ZAMKNIJ ZAMKNIJ

 

cisnieniomierz mechaniczny rossmax gd 102Ciśnieniomierze to urządzenia pomiarowe służące do monitorowania ciśnienia tętniczego krwi, sprawdzające się zarówno w gabinetach zabiegowych, gabinetach lekarskich, jak i w gospodarstwach domowych. Ciśnieniomierz często jest nazywany też Sfigmomanometrem. Wyróżniamy ciśnieniomierze manualne i elektroniczne. Podstawowe elementy ciśnieniomierza manualnego to: pompka tłocząca powietrze, mankiet z komorą powietrzną i zaworkiem do kontrolowanego wypuszczania powietrza z mankietu. Ciśnieniomierze manualne do prawidłowego pomiaru potrzebują stetoskop lekarski. Lekarz lub pielęgniarka w trakcie badania manometrem pompuje mankiet do wartości około 150 mmHg i zaczyna delikatnie spuszczać z niego powietrze jednocześnie osłuchując stetoskopem puls pojawiający się na żyle po wewnętrznej stronie lewego ramienia w zgięciu łokciowym. Początek pulsowania na żyle daje nam wartość ciśnienia skurczowego na manometrze, a koniec pulsowania wskazuje na wartość ciśnienia rozkurczowego. Proces pomiaru ciśnienia w elektronicznych sfigmomanometrach automatycznych jest kontrolowany przez układ scalony wewnątrz ciśnieniomierza. W ciśnieniomierzach elektronicznych mamy pompkę elektryczną zasilaną z baterii, która automatycznie pompuje mankiet w trakcie mierzenia ciśnienia. Stetoskop do pomiaru pulsu zastapiono czujnikiem w mankiecie. Wynik pomiaru ciśnienia tętniczego automatycznie wyświetlany jest na wyświetlaczu LCD urządzenia pomiarowego. Pomiar ciśnienia jest całkowicie zautomatyzowany i może być wykonany samodzielnie przez pacjenta bez nadzoru personelu medycznego.

 Wyróżnamy 3 metody pomiaru ciśnienia tętniczego przez ciśnieniomierze.

  • osłuchowa auskultacyjna
  • oscylometryczna
  • korotkowa czyli jednoczesne zastosowanie metody auskultacyjnej i oscylometrycznej

Metody pomiaru ciśnienia tętniczego:

Metoda osłuchowa zwana też metodą askultacyjną pomiaru jest najbardziej popularna w ciśnieniomierzach manualnych do wykonania pomiaru wykorzystujących stetoskop jako odsłuch pulsu w trakcie mierzenia ciśnienia. W metodzie oscylometrycznej pomiaru ciśnienia mankiet wyposażony jest w elektroniczny czujnk, który rejestruje puls związany ze zmianami ciśnienia. Ciśnienie jest wyczuwalne przez chip dzięki strumieniowi krwi, która płynie pod mankietem. Pomiar zostaje zapisany w pamięci ciśnieniomierza elektronicznego. Metoda oscylometryczna wykorzystuje dane z czujnika i wyznacza ciśnienie tętnicze krwi, na podstawie algorytmów obliczeniowych. Wykorzystuje się w nich współczynniki o wartościach wyznaczanych na drodze badań populacyjnych pacjentów. Ciśnieniomierz korotkowa wykorzystuje obie metody do wyznaczenia prawidłowego pomiaru ciśnienia. Jest to metoda stosowana wyłacznie w najbardziej zaawansowanych ciśnieniomierzach elektronicznych oraz holterach ciśnieniowych. W mankiecie stosuje się czujnik, który spełnia rolę głowicy stetoskopu. Jego zadaniem jest nasłuchwać tętno pacjenta w trakcie nadmuchiwania mankietu powietrzem. Drugi czujnik w mankiecie wykorzystuje metodę pomiaru oscylometycznego. Elektronika ciśnieniomierza jest tak skonstruowana, aby jedna metoda kontrolowała drugą i eliminowała wszelkie czynniki, które potęcjalnie mogłyby spowodować błąd pomiaru. Wykorzystanie obu metod pomiaru ciśnienia, tj. osłuchowej auskultacyjnej oraz oscylometrycznej gwarantuje najdokładniejszy pomiar ciśnienia krwi.

 

Jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi?
Prawidłowe ciśnienie tętnicze u nastolatka to 109-122/61-79 mmHg. Prawidłowe ciśnienie krwi dla człowieka dorosłego to 120-129/80-84 mmHg. Wraz z wiekiem ciśnienie krwi może ulegać podwyższeniu i dla osoby starszej po 65 roku życia prawidłowe ciśnienie krwi powinno wynosić poniżej 140/90 mmHg. Pomiar ciśnienia krwi
i rejestrowanie zmian i odchyleń w jego wynikach jest istotnym elementem w diagnostyce chorób serca, gdyż na ich rozwój w wyniku zwiększenia niewydolności serca ma wpływ nadciśnienie tętnicze krwi, czyli jedna z najczęstszych chorób krążenia, która poprzez długotrwale utrzymujące się wysokie wartości ciśnienia tętniczego niszczą ściany naczyń krwionośnych. Opór stawiany sercu wpływa na jego pompowanie krwi z większą siłą, a co za tym idzie, pogrubieniem ścian serca, co następnie skutkuje gorszym ich odżywieniem. Mniejsza ilość krwi pompowanej do naczyń staje się niewystarczająca do zaspokojenia potrzeb organizmu.

Serce kurczy się średnio 60 do 80 razy w ciągu minuty, na cykl jego pracy składają się systole i diastole, czyli skurcz i rozkurcz, umożliwiające transport krwi oraz zaopatrzenie wszystkich narządów w tlen i składniki odżywcze. Do najczęstszych chorób krążenia należy nadciśnienie pierwotne, powstałe samoistnie i związane z czynnikami genetycznymi i środowiskowymi. Innym schorzeniem jest nadciśnienie wtórne, mające podłoże w innych chorobach przewlekłych, takich jak choroby nadnerczy, tarczycy, guzy mózgu, czy też spowodowane zażywaniem leków, poddaniu na stres lub w przebiegu ciąży.

Nadciśnienie tętnicze to stan, w którym przekroczone zostają normy wartości pomiaru – powyżej 140 mmHg skurczowe (górne) i 90 mmHg rozkurczowe (dolne). Zarówno ciśnienie skurczowe, jak i rozkurczowe, są tak samo istotne. Zaburzenia poszczególnych wartości oraz różne ich kombinacje wskazują na występujące patologie oraz zmiany fizjologiczne. Wartość ciśnienia skurczowego głównie zależy od sztywności naczyń krwionośnych i pojemności minutowej serca, natomiast rozkurczowego to minimalne ciśnienie podczas fazy spoczynkowej,  które wytwarza się w tętnicach pomiędzy uderzeniami, kiedy to serce rozkurcza się, aby napełnić się krwią. Krótko trwające wzrosty ciśnienia mogą być też zjawiskiem całkowicie naturalnym, pojawiając się podczas wzmożonego wysiłku lub w sytuacjach nasilonego napięcia i stresu. W trosce o utrzymanie dobrego zdrowia poprzez zapobieganie wystąpienia lub rozwoju nadciśnienia tętniczego zaleca się przede wszystkim przestrzeganie odpowiedniej diety, normalizacja masy ciała, ograniczenie spożycia soli, alkoholu, tłuszczów, rzucenie palenia i regularną aktywność fizyczną. Przy występowaniu nadciśnienia tętniczego lub choroby wieńcowej mierzenie ciśnienia tętniczego jest wyjątkowo ważne z uwagi na niezbędne wykonywanie pomiarów każdego dnia dla określenia skuteczności działania przyjmowanych leków i rejestrowanie wszelkich zmian i odchyleń. Jest to cenną wskazówką, pomocną  do wykonania dodatkowych badań i zmiany leczenia.

Procedura pomiaru ciśnienia:

Kluczowe do uzyskania wiarygodnego wyniku pomiaru ciśnienia tętniczego krwi jest przestrzeganie zasad użytkowania. Przede wszystkim pomiar ciśnienia powinien być wykonany po 5-minutowym odpoczynku, w pozycji siedzącej, z mankietem założonym na ramieniu (na poziomie serca). Przy wykonywaniu pomiaru należy usiąść wygodnie i odprężyć się w temperaturze pokojowej. Na 30 minut przed rozpoczęciem pomiaru nie należy się kąpać, pić alkoholu ani napojów kofeinowych, palić tytoniu, wykonywać ćwiczeń fizycznych, czy też jeść. Należy siedzieć na krześle z nogami opartymi o podłogę i wyprostowanymi plecami. Mankiet powinien znajdować się na wysokości serca. Mankiet ciśnieniomierza powinien być dostosowany do obwodu ramienia. Zbyt szeroki może zaniżyć wynik, z kolei zbyt ciasne nałożenie może zawyżyć uzyskane wartości. Zaleca się mierzenie ciśnienia o stałych porach dnia, mając na uwadze fakt, że jako wartość zmienna może ulegać wahaniom w ciągu doby. Niezwykle ważny jest też sposób mierzenia ciśnienia tętniczego i rodzaj aparatu używanego do badania. Jeżeli pomiar jest wykonany aparatem z mankietem naramiennym, a badający ciśnienie zbyt mocno uciśnie słuchawką tętnicę ramienną, to ciśnienie rozkurczowe będzie niższe od faktycznego.

Zbyt wysokie ciśnienie krwi znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca, udaru, wylewu, niewydolności serca, rozwoju niewydolności nerek i innych bardzo groźnych powikłań. U osób z wysokim ciśnieniem krwi ryzyko wystąpienia udaru mózgu jest siedem razy bardziej prawdopodobne, w porównaniu z osobą bez nadciśnienia, zaś ryzyko pojawienia się choroby wieńcowej zwiększa się u nich trzy, a nawet czterokrotnie.

Dobry ciśnieniomierz naramienny:

W sklepie medycznym KREDOS kupią Państwo ciśnieniomierze i akcesoria w atrakcyjnych cenach. Wśród aparatów znajdą Państwo szeroki wachlarz produktów: ciśnieniomierz elektroniczny, półautomatyczny i zegarowy.

Oferta sklepu medycznego Kredos

Ciśnieniomierze

Ciśnieniomierz automatyczny BP80

Ciśnieniomierz automatyczny BP80, to prosty w obsłudze aparat, za pomocą którego można w...

119,88 zł

Ciśnieniomierz automatyczny dotykowy Nissei DSK-1031

Ciśnieniomierz automatyczny dotykowy Nissei DSK-1031, jest wysokiej jakości aparatem,...

300,46 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 23

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 23, to elektroniczny, bardzo prosty w...

81,22 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 23L

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 23L, jest bliźniaczym produktem modelu LD...

101,95 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 30

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 30, to niewielkich rozmiarów, kompaktowy...

152,06 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 51

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 51, to wysokiej klasy ciśnieniomierz,...

152,06 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 51A

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 51A, to elektroniczny aparat, mierzący...

172,80 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 51S z funkcją mowy

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 51S z funkcją mowy, to produkt dedykowany...

214,27 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 51U

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD 51U, wykorzystuje oscylometryczna metodę...

248,62 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD-521

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD-521, jest elektronicznym aparatem, za pomocą...

139,97 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD3a

Ciśnieniomierz automatyczny Little Doctor LD3a, to łatwy w obsłudze naramienny aparat, z...

131,33 zł

Ciśnieniomierz automatyczny PEMPA BP100

Ciśnieniomierz automatyczny PEMPA BP100, jest wygodnym aparatem z dużym wyświetlaczem,...

143,64 zł

Ciśnieniomierz automatyczny PEMPA BP200

Ciśnieniomierz automatyczny PEMPA BP200 to nowoczesny aparat, który poza pomiarem...

195,48 zł

Ciśnieniomierz automatyczny rossmax X1 z mankietem dziecięcym na baterie

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz automatyczny rossmax X1 z mankietem dziecięcym na baterie to automatyczny...

101,52 zł

Ciśnieniomierz Beurer BM 96 Cardio z funkcją EKG

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz Beurer BM 96 Cardio z funkcją EKG, to niezbędny aparat do kontrolowania i...

612,89 zł

Ciśnieniomierz iXellence® BPM Easy

Ciśnieniomierz iXellence® BPM Easy, jest naramiennym, automatycznym aparatem, z pomocą...

124,96 zł

Ciśnieniomierz mechaniczny Little Doctor LD-60

Ciśnieniomierz mechaniczny Little Doctor LD-60, to klasyczny ciśnieniomierz, który...

88,13 zł

Ciśnieniomierz mechaniczny Little Doctor LD-70

Ciśnieniomierz mechaniczny Little Doctor LD-70, to bardzo wygodny i poręczny...

70,50 zł

Ciśnieniomierz mechaniczny Little Doctor LD-70NR

Ciśnieniomierz mechaniczny Little Doctor LD-70NR, to klasyczny ciśnieniomierz z dużym...

68,77 zł

Ciśnieniomierz na nadgarstek Beurer BC 27

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz na nadgarstek Beurer BC 27, to bardzo wygodne urządzenie, dla osób...

108,96 zł

Ciśnieniomierz na nadgarstek Beurer BC 51

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz na nadgarstek Beurer BC 51, jest urządzeniem dzięki któremu wykonuje się...

163,44 zł

Ciśnieniomierz na nadgarstek Little Doctor LD 12

Ciśnieniomierz na nadgarstek Little Doctor LD 12, to automatyczny aparat służący do...

130,46 zł

Ciśnieniomierz naramienny Omron M2 Intelli It

Ciśnieniomierz naramienny Omron M2 Intelli It, to niezwykle prosty w obsłudze aparat...

208,82 zł

Ciśnieniomierz Omron M2 Basic

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz omron m2 basic zapewnia szybki i łatwy pomiar ciśnienia krwi oraz tętna....

158,17 zł

Ciśnieniomierz Omron M2 z zasilaczem

Ciśnieniomierz Omron M2 z zasilaczem to elektroniczny naramienny ciśnieniomierz...

230,95 zł

Ciśnieniomierz zegarowy Boston

Ciśnieniomierz zegarowy Boston, to tradycyjny, manualny ciśnieniomierz, który można...

157,00 zł

Łącznik mankietu Micolife Seria A

Łącznik mankietu Micolife Seria A

15,12 zł

Łącznik mankietu Micolife Seria B

Łącznik mankietu Micolife Seria B

2,16 zł

Mankiet Little Doctor (11-19 cm) C2I

Mankiet Little Doctor (11-19 cm) C2I, to mały mankiet, którego używa się w celu wykonania...

34,13 zł

Mankiet Little Doctor (18-26 cm) C2C

Mankiet Little Doctor (18-26 cm) C2C, to bawełniany mankiet dwuwężykowy, który sprawdzi...

37,37 zł

Mankiet Little Doctor (18-26 cm) N2C

Mankiet Little Doctor (18-26 cm) N2C przeznaczony jest do stosowania z ciśnieniomierzami...

37,37 zł

Mankiet Little doctor (22-42 cm) Cuff‐LDAU

Mankiet Little doctor (22-42 cm) Cuff‐LDAU, to naramienny mankiet, dedykowany dla...

81,43 zł

Mankiet Little doctor (25-36 cm) Cuff‐LDA

Mankiet Little doctor (25-36 cm) Cuff‐LDA, stanowi niezbędny element wyposażenia...

70,42 zł

Mankiet Little Doctor (25-36 cm) N2AR

Mankiet Little Doctor N2AR to standardowy mankiet dwuwężykowy przeznaczony do stosowania...

35,64 zł

Mankiet Little Doctor (25-40 cm) C2A

Mankiet Little Doctor (25-40 cm) C2A, to bawełniany mankiet przeznaczony dla dorosłych...

35,64 zł

Mankiet Little Doctor (25-40 cm) N2A

Mankiet Little Doctor (25-40 cm) N2A, to niezbędny element do przeprowadzenia badania i...

35,64 zł

Mankiet Little doctor (32-43 cm) Cuff‐LDA2

Mankiet Little doctor (32-43 cm) Cuff‐LDA2, to wygodny i łatwy w zakładaniu mankiet,...

85,75 zł

Mankiet Little Doctor (34-51 cm) C2L

Mankiet Little Doctor (34-51 cm) C2L, jest bawełnianym, dwuwężykowym produktem,...

52,92 zł

Mankiet Little Doctor (40-66 cm) C2T

Mankiet Little Doctor (40-66 cm) C2T, to produkt z dwoma wężykami, dedykowany do...

72,79 zł

Mankiet Little Doctor (7-12 cm) C2N

Mankiet Little Doctor (7-12 cm) C2N, to dwuwężykowy, nylonowy mankiet, który jest...

34,13 zł

Mankiet Little Doctor L (33-46 cm) N2LR

Mankiet Little Doctor L (33-46 cm) N2LR przeznaczony jest do stosowania z automatycznymi...

47,30 zł

Mankiet Microlife M (22-32) seria A

Mankiet Microlife M (22-32) seria A, niezbędny do przeprowadzenia prawidłowego pomiaru...

69,00 zł

Mankiet Microlife S (17-22 cm) seria B

Mankiet Microlife S (17-22 cm) seria B

69,00 zł

Mankiet twardy Microlife M-L (22-42 cm) seria B

Mankiet twardy Microlife M-L (22-42 cm) seria B

89,00 zł

Zasilacz do ciśnieniomierzy Little Doctor LD-N057

Zasilacz do ciśnieniomierzy Little Doctor LD-N057, to urządzenie dedykowane do stosowania...

45,26 zł

Zasilacz do ciśnieniomierzy Omron, Amicus

Zasilacz do ciśnieniomierzy Omron, Amicus, pozwala na używanie ciśnieniomierzy OMRON bez...

49,00 zł

Zestaw ciśnieniomierz, stetoskop P-150 z 5 mankietami

Zestaw ciśnieniomierz, stetoskop P-150 z 5 mankietami, to nic innego jak podręczny zestaw...

251,28 zł

Ciśnieniomierz półautomatyczny BP A80

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz półautomatyczny BP A80 to półautomatyczny ciśnieniomierz naramienny,...

125,28 zł

Ciśnieniomierz Omron M2+

Ciśnieniomierz Omron M2+ to elektroniczny naramienny ciśnieniomierz automatyczny, który...

180,12 zł

Ciśnieniomierz Omron RS 2

Ciśnieniomierz Omron RS2 to elektroniczny nadgarstkowy ciśnieniomierz automatyczny, który...

208,25 zł

Ciśnieniomierz Omron RS1

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz Omron RS1 to elektroniczny nadgarstkowy ciśnieniomierz automatyczny, który...

153,54 zł

Ciśnieniomierz Seca B40

Ciśnieniomierz SECA B40 to wyjątkowy ciśnieniomierz manualny o nietuzinkowym wyglądzie....

599,00 zł

Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz Omron M6 to w pełni automatyczny elektroniczny ciśnieniomierz naramienny...

418,76 zł

Ciśnieniomierz Gamma G7

Ciśnieniomierz GAMMA G7 posiada bezlateksowy rękaw. Został wykonany z materiałów...

710,62 zł

Ciśnieniomierz Seca B 30

Ciśnieniomierz seca b30 to niezawodny produkt wykorzystujący manualną metodę pomiaru...

399,00 zł

Ciśnieniomierz Gamma GP

Ciśnieniomierz GAMMA GP, posiada bezlateksowy rękaw. Został wykonany z materiałów...

623,73 zł

Ciśnieniomierz Gamma G5

Zestaw gabinetowy GAMMA G5, posiada bezlateksowy rękaw. Został wykonany z materiałów...

537,35 zł

Ciśnieniomierz Seca B10

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz seca b10 to niezawodny, zegarowy ciśnieniomierz umożliwiający manualny...

258,99 zł

Ciśnieniomierz Seca B11

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz seca b11 to niesamowicie precyzyjny ciśnieniomierz renomowanej firmy Seca....

229,00 zł

Ciśnieniomierz manualny AG1 20

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz manualny AG1 20 to manualny ciśnieniomierz naramienny, wykonujący pomiar...

63,72 zł

Mankiet Microlife L-XL (32 - 52 cm) seria A

Mankiet Microlife rozmiar L-XL seria A o obwodzie 32-52cm. Gwarancja producenta wynosi 12...

69,00 zł

Mankiet Microlife S (17 - 22 cm) seria A

Mankiet Microlife rozmiar S seria A o obwodzie 17-22cm.

69,00 zł

Mankiet Microlife M-L (22 - 42 cm) seria A

Mankiet Microlife rozmiar M-L seria A o obwodzie 22 - 42 cm.

69,00 zł

Ciśnieniomierz automatyczny BP A2 Basic z Mankietem dziecięcym S i zasilaczem

Ciśnieniomierz automatyczny BP A2 Basic z Mankietem dziecięcym S i zasilaczem to...

181,44 zł

Ciśnieniomierz automatyczny rossmax X1 z Mankietem dziecięcym i zasilaczem

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz automatyczny rossmax X1 z Mankietem dziecięcym i zasilaczem to...

129,00 zł

Ciśnieniomierz zegarowy Little Doctor LD 71 A

Ciśnieniomierz zegarowy Little Doctor LD 71 A, to klasyczny ciśnieniomierz mechaniczny, z...

73,96 zł

Ciśnieniomierz automatyczny BP B6 Connect z zasilaczem

Ciśnieniomierz automatyczny BP B6 Connect z zasilaczem

279,72 zł

Ciśnieniomierz automatyczny BP B2 Basic z zasilaczem

Ciśnieniomierz automatyczny BP B2 Basic z zasilaczem to urządzenie, które dba o komfort...

181,44 zł

Ciśnieniomierz automatyczny BP B3 AFIB z zasilaczem

Ciśnieniomierz automatyczny BP B3 AFIB z zasilaczem

237,60 zł

Ciśnieniomierz Seca B 12

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz Seca B 12, to wysokiej klasy, ręczny ciśnieniomierz, który pozwala...

559,00 zł

Ciśnieniomierz zegarowy Little Doctor LD 80

Ciśnieniomierz zegarowy Little Doctor LD 80, to profesjonalny ciśnieniomierz, na który...

96,77 zł

Mankiet Nissei (22 - 42 cm) DS-11

Mankiet Nissei DS-11

49,84 zł

Mankiet Nissei (22 - 32 cm) DS-10

Mankiet Nissei DS-10

46,33 zł

Ciśnieniomierz naramienny Omron M7 Intelli IT (nowy)

Ciśnieniomierz naramienny Omron M7 Intelli IT

494,80 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Nissei DS-11A

Ciśnieniomierz automatyczny Nissei DS-11A, to bardzo poręczny i wygodny aparat, służący...

168,48 zł

Ciśnieniomierz automatyczny Nissei DSK-1011

Ciśnieniomierz automatyczny Nissei DSK-1011, służy do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i...

276,59 zł

Ciśnieniomierz manualny AG1 40 zintegrowany

Ciśnieniomierz manualny AG1 40 zintegrowany to manualny ciśnieniomierz naramienny,...

79,99 zł

Ciśnieniomierz naramienny Omron M6 Comfort (nowy)

Ciśnieniomierz naramienny Omron M6 Comfort

418,76 zł

Ciśnieniomierz naramienny Omron M4 Intelli IT (nowy)

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz naramienny Omron M4 Intelli IT

327,00 zł

Ciśnieniomierz naramienny Omron M3 Comfort (nowy)

Ciśnieniomierz naramienny Omron M3 Comfort

260,41 zł

Ciśnieniomierz zegarowy Little Doctor LD 100

Ciśnieniomierz zegarowy Little Doctor LD 100, to urządzenie przeznaczone do pomiaru...

133,92 zł

Mankiet Microlife M (22-32 cm) seria B

Mankiet Microlife M (22-32 cm) seria B

69,00 zł

Ciśnieniomierz nadgarstkowy BP W90

Ciśnieniomierz nadgarstkowy bp w90 to automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy. Posiada...

159,84 zł

Mankiet Omron (22 - 42 cm) twardy HEM-FL31

Mankiet sztywny Omron Intelli wrap 22-42 cm

136,22 zł

Mankiet Microlife M-L (22-42 cm) seria B

Mankiet Microlife M-L (22-42 cm) seria B

69,00 zł

Mankiet Microlife L-XL (32-52 cm) seria B

Mankiet Microlife L-XL (32-52 cm) seria B

69,00 zł

Mankiet Omron M-L miękki (22-42 cm) Hem-RML31

Mankiet uniwersalny OMRON. Uniwersalny mankiet rozmiar M-L (22-42 cm).

136,22 zł

Mankiet Omron M miękki (22-32 cm) CM2

Mankiet Omron M miękki (22-32 cm) CM2. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy.

136,22 zł

Zasilacz do ciśnieniomierzy Omron

Zasilacz do ciśnieniomierzy OMRON, pozwala na używanie ciśnieniomierzy OMRON bez użycia...

50,82 zł

Mankiet Omron M miękki (22 - 32 cm) seria HBP

Dostępność: in stock

Mankiet rozmiar M. Mankiet do ciśnieniomierzy OMRON typu HBP.

125,00 zł

Mankiet Omron L miękki (32 - 42 cm) seria HBP

Dostępność: in stock

Mankiet rozmiar L. Mankiet do ciśnieniomierzy OMRON typu HBP.

175,00 zł

Mankiet Rossmax L (34 - 46 cm)

Mankiet rozmiar L do ciśnieniomierzy automatycznych Rossmax o wymiarach: 34-46cm.

59,40 zł

Mankiet Rossmax U (24 - 40 cm)

Mankiet rozmiar U do ciśnieniomierzy automatycznych Rossmax o wymiarach: 34-40cm.

59,40 zł

Mankiet Nissei (22 - 32 cm) DSK-1011

Mankiet Nissei DSK-1011

48,44 zł

Ciśnieniomierz automatyczny BP A7 Touch

Ciśnieniomierz automatyczny BP A7 Touch

293,76 zł

Mankiet Nissei (22 - 42 cm) DSK-1031

Mankiet Nissei DSK-1031

54,05 zł

Mankiet Rossmax S (18 - 26 cm) Korotkoff

Dostępność: in stock

Mankiet rozmiar S do ciśnieniomierzy Korotkoff Rossmax posiada dwa czujniki: ciśnienia i...

70,20 zł

Mankiet Rossmax M (24 - 36 cm) Korotkoff

Dostępność: in stock

Mankiet rozmiar M do ciśnieniomierzy Korotkoff Rossmax posiada dwa czujniki: ciśnienia i...

70,20 zł

Ciśnieniomierz Beurer BM 47

Dostępność: in stock

Ciśnieniomierz elektroniczny Beurer BM 47, zapewnia oscylometryczny pomiar klasyfikowany...

139,00 zł
Strona 1 z 2

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny