ZAMKNIJ ZAMKNIJ

wysoka gorączka

Wysoka gorączka jest niebezpieczna dla organizmu. O ile bowiem mamy do czynienia ze stanem podgorączkowym, który jest dobry w przypadku infekcji i pozwala organizmowi walczyć z chorobą, o tyle wysoka gorączka staje się dla organizmu niebezpieczna. Kiedy sięga powyżej 40 stopni, niezbędne jest podawanie leków, picie chłodnych napojów i wykonywanie okładów na ciało. Jeśli termometr wskazuje taki pomiat temperatury przez dłuższy czas, wówczas już niezbędne jest wezwanie karetki pogotowia, by zespól ratowników mógł podjąć odpowiednie działania.

  • Co robić w razie gorączki i kataru u dziecka?

    Jak zmierzyć temperaturę maluchowi, który wciąż wierci się i ucieka? I jak to zrobić dokładnie? Jeżeli choć raz stanęłaś przed takim wyzwaniem, wiesz, że nie jest to łatwe. Sen z powiek nie raz też pewnie spędziło Ci udrażnianie zatkanego noska. Poniżej przeczytasz, jak skutecznie i bezpiecznie pomóc dziecku w razie choroby i na co zwrócić szczególną uwagę.

  • Gorączka i stan podgorączkowy. Jak zbić temperaturę?

    Warto wiedzieć, od jakiej temperatury mówimy o gorączce i które wartości uważa się za stan podgorączkowy. Gdy już pojawi się temperatura, chcemy sięgać po leki, aby ją obniżyć. Sprawdź, co poza przyjmowaniem leków możesz zrobić, by gorączka szybko spadła. 

  • Jak poradzić sobie z przeziębieniem u niemowlaka?

    Każda mama chce, aby dziecko było zdrowe. Tymczasem niestety niemowlęta, które nie mają jeszcze rozwiniętej odporności przez to, że dotąd żyły w sterylnych warunkach panujących w brzuszku mamy, bardzo łatwo łapią infekcje, a nawet niepozorne przeziębienie przechodzą ciężko.

  • Przyczyny podwyższonej temperatury ciała

    Przyczyny podwyższonej temperatury są zależne od wielu czynników. Znaczenie ma pora dnia, w której dokonuje się pomiaru, część ciała a nawet płeć badanej osoby. O wszystkich tych zależnościach wpływających na temperaturę ciała, przeczytasz w naszym artykule. 

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny