ZAMKNIJ ZAMKNIJ

holter ekg

Holter EKG jest to urządzenie medyczne, którego celem jest sprawdzenie pracy serca pod kątem czynności elektrycznej tego mięśnia. Zakłada się go na 24 godziny na dobę, w trakcie których dokonywany jest zapis ekg, zarówno w spoczynku, w trakcie wykonywania określonych czynności czy nawet podczas samego treningu. Na ciele pacjenta umieszcza się elektrody ekg, a na szyi lub pry pasku wiesza się holter, który tego pomiaru dokonuje i go rejestruje, aby można było potem całość zinterpretować. 

  • 24 - godzinne badanie Holterem

    Holter EKG pozwala badać pracę serca przez całą dobę, przez 24 godziny w sposób nieprzerwany. Jak takie badanie wygląda? Najprościej mówiąc, jest to badanie elektrokardiologiczne, które polega na badaniu pracy serca przez całą dobę, a nie tak, jak w przypadku zwykłego EKG spoczynkowego w danej chwili prez parenaście sekund.

  • Badanie Holtera ile trwa i jak przebiega

    Badanie Holtera – ile trwa i jak przebiega?

    Badanie Holtera jest jedną z odmian badania EKG, jednak różni się od niego przede wszystkim zdecydowanie dłuższym czasem wykonywania. Pozwala na wykrycie niesprawności pracy serca, pomaga w diagnozowaniu omdlenia, a także jest wykorzystywane do potwierdzenia lub wykluczenia choroby niedokrwiennej. Badanie Holtera ma więc szerokie zastosowanie, dlatego też jest zalecane bardzo często, nawet kobietom w ciąży. Jest nieinwazyjne i bezpieczne, ponadto wykonuje się je w domu, a nie w przychodni czy szpitalu. Na czym polega badanie Holter EKG, ile trwa oraz jakie są wskazania do jego wykonania?

  • Badanie z użyciem holtera EKG

    Badanie z użyciem holtera EKG

    Stosowana od ponad 50 lat metoda holterowska daje możliwość monitorowania pracy serca przez 24 lub 48 godzin, a nawet przez 7 dni. Ponadto, monitoring odbywa się nie tylko w sytuacjach spoczynku, ale także w czasie ruchu, snu, pracy, sportu, zdenerwowania czy innych czynności. Dowiedz się jak działa holter ekg i kiedy się go stosuje.

  • Czym jest blok serca?

    Bloki serca są to zaburzenia przewodnictwa w obrębie układu bodźcotwórczego, a więc tego, który przewodzi serce. Za główną przyczynę ich występowania uznaje się utrudnione lub zablokowane przewodnictwo tych właśnie impulsów elektrycznych w sercu. Jakie są objawy bloków serca? Co robić, gdy pojawiające się objawy nie są w stanie normalnie nam funkcjonować? Jak je leczyć? W tym artykule zajmiemy się tematem bloków serca dogłębnie. Zapraszamy.

  • Holter - całodobowy monitoring serca

    Problemy z sercem dotykają coraz więcej osób i to już w młodym wieku. Przyczyną tego jest zły styl życia, nadmiar stresu, przepracowanie i przemęczenie. Tymczasem problemy z sercem mogą prowadzić nawet do zagrożenia życia.

  • Holter - dla kogo to badanie?

    W chorobach serca niezwykle ważną rolę odgrywa diagnostyka. Dzięki niej można określić, z jakim schorzeniem pacjent ma do czynienia i jakie można w związku z tym podjąć kroki, by rozpocząć odpowiednie leczenie. Wśród licznych badań, jednym z dostępnych jest badanie EKG metodą Holtera, które to pozwala na wykrycie wielu chorób serca i co istotne - na podjęcie dzięki temu odpowiedniego leczenia. Czym jest, na czym polega to badanie, jak się do niego odpowiednio przygotować? 

  • Holter EKG - doskonały sposób na wykrycie zaburzeń pracy serca

    Klasyczne badanie EKG zna chyba każdy. Trwa ono kilka minut. Pacjent leży na kozetce, podłączony jest do elektrod EKG, nie może się ruszać. Aparat EKG tworzy zapis, który określa czynność elektryczną pracy serca, pozwalającą lekarzowi ocenić jego działanie i możliwe zaburzenia. Niestety, ale często takie badanie nie jest miarodajne, szczególnie, gdy problemy pojawiają się napadowo, raz na jakiś czas w ciągu doby.

  • Holter EKG a aktywny styl życia

    W dzisiejszych czasach bycie aktywnym stało się niezwykle modne. Coraz więcej osób możemy spotkać na siłowni, a po alejkach w parkach biega zdecydowanie większa ilość ludzi. Aktywność zaczęła stanowić część naszego życia. I choć hasło: sport to zdrowie stanowi myśl przewodnią dla każdego z nas, to jednak przed rozpoczęciem przygody z aktywnością lub w trakcie jej trwania - niezbędna jest ciągła kontrola swojego stanu zdrowia. 

  • badanie-holter-serca

    Holter EKG – wskazania, przebieg i normy

    Badania lekarskie zazwyczaj trwają od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od ich rodzaju. Tymczasem Holter serca to badanie monitorujące pracę serca przez 24 godziny, dzięki czemu jego wyniki charakteryzują się większą wiarygodnością, niż przykładowo tradycyjne EKG. Holter EKG pozwala na wykrycie wielu zmian i chorób, których nie może zdiagnozować echo serca oraz elektrokardiogram.

  • Holter serca jako skuteczne rozszerzenie EKG

    Badanie metodą Holtera pozwala na monitorowanie pracy serca bez przerw przez całą dobę lub dłużej. Urządzenie kontrolujące działanie serca podczas codziennych aktywności pozwala połączyć objawy i wyniki z czynnościami, które wykonuje pacjent. Skutkuje to zdecydowanie bardziej precyzyjną analizą, niż badanie przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych oraz pozwala na szybsze zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości w pracy serca.

  • Test wysiłkowy w rehabilitacji kardiologicznej

    Testy wysiłkowe, w skrócie określane jako ExT to nieinwazyjne badania czynnościowe, których celem jest ocena zintegrowanej odpowiedzi takich układów, jak: oddechowy, sercowo - naczyniowy, a także krwiotwórczy, nerwowy i mięśniowo - szkieletowy w trakcie wykonywania wysiłku.

  • Zaburzenia rytmu serca

    Zaburzenia rytmu serca stanowią niezwykle często pojawiającą się przypadłość, która może dotyczyć każdego - bez względu na wiek, płeć rodzaj wykonywanej pracy czy stopień aktywności fizycznej. U jednych występują jednorazowe problemy z sercem, u innych mają one charakter chorobotwórczy, który wymaga odpowiedniej opieki i stosownego leczenia.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny