ZAMKNIJ ZAMKNIJ

przebieg badania ekg

Przebieg badania EKG to przede wszystkim spokój tuż przed położeniem się na leżance. Po przyjściu na badanie, należy usiąść, wyrównać oddech i powrócić do normalnego tętna. Po wejściu do gabinetu, należy rozebrać się od pasa w górę, jak również i odkryć kostki. Na ciele umieszcza się elektrody ekg, które będą rejestrowały czynność elektryczną pracy serca. Badanie ekg trwa około 5 minut. Wynik ekg widoczny jest praktycznie zaraz, po dokonaniu badania.

  • Aparat EKG - zasada działania i interpretacja wyników

    Aparat EKG - zasada działania i interpretacja wyników

     

    Badanie EKG jest jednym z najczęściej wykorzystywanych do diagnozowania chorób serca jak również i kontrolowania postępów leczenia danej przypadłości związanej z sercem. Elektrokardiografia, bo tak właśnie nazywane jest znane przez wszystkich EKG wykorzystuje do badania specjalne urządzenia, które to rejestrują prądy czynnościowe mięśnia sercowego, jakie produkowane są przy każdorazowym skurczu serca. Na czym polega elektrokardiografia? Czym są aparaty EKG i jakie choroby pozwalają one wykryć?

  • Badanie EKG – jak się przygotować?

    EKG należy do badań nieinwazyjnych. Jego wykonanie zaleca się w celu zdiagnozowania chorób mięśnia sercowego. Badanie jest bezpieczne zarówno dla dorosłych, jak też osób starszych oraz dzieci, nawet niemowląt. O jego nieinwazyjności świadczy ponadto wykonywanie go u kobiet w ciąży. W trakcie badania możliwe jest wykrycie nieprawidłowości w pracy mięśnia sercowego. Gdzie można wykonać EKG? Możliwe jest to w gabinecie zabiegowym, zarówno w szpitalu, jak też klinice, a także w przychodni, która jest wyposażona w odpowiedni sprzęt. EKG wykonuje się też przez telefon. Jak wygląda przygotowanie do EKG, jak przebiega badanie i jak długo trwa?


  • Badanie Holtera ile trwa i jak przebiega

    Badanie Holtera – ile trwa i jak przebiega?

    Badanie Holtera jest jedną z odmian badania EKG, jednak różni się od niego przede wszystkim zdecydowanie dłuższym czasem wykonywania. Pozwala na wykrycie niesprawności pracy serca, pomaga w diagnozowaniu omdlenia, a także jest wykorzystywane do potwierdzenia lub wykluczenia choroby niedokrwiennej. Badanie Holtera ma więc szerokie zastosowanie, dlatego też jest zalecane bardzo często, nawet kobietom w ciąży. Jest nieinwazyjne i bezpieczne, ponadto wykonuje się je w domu, a nie w przychodni czy szpitalu. Na czym polega badanie Holter EKG, ile trwa oraz jakie są wskazania do jego wykonania?

  • Czym jest zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia?

    Zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia to stany, które są skutkiem przebytej zazwyczaj infekcji, jak również reakcji alergicznej. Objawiają się przede wszystkim ostrym bólem w okolicy klatki piersiowej i niewydolnością serca. Jak rozpoznać z którym z nich mamy do czynienia? Co zrobić, gdy przejmujący ból nie daje nam normalnie funkcjonować? I co istotne - jak leczyć zapalenie mięśnia sercowego czy osierdzia?

  • Elektrokardiografia EKG

    EKG jest jednym z tych popularnych badań, które pozwalają lekarzowi „zajrzeć” do naszego serca. Warto wiedzieć, na czym polega i jak przebiega to popularne badanie.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny