.
Producent:
5E

Taśmy kinezjologiczne

taśma,kinezjologiczna,tejping,dla sportowców,na urazy,action tape

Taśma kinezjologiczna Action Premium 5E - różowa

5E taśma,kinezjologiczna,tejping,dla sportowców,na urazy,action tape
Taśma kinezjologiczna Action Premium 5E - różowa, to syntetyczna taśma przeznaczona dla...
Taśma kinezjologiczna Action Premium 5E - różowa, to syntetyczna taśma przeznaczona dla wymagających użytkowników. Dedykowana szczególnie dla osób aktywnie uprawiających sport.
35,10 zł
taśma,tejp,kinezjologiczna,na urazy,action premium,5E

Taśma kinezjologiczna Action Premium 5E – pomarańczowa

5E taśma,tejp,kinezjologiczna,na urazy,action premium,5E
Taśma kinezjologiczna Action Premium – pomarańczowa, to syntetyczna taśma przeznaczona dla wymagających...
Taśma kinezjologiczna Action Premium – pomarańczowa, to syntetyczna taśma przeznaczona dla wymagających użytkowników. Przeznaczona szczególnie dla osób aktywnych związanych ze sportami wodnymi, zimowymi i ultramaratończyków.
35,10 zł
taśma,kinezjologiczna,tejping,dla sportowców,na urazy,power tape

Taśma kinezjologiczna Power Premium 5E - pomarańczowa

5E taśma,kinezjologiczna,tejping,dla sportowców,na urazy,power tape
Taśma kinezjologiczna Power Premium 5E - pomarańczowa, to bawełniana taśma przeznaczona do...
Taśma kinezjologiczna Power Premium 5E - pomarańczowa, to bawełniana taśma przeznaczona do użycia przez wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutów.
25,00 zł
taśma,tejp,kinezjologiczna,na urazy,speed economic,5E

Taśma kinezjologiczna Speed Economic 5E – granatowa

5E taśma,tejp,kinezjologiczna,na urazy,speed economic,5E
Taśma kinezjologiczna Speed Economic – granatowa, to bawełniana taśma przeznaczona dla sportowców...
Taśma kinezjologiczna Speed Economic – granatowa, to bawełniana taśma przeznaczona dla sportowców oraz tych wszystkich, którzy mają problemy z chronicznym bólem spowodowanym urazami, przeciążeniami lub zwyrodnieniami. Wspomaga obolałe mięśnie, naderwane ścięgna i naciągnięte więzadła. Przydatna zarówno entuzjastom aktywnej rekreacji jak również kierowcom i pracownikom biurowym uskarżającym się na bóle związane z siedzącym trybem pracy.
24,00 zł
taśma,kinezjologiczna,tejping,dla sportowców,na urazy,energy premium

Taśma kinezjologiczna Energy Premium 5E – beżowa

5E taśma,kinezjologiczna,tejping,dla sportowców,na urazy,energy premium
Taśma kinezjologiczna Energy Premium – beżowa, to nylonowo-lycrowa taśma przeznaczona dla fizjoterapeutów...
Taśma kinezjologiczna Energy Premium – beżowa, to nylonowo-lycrowa taśma przeznaczona dla fizjoterapeutów po specjalistycznych kursach Dynamic Tape, dla lekkoatletów, siatkarzy i tancerzy. Jest niezwykle rozciągliwa (aż do 200%) nie tylko wzdłuż, ale również w czterech innych kierunkach.
45,70 zł
taśma,kinezjologiczna,tejping,dla sportowców,na urazy,energy premium

Taśma kinezjologiczna Energy Premium 5E – błękitna

5E taśma,kinezjologiczna,tejping,dla sportowców,na urazy,energy premium
Taśma kinezjologiczna Energy Premium – błękitna, to nylonowo-lycrowa taśma przeznaczona dla fizjoterapeutów...
Taśma kinezjologiczna Energy Premium – błękitna, to nylonowo-lycrowa taśma przeznaczona dla fizjoterapeutów po specjalistycznych kursach Dynamic Tape, dla lekkoatletów, siatkarzy i tancerzy. Jest niezwykle rozciągliwa (aż do 200%) nie tylko wzdłuż, ale również w czterech innych kierunkach.
45,70 zł
taśma,kinezjologiczna,tejping,dla sportowców,na urazy,speed economic

Taśma kinezjologiczna Action Premium 5E – błękitna

5E taśma,kinezjologiczna,tejping,dla sportowców,na urazy,speed economic
Taśma kinezjologiczna Action Premium – błękitna, to syntetyczna taśma przeznaczona dla wymagających...
Taśma kinezjologiczna Action Premium – błękitna, to syntetyczna taśma przeznaczona dla wymagających użytkowników. Przeznaczona szczególnie dla osób aktywnych związanych ze sportami wodnymi, zimowymi i ultramaratończyków.
35,10 zł
taśma,tejp,kinezjologiczna,na urazy,action premium,5E

Taśma kinezjologiczna Action Premium 5E – czarna

5E taśma,tejp,kinezjologiczna,na urazy,action premium,5E
Taśma kinezjologiczna Action Premium – czarna, to syntetyczna taśma przeznaczona dla wymagających...
Taśma kinezjologiczna Action Premium – czarna, to syntetyczna taśma przeznaczona dla wymagających użytkowników. Przeznaczona szczególnie dla osób aktywnych związanych ze sportami wodnymi, zimowymi i ultramaratończyków. Swoje zastosowanie znajdzie również wśród klientów fizjoterapeutów i chiropraktyków.
32,00 zł
taśma,tejp,kinezjologiczna,na urazy,speed economic,5E

Taśma kinezjologiczna Speed Economic 5E – różowa

5E taśma,tejp,kinezjologiczna,na urazy,speed economic,5E
Taśma kinezjologiczna Speed Economic – różowa, to bawełniana taśma przeznaczona dla sportowców...
Taśma kinezjologiczna Speed Economic – różowa, to bawełniana taśma przeznaczona dla sportowców oraz tych wszystkich, którzy mają problemy z chronicznym bólem spowodowanym urazami, przeciążeniami lub zwyrodnieniami. Wspomaga obolałe mięśnie, naderwane ścięgna i naciągnięte więzadła.
24,00 zł
taśma,kinezjologiczna,dla sportowców,na urazy,tejping

Taśma kinezjologiczna Speed Economic 5E – błękitna

5E taśma,kinezjologiczna,dla sportowców,na urazy,tejping
Taśma kinezjologiczna Speed Economic – błękitna, to bawełniana taśma przeznaczona dla sportowców...
Taśma kinezjologiczna Speed Economic – błękitna, to bawełniana taśma przeznaczona dla sportowców oraz tych wszystkich, którzy mają problemy z chronicznym bólem spowodowanym urazami, przeciążeniami lub zwyrodnieniami. Wspomaga obolałe mięśnie, naderwane ścięgna i naciągnięte więzadła.
24,00 zł

wanna do hydroterapii Ocean De Luxe

 

Taśma kinezjologiczna jest bardzo cienkim plastrem o właściwościach leczniczych służącym do oklejenia określonych miejsc na ciele w przebiegu leczenia związanego z dolegliwościami ze strony mięśni i stawów. Taśmą kinezjologiczną może być oklejony zarówno kręgosłup, jak również na inne części ciała, takie jak łopatki, nadgarstki, łydki czy brzuch. Efekt kinesiotapingu bardzo często jest odczuwalny natychmiastowo.

 

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu taśmami kinezjologicznymi określonych miejsc na ciele w przebiegu leczenia związanego z dolegliwościami ze strony mięśni i stawów nazywa się kinesiotapingiem (tapingiem) lub też plastrowaniem dynamicznym.

 

Taśma kinezjologiczna poprzez łagodzenie bólu po kontuzji wpływa na przyspieszenie rekonwalescencji i stanowi dodatkową ochronę przed urazami. Stosowanie taśmy kinezjologicznej w efekcie pomaga rozluźnić mięśnie i zmniejszyć ich napięcie, złagodzić ból, zmniejszyć obrzęki i uzyskać poprawę krążenia. Poprzez poprawę krążenia plastrowanie dynamiczne przyczynia się do zwiększenia siły mięśniowej. Plastrowanie dynamiczne polega na zwiększeniu przestrzeni między skórą a mięśniami, przez co możliwe jest zmniejszenie ryzyka kontuzji i redukcja stanu pourazowego lub niwelowanie wad postawy. Stosowanie kinesiotapingu jest szczególnie popularne wśród sportowców i fizjoterapeutów. Plastry kinezjologiczne poprzez stabilizację stawów zapobiegają powstawaniu kontuzji. Dlatego też plastry kinezjologiczne doskonale nadają się do stosowania podczas uprawianiu sportu, gdyż stanowią podporę dla mięśni, a ich zastosowanie może umożliwić kontynuację aktywności bez bólu, jednocześnie chroniąc je przed dalszym uszkodzeniem.

 

Metoda kinesiotapingu jest zalecana przy przebiegu szeregu schorzeń i dolegliwości, zarówno tych ostrych, jak i przewlekłych. Jest wskazana przede wszystkim w wyniku doznanych urazów i kontuzji, przy naderwaniach mięśni i skręceniach stawów. Dodatkowo, plastry kinezjologiczne pomagają między innymi chorym z wadami kręgosłupa, klatki piersiowej czy ustawienia stóp, przy zwyrodnieniach i zespołach bólowych kręgosłupa i kończyn, ale również u chorych z porażeniem nerwu twarzowego, obrzękami limfatycznymi, rozległymi siniakami, bliznami, zaburzeniach połykania, i innych.

 

Taśmy kinezjologiczne zbudowane są z najwyższej jakości bawełny o grubości i rozciągliwości zbliżonej do ludzkiej skóry. Przyleganie taśmy kinezjologicznej do skóry uzyskiwane jest za pomocą nieszkodliwego dla zdrowia kleju medycznego, nie wywołując negatywnych odczuć i dyskomfortu podczas noszenia. Taśmy kinezjologiczne są wodoodporne i doskonale przylegają do skóry, dzięki czemu wygodnie można je użytkować nawet przez kilka dni. Taśma kinezjologiczna może zostać przyklejona na ciele nawet przez kilka dni. Efekt kinesiotapingu bardzo często jest odczuwalny natychmiastowo.

 

Jak prawidłowo dobrać taśmę kinezjologiczną - dlaczego warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty?

 

Taśma kinezjologiczna może być naklejona samodzielnie w warunkach domowych, jednak nie jest to zalecane ze względu na konieczność posiadania odpowiedniej wiedzy w zakresie budowy ciała, leczenia konkretnych schorzeń oraz wiedzy w jaki sposób taśma kinezjologiczna pozwoli uzyskać zamierzone efekty terapeutyczne. Ponadto, lekarz fizjoterapeuta, który przeprowadzi wywiad z pacjentem, zbada jego siłę mięśniową, oceni ruchomości stawów i wykona niezbędne testy, będzie mógł odpowiedzieć na często pojawiające się pytania - jak długo stosować plastry kinezjologiczne, czy też jak naklejać plastry kinezjologiczne.

 

W zależności od miejsca dolegliwości stosuje się kilka rodzajów plastrów kinezjologicznych, między innymi elastyczne taśmy kinezjologiczne (zalecane do osłabionych więzadeł i stawów), nierozciągliwe taśmy kinezjologiczne (do stabilizacji urazów, zmniejszające ruchomość stawów) oraz kompresyjne taśmy kinezjologiczne (zwiększające przepływ krwi na danym obszarze). Przykładowo, taśmy na kolana, czyli tak zwane "tejpy na kolano", wyróżniają się charakterystycznym kształt w formie litery "Y". Z kolei taśma kinezjologiczna na bark wymaga pomocy przy naklejaniu - w tym wypadku taśma kinezjologiczna w kształcie litery "Y" oraz dwie taśmy kinezjologiczne w kształcie litery "I". Taśma kinezjologiczna na nadgarstek ma kształt litery "I" i klejona jest na górnej części dłoni i wokół nadgarstka. Taśma kinezjologiczna jest przyklejana różnymi technikami w zależności od dolegliwości, przy czym niektóre ze schorzeń wymagają maksymalnego naciągnięcia taśmy do tapingu, natomiast inne przeciwnie. Taśma kinezjologiczna jest stosowana na wiele różnych sposobów ze względu na miejsce przyklejenia, charakter i etap przebiegu dysfunkcji, a także sposób jej przyklejania.

 

Taśma kinezjologiczna stosowana jest zarówno w obrębie kręgosłupa, jak też innych części ciała, na przykład łopatek, nadgarstków, łydek czy brzucha. Przyklejona do ciała taśma kinezjologiczna nie powoduje usztywnienia ani zakłócenia przebiegu ruchu. Taśma kinezjologiczna przyniesie największe efekty, jeżeli jej przyklejenie będzie poprzedzone wykonaniem odpowiednich testów i przyjrzeniem się bolącemu obszarowi, najlepiej przez lekarza fizjoterapeutę, gdyż przyczyna dolegliwości nie musi być ulokowany w tym samym miejscu, gdzie się one przejawiają. Skuteczność zastosowanego plastrowania jest oceniana wstępnie przez test odpowiedzi mięśniowej. Taśma kinezjologiczna z łatwością dopasowuje się do ciała dzięki swojej elastyczności oraz bardzo niewielkiej grubości, a dzięki temu jej obecność jest prawie nieodczuwalna w codziennym funkcjonowaniu pacjenta.

 

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, jest niezbędnym elementem, wchodzącym...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do użytku...
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel, przeznaczony jest do współpracy z...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07, to bardzo wygodny i poręczny...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk), dedykowany do użycia wraz z...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET, dedykowany jest do elektrokardiografów firmy Aspel, z...
499,00 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy), to bardzo wygodny futerał,...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11, jest niezbędnym elementem wyposażenia aparatu EKG. Używany w...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422, to produkt, dedykowany do modeli AsPekt 703 i Aspel...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask, to niezbędny produkt, do przeprowadzenia badania...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004