ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Chcesz zacząć kontrolować swoje ciśnienie, albo myślisz o zmianie swojego obecnego urządzenia? Poniższy artykuł, da Ci odpowiedź na pytania od: ,,ile kosztuje ciśnieniomierz naramienny”, do tego w co wyposażone są nowoczesne ciśnieniomierze cyfrowe.

Każdy ceni sobie pewne aspekty w różnym stopniu, dla jednych ważna jest tradycja, a dla innych innowacja. Wszystkich jednak łączy troska o zdrowie, a ciśnieniomierz to właśnie urządzenie mogące posłużyć jako narzędzie w dbaniu o siebie. Dzięki zastosowaniu ciśnieniomierza i prowadzeniu regularnej ewidencji jego wartości, możesz przekazać swojemu lekarzowi dokładne i wartościowe informacje. Szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, to także szansa na szybkie obniżenie ciśnienia krwi.

Ciśnieniomierze elektroniczne

Dlaczego warto mieć ciśnieniomierz elektroniczny w swoim domu?

To nowoczesne urządzenie pomiarowe pomaga wykryć ewentualne nadciśnienie tętnicze, a wczesne wykrycie daje szanse na skuteczne leczenie i walkę o obniżenie ciśnienia. Dodatkowo, korzystając z urządzenia użytkujący może wykryć u sobie arytmię i ustalić wartość tętna.

Jakie są zalety ciśnieniomierza elektronicznego? Przede wszystkim jasny odczyt. Ciśnieniomierze elektroniczne są wyposażone w ekran, na którym wyświetlą się zmierzone wartości. To niewątpliwy plus, szczególnie dla osób starszych, mających problemy ze wzrokiem. Poza tym, ci którzy zdecydują się na zakup ciśnieniomierza elektronicznego, mogą być pewni, że pomiar był dokładny. Ciśnieniomierze elektroniczne okazują się przydatne szczególnie dla osób ze stwierdzonymi problemami z ciśnieniem, zobowiązanych do regularnego zbierania pomiarów. Zawierają one wbudowaną pamięć, przez co poprzednie pomiary są zapamiętywane przez urządzenie. Jest to duże ułatwienie, ponieważ korzystający z tego ciśnieniomierza nie muszą martwić się się, że zgubią zapisane wcześniej wartości.

ciśnieniomierz omron m1 compact

Nowoczesny ciśnieniomierz naramienny

Nowoczesne ciśnieniomierze naramienne, są intuicyjne w obsłudze. Niektóre modele informują swoich użytkowników o nieprawidłowym założeniu mankietu lub śledzą ruchy ciała. Zapobiegając tym samym błędom w pomiarze. Są również bardzo dokładne, ponieważ zazwyczaj wyświetlana przez nie wartość jest średnią z kilku pomiarów przeprowadzanych w sekundowych odstępach. Ile kosztuje ciśnieniomierz naramienny? To oczywiście zależy od konkretnego modelu, cena tych posiadających wyżej wymienione funkcje, oscyluje zazwyczaj w okolicy 400 złotych. 

Ciśnieniomierz nadgarstkowy

Ciśnieniomierze nadgarstkowe wyróżniają się przede wszystkim swoją praktycznością. Jeśli ktoś szuka produktu, który może połączyć ze smartfonem, który będzie przeprowadzał komfortowy pomiar, a w dodatku pozwoli porównać otrzymany wynik do wartości prawidłowych, to produkt dla niego! Na zakup tego typu ciśnieniomierza, decydują się przede wszystkim ludzie, prowadzący aktywne życie. Należy pamiętać, że wykrycie nadciśnienia pozwala na podjęcie zdecydowanych działań, dążących do jego obniżenia. A nadciśnienie jest przypadłością dotyczącą również osób aktywnych życiowo, nie koniecznie w podeszłym wieku. Cena ciśnieniomierza to około 200 złotych.

ciśnieniomierz OMRON RS3

Ciśnieniomierz zegarowy

Ciśnieniomierz zegarowy to wybór dla ceniących sobie tradycję. Urządzenia wyposażone w zegar, gruszka i zawór, do dnia dzisiejszego są powszechnie wykorzystywane w szpitalach.  I w tym przypadku możemy liczyć na precyzje pomiaru i dokładny wynik. Na zakup tego ciśnieniomierza zdecydują się miłośnicy tradycyjnych rozwiązań, albo osoby dla których pomiar ciśnienia jest rutyną. Cena ciśnieniomierza zegarowego to mniej więcej 100 złotych.

ciśnieniomierz seca b40

Ciśnieniomierz półautomatyczny

I ten rodzaj ciśnieniomierza powie badającemu wszystko o ciśnieniu. Niektóre z nich posiadają systemy detekcji arytmii serca. Jednym z plusów tego typu urządzenia jest obecność wyświetlacza, na którym wyświetlają się wszystkie potrzebne informacje. Korzystający może liczyć na pamięć ostatniego pomiaru, automatyczne wyłączanie i wskaźnik wyczerpania baterii, który nie pozwoli na zaskoczenie nagłym wyczerpaniem baterii. Cena tego ciśnieniomierza oscyluje wokół 100 złotych.

Profesjonalny ciśnieniomierz cyfrowy

Dla tych, którzy naprawdę musza wiedzieć absolutnie wszystko o ciśnieniu poleca się profesjonalne ciśnieniomierze cyfrowe. Zazwyczaj są one wyposażone w dotykowe wyświetlacze, logiczne menu, wbudowaną pamięć, pozwalającą na zachowanie bardzo wielu pomiarów. Ze strony tego urządzenia możemy liczyć na różne tryby pomiarów, mankiety dopasowane do badanego, bardzo dokładny pomiar i niwelowanie nieprawidłowości wynikających z ruchu badanego. To wybór dla profesjonalistów, albo tych dla których nowoczesność i automatyzm to bezwzględne priorytety. Dotykowy ekran, graficzny często kolorowy wyświetlacz, zoptymalizowana konstrukcja i łatwość w użyciu to tylko kilka z licznych zalet. W pracy pozwala na zaoszczędzenie bardzo cennego czasu.  Cena ciśnieniomierza cyfrowego to koszt powyżej 3000 złotych.

W zależności od modelu ciśnieniomierz możliwe jest zakupienie mankietów. Popularne dwukanałowe mankiety występują w różnych rozmiarach, to wszystko po to żeby troska o zdrowie była dla Ciebie jak najbardziej komfortowa.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny