ZAMKNIJ ZAMKNIJ

lampa zabiegowa

Lampa zabiegowa jest to niezbędny sprzęt, który znajduje się na każdej sali operacyjnej. Został on w taki sposób zaprojektowany i wykonany, aby zapewniał lekarzom maksymalny komfort i wygodę użytkowania. Na rynku dostępne są różnorodne propozycje takich właśnie lamp, dzięki którym zapewnienie odpowiedniego oświetlenia na sali, nie stanowi żadnego problemu. Dostępne w sklepie medycznym produkty, na pewno są w stanie spełnić potrzeby absolutnie wszystkich odbiorców. 

  • Jak wybrać latarkę diagnostyczną?

    Jak wybrać latarkę diagnostyczną?

    Latarka diagnostyczna jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia medycznego każdego lekarza. By sprzęt był przydatny i komfortowy w użytkowaniu, należy dobrać odpowiedni model do konkretnych potrzeb specjalisty, który będzie go użytkował. Modele różnią się między innymi wykorzystywanym źródłem światła, wagą, wielkością i rodzajem materiałów konstrukcyjnych. Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania latarki diagnostycznej?

     

    Po co medykom latarki diagnostyczne?

    Zrozumienie, jak istotnym dla lekarzy i ratowników narzędziem jest latarka diagnostyczna sprawi, że łatwiej będzie wybrać odpowiedni model. Zależy to bowiem od wielu czynników, między innymi od tego, w jakich warunkach i z jaką częstotliwością latarka będzie wykorzystywana.

  • Lampy czołowe - na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

    Lampy czołowe - na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

    Lampy czołowe to wyjątkowe wsparcie dla medyków, których codzienna praca wymaga precyzyjnego i dokładnego oświetlenia. Są niezbędne w gabinetach laryngologicznych, stomatologicznych oraz weterynaryjnych. Dzięki lampie czołowej lekarz może przeprowadzić szczegółowe badanie przy zachowaniu pełnej swobody ruchu rąk.

     

    Jak wygląda lampa czołowa?

    Lampa czołowa - jak wskazuje na to jej nazwa - jest przeznaczona do noszenia na głowie. Źródło światła montowane jest na czepcu profesjonalnym - elastycznym stelażu dostosowanym do kształtu czaszki. Czepiec można dowolnie regulować, dzięki czemu praca z lampą czołową jest nie tylko łatwa, ale także wygodna. W jej konstrukcji wykorzystywane są lekkie materiały, aby medyk nie odczuwał nadmiernego ciężaru.

  • Oświetlenie gabinetu i sali zabiegowej

    Oświetlenie gabinetu i sali zabiegowej

    Gabinet zabiegowy to miejsce wykonywania rozmaitych procedur medycznych. Pobieranie krwi, dożylne podawanie leków czy opatrywanie ran – wszystkie te zabiegi wymagają odpowiedniego oświetlenia, które poradzi sobie nawet w przy niedoborze światła dziennego za oknem. Podstawową potrzebą w gabinecie jest odpowiednia lampa zabiegowa, która bezproblemowo uwidoczni obserwowane elementy. Oprócz tradycyjnego oświetlenia, gabinet może zostać zaopatrzony również w inne rodzaje lamp medycznych, które będą pełniły inne funkcje w zależności od specyfiki pracy. Poniżej przedstawione zostały rozwiązania, które będą przydatne jako wyposażenie gabinetu zabiegowego.

  • Prawidłowe oświetlenie miejsca pracy w gabinecie lekarza, fizjoterapeuty i kosmetologa

    Prawidłowe oświetlenie jest niezbędne w każdej pracy. To właśnie dzięki prawidłowo dobranym źródłom światła możemy spędzać wiele godzin w zamkniętych pomieszczeniach, nie narażając układu wzrokowego na nieprzyjemne dolegliwości, takie jak pieczenie czy suchość oczu. Im bardziej precyzyjna praca, tym więcej światła potrzebnego do oświetlenia przestrzeni roboczej. Jakie oświetlenie wybrać do gabinetu lekarskiego, kosmetologicznego czy do gabinetu fizjoterapeuty? 

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny