ZAMKNIJ ZAMKNIJ

zawał serca

Zawał serca jest to choroba niedokrwienna serca, w której do serca dostaje się zbyt mała ilość tlenu, powodując jego niedostateczne dotlenienie. W ten sposób dochodzi do zmian, które mogą powodować poważne w skutkach konsekwwencje zdrowotne, w tym również i śmierć. Wyróżnia się różnego rodzaju zawały serca, dlatego też wykonując badanie ekg serca, określić można, jaki to jest rodzaj i tym samym, jakie należy w tym kierunku podjąć odpowiednie leczenie

  • Choroby układu krążenia

    W DOBIE KORONAWIRUSA, KOBIETY BARDZIEJ ZAGROŻONE CHOROBAMI SERCA!

    Choroby układu krążenia są, wbrew powszechnej opinii, groźniejsze dla kobiet, niż dla mężczyzn. Szczególnie w okresie pandemii, przede wszystkim kobiety powinny zwrócić uwagę na stan swojego serca, kontrolować ciśnienie, a w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, jak najszybciej konsultować się z lekarzem. Według badań, panie mają bowiem większą tendencję do niedostrzegania zagrożenia zawałem, i bardziej od mężczyzn obawiają się obecnie zakażenia Covid-19.

  • ekg-serca-wykonanie-badania

    Czy EKG wykryje zawał serca? Zalety badania

    Zawał serca jest na liście najczęstszych przyczyn zgonów w naszym kraju. Ryzyko jego wystąpienia zwiększa się wraz z wiekiem, chociaż zawału mogą doświadczyć też osoby młode, na co wpływ ma wiele czynników, w tym też styl życia i codzienne nawyki. Każdego roku z powodu zawału umiera około 30 000 Polaków. Czasami ataki pojawiają się kilkakrotnie, niektóre nie są konsultowane z lekarzem, a osoba może nie być świadoma, że miała zawał serca, a nawet kilka zawałów w ciągu ostatnich lat. Do monitorowania pracy serca wykorzystuje się nieinwazyjne badanie EKG. Czy EKG pokaże przebyty zawał? Czy może być ono pomocne w diagnozie i leczeniu?


  • Jak żyć po zawale serca?

    Na skutek dolegliwości sercowo-naczyniowych w krajach europejskich umiera dwa razy więcej osób niż w konsekwencji chorób nowotworowych. Stan niedokrwienia mięśnia sercowego, mówiąc inaczej – zawał serca – doprowadza do martwicy mięśnia spowodowanej niedokrwieniem w związku z zamknięciem tętnicy wieńcowej.

  • Jak żyć po zawale?

    Blisko 80 tysięcy osób rocznie doświadcza zawału serca. Część osób umiera, części udaje się przeżyć. Trzeba być jednak świadomym tego, że wraz z przejściem zawału, często trzeba nauczyć się żyć od nowa. Jak więc nauczyć się funkcjonować po zawale? Jak wygląda rehabilitacja kardiologiczna w przypadku zawałowców? O czym należy pamiętać, a czego trzeba unikać?

  • Zapis EKG po przebytym zawale

    Do zawału serca dochodzi na skutek zaburzeń równowagi pomiędzy zapotrzebowaniem na tlen, a jego zużyciem, przez co mięsień sercowy jest niedotleniony. Wszelkie nieprawidłowości związane z pracą serca możemy zdiagnozować z wykorzystaniem badania EKG, przeprowadzanego zarówno w celach diagnostycznych, jak też kontrolnych. Czy EKG wykaże przebyty zawał serca i w jaki sposób się on objawia? 

  • Zmiany w EKG czyli kilka słów o zawale

    EKG jest to podstawowe badanie stosowane w diagnostyce chorób serca, takich, jak na przykład arytmia, niedokrwienie mięśnia sercowego, choroba wieńcowa czy też najbardziej popularny zawał. Krótkie, nieinwazyjne i co ważne, bezbolesne badanie pozwala ocenić pracę serca i wszelkie pojawiającą się w związku z jego pracą nieprawidłowości.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny