Producent:
Wybierz producenta

Aparaty KTG, Detektory tętna płodu

detektor tętna,ktg,medical econet,badanie ktg,ktg w ciąży,

Aparat KTG Smart 1

medical ECONET detektor tętna,ktg,medical econet,badanie ktg,ktg w ciąży,
Aparat KTG Smart 1 to wysokiej klasy urządzenie używane w szpitalach i...
Aparat KTG Smart 1 to wysokiej klasy urządzenie używane w szpitalach i prywatnych gabinetach. Za jakością stoi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie producenta i wszelkie starania dokładane do wysokich standardów produkcji. Kardiotokograf Smart 1 służy do monitorowania pracy serca płodu.
4757,94 zł
aparat,ktg,medical,ecotwin,led,

Aparat KTG Ecotwin LED

medical ECONET aparat,ktg,medical,ecotwin,led,
Aparat KTG Ecotwin LED to wysokiej klasy urządzenie używane w szpitalach i...
Aparat KTG Ecotwin LED to wysokiej klasy urządzenie używane w szpitalach i prywatnych gabinetach. Za jakością stoi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie producenta i wszelkie starania dokładane do wysokich standardów produkcji. Kardiotokograf EcoTwin LED służy do monitorowania pracy serca płodu.
8257,14 zł
aparat,ktg,medical,ecotwin,lcd

Aparat KTG Ecotwin LCD

medical ECONET aparat,ktg,medical,ecotwin,lcd
Aparat KTG Ecotwin LCD to wysokiej klasy urządzenie używane w szpitalach i...
Aparat KTG Ecotwin LCD to wysokiej klasy urządzenie używane w szpitalach i prywatnych gabinetach. Za jakością stoi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie producenta i wszelkie starania dokładane do wysokich standardów produkcji. Kardiotokograf EcoTwin LCD służy do monitorowania pracy serca płodu.
9715,14 zł
aparat ktg,kardiomonitor,kardiotokograf,badanie ktg,ktg,

Aparat KTG Smart 3

medical ECONET aparat ktg,kardiomonitor,kardiotokograf,badanie ktg,ktg,
Aparat ktg smart 3 to wysokiej klasy urządzenie używane w szpitalach i...
Aparat ktg smart 3 to wysokiej klasy urządzenie używane w szpitalach i prywatnych gabinetach. Za jakością stoi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie producenta i wszelkie starania dokładane do wysokich standardów produkcji. Kardiotokograf Smart 3 służy do monitorowania pracy serca płodu.
8986,14 zł
pas do mocowania głowic,pas do ktg,aparat do ktg,aparat ktg,ktg,

Pas do mocowania głowic KTG

VARIA pas do mocowania głowic,pas do ktg,aparat do ktg,aparat ktg,ktg,
Pas do mocowania głowic KTG...
Pas do mocowania głowic KTG
39,00 zł
detektor,detektor tętna płodu,ktg,kardiotokograf,aparat ktg

Detektor tętna płodu EcoSound

medical ECONET detektor,detektor tętna płodu,ktg,kardiotokograf,aparat ktg
Detektor tętna płodu ECOsound może być stosowany nie tylko w szpitalach, klinikach...
Detektor tętna płodu ECOsound może być stosowany nie tylko w szpitalach, klinikach i gabinetach prywatnych, ale również może być z łatwością obsługiwany przez przyszłe mamy do samodzielnej kontroli.
676,00 zł
detektor tętna płodu,sonoline b,contec,detektor,tętno płodu

Detektor tętna płodu Sonoline B

CONTEC detektor tętna płodu,sonoline b,contec,detektor,tętno płodu
Detektor tętna płodu Sonoline B stosowany jest głównie w placówkach medycznych o...
Detektor tętna płodu Sonoline B stosowany jest głównie w placówkach medycznych o przeznaczeniu ginekologiczno-położniczym. Czytelny wyświetlacz zdecydowanie ułatwia pracę.
600,48 zł
ktg,domowe ktg,detektor tętna płodu,sonoline c,

Detektor tętna płodu Sonoline C

CONTEC ktg,domowe ktg,detektor tętna płodu,sonoline c,
Detektor tętna płodu Sonoline C jest wygodną alternatywą badania KTG, dzięki czemu...
Detektor tętna płodu Sonoline C jest wygodną alternatywą badania KTG, dzięki czemu można w łatwy sposób monitorować tętno dziecka nawet w warunkach domowych.
486,00 zł

aparat ktg ecotwin lcd medical econetAparaty KTG, detektory tętna płodu to urządzenia medyczne stosowane w kardiotokografii, czyli monitorowaniu akcji serca płodu z jednoczesną funkcją zapisywania czynności skurczowej macicy, które wykorzystuje się w opiece przedporodowej do kontroli - dzięki czemu możliwe jest wczesne wykrycie sytuacji mogących stwarzać zagrożenie życia płodu.

 

Kardiotokografia (badanie KTG) jest bardzo prostym do wykonania badaniem, które dostarcza wielu niezbędnych informacji o stanie zdrowia płodu. Na jego podstawie możliwa jest ocena czy poród przebiega prawidłowo i czy może odbyć się naturalnie, czy też zajdzie potrzeba cięcia cesarskiego, które w danym momencie będzie wskazane ze względu na stan zdrowia płodu.

 

Badanie KTG – na czym polega i kiedy się je wykonuje?

 

Kardiotokografia KTG jest jednym z podstawowych badań w położnictwie, jest przeprowadzane w ramach intensywnej opieki przedporodowej i pomaga ocenić stan płodu w ostatnich tygodniach ciąży i w trakcie porodu. W skład kardiotokografii wchodzi tokografia i kardiografia.

Tokografia zajmuje się rejestracją czynności skurczowej macicy poprzez czujnik zewnętrzny umieszczony na brzuchu ciężarnej lub rejestrację zmian ciśnienia wewnątrz jamy macicy. Kardiografia natomiast polega na ciągłej rejestracji akcji serca płodu przy pomocy elektrokardiografu lub ultrasonograficznej sondy do określenia czynności skurczowo-rozkurczowej serca wykorzystując efekt Dopplera, czyli zjawisko fizyczne polegające na powstawaniu różnicy częstotliwości fali wysyłanej przez jej źródło oraz częstotliwości fali rejestrowanej przez obserwatora, poruszającego się względem tego źródła.

 

Ile trwa badanie KTG?

 

Badanie KTG powinno trwać od 30 minut do maksymalnie 60 minut. Monitorowanie KTG może odbywać się zewnętrznie lub wewnętrznie. Monitorowanie zewnętrzne (wykonywane najczęściej) jest badaniem nieinwazyjnym, całkowicie bezbolesnym i nie związanym z żadnym ryzykiem. Na brzuchu znajdującej się w pozycji leżącej kobiety w ciąży (również w trakcie porodu) zakładane są dwa pasy z czujnikami – przetwornikiem ultradźwiękowym do rejestrowania uderzenia serca płodu, oraz miernikiem do pomiaru siły i czasu trwania skurczów macicy. Obydwa czujniki połączone są z monitorem, który wyświetla lub drukuje wartości pomiarów.

Monitorowanie wewnętrzne jest badaniem inwazyjnym, stosowanym w celu oceny uderzeń serca dziecka gdy zachodzi potrzeba uzyskania bardziej dokładnego pomiaru, na przykład przy podejrzeniu zagrożenia dla życia dziecka. Bicie serca jest oceniane z zastosowaniem specjalnej elektrody, którą wprowadza się przez szyjkę macicy i umieszcza na główce płodu. Mierzące siłę skurczów macicy badanie może być rejestrowana przez czujnik na brzuchu (tak jak w monitorowaniu zewnętrznym) lub za pomocą cewnika wprowadzonego do macicy. Założenie elektrody na główkę może być też dla dziecka bolesne. Z tych powodów ten rodzaj monitorowania stosuje się bardzo rzadko, tylko w uzasadnionych przypadkach.

 

Kiedy na KTG? Od kiedy KTG?- wskazania

 

Badanie KTG w ciąży wykonuje się w czasie zbliżającym do terminu zbliżającego się porodu, a następnie do momentu porodu co 2-3 dni stawianie się na kolejne badania. Kardiotokografia KTG może być wykonana w sytuacjach, gdy kobieta w okresie ciąży odczuwa różnego rodzaju dolegliwości lub z powodu wystąpienia konkretnych chorób. Takim wskazaniem może być przede wszystkim krwawienie z pochwy oraz ból brzucha u kobiety ciężarnej. Należy przy tym pamiętać, że chodzi o ból utrzymujący się dłuższy czas lub często powtarzający się, gdyż lekki jednorazowy ból nie stanowi jeszcze wskazania do przeprowadzenia badania.

KTG kardiotokografia jest zalecana także przy problemach z nerkami lub przy nadciśnieniu tętniczym występującym u przyszłej mamy w okresie ciąży. Badanie KTG warto wykonać także w przypadku konfliktu serologicznego lub też kiedy doszło do urazu brzucha w czasie trwania ciąży. Badanie to jest również przydatne w przypadku przenoszonej ciąży oraz płodu ze stwierdzoną hipotrofią, czyli wewnątrzmacicznym ograniczeniem rozwoju płodu - hipotrofia płodu może być wynikiem zaburzeń genetycznych lub zaburzeń pracy serca płodu, niejednokrotnie z koniecznością hospitalizowania matki i podawania farmakoterapii, a w niektórych przypadkach nawet wymagających operacji. Zapis KTG umożliwia ocenę lekarza oraz położnej, aby przede wszystkim stwierdzić czy płód żyje, jak również czy jest dotleniony oraz czy nie doszło do niewydolności łożyska.

 

Zaburzenia pracy serca płodu 

 

Najważniejszym parametrem zapisu badania kardiotokograficznego jest podstawowa częstość uderzeń serca płodu, wyznaczana na podstawie obserwacji średniej częstości uderzeń serca płodu w ciągu co najmniej 10 minut, przy czym norma wynosi między 110 a 170 uderzeń na minutę.  

Przy przekroczeniu wartości 170 uderzeń na minutę ma miejsce tachykardia płodu KTG, czyli stan określany jako nieprawidłowy. Analogicznie, przy wartości poniżej 110 uderzeń na minutę, występujące zaburzenie określa się jako bradykardia.  

Powodem powstania takich zaburzeń jak tachykardia i bradykardia może być niedotlenienie wewnątrzmaciczne zaistniałe na przykład w wyniku uciśnięcia sznura pępowinowego lub ucisku macicy na żyłę główną dolną. Takie zjawisko często obserwowane jest przy ułożeniu pacjentki w pozycji na wznak lub też w wyniku wystąpienia niewydolności łożyska lub chorób współistniejących u pacjentki, takich jak: nadciśnienie, cukrzyca, czy też niedokrwistość.

 

KTG skurcze - akceleracje i deceleracje

 

Kardiotokografia poprzez rejestrowanie pomiarów umożliwia lekarzowi ocenę zmienności liczby uderzeń serca na minutę. Gdy akcja serca wzrasta o 5-25 uderzeń na minutę, mówimy o akceleracjach. Bardzo często akceleracje są związane z ruchami płodu, także podczas dotykania dziecka przez powłoki brzuszne matki.  Akceleracje KTG powinny występować przynajmniej dwukrotnie w ciągu 10-minutowego zapisu kardiotokograficznego, ponieważ oznaczają dobry stan dziecka i jego prawidłowe utlenowanie.

Zapis badania KTG pozwala również zaobserwować deceleracje, czyli zwolnienia pracy serca o około 15 uderzeń na minutę, które nie powinny pojawić się w zapisie zdrowego płodu. Deceleracje mają miejsce, gdy występują krótkotrwałe zwolnienia akcji serca płodu. Deceleracje wczesne to takie, gdy zwolnienie akcji serca zachodzi w momencie wystąpienia skurczów macicy, natomiast deceleracje późne obserwuje się w momencie, gdy minie najsilniejszy skurcz - co może świadczyć o występującym zagrożeniu niedotlenienia płodu w efekcie przedwczesnego oddzielenia łożyska,  nadmiernej aktywności skurczowej (skurczów mięśnia macicy) lub też chorób współistniejących u pacjentki.  

Zawsze należy pamiętać, że interpretacji zapisu badania KTG powinien dokonywać lekarz specjalista lub położna, aby prawidłowo ocenić dobrostan dziecka, biorąc pod uwagę cały przebieg ciąży oraz stan zdrowia matki. Dopiero po rozpatrzeniu wszystkich okoliczności, które mają wpływ na ciążę, ocena badania jest wiarygodna i odzwierciedla rzeczywisty stan płodu.  

 

W sklepie medycznym KREDOS w ofercie przeznaczonej do wyposażenia placówek medycznych znajdą Państwo szereg aparatów medycznych do wykonywania badania kardiotokograficznego spełniających normy jakościowe i techniczne, a także z możliwością dalszego serwisowania sprzętu.

Żel przewodzący do aparatów EKG Żelpol

Żelpol żel do aparatów usg,żel ultrasonic,żel 250ml,żel do ultrasonografów,
Żel przewodzący do aparatów EKG Żelpol...
6,00 zł

Nasadka szczoteczki do skóry normalnej Beurer FC 95

BEURER nasadka,nasadka do szczotki,nasadka do szczoteczki,fc 95,fc95,do skóry normalnej,
Nasadka szczoteczki do skóry normalnej Beurer FC 95 to zestaw uzupełniający do...
86,62 zł

Taboret lekarski ERGO ST

U.B.M taboret lekarski,taboret medyczny,taboret,
Taboret lekarski ERGO ST to innowacyjny produkt o szerokiej funkcjonalności. ...
559,00 zł

Jednorazowy podkład pod mankiet rozmiar L- XL - 10 sztuk

KREDOS podkład pod mankiet,jednorazowy podkład,podkład,podkład pod mankiet,mankiet holtera,mankiet
Jednorazowy podkład pod mankiet rozmiar L- XL - 10 sztuk...
12,30 zł

Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Medisept 50 szt.

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni,50 szt,medisept,
Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Medisept 50 szt....
19,09 zł

Wózek inwalidzki manualny V300 DL

VERMEIREN wózek inwalidzki, wózek v300 xxl,wózek dla inwalidy,wózek manualny,
Wózek inwalidzki manualny V300 DL posiada szerokie możliwości personalizacji w tym: 4 głębokości...
2600,64 zł

Mata do masażu shiatsu MG 295 - HD-3D (kremowa)

BEURER masażer,masaż,mata masująca,urządzenie masujące,shiatsu,mg 260,mg260,
Mata do masażu shiatsu MG 295 - HD-3D kremowa to eleganckie urządzenie,...
1024,57 zł
Promocja

Waga diagnostyczna Beurer BF 850 Czarna

BEURER waga diagnostyczna,wagi diagnostyczne,beurer,bf 850 pure,bf850,bf 850,czarna,
Waga diagnostyczna Beurer BF 850 Czarna  to niezwykły produkt łączący w sobie...
251,55 zł 279,51 zł

Waga lekarska kolumnowa Seca 704S

SECA waga lekarska,seca 704s,waga kolumnowa,kolumnowa,seca,704s,
Waga lekarska kolumnowa seca 704s jest stabilna i bezpieczna. Mimo wielkości swojej...
3290,00 zł

Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem Seca 799

SECA waga medyczna,waga lekarska,seca 799,waga z wzrostomierzem,
Waga medyczna kolumnowa z wzrostomierzem SECA 799 oraz funkcją pomiaru BMI, dzięki...
1499,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 525

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,seca 525,seca,525,
Analizator składu masy ciała SECA 525 to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach....
25704,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 515

SECA analizator ciała,analizator,seca,
Analizator składu masy ciała SECA mBCA 515 to innowacyjny sprzęt wysokiej jakości,...
48384,00 zł

Analizator składu masy ciała Seca 535

SECA analizator,masy ciała,analizator ciała,mBCA,skład masy ciała,
Aparat Składu Ciała SECA mVSA 535 jest połączeniem klasycznego kardiomonitora z funkcjonalnością...
34560,00 zł

Waga medyczna niemowlęca Seca 834

SECA waga medyczna seca,waga medyczna,waga seca,seca834,
Waga medyczna niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką. W mgnieniu oka poprzez...
750,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004