie takie, gdzie aerozol wytwarzany jest w sprężarce. Tutaj aerozol wytwarzany jest w nebulizatrorze, który podłączony jest specjalnym wężykiem z samą sprężarką. Chcąc spojrzeć na ofertę inhalatorów pneumatycznych, warto zwrócić uwagę na sklep medyczny Kredos i ofertę, jaka ten przygotował dla swoich odbiorców.

 • inhalator ultradźwiękowy

  Inhalator ultradźwiękowy jest to inaczej nebulizator, który jest takim rodzajem urządzenia, które służy do podawania leków w formie aerozolu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można dotrzeć z lekiem bezpośrednio do dróg oddechowych pacjenta. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, z całą pewnością nebulizatory cieszą się bardzo dużą popularnością i sięga po nie wielu klientów. W ofercie sklepu Kredos, znajdują się ciche inhalatory ultradźwiękowe, które są w stanie sprostać potrzebom absolutnie wszystkich klientów. 

 • Inhalator z regulacją wielkości cząsteczek

  Inhalator z regulacją wielkości cząsteczek jest to najwyższej jakości urządzenie do inhalacji, dzięki któremu możliwa jest skuteczna inhalacja podczas nebulizacji. W zależności od konkretnego leku, wielkość cząsteczek może być różna, dlatego też wybór dobrego inhalatora - nebulizatora z taką regulacją, stanowi jak najbardziej doskonałą do zastosowania opcję. W sklepie medycznym Kredos, dostępne są różnorodne nebulizatoryinhalatory, jakie na pewno spełnią oczekiwania wszystkich klientów. 

 • insulinooporność

  Insulinoodporność jest to obniżona wrażliwość tkanek na działanie insuliny. Dotyczy to między innymi komórek mięśniowych, tłuszczowych, jak również i samej wątroby. Sama insulina jest hormonem budulcowym, który to bierze udział w metaboliźmie węglowodanów, tłuszczów, jak również i samego białka. Jak ją rozpoznać? Zazwyczaj towarzyszy jej zmęczenie i senność, szczególnie widoczna po posiłkach. Istotne jest to, aby to skontrolować i w razie wystąpienia problemu - od razu działać. 

 • internetowy sklep

  Internetowy sklep jest to miejsce, w którym można robić zakupy szybko, tanio i co najważniejsze z możliwością wyboru tego, co najlepsze. Z pewnością wśród polecanych sklepów online w branży medycznej, wartą uwagi propozycją jest Kredos. To właśnie tutaj można otrzymać najwyższej jakości sprzęt medyczny, akcesoria medyczne i inne rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w diagnostyce, jak również i w leczeniu wielu chorób. W asortymencie znajdziemy aparaty ekg, pulsoksymetry, defibrylatory i inne, temu podobne urządzenia. 

 • interpretacja ekg

  Interpretacja EKG jest to sprawdzenie wyników badania EKG i wyciągnięcie z nich odpowiednich wniosków. To możliwość sprawdzenia przez lekarza specjalistę krzywej EKG, na podstawie której można postawić diagnozę. Bez wątpienia elektrokardiografia jest jednym z najczęściej wykorzystywanych badań w diagnostyce chorób serca i zaburzeń jego rytmu. Odpowiedni aparat EKG jest w stanie w pełni wskazać wszelkie nieprawidłowości i pojawiające się problemy. U jednych sprawdzi się EKG spoczynkowe, u innych należy zastosować holter EKG.

 • Interpretacja wyników Holtera

  Interpretacja wyników Holtera jest to wskazanie na wynik badania, który może określić tylko i wyłącznie lekarz kardiolog. Dzięki takiej interpretacji, pacjent wie, czy ma problemy z sercem, czy występują w jego obrębie nieprawidłowości i zaburzenia, czy jego sytuacja wymaga podjęcia określonych działań w kierunku leczenia. Holter EKG jest jedną z najskiteczniejszych metod sprawdzenia pracy serca i postawienia trafnej diagnozy, w obrębie chorób serca i zaburzeń rytmu serca

 • inverse-dippers

  Inverse Dippers jest to sytuacja, w której następuje podwyższenie ciśnienia w czasie snu, w podównaniu z okresem czuwania. Taka sytuacja zdarza się najrzadziej, jednak są osoby, które z taką przypadłością się zmagają. W takim przypadku istnieją najmniejsze rokowania, jeśli w grę wchodzą choroby sercowo - naczyniowe, w sposób szczególny, jeśli chodzi o udar mózgu czy też inne incydenty sercowego. Pomiar ciśnienia odgrywa bardzo ważną rolę i warto go kontrolować, a w razie niepokojących objawów, zastosować holter ciśnienia na całą dobę. 

 • jak często robić inhalacje na zatoki

  Jak często robić inhalacje na zatoki? Tak naprawdę nie ma konkretnych wytycznych, jak często powinna być ona przeprowadzana, bowiem wykorzystywane tutaj olejki eteryczne czy sól fizjologiczna nie są szkodliwe i nie są lekami. Wybierając inhalacje, można postawić na nie trzy razy dziennie, aż do momentu, gdy ból zatok minie, a katar przestanie być problemem. Doskonale sprawdza się inhalator, dzięki któremu przeprowadzane inhalacje są w pełni bezpieczne i skuteczne. 

 • jak czyścić inhalator

  jak czyścić inhalator? Aby ten spełniał swoje zadania i rolę, nie wyrządzając przy tym więcej szkody, niż pożytku, z całą pewnością odpowiednie jego czyszczenie odgrywa nadrzędną rolę. Nie wolno stosować żadnych płynów, tylko jedynie ciepłą wodę. I to, co stanowi sedno czyszczenia, to przede wszystkim osuszenie wszelkich elementów, tak, aby nie zalegała w nich woda, bowiem to może powodować powstawanie pleśni, co w trakcie inhalacji może znacząco wpłynąć na układ oddechowy. Inhalatory spełniają doskonale swoje role i zadania, tylko trzeba odpowiednio o nie dbać

 • Jak długo robić inhalacje

  Jak długo robić inhalacje? Nie ma tak naprawdę jednego, konkretnego czasu, jaki potrzebny jest na przeprowadzenie inhalacji. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaką substancję podczas inhalacji stosujemy. Wlewając odpowiednią ilość, należy wdychać powietrze tak długo, aż substancja się skończy. W przypadku małych dzieci inhalacja może być trudna, dlatego też warto ją robić, gdy dziecko śpi lub jest czymś bardzo zajęte. Wybór odpowiedniego inhalatora odgrywa niezwykle ważną kwestię.

 • jak działa koncentrator tlenu

  Jak działa koncentrator tlenu?  Całe działanie jego jest bardzo proste - pobiera on powietrze z otoczenia, by następnie wewnątrz doszło do procesów, dzięki którym azot zostanie zaabsorbowany, a pacjent otrzyma tlen w czystej postaci. Cykl pracy koncentratorów wynosi około 20 sekund. Takie urządzenia są niezbędne, jeśli w grę wchodzi ratunek ludzkiego życia. Sklep medyczny Kredos posiada w swojej ofercie różnorodne koncentratory tlenu, jakie spełniają swoje zadania doskonale.

 • jak działa oczyszczacz powietrza

  Jak działa oczyszczacz powietrza? Jego działanie możliwe jest dzięki obecności filtrów powietrza, które to filtrując powietrze, wychwytują wszelki kurz, alergeny, wirusy i inne patogeny. Dzięki niemu możliwe jest oddychanie czystym, świeżym powietrzem, jakie odgrywa bardzo ważną rolę dla układu oddechowego. Posiadając oczyszczacz powietrza, można postawić na najwyższą jego jakość w swojej domowej przestrzeni. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne oczyszczacze powietrza w swojej ofercie.

 • jak mierzyć gorączkę

  Jak mierzyć gorączkę? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaki mamy termometr i u kogo przeprowadza się pomiaru temperatury. Wyróżnia się najbardziej pospolite termometry elektroniczne, które można wykorzystać tradycyjnie pod pachą, ale sprawdzają się także przy pomiarze w ustach czy wśród dzieci do odbytu. Inne to termometry bezdotykowe, które wystarczy przyłożyć, by po sekundzie uzyskać wynik. Najważniejsze jest to, by wybrać odpowiedniej jakości termometr i wykorzystywać go tak, jak zalecił producent.

 • jak mierzyć puls

  Jak mierzyć tętno? Można to zrobić na dwa sposoby i obydwa są odpowiednie. Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem są urządzenia do mierzenia tętna. Mogą to być pulsometry, które badają jedynie puls lub ciśnieniomierze, które badają i puls i ciśnienie. Drugą metodą, ręczną, jest sprawdzanie pulsu poprzez samodzielne liczenie ilości uderzeń serca na minutę, co także pozwala uzyskać w pełni mairodajny wynik. Na pewno warto wyposażyć się w odpowiednie urządzenia, które znajdują się w sklepie medycznym Kredos, by pomiar tętna był szybki, łatwy i dokładny

 • jak mierzyć tętno

  jak mierzyć tętno? Istnieją dwa sposoby na dokonanie pomiaru. Można to zrobić samodzielnie, uciskajac tętnicę czy to szyjną czy promieniową i licząc w ten sposób ilość uderzeń serca na minutę. Można jednak i wykorzystać w tym celu urządzenia do mierzenia tętna, dzięki którym ten pomiar jest szybki, prosty i dokładny. Idealnie do takich pomiarów sprawdza się pulsometr, który mierzy jedynie tętno, ale można i wybrać urządzenia wielofunkcyjne, jak na przykład ciśnieniomierz czy pulsoksymetr. Te dostępne są w ofercie sklepu medycznego Kredos.

 • jak naturalnie obniżyć ciśnienie

  Jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi? Najlepszym sposobem jest bez wątpienia dieta. Wśród pierwiastków, które doskonale obniżają ciśnienie, znajduje się potas. Ten znajduje się w dużych ilościach, w takich owocach, jak: arbuzy, banany, a także w warzywach, czyli pomidorach, batatach czy na przykład w burakach. Ponadto, istotne znaczenie ma również i regularna aktywność fizyczna, odpoczynek, relaks i unikanie stresu. Na wysokie ciśnienie najlepszy jest więc zdrowy styl życia.

 • jak obliczyć BMI samemu

  Jak obliczyć BMI samemu?  Jest to bardzo proste, bowiem wystarczy podzielić masę ciała w kilogramach przez wzrost do kwadratu, wyrażony w metrach, by móc sprawdzić, ile wynosi nasze BMI. Ten wskaźnik jest niezwykle cenny dla ogólnej oceny masy ciała, jak również i dla ryzyka rozwoju chorób, które związane są z nieodpowiednią dietą i tym samym z otyłością. Dotyczy to między innymi udaru mózgu, nowotworów, miażdżycy, jak również i choroby niedokrwiennej serca.

 • jak obniżyć puls w ciąży

  Jak obniżyć puls w ciąży? Tak naprawdę kluczowe znaczenie ma bez wątpienia relaks, odpoczynek i odpowiednia ilość snu. Na to, jak szybko bije serce wpływ ma przede wszystkim niezdrowy styl życia. Jeśli więc puls jest wysoki, należy zredukować nadmiar obowiązków, wyeliminować stres, jeśli to możliwe, zadbać o higienę snu, jak również i jakość życia. Stawiając na zdrowy styl każdego dnia, na pewno można w pełni cieszyć się lepszym samopoczuciem i odpowiednim ciśnieniem oraz pulsem. Na pewno warto posiadać ciśnieniomierz lub pulsometr

 • jak obniżyć wysokie ciśnienie domowymi sposobami

  Jak obniżyć wysokie ciśnienie domowymi sposobami? Bez wątpienia idealnym sposobem na obniżenie ciśnienia jest zdrowa, pełnowartościowa dieta. Należy więc postawić na produkty, które mogą je obniżyć. Są to przede wszystkim orzechy, pełnoziarniste pieczywo, płatki kukurydziane, produkty kwaszone, sery czy też wędliny. Im lepiej będzie skomponowane menu, tym z całą pewnością  wysokie ciśnienie będzie mniejszym problemem. Warto dokonywać regularnych pomiarów, wykorzystując w tym celu ciśnieniomierz

 • Jak podnieść niskie ciśnienie

  Jak podnieść niskie ciśnienie? Tak naprawdę wszystko uzależnione jest od tego, z jakiego ono jest powodu niskie. Są osoby, które mają je niskie na co dzień i jest to dla nich jak najbardziej normalne. Są jednak i tacy ludzie, u których pojawia się niskie ciśnienie raz na jakiś czas, z powodu nieodpowiedniej pogody na przykład. Są jednak i osoby, które chorują na niskie ciśnienie i tacy muszą brać określone leki, które to podniosą. Na pewno na chwilowe podniesienie ciśnienia najlepsza jest kawa. 

 • jak poradzić sobie z wszawicą

  Jak poradzić sobie z wszawicą? Najlepszym sposobem na pozbycie się wszów z włosów jest zakup specjalnego szamponu, który pozwoli usunąć zarówno same wszy, jak również i składane przez nich jaja. Szampon taki należy nałożyć na skórę głowy i włosy, odczekać odpowiedni czas, a następnie całość spłukać. Po wykonaniu takiego zabiegu, należy użyć specjalnego grzebyka, który to wyczesuje się wszystkie jaja, jakie pozostają na włosach. Taka procedura jest niestety żmudna, gdyż podstawa jest pozbycie się wszystkich jaj.

 • jak prawidłowo mierzyć ciśnienie tętnicze krwi

  jak prawidłowo mierzyć ciśnienie tętnicze krwi? Kluczowe znaczenie ma przyjęcie odpowiedniej pozycji ciała, siedząca, plecy oparte. Należy być spokojnym, wyciszonym, bez podwyższonego tętna. Mankiet należy nałożyć na lewą rękę na ramię lub na prawy nadgarstek. Ciśnieniomierz automatyczny sam wykona wszelkie czynności za nas. Wynik wskaże jakie jest ciśnienie tętnicze krwi i czy mieści się ono w normach. 

 • jak się przygotować do morfologii krwi

  jak się przygotować do morfologii krwi? Nie ma żadnych konkretnych wskazań, jak należy przygotować się do badania krwi. Ważne jest to, aby być na czczo, bowiem tylko wtedy badanie jest w pełni autentyczne. Dobrze jest więc przyjść z samego rana, bowiem jak wiadomo śniadanie odgrywa bardzo ważną rolę, stąd też im dłużej zwlekamy i chodzimy na ,,głodzie", tym gorzej działa to na naszą głowę. 

 • jak sprawdzić ilość wody w organizmie

  Jak sprawdzić ilość wody w oragnizmie? Jest to możliwe dzięki wagom specjalistycznym, które pozwalają dokonać pomiaru analizy składu ciała, w tym właśnie wody. Nie można tego sprawdzić na zwykłych wadach, ale właśnie na takich, które skierowane są do takiej właśnie analizy. Te można znaleźć między innymi w gabinetach dietetycznych, jak również i w siłowniach. Ich zakupu można dokonać w sklepie medycznym Kredos, który przygotował dla klientów doskonałą ofertę tych właśnie wag w dobrej cenie.

 • Jak stosować koncentrator tlenu

  Jak stosować koncentrator tlenu? Tak naprawdę samo jego działanie i użytkowanie jest niezwykle proste. Urządzenie całą pracę wykonuje samodzielnie, w pełni automatycznie, a pacjentowi podawany jest tlen w czystej postaci poprzez maseczkę. Takie koncentratory znajdują się w większości miejsc w szpitalach, gdzie podanie tlenu jest często jedyną szansą na to, by uratować czyjeś życie. Warto spojrzeć na koncentratory tlenu dostępne w sklepie medycznym Kredos.

 • Jak stres wpływa na ciśnienie

  Jak stres wpływa na ciśnienie? Tak naprawdę stres, szczególnie ten pernamentny ma ogromny wpływ na to, jak wygląda nasze ciśnienie tętnicze krwi. Od niego tak naprawdę zależy praca całego organizmu, w szczególności serca. Jeśli denerwujemy się, tętno jest podwyższone, wówczas automatycznie wzrasta także ciśnienie krwi, które jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do nadciśnienia oraz innych, poważnych chorób. Warto posiadać ciśnieniomierz, by je kontrolować i starać się tego stresu pozbywać.

 • jak szybko nawilżyć powietrze w pokoju

  Jak szybko nawilżyć powietrze w pokoju? Najlepszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest z pewnością nawilżacz powietrza. To właśnie dzięki niemu można pozbyć się tego suchego, który działa negatywnie na układ oddechowy i zagwarantować taką wilgotność, jaka jest niezbędna, czyli między 45 - 60%. Dobrym rozwiązaniem jest także wkładanie wilgotnych ręczników na gorący kaloryfer, co także poprzez domowe sposoby znacząco taką wilgotność poprawia. 

 • Jak szybko zbudować masę mięśniową

  Jak szybko zbudować masę mięśniową? Tak naprawdę nie ma drogi na skróty i tutaj kluczowe znaczenie ma odpowiednia dieta i regularne treningi siłowe, z ciągłym zwiększaniem ciężarów. Nie można w krótką chwilę osiągnąc spektakularnych wyników, bowiem wszystko wymaga intensywnej pracy, poświęcenia i zaangażowania w treningi. Należy wszystko robić z głową i rozwagą, aby nie wyrządzić sobie krzywdy, ale by przy tym otrzymać taki efekt, jaki jest naszym założeniem.

 • Jak unormować cukier we krwi dietą

  Jak unormować cukier we krwi dietą? Tak naprawde cukrzyca to choroba, w której ta właśnie dieta odgrywa wartość nadrzędną. Dzięki niej można kontrolować poziom cukru na bieżąco. Chcąc ją unormować, na pewno warto stawiać na produkty o niskim indeksie glikemicznym. Doskonałe są warzywa, najlepiej surowe, chude mięso i produkty pełnoziarniste. Omijać powinno się duże ilości owoców, tłuszcze zwierzęce czy produkty pszenne. I oczyście obowiązkową rolę odgrywa glukometr, który ten poziom cukru kontroluje.

 • jak wygląda badanie dna oka

  Jak wygląda badanie dna oka? Jest to badanie bezbolesne i nieinwazyjne, które służy do oceny stanu plamki żółtej i siatkówki oka. Wykorzystuje się w tym celu urządzenie, jakim jest oftalmoskop. Dzięki niemu właśnie można dokładnie sprawdzić oko i jego dno, które pozwala na wykrycie wielu, poważnych chorób, nie tylko toczących się w obrębie samego narządu wzroku, ale i dotyczących całego niemal ciała. Bez wątpienia warto raz na jakiś czas wybrać się do okulisty, by ten mógł takie zadanie przeprowadzić. 

 • jak wygląda USG

  Jak wygląda USG? Badanie USG jest niezwykle proste, szybkie i nieinwazyjne. Wystarczy odsłonić badaną część ciała, a następnie przy użyciu kamerki, najechać na dane miejsce, wcześniej smarując je specjalnym żelem, aby widoczność była jeszcze lepsza, w zakłócenia jak najmniejsze. Obraz od razu widoczny jest na ekranie monitora, pozwalając od razu sprawdzić, czy w obrębie badanej części ciała pojawiają się jakieś nieprawidłowości czy też nie. Na pewno aparaty USG są najczęściej używanymi urządzenami w diagnostyce i profilaktyce.

 • Jak wysuszyć powietrze w mieszkaniu

  jak wysuszyć powietrze w mieszkaniu? Najlepszym sposobem na osuszenie powietrza jest umieszczenie w pomieszczeniach roślin zielonych, bowiem to właśnie one pochłaniają idealnie powietrze. Dobrze sprawdzi się także i domowej roboty pochłaniacz, który doskonale pochłania wilgoć z pomieszczeń, w których jest ona najwyższa. Istotne znaczenie ma to, aby zachować odpowiedni poziom nawilżenia powietrza, aby uchronić się przed wilgocią w domu, która powoduje rozwój grzyba. 

 • jak zbadać poziom wody w organizmie

  Jak zbadać poziom wody w organizmie? Aby sprawdzić, ile wody znajduje się w organizmie, najważniejsze jest skorzystanie z pomocy specjalisty, który dokona pomiarów w sposób profesjonalny. Istotne znaczenie ma bez wątpienia waga do analizy składu ciała, na podstawie której sprawdzi się, ile jest wody w organizmie, ale także jaki jest procent tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej, oraz jaki jest wiek metaboliczny człowieka. Sklep medyczny Kredos oferuje różnorodne wagi specjalistyczne

 • jak zbić wysoką gorączkę

  Jak zbić wysoką gorączkę? To pytanie zadaje sobie wielu z nas, szczególnie rodziców, gdy u dziecka temperatura ciała wynosi więcej, niż 39 stopni Celsjusza. Dopóki sięga ona 38 stopni, nie powinno podawać się żadnych leków, jeśli jest wyższa, należy zastosować lek przeciwbólowy. Gdy gorączka sięga więcej, niż 39 stopni, należy ją zbijać - okłady zimne na kark, w okolice pachwin i na stopy, kąpiele w chłodniejszej wodzie. Gorączka pozwala walczyć organizmowi, jednak za wysoka nie jest bezpieczna i należy z nią walczyć. 

 • jak zmierzyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu

  Jak zmierzyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu? Najlepszym rozwiązaniem jest stacja pogodowa, z pomocą której można dokonać właściwych pomiarów, zarówno temperatury powietrza na zewnątrz, temperatury wewnętrz, jak również i wilgotności. Jeśli wynik sięga poniżej 45%, wówczas niezbędny może okazać się nawilżacz, z pomocą którego znacząco można poprawić jakość powietrza, wpływając na lepszą pracę układu oddechowego. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne nawilżacze powietrza

 • Jak zrobić inhalację na zatkany nos

  Jak zrobić inahalację na zatkany nos? Jeśli doskwiera Tobie męczący katar, a nie chcesz stosować żadnych specyfików leczniczych, idealną opcją będzie inhalacja. Wystarczy w tym celu posiadać inhalator, a do tego wykorzystać zwykłą sól fizjologiczną lub olejek eteryczny, by poradzić sobie z katarem w kilka chwil. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej skuteczne, szybsze, a do tego również i pozwalające uniknąć przyjmowania leków na katar. Sklep medyczny Kredos posiada różnorodne inhalatory.

 • Jak zrobić masę mięśniową?

  Jak zrobić masę mięśniową? Aby zbudować mięśnie, niezbędne są dwa elementy - zwiększona ilość kalorii i odpowiedni trening. Nie można budować mięśnie będąc na deficycie kalorycznym, stąd też ważne jest to, aby zwiększyć ilość kalorii, szczególnie białka, które jest niezbędne dla wzrostu mięśni. Ponadto ważny jest trening siłowy, a więc praca z ciężarami ciała, które należy sukcesywnie zwiększać, aby móc widzieć postępy pracy i zadowalające efekty. Dieta i trening to kluczowy element. 

 • Jaki ciśnieniomierz pokazuje arytmię

  Jaki ciśnieniomierz pokazuje arytmie? Każdy, bowiem dzięki niemu można wykryć wszelkie nieprawidłowości w obrębie tego właśnie parametru. U części osob arytmia widoczna jest już w trajcie badania ciśnienia w spoczynku, część zaś musi mieć założony holter ciśnienia na 24 godziny na dobę, gdzie mierzone jest ciśnienie cały czas, zarówno w trakcie odpoczynku, jak również i w ruchu. Dzięki ciśnieniomierzom istnieje szansa na wykrycie nadciśnienia lub niedociśnienia. 

 • Jaki higrometr kupić

  Jaki higrometr kupić? Z całą pewnością taki, który okaże się spełniać swoje zadania i który będzie najlepszym dla danej przestrzeni. Taki powinien być niezwykle dokładny, a przy tym prosty w obsłudze. Dzięki niemu mierzenie wilgotności powietrza, nie powinno stanowić żadnego problemu. Jeśli powietrze jest suche, a taki problem pojawia się najczęściej, wówczas można kupić nawilżacz powietrza, jaki z całą pewnością spełni swoje zadania w 100%, pozwalając uzyskać taką wilgotność, na jakiej tylko każdemu zależy. 

 • jaki kupić defibrylator

  Jaki kupić defibrylator? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi, którzy stoją przed zakupem defibrylatorów do użytku publicznego, czyli znanych każdemu AED. Rynek oferuje różnorodne modele, jak również i rozwiązania. To, co stanowi najważniejszy element, to prosta obsługa. W tym bowiem przypadku pierwszej pomocy udzielają najczęściej osoby przypadkowe, które są świadkiem zasłabnięcia osoby, utraty przez nią przytomności i zatrzymania krążenia. Kluczowe tutaj ma zachowanie zimnej krwi i jeśli defibrylator jest prosty w obsłudze, każdy będzie w stanie go użyć

 • Jakie powinno być tętno?

  Jakie powinno być tętno? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile dana osoba ma lat, bowiem w zależności od wieku, normy tętna są inne. U osób dorosłych wynoszą one od 50 - 100 uderzeń na minutę, przy czym te wyższe wartości dotyczą osób starszych. Młodzi ludzie, którzy do tego trenują, mają tętno stosunkowo niskie. W przypadku noworodków, tętno wynosi od 80 - 205 uderzeń na minutę, a u dzieci do 10 roku życia od 60 - 140 uderzeń na minutę. Poprzez pulsometr można na bieżąco ten parametr kontrolować. 

 • jonoforeza

  Jonoforeza jeest to jeden z zabiegów stosowanych w fizykoterapii, który polega na wprowadzeniu prez nieuszkodzoną skórę człowieka prądu galwanicznego, by poprzez siłę pola elektrycznego, móc wprowadzić jony. Dzięki tej metodzie fizykoterapii, można szybciej poradzić sobie z konkretnym problemem. Taka jonoforeza, nazywana jest także terapią jonową  stosuje się zabieg ten w wielu rodzajach schorzeń. Coraz większa grupa fizjoterapeutów stosuje takie właśnie rozwiązania. Sklep medyczny Kredos polecea urządzenia do jonoforezy.

 • kabina do rehabilitacji

  Kabina do rehabilitacji jest to najwyższej jakości oprzyrządowanie dla fizjoterapeutów, które pozwala im w pełni wykorzystywać jej potencjał. Dzięki niej sama rehabilitacja może być łatwiejsza dla fizjoterapeuty i bardziej bezpieczna dla samego pacjenta. To profesjonalne stanowiko do zabiegów, daje szansę na wykonywanie takich zajęć rehabilitacyjnych, jakie mogą przynieść amierzony efekt, a jakie bez obecności takiej kabiny nie byłyby możliwe do zrealizowania. Ugul to jakość dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. 

 • kabina rehabilitacyjna do ćwiczeń

  Kabina rehabilitacyjna do ćwiczeń jest to najwyższej jakości rozwiązanie, jakie sprawdza się w przypadku pracy rehabilitanta z pacjentem. Dzięki niej możliwe jest wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, jakich bez tej kabiny nie udałoby się wykonać. To uniwersalne rozwiązanie sprawdza się we wszystkch gabinetach rehabilitacyjnych. Dostępne kabiny występuje w formie stacjonarnej lub przenośnej na kółkach. Sklep medyczny kredos poleca różnorodne kabiny rehabilitacyjne dla klientów. 

 • kabina ugul

  Kabina UGUL jest to najwyższej jakości oprzyrządowanie, jakie znajduje się w większości gabinetów rehabilitacyjnych. Dzięki niemu rehabilitant ma możliwość wykonywania dużego zakresu ćwiczeń z pacjentem, a ten może czuć się w pełni bezpiecznie, nawet jeśli jego sprawność jest znacząco ograniczona. Kabina rehabilitacyjna to bez wątpienia bardzo dobry wybór przy wyposażaniu gabinetów rehabilitacyjnych. Sklep medyczny kredos poleca różnorodne jej rodzaje. 

 • kable ekg

  Kable EKG są to elementy tworzące elektrokardiograf. Łączą one elektrody, które umieszcza się na ciele pacjenta i aparat ekg, na którym widoczny jest wynik ekg. Kable takie znajdują się zarówno w klasycznych aparatach ekg, jak również i w holterze ekg, który zakłada się na całą dobę. W drugim przypadku należy je podkleić do ciała, aby nie zaburzać zapisu w trakcie chodzenia. 

 • Kalkulator BMI

  Kalkulator BMI jest to możliwość obliczenia wskaźnika BMI poprzez internetowe narzędzie. Wystarczy tylko wpisać wagę wyrażoną w kilogramach, a następnie podać swój wzrost w metrach, by móc otrzymać wynik, bez konieczności samodzielnego obliczania. Uzyskany wynik wskaże, czy masa ciała osoby badanej wskazuje na niedowagę, określa normę, czy może nadwagę lub otyłość. Kalkulatory BMI cieszą się bardzo dużą popularnością i każdego dnia korzystają z nich setki osób.

 • kalkulator wieku metabolicznego

  Kalkuklator wieku metabolicznego to wyliczenie na podstawie narzędzia online, ile wynosi wiek metaboliczny, bez konieczności korzystania z wagi specjalistycznej. Oczywiście sam wynik nie jest w pełni miarodajny, ale pozwala on ocenić przybliżony wiek człowieka. Na jakiej podstawie? Kluczowe elementy w takich kalkulatorze to waga ciała, wysokość i przybliżone wartości spalanych kalorii. Na tej podstawie, można w przybliżeniu ocenić, jaki jest wiek osoby, która z takiego kalkulatora korzysta.

 • kardiogenny ból głowy

  Kardiogenny ból głowy jest to ból, zbliżony bardzo do migrenowego, który w sposób szczególny podczuwalny jest w trakcie aktywności fizycznej. Opisany został on w kryteriach Międzynarodowego Towarzystwa Bólów Głowy właśnie jako ten podobny do bólu przy migrenie. Związany jest on z ostrym niedokrwieniem mięśnia sercowego, stąd też przy takim bólu podczas aktywności, niezbędne jest wykonanie ekg serca i na tej podstawie dalej, zdiagnozowanie przypadłości, która wymaga odpowiedniego leczenia. Z takim bólem głowy trudno jest normalnie funkcjonować

 • kardiomonitor

  Kardiomonitor jest to specjalistyczne urządzenie medyczne, które służy do śledzenia parametrów życiowych pacjentów. Taki sprzęt ma zastosowanie na oddziałach szpitalnych, jak również i w ratownictwie medycznym. Kardiomonitory dostępne są w wachlarzu ofertowym sklepu medycznego Kredos. Wysoka jakość produktów, atrakcyjna cena, szybka dostawa i gwarancja. Czy można chcieć czegoś więcej? Na takich urządzeniach ukazane są wszelkie najważniejsze wartości, jeśli w grę wchodzą parametry życiowe. 

 • kardiotokograf

  kardiotokograf jest to urządzenie służące do wykonywania każdemu dobrze znanego KTG, które monitoruje akcję serca płodu, jednocześnie zapisując przy tym czynność skurczową mięśnia macicy.  Takie badanie przeprowadza się u pacjentki w ciąży w ramach opieki przedporodowej. Dzięki niemu można wykryć sytuacje, które mogą zagrażać życiu płodu. W gabinetach ginekologicznych, w szpitalach, w tym przede wszystkim na porodówkach znajduja sie aparaty KTG, które kardiotokografię wykonują. Sklep medyczny Kredos poleca aparaty do KTG w swojej ofercie. 

 • karmienie piersią

  Karmienie piersią jest to jedno z głównych zadań, jakie stawia przed sobą matka, aby móc dostarczyć dziecku tego wszystkiego, co dla niego najlepsze. Mleko matki jest najcenniejszym darem, jaki można podarować dziecku w pierwszych miesiącach życia. Do szóstego miesiąca, dziecko nie potrzebuje niczego więcej, jak tylko mleka. W żadnym wypadku mleko modyfikowane nie jest w stanie w pełni zastąpić naturalnego. Karmienie piersią, to także i budowanie więzi z dzieckiem, którą trudno byłoby nawet opisać słowami.

 • kiedy nie można używać defibrylatora

  kiedy nie można używać defibrylatora? Są sytuacje, w których użycie defibrylatora nie jest wskazane, bowiem może przynieść więcej szkody, niż pożytku. I tak, nie należy przeprowadzać defibrylacji u dzieci poniżej 1 roku życia. Nie można wykonywać defibrylacji, jeśli poszkodowany ma na sobie biżuterię. Nie można także wykorystać AED, a więc defibrylatora wtedy, gdy pada deszcz i gdy powierzchnia, na którrej leży poszkodowany jest mokra. W innych przypadkach jego użycie może być jedyną szansą na uratowanie życia. 

 • kiedy używa się defibrylatora

  Kiedy używa się defibrylatora?  Przyjmuje się, iż należy go użyć w każdej sytuacji, w której doszło do zatrzymania krążenia krwi i pacjent nie oddycha. Dzięki obecności defibrytatorów w miejscach publicznych, można nieść ratunek osobom, które nie są w stanie samodzielnie sobie pomóc. Wystarczy taki defibrylator uruchomić i postępować krok po kroku wedle instrukcji lub komend głosu, jaki w takim urządzeniu medycznym został zastosowany. W ofercie sklepu medycznego Kredos znajdują się różnorodne propozycje adefibrylatorow

 • kinesiotaping

  Kinesiotaping jest to najwyższej jakości metoda walki z bólem i z kontuzjami, w sposób szczególny ceniona przede wszystkim wśród sportowców. W tej metodzie wykorzystuje się tejpy, które to są specjalnymi taśmami, dzięki którym można poradzić sobie na przykład z bólem pleców,  bolącą łydką po biegu czy z wwystawionym barkiem po rzucie piłką. Fizjoterapeuci coraz częściej stawiają na kinesiotaping po zabiegach fizjoterapeutycznych, widząc znaczącą poprawę odpowiedniego oklejenia ciała.

 • kinezjotejping

  Kinezjotejping jest to jeden ze sposobów leczenia bólu, jak również i walki z kontuzjami, które pojawiają się w obrębie aparatu ruchu. Dzięki zastosowaniu specjalnych taśm do kinezjotejpingu, okleja się nimi miejsca, które sa obolałe lub które są po kontuzji. Taka forma walki z bólem cieszy się coraz większą popularnością i korzysta z niej coraz większa grupa odbiorców. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne produkty do tejpowania, które skierowane są do fizjoterapeutów i rehabilitantów. 

 • kinezyterapia

  Kinezyterapia jest to inaczej leczenie ruchem, a więc zastosowanie tak różnorodnych ćwiczeń i zajęć ruchowych, by móc przywrócić sprawność, usunąć wszelkie niesprawności i odpowiednio przygotować ciało do rehabilitacji. Taka forma ćwiczeń, daje bardzo duże efekty w szybkim czasie. Można pracować bez sprzętu lub wykorzystać drobne akcesoria sportowe, takie jak gumowa piłka, gumy do ćwiczeń, woreczki z kaszą. Pomysłów na zajęcia z kinezyterapii jest bardzo dużo. Najważniejsze jest to, by trafić pod odpowiednia w tym zakresie opiekę.

 • koc rozgrzewający

  Koc rozgrzewający jest to specjalny koc elektroniczny, który sprawdza się przede wszystkim przy ochłodzeniu i wyziębieniu organizmu. Jest doskonały na bóle reumatyczne i nerwobóle. Doskonały, by zrelaksować się i odprężyć. Bez wątpienia warto w swojej przestrzeni taki koc posiadać, bowiem może w niejednej sytuacji okazać się bardzo dobrym wyborem. Mata rozgrzewająca dostępna jest w wielu rozmiarach do wyboru. Można stosować ją zarówno wśród dzieci, jak również i dorosłych. Sklep medyczny Kredos poleca tego typu asortyment dla swoich klientów.

 • kołatanie serca

  Kołatanie serca jest to odczucie danej osoby, co do zmiany bicia serca. Ma ono bardzo nieprzyjemny charakter, często określany jako subiektywne odczucie wyczuwalnego bicia serca, które jest inne, niż do tej pory. Najprościej jest ocenić taki stan, jako zbyt szybkie, niemiarowe i wzmożone bicie serca. Jest to najczęściej jeden z głównych objawów, który może świadczyć o chorobie serca. Aby potwierdzić problem lub go wykluczyć, niezbędną rolę odgrywa aparat ekg, który dokonuje elektrokardiografii i bada czynność elektryczną serca.

 • kołatanie serca u dziecka

  Kołatanie serca u dziecka jest jednym z tych objawów, jakich absolutnie nie można bagatelizować i który wymaga natychmiastowej reakcji rodzica. Jeśli więc dziecko odczuwa, jakby zaraz serce miało wyskoczyć mu z gardła, niezbędne jest zapisanie dziecka na badanie ekg serca, na podstawie którego można wykryć wszelkie pojawiające się nieprawidłowości w jego obrębie. Na pewno jest to stan niepokojący, który występując regularnie, może świadczyć o zaburzeniach rytmu serca.

 • komfort pracy w biurze

  Komfort pracy w biurze możliwy jest dzięki odpowiedniemu przygotowaniu miejsca, w którym dana grupa osób wykonuje zadania i spełnia swoje obowiązki. Oprócz niezbędnego miejsca do pracy gwarantującego pełną ergonomię, bardzo ważnym elementem jest także stworzenie miejsca relaksu, zadbanie o czyste, świeże powietrze, zastosowanie klimatyzatora, zadbanie o wilgotność powietrza i temperaturę. Aby praca bowiem mogła być wykonana dobrze, a pracownik mógł czuć się komfortowo, odpowiednio przygotowane warunki do pracy, to kwestia nadrzędna. 

 • Koncentrator tlenu

  Koncentrator tlenu jest to urządzenie, które pozwala podać osobie chorej powietrze mające zwiększoną ilość tego właśnie pierwiastka. Kluczowe znaczenie, jakie odgrywa ten sprzęt, daje możliwość zmiany proporcji powietrza, absorbując azot, co sprawia, że pacjent może oddychać niemal czystym tlenem. Koncentratory tlenu i absorbują azot i nawilżają wdychane powietrze. Są one niezbędnym dodatkiem dla szpitali. W sklepie Kredos znajdują się różnorodne produkty z tej kategorii.

 • koncentrator tlenu przenośny

  Koncentrator tlenu przenośny, jest to urządzenie medyczne, którego głównym zadaniem jest pozyskiwanie tlenu z powietrza, z jednoczesnym pozbyciem się azotu. Dzięki takiemu koncentratorowi możliwe jest uzyskanie tlenu medycznego, który trafia bezpośrednio do pacjenta mającego problemy z samodzielnym oddychaniem. Stężenie tlenu wynosi tutaj 90%, dlaczego też jest to niemal czysta postać tego pierwiastka, dodatkowo pozbawiona azotu i innych substancji szkodliwych.

 • kontakt kredos

  Kontakt Kredos to możliwość skontaktowania się ze sklepem medycznym, który jest jednym z najlepiej zaopatrzonych na rynku i w którym można otrzymać najwyższej jakości sprzęty medyczne, urządzenia medyczne, przyrządy lekarskie i inne dodatki do codzennego wykorzystania przez lekarzy, ale często i na własny użytek. Aby się skontaktować, wystarczy zadzownić, napisać maila czy też odezwać się poprzez social media. W sklepie tym pracują odpowiednie osoby na odpowiednich stanowiskach, stąd też sam kontakt jest doskonały

 • koronarogafia

  Koronarografia jest to angiografika tętnic wieńcowych. To badanie polega między innymi na podaniu do tętnic wieńcowych kontrastu, dzięki czemu wykonując badanie RTG, można sprawdzić, jak wyglądają tętnice wieńcowe, a dokładniej przepływ przez nie krwi. Dzięki takiej formie badania, sprawdza się ona w diagnostyce bardzo wielu chorób, w tym przede wszystkim najczęściej występującej - choroby niedokrwiennej serca. Im szybciej postawiona będzie diagnoza, tym mniejsze choroba spowoduje szkody organizmowi. Z sercem - nie ma żartów.

 • koronarografia

  Koronarografia jest to angiografia tętnic wieńcowych, będąca formą badania, która polega na podaniu do tętnic wieńcowych kontrastu, aby w ten sposób uwidocznić na badaniu rtg wszelkie możliwe zmiany. Taka forma badania jest jedną z najczęściej wykorzystywanych, jeśli w grę wchodzi diagnostyka choroby niedokrwiennej serca. Jeśli pojawiają się niepokojące objawy, należy wykonać EKG serca, a w przypadku, gdy konieczna jest dalsza diagnistyka - koronarografię.

 • koronawirus

  Koronawirus jest to zmora obecnego świata. Jego pojawienie się sprawiło, że cały świat zatrzymał się i trudno jest dziś normalnie funkcjonować w jego świecie. koronawirusy są z nami od zawsze, ale występujący jako SARS Cov - 2, z pewnością wziął już ogromne żniwo w postaci milionów ludzi. W chwili obecnej stosowane są szczepionki na koronawirusa, aby móc zatrzymać falę jego rozpowszechniania się. Można wybrać odpowiednią szcepionkę, dzięki której przebieg choroby będzie łagodniejszy lub która pozwoli przed chorobą ustrzeć się bardziej. 

 • kredos

  Kredos jest to sklep medyczny, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród odbiorców, zarówno prywatnych, jak również i instytucjonalnych. To miejsce, gdzie można kupic najwyższej jakości urządzenia medyczne, zarówno na potrzeby szpitali, jak również i na własny użytek. W asortymencie znajdują się małe urządzenia, jak ciśnieniomierze, pulsometry, pulsoksymetry czy glukometry, a także i większe, jak aparat ekg, aparaty usg, defibrylatory oraz wszystkie inne, które służą do codziennej diagnostyki, jak również i ratowania pacjentów. 

 • krzesło prysznicowe

  Krzesło prysznicowe jest to specjalne krzesełko, które montowane jest pod prysznicem i skierowane jest ono dla osób niepełnosprawnych. Umycie się mając sparaliżowane nogi, byłoby ogromnym wyzwaniem. Aranżując łazienkę dla potrzeb osób niepełnosprawnych, można wykorzystać właśnie takie krzesełko prysznicowe, aby to mogło spełnić swoje zadania i role. Przeglądając wachlarz ofertowy sklepu medycznego Kredos, z całą pewnością w tym miejscu mozna zakupić różnorodne modele krzesełek, w pełni dopasowanych do potrzeb odbiorców.

 • krzywa cukrowa

  Krzywa cukrowa jest to badanie poziomu glukozy we krwi, na podstawie którego można stwierdzić, czy cukrzyca występuje czy też nie. Jak takie badanie wygląda? Najpierw pobiera się krew na czczo, a następnie wypija się glukozę, którą wcześniej należy zakupić w aptece. Niezbędne jest zabranie ze sobą wody. Następnie wykonuje się drugie pobranie krwi po godzinie od wypicia glukozy i po dwóch godzinach. Dzięki takiej krzywej cukrowej możliwe jest dokładne postawienie lub wykluczenie diagnozy, jaką jest cukrzyca

 • krzywa ekg

  Krzywa EKG jest to zapis EKG, jaki tworzy się w trakcie elektrokardiografii. To właśnie na podstawie stworzonej krzywej, można zdiagnozować wszelkie, pojawiające się nieprawidłowości, by dalej móc je leczyć. Krzywa ekg może być wydrukowana na papierze milimetrowym, przeznaczonym typowo do badań ekg, jak również i w sposób elektroniczny na urządzenie medyczne. Dla wykłgo laika, krzywa ekg niewiele mówi, jednak dla lekarza, stanowi ona podstawę interpretacji wyników. 

 • krzywa insulinowo-cukrowa

  Krzywa insulinowo - cukrowa to specjalne badanie, które pozwala ocenić poziom cukru we krwi, wykrywając tym samym cukrzycę. W sposób szczególny jest on istotny wśród kobiet w ciąży, gdzie przeprowadza się to między 24 a 28 tygodniem życia, a także wśród osób z podejrzeniem cukrzycy. Jak taka krzywa wygląda? najpierw pobierana jest krew na czczo, następnie wypija się glukozę, którą należy zakupić w aptece, by ponownie wykonać badanie krwi po godzinie i po dwóch godzinach od podania specyfiku.

 • ktg

  KTG jest to skrót od badania kardiotokografii, które jest jednym z niezbędnych i podstawowych podczas przebiegu ciąży i samego porodu. Oznacza ono badanie czynności serca płodu, jak również i zapisu czynności skurczowej macicy. Monitorowanie tych parametrów daje możliwość oceny stanu zdrowia dziecka. Dziecko przechodząc przez kanał rodny, ma do wykonania bardzo ciężką pracę. Jeśli częstotliwość skurczy jego serca nie jest odpowiednia, może dojść do niedotlenienia lub do zakażenia wewnątrzmacicznego.

 • ktg w ciąży

  KTG w ciąży jest to jedno z niezbędnych badań, jakie przeprowadza się na poszczególnych etapach ciąży, szczególnie w trzecim trymestrze, jak również i podczas porodu. Zadaniem aparatu KTG jest monitorowanie akcji serca płodu, jak również i czynności skurczowej macicy. Poprzez badanie KTG istnieje możliwość szybkiego wykrycia wszelkich nieprawidłowości, tak, aby szybko zareagować, jeśli tego właśnie wymaga sytuacja. Nowoczesne aparaty KTG są bardzo dokładne i miarodajne w swoich pomiarach. Sklep Kredos poleca pełen ich asortyment.

 • kwasica ketonowa

  Kwasica ketonowa jest to stan, w którym to energia nie produkuje się ze spalania tłuszczów, ale glukozy. Związana jest ona z niedoboru insuliny w organizmie. Ta choroba dotyczy konsekwencji nielczonej cukrzycy lub złego jej leczenia. To stan niebezpieczny dla organizmu, który należy wyleczyć, aby nie doszło do zagrożenia nie tylko zdrowia, ale również i życia cukrzyka. Istotne znaczenie ma dieta, stosowane leki, a także codzienny pomiar glukozy, który możliwy jest poprzez urządzenie do pomiaru cukru,, czyli glukometr.

 • laktator

  Laktator jest to bez wątpienia niezbędnik dla każdej młodej mamy. Okres laktacyjny, szczególnie w pierwszych tygodniach jest bardzo trudny. U jednych kobiet pojawia się brak pokarmu, u innych jest jego nawał. Aby go unormować i mieć nad nim kontrolę, laktatory sprawdzają się w tej roli doskonale. Idealnie służą do odciągania pokarmu, by móc go przechowywać lub by go mieć, gdy trzeba wyjechać, a dziecko ma zostać z kimś innym. Sklep medyczny Kredos poleca w swojej ofercie różnorodne laktatory, w tym laktatory ręczne, jak również i laktatory automatyczne.

 • laktator elektryczny

  Laktator elektryczny jest to urządzenie, dzięki któremu można odciągać pokarm. Jest on bardzo pomocny młodej mamie, która może mieć problem z karmieniem dziecka, która na nawał pokarmu, obolałe sutki lub która z różnych powodów musi wyjechać i zostawić dziecko z kimś innym. Laktatory dostępne na rynku mają różne funkcje i możliwości. Na przykład elektryczny jest najbardziej wygodnym rozwiązaniem, jakie tylko można wybrać, bowiem odciąganie pokarmu jest dużo szybsze, niż w przypadku laktatora ręcznego. 

 • laktator ręczny

  Laktator ręczny jest to urządzenie, które służy do odciągania pokarmu. Dzięki temu można uporać się z nadmierną produkcją mleka w pierwszym okresie, odciągnąć pokarm, gdy trzeba wyjechać czy też chwilowo zrezygnować z karmienia, gdy sutki są zbyt obolałe. Rynek ma do zaoferowania różnorodne laktatory ręczne, które są proste w obsłudze, niezawodne w działaniu, skuteczne w wykorzystaniu,Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne laktatory do codziennego użytku przez młode mamy.

 • lampa zabiegowa

  Lampa zabiegowa jest to niezbędny sprzęt, który znajduje się na każdej sali operacyjnej. Został on w taki sposób zaprojektowany i wykonany, aby zapewniał lekarzom maksymalny komfort i wygodę użytkowania. Na rynku dostępne są różnorodne propozycje takich właśnie lamp, dzięki którym zapewnienie odpowiedniego oświetlenia na sali, nie stanowi żadnego problemu. Dostępne w sklepie medycznym produkty, na pewno są w stanie spełnić potrzeby absolutnie wszystkich odbiorców. 

 • lampy bakteriobócze

  Lampy bakteriobójcze są to specjalistyczne lampy, które jak sama nazwa mówi, służą do niszczenia wszelkich bakterii, jakie znajdują się w otoczeniu. Takie lampy wykorzystywane są przede wszystkim w szpitalach i w innych placówkach medycznych, gdzie kluczowe znaczenie ma czyste, pozbawione bakterii powietrze. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne lampy - sterylizatory, dzięki którym jakość powietrza może zostać zachowana w pełni. Są skuteczne w swoich działaniach i sprawdzają się w swojej roli na długie lata.

 • lampy lekarskie

  Lampy lekarskie są to najwyższej jakości rozwiązania do oświetlenia miejsc w placówkach medycznych. To oświetlenie lekarskie, które może być zastosowane tak naprawdę wszędzie, począwszy od sal operacyjnych, przez sale pooperacyjne, sale szpitalne na oddziałach, po gabinety lekarskie czy same korytarze. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne lampy medyczne, zarówno wiszące, jak również i wolnostojące. Asortyment jest na tyle bogaty, iż z pewnością sprosta on potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom absolutnie wszystkich klientów. 

 • lampy medyczne

  Lampy medyczne jest to najwyższej klasy, doskonałe jakościowo oświetlenie medyczne, które należy zastosować w szpitalach i innych placówkach świadczących usługi medyczne. Takie lampy do szpitala, w sposób szczególny odgrywają istotną rolę na salach operacyjnych i w gabinetach zabiegowych, gdzie doskonała widoczność odgrywa niezwykle istotną rolę. WYbierając lampy medyczne, można sięgnąć zarówno po takie sufitowe, jak również i wybrać lampy medyczne wolnostojące. W tej kategorii produktów wybóre jest bardzo duży i różnorodny.

 • lampy na podczerwień

  Lampy na podczerwień są to specjalistyczne lampy medyczne, które w sposób szczególny znajdują zastosowanie w rehabilitacji. Dzięki promieniowaniu podczerwonemu, można zastosować je na wybrane części ciała, pomagając w wielu kontuzjach, urazach i schorzeniach. Wśród rehabilitantów, takie lampy cieszą się bardzo dużą popularnością i korzysta z nich spory odsetek osób. Są one sprawdzone, cenione i warte uwagi i dla potrzeb szpitali, ale i na własny użytek. 

 • lampy okularowe

  Lampy okularowe są to specjalnie przyrządy, które sprawdzają się doskonale w świecie medycznym. Stanowią one doskonałą alternatywę dla latarek diagnostycznych, jak również i dla lamp medycznych. Mając założoną lampę, można dokładnie sprawdzić badane miejsce, mając przy tym wolne ręce. Są to praktyczne przyrządy, które w swoim wyposażeniu powinien posiadać każdy lekarz. Wśród dostępnego oświetlenia medycznego, na pewno lampa okulistyczna to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku. Sklep medyczny Kredos poleca pełen asortyment lamp lekarskich.

 • laryngoskop

  Laryngoskop jest to wziernik krtaniowy, będący rodzajem instrumentu, który służy dokładnemu obejrzeniu krtani. Dzięki niemu można postawić diagnozę, jak również i ułatwić sobie założenie rurki intubacyjnej. Takie urządzenie składa się między innymi z rękojeści, którą tworzy bateria i łopatka ze światłowodem. Łopatka może być prosta lub zakrzywiona w zależności od wybranego modelu. Na rynku dostępne są różnorodne laryngoskopy, które znajdują się w ofercie sklepu medycznego Kredos.

 • laser wysokoenergetyczny

  Laser wysokoenergetyczny jest to urządzenie, które emituje spójne, jak również i monochromatyczne światło laserowe. Dociera ono do skóry, by w tkance wywołać falę fotomechaniczną. W jaki sposób taki laser się stosuje? Ma on na celu pobudzić wolne zakończenia nerwowe, jak również i poszczególne receptory bólu. Największym fenomenem lamp wysokoenergetycznych jest to, że działają one praktycznie natychmiast. W sklepie medycznym Kredos znajdują się różnorodne modele tych właśnie lamp.

 • latarka diagnostyczna

  Latarka diagnostyczna jest to urządzenie przydatne każdemu lekarzowi, zarówno interniscie, jak również i z konkretną specjalizacją. Taki produkt cieszy się bardzo dużą popularnością i bez wątpienia dokonując jego zakupu, należy postawić na ten najlepszy. Dzięki podświetleniu LED możliwe jest dokładne sprawdzenie miejsca badanego, czy to chodzi o stan gardła czy też zranionej skóry. Sklep medyczny poleca różnorodne latarki diagnostyczne do lekarzy wszystkich specjalizacji.

 • leczenie arytmii

  Leczenie arytmii uzależnione jest tak naprawdę od rodzaju zaburzenia serca, jak również i od rozwoju samej choroby. U każdej osoby, u której stwierdzone zostaje poprzez EKG serca zaburzenie rytmu, konieczna jest opieka kardiologiczna i indywidualnie dobrany plan leczenia. Inaczej to będzie wyglądało w przypadku bradykardii, a inaczej, jeśli w grę wchodzi tachykardia. Podstawą jest znalezienie przyczyny arytmii, by na tej podstawie móc rozpocząć odpowiednie leczenie. 

 • leczenie bólu

  Leczenie bólu to zastosowanie różnorodnychy technik i metod terapii, w których to kluczowe znaczenie ma taka praca ciałem, by przyniosła ona ulgę w bólu i pozwoliła danej osobie dobrze funkcjonować. U każdego ból ma inną siłę, natężenie i inaczej go odczuwa. Nie ma jednak wątpliwości, iż ból potrafi sprawić, iż nasze codzienne funkcjonowanie stanie się problemem. Terapia leczenia bólem jest często jedynym sposobem na to, by móc prawidłowo funkcjonować. 

 • leczenie trądziku

  leczenie trądziku jest to bardzo żmudny i długi czas, w którym należy postawić na duże pokłady cierpliwości i samozaparcia. Niestety, ale nie ma magicznego leku, który pozwoliłby pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Na proces leczenia wpływ ma wiele elementów, w tym stosowanie odpowiednich kosmetyków, regularne oczyszczanie twarzy, pozbywanie się nadmiaru sebum, ale i stosowanie leków zleconych przez dermatologa, picie dużej ilości wody czy też unikanie w diecie niektórych produktów. 

 • lokówka

  Lokówka jest to urządzenie eektroniczne z pomocą którego można stworzyć piękne loki, niczym u kobiet z pierwszych okładek gazet. Takie urządzenie jest niezbędnym do stylizacji włosów. Lokówki znajdują się w wyposażeniu salonów fryzjerskich, ale stawia na nie również i wielu z nas, na prywatny użytek. Dzięki takim urządzeniom, można wyglądać perfekcyjnie, z nienaganną fryzurą każdego dnia, bez względu na porę i okazję. Sięgając po odpowiednia lokówkę, wykonanie loków nie musi być absolutnie żadnym problemem, a efekt końcowy na pewno będzie zdumiewał.

 • lusterko

  Lusterko to bez wątpienia taki atrybut, szczególnie ceniony przez kobiety, który stanowi niezbędnik podczas codziennej pielęgnacji. Lusterka mogą występować w różnej wielkości. Można powiesić je na ścianie, postawić jako produkt wolnostojący, jak również i włożyć do torebki. Wybór luster jest naprawdę ogromny. Dużą popularnością cieszą się lustra kosmetyczne i lustra medyczne, które dodatkowo posiadają podświetlenie, jak również i lupę. Wybierając ten asortyment produktów, na pewno warto wybrać to, co okaże się być idealne. 

