ZAMKNIJ ZAMKNIJ

pulsometr

Pulsometr jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, którego celem jest pomiar tętna. Takie urządzenia wykorzystywane są zarówno przez placówki medyczne, karetki pogotowia, jak również i na własny użytek. Dzięki nim można szybko, bezpiecznie i nieinwazyjnie dokonać odpowiednich pomiarów, mając pod kontrolą tętno. Jeśli jest ono za wysokie, może świadczyć o tachykardii, jeśli jest za niskie, może dotyczyć bradykardii. Warto wykorzystywać pulsometr każdego dnia do codziennych pomiarów tętna. 

  • Bieg po zdrowie. Jaki puls przy bieganiu jest bezpieczny?

    Aktywność fizyczna pod wieloma względami jest nieocenionym sposobem utrzymania organizmu w stanie zdrowia. Regularne bieganie pozytywnie wpływa na pracę serca, układ oddechowy oraz zwiększa odporność i redukuje stres. Jednak należy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad takich jak kontrola prawidłowego pulsu po bieganiu czy też utrzymanie optymalnego pulsu przy bieganiu.

  • Co oznacza podwyższony puls? Pomiar, przyczyny i objawy wskazujące na wysoki puls

    Podwyższony puls może oznaczać w niektórych przypadkach zaburzenia patologiczne organizmu manifestujące poważną chorobę taką jak anemia, nadczynność tarczycy, a nawet zaburzenia rytmu serca. Jednak najczęściej wysoki puls jest po prostu zwykłą reakcją fizjologiczną na stres lub wysiłek fizyczny niezagrażającą życiu ani zdrowiu.

  • Fitness. Wyposażenie siłowni.

    Warte uwagi sprzęty fitness i wyposażenie dla siłowni.

    Aktywność fizyczna odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Żyjemy w czasach, w których bycie aktywnym stało się modne i jest ono coraz bardziej popularne. Rynek oferuje nam wiele możliwości ćwiczeń. Siłownia zewnętrzna dostępna jest dla wszystkich i to zupełnie za darmo. W tradycyjnych klubach znajdziemy różnorodne sprzęty na siłownię, które pozwolą nam pracować nad całą sylwetką. Co więcej, samodzielnie, w zaciszu własnego domu możemy stawiać na efektywny trening, dobierając do tego sprzęt na siłownię w warunkach domowych. Możliwości bycia aktywnym jest bardzo wiele. Grunt to znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i regularnie stawiać na sport, jako nieodłączną część swojego życia.

  • Jak obniżyć puls w ciąży?

    Wysoki puls w ciąży – jak obniżyć puls w ciąży?

    Podczas ciąży zachodzi wiele zmian w organizmie kobiety. Jedną z nich jest szybsze bicie serca spowodowane rozszerzeniem naczyń krwionośnych oraz znacznym wzrostem objętości krwi. Wysoki puls w ciąży jest często objawem niepokojącym przyszłe mamy i skłania je do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania – jaki puls w ciąży jest prawidłowy? Jak obniżyć puls w ciąży?

     

    Puls – prawidłowy puls w ciąży

    Norma pulsu w ciąży jest wyższa od prawidłowego pulsu dorosłego człowieka o około 10 – 20 procent i może przekroczyć 80 uderzeń na minutę. W niektórych wypadkach osiąga nawet wartość 90, a nawet 100 uderzeń serca.

  • Puls - norma pulsu.

    Puls - norma pulsu, badanie pulsu, niski i wysoki puls

    Puls, czyli inaczej tętno to ilość uderzeń serca na minutę. Istnieją normy tętna umożliwiające określenie, jaki powinien być prawidłowy puls dla dorosłego człowieka, dziecka, a nawet płodu. Każde odchylenie od normy wymaga dokładnej diagnostyki oraz podjęcia stosownego leczenia. Zaburzenia tętna mogą świadczyć o chorobach układu krążenia, przetrenowaniu lub zaburzeniach rytmu serca. 

     

    Puls – co to jest puls?

    Puls jest to falisty ruch ścian tętnic, wywołany poprzez napełnienie naczyń krwionośnych przez krew w trakcie trwania skurczu mięśnia sercowego. Wartość pulsu uzależniona jest od skurczów serca oraz elastyczności i sprężystości ścian naczyń tętniczych.

  • Pulsoksymetr - co to jest, jak działa, dla kogo? 

    Pulsoksymetr jest to urządzenie elektroniczne, którego zadaniem jest mierzenie poziomu natlenowania krwi. Służy on do pomiaru między innymi wysycenia krwi tlenem, a więc tak zwanej saturacji. Co więcej, jego działanie pozwala także kontrolować częstotliwość pracy serca, czyli puls.

  • Pulsoksymetr - jaki wybrać i kto powinien stale mieć go pod ręką?

    Pulsoksymetr to urządzenie medyczne służące do pomiaru poziomu saturacji, czyli stopnia wysycenia krwi tlenem. Aparaty umożliwiają szybkie sprawdzenie podstawowych parametrów życiowych, gdyż poza saturacją mierzą również tętno. Obecnie na rynku znajdują się także pulsoksymetry do użytku domowego, co umożliwia pacjentom wykonywanie samodzielnych pomiarów. Jaki pulsoksymetr wybrać i komu jest on potrzebny?

  • Tętno u sportowca - czyli parę słów o tętnie spoczynkowym i wysiłkowym

    Tętno to inaczej puls, a więc jeden z podstawowych i jednocześnie najbardziej miarodajnych sposobów na zbadanie naszych parametrów życiowych. To właśnie na podstawie takiego, jakże prostego badania możemy określić pracę serca, ale również i całego organizmu na wielu płaszczyznach.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny