ZAMKNIJ ZAMKNIJ

wysokie ciśnienie

Wysokie ciśnienie to występowania ciśnienia tętniczego, które jest wyższe, niż wskazują na to normy ciśnienia. ile wynosi wysokie ciśnienie? nadciśnieniu tętniczym mówimy wtedy, gdy jego wartość jest wyższa, niż 140 mmHg dla ciśnienia skurczowego i powyżej 90 mmHg dla ciśnienia rozkurczowego. Warto dokonywać regularnych pomiarów ciśnienia za pomocą ciśnieniomierza, bowiem tylko wtedy istnieje możliwość działania, aby nie dopuścić do konsekwencji nadciśnienia, które to może doprowadzić nawet do śmierci. 

  • 10 przyczyn zbyt wysokiego ciśnienia

    Nadciśnienie to plaga dzisiejszych czasów. Szacuje się, że dotyka nawet co 3 Polaka. Niestety poza wysokim ciśnieniem nie daje żadnych objawów, więc nie jest łatwe do zdiagnozowania. Dlatego już pojedynczy pomiar wskazujący podwyższone ciśnienie powinien wzmóc czujność i skłonić do regularnego mierzenia ciśnienia w domu  za  pomocą ciśnieniomierza. Zdiagnozowane schorzenie wymaga leczenia i zmian w stylu życia.

  • Ciśnienie a samopoczucie. Jak pogoda wpływa na nastrój człowieka?

    Jak wynika z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej aż 50-70% Polaków reaguje na zmiany atmosferyczne. Są oni wyjątkowo wrażliwi na bodźce pogodowe, które negatywnie wpływają nie tylko na ich samopoczucie, ale też zdrowie. Istnieje duża zależność pomiędzy niskim ciśnieniem atmosferycznym a samopoczuciem człowieka, jednak również wysokie ciśnienie może uprzykrzyć życie niektórym osobom.

  • Co obniża ciśnienie czyli naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia krwi

    Według Światowej Organizacji Zdrowia nadciśnienie tętnicze jest główną przyczyną zgonów na świecie. Jest to choroba układu krążenia, która polega na okresowym lub stałym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi. Najczęściej pojawia się między 35 a 60 rokiem życia. W początkowym stanie nie daje żadnych objawów, dlatego też widoczna jest ona w zaawansowanym stadium, gdy zagraża zdrowiu, a nawet życiu osoby chorej. Mając ten problem, z pewnością warto wiedzieć jak szybko obniżyć ciśnienie i jakie są sposoby na obniżenie ciśnienia. Nie zawsze bowiem potrzebna jest farmakologia, ale odpowiedni styl życia i zdroworozsądkowe podejście do tematu tej choroby w naszym życiu.

  • Co obniża ciśnienie? Sprawdź 9 naturalnych sposobów

    Nadciśnienie tętnicze jest chorobą cywilizacyjną. To właśnie wysokie ciśnienie jest najczęstszym  powodem przedwczesnych zgonów na całym świecie. Dbając o swoje zdrowie, warto stosować naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia, które pozwalają m.in. na ograniczenie przyjmowania środków farmakologicznych. Już teraz dowiedz się, co obniża ciśnienie krwi i wprowadź zdrowe nawyki do swojego życia!

  • Czy cukrzyca podnosi ciśnienie?

    Nadciśnienie tętnicze należy do najczęściej występujących chorób przewlekłych na świecie, a ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem. W grupie podwyższonego ryzyka są również osoby chorującego na cukrzycę, zarówno typu 1, ja też typu 2. Jaka jest zależność pomiędzy nadciśnieniem tętniczym, a cukrzycą i jakie czynniki sprzyjają rozwojowi tej choroby układu sercowo-naczyniowego?

  • Holter ciśnienia i jego interpretacja wyników

    24-godzinny automatyczny pomiar ciśnienia tętniczego określany jest w skrócie jako ABPM, czyli ambulatory blood pressure monitoring. To właśnie taka forma badania pozwala na pełną rejestrację wartości ciśnienia, jaka określana jest w ciągu doby.

  • Stres, a ciśnienie. Jak stres wpływa na ciśnienie?

    Już co trzeci Polak ma podwyższone ciśnienie, jednak wielu z nas nie ma świadomości, że w naszych organizmach zachodzą niepokojące zmiany, mające związek z układem krążenia. Przyczyn nadciśnienia jest wiele, w tym również wszechobecny stres. Wysokie ciśnienie spowodowane stresem to bardzo często pojawiające się zjawisko we współczesnym społeczeństwie. Jak sobie radzić z tym problemem i czy można nauczyć się panować nad stresem?

  • Wszystko, co musisz wiedzieć o ciśnieniu krwi

    Ciśnienie krwi to jeden z głównych parametrów diagnostycznych. Odgrywa niezwykle duże znaczenie dla prawidłowej pracy całego organizmu, a jego niewłaściwe parametry, mogą przyczynić się do powstania bardzo poważnych dla zdrowia, a nawet i życia konsekwencji.

  • Wysokie ciśnienie – co robić i jak je rozpoznać?

    Szacuje się, według badań przeprowadzonych przez NFZ, w Polsce z nadciśnieniem tętniczym boryka się, aż 38,1% mężczyzn oraz 30,6% kobiet w wieku dorosłym oraz 75% po 65 roku życia. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost odsetek pacjentów, u których występuje wysokie ciśnienie. Wpływ na zauważalną tendencję wzrostową jest wiele. Warto wiedzieć, co podnosi ciśnieniei jak rozpoznać nadciśnienie tętnicze. Niebagatelną rolę  w sposobach na obniżenie ciśnieniama profilaktyka i ograniczenie czynników wywołujących wysokie tętno.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny