.
Producent:
HEINE

Oftalmoskopy

zestaw,oftalmoskopowy,beta,200s,rękojeść,akumulatorowa

Zestaw oftalmoskop Beta 200 LED - NT4 z ładowarką biurkową

HEINE zestaw,oftalmoskopowy,beta,200s,rękojeść,akumulatorowa
Zestaw oftalmoskop beta 200 LED - NT4 z ładowarką biurkową posiada asferyczny...
Zestaw oftalmoskop beta 200 LED - NT4 z ładowarką biurkową posiada asferyczny system optyczny którego zadaniem jest usunięcie refleksu rogówkowego i tęczówkowego. Posiada wyjątkowo precyzyjną optykę, a szczelna konstrukcja została zaprojektowana tak by chronić instrument przed kurzem i wstrząsami. Ergonomiczna budowa oraz bezstopniowa regulacja jasności sprawiają, że użytkowanie instrumentu jest wygodne i przyjemne.
4426,90 zł
zestaw,oftalmoskopowt,beta,200s,led,nt,z,ładowarką,biurkową,nt4

Zestaw oftalmoskopowy Beta 200S LED - NT z ładowarka biurkową NT4

HEINE zestaw,oftalmoskopowt,beta,200s,led,nt,z,ładowarką,biurkową,nt4
Zestaw oftalmoskopowy beta 200S LED - NT z ładowarką biurkową NT4 posiada...
Zestaw oftalmoskopowy beta 200S LED - NT z ładowarką biurkową NT4 posiada asferyczny system optyczny którego zadaniem jest usunięcie refleksu rogówkowego i tęczówkowego. Posiada wyjątkowo precyzyjną optykę, a szczelna konstrukcja została zaprojektowana tak by chronić instrument przed kurzem i wstrząsami. Dioda LED o żywotności do 100 tys. godzin pozwala na praktycznie dożywotnie korzystanie z instrumentu bez konieczności wymiany diody.
4718,67 zł
oftalmoskop,beta,200s,z,rękojeścią,bateryjną,ładowaną,z,usb

Oftalmoskop Beta 200S ze światłem LED z rękojeścią akumulatorową ładowaną z USB

HEINE oftalmoskop,beta,200s,z,rękojeścią,bateryjną,ładowaną,z,usb
Oftalmoskop Beta 200S ze światłem LED z rękojeścią akumulatorową ładowaną z USB...
Oftalmoskop Beta 200S ze światłem LED z rękojeścią akumulatorową ładowaną z USB posiada asferyczny system optyczny którego zadaniem jest usunięcie refleksu rogówkowego i tęczówkowego. Posiada wyjątkowo precyzyjną optykę, a szczelna konstrukcja została zaprojektowana tak by chronić instrument przed kurzem i wstrząsami. Dioda LED o żywotności do 100 tys. godzin pozwala na praktycznie dożywotnie korzystanie z instrumentu bez konieczności wymiany diody.
3375,29 zł
główka,optyczna,beta,200s,led,3.5v

Główka optyczna Beta 200S LED 3,5 V

HEINE główka,optyczna,beta,200s,led,3.5v
Główka optyczna beta 200S LED 3,5V posiada asferyczny system optyczny którego zadaniem...
Główka optyczna beta 200S LED 3,5V posiada asferyczny system optyczny którego zadaniem jest usunięcie refleksu rogówkowego i tęczówkowego. Posiada wyjątkowo precyzyjną optykę, a szczelna konstrukcja została zaprojektowana tak by chronić instrument przed kurzem i wstrząsami. Dioda LED o żywotności do 100 tys. godzin pozwala na praktycznie dożywotnie korzystanie z instrumentu bez konieczności wymiany diody.
2230,28 zł
główka,optyczna,beta,200,led,3.5V

Główka optyczna Beta 200 LED 3,5 V

HEINE główka,optyczna,beta,200,led,3.5V
Główka optyczna beta 200 LED 3,5V posiada asferyczny system optyczny którego zadaniem...
Główka optyczna beta 200 LED 3,5V posiada asferyczny system optyczny którego zadaniem jest usunięcie refleksu rogówkowego i tęczówkowego. Posiada wyjątkowo precyzyjną optykę, a szczelna konstrukcja została zaprojektowana tak by chronić instrument przed kurzem i wstrząsami. Dioda LED o żywotności do 100 tys. godzin pozwala na praktycznie dożywotnie korzystanie z instrumentu bez konieczności wymiany diody.
2062,54 zł
modul,rękojeści,heine,beta

Moduł rękojeści Heine Beta

HEINE modul,rękojeści,heine,beta
Moduł rękojeści HEINE beta to kluczowa część każdej rękojeści. Moduł ten można...
Moduł rękojeści HEINE beta to kluczowa część każdej rękojeści. Moduł ten można łączyć ze wszystkimi dostępnymi końcówkami firmy Heine tworząc tym samym rękojeści bateryjne bądź akumulatorowe.
354,06 zł
rękojeść,bateryjna,heine,beta,standard

Rękojeść bateryjna Heine Beta Standard

HEINE rękojeść,bateryjna,heine,beta,standard
Rękojeść bateryjna HEINE beta standard to niezbędny element budowy takich instrumentów medycznych...
Rękojeść bateryjna HEINE beta standard to niezbędny element budowy takich instrumentów medycznych jak otoskopy, dermatoskopy i wiele innych. Rękojeść jest zasilana za pomocą baterii.
398,75 zł
rękojeść,bateryjna,heine,beta,slim

Rękojeść bateryjna Heine Beta Slim

HEINE rękojeść,bateryjna,heine,beta,slim
Rękojeść bateryjna HEINE beta slim to niezbędny element budowy takich instrumentów medycznych...
Rękojeść bateryjna HEINE beta slim to niezbędny element budowy takich instrumentów medycznych jak otoskopy, dermatoskopy i wiele innych. Rękojeść jest zasilana za pomocą baterii.
478,60 zł
rękojeść,akumulatorowa,beta,4,nt,do,ładowaki,biurkowej,nt4

Rękojeść akumulatorowa Beta 4 NT do ładowarki biurkowej NT 4

HEINE rękojeść,akumulatorowa,beta,4,nt,do,ładowaki,biurkowej,nt4
Rękojeść akumulatorowa beta 4 NT do ładowarki biurkowej NT 4 to niesamowite...
Rękojeść akumulatorowa beta 4 NT do ładowarki biurkowej NT 4 to niesamowite ułatwienie w przypadku częstego korzystania z instrumentów medycznych firmy HEINE. Rękojeść akumulatorowa wykonana jest z metalu, który zapewnia jej długą trwałość mimo częstej eksploatacji, dodatkowo wyposażona jest w wysokiej klasy akumulator, który posiada specjalne zabezpieczenia zapobiegające całkowitemu rozładowaniu, tym samym zapewniając dłuższą żywotność akumulatora.
1027,50 zł
rękojeść,akumulatorowa,li-ion,beta,4,usb

Rękojeść akumulatorowa Li-ion Beta 4 USB

HEINE rękojeść,akumulatorowa,li-ion,beta,4,usb
Rękojeść akumulatorowa Li-ion beta 4 USB to rozwiązanie ładowane  za pomocą ładowarki...
Rękojeść akumulatorowa Li-ion beta 4 USB to rozwiązanie ładowane  za pomocą ładowarki sieciowej z kablem USB, bądź innego źródła energii ze złączem USB. Rękojeść akumulatorowa wykonana jest z metalu, który zapewnia jej długą trwałość mimo częstej eksploatacji, dodatkowo wyposażona jest w wysokiej klasy akumulator, który posiada specjalne zabezpieczenia zapobiegające całkowitemu rozładowaniu, tym samym zapewniając dłuższą żywotność akumulatora.
1402,14 zł
oftalmoskop,beta,200s,z,rękojeścią,bateryjną,ładowaną,z,usb

Oftalmoskop Beta 200S ze zwykłym światłem z rękojeścią bateryjną

HEINE oftalmoskop,beta,200s,z,rękojeścią,bateryjną,ładowaną,z,usb
Oftalmoskop Beta 200S ze zwykłym światłem z rękojeścią bateryjną posiada asferyczny system...
Oftalmoskop Beta 200S ze zwykłym światłem z rękojeścią bateryjną posiada asferyczny system optyczny którego zadaniem jest usunięcie refleksu rogówkowego i tęczówkowego. Posiada wyjątkowo precyzyjną optykę, a szczelna konstrukcja została zaprojektowana tak by chronić instrument przed kurzem i wstrząsami.
2115,77 zł
oftalmoskop,beta,200,z,rękojeścią,akumulatorową,ładowaną,z,usb

Oftalmoskop Beta 200 ze światłem ksenonowym z rękojeścią bateryjną

HEINE oftalmoskop,beta,200,z,rękojeścią,akumulatorową,ładowaną,z,usb
Oftalmoskop Beta 200 ze światłem ksenonowym z rękojeścią bateryjną posiada asferyczny system...
Oftalmoskop Beta 200 ze światłem ksenonowym z rękojeścią bateryjną posiada asferyczny system optyczny którego zadaniem jest usunięcie refleksu rogówkowego i tęczówkowego. Posiada wyjątkowo precyzyjną optykę.
3430,53 zł

oftalmoskop heine z rękojeścią bateryjną beta 200 led

Oftalmoskop

Oftalmoskop to urządzenie, które umożliwia przeprowadzenie oftalmoskopii, czyli wziernikowania dna oka wykonywanego w celu dokładnego sprawdzenia zmian widocznych w dnie oka, a także pomocnym w diagnostyce wielu poważnych chorób.

 

Wziernikowanie dna oka (oftalmoskopia) jest jednym z podstawowych badań przeprowadzanych w gabinetach okulistycznych wykonywanym za pomocą oftalmoskopu w celu rozpoznawania wad wzroku i nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu siatkówki, błony naczyniowej i nerwu wzrokowego. Wziernikowanie powinno być elementem rutynowego badania okulistycznego i przyjmuje się, że należy je wykonywać standardowo raz na 2-3 lata. Lekarz może zlecić badanie oftalmoskopem również przy wystąpieniu nieprawidłowej reakcji źrenic na światło, zezie, zaburzeniach równowagi, zaburzeniach widzenia barw, oraz u pacjentów z krótkowzrocznością powyżej 3,5 dioptrii.

 

Poprzez wziernikowanie skutecznie diagnozowane są także zaburzenia ogólnoustrojowe - między innymi cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie tętnicze. Badanie dna oka ma zasadnicze znaczenie w diagnostyce szeregu chorób, również tych, które początkowo przebiegają bezobjawowo. Oftalmoskopia umożliwia rozpoznanie pierwszych symptomów schorzeń, których obecność manifestuje się właśnie zmianami w dnie oka. Dlatego też badanie oftalmoskopem jest zalecane również przy urazach głowy, utratach przytomności i podejrzeniu guzów wewnątrzczaszkowych, a także przy nawracających bólach głowy.

 

Jak działa oftalmoskop?

 

Oftalmoskop, nazywany również wziernikiem oka,zbudowany jest z systemu powiększających soczewek i źródła światła skupionego na strukturach ciała szklistego, tarczy nerwu wzrokowego, naczyniach krwionośnych, obwodowej części siatkówki oraz plamce. Ułatwieniem dla obserwacji włókien nerwowych i naczyń siatkówki jest działanie systemu różnokolorowych filtrów (zielonym i niebieskim). Oftalmoskop za pomocą różnokolorowych filtrów umożliwia zredukowanie natężenia światła, co przydatne przy badaniu osób wrażliwych na ten bodziec i filtry barwne. Zastosowanie określonych filtrów świetlnych oftalmoskopu pozwala na przeprowadzanie specjalistycznej oceny określonych struktur.

 

Filtr bezczerwienny (zielony) ułatwia oglądanie niektórych struktur (włókna nerwowe siatkówki czy drobne naczynia siatkówki).

 

Filtr kobaltowoniebieski wykorzystywany jest do badań z użyciem fluoresceiny do wzbudzenia jej świecenia (fluorescencji).

 

Istnieją dwa rodzaje oftalmoskopów.Oftalmoskop bezpośredni wyglądem przypomina podręczną latarkę. Badanie oczu wykonywane jest w ciemnym gabinecie i trwa kilka minut. Za sprawą światła osoba badana przez chwilę może mieć zaburzone widzenie. Snop światła kierowany jest bezpośrednio na poszczególne struktury dna oka pacjenta. System soczewek pozwala skorygować możliwe wady wzroku zarówno badającego jak i badanego, by uzyskać możliwie ostry obraz dna oka. Soczewki powiększają oko 15-krotnie. Obraz jest powiększony, ale nieodwrócony i dwuwymiarowy. Uzyskany obraz dna oka jest prosty i znacznie powiększony. Zaletą urządzenia są jego małe rozmiary, można je z łatwością przenosić i stosować także przy łóżku chorego czy też stole operacyjnym.

 

Badanie oftalmoskopem pośrednim wykonywane jest w pozycji siedzącej lub leżącej. Przy oftalmoskopii pośredniej źródło światła znajduje się w urządzeniu zamontowanym na głowie lekarza. Oftalmoskop wyposażony jest w filtry oraz odpowiednie soczewki, przez które patrzy badający. W trakcie badania lekarz stoi w pewnym oddaleniu i przybliża w kierunku oka specjalną soczewkę do uzyskania obrazu powiększonego, jak również odwróconego i przestrzennego - lekarz widzi dno oka tak, że zarówno prawa i lewa strona obrazu, jak też góra i dół są odwrócone. Czasem w celu uzyskania szerszego obrazu dna oka stosuje się dodatkowo środki farmakologiczne w postaci kropli rozszerzających źrenice, z wyjątkiem osób chorujących na jaskrę. Nowoczesne modele, takie jak oftalmoskopy pośrednie pozwalają na bardzo precyzyjny dobór oświetlenia pod kątem wymagań pacjenta. Zmniejsza to między innymi nieprzyjemne uczucie oślepienia w trakcie badania plamki oka.

 

Czy badanie oftalmoskopem jest bezpieczne?

 

Badanie oftalmoskopem jest badaniem bezpiecznym i całkowicie bezinwazyjnym. Osoba poddająca się badaniu nie odczuwa żadnego bólu, a nieprzyjemne bodźce świetlne w obecnie dostępnych modelach oftalmoskopów są redukowane niemal do minimum. Oftalmoskop jest bezpieczny dla oka, ponieważ wykorzystuje on światło widzialne, które jest neutralne dla człowieka i nie powoduje zmęczenia oka lub jakichkolwiek reakcji alergicznych. 

 

Do około 3 godzin po badaniu może wystąpić rozmycie widzianego obrazu wskutek zastosowania środka rozszerzającego źrenicę, dlatego warto na badanie przynieść okulary przeciwsłoneczne, które przydadzą się w drodze powrotnej. Z uwagi na mogące się pojawić zaczerwienienie oka, ból głowy, nudności, czy światłowstręt, nie powinno się prowadzić samochodu bezpośrednio po badaniu.

 

W przypadku osób szczególnie wrażliwych mogą wystąpić dolegliwości przejściowe, takie jak zaczerwienienie powiek i spojówek lub krótkotrwałe upośledzenie ostrości widzenia. Badanie oftalmoskopem może być regularnie powtarzane bez jakichkolwiek przeciwwskazań i obawy o stan zdrowia. Jeśli jednak po badaniu zaczerwienienie oka utrzymuje się dłużej niż dobę lub jeśli pojawi się wydzielina ropna, należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą oftalmoskopów marki HEINE w sklepie medycznym KREDOS.

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, jest niezbędnym elementem, wchodzącym...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do użytku...
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do współpracy z...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07, to bardzo wygodny i poręczny...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk), dedykowany do użycia wraz z...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET, dedykowany jest do elektrokardiografów firmy Aspel, z...
499,00 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy), to bardzo wygodny futerał,...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11, jest niezbędnym elementem wyposażenia aparatu EKG. Używany w...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422, to produkt, dedykowany do modeli AsPekt 703 i Aspel...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask, to niezbędny produkt, do przeprowadzenia badania...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004