Stanowiska do pobierania krwi znajdują zastosowanie w gabinetach zabiegowych w różnych placówkach medycznych. Są one dostępne w wielu kolorach tapicerki skóropodobnej, co pozwala na ich dopasowanie do estetyki gabinetu. Dodatkowo posiadają jeden lub dwa podłokietniki z opcją ich regulacji w dwóch płaszczyznach – góra-dół i na boki. Niektóre modele mogą być wyposażone w funkcjonalny zagłówek oraz specjalną półkę boczną na przybory medyczne niezbędne podczas pobierania krwi lub wykonywania zastrzyków.
Fotel do pobierania krwi rozkładany charakteryzuje się regulowanym oparciem w zakresie od 93° do 180°. Rozwiązanie to umożliwia komfortowe dopasowanie pozycji pacjenta zwłaszcza w sytuacji, gdy sygnalizuje on epizody zasłabnięcia. Tradycyjny fotel laboratoryjny do pobierania krwi waży około 15 kg, posiada siedzisko o szerokości około 80 cm oraz wytrzymuje obciążenie do 120 kg. Jednak na rynku dostępne są także fotele do pobierania krwi przystosowane do obsługi pacjentów o wadze nawet do 150 kg. Modele te posiadają wzmocnioną konstrukcję oraz charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością.
Decydując się na zakup foteli do pobierania krwi, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim powinny one posiadać przemyślaną konstrukcję, zapewniać bezpieczeństwo pacjentom podczas badania oraz umożliwiać wykonywanie ergonomicznej pracy pielęgniarkom. Najlepiej w tej funkcji sprawdzą się fotele zabiegowe o prostej konstrukcji, które zapewniają szybkie i proste wykonywanie czynności. Ponadto, fotel zabiegowy do pobierania krwi ze względu na bardzo dużą ilość osób, które z niego korzystają, powinien być szczególnie łatwy w czyszczeniu oraz dezynfekcji.
Fotel do pobierania krwi używany w codziennej pracy personelu medycznego powinien wyróżniać się odpowiednio zaprojektowanymi udogodnieniami. Jednym z nich jest specjalnie przystosowany podłokietnik. Pozwala on na ustabilizowanie ręki podczas badania. Może być też swobodnie regulowany w zakresie 180°, podwyższany oraz obniżany. Występuje on z jednej lub z dwóch stron fotela zabiegowego. Kolejną praktyczną opcją, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupu stanowiska do pobierania krwi, jest szeroki zagłówek. Umożliwia on stabilne oparcie głowy oraz daje większą pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony sprawnie i bezpiecznie. Takie rozwiązanie oferuje między innymi fotel do pobierania krwi fl-1 marki U.B.M.
Warto także zadbać, aby fotele medyczne do pobierania krwi posiadały specjalną półkę boczną. Przeznaczona jest ona na podręczne przedmioty wykorzystywane przez pielęgniarkę podczas pobierania krwi. Półka swobodnie pomieści probówki na krew, stazę, płyn do dezynfekcji skóry czy też plaster do przyklejenia opatrunku. Właściwie dostosowane stanowisko do pobierania krwi i iniekcji pozwala na wykorzystywanie go przez długie lata bez obaw o bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów.
Pobieranie krwi przeprowadzane jest w gabinecie zabiegowym znajdującym się na terenie przychodni, laboratorium medycznego, kliniki lub szpitala. Wykonywane jest ono w pozycji siedzącej. Do tego celu przeznaczony jest specjalny fotel do pobierania krwi i dokonywania iniekcji. Przed przystąpieniem do zabiegu pielęgniarka przygotowuje odpowiedni jednorazowy sprzęt medyczny zapewniający bezpieczeństwo oraz ochronę dla pacjenta. Dodatkowo dezynfekuje odpowiednim środkiem miejsce wkłucia, aby nie doszło do przypadkowego zakażenia drobnoustrojami. Wszystkie czynności medyczne wykonywane przez personel placówki podczas pobierania krwi do badania przeprowadzane są w jednorazowych rękawiczkach.
Także pacjent, zanim usiądzie na fotel do pobierania krwi i iniekcji powinien odpowiednio przygotować się do zabiegu. Już w dzień poprzedzający wykonanie badania należy unikać wysiłku fizycznego, ciężko strawnych potraw oraz spożywania alkoholu. Po 12-godzinnej przerwie w jedzeniu należy zgłosić się do punktu pobrań. Najlepiej wybrać godziny poranne ze względu na fakt, iż wiele substancji wyzwala się w organizmie w zależności od pory dnia, emocji, wysiłku fizycznego, a nawet pory roku. Należą do nich hormony tarczycy oraz wartości żelaza, fosforu czy też erytropoetyny.
Przed przestąpieniem do badania krwi należy wypić niewielką ilość wody. Może to być szklanka wody mineralnej niegazowanej. Pozwoli to rozrzedzić krew, a tym samym ułatwi przeprowadzenie badania. Każdy pacjent, zanim zajmie stanowisko do pobierania krwi powinien wypocząć w poczekalni około 15 minut przed badaniem. Wysiłek fizyczny oraz stres powodują bowiem przesunięcie płynów w obrębie organizmu, ich utratę z potem oraz zmianę stężenia hormonów. Dodatkowo na badanie krwi należy przyjść wyspanym oraz wcześniej skonsultować z lekarzem konieczność chwilowego odstawienia przyjmowanych leków.
W kategorii produktów stanowiska, fotele do pobierania krwi w sklepie KREDOS znajdują się profesjonalne meble medyczne. Oprócz leżanki, parawanu czy stolików medycznych wielofunkcyjnych w gabinetach zabiegowych podstawowe wyposażenie powinny stanowić profesjonalne fotele do pobierania krwi. Producenci tych urządzeń dbają o ich wysoką jakość oraz spełnienie ścisłych norm sanitarnych. Dotyczy to także dostępnych w naszym sklepie foteli zabiegowych takich marek jak U.B.M, CORRADOMED czy też firmy JUVENTAS. Fotele do pobierania krwi są niezastąpione w codziennej pracy wielu placówek zdrowia.
Copyright © 2025 Kredos Sklep Medyczny