Producent:
Wybierz producenta

Analizatory krwi, Glukometry

analizator,krwi,coagucheck,inrange,roche

Analizator CoaguChek INRange

ROCHE analizator,krwi,coagucheck,inrange,roche
Analizator CoaguChek INRange służy do monitorowania czasu protrombinowego (PT/INR) u pacjentów stosujących...
Analizator CoaguChek INRange służy do monitorowania czasu protrombinowego (PT/INR) u pacjentów stosujących doustną terapię przeciwkrzepliwą.
3190,00 zł
aparat diagnostyczny,analizator biochemiczny,accutrend,roche.plus,

Aparat diagnostyczny accutrend plus

ROCHE aparat diagnostyczny,analizator biochemiczny,accutrend,roche.plus,
Accutrend Plus to aparat diagnostyczny do oznaczenia poziomu glukozy, cholesterolu i triglicerydów...
Accutrend Plus to aparat diagnostyczny do oznaczenia poziomu glukozy, cholesterolu i triglicerydów bezpośrednio z krwi włośniczkowej. Do oznaczeń każdego z tych parametrów używa się specjalnie zaprojektowanych w tym celu pasków firmy Roche. Aparat Accutrend Plus dokonuje pomiaru intensywności zabarwienia powłoki reakcyjnej paska testowego przy użyciu fotometru odbiciowego i przelicza stężenie parametru w próbce przy zastosowaniu specyficznego dla serii algorytmu. Wynik wyświetlany jest w mg/dl i zapisywany w pamięci aparatu automatycznie wraz z datą, godziną i dodatkowymi informacjami. Aparat przechowuje do 100 wyników dla każdego parametru.
870,00 zł
analizator krwi,glukometr,rossmax,benecheck,plus

Analizator krwi benecheck plus

ROSSMAX analizator krwi,glukometr,rossmax,benecheck,plus
Analizator krwi benecheck plus to uniwersalne urządzenie stworzone do wykonywania wszechstronnych pomiarów...
Analizator krwi benecheck plus to uniwersalne urządzenie stworzone do wykonywania wszechstronnych pomiarów przy pomocy niewielkiej próbki krwi. Najczęściej urządzenie stosowane jest jako glukometr. Jego szerokie spektrum możliwości to pomiar glukozy, pomiar cholesterolu i pomiar kwasu moczowego.
159,99 zł
glukometr,ixell,diagnostyczne

Glukometr Ixell

GENEXO glukometr,ixell,diagnostyczne
Glukometr iXell to kompleksowe urządzenie pozwalające na precyzyjną kontrolę poziomu glukozy we...
Glukometr iXell to kompleksowe urządzenie pozwalające na precyzyjną kontrolę poziomu glukozy we krwi. Przeznaczony dla osób z każdym rodzajem cukrzycy. Jest intuicyjny i łatwy w użyciu. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.
54,80 zł
paski,do,pomiaru,glukozy,rossmax

Paski do pomiaru glukozy do Benecheck Plus

ROSSMAX paski,do,pomiaru,glukozy,rossmax
Paski do pomiaru glukozy do Benecheck Plus to profesjonalne paski do samodzielnego...
Paski do pomiaru glukozy do Benecheck Plus to profesjonalne paski do samodzielnego mierzenia stężenia glukozy we krwi.
42,12 zł
paski,do,pomiaru,cholesterolu,rossmax

Paski do pomiaru cholesterolu do Benecheck Plus

ROSSMAX paski,do,pomiaru,cholesterolu,rossmax
Paski do pomiaru cholesterolu do Benecheck Plus to profesjonalne paski do samodzielnego...
Paski do pomiaru cholesterolu do Benecheck Plus to profesjonalne paski do samodzielnego mierzenia stężenia cholesterolu we krwi.
67,74 zł
kwas mlekowy,pomiar kwasu mlekowego,paski pomiarowe kwasu mlekowego,paski do pomiaru kwasu mlekowego,accutrend

Paski do pomiaru kwasu mlekowego do Accutrend

ROCHE kwas mlekowy,pomiar kwasu mlekowego,paski pomiarowe kwasu mlekowego,paski do pomiaru kwasu mlekowego,accutrend
Paski do pomiaru kwasu mlekowego do Accutrend...
Paski do pomiaru kwasu mlekowego do Accutrend
290,00 zł
paski,testowe,roche,coaguchek,krzepliwość

Paski Roche CoaguChek XS PT PST

ROCHE paski,testowe,roche,coaguchek,krzepliwość
Paski Roche CoaguChek XS PT PST przeznaczone do pomiaru krzepliwości krwi INR,...
Paski Roche CoaguChek XS PT PST przeznaczone do pomiaru krzepliwości krwi INR, czyli oznaczenia znormalizowanego czasu protrombinowego bezpośrednio z krwi kapilarnej pobranej z opuszka palca. Kompatybilny z aparatami CoaguChek XS i CoaguChek INRange firmy Roche.
419,00 zł
paski do pomiaru glukozy,ixell

Paski do pomiaru glukozy Ixell

GENEXO paski do pomiaru glukozy,ixell
Paski do pomiaru glukozy iXell w opakowaniu znajduje się 50 szt. pasków...
Paski do pomiaru glukozy iXell w opakowaniu znajduje się 50 szt. pasków kompatybilnych z glukometrem iXell.
41,00 zł
paski do pomiaru cholesterolu,paski do pomiaru,do pomiaru,cholesterolu,pomiar,cholesterol,accutrend,acutrend,

Paski do pomiaru cholesterolu do Accutrend

ROCHE paski do pomiaru cholesterolu,paski do pomiaru,do pomiaru,cholesterolu,pomiar,cholesterol,accutrend,acutrend,
Paski do pomiaru cholesterolu do Accutrend...
Paski do pomiaru cholesterolu do Accutrend
159,00 zł
paski do pomiaru glukozy,accutrend,acutrend,glukoza,pomiar glukozy,pomiaru glukozy,

Paski do pomiaru glukozy do Accutrend

ROCHE paski do pomiaru glukozy,accutrend,acutrend,glukoza,pomiar glukozy,pomiaru glukozy,
Paski do pomiaru glukozy do Accutrend...
Paski do pomiaru glukozy do Accutrend
69,00 zł
paski,do,pomiaru,kwasu,moczowego,rossmax

Paski do pomiaru kwasu moczowego do Benecheck Plus

ROSSMAX paski,do,pomiaru,kwasu,moczowego,rossmax
Paski do pomiaru kwasu moczowego do Benecheck Plus to profesjonalne paski do...
Paski do pomiaru kwasu moczowego do Benecheck Plus to profesjonalne paski do samodzielnego mierzenia stężenia kwasu moczowego we krwi.
67,74 zł
paski do pomiaru trójglicerydów,accutrend,acutrend,trójglicerydy,paski trójglicerynowe,trójgliceryna,pomiar trójgliceryny,

Paski do pomiaru trójglicerydów do Accutrend

ROCHE paski do pomiaru trójglicerydów,accutrend,acutrend,trójglicerydy,paski trójglicerynowe,trójgliceryna,pomiar trójgliceryny,
Paski do pomiaru trójglicerydów do Accutrend...
Paski do pomiaru trójglicerydów do Accutrend
159,00 zł

Analizator krwi Rossmax benecheck plus

Analizator krwi – czym jest i jak go stosować?

 

Analizator krwi to urządzenie służące do kontroli zawartości wybranych składników krwi, które umożliwia wykonanie pomiaru w domowych warunkach. W ofercie analizatorów krwi znajdują się wielofunkcyjne analizatory (glukometry) oraz kompatybilne z nimi paski. Analizatory krwi są niezbędnym sprzętem w przypadku niektórych schorzeń wymagających stałej i regularnej kontroli poszczególnych parametrów oraz stanowią nieocenioną pomoc w wielu sytuacjach zdrowotnych.

  

Najczęściej wybieranymi analizatorami krwi są glukometry, które służą do pomiaru i kontroli poziomu glukozy (cukru) we krwi i są przeznaczone przede wszystkim dla diabetyków z cukrzycą typu 1 i 2, jak również osobom ze stanem przedcukrzycowym oraz kobietom z cukrzycą ciążową. Wystąpienie cukrzycy ciążowej, czy zaburzeń tolerancji glukozy, wymaga regularnej kontroli poziomu cukru we krwi. Wielofunkcyjne analizatory krwi to wszechstronne urządzenia do wykonywania pomiarów wyznaczających między innymi poziom glukozy, cholesterolu, triglicerydów i kwasu moczowego bezpośrednio z krwi włośniczkowej. Testowe paski do glukometru zbudowane z siateczki ochronnej nasączonej substancją czynną, warstwą włókna szklanego oddzielającą krwinki i powłoką reakcyjną, w której zachodzi reakcja barwna, stanowią kompatybilne połączenie z analizatorem krwi umożliwiając oznaczanie wartości pomiarów.

 

Procedura pomiaru poziomu glukozy we krwi trwa tylko kilkadziesiąt sekund. Przez opuszek palca pobierana jest potrzebna do badania krew. Wynik odczytywany jest na wyświetlaczu analizatora krwi w mg/dl i przechowywany wraz z datą i godziną w pamięci urządzenia. Niesamowicie krótki czas pomiaru, wielkość urządzenia oraz minimalna ilość krwi potrzebnej do wykonania pomiaru sprawiają, że użytkowanie jest komfortowe. Za sprawą wielkości, kieszonkowe analizatory krwi można zabrać ze sobą wszędzie.

 

Norma cukru we krwi – jaki jest prawidłowy poziom cukru?

 

Na czczo prawidłowy poziom cukru we krwi powinien zawierać się w granicach 70 – 99 mg/dl. Prawidłowy poziom cukru we krwi po posiłku powinien być mniejszy niż 140 mg/dl. Badanie poziomu cukru we krwi wykonuje się w celu zdiagnozowania cukrzycy. Jest również bardzo istotnym badaniem w leczeniu cukrzycy, które może pomóc przy zapobieganiu rozwojowi groźnych powikłań cukrzycowych. Należy wykonywać je kontrolnie co najmniej raz w roku. Badanie poziomu cukru we krwi po posiłku należy wykonać 2 godziny od momentu rozpoczęcia posiłku. Przed pobraniem krwi można wypić szklankę wody. Pomiar poziomu cukru we krwi w laboratorium powinno być wykonane co najmniej w odstępie ośmiu godzin od ostatniego posiłku. U osób z cukrzycą pomiary poziomu glukozy we krwi powinny być nieodłącznym elementem leczenia.

 

Pomiar poziomu cukru we krwi o dowolnej porze dnia i niezależnie od pory spożytego posiłku może pokazywać wynik odstępujący od normy, co wcale nie musi świadczyć o cukrzycy. W tym wypadku badanie należy powtórzyć na czczo, a następnie zalecane jest wykonanie test obciążenia glukozą w laboratorium. Takie dwukrotnie wykonane badania dadzą wiarygodne wyniki i będą podstawą do postawienia właściwej diagnozy.

 

Kiedy wykonać krzywą cukrową?

 

Test obciążenia glukozą OGTT (krzywa cukrowa) to badanie stosowane do diagnozowania cukrzycy (lub rzadziej akromegalii), polegający na podaniu pacjentowi glukozy i obserwowaniu reakcji jego organizmu na nią: wydzielenia insuliny, szybkości regulacji poziomu cukru we krwi – szybkości wchłaniania glukozy do tkanek. Test obciążenia glukozą obowiązkowo wykonuje się u kobiet w ciąży w celu sprawdzenia czy nie rozwija się u nich cukrzyca ciążowa. Poza tym powinny go wykonać osoby, u których poziom cukru we krwi na czczo jest nieco podwyższony lub jest w normie, ale mimo to u pacjenta jest podejrzenie cukrzycy.

 

Na cukrzycę ciążową mogą wskazywać wyniki krzywej cukrowej: powyżej 100 mg/dl (5,5 mmol/l) na czczo lub180 mg/dl (10 mmol/l) po 1 godzinie od wypicia roztworu 75 g glukozy oraz powyżej 140 mg/dl (7,8 mmol/l) po 2 godzinach od wypicia roztworu 75 g glukozy. Nieprawidłowy wynik poziomu cukru we krwi na czczo lub nieprawidłowości w badaniu krzywej cukrowej wymagają konsultacji lekarskiej i wprowadzenia odpowiednich metod leczenia. Na początku zwykle zaczyna się od wprowadzenia zasad zdrowej diety oraz regularnej i umiarkowanej aktywności fizycznej. W niektórych przypadkach konieczne jest podanie insuliny.

 

Promocja

Zestaw uzupełniający z silikonowymi nasadkami do NA 20

BEURER zestaw uzupełniający do aspiratora,aspirator,aspirator beurer,zestaw do aspiratora,aspirator na 20,
Zestaw uzupełniający z silikonowymi nasadkami do NA 20...
34,22 zł 38,02 zł

Latarka diagnostyczna mini c

HEINE latarka,diagnostyczna,mini,c,latarka diagnostyczna,heine,
Latarka diagnostyczna mini c to latarka lekarska o wyjątkowo lekkiej i poręcznej...
224,45 zł
Promocja

Masażer spa MG 17

BEURER masażer,aparat do masażu,mg 17,mg17,masaż,
Masażer SPA MG 17 to urządzenie, które daje wiele możliwości. Cechą, która...
76,02 zł 84,46 zł

Waga łazienkowa szklana Beurer GS 400 czarna

BEURER waga szklana,waga beurer,beurer,waga łazienkowa,waga łazienkowa szklana,gs 400,
Waga łazienkowa szklana Beurer GS 400 czarna to połączenie stylu i funkcjonalności....
114,07 zł

Wałek rehabilitacyjny 60 x 50 cm Juventas

JUVENTAS wałek rehabilitacyjny,wl23,juventas
Wałek rehabilitacyjny 60 x 50 cm...
494,00 zł

Maseczka filtrująca FFP3 AM3 50 szt

Europrofil maseczka ochronna,maseczka fpp3,fpp3,maseczka,półmaska,maseczka medyczna,
Półmaska filtrująca FFP3 AM3 NR (50 szt) to produkt o niemal stuprocentowej...
383,00 zł

Aparat do masażu ostukującego MG 510 to go

BEURER masażer,urządzenie masujące,aparat do masażu,aparat,do,masażu,ostukującego,mg510,to go,
Aparat do masażu ostukującego MG 510 to go to praktyczne i niezawodne...
481,74 zł

Żel do higieny rąk Pro-chem SAFETY 500 ml

żel do rąk,żel do higieny rąk,żel antybakteryjny,żel do rąk antybakteryjny,żel z alkoholem,
Żel do higieny rąk Pro-chem SAFETY 500 ml to praktyczny produkt, zamknięty...
38,95 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004