ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Nawilżacze powietrza to urządzenia pomagające utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia powietrza w mieszkaniu i tym samym uniknąć nadmiernej suchości, która jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Ponadto, mogą być one estetyczną dekoracją, a także źródłem przyjemnego, odprężającego i łagodzącego niektóre dolegliwości zapachu. Sprzyjają temu olejki zapachowe do nawilżaczy powietrza, które występują w bardzo szerokiej palecie orzeźwiających, kwiatowych, odświeżających, słodkich oraz egzotycznych nut zapachowych. 

Aromaterapia i jej zalety 

Olejek eteryczny do nawilżacza jest doskonałym sposobem na aromaterapię w zaciszu własnego mieszkania. Można zaaranżować zaciszne miejsce zarówno w sypialni, jak i w salonie czy nawet łazience. Aromaterapia jest znana ludzkości od wieków, jednak dopiero w XI wieku odkryto destylację parą wodną. Dzięki temu udało się uzyskać olejki eteryczne z roślin. Ma ona zastosowanie lecznicze, ale również jest wykorzystywana na co dzień w celu wyciszenia, odprężenia oraz złagodzenia napięcia. Aromaterapia bazuje na synergicznym działaniu olejków eterycznych. Człowiek odkrywa świat i odbiera bodźce z niego wysyłane wszystkimi zmysłami, w tym też węchem. Jesteśmy bardzo wrażliwi na zapach. Nie od dzisiaj wiadomo, że zapachy oddziałują na naszą psychikę. Są takie, które nas pobudzają i dodają nam energii, inne łagodzą stres i nerwy, a są również takie, które mają zdolność do zmniejszania niektórych dolegliwości bólowych. Dlatego też warto zdecydować się na olejki zapachowe do nawilżaczy powietrza, aby nie tylko zadbać o odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, ale też o swój komfort i przyjemność. 

Aromaterapia wykorzystywana jest w różnych obszarach. Olejki eteryczne znalazły swoje zastosowanie nie tylko w nawilżaczach powietrza, ale również w masażu i kąpieli. Trzeba jednak wiedzieć, że wyróżniamy kilka rodzajów olejków, wśród których są olejki naturalne, zapachowe, a także o klasie terapeutycznej. Przy ich wyborze kierujemy się przeznaczeniem, a także sposobem, w jaki wpływają na nasz organizm.

urzadzenie do aromaterapi podczas dolewania do niego olejku

Jaki olejek do nawilżacza powietrza, czyli jakie mają właściwości…

Zastanawiasz się, jaki olejek do nawilżacza powietrza wybrać, który zapach będzie najlepszy dla Ciebie i Twoich bliskich? Zapoznaj się z ich właściwościami oraz sposobem oddziaływania na ludzki organizm. Jednym z popularniejszych i często wybieranych zapachów jest olejek lawendowy pozyskiwany z fioletowych kwiatów lawendy, charakterystycznych dla prowansalskiego krajobrazu. Ma właściwości antybakteryjne i uspokajające, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku problemów z górnymi drogami oddechowymi. Cechuje się intensywnym, ale przyjemnym zapachem. Jeżeli szukasz orzeźwiającej propozycji, to dobrym wyborem będzie pomarańczowy olejek zapachowy do nawilżacza powietrza. Wprowadzi do wnętrza nieco egzotycznego i letniego klimatu. Ponadto, wykazuje się właściwościami antyoksydacyjnymi, pomaga w zasypianiu, dlatego świetnie sprawdza się w sypialni. Wśród najpopularniejszych olejów jest też olejek eukaliptusowy, który obniża napięcie mięśniowe i wykazuje zdolność do łagodzenia objawów infekcji. Pomaga w leczeniu kataru i pomaga w lepszym oddychaniu. 

Ciekawym zapachem wyróżniają się zimowe olejki eteryczne do nawilżaczy ultradźwiękowych. Wśród nich jest mandarynka, cynamon, goździki i anyż. Kojarzą się nam ze Świętami Bożego Narodzenia, potęgują rodzinny klimat w mieszkaniu. Warto nimi uzupełnić nawilżacz właśnie w okresie białej pory roku.

 

Olejki do aromaterapii do nawilżacza na konkretne dolegliwości 

A jaki oleje do nawilżacza wybrać, jeżeli zmagasz się z konkretnymi często nawracającymi dolegliwościami, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie? Jeżeli masz nadciśnienie tętnicze, to powinieneś się zdecydować na olejek lawendowy, rozmarynowy lub szałwiowy. Osoby z niskim ciśnieniem lepiej poczują się w towarzystwie zapachu miętowego i cytrynowego. Często towarzyszy Ci stres i chciałbyś go złagodzić i ukoić nerwy? Wypełnij swój salon zapachem melisy i róży. W okresie podwyższonego ryzyka infekcji, a także w czasie przeziębienia zdecyduj się na olejek eukaliptusowy i cyprysowy. Na ból mięśni może pomóc zapach jałowca i rozmarynu, natomiast na bezsenność mandarynki, pomarańczy i jałowca. W przypadku zmęczenia świetnym wyborem będzie olejek do nawilżacza powietrza o zapachu bazylii i rozmarynu. W stanach depresyjnych skutecznie pomaga olejek cytrynowy, sosnowy i jodłowy. Często pojawiają się u Ciebie problemy z trawieniem? Wypróbuj olejki kminkowy i kolendrowy, czyli zapachy dobrze nam znane z kuchni.

 

Jak stosować olejek eteryczny do nawilżacza? 

Aby olejek do nawilżacza powietrza spełnił swoją funkcję i w określony sposób oddziaływał na nasz organizm, nie wystarczy jedynie wybrać właściwego zapachu. Ważne jest też sposób, w jaki z nich korzystamy. Powinieneś wiedzieć, ile kropli olejku do nawilżacza dodać. Nie powinno być go za dużo, ale też za mało. Dużo zależy również od intensywności zapachu. W większości przypadków wystarczy 5 kropel do nawilżacza powietrza. Jeżeli jednak pomieszczenie jest mniejsze, można dodać ich mniej, a w większym o 2-3 więcej. Zależy Ci jedynie na łagodnej woni, wypełniającej wnętrze? Dodaj 3 krople do nawilżacza powietrza i sprawdź, czy taka intensywność Ci odpowiada. Zawsze możesz uzupełnić urządzenie o kolejne. Dobrą praktyką jest zapoznanie się z zaleceniami producenta, a więc wskazówkami, które znajdziesz na opakowaniu.

 

Czy olejki zapachowe do nawilżacza powietrza można stosować przy dzieciach? 

Olejki aromatyczne do nawilżaczy można stosować przy dzieciach. Mają one również dobroczynny wpływ na ich organizm. Jeżeli planujesz umieścić nawilżacz w pokoju maluszka, nie dodawaj zbyt wielu kropel olejki, ogranicz się do delikatnego zapachu, który wspomoże, a nie utrudni jego zasypianie. Możesz zdecydować się np. na lawendę lub eukaliptus. Dziecięcy organizm bardzo dobrze przyjmuje również rumianek, bazylię i koper. 

Olejki zapachowe do nawilżacza powietrza sprawiają, że urządzenie zyskuje nową funkcję. Już nie tylko zwiększa wilgotność powietrza, ale również zapewnia nam przyjemne doznania, poprawia nastrój, łagodzi niektóre dolegliwości, ułatwia zasypianie, a niekiedy pobudza i tym samym dodaje energii. 

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny