ZAMKNIJ ZAMKNIJ

nadciśnienie

Nadciśnienie jest to stan chorobowy, w którym ciśnienie tętnicze krwi wynosi więcej, niż 130/90Oczywiście jednorazowy wynik nie świadczy od razu o chorobie, bowiem może on wynikać ze zdenerwowania czy z podekscytowania, ale jeśli wynik powtarza się przez kilka dni, wówczas jest problem i należy do zdiagnozować. Leczenie nadciśnienia zawsze dobierane jest indywidualnie do każdego pacjenta. Niezbędną rolę odgrywa jedynie ciśnieniomierzcodzienny pomiar ciśnienia

  • 10 przyczyn zbyt wysokiego ciśnienia

    Nadciśnienie to plaga dzisiejszych czasów. Szacuje się, że dotyka nawet co 3 Polaka. Niestety poza wysokim ciśnieniem nie daje żadnych objawów, więc nie jest łatwe do zdiagnozowania. Dlatego już pojedynczy pomiar wskazujący podwyższone ciśnienie powinien wzmóc czujność i skłonić do regularnego mierzenia ciśnienia w domu  za  pomocą ciśnieniomierza. Zdiagnozowane schorzenie wymaga leczenia i zmian w stylu życia.

  • 10 sposobów na obniżenie ciśnienia krwi

    Z nadciśnieniem, które może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, zmaga się większość Polaków, zwłaszcza w podeszłym wieku. Dotyka ono jednak coraz młodsze osoby ze względu na zły styl życia i nadmiar stresu. Nadciśnienie wymaga przyjmowania leków, jednak same leki nie pomogą pozbyć się problemu.

  • Ashwagandha – roślina zbawienna dla Twojego ciśnienia 

    Ashwagandha – roślina zbawienna dla Twojego ciśnienia 

    Niepozorna ashwagandha staje się coraz bardziej popularnym suplementem diety. Przyjmowana entuzjastycznie ze względu na swoje działania uspokajające jest środkiem wykorzystywanym w profilaktyce leczenia bezsenności, nerwowości czy nadciśnienia tętniczego. Wspomaga naturalne leczenie nadciśnieniaw organizmie oraz usprawnia układ nerwowy. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają rozwiązań, jak w domowy sposób obniżyć ciśnienie krwi.

     

    Ashwagandha – pochodzenie i zawartość

    Roślina ta jest wykorzystywana do naturalnego leczenia w Indiach od niemal 2500 lat, szczególnie pomocna w obniżaniu ciśnieniawe krwi. Ashwagandha to roślina z gatunku psiankowatych. Naturalnie występuje w Afryce oraz Azji południowej.

  • wysokie-cisnienie-nadcisnienie-wyniki

    Ciśnienie 180/120. Co robić i co to oznacza?

    Nadciśnienie występuje u co trzeciego Polaka, z czego połowa jest nieświadoma swojej choroby. Pomiary powinno się wykonywać regularnie, o czym należy szczególnie  pamiętać w starszym wieku, kiedy ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego jest podwyższone. Szczególnie niebezpieczne jest ciśnienie 180 na 120, a nawet wyższe, które jest najwyższym stopniem zaawansowania problemu.

  • Ciśnieniomierz – jaki wybrać?

    Ciśnieniomierz to jedno z urządzeń pozwalających na monitorowanie stanu zdrowia - przynajmniej jeden powinien znaleźć się w każdym domu. Obowiązkowo zaś muszą posiadać go osoby znajdujące się w grupie ryzyka zachorowania na nadciśnienie lub już na nie chorujące, a także osoby starsze i z jakimikolwiek problemami kardiologicznymi. Ciśnieniomierz służy do pomiaru ciśnienia krwi. Dlaczego należy regularnie mierzyć ciśnienie, jak to robić i jaki ciśnieniomierz wybrać?

  • Ciśnieniomierz – niepozorny, a niezwykle pomocy. Jak wybrać odpowiedni?

    Nadciśnienie tętnicze stało się w ostatnich latach chorobą cywilizacyjną, z którą boryka się coraz więcej osób. Wydawać by się mogło, że schorzenie dotyka kobiet i mężczyzn głównie w wieku od 40 do powyżej 65 roku życia. Dlatego tak istotne jest odpowiednie działanie, pozwalające zbić ciśnienie, również wykorzystując naturalne sposoby obniżenia ciśnienia, jak choćby ruch czy zmianę nawyków żywieniowych. Cykliczne badanie ciśnienia pozwoli kontrolować na bieżąco nasze tętno. Dlatego tak istotny jest zakup odpowiedniego ciśnieniomierza.

  • Co obniża ciśnienie? Sprawdź 9 naturalnych sposobów

    Nadciśnienie tętnicze jest chorobą cywilizacyjną. To właśnie wysokie ciśnienie jest najczęstszym  powodem przedwczesnych zgonów na całym świecie. Dbając o swoje zdrowie, warto stosować naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia, które pozwalają m.in. na ograniczenie przyjmowania środków farmakologicznych. Już teraz dowiedz się, co obniża ciśnienie krwi i wprowadź zdrowe nawyki do swojego życia!

  • Czy cukrzyca podnosi ciśnienie?

    Nadciśnienie tętnicze należy do najczęściej występujących chorób przewlekłych na świecie, a ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem. W grupie podwyższonego ryzyka są również osoby chorującego na cukrzycę, zarówno typu 1, ja też typu 2. Jaka jest zależność pomiędzy nadciśnieniem tętniczym, a cukrzycą i jakie czynniki sprzyjają rozwojowi tej choroby układu sercowo-naczyniowego?

  • badanie-holterem-cisnienia

    Diagnostyka chorób serca poprzez holter ciśnienia

    W diagnozowaniu chorób serca niezwykle istotną rolę odgrywają odpowiednie, specjalistyczne badania. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, bez wątpienia holter ciśnienia stanowi wybór, który jest w stanie przyczynić się do trafnego postawienia diagnozy. Jak więc należy założyć holter ciśnieniowy? Jakie choroby takie badanie jest w stanie wykryć. 

  • Dieta na nadciśnienie

    Choroby układu sercowo-naczyniowego pozostają główną przyczyną przedwczesnych zgonów na świecie. Nadciśnienie tętnicze jest jednym z modyfikowalnych czynników ryzyka, ściśle powiązanym ze stylem życia. Relacja między ciśnieniem a śmiertelnością i zapadalnością na choroby układu krążenia jest liniowa – wyższe ciśnienie oznacza częstsze występowanie schorzeń.

    Najskuteczniejszą metodą uniknięcia problemów z ciśnieniem jest regularne podejmowanie aktywności fizycznej i utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Jednak gdy podczas dwóch kolejnych wizyt lekarskich średnie wartości ciśnienia z co najmniej dwóch pomiarów przekraczają 140/90 rozpoznajemy nadciśnienie.

  • Dieta na obniżenie ciśnienia. Co jeść, gdy cierpimy na nadciśnienie?

    Dieta na nadciśnienie pomaga radzić sobie z nieprawidłowymi parametrami ciśnienia tętniczego, które utrzymują się u chorego. Jest to jedna z naturalnych metod na obniżenie ciśnienia, która wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dieta taka obniża masę ciała i zmniejsza ryzyko późniejszych powikłań. Jeśli twoje ciśnienie tętnicze jest podwyższone, sprawdź, jak zaplanować swój jadłospis przy nadciśnieniu tętniczym i jak poprawić jakość swojego życia.

  • Dieta osoby z nadciśnieniem czyli 7 sposobów, jak obniżyć ciśnienie krwi

    Nadciśnienie tętnicze jest bardzo poważną chorobą cywilizacyjną, która stanowi główną przyczynę zgonów na świecie. W jej leczeniu, a dokładniej w zapobieganiu występowania jej skutków, niezwykle skuteczne okazują się być odpowiednie naturalne sposoby obniżenia ciśnienia krwi. Jak więc powinna wyglądać dieta na obniżenie ciśnienia? Co powinno się w niej znaleźć, a czego unikać w diecie na nadciśnienie? Czy czosnek obniża ciśnienie i czy zioła na nadciśnienie są dobrym sposobem, by trzymać je w ryzach? Na te wszystkie pytania będziemy chcieli odpowiedzieć właśnie w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

  • Dieta w nadciśnieniu tętniczym

    Nadciśnienie tętnicze jest jedną z najpowszechniejszych chorób układów krążenia. Dane wskazują, że ma je aż 30-45% dorosłych Polaków, z czego jedna trzecia jest nieświadoma swojej choroby.

    Nadciśnienie tętnicze charakteryzuje się stale podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi powyżej 140/90. Do jego rozwoju najsilniej przyczynia się otyłość, palenie tytoniu, picie alkoholu, nadmierne spożycie sodu oraz stres. Komplikacje wynikające z nadciśnienia mogą być poważne i niekiedy zagrażające życiu. Z tego względu niezmiernie istotne jest zbijanie ciśnienia, aby utrzymywać je na prawidłowym poziomie.

  • Holter ciśnienia i jego interpretacja wyników

    24-godzinny automatyczny pomiar ciśnienia tętniczego określany jest w skrócie jako ABPM, czyli ambulatory blood pressure monitoring. To właśnie taka forma badania pozwala na pełną rejestrację wartości ciśnienia, jaka określana jest w ciągu doby.

  • Jak naturalnie obniżyć ciśnienie?

    Z wysokim ciśnieniem zmaga się szerokie grono współczesnego społeczeństwa, jest to następstwo zarówno chorób układu sercowo-naczyniowego, jak również czynników zewnętrznych, w tym stresu, aktywności fizycznej, temperatury otoczenia czy też adrenaliny. Wysokie ciśnienie jest niebezpieczne dla naszego zdrowia i może skutkować poważnymi powikłaniami ze strony serca i układu krążenia. Warto więc wiedzieć, jak naturalnie obniżyć ciśnienie, korzystając z ogólnodostępnych metod. 

  • Jak obniżyć ciśnienie?

    Nadciśnienie tętnicze jest to choroba sercowo - naczyniowa, stanowiąca dziś problem cywilizacyjny. Z racji tego, że nie wykazuje żadnych większych objawów, zdiagnozowana jest ona niestety, ale bardzo późno powodując poważne dla zdrowia konsekwencje, a nawet i śmierć. Jej skutkami są między innymi zawał serca, udar mózgu, jak również i niewydolność serca. Czym się ona objawia, co obniża ciśnienie krwi, jakie leki na obniżenie ciśnienia należy stosować? Każdą z tych kwestii omówić będziemy chcieli właśnie w tym artykule.  

  • wybór_ciśnieniomierza

    Jaki ciśnieniomierz wybrać?

    Blisko połowa Polaków choruje na nadciśnienie tętnicze. Problem ten z roku na rok coraz bardziej się pogłębia, a chorującymi są nie tylko osoby starsze, ale również i młodzi ludzie. Przy postawionej w tym kierunku diagnozie, mierzenie ciśnienia trzy razy dziennie, powinno stanowić element obowiązkowy. Jest to możliwe dzięki profesjonalnemu urządzeniu, jakim jest ciśnieniomierz. 

  • ciśnienie_krwi

    Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie krwi?

    Ciśnienie krwi jest jednym z najważniejszych parametrów życiowych, który pozwala ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta. Zmienia się ono w czasie cyklu pracy serca. Najwyższe, określane jest jako ciśnienie skurczowe - systoliczne, najniższe to ciśnienie rozkurczowe - diastoliczne.

  • Nadciśnienie - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

    Nadciśnienie tętnicze jest powszechnym schorzeniem wśród osób dorosłych. Szacuje się, że aż 30% Polaków ma zbyt wysokie ciśnienie, z czego jedynie niewielki procent jest prawidłowo leczonych. W wyniku nadciśnienia mogą się rozwinąć poważne dla zdrowia i życia powikłania, więc niezwykle istotna jest regularna kontrola ciśnienia tętniczego.

  • Nadciśnienie tętnicze a przebieg ciąży

    Nadciśnienie tętnicze a przebieg ciąży

    Zdrowie matki podczas dobrze prowadzonej ciąży ma niebagatelny wpływ na rozwój dziecka, które przygotowuje się do przyjścia na świat. Podczas miesięcy, kiedy dziecko znajduje się w brzuchu matki kształtują się  jego narządy, a dodatkowo maluch zaczyna również przeżywać pierwsze emocje. Dlatego utrzymanie odpowiedniego ciśnienia we krwi matki nie jest bez znaczenia, zwłaszcza, że zbyt wysokie może powodować skutki uboczne na zdrowiu dziecka, które chłonie wszystkie informacje ze świata zewnętrznego.

     

    Nadciśnienie tętnicze przyczyny i rozpoznanie

    Zaskakującym faktem jest to, że nadciśnienie tętnicze nie jest rzadkością u kobiet w ciąży.

  • stres-przyczyna-wysokiego-cisnienia

    Nadciśnienie tętnicze – kiedy „zjadają Cię” nerwy

    Nadciśnienie tętnicze to jedna z cywilizacyjnych chorób układu krążenia, na którą cierpi obecnie co trzeci Polak. Znaczna część osób nie zdaje sobie jednak sprawy ze swojej przypadłości, a ci, którzy są świadomi choroby najczęściej ignorują konieczność zmiany stylu życia oraz podjęcia się rzetelnego leczenia. Warto więc zawczasu zapoznać się z najważniejszymi informacjami odnośnie tak powszechnego i podstępnego schorzenia.

  • Nadciśnienie tętnicze, czynniki ryzyka, czyli co podnosi ciśnienie tętnicze?

    W zależności od tego czy znane są przyczyny nadciśnienia tętniczego, wyróżnia się nadciśnienie pierwotne, które występuje samoistnie i nazywane jest chorobą nadciśnieniową oraz nadciśnienie wtórne, stanowiące aż 90% przypadków. 

  • Nadciśnienie tętnicze. Przyczyny, objawy, metody obniżania ciśnienia

    Nadciśnienie tętnicze. Przyczyny, objawy, metody obniżania ciśnienia

    Zadaniem Światowej Organizacji Zdrowia nadciśnienie tętnicze stanowi najczęstszą przyczynę zgonów na świecie. Leczenie wysokiego ciśnienia zazwyczaj rozpoczyna się od edukacji pacjenta, zmiany jego stylu życia i stosowania naturalnych sposobów obniżania ciśnienia. Jeśli te nie przynoszą pożądanych efektów, pacjentowi proponowane jest leczenie farmakologiczne. Dowiedz się, jakie są przyczyny i objawy oraz jak zbić wysokie ciśnienie, które ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.

    Jakie są przyczyny nadciśnienia tętniczego?

    Mówiąc o nadciśnieniu tętniczym, rozróżniamy nadciśnienie pierwotne lub wtórne.

  • Nadciśnienie. Jedna z najpotężniejszych chorób cywilizacyjnych.

    Nadciśnienie tętnicze jest to jedna z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Największym jej problemem są niewidoczne objawy na początku choroby, stąd też wykryta jest ona dopiero w zaawansowanym jej stanie. Nadciśnienie tętnicze jest chorobą podstępną, niekontrolowana - może doprowadzić do bardzo poważnych dla zdrowia i życia konsekwencji. Nie można jej wyleczyć, ale trzeba nauczyć się z nią żyć. W jaki sposób? Poprzez zmianę trybu życia, kontrolowanie tego ciśnienia, a w skrajnych przypadkach zastosowanie farmakologii. W tym artykule postaramy się spojrzeć na temat nadciśnienia tętniczego nieco bliżej. Poznamy objawy, które mogą nas zaniepokoić i sposoby radzenia sobie ze skokami ciśnienia. Co ważne - pokażemy także, że nieodłącznym elementem wyposażenia każdej osoby z nadciśnieniem są ciśnieniomierze. Gotowi do lektury?

  • Obniżanie ciśnienia tętniczego bez stosowania leków, czyli jak naturalnie zmniejszyć ciśnienie

    Naturalne metody obniżania ciśnienia, mogą wspomóc leczenie, a nawet okazać się wystarczające i skutecznie zastąpić leki. Co zatem jest dobre na wysokie ciśnienie?

    Wielu Polaków boryka się z problemem jakim jest nadciśnienie tętnicze. Stąd też większość z nich, zanim skontaktują się z lekarzem próbują w sposób niefarmakologiczny obniżyć ciśnienie. Nie można zapominać, że pomoc lekarza może okazać się nieodzowna i w przypadku podejrzewania u siebie nadciśnienia tętniczego, należy umówić się na wizytę. 

  • Obniżanie ciśnienia. Jak aktywność fizyczna wpływa na obniżanie ciśnienia krwi.

    Nadciśnienie jest powszechną chorobą dotykający znaczny procent osób dorosłych. Przyczyna często jest trudna do uchwycenia, tylko w 10% przypadków możliwe jest dokładne jej określenie. Na szczęście, dzięki zmianie stylu życia i niewłaściwych nawyków możemy obniżyć ciśnienie bez stosowania leków. Najlepsze efekty dają ćwiczenia fizyczne.

  • Stres, a ciśnienie. Jak stres wpływa na ciśnienie?

    Już co trzeci Polak ma podwyższone ciśnienie, jednak wielu z nas nie ma świadomości, że w naszych organizmach zachodzą niepokojące zmiany, mające związek z układem krążenia. Przyczyn nadciśnienia jest wiele, w tym również wszechobecny stres. Wysokie ciśnienie spowodowane stresem to bardzo często pojawiające się zjawisko we współczesnym społeczeństwie. Jak sobie radzić z tym problemem i czy można nauczyć się panować nad stresem?

  • Wszystko o ciśnieniu krwi

    Ciśnienie krwi jest jednym z najważniejszych parametrów pozwalających na ocenę stanu zdrowia. O problemach z układem krążenia świadczy przede wszystkim zbyt wysokie ciśnienie. Jeśli taki stan się utrzymuje, diagnozowane jest nadciśnienie, które wymaga leczenia i zmian w stylu życia. Nadciśnienie może prowadzić nawet do zagrożenia życia. Jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w naszym kraju. Oto wszystko o ciśnieniu krwi oraz nadciśnieniu.

  • Wszystko, co musisz wiedzieć o ciśnieniu krwi

    Ciśnienie krwi to jeden z głównych parametrów diagnostycznych. Odgrywa niezwykle duże znaczenie dla prawidłowej pracy całego organizmu, a jego niewłaściwe parametry, mogą przyczynić się do powstania bardzo poważnych dla zdrowia, a nawet i życia konsekwencji.

  • Wysokie ciśnienie krwi a twój mózg

    Nasze zdrowie psychiczne i działanie naszego mózgu może, na pierwszy rzut oka, nie mieć wiele wspólnego z układem sercowo-naczyniowym. W rzeczywistości są ze sobą niezwykle mocno powiązane. Wszelkie problemy z ciśnieniem oraz sercem mogą mieć poważne konsekwencje dla naszego mózgu i umysłu. Z kolei zaburzenia naszego zdrowia psychicznego często wpływają na stan naszego układu krwionośnego.

  • Wysokie ciśnienie – co robić i jak je rozpoznać?

    Szacuje się, według badań przeprowadzonych przez NFZ, w Polsce z nadciśnieniem tętniczym boryka się, aż 38,1% mężczyzn oraz 30,6% kobiet w wieku dorosłym oraz 75% po 65 roku życia. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost odsetek pacjentów, u których występuje wysokie ciśnienie. Wpływ na zauważalną tendencję wzrostową jest wiele. Warto wiedzieć, co podnosi ciśnieniei jak rozpoznać nadciśnienie tętnicze. Niebagatelną rolę  w sposobach na obniżenie ciśnieniama profilaktyka i ograniczenie czynników wywołujących wysokie tętno.

  • Zespół metaboliczny — czym  jest, jak go leczyć i jakie są jego skutki?

    Zespołu metabolicznego nie można nazwać chorobą. Jest jednak zbiorem czynników, których występowanie sprzyja rozwojowi schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Mimo tego, że jak zostało wspomniane, sam w sobie nie jest chorobą, nie można go bagatelizować. Choroby układu krążenia są w czołówce przyczyn przedwczesnych zgonów zarówno na świecie, jak i w Polsce.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny