OKULISTYKA I OPTYKA
Okulary czerwono-zielone New Age (1 szt.), luźne soczewki
OPTOMETRIA
Okulary czerwono-zielone odwracalne metalowe
OPTOMETRIA
Tablice ishihary Concise Edition 14 stron

Tablice ishihary Unletered Person test 10 stron

Tablice ishihary test 38 Plates Edition

Tablice ishihary test 38 stron

Tablica Snellena cyfry karton
KREDOS
Tablica Snellena litery karton
KREDOS
Tablica Snellena obrazki karton
KREDOS
Tablica Snellena obrazki grzybek karton
KREDOS
Test muchy
OPTOMETRIA
Test motyla
OPTOMETRIA
Tablica Snellena cyfry PCV
KREDOS
Tablica Snellena litery PCV
KREDOS
Tablica Snellena obrazki PCV
KREDOS
Tablica Snellena obrazki grzybek PCV
KREDOS
Test randota
OPTOMETRIA
Test amslera
OPTOMETRIA
Test widzenia przestrzennego TNO z okularami
OPTOMETRIA
Test Wortha do bliży Bernell
OPTOMETRIA
Linijki do skiaskopii
OPTOMETRIA
Tablice ishihary test 10 stron

Tablice ishihary test 14 stron

Tablice ishihary test 24 stron

Okulistyka to dziedzina medycyny zajmująca się budową, czynnościami, rozpoznawaniem chorób narządu wzroku i leczeniem u pacjentów zgłaszających się z objawami bólu oczu, problemów z widzeniem lub naroślami w sąsiedztwie oka. Okulistyka jako dział medycyny zajmuje się postawieniem diagnozy przy schorzeniach narządu wzroku, zalecając odpowiednie leczenie lub najlepszy sposób korekcji wzroku dobierając leczenie na postawie oceny przyczyn pogarszania się wzroku.
Osoby noszące okulary korekcyjne albo soczewki kontaktowe kierują się najczęściej do salonów optycznych, gdzie mają możliwość w szybki i wygodny sposób dopasować szkła okularowe, albo rodzaj soczewek kontaktowych. Najczęściej w salonach optycznych mieści się także gabinet specjalisty na zapleczu punktu optycznego.
Optyka w medycynie zajmuje się badaniem natury światła, prawami opisującymi jego emisję, rozchodzenie się, oddziaływanie z materią oraz pochłanianie przez materię. Optyka zajmuje się badaniem światła i jego zastosowaniem w technice. W optyce zakłada się, że światło przechodząc przez materię nie oddziałuje samo na siebie. Przy dużych natężeniach światła nie jest to prawdą, przechodzące światło wpływa na przejście innych wiązek światła – w tym także siebie. Efekty z tym związane opisywane są w ramach optyki nieliniowej.
Optyka geometryczna to najstarsza i podstawowa część optyki, przy czym zgodnie z założeniami optyki geometrycznej, światło rozchodzi się w ośrodkach jednorodnych po liniach prostych, na granicy ośrodków występuje odbicie lub załamanie światła. podstawowym pojęciem optyki geometrycznej jest promień świetlny, jakim jest będąca odpowiednikiem prostej w geometrii nieskończenie cienka wiązka światła. Rozchodzenie się światła opisywane jest tu jako bieg promieni, bez wnikania w samą naturę światła.
Optyka falowa to dział optyki, w którym uwzględniona jest falowa natura światła, przy czym z jej punktu widzenia światło jest falą elektromagnetyczną, zatem fundamentem optyki falowej są równania Maxwella opisujące zjawiska elektromagnetyczne. W ramach optyki falowej badane są zjawiska szczególnie istotne przy przechodzeniu światła przez szczeliny czy w optyce cienkich warstw interferencji, czyli zjawiska powstawania nowego, przestrzennego rozkładu amplitudy fali wzmocnienia i wygaszenia wynikające z nakładania się dwóch lub więcej fal, dyfrakcji, oraz polaryzacji.
Optyka kwantowa z kolei jest działem optyki, w ramach którego analizowane są zjawiska ze światłem definiowanym jako cząstka, czyli foton, która posiada cechy ciał fizycznych, takie jak energia lub pęd.
Metody badawcze optyki zastosowano także do badania innych rodzajów fal (promieniowania), powstały w ten sposób dziedziny: optyka elektronowa, optyka neutronowa, optyka ultradźwięków.
Co to są zjawiska optyczne?
Zjawiskiem optycznym nazywane jest każde zjawisko dotyczące oddziaływania światła z materią. Optyka wypracowała specyficzne metody pierwotnie przeznaczone do badania światła widzialnego, stosowane obecnie także do badania rozchodzenia się innych zakresów promieniowania elektromagnetycznego - podczerwieni i ultrafioletu - zwane światłem niewidzialnym.
Jakie są przyrządy optyczne?
Przyrządy optyczne to inaczej instrumenty służące do zmiany drogi promieni światła. W zależności od konstrukcji, służą do obserwacji obiektów trudno rozpoznawalnych lub nierozpoznawalnych za pomocą nieuzbrojonego ludzkiego oka, obserwacji obiektów zasłoniętych dla bezpośredniej obserwacji, projekcji lub ekspozycji obrazów, nadania oświetleniu odpowiedniego kierunku i kształtu lub korekty wad wzroku. Do ich dostosowania służą badania i testy optyczne pozwalające ocenić skuteczność dobieranych przyrządów optycznych.
W kategorii okulistycznych i optycznych produktów sklepu medycznego KREDOS znajdą Państwo specjalne tablice oraz inne urządzenia do przeprowadzania testów określających sprawność narządu wzroku dedykowane salonom optycznym. Różnorodność wyboru pozwoli znaleźć model odpowiedni do każdych wymagań. Produkty z kategorii okulistyka dostępne w naszym sklepie internetowym zostały wykonane z wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości aby zapewnić trwałość i komfort użytkowania.