 • mankiet ciśnieniomierza

  Mankiet ciśnieniomierza jest to jedna z części ciśnieniomierza, którą zakłada się na rękę, aby dokonać pomiarów ciśnienia. W sposób automatyczny lub za pomocą pompki ręcznie pompuje się go do określonej wartości, a następnie puszczając, dokonywany jest pomiar. W zależności od modelu ciśnieniomierza wybrać można odpowiedni mankiet, jeśli na przykład ten w ciśnieniomierzu uległ zniszczeniu lub konieczny jest zakup następnego. Mankiety ciśnieniomierza dostępne są w wielu rozmiarach, w wersji dla dzieci i dla dorosłych. 

 • masaż antycelulitowy

  Masaż antycellulitowy jest to specjalny rodzaj zabiegu, który polega na masowaniu wybranych części ciała i wykorzystywaniu odpowiednich technik, aby móc pozbyć się skórki pomarańczowej i nielubianego przez wszystkie kobiety cellulitu. W zależności od salonu kosmetycznego, ten ma do zaoferowania swoim klientom różnorodne rodzaje zabiegów, zarówno ręcznych, w tym na przykład z bańką chińską, jak również i przy wykorzystaniu różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, które potrafią ukazać bardzo dobre efekty. Kluczowe znaczenia ma odbycie serii zabiegów, by zobaczyć efekt.

 • masaż BOA

  Masaż BOA jest to jeden z rodzajów masażu uciskowego, który to wykonuje się za pomocą specjalnego aparatu. Ten działa w formie uciskowej, powodując doskonale przeprowadzony drenaż limfatyczny. W trakcie takiego masażu, następuje pneumatyczny ucisk, gdzie wykorzystywana jest przesuwająca się fala uciskowa, która idzie od dołu, ku górze. Takie masaże BOA oferują różnego rodzaju ośrodki zajmujące się poprawą figury, jak również i zapewnieniem pacjentom odpowiedniego przepływu limfy. Urządzenie do BOA jest niezawodne w swoim działaniu. 

 • masaż ciała

  Masaż ciała jest to masowanie ciała różnorodnymi technikami, w zależności od problemu, z jakim pacjent się zmaga. W kosmetologii najczęściej stosowanym jest masaż relaksacyjny. Wystarczą tutaj świeczki z nutami zapachowymi, odpowiedni olejek, a także wiedza masażysty, który sprawi, że ciało się relaksuje, a mięśnie zyskują prawdziwe odprężenie. Drugim rodzajem jest masaż leczniczy, w którym to stosuje się w zależności od miejsca bólu i problemu pacjenta odpowiednie techniki masowania, tak, aby przyniosły one pożądany skutek. 

 • masaż limfatyczny

  Masaż limfatyczny jest to inaczej drenaż limfatyczny, który stanowi jeden z zabiegów fizjoterapeutycznych, jak również i coraz częściej kosmetologicznych. Dzięki niemu możliwe jest usprawnienie krążenia limfy, dzięki czemu można zapobiec powstawaniu wielu chorób, związanych z obrzękami zastoinowymi, zapalnymi, jak również i chłonnymi. Co więcej, masaż limfatyczny pozwala uzyskać także doskonały wygląd skóry, bez skórki pomarańczowej i mało estetycznych zmian

 • masaż stóp

  Masaż stóp jest to forma relaksu, jak również i odprężenia dla dla organizmu, która pozwala stopom zyskać ulgę. Dzięki takiemu masażowi można dać stopom ulgę, które są każdego dnia narażone na bardzo duże obciążenie i trudne warunki. Do masażu stóp idealny może okazać się masażer do stóp, jak również i masaż ręczny, w zależności od tego, czego osoba masowana oczekuje. Każdy może dać ulgę i ogromną przyjemność dla tych części ciała. Doskonale sprawdza się także wanienka do hydromasażu stóp

 • masaż w domu

  Masaż w domu to możliwość wykonania zabiegu na ciało, bez konieczności korzystania z usług gabinetu masażu. Aby móc taki masaż wykonać w warunkach domowych, można wybrać tutaj dwie opcje. Z jednej strony masaż manualny, a więc z wykorzystaniem ludzkich rąk, drugi masaż z użyciem odpowiednich urządzeń do masażu. W zależności od miejsca masowania, taki można wykonać samodzielnie lub z pomocą innej osoby. Dużą popularnością cieszą sie masażery, które redukują cellulit, są ulgą dla mięśni i relaksem dla osoby masowanej.

 • masaż w wodzie

  Masaż w wodzie jest to jedna z form masażu, którą jak sama nazwa mówi przeprowadza się w wodzie. W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenia, dzięki którym masowana jest określona część ciała. Takie masażery wodne często znajdują się w ośrodkach rehabilitacyjnych i sanatoriach,stanowiąc doskonałą ulgę dla mięśni. Wybierając odpowiedni masażer do wody, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, tak, aby znaleźć najlepszy z możliwych produkt, który będzie i skuteczny i przede wszystkim bezpieczny w użytkowaniu.

 • masażer

  Masażer jest to urządzenie elektroniczne, które ma wszechstronne rozwiązanie i z którego korzysta duża grupa odbiorców. To produkt, dzięki któremu masaż może przynieść prawdziwą przyjemność i relaks, ale także ulgę na obolałe mięśnie. W zależności od wyboru odpowiedniego masażera, wybrać można różnorodne stopnie intensywności, co sprawia, że działa on relaksująco lub leczniczo. Sklep medyczny Kredos posiada w swojej ofercie różnorodne masażery i na prywatne potrzeby i na potrzeby firm oferujących masaże.

 • maseczka covid

  Maseczka COVID jest to maseczka ochronna, która stanowi bardzo dobre zabezpieczenie przed zarażeniem się koronawirusem, ale i przed rozpowszechnianiem go dalej. Taka maseczka ochronna przed koronawirusem ma za zadanie zatrzymać skalę zarażeń, która niszczy świat i całkowicie nie daje nam normalnie funkcjonować. Warto nosić maseczki, nie bagatelizując tego, czym COVID - 19 jest. Istotne jednak znaczenie oprócz samego jej zakupu ma również i prawidłowy sposób jej zakładania - na usta i na nos! 

 • maseczka medyczna

  Maseczka medyczna jest to najwyższej jakości maska filtrująca z zaworami, oznaczona jako FFP3. Jest ona niezbędna do ochrony przed wirusami i innymi patogenami, które mogą być szkodliwe dla organizmu. W sposób szczególny ma ona ogromne znaczenie, jeśli w grę wchodzą oddziały zakaźne, gdzie dominującym jest koronawirus. Maseczki medyczne dostępne są w ofercie sklepu medycznego Kredos, stanowiąc niezbędny dodatek w codziennym funkcjonowaniu, aby się nie zarazić i aby nie zarażać.

 • maseczka ochronna

  Maseczka ochronna jest to obowiązkowy dziś dodatek, z jakiego korzystamy każdego dnia. Jej zadaniem jest ochrona przed rozprzestrzenianiem się wirusów. Na rynku dostępne są różnorodne maseczki ochronne. Inne można zakupić przez lekarzy, którzy najbardziej narażeni są na zarażenie się chorobą czy przenoszeniem jej na innych pacjentów, ale i wybrać można klasyczne maski ochronne, które dostępne są w aptece na prywatny użytek. Czy chronią? Z pewnością minimalizują ryzyko zarażenia się i rozpowszechniania dalej chorób. SKlep medyczny Kredos zaprasza po ten asortyment produktów.

 • maska chirurgiczna

  Maska chirurgiczna jest to medyczna maska na twraz, którą noszą pracownicy służby zdrowia podczas wykonywania zabiegów i operacji chirurgicznych. Czy różnis się ona od takiej tradycyjnej maski ochronnej, jaką możemy kupić w aptece? Tak, bowiem składa się ona z trzech warstw, określona jest jako FFP3 i mają one największą skuteczność, jeśli chodzi o ochronę. Sklep medyczny Kredos poleca w swojej ofercie różnorodne maski chirurgiczne FFP3 na potrzeby wszystkich pracowników medycznych pracujących w służbach zdrowia.

 • maska filtrująca

  Maska filtrująca jest to produkt, który jest w stanie zatrzymać blisko 99% cząstek, w tym bakterii, wirusów i innych szkodliwych pyłów. Maski filtrujące występują w trzech wersjach: FFP1, FFP2 i FFP3. Te trzecie skierowane są dla personelu medycznego, z kolei pierwsze i drugie mogą być wykorzystywane przez wszystkich. Maski ochronne stanowią w dzisiejszych czasach niezwykle cenne rozwiązanie, szczególnie w dobie koronawirusa. Sklep medyczny Kredos poleca w swojej ofercie różnorodne maski.

 • maszynka do golenia

  Maszynka do golenia jest to niezbędnik każdego mężczyzny, ale również i samej kobiety. Dawniej kojarzył się jedynie z goleniem zarostu, dziś z kolei używany jest to usuwania owłosienia z każdej części ciała. Na rynku dostępne są różnorodne maszynki do golenia, które różnią się sposobem golenia, intensywnością i dodatkowymi funkcjami. Wystarczy spojrzeć na parametry i funkcje takich golarek, aby móc wybrać dla siebie jak najlepszą. Oczywiście różnią się one między sobą ceną, w zależności od ich funkcjonalności.

   

 • mata masująca

  Mata masująca to prawdziwy hit na rynku, jaki co roku wybiera szeroka grupa odbiorców. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala uzyskać relaks, przyjemność dla ciała i duszy, a także odprężenie dla mięśni. Wystarczy na taką matę usiąść lub się położyć w zależności od wybranego modelu, a wtedy włączając odpowiednie stopnie intensywności, można uzyskać dla ciała to, co najlepsze. Maty masujące dostępne są w ofercie sklepu medycznego Kredos

 • mata rozgrzewająca

  Mata rozgrzewająca jest to innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród osób borykajacych się z różnego rodzaju bólami reumatycznymi. Została ona w taki sposób zaprojektowana, by zapewnić maksimum przyjemności i komfotu z jej korzystania. Do wyboru klientów są różnorodne maty rozgrzewajace, dzięki którym można wyeliminować wszelkie nerwobóle, odczuwając przy tym bardzo przyjemne ciepło. Wybierając matę, należy zwrócić uwagę na jej jakość, jak również dobrą cenę i maksimum możliwości jej wykorzystania

 • miażdżyca

  Miażdżyca jest to choroba tętnic, która prowadzi do ich zwężania, co w konsekwencji powoduje przepływ niewystarczającej ilości krwi przez tętnice. Za miażdżycę odpowiedzialne są blaszki miażdżycowe, które tworzą się z cholesterolu. To właśnie te blaszki wyrastają ze ściany tętnicy, doprowadzając do niedokrwienia. Działanie takie sprawia, że następuje niedotlenienie określonych narządów, w zależności od tego, czego miażdżyca dotyczy. Kluczowe znaczenie ma zdrowy tryb życia i profilaktyka

 • Mierzenie cholesterolu

  Mierzenie cholesterolu daje możliwość sprawdzenia, czy uzyskany wynik mieści się w normach. Urządzeniem do tego służącym jest glukometr, który wykorzystywany jest przede wszystkim do pomiaru stężenia glukozy, ale również i kwasu moczowego oraz cholesterolu. Aparat do mierzenia cholesterolu sprawdza się wśród wszystkich osób, którym zależy na kontroli swojego stanu zdrowia. W sposób szczególny polecany jest on cukrzykom. Takie urządzenia medyczne można kupić w sklepie kredos.

 • Mierzenie cukru w domu

  Mierzenie cukru w domu, to możliwość samodzielnej kontroli poziomu cukru we krwi, dzięki urządzeniu do jego mierzenia, które nazywane jest glukometrem. Takie urządzenie posiada specjalną igiełkę, która nakłuwa opuszek palca, a takze i paski, na których musi znaleźć się kropla krwi. Dzięki temu niemal w kilka sekund otrzymać można wynik. Glukometry w różnorodnej ofercie, dostępne są w w sklepie medycznym Kredos, w którym to każdy może wybrać dla siebie odpowiedni model. 

 • migotanie komór

  Migotanie komór jest to inaczej zatrzymanie akcji serca. To sytuacja, która zagraża życiu pacjenta, bowiem jeśli nie zostanie udzielona syzbko odpowiednia pomoc, nie ma możliwości ratunku. Migotanie komór polega na szybkiej kurczliwości włókien mięśnia komór serca i nieskoordynowanym rytmie, bez przepływu krwi w tętnicach, w tym także mózgowych, co może doprowadzić i do trwałych, nieodwracalnych zmian i do śmierci. To zaburzenie rytmu sercca, gdzie następuje zatrzymanie krążenia krwiPierwsza pomoc odgrywa tutaj wartość nadrzędną.

 • migotanie przedsionków

  Migotanie przedsionków jest to rodzaj zaburzenia rytmu serca, będący rodzajem arytmii serca, która polega na szybkich i jednocześnie nieregularnych skurczach przedsionków serca, które wynoszą od 350 do 700/min. Kiedy następuje migotanie przedsionków, te nie kurczą się, co sprawia, że zalega w nich krew i to dalej prowadzi do tworzenia się skrzeplin. Z pewnością nie jest to stan bezpieczny, dlatego też wymaga szybciej reakcji pracowników medycznych. EKG serca pozwala dokonać sprawdzenia nieprawidłowości. 

 • migrena

  Migrena jest to bardzo silny ból głowy, na który ciężko jest znaleźć odpowiednie leki. Osoby walczące z migreną, bardzo często mimo licznych badań, nie znają przyczyny jej występowania. U jednych może więc być związana z pogodą, u innych występuje niezależnie, na przykład przy zmianie pogody, przy zmianie ciśnienia. Ta podstępna choroba bardzo często uniemożliwia normalne funkcjonowanie, prowadząc nawet do stanów depresyjnych. Ataki migreny są tak silne, że problemem może być rozmowa, słońce padające za szyby i inne czynniki.

 • mikrodermabrazja

  Mikrodermabrazja jest to zabieg pielęgnacyjny w zakresu kosmetologii, który polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka poprzez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Jest to inaczej mikropeeling kontrolowany, stanowiący jedną z metod mechanicznego złuszczania naskórka. Wśród zabiegów kosmetologicznych, z całą pewnością ten cieszy się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród kobiet. Chcąc poprawić wygląd skóry, pozbyć się defektów związanych z trądzikiem i zmianami skórnymi, na pewno mikrodermabrazja jest doskonałym wyborem. 

 • monitorowanie snu

  Monitorowanie snu jest to możliwość kontrolowania i analizowania całości faz snu, jaka ma miejsce podczas naszego zaśnięcia. Bardzo wiele osób ma problem z zasypianiem, wielu często się budzi. Są też tacy, którzy w ogóle nie mogą wejść w głęboką fazę snu. Poprzez monitorowanie takiego snu z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń, można przeanalizować taki sen i na tej podstawie wyciągnąć konkretne wnioski. Często analiza snu jest pomocna lekarzom przy podejmowaniu odpowiednich form leczenia paacjentów, majacych problem ze snem

 • na ciśnieniomierzu wychodzi arytmia

  Na ciśnieniomierzu wychodzi arytmia - wtedy, gdy ciśnienie tętnicze krwi wynosi więcej lub mniej, niż wskazują normy ciśnienia. Każdy z nas powinien posiadać w domu ciśnieniomierzCiśnienie  jest bowiem jednym z parametrów życiowych, jakie mają ogromne znaczenie dla prawidłowej pracy całego organizmu i jego funkcjonowania. Arytmii ciśnienia nie można bagateliować, bowiem zarówno za wysokie ciśnienie, jak również i za niskie ciśnienie nie jest bezpieczne dla organizmu. 

 • na czym polega badanie holtera

  Na czym polega badanie Holtera?  Badanie to jest formą ekg serca, jednak badającą czynność elektryczną rytmu serca przez 24 godziny na dobę. W czasie takiego badania, pacjent musi wykonywać wszelkie te czynności, jak do tej pory, wraz z dokonywaniem zapisów w dzienniku, tak, aby podczas interpretacji wyników, lekarz mógł postawić trafną diagnozę. Istotne w badaniu jest to, aby zgłosić się na jego założenie i ściągnięcie w wyznaczonym terminie. 

 • na której ręce mierzyć ciśnienie tętnicze

  Na której ręce mierzyć ciśnienie tętnicze? Zaleca się, aby robić to na prawej ręce, bowiem tam ciśnienie jest wyższe, niż na ręce lewej, stąd też można mieć nieco bardziej przybliżony obraz względem ciśnienia krwi. W zależności od ciśnieniomierza, ten należy nałożyć na nadgarstek lub na ramię prawej ręki, a następnie włączając go, dokonać odpowiedniego pomiaru. Jeśli ciśnienie jest za wysokie, wówczas należy pomiar powtórzyć i w razie potrzeby - zareagować, wybierając się do lekarza.

 • na której ręce powinno się mierzyć ciśnienie

  Na której ręce powinno się mierzyć ciśnienie? Wiele osób ma problem z tym, gdzie należy założyć ciśnieniomierz, aby pomiar był miarodajny. Tak naprawdę, zarówno na jednej, jak również i na drugiej, da nam przybliżony wynik, jednak zazwyczaj na prawej ręce ciśnienie tętnicze jest wyższe, stąd zaleca się wykonywanie pomiaru właśnie na niej. Dzięki temu bowiem istnieje większa pewność, iż przeprowadzony pomiar jest prawidłowy. 

 • nadciśnienie

  Nadciśnienie jest to stan chorobowy, w którym ciśnienie tętnicze krwi wynosi więcej, niż 130/90Oczywiście jednorazowy wynik nie świadczy od razu o chorobie, bowiem może on wynikać ze zdenerwowania czy z podekscytowania, ale jeśli wynik powtarza się przez kilka dni, wówczas jest problem i należy do zdiagnozować. Leczenie nadciśnienia zawsze dobierane jest indywidualnie do każdego pacjenta. Niezbędną rolę odgrywa jedynie ciśnieniomierzcodzienny pomiar ciśnienia

 • nadciśnienie tętnicze

  Nadciśnienie tętnicze jest to choroba układu krążenia, która objawia się zbyt wysokim ciśnieniem krwi, powyżej normy. W przypadku nadciśnienia, wynosi ono od 140/90 mmHg. Ta choroba zaliczana jest do cywilizacyjnych i zmaga się z nią z roku na rok coraz większa ilość osób. Niezbędną rolę odgrywa ciśnieniomierz i codzienny pomiar ciśnienia krwi. Duże znaczenie ma także zmiana stylu życia - zdrowa dieta, aktywność fizyczna, odpowiednia dawka snu. W wielu przypadkach niezbędne jest leczenie farmakologiczne. 

 • nadciśnienie tętnicze w ciąży

  Nadciśnienie tętnicze w ciąży zdarza się stosunkowo często, jednak nie ma ono zazwyczaj powodu do paniki, gdyż jest to sytuacja normalna. Jeśli więc ciśnieniomierz wskazujew ciśnienie nieznacznie ponad normę, jest to jak najbardziej stan normalny. W sytuacji jednak, gdy to ciśnienie jest dużo ponad normę, wciąż rośnie i nie można go zbić, wówczas niezbędna jest szybka interwencja. Na pewno kluczowe znaczenie ma unikanie stresu, dużo odpoczynku, zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna, a więc zdrowy tryb życia.

 • nadwaga

  Nadwaga jest to stan, w którym BMI pacjenta jest wyższe, niż wskazują na to normy. Masa ciała osiąga takie wartości, które mieszczą się ponad obowiązującymi normami. Szybko prowadzi ona dalej do otyłości. Za nadwagę odpowiedzialne są przede wszystkim niewlaściwe nawyki żywieniowe, ale również i nieodpowiednia dawka ruchu, a często także i różnego rodzaju choroby. Warto kontrolować wagę ciała przy użyciu dokładnej wagi, a następnie reagować, jeśli wynik zaczyna być zbyt wysoki. Nadwaga prowadzi i do zmiany wyglądu, mniejszego poczucia wartości siebie oraz do licznych chorób.

 • napełnianie butli z tlenem medycznym

  Napełnienie butli z tlenem medycznym jest niezbędne, gdy ten już się skończy. Zarówno same butle, jak i tlen medyczny dostępne są w aptekach i hurtowniach medycznych, jednak większość placówek medycznych stawia na ich napełnianie. W zależności od objętości butli, może ona pomieścić określoną ilość tlenu. Kontrolowanie stanu obecności tlenu w butli jest niezwykle ważne i istotne, tak, aby w momencie, gdy jest ten pierwiastek bardzo potrzebny, można było go podać.

 • naturalne obniżenie ciśnienia krwi

  Naturalne obniżenie ciśnienia krwi, to sposób na to, jak je obniżyć bez podawania leków. Co więc należy zastosować? Na pewno warto postawić na zdrowy styl życia, a więc aktywność fizyczna, zdrowa dieta, mniej stresu, odpowiednia ilość snu. Produktami, które są sprawdzone przy walce z wysokim ciśnieniem są: czosnek, gorzka czekolada, płatki kukurydziane, wędliny czy pieczywo. Wysokie ciśnienie jest niebezpieczne, dlatego też najważniejsze jest to, aby je obniżać. 

 • nauka chodzenia

  Nauka chodzenia dotyczyć może dwóch przypadków. Z jednej strony mamy do czynienia z małymi dziećmi, które około pierwszego roku życia stawiają pierwsze kroki. Tutaj najważniejsze jest to, aby nie przyspieszać tego procesu, ale żeby dziecko samodzielnie ruszyło ze stawianiem pierwszych kroków. W drugim przypadku mamy do czynienia z nauką chodzenia po ciężkich, przebytych chorobach, gdzie pacjent na nowo uczy się stawiania pierwszych kroków Pomocne są tutaj ,,balkoniki", a także specjalne sprzęty w formie ustawionych szyn, które są pomocne przy nauce chodzenia na nowo.

 • nawilżacz

  Nawilżacz jest to specjalne urządzenie, które służy do nawilżania powietrza w pomieszczeniach, w których jest ono zbyt suche. Dzięki nim można cieszyć się odpowiednią wilgotnością w domu, w mieszkaniu czy w biurze. Na rynku dostępne są trzy rodzaje nawilżaczy powietrza: ewoaporacyjne, ultradźwiękowe i parowe. Sklep medyczny Kredos poleca w swojej ofercie różnorodne nawilżacze powietrza, dostępne w różnych cenach, w zależności od potrzeb odbiorców. Istotne jest to, aby był taki sprzęt cichy, niezawodny i trwały. 

 • nawilżacz beurer

  Nawilżacz Beurer jest to najwyższej klasy urządzenie do poprawy wilgotności w pomieszczeniu. Zbyt suche powietrze w domu sprawia, że cierpi na tym przede wszystkim układ oddechowy. Aby móc się przed tym ochronić, nawilżacze powietrza stanowią najlepszą z możliwych do wyboru opcję. To, co na pewno wyróżnia markę Beurer to cicha jego praca, skuteczne działanie i zadowolenie na lata. Sklep medyczny Kredos poleca w swojej ofercie różnorodne nawilżacze powietrza Beurer, z których z pewnością zadowolony będzie każdy odbiorca. 

 • nawilżacz ewaporacyjny

  Nawilżacz ewoporacyjny jest to inaczej urządzenie dyfuzyjne, które wykorzystuje proces naturalnego odparowywania wody, a więc ewaporacji. Takie urządzenie posiada wiatrak, który to wymusza przepływ powietrza przez filtr nawilżający lub obrotowe dyski. Wśród dostępnych produktów, ten właśnie cieszy się bardzo dużą popularnością i na niego właśnie stawiają klienci. W sklepie medycznym Kredos, znajdują się różnorodne nawilżacze powietrza, spośród których można wybrać dla siebie ten najlepszy.

 • Nawilżacz ewaporacyjny, ultradźwiękowy i parowy

  Nawilżacz ewaporacyjny, ultradźwiękowy i parowy - to trzy rodzaje nawilżaczy powietrza, jakie można zakupić w ofercie sklepu medycznego Kredos. Każde z dostępnych rozwiązań cieszy się bardzo dobrą opinią klientów, posiada wiele funkcji i możliwości, a sama kwestia zyskania większej wilgotności, nie stanowi tutaj absolutnie żadnego problemu. Bez wątpienia chroniąc swój układ oddechowy przed chorobami, ale i organizm przed złym samopoczuciem, na pewno obecność nawilżacza w domu, odgrywa wartość nadrzędną.

 • nawilżacz parowy

  Nawilżacz parowy jest to najczęściej wybierany i najbardziej popularny z nawilżaczy, który jest tanim urządzeniem służącym do poprawiania wilgotności w pomieszczeniach, w których taka wilgotnośc jest zbyt niska. Działa on na zasadzie podgrzewania wody, pod wpływem czego wytwarza się para wodna. W ofercie sklepu medycznego Kredos dostępne są różnorodne nawilżacze parowe, któe cechuje trwałość, solidność, a do tego atrakcyjna cena i skuteczne ich działanie. Suche powietrze szkodzi zdrowiu, dlatego należy o to zadbać.

 • nawilzacz powietrza

  Nawilzacz powietrza jest to urządzenie, które służy do nawilżenia powietrza wtedy, gdy jest ono zbyt niskie, co zdarza się szczególnie w okresie grzewczym. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni rodzaj nawilżacza, tak, aby ten spełniał swoje zadania najlepiej, jak to możliwe. Najbardziej popularne są nawilżacze parowe. Najnowocześniejsze z kolei to nawilżacze ultradźwiękowe, które działają skutecznie i które są bardzo ciche w swojej pracy. W sklepie medycznym Kredos znajdują sie różnorodne nawilżacze powietrza. 

 • nawilżacz powietrza ewaporacyjny czy ultradźwiękowy,

  Nawilżacz powietrza ewaporacyjny czy ultradźwiękowy - z pewnością wielu zadaje sobie takie właśnie pytanie. Jeszcze do niedawna dużą popularnością cieszyły się nawilżacze ultradźwiękowe, jednak dziś coraz większa grupa klientów sięga po nawilżacze ewoporacyjne, które uważane są za dużo lepsze, gdzie ewoporacja przynosi zamierzone efekty i pełną skuteczość w kwestii nawilżania powietrza. Oferta sklepu Kredos oferuje różnorodne nawilżacze powietrza w bardzo atrakcyjnych cenach.

 • nawilżacz ultradźwiękowy

  Nawilżacz ultradźwiękowy jest to doskonałej jakości urządzenie, które do swojej pracy używa ultradźwiękowego nebulizatora, emitując chłodną mgiełkę. Takie urządzenia są tanie, ciche, a do tego z racji, iż nie nagrzewają się, są energooszczędną. To, o czym warto tutaj pamiętać to fakt, że aerozolizują nie tylko samą wodę, ale również bakterie czy wszelkie minerały, a więc to jest ich dużą wadą. Wybierając taki nawilżacz należy zwrócić uwagę na produkt warty wydania na niego pieniędzy. Taki na pewno można znaleźć w ofercie sklepu medycznego Kredos.

 • nawilżanie powietrza

  Nawilżanie powietrza odgrywa niezwykle ważną rolę, jeśli w grę wchodzi zdrowie dla układu oddechowego, dla dobrego snu i ogólnego samopoczucia. Bez wątpienia kluczowe znaczenie ma utrzymanie odpowiedniego poziomu, dla samego komfortu i jakości życia. Jeśli powietrze w domu jest zbyt suche, a tak zazwyczaj jest w okresie zimowym, gdzie działa ogrzewanie, wówczas doskonale sprawdzają się nawilżacze powietrza, dzieki którym odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach może być zachowany.

 • nawilżanie powietrza domowymi sposobami

  Nawilżanie powietrza domowymi sposobami, to przede wszystkim stosowanie rozwiązań, dzięki którym można poprawić jakość powietrza w danej przestrzeni. U większości osób, szczególnie w okresie zimowym, powietrze jest bardzo suche. Domowe sposoby na jego poprawę to:

  - wprowadzenie roślin zielonych

  - wilgotne ręczniki na kaloryferach

  - własnoręcznie zrobione nawilżacze powietrza

 • nebulizator

  Nebulizator jest to urządzenie, które służy do nebulizacji. Dzięki niemu możliwe jest podanie pacjentowi leków w formie rozpylonej mgiełki poprzez inhalację przez usta, przeez rurkę intubacyjną lub otwór tracheotomijny do układu oddechowego. Inhalator do nebulizacji w sposób szczególny polecany jest dla dzieci, jako alternatywa dla tradycyjnego podawania leków i antybiotyków. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne nebulizatory, jakie z całą pewnością okażą się być doskonałym wyborem dla wszysstkich odbiorców.

 • Nebulizator dla dzieci

  Nebulizator dla dzieci jest to urządzenie, dzięki któremu możliwa jest nebulizacja, a więc podanie leku w formie wziewnej. Nebulizatory dostępne są w formie inhalatorów, ale mają do tego dołączony pojemnik na lek. Istotne znaczenie ma to, aby skoordynować wdech wraz z rozpyleniem dawki podawanego leku. W ostatnim czasie, nebulizator dla dziecka, stanowi dużo częściej wybierane rozwiązanie, niż tradycyjne podawanie leków, które niesie za sobą skutki uboczne. 

 • Nebulizator membranowy

  Nebulizator membranowy jest to urządzenie, które cieszy się bardzo dużą popularnością na rynku. Produkt ten jest mały, bardzo cichy w swoim działaniu, a do tego wytwarza bardzo małe cząsteczki leku, co sprawia, że ten dociera niemal w całości w najgłębsze miejsce układu oddechowego. Wybierająąc nebulizatory, na pewno warto zwrócić uwagę na takie urządzenia, bowiem są one w stanie zagwarantować 100% pełnego zadowolenia i satysfakcji wyboru. W sklepie Kredos znajdują się różnorodne nebulizatory dla dzieci i dorosłych

 • Nebulizator z regulacją cząsteczek

  nebulizator z regulacją cząsteczek jest to bardzo dobrej jakości sprzęt, który służy do nebulizacji, a więc jednej z metod podawania leków w formie płynnej, w postaci mgiełki. Takie rozwiązanie cieszy się dużo większą popularnością, niż standardowe podawane leku, które niesie za sobą skutki uboczne. Taki wybór jest w stanie sprostać potrzebom wszystkich odbiorców. Wybierając sklep emdyczny kredos, znaleźć można różnorodne nebulizatory, w tym z taką właśnie regulacją cząsteczek przyjmowanego leku.

 • nerwica serca

  Nerwica serca jest to dolegliwość, która związana jest ze stanem psychicznym danej osoby. To zaburzenie pracy mięśnia sercowego, które objawia się między innymi ostrym bólem w klatce piersiowej, a także dusznościami i kołataniem sercaNerwica wiąże się ze stresem, z silnymi stanami emocjonalnymi, z nerwami, nad którymi jest ciężko zapanować. Aby dokonać sprawdzenia pracy serca, niezbędnymi badaniami jest echo serca przy pomocy USGEKG serca z wykorzystaniem aparatu EKG, czyli elektrokardiografii.

 • neuropatia

  Neuropatia jest to choroba nerwów obwodowych, która ma neurologiczne podłoże. To schorzenie może dotyczyć innej choroby i takie dawać objawy, ale może również i być chorobą samą w sobie. Przyczyną takiej choroby jest uszkodzenie nerwu lub stan zapalny nerwu. Zazwyczaj wraz z wiekiem, zwiększa się prawdopodobieństwo zachorowania na neuropatię. W żadnym wypadku nie można lekceważyć objawów, które są niepokojące. Głównym objawem jest zaburzenie czucia, które powinno od razu zostać podjęte diagnozie.

 • niania elektroniczna

  Niania elektroniczna jest to urządzenie, które stanowi doskonały wybór dla młodych rodziców. Dzięki niemu bowiem można mieć pewność, że w trakcie nieobecności, dziecko jest bezpieczne. Rynek oferuje nam różnorodne nianie elektroniczne. MOżna wybrać prosty model jedynie z dźwiękiem, ale można i wybrać opcję dostępną wraz z kamerką. Sklep medyczny Kredos poleca młodym rodzicom najnowsze gadżety, z którymi codzienna opieka nad dzieckiem, stanowić może dużo większe ułatwienie i co ważne - komfort.

 • niedobór tłuszczów

  Niedobór tłuszczów jest niebezpieczny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Choć wielu z nas stara się ograniczać tłuszcze maksymalnie, w gruncie rzeczy nie jest to dobry pomysł, bowiem zbyt mała ilość tłuszczu może wpłynąć na ogólną pracę organizmu człowieka. Wiele witamin rozpuszczalnych jest w tłuszczach, stąd też ich mała ilość nie pozwoli witaminom odpowiednio się wchłonąć. Oczywiście warto omijać tłuszcze zwierzęce, stawiając na te roślinne, które są bardzo zdrowe.

 • niedociśnienie

  Niedociśnienie jest to stan, w którym ciśnienie skurczowe jest zbyt niskie i wynosi poniżej 100 mmHg. Taki stan występuje u wielu osób naturalnie i nie ma wtedy powodów do paniki, ale i może być on związany z licznymi chorobami, a wtedy juz wymaga odpowiedniej diagnostyki i leczenia. Na pewno istotne znaczenie ma ciśnieniomierz i codzienny pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Dzięki temu można szybko wykryć niedociśnienie i zacząć leczenie, zanim pojawią się poważne w skutkach dla organizmu konsekwencje. 

 • Niedocukrzenie

  Niedocukrzenie jest to stan, w którym poziom cukru we krwi spada do bardzo niskich wartości, powodując stan niebezpieczny dla organizmu. Jest on nazywany hipoglikemią i objawia się nagłym spadkiem siły i energii, osłabieniem organizmu, sennością, bólami i zawrotami głowy, a nawet omdleniami. Niezbędne jest przyjęcie szybko produktu, który ten poziom cukru po prostu podniesie. Glukometr jest urządzeniem, z pomocą którego można w pełni ten poziom kontrolować i natychmiast działać

 • niedokrwienie serca

  Niedokrwienie serca jest to choroba wieńcowa, która związana jest z niewystarczającym dopływem krwi, a tym samym i tlenu do mięśnia sercowego. Skutkiem takiej choroby jest zwężenie tętnic wieńcowych, które związane są z miażdżycą naczyń krwionośnych. Choroba ta jest bardzo niebezpieczna i może ona prowadzić nawet do śmierci pacjenta. Ważny jest zdrowy tryb życia, jak również i regularne badania ekg serca, przynajmniej raz do roku. Aparat ekg jest w stanie wykryć wszelkie w tym zakresie nieprawidłowości.

 • niedomykalność zastawki mitralnej

  niedomykalność zastawki mitralnej jest to wada, która związana jest z cofaniem się krwi do lewego przedsionka w trakcie skurczu lewej komory. W związku z tą wadą następuje wzrost ciśnienia w lewym przedsionku, co dalej prowadzi do jego poszerzenia, a następnie do migotania przedsionków, czyli zaburzenia rytmu skurczów. Taki wsteczny przepływ krwi z lewej komory do lewego przedsionka jest bardzo niebezpieczny, stąd też szybka diagnoza i odpowiednie leczenie odgrywa tutaj wartość nadrzędną. Wykonując USG sercaEKG serca , wykryć można wszelkie nieprawidłowości.

 • niedotlenienie serca

  Niedotlenienie serca, inaczej określane jako choroba niedokrwienna, nazywana chorobą wieńcową, jest to dostarczenie zbyt małej ilości krwi bogatej w tlen do serca.  W ten sposób ten największy mięsień w sercu nie jest odpowiednio dotleniony, co powoduje obumieranie komórek serca.. Bardzo wazne jest to, aby przed takim stanem się chronić, stąd też ważne jest dbanie o swoje zdrowie, prfilaktyka chorób serca, jak również i diagnostyka, aby móc szybko wykryć wszelkie choroby serca, a możliwe jest to poprzez EKG.

 • niedowaga

  Niedowaga jest to stan, w którym BMI jest niższe, niż wskazują na to normy. Bierze się tutaj pod uwagę między innymi wiek, wzrost, jak również i płeć. Jakie są przyczyny niedowagi? Jest to przede wszystkim długotrwałe utrzymujący się ujemny bilans energetyczny lub stan chorobowy. Jeśli dieta redukcyjna trwa zbyt długo, odchudzanie może spowodować, że masa ciała będzie niższa, niż jest to wskazane w normach. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj codzienny pomiar masy ciała poprzez wagę specjalistyczną. 

 • Nieprawidłowe EKG

  Nieprawidłowe ekg jest to wynik, który określa, iż w obrębie pracy serca pojawiają się choroby serca lub zaburzenia rytmu serca. Zapis EKG przedstawia krzywą EKG, poprzez którą lekarz kardiolog może stwierdzić, czy pojawia się problem czy też nie. Jeśli krzywa nie mieści się w odpowiednich normach i pojawiają się konkretne odstępstwa, wówczas widoczne jest nieprawidłowe EKG serca. Obecnie, aparaty ekg działają w najnowszej technologii, a wyniki są niemal w 100% wiarygodne i dokładne.

 • niewydolność oddechowa

  Niewydolność oddechowa jest to upośledzenie czynności układu oddechowego, w którym to organizm z różnorodnych przyczyn, nie może dostarczyć samodzielnie takich ilości tlenu, jakie poszczególnym tkankom i narządom są potrzebne. Co istotne, to oprócz samej kwestii dostarczania tlenu, to także upośledzenie, jeśli chodzi o wydalanie dwutlenku węgla. Niewydolnośc jest stanem niebezpiecznym dla organizmu, stąd też tak ważne jest to, aby znaleźć przyczynę jego występowania i rozpocząć odpowiednie do tego leczenie.

 • niewydolność żylna

  Niewydolność żylna jest to inaczej przewlekła niewydolność żylna, będąca jednym z objawów zastoju żylnego. Związana jest ona między innymi z wstecznym przepływem krwi w żyłach lub też z ich niedrożnością. Najczęściej występuje ona w obrębie kończyn dolnych. Wykonując doppler USG żył można ocenić w pełni stan naczyń krwionośnych, zauważając wszelkie nieprawidłowości. Na pewno niewydolności żylnej nie można bagatelizować, bowiem może się ona przyczynić do wielu poważnych chorób, a nawet i śmierci. 

 • niska temperatura

  Niska temperatura jest to temperatura poniżej 36,6 stopni Celsjusza. Nieznacznie obniżona nie jest niczym złym i nie wymaga ona diagnostyki. Co jest jednak przyczyną niskiej temperatury, która zagraża zdrowiu, a nawet życiu osoby chorej? Zazwyczaj wiąże się ona z hipotermią. Dochodzi do nagłej zmiany temperatury ciała w wyniku zmarznięcia. Taki stan jest bardzo niebezpieczny i jeśli choremu nie zostanie udzielona szybka opieka medyczna, może on umrzeć. 

 • niski puls

  Niski puls jest to arytmia, czyli zaburzenie rytmu serca, w którym bije ono zbyt wolno, a więc poniżej 60 uderzeń na minutę. Taki stan określany jest mianem bradykardii. Bardzo często występuje on u sportowców i jest wówczas czymś naturalnym. Jeśli jednak pojawia się u osób, które ze sportem niewiele mają wspólnego - wymaga leczenia. Ważne jest to, aby wykonać niezbędne badania, w tym ekg serca, na podstawie którego można taką bradykardię potwierdzić i zastosować odpowiednie leczenie.

 • niskie ciśnienie

  Niskie ciśnienie krwi jest to inaczej hipotonia, bądź też niedociśnienie tętnicze. Stan taki określa się w momencie, gdy wartość skurczowego ciśnienia tętniczego krwi jest niższa, niż 100 mmHg. U jednych osób niskie ciśnienie jest dziedziczne i takie występuje na co dzień. Jeśli nie towarzyszą temu żadne objawy, nie trzeba tego leczyć. Jeśli jednak ciśnieniomierz wskazuje zbyt niskie ciśnienie nagle, a do tego pojawiają się niepokojące objawy, jak osłabienie, senność, zmęczenie czy uczucie zbyt wolnej pracy serca, należy działać natychmiast.

 • Niskie ciśnienie u osób starszych

  Niskie ciśnienie u osób starszych jest przypadłością, z jaką zmaga się blisko 70% społeczenstwa po 60 roku życia. Nie jest to stan wymagający interwencji, bowiem w tym okresie, serce pracuje już inaczej i wówczas parametry ciśnienia są zaniżone i nie oznaczają niczego złego. Oczywiście pomiar ciśnienia jest najważniejszy każdego dnia, a do tego stała opieka jak najbardziej też jest wskazana. Jeśli pojawia się jednak złe samopoczucie i objawy, które mogą świadczyć o problemie, wówczas nie można tego bagatelizowć

 • niskie tętno

  Niskie tętno jest to puls, który uwidacznia się w uderzenach serca poniżej 60 na minutę. Takie tętno często jest dziedziczne i dana osoba nie odczuwa z tego powodu żadnego dyskomfortu, więc nie wymaga to leczenia. W przypadku jednak, gdy taki skok tętna następuje nagle i spada poniżej 60 uderzeń, wówczas niezbędne jest już wykonanie badań diagnostycznych i wprowadzenie odpowiedniej formy leczenia. Bez wątpienia EKG serca raz do roku i regularny ppomiar ciśnienia i tętna to elementy nadrzędne.

 • niskorosłość

  Niskorośl  jest to stan, w którym dziecko rośnie zbyt wolno, niż powinno według siatki centylowej. Tak ważne i istotne jest to, aby dokonywać pomiaru wzrostu u dzieci, tak, aby sprawdzać, zarówno czy wzrost mieści się w normach, jak również i czy tempo wzrostu w porównaniu z badaniem wcześniejszym jest odpowiednie. Czasami dziecko od początku jest niższe, niż powinno, a czasami zahamowanie tempa wzrostu następuje dopiero w którymś wieku. Ważne jest więc kontrolowanie tego parametru poprzez badania kilkulatka, gdzie lekarz wykorzystując wzrostomierz dokonuje pomiaru wzrostu

 • non-dipper

  Non dipper jest to przeciwieństwo dipper, a więc jest to nieprawidłowy spadek wartości ciśnienia, kóry jest mniejszy niż 10% porównując noc i dzień w rytmie dobowym. U większości osób, u których normy ciśnienia są prawidłowe i wszelkie aspekty w jego obrębie, nocą ciśnienie jest niższe, niż w dzień i jest to jak najbardziej normalne. Te wahania wynoszą między 10 - 20%. Niestety, ale często są one za niskie i ciśnienie w nocy niemal nie różni się od tego w dzień, stąd też określenie non diper. Na pewno kluczowe znaczenie ma znalezienie przyczyny takiego problemu

 • non-dippers

  Non dippers jest to nieprawidłowy spadek ciśnienia tętniczego krwi. O ile bowiem w przypadku prawidłowej wartości w tym zakresie, spadek powinien wynosić około 10 - 20% w nocy, w porównaniu do dnia, o tyle przy non - dippers ten spadek jest niższy niż 10%. Powodów może być wiele, dlatego też warto to zdiagnozować i sprawdzić, co może być tego przyczyną, tak, aby wprowadzając odpowiednie zmiany, być dippers. 

 • Norma tętna  

  Norma tętna jest inna u każdego człowieka, bowiem uzależniona jest ona od wieku. Zupełnie inne tętno mają noworodki, a inne osoby dorosłe. Jakie jest więc prawidłowe tętno? U noworodków wynosi ono od 85 - 205 uderzeń na minutę, u dzieci między 2 - 10 rokiem życia od 60 do 140 uderzeń na minutę, z kolei u osób dorosłych, normy tętna wynoszą od 50 do 100 uderzeń na minutę. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne pulsometry, ciśnieniomierze, jak również i pulsykometry, które dostępne są w bardzo bogatej ofercie produktów do wyboru.

 • normy cholesterolu

  Normy cholesterolu określają, ile powinno znaleźć się go w organizmie człowieka, aby nie powodował on zagrożenia dla zdrowia, a nawet i życia danej osoby. Całkowity poziom cholesterolu u zdrowego człowieka, nie powinien być wyższy, niż 200 mg/dl. przy czym stężenie dobrego cholesterolu, nie powinno być większe, niż 40 mg/dl, z kolei frakcji LDL, nie powinno być wyższe, niż 115 mg/dl/ Jeśli w grę z kolei wchodzi poziom trójglicerydów, ten nie powinien przekraczać wartości powyżej 115 mg/Dl. Istotne jest kontrolne sprawdzanie tego poziomu

 • normy ciśnienia

  Normy ciśnienia określają, jakie jest prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi. Wartość taką można badać przy użyciu ciśnieniomierza. U dorosłego człowieka, wartość średnia wynosi 120/80 mmHg. W pierwszym przypadku mówimy o ciśnieniu skurczowym, w drugim z kolei przypadku o ciśnieniu rozkurczowy. Jeżeli chodzi o przedział ciśnienia w normach, wynosi ono 90 - 135 mmHg dla ciśnienia skurczowego i 50 - 90 mmHg dla ciśnienia rozkurczowego. Jeśli wartości przy kilku pomiarach są nieprawidłowe, należy rozpocząć diagnostykę i ewentualne leczenie.

 • normy cukru

  Normy cukru to wskazanie, jakie jest prawidłowe stężenie cukru we krwi. Na jego podstawie można dokonać interpretacji wyników i postawić diagnozę. Prawidłowy poziom glukozy wynosi od 70 do 99 mg/dL, czyli od 3,9 do 5,5 mmol/L. W przypadku zaś wyniku poza normą, wartości od 100 do 125 mg/dL określają nieprawidłowy poziom cukru we krwi określany jako stan przedcukrzycowy, z kolei od 126 mg/dL w conajmniej dwóch pomiarach, określa już cukrzycę. W przypadku jej stwierdzenia, kluczowe znaczenie ma bez wątpienia glukometr. 

 • normy pef

  Normy PEF określają, jaki jest szczytowy przepływ wydechowy, a więc jaka jest maksymalna prędkość przepływu powietrza,  jaką można uzyskać podczas wydechu. Parametr ten określany jest często jako PERF. Od czego zależy wysokość tego parametru? Tak naprawdę od wielu czynników, w tym od wielkości płuc, od siły mięśni wydechowych, jak równiez i od średnicy oskrzeli. Dzięki kontroli tego wskaźnika można uchronić się przed rozwojem astmy, wprowadzając stosunkowo wcześnie, odpowiednie leczenie. Do pomiaru PEF służy pikflometr

 • normy pulsu

  Normy pulsu pozwalają określić prawidłowy puls, a więc ilość uderzeń serca na minutę, która osiągnąć powinna wartości między 60 - 100 uderzeń. Jeśli serce bije prawidłowo, wówczas organizm funkcjonuje odpowiednio i nie ma w związku z jego pracą żadnych nieprawidłowości. Jeśli bije nieprawidłowo, pojawiają się arytmie serca, które są niebezpieczne i które wymagają diagnozy poprzez badanie serca EKG, a następnie rozpoczęcie odpowiedniego w tym zakresie leczenia.

 • normy saturacji

  Normy saturacji pozwalają określić, ile wynosi prawidłowa saturacja krwi, czyli Spo2. Jest to jeden z najważniejszych parametrów życiowych, dzięki któremu wiadomo, ile tlenu znajduje się we krwi. Prawidłowa saturacja wynosi od 95 - 99%. Można ją zbadać za pomocą pulsoksymetru, stąd też warto takie urządzenie posiadać i dokonywać regularnych pomiarów. Dzięki kontroli saturacji można uchronić się przed niedotlenieniem organizmu, które może nieść poważne w skutkach konsekwencje. Pulsoksymetry są szczególnie ważne przy COVID - 19

 • normy tętna

  Normy tętna określają, ile powinno wynosić prawidłowe tętno, a więc jaka powinna być ilość uderzeń serca na minutę. Normy tętna wynoszą od 60 - 100 uderzeń na minutę. W przypadku, gdy są one poza normami, mówimy o tachykardii lub bradykardii, a więc o arytmii serca. Ważne jest regularne dokonywanie pomiarów ciśnienia, by sprawdzać ciśnienie i puls, a także raz do roku ekg serca, na podstawie którego  można sprawdzić czynność elektryczną pracy serca i wszelkie pojawiające się nieprawidłowości.

 • normy tętna spoczynkowego

  Normy tętna spoczynkowego, określają, jakie powinno być tętno zanim jeszcze wyjdziemy z łóżka. Im jest ono niższe, tym lepiej dla serca, bowiem dłużej może cieszyć się ono swoją żywotnością i dobrą kondycją. U sportowców tętno wynosi nawet około 40 uderzeń na minutę. Normalnie około 60 - 77 uderzeń. Aby tętno spoczynkowe było jak najniższe, niezbędna jest zdrowa dieta, odpoczynek fizyczna i odpowiednia porcja aktywności każdego dnia. Chcąc długo i zdrowo żyć, należy o tętno spoczynkowe dbać.

 • nowotwór skóry

  Nowotwór skóry jest to zmiana na skórze, która ma postać łagodną lub złośliwą. Występować może ona w różnej formie, o różnej wielkości i szansie na wyleczenie. Przy pojawieniu się jakichkolwiek zmian na skórze, należy natychmiast udać się do dermatologa, który wykorzystując specjalny dermatoskop, będzie w stanie ocenić zmianę i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości, poddać ją diagnostyce. Bez wątpienia nie można bagatelizować zmian skórnych i co ważne, należy zachować bezpieczeństwo przy ekspozycji na słońce.

 • nowowór skóry

  Nowotwór skóry jest to rak skóry, który objawia się występowaniem złośliwej lub łagodnej zmiany na skórze. Może pojawić się już po urodzeniu, ale może również i wystąpić w dowolnym okresie życia. Aby uchronić się przed powstawaniem nowotworu skóry, należy przede wszystkim stosować kremy z filtrem, które pozwalają ograniczyć mocną ekspozycję na słońce. W żadnym wypadku jakichkolwiek zmian nie można bagatelizować, ale poddać ocenie dermatologa. Im szybciej są wykryte, tym większe prawdopodobieństwo skutecznego leczenia

 • Objawy hipoglikemii

  Objawy hiperglikemii są bardzo charakterystyczne. Nie zawsze ludzie łączą je ze spadkiem cukru, ale osoby chore na cukrzycę, doskonale ten stan znają. Do głównych objawów zalicza się między innymi: osłabienie organizmu, chroniczne zmęczenie, senność, drżenie mięśni, a także mdłości prowadzące wręcz do wymiotów, bóle i zawroty głowy, omdlenia. Mając glukometr można ten poziom w pełni kontrolować, by nie dopuścić do zbyt mocnego spadku cukru. Warto o tym pamiętać! 

 • obrzęk limfatyczny

  Obrzęk limfatyczny, określany inaczej jako obrzęk chłonny, jest to obrzęk skóry i tkanki podskórnej. Przyczyną jego powstawania jest gromadzenie się limfy, czyli chłonki w przestrzeniach międzykomórkowych. Tworzą się one pod wpływem zmian patologicznych w obrębie naczyń chłonnych. Powodują w konsekwencji między innymi ich niedrożność, a także niedorozwój, a nawet i zniszczenie. Nie można takich obrzęków lekceważyć, ale od razu je eliminować i leczyć

 • oczyszczacz powietrza

  Oczyszczacz powietrza jest to najwyższej jakości urządzenie, dzięki któremu można cieszyć się czystym powietrzem w każdej przestrzeni. Stworzony został on w taki sposób, aby filtrować powietrze tak, aby to brudne zostało pozbawione wszelkich zarazków, pyłów i alergenów, a człowiek mógł oddychać w pełni świeżym, odpowiednio przefiltrowanym powietrzem. Rynek ma nam do zaoferowania różnorodne produkty w tej kategorii. Oferta sklepu medycznego Kredos poleca różnorodne oczyszczacze powietrza dla najbardziej nawet wymagających odbiorców. 

 • oczyszczacze powietrza

  Oczyszczacze powietrza są to specjalne urządzenia, dzieki którym można zadbać o czyste powietrze w swojej przestrzeni. To właśnie one dają możliwość pozbycia się z powietrza wszelkich wirusów, bakterii, a także kurzu i różnego rodzaju alergenów. Powietrze zanieczyszczone dociera do urządzenia, a następnie jest filtrowane i oczyszczone, by wypuścić powietrze czyste. Takie oczyszczacze powietrza dostępne są w ofercie sklepu medycznego Kredos.

 • oczyszczacze powietrza mają sens

  Oczyszczacze powietrza mają sens i nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Dzięki nim nawet w pomieszczeniu, w którym jest bardzo sucho i w którym jest obecność wirusów, bakterii czy grzybów, obecność oczyszczacy pozwala uzyskać czyste, odpowiednio nawilżone powietrze. Wśród różnorodnych produktów, rynek ma nam do zaoferowania różnorodne urządzenia, które z pewnością spełnią swoje zadania w 100%. Oczyszczacz powietrza to czystość w czterech kątach, tak ważna dla sprawnej pracy układu oddechowego. 

 • oczyszczanie twarzy

  Oczyszczanie twarzy jest to stosowanie różnego rodzaju zabiegów i urządzeń, których celem jest poprawa wyglądu, jak również i jakości skóry. To wykorzystanywanie najwyższej jakości kosmetyków, które pozwalają skórę nawilżyć i oczyścić, ale także i wybór odpowiednich zabiegów z wykorzystaniem konkretnych metod oczyszczania. Doskonale sprawdza się tutaj mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny czy na przykład sauna do twarzy. Warto dbać o jakość swojej cery, by jak najdłuższy czas w pełni cieszyć się jej jej doskonałym wyglądem. 

 • odchudzanie

  Odchudzanie jest to walka z nadprogramowymi kilogramami i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Istotne rolę w trakcie odchudzania odgrywa z pewnością zdrowa, zbilansowana dieta, jak również i odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Absolutnie niedopuszczalnym jest głodówka, która działa na chwilę, po czym kilogramy powracają ze zdwojoną siłą, a skutki dla organizmu są bardzo poważne. odchudzanie to stosunkowo długi proces, który powinno wykonywać się pod okiem specjalistów. Warto postawić na sprzęty do ćwiczeń, zrobić wstępne badania i skorzystać z pomocy dietetyka

 • odcinek st

  Odcinek ST jest to określenie fragmentu zapisu elektrokardiograficznego, który odpowiada między innymi za początkową fazę  repolaryzacji mięśnia komór serca. Jeżeli w badaniu EKG zapis jest prawidłowy, odcinek ST powinien być izoelektryczny, a więc powinien znajdować się on na takiej samej wysokości, jak odcinek TP. Jeżeli widoczne są zmiany na tym odcinku i znajduje się on na innej wysokości, może to być zwiazane z chorobami serca, w tym między innymi wielonaczyniową chorobą wieńcową. Badanie EKG odgrywa niezwykle istotne znaczenie.

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5049,79 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
3699,17 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel....
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel. ...
137,16 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07...
79,90 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat EKG Aspel TOPAZ ECG v.101

ASPEL aparat ekg,aspel,ecg,topaz,elektrokardiograf,aparaty ekg,
Aparat EKG Aspel TOPAZ ECG v.101...
3056,40 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB...
47,52 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
384,48 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (rzepy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712...
63,96 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (napy)...
63,96 zł

Aparat ekg Aspel Green EKG v.06.101W weterynaryjny

ASPEL aparat ekg weterynaryjny,aparat weterynaryjny,aparat ekg,ekg,elektrokardiografy
Aparat ekg Aspel Green EKG v.06.101W weterynaryjny...
3835,57 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11...
399,60 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422...
351,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004