ZAMKNIJ ZAMKNIJ

nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze jest to choroba układu krążenia, która objawia się zbyt wysokim ciśnieniem krwi, powyżej normy. W przypadku nadciśnienia, wynosi ono od 140/90 mmHg. Ta choroba zaliczana jest do cywilizacyjnych i zmaga się z nią z roku na rok coraz większa ilość osób. Niezbędną rolę odgrywa ciśnieniomierz i codzienny pomiar ciśnienia krwi. Duże znaczenie ma także zmiana stylu życia - zdrowa dieta, aktywność fizyczna, odpowiednia dawka snu. W wielu przypadkach niezbędne jest leczenie farmakologiczne. 

  • Ashwagandha – roślina zbawienna dla Twojego ciśnienia 

    Ashwagandha – roślina zbawienna dla Twojego ciśnienia 

    Niepozorna ashwagandha staje się coraz bardziej popularnym suplementem diety. Przyjmowana entuzjastycznie ze względu na swoje działania uspokajające jest środkiem wykorzystywanym w profilaktyce leczenia bezsenności, nerwowości czy nadciśnienia tętniczego. Wspomaga naturalne leczenie nadciśnieniaw organizmie oraz usprawnia układ nerwowy. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają rozwiązań, jak w domowy sposób obniżyć ciśnienie krwi.

     

    Ashwagandha – pochodzenie i zawartość

    Roślina ta jest wykorzystywana do naturalnego leczenia w Indiach od niemal 2500 lat, szczególnie pomocna w obniżaniu ciśnieniawe krwi. Ashwagandha to roślina z gatunku psiankowatych. Naturalnie występuje w Afryce oraz Azji południowej.

  • Dieta na obniżenie ciśnienia. Co jeść, gdy cierpimy na nadciśnienie?

    Dieta na nadciśnienie pomaga radzić sobie z nieprawidłowymi parametrami ciśnienia tętniczego, które utrzymują się u chorego. Jest to jedna z naturalnych metod na obniżenie ciśnienia, która wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dieta taka obniża masę ciała i zmniejsza ryzyko późniejszych powikłań. Jeśli twoje ciśnienie tętnicze jest podwyższone, sprawdź, jak zaplanować swój jadłospis przy nadciśnieniu tętniczym i jak poprawić jakość swojego życia.

  • Dieta osoby z nadciśnieniem czyli 7 sposobów, jak obniżyć ciśnienie krwi

    Nadciśnienie tętnicze jest bardzo poważną chorobą cywilizacyjną, która stanowi główną przyczynę zgonów na świecie. W jej leczeniu, a dokładniej w zapobieganiu występowania jej skutków, niezwykle skuteczne okazują się być odpowiednie naturalne sposoby obniżenia ciśnienia krwi. Jak więc powinna wyglądać dieta na obniżenie ciśnienia? Co powinno się w niej znaleźć, a czego unikać w diecie na nadciśnienie? Czy czosnek obniża ciśnienie i czy zioła na nadciśnienie są dobrym sposobem, by trzymać je w ryzach? Na te wszystkie pytania będziemy chcieli odpowiedzieć właśnie w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

  • Nadciśnienie tętnicze a przebieg ciąży

    Nadciśnienie tętnicze a przebieg ciąży

    Zdrowie matki podczas dobrze prowadzonej ciąży ma niebagatelny wpływ na rozwój dziecka, które przygotowuje się do przyjścia na świat. Podczas miesięcy, kiedy dziecko znajduje się w brzuchu matki kształtują się  jego narządy, a dodatkowo maluch zaczyna również przeżywać pierwsze emocje. Dlatego utrzymanie odpowiedniego ciśnienia we krwi matki nie jest bez znaczenia, zwłaszcza, że zbyt wysokie może powodować skutki uboczne na zdrowiu dziecka, które chłonie wszystkie informacje ze świata zewnętrznego.

     

    Nadciśnienie tętnicze przyczyny i rozpoznanie

    Zaskakującym faktem jest to, że nadciśnienie tętnicze nie jest rzadkością u kobiet w ciąży.

  • stres-przyczyna-wysokiego-cisnienia

    Nadciśnienie tętnicze – kiedy „zjadają Cię” nerwy

    Nadciśnienie tętnicze to jedna z cywilizacyjnych chorób układu krążenia, na którą cierpi obecnie co trzeci Polak. Znaczna część osób nie zdaje sobie jednak sprawy ze swojej przypadłości, a ci, którzy są świadomi choroby najczęściej ignorują konieczność zmiany stylu życia oraz podjęcia się rzetelnego leczenia. Warto więc zawczasu zapoznać się z najważniejszymi informacjami odnośnie tak powszechnego i podstępnego schorzenia.

  • Nadciśnienie tętnicze, czynniki ryzyka, czyli co podnosi ciśnienie tętnicze?

    W zależności od tego czy znane są przyczyny nadciśnienia tętniczego, wyróżnia się nadciśnienie pierwotne, które występuje samoistnie i nazywane jest chorobą nadciśnieniową oraz nadciśnienie wtórne, stanowiące aż 90% przypadków. 

  • Nadciśnienie tętnicze. Przyczyny, objawy, metody obniżania ciśnienia

    Nadciśnienie tętnicze. Przyczyny, objawy, metody obniżania ciśnienia

    Zadaniem Światowej Organizacji Zdrowia nadciśnienie tętnicze stanowi najczęstszą przyczynę zgonów na świecie. Leczenie wysokiego ciśnienia zazwyczaj rozpoczyna się od edukacji pacjenta, zmiany jego stylu życia i stosowania naturalnych sposobów obniżania ciśnienia. Jeśli te nie przynoszą pożądanych efektów, pacjentowi proponowane jest leczenie farmakologiczne. Dowiedz się, jakie są przyczyny i objawy oraz jak zbić wysokie ciśnienie, które ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.

    Jakie są przyczyny nadciśnienia tętniczego?

    Mówiąc o nadciśnieniu tętniczym, rozróżniamy nadciśnienie pierwotne lub wtórne.

  • Wysokie ciśnienie krwi a twój mózg

    Nasze zdrowie psychiczne i działanie naszego mózgu może, na pierwszy rzut oka, nie mieć wiele wspólnego z układem sercowo-naczyniowym. W rzeczywistości są ze sobą niezwykle mocno powiązane. Wszelkie problemy z ciśnieniem oraz sercem mogą mieć poważne konsekwencje dla naszego mózgu i umysłu. Z kolei zaburzenia naszego zdrowia psychicznego często wpływają na stan naszego układu krwionośnego.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny