ZAMKNIJ ZAMKNIJ

usg

USG jest to badanie ultrasonograficzne, w którym wykorzystuje się aparat USG z różnorodnymi głowicami, aby móc przeprowadzić odpowiednio badanie. Urządzenie do USG bazuje na diagnostyce obrazowej, stąd też konieczność użycia odpowiednich zakończeń. Inaczej wygląda na pewno USG dopochwowe u lekarza ginekologa, inaczej przeprowadza się USG jamy brzusznej, a jeszcze inaczej USG zmiażdzonej ręki. Jedno jest pewne, jeśli chodzi o badania diagnostyczne, na pewno USG stanowi najczęściej wykorzystywany sposób diagnozowania problemu, który jednocześnie jest bardzo skuteczny.

 • echo-serca-plodu-badanie-jak-wyglad

  Echo serca płodu podstawowym badaniem prenatalnym

  USG serca płodu wykonuje się w celu oceny anatomii serca i układu naczyniowego dziecka, które rozwija się w brzuchu matki. Pozwala on na wykrycie wad genetycznych, które występują u 1 na 100 noworodków. Są przypadki, kiedy konieczne jest przeprowadzenie operacji zaraz po narodzinach. Dzięki badaniu echo serca płodu możliwe jest wykrycie aż 90% wad wrodzonych dotyczących serca i naczyń wielkich. Jest to badanie nieinwazyjne i bezpieczne zarówno dla dziecka, jak też dla matki. Wykonywane jest w szczególnych przypadkach, jednak każda przyszła mama może się na nie zdecydować. Jak wygląda echo serca płodu i kiedy należy je przeprowadzić?

 • badanie-serca-echo-usg

  Echo serca – jak się przygotować do badania?

  Echo serca nazywane jest inaczej USG serca i należy do podstawowych badań, jakie stosuje się w diagnostyce chorób naczyń krwionośnych i serca. Wykonuje się je z wykorzystaniem aparatu USG. Echokardiografia jest badaniem nieinwazyjnym, które można powtarzać wielokrotnie w zależności od potrzeb oraz stanu zdrowia pacjenta i ryzyka wystąpienia nieprawidłowości w układzie sercowo-naczyniowym. Przy pomocy echo serca możemy poznać i ocenić budowę mięśnia sercowego oraz zmierzyć wielkość komór serca i skontrolować ich pracę.

  ...
 • jak_działa_USG

  Jak działa ultrasonograf?

  Co to jest aparat usg?

  Aparat USG są najbardziej znanym i jednocześnie najczęściej wykorzystywanym urządzeniem medycznym, dzięki któremu możemy zajrzeć pod skórę pacjenta. Aparat USG daje nam możliwość przeniknięcia do wnętrza ciała pacjenta i obejrzenia jego organów wewnętrznych nrp. serca, tarczycy, wątroby, jamy brzusznej a także płodu ludzkiego w trwającej ciąży. Ultrasonograf dzięki szybkiemu dostępowi do widma ludzkiego ciała idealnie sprawdzaja się przede wszystkim w szybkim stawianiu diagnoz, ale także w kontrolowaniu postępów leczenia czy też ocenie stanu wszelich organów wewnętrznych oraz płodu. I choć każdy z nas wie, jak takie badanie USG  wygląda, większość nie ma zupełnie pojęcia - jak działa ultrasonograf. USG to urządzenie medyczne z ekranem, a do niego podłączona głowica z kamerą, która przylegając do ciała, jest w stanie ukazać obraz,

  ...
 • Na czym polega badanie USG - niezawodne w diagnostyce wielu chorób

  Odpowiednia diagnostyka chorób to podstawa, by móc podjąć w związku z konkretną przypadłością jak najlepsze leczenie. Niezawodne w tym celu są sprzęty, które do wykonywanie takich badań są wykorzystywane. Wśród dostępnych na rynku aparatów, z pewnością warto skupić uwagę na aparatach USG, które są jednymi z najbardziej popularnych na rynku. Jak działają? Kiedy okażą się być niezawodne? Jak wygląda samo badanie?

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny