Akcesoria do ciśnieniomierzy są dosyć zróżnicowane, a możliwość ich zastosowania jest zależna od rodzaju ciśnieniomierza. Niektóre akcesoria są uniwersalne w użyciu niezależnie od rodzaju ciśnieniomierza.
Do akcesoriów dla ciśnieniomierzy automatycznych i półautomatycznych należą przede wszystkim zasilacze. Manometry, gruszki oraz zawory są charakterystyczne dla ciśnieniomierzy zegarowych. Dla ciśnieniomierzy półautomatycznych sytuacja maluje się z goła dosyć podobnie tutaj również w kategorii akcesoriów znajdować się będą gruszki oraz zawory. Do akcesoriów uniwersalnych zdecydowanie można zaliczyć jednorazowe podkłady pod mankiet. Mankiety natomiast dobiera się pod kątem producenta danego ciśnieniomierza. Równie ważnym akcesorium do ciśnieniomierzy zegarowych jest odpowiedni stetoskop.
Ciśnieniomierze elektroniczne mogą być zasilane bateryjnie lub sieciowo. Obie te możliwości posiadają swoich zwolenników, gdyż każda z nich ma swoje zalety przemawiające do różnych osób. Przykładowo ciśnieniomierze zasilane bateryjnie stanowić bedą znakomity wybór dla osób, które często podróżują, albo zależy im na wysokie mobilności urządzenia i możliwości używania go zasadniczo wszędzie bo muszą często kontrolować poziom ciśnienia tętniczego krwi. Dla takich osób bez dwóch zdań jedynym możliwym wyborem jest ciśnieniomierz na baterie. Co jednak z osobami, które są mniej mobilne i nie posiadają potrzeby wykonywania pomiarów poza domem? Najczęściej w tej grupie znajdują się seniorzy. Jak to często u osób starszych bywa pamięć może czasem zawodzić, a więc zapominanie o wymianie baterii również może być często przyczyną negatywnego nastawienia do ciśnieniomierzy zasilanych bateryjnie. Wtedy najczęstszym wyborem okazują się ciśnieniomierze posiadające możliwość zasilania sieciowego.
Jednak na pewno znajdzie się też grupa ludzi, którym ciężko będzie wybrać pomiędzy jedną, a drugą opcją zasilania. Producenci sprawnie sprostali temu zadaniu tworząc urządzenia posiadające możliwość zasilania przy pomocy obu tych opcji. Jednak nie zawsze możliwość zasilania sieciowego oznacza, że zasilacz będzie znajdował się w zestawie z ciśnieniomierzem. Wynika to z faktu, że mimo wszystko częściej użytkownicy korzystają z zasilania bateryjnego. Analogicznie więc u wielu osób wygląda to tak, że zasilacz leży zwyczajnie w pudełku i bywa tak, że nigdy nie zostaje użyty. Nieużywany zasilacz staje się potem zbędnym odpadem - co szczególnie w przypadku odpadów elektronicznych może być szczególnie szkodliwe. Tak więc w trosce o dobro planety, nie wszystkie ciśnieniomierze z opcją zasilania sieciowego posiadają zasilacz dołączony do zestawu. Jest to również dobra opcja dla kupujących. Urządzenia bez zasilacza są niejednokrotnie tańsze od zestawów z zasilaczem, tak więc jest to znakomite rozwiązanie również dla klienta, który nie musi płacić więcej za dodatkowy element, z którego i tak nie będzie korzystać. Natomiast Ci, którzy jednak chcą korzystać z zasilania sieciowego lub posiadają ciśnieniomierz bez zasilacza mogą bez problemu nabyć odpowiedni zasilacz.
Ciśnieniomierze zegarowe to ciśnieniomierze w większości całkowicie manualne, nie wymagają one więc żadnego zasilania. Jednak posiadają one znacznie więcej potencjalnych akcesoriów niż ciśnieniomierze elektroniczne. Ciśnieniomierze zegarowe składają się z manometru, mankietu, gruszki oraz zaworu. Zazwyczaj części te są ze sobą zintegrowane tworząc jedną całość co nie oznacza, że nie ma możliwości wymiany którejś z nich. Wszystkie powyższe części to właśnie akcesoria, które w razie potrzeby można z łatwością wymienić. Każda z nich pełni bardzo ważną funkcję niezbędną do wykonania prawidłowego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.
Oczywiście w przypadku ciśnieniomierzy zegarowych równie nie możliwym byłoby wykonanie pomiaru bez stetoskopu. Jest on potrzebny do nasłuchiwania pulsu oraz tonów Korotkowa. Podobnie jak w przypadku zasilacza, stetoskopy nie zawsze sprzedawane są w zestawie z ciśnieniomierzem. Urządzenia przeznaczone zazwyczaj wyłącznie do użytku domowego posiadają stetoskop w zestawie. Jednak ciśnieniomierze zegarowe przeznaczone do użytku przez lekarzy zazwyczaj nie posiadają już stetoskopu z jednej bardzo prostej przyczyny - większość praktykujących lekarzu posiada już swoje wyrobione preferencje dotyczące stetoskopu jakiego używają do pracy. Tak więc zazwyczaj wolą oni pracować na swoich stetoskopach, które dobrze znają.
Często używanym przez lekarzy akcesorium do ciśnieniomierzy jest też specjalna podstawka. Może być ona w formie stojaka na biurko lub być zawieszana na ścianę. Umożliwia to przede wszystkim przechowywanie ciśnieniomierza oraz jego akcesoriów w sposób schludny i zorganizowany, a jednocześnie sprawiając, że urządzenie jest cały czas pod ręką - gotowe do użycia.
Uniwersalnym dla każdej grupy akcesorium będzie też jednorazowy podkład pod mankiet. Jest to znakomite rozwiązanie szczególnie dla placówek medycznych, w których potrzeba pomiaru ciśnienia zachodzi często. Stosowanie jednorazowych mankietów jest szybsze od każdorazowe jego dezynfekcji co pozwala zaoszczędzić czas. Dodatkowo wielokrotne czyszczenie mankietu środkami do dezynfekcji z czasem znacznie osłabi strukturę materiału. Tak więc stosowanie jednorazowych podkładów pod mankiet nie tylko jest bardzo higieniczne, ale też pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć szkodliwy wpływ środków dezynfekcyjnych na czas eksploatacji mankietu.
Mankiet do ciśnieniomierza to zdecydowanie najważniejsze akcesorium. Wykonanie pomiaru ciśnienia tętniczego krwi bez mankietu jest niemożliwe. Tak więc każdy ciśnieniomierz potrzebuje mankietu, aby działać, a jednocześnie każdy mankiet przeznaczony jest wyłącznie do wąskiej grupy urządzeń. Mankiety do ciśnieniomierzy choć każdy jest łudząco podobny do siebie, różnią się odrobinę konstrukcją ze względu na rodzaj ciśnieniomierza do jakiego są przeznaczone. Mankiety do ciśnieniomierzy zegarowych posiadają przewody powietrzne zintegrowane z pozostałymi akcesoriami do ciśnieniomierzy zegarowych - czyli gruszką z zaworem oraz manometrem. Każdy mankiet jest też przeznaczony do ciśnieniomierzy wyłącznie jednego producenta, a niejednokrotnie bywa też, że do jednego konkretnego modelu.
Poszukując akcesoriów do posiadanego ciśnieniomierza w pierwszej kolejności należy właśnie sprawdzić jego producenta i model, aby następnie z mniejszym wysiłkiem znaleźć pasujące do niego elementy. Czasem też warto jest szukając ciśnieniomierza zwrócić uwagę na dostępne do niego akcesoria, aby potem mieć większą możliwość wyboru.
Zasilacz do ciśnieniomierzy OMRON, pozwala na używanie ciśnieniomierzy OMRON bez użycia...
Zasilacz sieciowy do ciśnieniomierzy Rossmax Napięcie wejściowe: 100-240V. Napięcie...
Stojak do ciśnieniomierza Seca B41, jest bardzo wygodnym, produktem pomocniczym, na...
Zestaw do mocowania na ścianie do ciśnieniomierza seca b41, to poręczny i niezwodny...
Zestaw do mocowania na ścianie do ciśnieniomierza seca b41, wykonana z wysokiej jakości...
Gruszka do ciśnieniomierzy mechanicznych Little Doctor
Zasilacz do ciśnieniomierzy firmy Beurer. Zasilacz pasuje do ciśnieniomierzy BM...
Jednorazowy podkład pod mankiet rozmiar S - 10 sztuk, używane w celu zwiększenia komfortu...
Jednorazowy podkład pod mankiet rozmiar M - 10 sztuk, to niezwykle użyteczne akcesorium,...
Jednorazowy podkład pod mankiet rozmiar L- XL - 10 sztuk, to higieniczne rozwiązanie dla...
Zasilacz do ciśnieniomierzy Omron, Amicus, pozwala na używanie ciśnieniomierzy OMRON bez...
Zasilacz do ciśnieniomierzy Little Doctor LD-N057, to urządzenie dedykowane do stosowania...
Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny