ZAMKNIJ ZAMKNIJ

migotanie przedsionków

Migotanie przedsionków jest to rodzaj zaburzenia rytmu serca, będący rodzajem arytmii serca, która polega na szybkich i jednocześnie nieregularnych skurczach przedsionków serca, które wynoszą od 350 do 700/min. Kiedy następuje migotanie przedsionków, te nie kurczą się, co sprawia, że zalega w nich krew i to dalej prowadzi do tworzenia się skrzeplin. Z pewnością nie jest to stan bezpieczny, dlatego też wymaga szybciej reakcji pracowników medycznych. EKG serca pozwala dokonać sprawdzenia nieprawidłowości. 

  • Aparat ekg. Badanie, analiza i interpretacja elektrokardiogramu

    Elektrokardiografia (EKG) jest techniką diagnostyczną stosowaną do analizy elektrycznej aktywności serca. Pozwala ona na ocenę rytmu serca, wykrywanie zaburzeń przewodzenia impulsów elektrycznych oraz identyfikację różnych rodzajów arytmii. Do podstawowej diagnostyki serca zaliczamy badanie aparatem ekg wraz z analizą i interpretacją.

  • Charakterystyka zawału oraz podstawowy obraz zawału serca w EKG

    Jak dochodzi do zawału? 

    Powszechnie wiadomo, że upośledzenie ukrwienia serca może być bardzo niebezpieczne w skutkach. Kardiomiocyty jak i inne komórki, żeby przeżyć, potrzebują tlenu. Gdy go brakuje, komórki mogą ,,przełączać” się na metabolizm beztlenowy, ale jest on o wiele mniej wydajny. Ponadto ,proces ten, prowadzi do zakwaszenia. W takiej sytuacji dochodzi do nagromadzenia się szkodliwych metabolitów, a jeśli ukrwienie nie wróci do normy-do śmierci komórek.

  • Choroby serca i ich diagnozowanie

    Serce i jego praca jest bardzo trudnym, złożonym procesem. Trwa przez całe życie. Mięsień sercowy działa niczym pompa, która rozprowadza tak cenną dla organizmu człowieka krew po całym organizmie. Dopóki serce bije - trwa życie. Tak ważne i istotne znaczenie ma więc to, aby jak najlepiej o nie dbać. Kluczową rolę ma bez wątpienia zdrowa dieta, aktywność fizyczna i odpoczynek. W wyniku niezdrowego trybu życia, z powodu wieku lub innych, często niewyjaśnionych przyczyn, nasze serce i układ układ sercowo - krążeniowy zmaga się z różnego rodzaju chorobami. Jedne są mniej poważne, inne bardziej.

  • Czym są arytmia komorowa i nadkomorowa? - objawy i leczenie

    Arytmia to zaburzenie cykliczności pracy serca. Pojawia się w różnych okolicznościach. Mówimy o niej, jeżeli dochodzi do nieregularnego, zbyt szybkiego lub wolnego bicia serca. We wszystkich tych przypadkach praca serca jest nieprawidłowa, co może być jedną z oznak choroby układu krążenia. Zaburzenia rytmu serca mają różne przyczyny, czego rozpoznanie jest kluczowe dla wyboru metody leczenia. Wyróżnić możemy kilka rodzajów arytmii. Podstawowy podział obejmuje arytmię komorową i nadkomorową serca. Zróżnicowane miejsce powstawania arytmii pozwala wyodrębnić też m.in. migotanie przedsionków lub komór oraz tachykardię zatokową.


  • Migotanie komór

    Wśród zaburzeń rytmu serca, z pewnością migotanie komór jest jednym z najbardziej niebezpiecznych. Dlaczego? Bo jest to stan, w którym pojawiają się gwałtowne i nieregularne skurcze serca, prowadzące do przetłoczenia nieodpowiedniej ilości krwi, czego skutkiem jest niedotlenienie organizmu i zatrzymanie akcji serca. Co jest przyczyną migotania komór? Czy można się przed tym ustrzec? Jakie objawy towarzyszą wystąpieniu tego stanu? I co ważne - jak wygląda samo leczenie?

  • Ból w klatce piersiowej

    Migotanie przedsionków i migotanie komór

    Migotanie przedsionków to najczęściej występująca arytmia serca. Nie jest ona bezpośrednim zagrożeniem życia, ale nieleczona, może doprowadzić do wystąpienia poważnych powikłań, których konsekwencją jest śmierć. Czym jest to zaburzenie? Jak się objawia? Co jest jego przyczyną? I oczywiście, w jaki sposób się ją leczy? Postaramy się tutaj zwrócić uwagę na tę przypadłość, starając się przy tym skupić uwagę na wszystkim, co jest z tą arytmią związane.

  • Zaburzenia rytmu serca

    Zaburzenia rytmu serca stanowią niezwykle często pojawiającą się przypadłość, która może dotyczyć każdego - bez względu na wiek, płeć rodzaj wykonywanej pracy czy stopień aktywności fizycznej. U jednych występują jednorazowe problemy z sercem, u innych mają one charakter chorobotwórczy, który wymaga odpowiedniej opieki i stosownego leczenia.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny