ZAMKNIJ ZAMKNIJ

rodzaje pulsoksymetrów

Rodzaje pulsoksymetrów - dzielimy je na przenośne, czyli pulsoksymetry napalcowe oraz pulsoksmetry stacjonarne. Pierwsze wykorzystywane są przede wszystkim na własny użytek, gdzie można używać je tak naprawdę wszędzie. Drugie wykorzystywane są przede wszystkim przez szpitale i inne placówki medyczne. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne pulsoksymetry, szczególnie cenionej na rynku marki Microlife. Tak, jak ciśnieniomierz, tak każdy powinien posiadać pulsoksymetr napalcowy. 

  • Jak obniżyć puls w ciąży?

    Wysoki puls w ciąży – jak obniżyć puls w ciąży?

    Podczas ciąży zachodzi wiele zmian w organizmie kobiety. Jedną z nich jest szybsze bicie serca spowodowane rozszerzeniem naczyń krwionośnych oraz znacznym wzrostem objętości krwi. Wysoki puls w ciąży jest często objawem niepokojącym przyszłe mamy i skłania je do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania – jaki puls w ciąży jest prawidłowy? Jak obniżyć puls w ciąży?

     

    Puls – prawidłowy puls w ciąży

    Norma pulsu w ciąży jest wyższa od prawidłowego pulsu dorosłego człowieka o około 10 – 20 procent i może przekroczyć 80 uderzeń na minutę. W niektórych wypadkach osiąga nawet wartość 90, a nawet 100 uderzeń serca.

  • Pulsoksymetr - co to jest, jak działa, dla kogo? 

    Pulsoksymetr jest to urządzenie elektroniczne, którego zadaniem jest mierzenie poziomu natlenowania krwi. Służy on do pomiaru między innymi wysycenia krwi tlenem, a więc tak zwanej saturacji. Co więcej, jego działanie pozwala także kontrolować częstotliwość pracy serca, czyli puls.

  • Pulsoksymetr - jaki wybrać i kto powinien stale mieć go pod ręką?

    Pulsoksymetr to urządzenie medyczne służące do pomiaru poziomu saturacji, czyli stopnia wysycenia krwi tlenem. Aparaty umożliwiają szybkie sprawdzenie podstawowych parametrów życiowych, gdyż poza saturacją mierzą również tętno. Obecnie na rynku znajdują się także pulsoksymetry do użytku domowego, co umożliwia pacjentom wykonywanie samodzielnych pomiarów. Jaki pulsoksymetr wybrać i komu jest on potrzebny?

  • Pulsoksymetry

    W kategorii "Pulsoksymetry" poczytasz na temat urządzeń służących do pomiaru saturacji. Dostarczymy Ci wiedzy o rodzajach pulsoksymetrów, sposobie obsługi i funkcjach. Znajdziesz informacje potrzebne do świadomego wyboru odpowiedniego pulsoksymetru - do pracy lub do domu. 

  • Pulsoksymetry - rodzaje i zastosowanie

    Trzeba przyznać, że pulsoksymetry cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dawniej były kojarzone wyłącznie z wyposażeniem karetek, dziś wiele osób posiada pulsoksymetry na użytek domowy. Co sprawia, że stają się tak popularne, dlaczego warto mieć je w domu i jakie urządzenie wybrać?

  • Pulsoksymetry czyli wszystko o normach i interpretacji wyników

    Pulsoksymetr jest to urządzenie elektroniczne pozwalające określić saturację, a więc wysycenie krwi tlenem. Działa ono na zasadzie pulsoksymetrii, wykorzystując w tym celu światło o różnej długości fal, w tym światło czerwone - 660 nm i światło podczerwone - 940 nm. W tym artykule w sposób szczególny chcielibyśmy skupić się normach wyników badań pulsoksymetrem, jak również i na dokładnej interpretacji wyników. 

  • Pulsoksymetry przydatnymi urządzeniami w walce z Covid - 19

    Pulsoksymetry są urządzeniami  niezbędnymi do przeprowadzania pomiaru saturacji krwi. Sprawdzają się one w sposób szczególny wśród pacjentów zmagających się z chorobami układu oddechowego i sercowo - naczyniowego. W dobie jednak i wszechobecnego na każdym kroku koronawirusa - także są doskonałymi urządzeniami medycznymi, pomagającymi z walce z tą chorobą. 

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny