ZAMKNIJ ZAMKNIJ

kabina ugul z drabinka do cwiczen 200x200Kabiny rehabilitacyjne wraz z osprzętem wykorzystywane są do usprawniania pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi, reumatologicznymi oraz neurologicznymi. Zarówno kabina do ćwiczeń UGUL, jak i klatka PUR umożliwiają im odzyskanie utraconej sprawności oraz powrót do pełnej funkcjonalności. Rehabilitacja w tych specjalnych kabinach możliwa jest dzięki zastosowaniu profesjonalnego osprzętu takiego jak np. linki, bloczki oraz ciężarki miękkie.

 

Kabiny rehabilitacyjne do ćwiczeń — Kabiny UGUL i PUR

Kabiny rehabilitacyjne do ćwiczeń dostępne są w różnych wersjach. Jedną z nich stanowi stacjonarny Gabinet Usprawniania Leczniczego wykorzystywany na salach ćwiczeń. Takie stanowisko rehabilitacyjne można dodatkowo wyposażyć w liczne akcesoria, stół rehabilitacyjny oraz inne urządzenia medyczne. Drugą wersję kabiny do rehabilitacji stanowi natomiast mobilne Przyłóżkowe Urządzenie Rehabilitacyjne (PUR) pozwalające na usprawnianie chorego bezpośrednio na sali szpitalnej.

 

Klatka rehabilitacyjna UGUL – Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego

Kabina UGUL, czyli Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego jest urządzeniem przeznaczonym do rehabilitacji jednego lub kilku pacjentów jednocześnie. Zbudowana jest ona z metalowej konstrukcji uzupełnionej specjalną stalową siatką. Umożliwia ona zamontowanie osprzętu przeznaczonego do wykonywania ćwiczeń. W kabinie rehabilitacyjnej UGUL mogą zostać wykonane ćwiczenia czynno-bierne, samowspomagane, czynne w odciążeniu, czynne wolne oraz czynne oporowe. Dedykowana jest ona dla pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi, reumatologicznymi oraz neurologicznymi. Kabina rehabilitacyjna UGUL może występować w wersji podwójnej lub pojedynczej. Może także posiadać wbudowaną drabinkę do ćwiczeń. Istnieje także możliwość zamontowania specjalnej przewieszki do wykonywania ćwiczeń.

 

Kabina PUR — Przyłóżkowe Urządzenie do Rehabilitacji pacjenta

Kabina PUR, czyli Przyłóżkowe Urządzenie Rehabilitacyjne jest to krata do ćwiczeń w łóżku. Wykorzystywana jest ona w terapii pacjentów jako mobilne centrum rehabilitacji. W znacznym stopniu przypomina ona UGUL, z tym że posiada małe kółka z hamulcem, które umożliwiają jej przemieszczanie się w zależności od aktualnych potrzeb. Kabina PUR wykorzystywana jest na oddziałach szpitalnych, jako przyrząd do wykonywania ćwiczeń przyłóżkowych dla pacjentów we wczesnej fazie rehabilitacji. Znajduje ona także zastosowanie w domach opieki i w sanatoriach. Urządzenie to sprawdza się także w warunkach domowych.

Kabina PUR posiada stabilną oraz wytrzymałą konstrukcję wykonaną ze stali, zapewniającą bezpieczeństwo pacjenta podczas wykonywania ćwiczeń. Zamontowane kółka pozwalają natomiast na przeprowadzenie usprawniania pacjenta bez konieczności transportowania go poza szpitalną salę. Wystarczy podjechać do niego kabiną PUR i za pomocą odpowiedniego osprzętu przeprowadzić rehabilitację.

 

Osprzęt do UGULA — podwieszki do ćwiczeń rehabilitacyjnych

Osprzęt do UGUL-a składa się z wielu elementów pozwalających na wykonanie ćwiczeń zarówno z obciążeniem, jak i w odciążeniu, przy zachowaniu odpowiedniej stabilizacji ćwiczonego odcinka oraz pozostałych części ciała. Specyfika działania kabiny do rehabilitacji opiera się na zestawach bloczkowych oraz bloczkowo-ciężarkowych, wykonanych za pomocą specjalnych linek, oraz odpowiednio dobranych podwieszek. Podwieszki do rehabilitacji dostępne są w wielu rodzajach, a ich kształt uzależniony jest od ich przeznaczenia.

Poniżej przedstawiamy elementy, które wchodzą w skład osprzętu do kabiny UGUL oraz klatki PUR:

 • Ciężarki miękkie od 0,5 kg do 4 kg. Są one wykonane z wytrzymałej skóry odpornej na uszkodzenia. Wykorzystywane są do wykonywania ćwiczeń z odciązeniem oraz ćwiczeń z oporem.
 • Esiki metalowe, czyli zaczepy w kształcie litery S, wykonane ze stali. Posiadają one dodatkowo powłokę antykorozyjną. Zapewniają pełną stabilizację łączonych elementów.
 • Bloczki rehabilitacyjne z łożyskiem, umożliwiają pracę pod różnymi obciążeniami. Bloczki do ćwiczeń gwarantują wysoki komfort podczas wykonywania ćwiczeń oraz nie powodują powstawania dodatkowych obciążeń.
 • Kamaszki skórzane do wyciągu dedykowany są do wykonywania ćwiczeń oporowych stopy, stawu kolanowego i biodrowego. Dzięki nim pacjent może samodzielnie prowadzić odpowiednie ruchy pod określonym oporem.
 • Pasy do stabilizacji ud i kręgosłupa zbudowane są z mankietu zapewniającego komfort podczas wykonywania ćwiczeń oraz dwóch pasów stanowiących odpowiednie mocowanie i stabilizację.
 • Pasy do wyciągu za miednicę stosowane są do ćwiczeń czynnych w odciążeniu i czynnych z oporem. Rehabilitacja z ich udziałem pozwala na przywrócenie utraconych czynności mięśni oraz zwiększenie zakresu ruchu w stawach.
 • Pętle Glissona z orczykiem wykorzystywane są do rehabilitacji szyjnego odcinka kręgosłupa. Umożliwiają one wykonanie ćwiczeń z odciążeniem oraz trakcję.
 • Podwieszki dwustawowe wykonane są z dwóch pelot oraz łączącego je paska z regulacją. Służą one do wykonywania ćwiczeń kończyn dolnych oraz kończyn górnych.
 • Podwieszki klatki piersiowej umożliwiają wykonanie całkowitego podwieszenia pacjenta. Uszyte są z materiału o dużej odporności, gwarantującego bezpieczeństwo pacjenta podczas wykonywania ćwiczeń.
 • Podwieszki. Wykonane są one z trwałego i odpornego materiału. Mają kształt pasa. Występują w różnych szerokościach w zależności od ich przeznaczenia. Wyróżnia się kilka rodzajów podwieszek: pod miednicę, pod głowę, ramienne, udowe oraz kolanowe.
 • Linki do podwieszeń służą do wykonywania ćwiczeń czynno-biernych, czynnych w odciążeniu oraz czynnych z oporem. Posiadają one stalowe okucie przystosowane do montażu za pomocą esika oraz karabińczyk z reduktorem do połączenia z podwieszką.
 • Linki z bloczkami. Bloczki wykorzystywane są dla lepszego rozłożenia siły podczas wykonywania ćwiczeń czynno-biernych, czynnych w odciążeniu oraz czynnych z oporem.
 • Linki do ćwiczeń samowspomaganych zawierają dwa bloczki oraz drewniane wyprofilowane rączki, które ułatwiają wykonywanie ćwiczeń.
 • Karabińczyki do podwieszeń służą do wykonywania stabilnych oraz bezpiecznych połączeń w obrębie zestawów do wykonywania ćwiczeń.

W kategorii kabiny rehabilitacyjne UGUL, PUR, osprzęt w sklepie medycznym KREDOS dostępne są stanowiska rehabilitacyjne przeznaczone do wykonywania ćwiczeń w salach do kinezyterapii, sanatoriach  oraz oddziałach szpitalnych. Umożliwiają one usprawnianie pacjentów z osłabioną siłą mięśniową, z zespołami bólowymi oraz po operacjach. Wykorzystują one specjalnie opracowane zestawy bloczkowo-linowe, połączone z akcesoriami w postaci ciężarków, podwieszek oraz innych produktów.

Kabiny rehabilitacyjne UGUL, PUR, Osprzęt

Opaska na udo Juventas

Opaska na udo Juventas to nieodzowna część osprzętu kabin UGUL i PUR. Służy do...

140,99 zł

Uchwyt do linki Juventas

Uchwyt do linki Juventas przeznaczony jest do linek stosowanych w kabinach UGUL i...

61,00 zł

Uchwyt do linki z taśmą Juventas

Uchwyt do linki z taśmą Juventas służy do rehabilitacji w kabinach UGUL i mostach...

99,00 zł

Podwieszka pod miednicę Juventas

Podwieszka pod miednicę Juventas to podstawowy osprzęt wykorzystywany w kabinach UGUL...

99,00 zł

Podwieszka pod głowę Juventas

Podwieszka pod głowę Juventas służy do ćwiczeń rehabilitacyjnych  w odciążeniu i z oporem...

95,00 zł

Podwieszka do ud i ramion Juventas

Podwieszka do ud i ramion Juventas służy do rehabilitacji w kabinach UGUL i mostach...

77,00 zł

Podwieszka dwustawowa Juventas

Podwieszka dwustawowa Juventas to idealne narzędzie do wykonywania ćwiczeń kończyn...

106,00 zł

Linka do podwieszeń 960 mm Juventas

Linka do podwieszeń 960 mm Juventas jest przystosowana do ćwiczeń rehabilitacyjnych w...

50,00 zł

Linka do podwieszeń 5720 mm Juventas

Linka do podwieszeń 5720 mm Juventas jest wyposażona w trzy bloczki oraz wyprofilowane...

193,00 zł

Podwieszka przedramienia i podudzi Juventas

Podwieszka przedramienia i podudzi Juventas to jedna z podstawowych części stosowanych w...

70,00 zł

Mankiet nadgarstkowy ze skóry KC-26 Juventas

Mankiet nadgarstkowy ze skóry KC-26 Juventas służy do ćwiczeń w kabinach UGUL oraz w...

118,00 zł

Podwieszka klatki piersiowej Juventas

Podwieszka klatki piersiowej Juventas służy do całkowitego podwieszenia pacjenta w...

149,00 zł

Podwieszka stóp Juventas

Podwieszka stóp Juventas przeznaczona jest do ćwiczeń w kabinach UGUL. To ważny element...

75,00 zł

Pętla Glissona z orczykiem Juventas

Pętla Glissona z orczykiem Juventas to inaczej uprząż do rehabilitacji odcinka szyjnego...

142,00 zł

Podwieszka uniwersalna Juventas

Podwieszka uniwersalna Juventas służy do ćwiczeń w kabinach UGUL oraz w przyłóżkowych...

174,00 zł

Pas do wyciągu za miednicę Juventas

Pas do wyciągu za miednicę Juventas to jeden z elementów osprzętu stosowanego w kabinach...

158,00 zł

Ciężarek miękki 1,5 kg Juventas

Ciężarek miękki 1,5 kg to jedno z podstawowych akcesoriów stosowanych w kabinach UGUL i...

86,00 zł

Ciężarek miękki 2,5 kg Juventas

Ciężarek miękki 2,5 kg to jedno z podstawowych akcesoriów stosowanych w kabinach UGUL i...

99,00 zł

Ciężarek miękki 4 kg Juventas

Ciężarek miękki 4 kg to jedno z podstawowych akcesoriów stosowanych w kabinach UGUL i...

145,00 zł

Drabinka rehabilitacyjna Juventas

Drabinka rehabilitacyjna Juventas jest pomocna przy wstawaniu oraz przy ćwiczeniach...

108,00 zł

Pas do stabilizacji odcinka lędźwiowego lub klatki piersiowej Juventas

Pas do stabilizacji odcinka lędźwiowego lub klatki piersiowej Juventas służy do...

153,00 zł

Pas do stabilizacji klatki piersiowej Juventas

Pas do stabilizacji klatki piersiowej Juventas służy do rehabilitacji schorzeń...

99,00 zł

Pas do stabilizacji podudzia Juventas

Pas do stabilizacji podudzia Juventas to jeden z podstawowych elementów osprzętu kabin...

99,00 zł

Kamaszek płócienny Juventas

Kamaszek płócienny Juventas ma wszechstronne zastosowanie. Za jego pomocą można wspomagać...

206,00 zł

Linka do podwieszeń 1600 mm Juventas

Linka do podwieszeń 1600 mm Juventas jest przystosowana do ćwiczeń rehabilitacyjnych w...

57,00 zł

Spodenki dziecięce do ćwiczeń w zawieszeniu Juventas

Spodenki dziecięce do ćwiczeń w zawieszeniu Juventas służą do rehabilitacji kończyn...

160,00 zł

Mankiet udowy Juventas

Mankiet udowy Juventas służy do rehabilitacji w kabinach UGUL oraz przyłóżkowych mostach...

156,00 zł

Mankiet nadgarstkowy ze skóry KC-25 Juventas

Mankiet nadgarstkowy ze skóry Juventas służy do ćwiczeń w kabinach UGUL oraz w...

114,00 zł

Kabina UGUL Juventas UGL2 z drabinką

Kabina UGUL Juventas, czyli uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego to idealne...

4349,00 zł

Kabina UGUL Juventas UGL1

Kabina UGUL Juventas, czyli uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego to idealne...

4032,00 zł

Osprzęt podstawowy do kabiny UGUL Juventas

Osprzęt podstawowy do kabin UGUL to zbiór niezbędnych akcesoriów przydatnych w codziennej...

2356,00 zł

Osprzęt standardowy do kabiny UGUL Juventas

Osprzęt standardowy do kabin UGUL to zbiór niezbędnych akcesoriów przydatnych w...

3008,01 zł

Osprzęt pełny do kabiny UGUL Juventas

Osprzęt pełny do kabin UGUL to zbiór niezbędnych akcesoriów przydatnych w codziennej...

4639,00 zł

Przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne (PUR) Juventas

Przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne ( PUR )

2080,00 zł

Osprzęt do PUR-a Juventas

Osprzęt podstawowy do PUR-a to zbiór niezbędnych akcesoriów przydatnych w codziennej...

1851,99 zł

Ciężarek miękki 0,5 kg Juventas

Ciężarek miękki 0,5 kg to jedno z podstawowych akcesoriów stosowanych w kabinach UGUL i...

66,00 zł

Ciężarek miękki 1 kg Juventas

Ciężarek miękki 1 kg to jedno z podstawowych akcesoriów stosowanych w kabinach UGUL i...

78,00 zł

Ciężarek miękki 2 kg Juventas

Ciężarek miękki 2 kg to jedno z podstawowych akcesoriów stosowanych w kabinach UGUL i...

90,00 zł

Ciężarek miękki 3 kg Juventas

Ciężarek miękki 3 kg to jedno z podstawowych akcesoriów stosowanych w kabinach UGUL i...

114,00 zł

Kamaszek skórzany Juventas

Kamaszek skórzany to idealne narzędzie dla pacjentów, którzy muszą wykonywać ćwiczenia...

206,00 zł

Linka do podwieszeń L-700 Juventas

Linka do podwieszeń L-700 to podstawowe wyposażenie kabin UGUL oraz PUR. Bez linek nie...

52,00 zł

Linka do podwieszeń L-1200 Juventas

Linka do podwieszeń L-1200 to podstawowe wyposażenie kabin UGUL oraz PUR. Bez linek nie...

55,00 zł

Linka do podwieszeń L-2450 Juventas

Linka do podwieszeń L-2450 to podstawowe wyposażenie kabin UGUL oraz PUR. Bez linek nie...

121,00 zł

Linka do podwieszeń L-3000 Juventas

Linka do podwieszeń L-3000 to podstawowe wyposażenie kabin UGUL oraz PUR. Bez linek nie...

66,00 zł

Linka do podwieszeń L-3750 Juventas

Linka do podwieszeń L-3750 to podstawowe wyposażenie kabin UGUL oraz PUR. Bez linek nie...

121,00 zł

Pętla Glissona Juventas

Pętla Glissona to inaczej uprząż do rehabilitacji odcinka szyjnego kręgosłupa. Jeśli...

153,00 zł

Orczyk do pętli Glissona Juventas

Orczyk do pętli Glissona Juventas to stalowy, hartowany pręt przystosowany do pracy pod...

47,00 zł

Opaska na przedramię Juventas

Opaska na przedramię Juventas to podstawowe wyposażenie kabin UGUL i PUR. Służy do...

101,00 zł

Pas do stabilizacji ud Juventas

Pas do stabilizacji ud Juventas służy do ćwiczeń ruchowych w zawieszeniu, czynnych z...

103,00 zł

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny