ZAMKNIJ ZAMKNIJ

pomiar temperatury u dziecka

Pomiar temperatury u dziecka możliwy jest dzięki termometrowi, dlatego też każdy z nas powinien go posiadać w swojej apteczce. Niezwykle ważne jest to, aby był szybki w swoim działaniu, niezawodny i dokładny w pomiarach. Najlepsze termometry dla dzieci to te modele bezdotykowe, które pokazują wynik od razu, bez dotykania ciała dziecka. Dla starszych dzieci i w mniejszej cenie, dostępne są termometry elektroniczne, które także są dokładne, ale trzeba na pomiar temperatury poświęcić nieco więcej czasu.

  • Gorączka u dziecka - przyczyny, normy, jak zbić?

    Gorączka u dziecka to temat, który wielu rodzicom spędza sen z powiek. Obawa przed chorobą, przed przyczyna jej powstania, przed możliwymi powikłaniami. Jako rodzice troszczymy się o swoje dzieci jak najlepiej i nic dziwnego, że wysoka temperatura jest dla nas powodem do niepokoju. Dziś na temat temperatury u niemowlaka i wysokiej gorączki u dziecka napiszemy nieco więcej, starając się skupić, jakie mogą być jej przyczyny, kiedy nie ma podstaw do niepokoju, kiedy można zastosować domowe sposoby na gorączkę i w jakich sytuacjach należy jechać do szpitala, gdy gorączka jest za wysoka. Zapraszamy do lektury.

  • Jak poprawnie mierzyć temperaturę?

    Bez względu na to na jaki typ termometru się zdecydujesz, warto dowiedzieć się w jaki sposób powinno się dokonywać pomiarów temperatury ciała. Nie wszyscy również wiedzą, że prawidłowa wartość temperatury, jest różna dla różnych miejsc pomiaru. Zazwyczaj przyjmuje się, że temperatura mierzona pod pachą będzie niższa o 0,5 stopnia Celsjusza niż mierzona w ustach. Natomiast pomiar dokonany w odbycie jest zazwyczaj o 0,5 stopnia Celsjusza wyższy niż pomiar uzyskany podczas mierzenia w ustach.

  • Kompendium wiedzy na temat gorączki

    Temat gorączki jest niezwykle długi, jak rzeka. Można byłoby na jej temat napisać naprawdę wiele. My wiemy, że jest to podwyższona temperatura ciała, do co najmniej 38 stopni Celsjusza. Jest ona reakcją obronną organizmu, wywołaną konkretnym stanem chorobowym. I choć jej obecność strasznie nas niepokoi, to w gruncie rzeczy jest ona niezwykle skuteczna, jeśli chodzi o mechanizm obronny organizmu. Przy podwyższonej temperaturze ciała, wytwarza bowiem organizm przeciwciała i walczy z bakteriami, wirusami czy pasożytami, ale także i z odczynami zapalnymi, z mechanizmem autoagresji, z reakcją alergiczną, jak również i z rozrostem nowotworowym. Co na temat gorączki i jej roli na organizm człowieka warto wiedzieć? 

  • Krótka historia termometru

    Termometr lekarski używany jest do pomiaru temperatury ciała ludzi lub zwierząt. Ten mały przedmiot, nie jest wynalazkiem naszych czasów, a ma za sobą długą historię. Od wieków bowiem, ludzie pragnęli mierzyć temperaturę ciała, a żeby ją poznać potrzebowali do tego właściwych przyrządów. Współczesne termometry w niczym nie przypominają swoich wiekowych protoplastów a na ich rynku pojawia się coraz większa różnorodność.

  • Sposoby na zbicie temperatury u dziecka

    Temperatura ciała człowieka ma szerokie granice normy – od 36,6 stopni Celsjusza do aż 37, 6 stopni Celsjusza (kiedy pomiar wykonywany jest w odbycie). Kiedy mierzymy temperaturę, musimy więc uwzględnić nie tylko uniwersalne zakresy normy (podawane dla pomiaru pod pachą), ale również miejsce pomiaru.

  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pomiarze temperatury

    Wszystkie istoty żywe posiadają określoną temperaturę ciała. U człowieka prawidłowe wartości temperatury wahają się w bardzo wąskim zakresie, ze względu na możliwość aktywnej termoregulacji za pomocą wielu mechanizmów fizjologicznych.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny