ZAMKNIJ ZAMKNIJ

saturacja normy

Saturacja normy to określenie, jaka jest prawidłowa saturacja krwi, czyli SpO2. Dzięki temu można sprawwdzić, czy odpowiednia ilość tlenu znajduje się we krwi, jednocześnie będąc rozprowadzoną do wszystkich komórek ciała. Tak ważne i istotne jest to, aby badać saturację na bieżąco. Służą do tego specjalne pulsoksymetry, dzięki którym szybko i bezinwazyjnie można dokonać pomiarów saturacji. Dziś coraz częściej zegarki także posiadają możliwość pomiaru saturacji krwi. Norma wynosi od 95 - 99%. Sprzęt niezawodny do tych pomiarów poleca między innymi sklep medyczny Kredos.

  • perfuzja_w_saturacji

    Czym jest perfuzja w saturacji?

    Perfuzja, a dokładnie indeks perfuzji określany skrótem PI, jest to stosunek pulsacyjnego przepływu krwi do przepływu niepulsacyjnego, czyli statycznego przepływu w miejscu, gdzie dokonywany jest pomiar. 

  • Pulsoksymetr - jaki wybrać i kto powinien stale mieć go pod ręką?

    Pulsoksymetr to urządzenie medyczne służące do pomiaru poziomu saturacji, czyli stopnia wysycenia krwi tlenem. Aparaty umożliwiają szybkie sprawdzenie podstawowych parametrów życiowych, gdyż poza saturacją mierzą również tętno. Obecnie na rynku znajdują się także pulsoksymetry do użytku domowego, co umożliwia pacjentom wykonywanie samodzielnych pomiarów. Jaki pulsoksymetr wybrać i komu jest on potrzebny?

  • Pulsoksymetr — czy warto mieć go w domu?

    W czasie pandemii większą niż zwykle wagę przywiązuje się do monitorowania parametrów życiowych. Niektóre pulsokymetry nadają się do użytku domowego i potrafią sygnalizować́ spadek poziomu tlenu we krwi jeszcze przed pojawieniem się jego odczuwalnych objawów. Pulskosymetry różnią się między sobą wieloma parametrami. Przed zakupem napalcowego pulsoksymetru warto dowiedzieć się na jakie parametry zwrócić uwagę oraz jak uzyskać dobre jakościowo pomiary.

  • Pulsoksymetry czyli wszystko o normach i interpretacji wyników

    Pulsoksymetr jest to urządzenie elektroniczne pozwalające określić saturację, a więc wysycenie krwi tlenem. Działa ono na zasadzie pulsoksymetrii, wykorzystując w tym celu światło o różnej długości fal, w tym światło czerwone - 660 nm i światło podczerwone - 940 nm. W tym artykule w sposób szczególny chcielibyśmy skupić się normach wyników badań pulsoksymetrem, jak również i na dokładnej interpretacji wyników. 

  • Pulsoksymetry w walce z COVID-19 - co warto wiedzieć?

    W poprzednim artykule wspomnieliśmy o tym, czym dokładnie jest pulsoksymetr oraz jakie ma zastosowanie. Dziś chcielibyśmy skupić się na tym, dlaczego to niewielkie urządzenie jest wykorzystywane w monitorowaniu pacjentów zakażonych COVID-19. Bo jak wskazują najnowsze dane, to właśnie pośród tej grupy osób zainteresowanie pulsoksymetrami jest największe.

  • saturacja_dlaczego_jest_wazna

    Saturacja czyli wszystko co na jej temat każdy z nas wiedzieć powinien

    Saturacja sprawdzana jest w czasie zabiegów i operacji, mierzona podczas pobytu w szpitalu, sprawdzana u osób mających problemy z oddychaniem czy borykającymi się z różnego rodzaju chorobami. Czy jednak na temat saturacji wiemy wystarczająco dużo? 

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny