ZAMKNIJ ZAMKNIJ

wysoka temperatura

Wysoka temperatura jest to temperatura, która nie mieści się w normach. Prawidłowa wynosi 36,6, powyżej do 38 stopni celsjusza określana jest stanem podgorączkowym, powyżej 38 stopni gorączką. Jeśli osiąga wartość powyżej 41 stopni celsjusza i nie schodzi mimo podania leków, wowczas niezbędna jest wizyta u lekarza. Choć gorączka sama w sobie oznacza obronę organizmu przed infekcjami, to jednak zbyt wysoka niesie za sobą poważne konsekwencje i absolutnie nie można jej bagatelizować.

  • Jak i po co mierzyć temperaturę ciała?

    Pomiar temperatury ciała jest jednym z najważniejszych i podstawowych parametrów życiowych. Zarówno obniżona, jak również i podwyższona wartość jest powodem do niepokoju, bowiem świadczy o tym, że w organizmie coś się rozwija. Do mierzenia temperatury ciała niezbędne są termometry. Ich ilość jest niebywale szeroka, co sprawia, że każdy może wybrać dla siebie takie urządzenie, które okaże się być po prostu najlepsze.

  • Kompendium wiedzy na temat gorączki

    Temat gorączki jest niezwykle długi, jak rzeka. Można byłoby na jej temat napisać naprawdę wiele. My wiemy, że jest to podwyższona temperatura ciała, do co najmniej 38 stopni Celsjusza. Jest ona reakcją obronną organizmu, wywołaną konkretnym stanem chorobowym. I choć jej obecność strasznie nas niepokoi, to w gruncie rzeczy jest ona niezwykle skuteczna, jeśli chodzi o mechanizm obronny organizmu. Przy podwyższonej temperaturze ciała, wytwarza bowiem organizm przeciwciała i walczy z bakteriami, wirusami czy pasożytami, ale także i z odczynami zapalnymi, z mechanizmem autoagresji, z reakcją alergiczną, jak również i z rozrostem nowotworowym. Co na temat gorączki i jej roli na organizm człowieka warto wiedzieć? 

  • Podwyższona temperatura u dziecka

    Prawidłowa temperatura ciała człowieka waha się w szerokich granicach – od 36,6 stopni Celsjusza mierzonych pod pachą do 37,6 stopni Celsjusza mierzonej w odbycie. Do oceny, czy dziecko ma gorączkę czy też nie, konieczne jest uwzględnienie miejsca pomiaru.

  • Pomiar temperatury u niemowląt i dzieci

    Pomiar temperatury u najmłodszych może dostarczać wielu problemów zatroskanym rodzicom. Dlatego istotnym jest żeby dokonać zakupu adekwatnego do potrzeb termometru. Nie można także zapomnieć, że wartość temperatury będzie inna w zależności od tego, w jakim miejscu dokonujemy pomiaru. Okazuje się, że pomiary mogą różnić się między sobą nawet o 0,5 stopnia Celsjusza. W jakich miejscach mierzyć temperaturę dzieciom? I jaki termometr dla dziecka będzie najlepszy?

  • Sposoby na zbicie temperatury u dziecka

    Temperatura ciała człowieka ma szerokie granice normy – od 36,6 stopni Celsjusza do aż 37, 6 stopni Celsjusza (kiedy pomiar wykonywany jest w odbycie). Kiedy mierzymy temperaturę, musimy więc uwzględnić nie tylko uniwersalne zakresy normy (podawane dla pomiaru pod pachą), ale również miejsce pomiaru.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny