ZAMKNIJ ZAMKNIJ

termometr lekarski

Termometr lekarski jest to jeden z tych przyrządów, które muszą znaleźć się w każdym domu, w każdej placówce medycznej, w gabinecie lekarskim czy w pokoju szkolnej pielęgnarki. Dostępne na rynku termometry pozwalają wybierać takie urządzenia, które będą w stanie spełnić potrzeby wszystkich odbiorców. Najbardziej popularne, tanie i dokładne są klasyczne termometry elektroniczne. Wystarczy włożyć je pod pachę, do ust, a w przypadku dzieci do odbytu, by po chwili wynik był widoczny. Można także wybrać termometry bezdotykowe, w których wynik dostępny jest w jedną sekundę.

  • Co robić w razie gorączki i kataru u dziecka?

    Jak zmierzyć temperaturę maluchowi, który wciąż wierci się i ucieka? I jak to zrobić dokładnie? Jeżeli choć raz stanęłaś przed takim wyzwaniem, wiesz, że nie jest to łatwe. Sen z powiek nie raz też pewnie spędziło Ci udrażnianie zatkanego noska. Poniżej przeczytasz, jak skutecznie i bezpiecznie pomóc dziecku w razie choroby i na co zwrócić szczególną uwagę.

  • Gorączka u dziecka - przyczyny, normy, jak zbić?

    Gorączka u dziecka to temat, który wielu rodzicom spędza sen z powiek. Obawa przed chorobą, przed przyczyna jej powstania, przed możliwymi powikłaniami. Jako rodzice troszczymy się o swoje dzieci jak najlepiej i nic dziwnego, że wysoka temperatura jest dla nas powodem do niepokoju. Dziś na temat temperatury u niemowlaka i wysokiej gorączki u dziecka napiszemy nieco więcej, starając się skupić, jakie mogą być jej przyczyny, kiedy nie ma podstaw do niepokoju, kiedy można zastosować domowe sposoby na gorączkę i w jakich sytuacjach należy jechać do szpitala, gdy gorączka jest za wysoka. Zapraszamy do lektury.

  • termometr_bezdotykowy

    Jak działa termometr bezdotykowy?

    Termometr bezdotykowy jest wygodną alternatywą dla klasycznych termometrów elektronicznych. Pozwala na szybsze dokonanie pomiaru temperatury ciała oraz natychmiastowe otrzymanie precyzyjnego wyniku. Już teraz dowiedz się, na jakiej zasadzie działają termometry bezkontaktowe i dlaczego warto w nie zainwestować.

  • Jak i po co mierzyć temperaturę ciała?

    Pomiar temperatury ciała jest jednym z najważniejszych i podstawowych parametrów życiowych. Zarówno obniżona, jak również i podwyższona wartość jest powodem do niepokoju, bowiem świadczy o tym, że w organizmie coś się rozwija. Do mierzenia temperatury ciała niezbędne są termometry. Ich ilość jest niebywale szeroka, co sprawia, że każdy może wybrać dla siebie takie urządzenie, które okaże się być po prostu najlepsze.

  • Jak poprawnie mierzyć temperaturę?

    Bez względu na to na jaki typ termometru się zdecydujesz, warto dowiedzieć się w jaki sposób powinno się dokonywać pomiarów temperatury ciała. Nie wszyscy również wiedzą, że prawidłowa wartość temperatury, jest różna dla różnych miejsc pomiaru. Zazwyczaj przyjmuje się, że temperatura mierzona pod pachą będzie niższa o 0,5 stopnia Celsjusza niż mierzona w ustach. Natomiast pomiar dokonany w odbycie jest zazwyczaj o 0,5 stopnia Celsjusza wyższy niż pomiar uzyskany podczas mierzenia w ustach.

  • Jaki termometr dla dziecka?

    Jaki termometr dla dziecka?

     

    Bez wątpienia podwyższona temperatura u dziecka jest dla nas rodziców pierwszym, niepokojącym sygnałem. Początkowo stan gorączkowy, potem gorączka, a następnie inne objawy świadczące o rozwijającym się stanie chorobowym. W takich sytuacjach niezawodny i niezbędny jest bez wątpienia termometr dla dziecka. Urządzenie to pozwala w precyzyjny sposób określić wysokość temperatury ciała, by móc adekwatnie od wyniku odpowiednio zareagować. Jaki termometr dla niemowlaka okaże się być dobrym wyborem? Który termometr dla dzieci sprawdzi się w szybkiej pomiarze temperatury? I oczywiście to, co dla większości rodziców najważniejsze - gdzie mierzyć dziecku temperaturę, by uzyskać w pełni miarodajny wynik?

  • Jaki termometr wybrać? 

    Jaki termometr wybrać? 

     

    Rozpalone ciało, dreszcze, bóle mięśni, pocenie… 

    Z całą pewnością stan ten zna każdy. Gorączka , a więc zwiększenie temperatury ciała, pojawia się w wyniku reakcji obronnej organizmu między innymi na atak bakterii czy wirusów. I choć rozpalone ciało można wyczuć praktycznie dotykiem, to jednak jej wysokość możliwa jest do określenia poprzez termometr. No właśnie i to nad tym urządzeniem chcielibyśmy skupić się w sposób szczególny. Jaki termometr kupić? Gdzie mierzyć temperaturę? Gdzie znaleźć dobry termometr? 

  • Kompendium wiedzy na temat gorączki

    Temat gorączki jest niezwykle długi, jak rzeka. Można byłoby na jej temat napisać naprawdę wiele. My wiemy, że jest to podwyższona temperatura ciała, do co najmniej 38 stopni Celsjusza. Jest ona reakcją obronną organizmu, wywołaną konkretnym stanem chorobowym. I choć jej obecność strasznie nas niepokoi, to w gruncie rzeczy jest ona niezwykle skuteczna, jeśli chodzi o mechanizm obronny organizmu. Przy podwyższonej temperaturze ciała, wytwarza bowiem organizm przeciwciała i walczy z bakteriami, wirusami czy pasożytami, ale także i z odczynami zapalnymi, z mechanizmem autoagresji, z reakcją alergiczną, jak również i z rozrostem nowotworowym. Co na temat gorączki i jej roli na organizm człowieka warto wiedzieć? 

  • Krótka historia termometru

    Termometr lekarski używany jest do pomiaru temperatury ciała ludzi lub zwierząt. Ten mały przedmiot, nie jest wynalazkiem naszych czasów, a ma za sobą długą historię. Od wieków bowiem, ludzie pragnęli mierzyć temperaturę ciała, a żeby ją poznać potrzebowali do tego właściwych przyrządów. Współczesne termometry w niczym nie przypominają swoich wiekowych protoplastów a na ich rynku pojawia się coraz większa różnorodność.

  • Podwyższona temperatura u dziecka

    Prawidłowa temperatura ciała człowieka waha się w szerokich granicach – od 36,6 stopni Celsjusza mierzonych pod pachą do 37,6 stopni Celsjusza mierzonej w odbycie. Do oceny, czy dziecko ma gorączkę czy też nie, konieczne jest uwzględnienie miejsca pomiaru.

  • Poznaj przyczyny Hipotermii

    Wychłodzenie ciała to nie jedyna przyczyna hipotermii. Sprawdź, co jeszcze powoduje duży spadek temperatury ciała i co grozi organizmowi z temperaturą poniżej 35 stopni. 

  • Profesjonalny termometr lekarski. Jaki model wybrać?

    Dokładny termometr lekarski jest potrzebny zazwyczaj wtedy, gdy mamy do czynienia z gorączką lub stanem podgorączkowym. Pozwala on na precyzyjne dokonanie pomiaru temperatury ciała oraz sprawdzenie, czy coś niepokojącego dzieje się w naszym organizmie. Profesjonalne urządzenia lekarskie tego typu stosowane są przez lekarzy i personel medyczny w szpitalach i przychodniach, jednak dostępność produktów sprawia, że każdy pacjent może mieć nowoczesny termometr we własnym domu. Już teraz sprawdź, jaki termometr lekarski wybrać dla siebie spośród wielu opcji dostępnych na rynku.

  • Przyczyny podwyższonej temperatury ciała

    Przyczyny podwyższonej temperatury są zależne od wielu czynników. Znaczenie ma pora dnia, w której dokonuje się pomiaru, część ciała a nawet płeć badanej osoby. O wszystkich tych zależnościach wpływających na temperaturę ciała, przeczytasz w naszym artykule. 

  • Rodzaje termometrów - termometr elektroniczny i klasyczny

    Kiedys na rynku był dostepny tylko jeden rodzaj termometru. Z biegiem czasu, termometry rtęciowe zostały zakazane, a ich miejsce zajęty te z alkoholem. Teraz urządzeń do mierzenia temperatury ciała mamy naprawdę sporo i można się pogubić. Sprawdź więc, czym różni się termometr tradyjny od elektronicznego i wielofunkcyjnego oraz który z nich będzie dla Ciebie odpowiedni. 

  • Sposoby pomiaru temperatury ciała w okolicach twarzy

    Pomiar temperatury jest jednym z najprostszych sposobów na sprawdzenie, czy z organizmem nie dzieje się coś złego. Podwyższona temperatura może być wynikiem infekcji bakteryjnej, rzadziej infekcji wirusowej oraz przewlekłych chorób, na przykład chorób reumatycznych (reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina układowa). 

  • Termometr lekarski – o czym mówi temperatura ciała?

    Termometr lekarski to urządzenie, które powinno znajdować się w każdym domu. Często jako pierwszy jest w stanie zasygnalizować, że dzieje się coś niepokojącego. Zarówno podwyższona, jak i obniżona temperatura ciała może wskazywać na zaburzenia pracy ustroju, dlatego wyników odbiegających od normy, nie można lekceważyć. Obecnie na rynku istnieje wiele, różnych sprzętów, które służą do sprawdzenia ciepłoty ciała.

  • Termometry bezdotykowe najlepszymi urządzeniami do mierzenia temperatury

    Termometry bezdotykowe najlepszymi urządzeniami do mierzenia temperatury

     

    Rynek z branży medycznej ma nam do zaoferowania różnorodne termometry do mierzenia temperatury.  Ich ilość sprawia, że tak trudno jest nam wybrać ten jeden, najlepszy. Wiadomo przecież, że zupełnie inny potrzebować będziemy termometr dla niemowlaka, a inny na potrzeby oddziałów szpitalnych. Jedno jest pewne - na przestrzeni lat znacząco zmienił się sam produkt, jak również i sposób mierzenia temperatury. Dawniej w apteczkach domowych, jak również i w szpitalach gościł termometr rtęciowy. Gdy ten został wycofany z użytku, producenci zaoferowali nam nowe, zupełnie inne produkty, w tym między innymi termometr do mierzenia temperatury bezdotykowy. Jest on bez wątpienia największym fenomenem na rynku, który sprawdza się zarówno w warunkach domowych, jak również i szpitalnych.

  • Wady i zalety termometrów lekarskich – jakie rozwiązania najlepiej stosować w domu

    Wady i zalety termometrów lekarskich – jakie rozwiązania najlepiej stosować w domu

    Termometry lekarskie są urządzeniami, które znaleźć można w każdej domowej apteczce. Szeroki zakres temperatur – z reguły od 32°C do 42°C (opcje douszne nawet od 0°C do 100°C), a także możliwość szybkiego zaobserwowania niepokojących zmian ciepłoty ciała, pozwala z ich pomocą odpowiednio zareagować. Jaki termometr warto zakupić do użytku domowego?

     

    Kilka słów o gorączce…

    Gorączka  i podwyższona temperatura naszego ciała to sygnał organizmu, wskazujący na to, iż dzieje się coś niepokojącego, a nasze ciało wchodzi w stan obronny.

  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pomiarze temperatury

    Wszystkie istoty żywe posiadają określoną temperaturę ciała. U człowieka prawidłowe wartości temperatury wahają się w bardzo wąskim zakresie, ze względu na możliwość aktywnej termoregulacji za pomocą wielu mechanizmów fizjologicznych.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny