ZAMKNIJ ZAMKNIJ

kiedy nie można używać defibrylatora

kiedy nie można używać defibrylatora? Są sytuacje, w których użycie defibrylatora nie jest wskazane, bowiem może przynieść więcej szkody, niż pożytku. I tak, nie należy przeprowadzać defibrylacji u dzieci poniżej 1 roku życia. Nie można wykonywać defibrylacji, jeśli poszkodowany ma na sobie biżuterię. Nie można także wykorystać AED, a więc defibrylatora wtedy, gdy pada deszcz i gdy powierzchnia, na którrej leży poszkodowany jest mokra. W innych przypadkach jego użycie może być jedyną szansą na uratowanie życia. 

  • Co warto wiedzieć o defibrylatorach klinicznych?

    Defibrylatory kliniczne to rozwiązanie szczególnie cenne w pracy szpitali i karetek ratunkowych. Korzystać mogą z nich wyłącznie osoby posiadające uprawnienia medyczne. Defibrylatory stacjonarne wyposażone są w specjalne metalowe elementy przykładane do klatki piersiowej osoby z podejrzeniem zatrzymania krążenia, monitor oraz drukarkę. Cały zestaw pozwala zobaczyć na monitorze rodzaj arytmii, a co za tym idzie, ratownik medyczny lub lekarz mogą ocenić czy nieodzowna będzie defibrylacja, jak również jaka siła wyładowania elektrycznego okaże się najskuteczniejsza.

  • Defibrylatory AED

    Defibrylatory AED ratują życie w nagłym zatrzymaniu krążenia, które stanowi główną przyczynę zgonów w Polsce i na świecie. Są bardzo skuteczne i bezpieczne, a ich użycie jest intuicyjne – nie wymaga przeszkolenia. Urządzenia instruują użytkownika, jakie czynności kolejno powinien wykonywać, i samoczynnie oceniają akcję serca poszkodowanego. Są niewielkie i lekkie, co ułatwia ich szybkie przeniesienie do poszkodowanego. O szybki dostęp do nich stara się coraz więcej placówek, zaopatrują się w nie również osoby prywatne.

  • Defibrylatory AED. Procedura RKO - najważniejsze informacje

    Defibrylatory AED - rozwiązania, które ratują życie

    W przypadku nagłego zatrzymania krążenia, czyli NZK, aparaty zwane defibrylatorami AED mogą przywrócić poprawny rytm serca, wykorzystując w tym celu elektryczny wstrząs defibrylacyjny o konkretnym poziomie energii. Automated External Defibrillator, czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny może być użyty tylko w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. W coraz większej ilości miejsc możemy spotkać takie urządzenia AED, z których to mogą skorzystać osoby przeszkolone lub w przypadku braku takich osób - każdy z nas.

  • Dlaczego warto wybrać defibrylatory AED dla danej przestrzeni?

    AED czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, jest to urządzenie, którego celem jest analiza rytmu serca i możliwość wykonania w razie konieczności defibrylacji. W tym celu wykorzystuje się impulsy elektryczne, dzięki umieszczonym na ciele elektrodom. Takie urządzenie daje możliwość przywrócenia rytmu serca w momencie, gdy dojdzie do jego zatrzymania. 

  • Kiedy użyć defibrylatora? Zastosowanie AED

    Defibrylator jest urządzeniem dostępnym w przestrzeni publicznej, karetkach i placówkach medycznych, jego zadaniem jest ratowanie ludzkiego życia. Sprzęt jest szybki i łatwy w użyciu, jednak wciąż wiele osób z niego nie korzysta, co wynika z braku wiedzy, kiedy używa się defibrylatora i w jaki sposób. Użycie AED nie jest jednak wskazane we wszystkich przypadkach, zatem warto wiedzieć, kiedy nie można używać defibrylatora, a kiedy warto po niego sięgnąć. 

  • Profesjonalna pierwsza pomoc – defibrylator

    Poważne obrażenia lub schorzenia mogą doprowadzić do zatrzymania akcji serca. Czasem nawet zdrowy człowiek lub nieświadomy, że na coś choruje, może stracić przytomność i wymagać reanimacji. Coraz rzadziej do tego celu stosowany jest masaż serca wraz ze sztucznym oddychaniem.

  • W ratowaniu życia liczy się każda minuta – defibrylatory i ich nieocenione wsparcie w RKO

    Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to najczęstsza przyczyna zgonów, a co pięć sekund z jego powodu umiera na świecie kolejny człowiek. To ponad 6 milionów zgonów, z których zdecydowana większość ma miejsce w domu, a około 40% z nich odbywa się przy naocznych świadkach. W skali naszego kraju liczby są podobnie drastyczne, bowiem do NZK dochodzi średnio co 13 minut, dotykając nawet 40 000 osób rocznie.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny