ZAMKNIJ ZAMKNIJ

jak naturalnie obniżyć ciśnienie

Jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi? Najlepszym sposobem jest bez wątpienia dieta. Wśród pierwiastków, które doskonale obniżają ciśnienie, znajduje się potas. Ten znajduje się w dużych ilościach, w takich owocach, jak: arbuzy, banany, a także w warzywach, czyli pomidorach, batatach czy na przykład w burakach. Ponadto, istotne znaczenie ma również i regularna aktywność fizyczna, odpoczynek, relaks i unikanie stresu. Na wysokie ciśnienie najlepszy jest więc zdrowy styl życia.

  • 10 sposobów na obniżenie ciśnienia krwi

    Z nadciśnieniem, które może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, zmaga się większość Polaków, zwłaszcza w podeszłym wieku. Dotyka ono jednak coraz młodsze osoby ze względu na zły styl życia i nadmiar stresu. Nadciśnienie wymaga przyjmowania leków, jednak same leki nie pomogą pozbyć się problemu.

  • Jak możesz zadbać o ciśnienie domowymi sposobami?

    Poza środkami farmakologicznymi zalecanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego, wielu chorych zastanawia się jak obniżyć ciśnienie domowymi sposobami. Co możesz robić każdego dnia w swoim domu, żeby dbać o prawidłowe ciśnienie krwi?

  • stres-przyczyna-wysokiego-cisnienia

    Nadciśnienie tętnicze – kiedy „zjadają Cię” nerwy

    Nadciśnienie tętnicze to jedna z cywilizacyjnych chorób układu krążenia, na którą cierpi obecnie co trzeci Polak. Znaczna część osób nie zdaje sobie jednak sprawy ze swojej przypadłości, a ci, którzy są świadomi choroby najczęściej ignorują konieczność zmiany stylu życia oraz podjęcia się rzetelnego leczenia. Warto więc zawczasu zapoznać się z najważniejszymi informacjami odnośnie tak powszechnego i podstępnego schorzenia.

  • Obniżanie ciśnienia tętniczego bez stosowania leków, czyli jak naturalnie zmniejszyć ciśnienie

    Naturalne metody obniżania ciśnienia, mogą wspomóc leczenie, a nawet okazać się wystarczające i skutecznie zastąpić leki. Co zatem jest dobre na wysokie ciśnienie?

    Wielu Polaków boryka się z problemem jakim jest nadciśnienie tętnicze. Stąd też większość z nich, zanim skontaktują się z lekarzem próbują w sposób niefarmakologiczny obniżyć ciśnienie. Nie można zapominać, że pomoc lekarza może okazać się nieodzowna i w przypadku podejrzewania u siebie nadciśnienia tętniczego, należy umówić się na wizytę. 

  • Wysokie ciśnienie – co robić i jak je rozpoznać?

    Szacuje się, według badań przeprowadzonych przez NFZ, w Polsce z nadciśnieniem tętniczym boryka się, aż 38,1% mężczyzn oraz 30,6% kobiet w wieku dorosłym oraz 75% po 65 roku życia. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost odsetek pacjentów, u których występuje wysokie ciśnienie. Wpływ na zauważalną tendencję wzrostową jest wiele. Warto wiedzieć, co podnosi ciśnieniei jak rozpoznać nadciśnienie tętnicze. Niebagatelną rolę  w sposobach na obniżenie ciśnieniama profilaktyka i ograniczenie czynników wywołujących wysokie tętno.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny