Urządzenia do EKG mają niewielkie, kompaktowe wymiary. Posiadają wyświetlacz dotykowy, klawiaturę alfanumeryczną, kabel ekg wraz z elektrodami i drukarkę termiczną co ułatwia wykonanie i wydrukowanie badania na papierze milimetrowym.
Nowoczesne elektrokardiografy wykonują zaawansowaną automatyczną analizę i interpretację wyniku badania ekg, potrafią bezbłędnie wykryć przebyty zawał serca. Najnowocześniejsze elektrokardiografy z zespołu QRS wyliczają dodatkowo odstęp QT, QTc, PQ a także uniesienie lub obniżenie odcinka ST. Badanie elektrokardiografem jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta, a także nie wymaga specjalistycznego przygotowania oraz przestrzegania pewnych zasad po jego przeprowadzeniu. Badanie EKG trwa około 6 do 12 sekund. W tym czasie pacjent leży nieruchomo na kozetce podłączony elektrodami do elektrokardiografu. Do badania elektrokardiograficznego wykorzystuje się elektrody kończynowe klamrowe i elektrody gruszkowe przedsercowe. Elektrokardiogram na opisie EKG pokazuje zapis pracy serca, dla osoby zdrowej jest to rytm zatokowy, a dla osoby chorej zakłócony arytmiami komorowymi lub arytmiami przedsionkowymi. Nowoczesne aparaty elektrokardiograficzne do przeprowadzania badań pracy serca po poddaniu ich wyników diagnozie medycznej umożliwiają wykrycie zaburzeń rytmu serca i wykrycie groźnych chorób. Niska waga, niewielkie gabaryty, komunikacja z komputerem z najdokładniejszym zapisem ekg to sprzęt medyczny doskonale sprawdzający się w placówkach medycznych. Oferowane obecnie przenośne i stacjonarne aparaty ekg produkowane są przez producentów znanych marek, takich jak m. in. Aspel, String oraz M4medical i BTL.
Holender Willem Einthoven dowiódł, że impulsy elektryczne serca mogą być nagrane z powierzchni ciała i w 1903 roku zbudował galwanometr strunowy, czyli czuły miernik magnetoelektryczny, służący do mierzenia niewielkich wartości natężenia prądu elektrycznego, który pozwala na śledzenie aktywności elektrycznej serca. Dzięki galwanometrowi opracował teorię projekcji prądów czynnościowych serca na powierzchnię ciała, którą nazwał elektrokardiografią. Nastęne urządzenia, które ulepszały metodę badania serca były już nazywane elektrokardiografem. Prototyp elektrokardiografu po raz pierwszy wykorzystano w szpitalu w Lejdzie w Holandii. W 1924 roku za ten wynalazek przyznano Einthovenowi nagrodę Nobla.
Aparat EKG Grey v.07.305P to nowoczesny sprzęt wykorzystywany do diagnostyki chorób...
Aparat ekg Aspel AsCARD Grey 12-kanałowy elektrokardiograf z najdokładniejszym zapisem...
Elektrokardiograf String OPUS, to światowa innowacja w dziedzinie medycyny. Dzięki...
Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny